Ugrás tartalomhoz

Fotó

Meg ne nézd! (spoilerveszély)

• Válasz írásához lépj be
2899 hozzászólás érkezett eddig

original_trixi

original_trixi

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2488 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.02.26, 13:38

Én is egyetértek abban, hogy jó gyengus lett, bár nem is számítottam jobbra, csak azért néztem meg, hogy meg legyen nézve.
Tényleg csak azért csinálták ezt a filmet, hogy gusztustalan szörnyekkel riogathassák a nézőket, a sztori csak mellékes volt. A játékokkal én csak kívülállóként találkoztam (nekem gyengék az idegeim ahhoz, hogy magam játsszak velük), de szerintem megérte volna megcsinálni rendesen, mert érdekes a történet.
Amúgy a riogatással is volt nekem egy kis problémám, konkrétan hogy túl sok cgi-t használtak. Szemben az első résszel, ahol túlsúlyban voltak a valódi jelmezek és csak rásegítettek a cgi-vel.
Ami viszont tetszett (nem egy nagy dolog), hogy Piramisfej pozitív szereplő volt :D

Amúgy a játék, amit szívesen látnék megfilmesítve: Amnesia: The dark descent :)

Aleister

Aleister

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4397 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.02.25, 21:29

Az egyébként valóban az a legrosszabb/legidegesítőbb, amikor adott egy jó alapötlet, történet, vagy akár eltalált látványvilág, és mégsem élnek vele a készítők.

Sigmund

Sigmund

Uwel Ökle

• Fórumita
  • 3321 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.02.25, 20:23

Bosszantó egy film különben, mert én azt látom rajta, hogy sokkal töbet ki lehetett volna hozni belőle. Az alapfelállás egész érdekes volt. Aztán jöttek a teljes mértékben funkciótlan jelenetek, meg a történet olyan fokú logikátlansága, ahol egyszerűen már az agy kikapcsolása sem segít (komolyan, ezekre a jelenetekre még az 'azért mert csak' magyarázat se érthető). Mindehhez kapunk az első rész hasonló jeleneteihez képest egy hihetetlenül antiklimaktikus befejezést, abszolút zéró feszültséggel.

Pedig de jó film lehetett volna belőle. Az első nekem nagyon tetszett. Ennél a hiányérzet még ahhoz is kevés hogy rossz filmnek nevezzem.

Nocturna

Nocturna

Night-time Spirit

• Fórumita
  • 3245 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.02.25, 18:45

Silent Hill 2.
Ugyanaz, mint az egy, leszamitva, hogy egeszen biztos vagyok benne, hogy itt most nem rendelkeztek forgatokonyvvel a film keszultekor. Nagyjabol az lehetett, hogy volt par otletuk egy-egy eszement szornyre es helyre, majd ezeket random bedobaltak a filmbe.
Semmi esetre sem ajanlom megnezni az elso resz utan - tenyleg idopocsekolas. (Az elso reszt amugy birtam.)

Egy nagy katyvasz volt az egész. Engem csak az lepett meg hogy az a pár nevesebb színész, aki szerepelt benne, hogyan vállalhatott el ilyent (Sean Bean, Carrie-Anne Moss)

Carrie-Anne Moss szerintem abszolút a felejthető kategória. A Mátrix ugyan hozott neki némi nevet, de tehetséget nem.

Nocsak. Fel sem ismertem a szerepben. Mondjuk, mire szinre lepett, mar masszivan nem erdekelt az egesz...

Aleister

Aleister

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4397 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.02.25, 14:24

Silent Hill 2.
Ugyanaz, mint az egy, leszamitva, hogy egeszen biztos vagyok benne, hogy itt most nem rendelkeztek forgatokonyvvel a film keszultekor. Nagyjabol az lehetett, hogy volt par otletuk egy-egy eszement szornyre es helyre, majd ezeket random bedobaltak a filmbe.
Semmi esetre sem ajanlom megnezni az elso resz utan - tenyleg idopocsekolas. (Az elso reszt amugy birtam.)

Egy nagy katyvasz volt az egész. Engem csak az lepett meg hogy az a pár nevesebb színész, aki szerepelt benne, hogyan vállalhatott el ilyent (Sean Bean, Carrie-Anne Moss)

Carrie-Anne Moss szerintem abszolút a felejthető kategória. A Mátrix ugyan hozott neki némi nevet, de tehetséget nem.

Krezga

Krezga

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1201 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.02.25, 13:32

Silent Hill 2.

Nocturna

Nocturna

Night-time Spirit

• Fórumita
  • 3245 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.02.23, 23:29

Silent Hill 2.

