Ugrás tartalomhoz

Fotó

ÜberLive #1

A téma archiválva van, emiatt nem szólhatsz hozzá.
1993 hozzászólás érkezett eddig

SirThomas

SirThomas

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2056 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.01.24, 12:58

A moderátor szól:
Elérve a 2000-es hsz határt ez a téma lezárásra kerül és új témák nyílnak majd helyette.

A két téma:
Caelumi Játék - a játékkal kapcsolatos dolgokkal fogtok itt találkozni. Tulajdonképpen ez lesz a jelenlegi téma folytatása.

ÜberLive - Ez a téma az ÜberLive projekttel fog foglalkozni és elsősorban szervezőkkel, szervezési elvekkel lesz kapcsolatos. Játékosoknak annyira nem izgalmas, szervezőknek ajánljuk majd a látogatását.

Tudom, hogy ez most keveredést fog okozni, de egyszer rendet kell tenni a nevekkel... Ez most egy jó alkalom.

Kösz a megértést.

_Killer (NPC/NJK)

_Killer (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2006.01.19, 12:33

Metod1: ne lődd le a poént :(, én itt épitgetem hogy harcosnak higgyenek erre elrontod az egészet :sor: :D .
Majd prehist alatt kiderül minden.

ArtemisEntreri

ArtemisEntreri

A Vadász

• Archívum
  • 251 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.01.18, 22:11

És ha lesz 3. város az milyen lesz vajon :( Caelum úgylátszi kmegmaradm int tolvajok városa :D tavaj kicsit hasonlított rá :sor:

Homar

Homar

Caelumi Játék

• Fórumita
  • 953 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.01.18, 20:21

"menedékre vagy Menedékre?
mármint ennek a kezdeményezésnek van köze ahhoz, hogy beszéltünk a Menedék (kis)városiasításáról?"

Ez független... :D Még sok dolog lóg a levegőben, és a prehistória alatt fognak ezek a kérdések tisztázódni...

Először kialakul a pontenciális táborok (városok) helye, és jellege, majd kiderül az is, hogy van e annyi érdeklődő (és van e olyan aki feleősséget tud és akar vállani értük), hogy elfogadjuk önálló táborként. Így érdemes lesz néha kompromisszumot kötni az "újítani" vágyóknak, mert még mindig jobban járnak egy közös új várossal mint kettővel nem... :(

Üdv!

Metod1

Metod1

Szürke Falka

• Archívum
  • 82 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.01.18, 17:51

hu jó sokat írtatok...
Na a halálhoz h jegyezzem meg:
Szerintem, az öt skalp jó ötlet nagyon
1 emberünk észreveszi, hogy valami készűl ellene
2 van ideje védekezni
3 beilleszthető a játékba (az orvgyilkos kiismeri, a mágus szimpatikus elemeket szerez, a harcos meg blabla)
Ezután kellene egy gyakorlati gyilkosság
(sötét rituálé, centrumban előre bejelentett Artemis-féle névtelen gyilkosság, harcbn győzedelmeskedés és foglyulejtés)
+Szervezők által elbírált hangulatelem.
Motiválna, kevesebb dolga lenne a szervezőknek, és mégis beleszólhatnának.

Talán használhatná az alapban kezdő karakter értékeit (1-2 pont sacc) és valamit kaphatna méltányosságból a játékteljesítményéhez mérten

.
Aki magas szinten meghal, úgy is loyan ember aki élvezi a szerepjátékot. Én örültem volna pl.: egy hóhér (nem npc) szerepnek az utolsó nap..

Jó ötlet lenne, ha maguk a már egyszer "végső halált haltak" írnának pár sort az élményről... 

Jó volt...

után is összehoztam egy Végső Halált (Wicardét)

arrrrghh...

úgy az új városban (melynek alapkövét már lerakták) bizton menedékre lelnek

menedékre vagy Menedékre?
mármint ennek a kezdeményezésnek van köze ahhoz, hjogy beszéltünk a Menedék (kis)városiasításáról?

Már nagyon várom a játékot...

U.i.: KILLER: hová tüntek a nekromanta ambíciók? M?ilyen törzsről beszélsz? :titok:

Módosította Metod1: 2006.01.18, 17:52

SirThomas

SirThomas

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2056 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.01.17, 16:03

Prehist.. ezek szerint aki részt akar venni benne, annak márciusig be kell fizetnie a a játék díját?

