Ugrás tartalomhoz

VAMPIRE fordítás help

• Válasz írásához lépj be
108 hozzászólás érkezett eddig

Bence666

Bence666

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 27 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.06.27, 20:20

Heló mindenki,
Nem tudjátok, van Malkavita klánkönyv magyarul? Esetleg valaki foglalkozik a fordításával?

_pickrentor (NPC/NJK)

_pickrentor (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2007.09.28, 22:50

Hm nem akarok egy hirtelen huszárvágással mindenkit arra ösztökélni hogy kezdjen el fordítani, mert minek is ?
És azt sem hiszem hogy túl sok jogunk van a vagy volt bármelyik szabálykönyv lefordításához és közétételéhez aminek van magyar kiadója. De azt viszont biztosra veszem hogy néhány dologra szüksége van az átlag embernek akinek megvan XY szabály könyv(WoD, Vampire, Werewolf, Mage... ne agy isten Changelin vagy az Promethan) annak jól jönne egy kis magyar merits( a legtöbb szabály könyvből) a hátrányok( mert színesítik a játékot) a Giftek Diszciplinák Varázslatok Rítusok (Nem t'om a csingili meg a promban mi van) szóval ezek az alap dolgok amiket szinte mindig használ az ember. Fogadni mernék hogy jó párunknak van is belőlük le jegyezve néhány. Ezt kéne egy lelkes vállalkozónak vagy vállalkozóknak össze gyűjtenie és aztán azt közé tenni mer ezzel nem nagyon sértünk senkit... végülis akinek nincs meg a szabály könyv az ugyse tudja mi micsoda, viszont nekünk jól jön( Főleg km-eknek és főleg olyan Km-eknek akiknek a csapata nem konyít semmit az angolhoz és egyedül kell csinálniuk az egészet miközben a csapat nyaggatja hogy mikor lesz mán kész :lol: )
Ja egen meg kéne valaki aki vállalja akkor hogy fogadja az anyagokat.(És mivel én csak korlátoltan jutok nethez
ezért ezt nem tudom el vállalni de bármi másban segítek)

Módosította pickrentor: 2007.09.28, 22:52

Fonky_Family

Fonky_Family

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2031 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.03.13, 10:28

Magyarul tuti nem adták ki.

fejes91

fejes91

A Káosz Ura

• Fórumita
  • 337 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.03.11, 23:19

Helló!
Tud valaki valamit arról, hogy van-e a Cairo by night-nak fordítása? Nem hiszem, hogy lenne, de azért reménykedem. (Vagy esetleg kiadták magyarul?)

Leny

Leny

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 197 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.04.24, 10:41

Itt van egy-két adat a requiemről angolul:
http://www.white-wolf.com/vampire/index.php

Olman

Olman

Magiszter

• Fórumita
  • 2472 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.04.09, 10:13

Egy regényhír már kijött a Rekviemhez (a könyv ápr. 13. jelenik meg)... bár a helyesírási lektor nem vitte túlzásba munkáját az előzetesből ítélve...

Módosította Olman: 2006.04.09, 10:13

Tie_de_Fire

Tie_de_Fire

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 393 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.04.09, 09:09

Nekem ezzel csak egy bajom van:
Nem tudom sírja, vagy nevessek...
A Delta megigérte...
No Comment

Osatya

Osatya

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 66 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.04.07, 19:20

Erre én is kíváncsi lennék!

Leny

Leny

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 197 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.04.07, 15:15

Igen?
Én nem hallottam róla!
S mikor van aza hamarosan?

Pixel_J

Pixel_J

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 841 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.04.04, 18:13

Egész könyvet szerintem felesleges lefordítani, hisz nemsokára kiadják magyarul is.

Sulimar

Sulimar

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 36 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.03.31, 11:06

Üdv!

Én a suliban tudok internetezni.. otthon meg éjfél után megengedett... de úgy is a leglassúbb betárcsázós modem van otthon. Úgyhogy nekem Mishrával kellene találkoznom..

mivel én is Budapesti vagyok. 7-es busz vonala valahol, Pöttyös utca és a kék metró vonala..
De Kelenföld környékén lakom ha valahol össze tudunk mondjuk kétszer futni. Egy újraírható cd-n megkapom az anyagot... otthon felmásolom, majd pedig visszaszolgáltatom jogos tulajdonosának... utána esetleg napközben.. de talán még este is meg tudom oldani az Msn-adatküldést én is.. ha már a fordítás készen van.