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6093 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.02.21, 14:10

új G.I Joe

Az a film lassan Hollywood Duke Nukem Forever -je. :)

(Az első részt elvitte a hátán a Baroness, de a másodikban nem lesz, így sok jóra nem számíthatunk.)

Krezga

Krezga

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1201 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.02.21, 13:32

Mostanában értelmes filmje, szerepe szerintem a Moonrise Kingdom-ban volt, aztán ennyi. Az, meg hogy már az új G.I Joe-ban is szerepel, nálam is a b kategória felé csúszik.

auer

auer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5021 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.02.21, 09:26

Sajnos már rossz nézni őt, csak a neve fénylik, kiöregedett.

Én inkább a feje búbjára modnanám, de igaz :)

Nocturna

Nocturna

Night-time Spirit

• Fórumita
  • 3245 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.02.21, 09:26

A Looper szerintem is a felejtos kategoria. Korant sem "meg ne nezd" (szerintem), de semmit nem hagysz ki vele, ha nem lattad. Nekem is csalodas volt, es kb. nem is emlekszem sokkal tobbre annal, amit Aleister leirt alabb. :)

barca44

barca44

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 6 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2013.02.21, 09:25

Sajnos azt kell, hogy mondjam, hogy egy régi nagy kedvencem, Bruce Willis nálam már nem ettől a filmtől kezdve b kategóriás színésszé avanzsált. Sajnos már rossz nézni őt, csak a neve fénylik, kiöregedett.
Pedig a simlis és a szendében, meg a korai die hard-okban nagyon nagy volt.
Hiába, a régi jó dolgokból mára nem maradt semmi... :)

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 4150 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.02.21, 08:37

Üdv!
Aleister: érdekes, hogy egy 7,7 imdb-s, 93%-os rottenes filmről állítod, hogy 0. Még a mozinet is 75%-ot adott rá, pedig azok aztán tényleg lehúznak mindent. Állítólag az utóbbi idők legjobb agyas akciófilmje, nálam a Nézd meg! kategória.

Az imdb mondjuk pont arra jó, hogy felmérje mekkora felhajtás van a film körül, de másra nem nagyon. A millió dolláros bébi 8 felett áll. :elajul:

auer

auer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5021 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.02.21, 07:36

Aleisterrel értek egyet nem egy nagy szám a film (mondjuk 0nál több). A teljes időhurkos rész baromság, ezzel a megölöd saját jövőbeli éned résszel ami teljesen felesleges. Plusz a visszaküldjük embereket rész onnantól felesleges hülyeség hogy simán lelövik Bruce W. feleségét.

Aleister

Aleister

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4397 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.02.21, 02:20

Láttad egyébként a filmet?
Az akciójelenetek egyszerűen szarok. Látványban sehol sincs. Az agyalást pedig el sem tudom képzelni, hogy melyik részére érted. Az alapötleten kívül csak az elcsépelt időhurkos téma jött elő. Ordító logikátlanságok ellenben vannak benne bőven,

G46

G46

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2686 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.02.20, 22:39

Üdv!
Aleister: érdekes, hogy egy 7,7 imdb-s, 93%-os rottenes filmről állítod, hogy 0. Még a mozinet is 75%-ot adott rá, pedig azok aztán tényleg lehúznak mindent. Állítólag az utóbbi idők legjobb agyas akciófilmje, nálam a Nézd meg! kategória.

Aleister

Aleister

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4397 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.02.20, 13:50

Looper - A jövő gyilkosa

Meglepett, hogy észrevétlen (legalábbis számomra) kijött tavaly év végén egy Bruce Willis film. Gyorsan rákeresve teljesen felvillanyozott a majdnem 8-as imdb pontszáma, így izibe beszereztem a virágboltban.
Az alapötlet egész jó. 2044-ben játszódik, ahol speciális bérgyilkosok nyírják ki a jövőből (+30 év) küldött áldozatokat. Ennek a legfőbb előnye, hogy ugye az áldozat teste eltűnik a múltban...nincs bizonyíték...mindenki táncol. Hogy teljesen elvarrják a jövőben a szálakat, ezért 30 év múlva visszaküldik magát a bérgyilkost is kinyiródni.

És ennyi.
Ha ezt elolvastad, gazdagabb lettél egy jó sztorival, és majdnem 2 órával.
Maga a film egy nagy nulla. Minden téren. Egyedül a főszereplő (Joseph Gordon-Levitt) és a női főmellékszereplő (Emily Blunt) játékával voltam megelégedve.

Nocturna

Nocturna

Night-time Spirit

• Fórumita
  • 3245 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.10.31, 23:44

Abraham lincoln vampire hunter

Ez a film egy unalmas, bazi nagy rakas szar, meghozza minden teren. Az egvilagon nincs semmi , ami ertekelheto volna benne. Vannak filmek, amikre azt mondod, hogy szar, de legalabb latvanyos - erre meg az sem igaz. Mivel masfel orat totalisan elpazaroltam az eletembol erre, tobbet nem nem fecserlek azzal, hogy leirjam, miert is kula.