Ha nem szeretnél kimaradni az első fordulóból, akkor igen.
Az első forduló beadási határideje persze nem március 1 lesz, így van némi tartalék idő a későknek.

Dierron:
Az építkezés a tavalyi módszerrel működhet: aki szeretne már korábban (pl. a tavaszi szünetben) építkezni, annak egyeztetnie kell a főszervezőkkel, hogy mit, hova lehet építeni.
A biztonsági szempontok mellett ennek a történetvezetésben is fontos szerepe van.

Homar

Homar

Caelumi Játék

• Fórumita
  • 953 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.01.17, 15:20

"egy pár barátom és jómagam a tavaszi szünetünkben kimennénk a terepre és ha már ott vagyunk akkor nem csak lazulnánk, hanem építenénk, bármit."
Dierron koma! Ha kedvetek van, persze kijöhettek, de érdemes a saját portátokat előkészíteni... Persze ha az új városban fogtok lakni akkor azt :) A helyszíneket azonban egy előzetes terepbejárás folyamán lecsekkoljuk, és csak a kijelölt helyeken lehet előre építkezni... De szerintem könnyen meg tudunk egyezni :)

"Hogyha ennyi új helyszín meg várossá avatódás van képben, akkor mekkora lesz a játéktér? Gondolom annak is bővülnie kéne..."
Fog. Kicsi volt a terep már most is (nem terveztünk ennyi embert) ezért valószínűleg befelé (a hévsíntől elfelé) terjeszkedik a játéktér. Persze ezt mint mondtam elsősorban a prehist alatti becslésekből fogjuk kalkulálni...

"Prehist.. ezek szerint aki részt akar venni benne, annak márciusig be kell fizetnie a a játék díját?"

A prehistória folyamatosan fog zajlani júniusig, bármikor be lehet csatlakozni. Technikai hátránnyal nem jár, max kimaradsz 1-2 fordulóból...

Üdv!

_Ket (NPC/NJK)

_Ket (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2006.01.17, 15:06

Hogyha ennyi új helyszín meg várossá avatódás van képben, akkor mekkora lesz a játéktér? Gondolom annak is bővülnie kéne...
Prehist.. ezek szerint aki részt akar venni benne, annak márciusig be kell fizetnie a a játék díját?

_Gábor do dierron (NPC/NJK)

_Gábor do dierron (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2006.01.17, 15:05

Sir tom, ha nagyon szeretnéd egy pár barátom és jómagam a tavaszi szünetünkben kimennénk a terepre és ha már ott vagyunk akkor nem csak lazulnánk, hanem építenénk, bármit. Az alapkövet persze neked kell letennui, de a többivel szívesen foglalkozunk.

Dierron

magi44

magi44

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 364 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.01.17, 12:55

csovaz...

Homar....menj mar nem iylen melysegig markoltam meg a magus szivedet....sztem.... :) .... :D
.celzasom csak azt a tenyezot vetitte eled a "beregelesnel" annyira sokan fognak ujfent lenni, hogy mivel fizikai keptelenseg ennyi ember kulon kereseit teljesitened....szerencsere eleg a karizmad es beszeloked masok jatekba bocsatasara......de mar alig gyoztetek......legyel szigorubb a plusz pontok kiosztasanal....ha valaki vegso halal utan ujra alkotja magat..... :)

csovaz magi.....

SirThomas

SirThomas

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2056 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.01.17, 09:28

Az új várost (Sonnos) egyelőre készpénznek még ne vegyétek, egy halom technikai jellegű dolognak teljesülnie kell ahhoz, hogy a város alapkőletételét további építkezések kövessék... :)

Módosította SirThomas: 2006.01.17, 09:30

Homar

Homar

Caelumi Játék

• Fórumita
  • 953 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.01.17, 09:09

"a.)valami cselt erzek...a jatekba bejon egy szemely akit csak igy lehet vegleg leallitani...verfarkas...vampir...???."
Nincsel csel. Ahogy lentebb már másk is leírták, bizonyos posztok/rangok megdöntéséhez ez a megfelelő eszköz. A Pentárt vagy a lovagrendek vezetőjét a játék alap szabrendszere szerint nem lehet eltávolítani, max fél órára kivonni a játékból. A Végső Halál ennek eszköze.