További szép napot!

_Mishra (NPC/NJK)

_Mishra (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2006.03.29, 18:39

Üdv nektek!
Nekem megvan az alapkönyv.Egy csomi kiegészítővel.
De a pdf formátum miatt 38mb. Szóval nem igazán küldhető mail-ba.
Ezt,hogy lehetne megoldani?

msn? más nemigen jut eszembe.

Leny

Leny

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 197 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.03.29, 16:30

Üdv nektek!
Nekem megvan az alapkönyv.Egy csomi kiegészítővel.
De a pdf formátum miatt 38mb. Szóval nem igazán küldhető mail-ba.
Ezt,hogy lehetne megoldani?

Sulimar

Sulimar

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 36 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.03.29, 09:38

Üdv!
Csatlakoznék az elöttem szólóhoz...

Amennyiben áll még.
Az e-mail címeme a könnyebbség végett... ducktail@citromail.hu .. küldhető az anyag.. ha van ilyen digitális formában!

_Mishra (NPC/NJK)

_Mishra (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2006.03.25, 01:19

Üdv emberek!

A mi kis csapatunk is játszaná már az új Vampire-t,mi is elkezdtük a fordítást,de van egy olyanb érzésem,hogy hamarabb el fog fogyni alelkesedés,mint befejeznénk.
Ezért,ha valakinek akadna némi fordítása,azt nagyon megköszönnénk!
Üdv!

domingo1@index.hu

küldj anyagot, én fordítok szívesen ha kell még. (ha aktuális még)

csak egyszerre ne az egészet mer akkor elmegy a kedvem és még csúnyát is mondok.

Pixel_J

Pixel_J

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 841 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.03.24, 13:24

Valószínűleg fogok amolyan rövid áttekintő, km segédletet csinálni a rendszerből. Ha kész lesz valamikor, majd szólok.

Leny

Leny

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 197 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.03.24, 13:17

Üdv emberek!

A mi kis csapatunk is játszaná már az új Vampire-t,mi is elkezdtük a fordítást,de van egy olyanb érzésem,hogy hamarabb el fog fogyni alelkesedés,mint befejeznénk.
Ezért,ha valakinek akadna némi fordítása,azt nagyon megköszönnénk!
Üdv!

domingo1@index.hu

nosfi

nosfi

Fordító

• Fórumita
  • 1641 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.01.24, 00:04

gondoltam beírom ide is...
Elkezdtük 4-n az összes előny hátrány fordításást (all of WoD) amelyet majdam a diszciplínák követnek, de tervben van sok egyéb is (all totem, gift, háttér, arcanos, stb). ha valkinek valamiből van valamilye már kész vagy esetleg segíteni szeretne, akkor az írjon...
előre is thx mindenkinek, nosfi...

Pixel_J

Pixel_J

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 841 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.10.14, 18:15

Requiem demo-k lefordítása nem is olyan rossz ötlet. Úgyis ingyenesen elérhetőek, és gondolom ezzek lefordítása nem nagyon ütközhet jogi akadályokba. Már az első demo lejátszása is szép betekintést nyújt a rendszerbe és többi demo meg a világba.

Adamssohn

Adamssohn

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 475 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.10.14, 09:12

Végigolvastam ezt a vitát (és itt a vitát nem negatív jelzőként értem, mert volt értelme), érdekes nézőpontokat ismertem meg. De szerintem azzal senkinek sem ártunk ha házilag barkácsolunk egy-két fejezetről fordítást és NEM tesszük mindenki számára elérhetővé, de ha valakinek esetleg kellene, akkor el lehet küldeni mailben, vagy egyéb módon. Meg szerintem nem ártanak a házi fordítások a kiadónak, mivel rengeteg emberben az van meg, hogy a hivatalos fordítás mindig jobb, és ebben igazuk is van, plusz szerintem is lehet serkentő hatása néha az ilyen magánfordításoknak.
Egy szó mint száz, szerintem érdemes lenne belevágni egy-két fejezet magyarosításába, mert sokan akár kedvet is kaphatnak az új rendszerhez. Egyetértek Pixel J-vel, sokan ódzkodnak ugyanis az új rendszertől...

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]