G46

G46

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2686 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.09.11, 14:52

Üdv!
A második megnézett film nem kocsma, határozottan meg ne nézd!- AvP 2.
Mondták, hogy rossz. És tényleg...
Nehéz mit mondani egy filmről, ami ennyire sótlan hüjeséggé silányítja Ridley Scott és James Cameron -megfűszerezve John McTiernannel- klasszikusait.
Van egy kánon. Én nem nagyon ismerem, de biztosan van egy hosszú évek óta a képregényekben-könyvek alapján létező AvP kánon. Amit tuti biztosan és hihetetlen érzékkel köpött szemen a kedves rendező testvérpár. Engem a kánonok felrúgása nem nagyon zavar, ha cserébe kapok egy jó filmet. Szal ha átírják a dolgokat, hogy az egyszeri mezei néző is szórakozzon, ez lenne végülis a cél, nem? Megnézel egy filmet, és közben jól szórakozol. Úgy tűnik, ezt a rendezők nem tudták. Tehetségtelenségük már ott megmutatkozik, amikor a kisfiúból kijön az alien. Egy gyerek halála normál körülmények között iszonyatos. Itt meg, kijött, aha, letudva. Kis rendezőink beraktak kb. mindent, ami eszükbe jutott, csak közben megfeledkeztek a színészekről, meg úgy általában arról, hogy attól, hogy mindenki harcol mindenkivel, egy film még nem lesz jó. Találkoznak a túlélők, és semmi, senki nem szól a másikhoz, de jó. Honnan tudják, hogy a katonanő katonanő, hogy tud páncélozott csapatszállítót meg helikoptert vezetni, ha úgy erről nem esik szó? A predator alienvadászat közben azért megnyúz pár embert, mert az kell egy P filmbe. Egyébként tök jó, h. egyedül van, már az elején egyértelmű, h. semmi sansza. De van mindenteltűntető csodasavja, ami egy medencényi vízbe öntve és egymilliószorosára hígulva is szétmar mindent, és amit akkor is használ, amikor jól láthatóan semmi értelme... A kislány apuciját megeszi egy alien, mellette szétrobbantják egy fickó fejét, a kislányt ez nem nagyon zavarja. Ha odatesszük mellé Newtot, vagy a Világok harca idegesítően sikoltozó kislányát (Dakota Fanning), azért van kontraszt. Közben ott vannak a klisé-szereplők, akik annyira nincsenek ott a filmben, hogy még a jócsaj hirtelen halála is csak unott ásítást tudott belőlem kiváltani. Szal ehhez képest még a tényleg rettenet AvP 1 is egy emelettel feljebb van. Abban ott volt a jégbe fagyott alien-kirájnő, arra azért azt mondtam, hű. Itt egyedül a terhes anyák megtermékenyítése volt az, ami egy pillanatra felidézte a horror-fílinget. De 1 perc egy 100 perces filmből, az biza kevés.
Tényleg nem tudom, kinek csinálták ezt a filmet? A rémeket nem ismerő néző kapott egy átlag alatti szörnyes 10 kicsi négert. Aki meg ismeri, az a popcornt csapkodhatja dühében a fél óra alatt óriásira növő alienen, a béna predatoron meg a többin, és szól az ismerőseinek, h. meg ne nézzék.
Ítélet:
3/10

original_trixi

original_trixi

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2488 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.08.21, 16:00

The Amityville Haunting
Új család költözik az Amityville-házba. Innentől pedig minden szépen a papírforma szerint történik. Ajtók nyiladoznak maguktól; az apuka erősködik, hogy semmi gond nincs; az anyuka sír, hogy el akar menni; a tinédzser lány nem is akart ide költözni és utál mindenkit; a kiskölyök mindent kényszeresen lefilmez; a kisebbik lány új "képzeletbeli" barátot szerez; és persze a szülők egyszer sem hallgatják végig a gyerekeiket és nem hisznek nekik, a videót pedig végképp nem néznék meg. Egy kicsit kölcsönöztek a Paranormal Activityből, mert a kisfiú kézi kamerája és egy biztonsági kamera felvételeiből áll. A vége egyenesen gagyi. Arra gondoltam közben, hogy nem igaz, hogy nem lehet jobbat kitalálni! Még én is tudnék ilyen filmet rendezni. Ha tudtam volna, hogy az IMDb-n 2.9-es a pontszáma, nem hiszem, hogy megnézem és jobban is tettem volna. Komolyan megbántam!

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]