"...te jozsi szurj mar le delutanra magus akarok lenni...!!!!
...uygis hamar kimaxolom magam.....!!!!...jo a ruham...tavaly is itt vootam...megkapom alapbol a plusz pontokat...v.targyat is visszahozom....csak nem harcos leszek hanem....??????...!!!!!!!
meg kulonben is a homar a haverom majd a tulvilagon felhuz......!!!"

Ezek szerint nem olvastad figyelmesen az eddigieket. Szerintem a lentebb felvázolt feltételrendszer és a szervezői hozzászólások is világossá tették, hogy ilyenről szó sem lesz. Az uccsó beszolás pedig bevallom, rosszul esett. Nem hiszem hogy rászolgáltam, még példa szinten sem :sor:

"úgyhogy homárnak ismét felteszek egy kérdést mejre lehet hogy szándékosan nem kaptam választ előreláthatólag mi az alvilág 5összintű képessége? Meg úgy álltalában..mik lesznek?"
Hogy eltaláltad! :) A pontos részletekről február 1-én kapsz választ (neked azért megsúgom, hogy egy fejlesztett orgyilkolás van még 5. szinten, míg ennek elődje 3. szintű skill) :) Tehát méregkeverés és fejlesztett orgyilkosság. (Nem, nem mondom el miben más mint a normál :D)

"Én is feltennék egy kérdést. A prehist pontsan mikor indul és ki vehet részt benne? "
A prehistre terveink szerint szintén február 1-től lehet jelentkezni, és maga a játék március 1-től megy a játékosok részére. Jelenleg a fórummotor finomhanguolása és tesztelése zajlik.

A prehistória szervesebb részét képezi a játéknak, mint valaha (s ezzel egy nagy álmom vált valóra :sor: ) ez pedig 2 dolgot jelent számototkra:

1: Minden játékos részt vehet a prehistóriában (aki előre jelentkezett)
2: Csak az a játékos vehet részt a prehistóriában aki előre jelentkezett...

Magyarán, amikor jeneltkezel a játékra (részletek később) akokr kapsz egy usernevet (ami a játékos karid nevével megegyezik) és amint beérkezik a jelentkezési díj, aktiváljuk az accountodat. Innentől a prehist rendszer fórumára be tudsz lépni, és szabadon élhetsz a lehetőségeiddel.

Szervezetek számára létszám és kidolgozottság jellegű követelmények is lesznek, akik ezt nem tudják (akarják) teljesíteni, azok csak egyéni jelleggel tudnak bejelentkezni. Persze ettől még késübb toborozhatnak embereket egy új szervezethez, vagy akár csatlakozhatnak is egy meglévőhöz, ez már csak rajtuk és az adott vezetőn múlik.
Most szólok előre, hogy a prehist rendszer (és a szervezőség) nem támogatja a több szervezethez való tartozást, aki ilyet szeretne, az outban kell szervezkedjen, a rendszer jelenelegi állapotában 1 embert 1 szervezethez tud hozzárendelni. Persze ettől még mailben vagy IRL lehet szervezkedni másokkal is, csak annak nem lesz játéktechnikai jelentősége.

"u.i.: tudod külön tábor kell meg minden valahonnan szervezni kell a háborút"
Ebbe azért ne éld bele nagyon magad... Elég sok igény érkezett külön táborok és erődök építésére, de technikai és történeti okokból továbbra is a városiasodás hívei vagyunk.
Ebből következően táborhelyként továbbra is csak városokat fogadunk el, de napközbeni táborhelyként lehetőség lesz egyéb létesítmények és helyek megszállására(megépítésére) is.
Azonban, hogy ne legyenek túlságosan beszorítva a játékosok a meglevő keretekbe, tervezzük a városok kibővítését. Caelum és Crannodun után vélhetőleg városi rangra emelkedik a Callo Udvarház is (bár a helyhiány okán vszeg térben áthelyezve) illetve a keleti tábor is esélyes hogy bővül. Mindennek tetejébe azok számára akik kevésbé preferálják az Ötök vagy akár a Vándor és Nexia vallását, neadjisten úgy gondolják, hogy az embereknek van joga eldönteni mi történjék velük, úgy az új városban (melynek alapkövét már lerakták) bizton menedékre lelnek :sor: Sonnos tárt kapukkal várja azokat, akik az ember erejében és nem az isteni misztikumban bíznak... (Ez a formálódó új közösség még nagyon kialakulatlan, mind jogi, mind hiearchikus viszonyai tekintve. Valószínűleg több új csapat is ide fog kerülni, ahol még nincsenek megcsontosodva az erővonalak... Meglátjuk mi lesz ebből...)

Természetesen a létszám és igények függvényében további változások is előfordulhatnak, lehet hogy több vagy kevesebb várossal kell számolni... A prehistória alatt folyamatosan fog kitisztulni a kép...

Üdv!

mgbg

mgbg

Don Kartács

• Fórumita
  • 250 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.01.17, 08:46

Nem a méregkeverés volt megemlítve 5. alvilági szintnek?

_Killer (NPC/NJK)

_Killer (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2006.01.17, 00:33

Én is feltennék egy kérdést. A prehist pontsan mikor indul és ki vehet részt benne? Én előre kijelentem hogy a klánom érdekében mivel a többiek érettségiznek én szeretnék részt venni... ezt most csak úgy én mondom, de megpróbálom elérni a többieket is. Ja és szeretnénk havalaki közülünk résztvehetne... vagy nem lehet?

u.i.: tudod külön tábor kell meg minden valahonnan szervezni kell a háborút :)

ArtemisEntreri

ArtemisEntreri

A Vadász

• Archívum
  • 251 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.01.16, 23:44

Szerintem kellőképp megl ett bezsélve a végső halál.. :)

úgyhogy homárnak ismét felteszek egy kérdést mejre lehet hogy szándékosan nem kaptam választ :) előreláthatólag mi az alvilág 5összintű képessége? Meg úgy álltalában..mik lesznek?

magi44

magi44

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 364 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.01.16, 19:54

csovaz.....!!!

1.Statuszelvesz---IGEN
2.Csak a pluszképzettsegpontok---IGEN
3.Extraák---IGEN
4.V.taryg elvesztese----IGEN
5.hos es var.szint elveszt---IGEN

1 helyen....1 szemely altal......max...!!!
feltamasztas ne legyen....

megmondom miert:
....pléjer:
(4 ora jatek utan):
(barbaroknal):
...jajj vazzee de szar ez a karakter.....pisti ad man oda azta merget...
...vagy:(magusonal):
.....fonok beugrok a magikus korbe aztan orvgyilok had legyek mar.....
....(hos elott terdelve:)
...te jozsi szurj mar le delutanra magus akarok lenni...!!!!
...uygis hamar kimaxolom magam.....!!!!...jo a ruham...tavaly is itt vootam...megkapom alapbol a plusz pontokat...v.targyat is visszahozom....csak nem harcos leszek hanem....??????...!!!!!!!
meg kulonben is a homar a haverom majd a tulvilagon felhuz......!!!
..NA..NE...EZT NE....
:D .......... :punny:

a.)valami cselt erzek...a jatekba bejon egy szemely akit csak igy lehet vegleg leallitani...verfarkas...vampir...???........ :)
annak meg eleg 1 db hely......amit essek reklamozni,beleirni......
b.)ha tenyleg elefordul a vegso halal akkor az ritka lesz....ne legyen tul kombinalva....

csovaz magi

Aluran

Aluran

Teut Os teutorix

• Fórumita
  • 684 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.01.16, 19:31

A szervezőség nem fogja hagyni a végső halálos dolgok elharapódzását. Ahogy Homár is megmondta minden ilyen egyéni elbírálás alá fog esni. Lesz pár bejelentős eset és lesz pár spontán...

Azt nem fogjuk hagyni, hogy valaki erre pályázva mások játékát akarja tönkretenni.

A végső halál jelentősége a játékban a fórumos bejegyzések számát tekintve kicsit kezd túldimenzionálódni... lényegesen kisebb jelentősége lesz, mint amennyi vélemény érkezett ebben a témában.
Persze az jó, hogy beszéltünk róla. Beszélni kell róla, de gondolom a játékosok 99,99% van olyan egészséges lelkű, hogy nem egymás megszivatására fog erőből törekedni... szal no para...

Szabályrendszeri integrációja amiatt volt szükséges, hogy valamelyest kereteket tudjunk formálni köré... értsd pl a sértődékenyebb emberek is fel tudjanak rá készülni picit lelkileg... de megbecsülve 8-10 esetnél több nem várható idén sem...

A Volt fesztivál időpontját már nem lehet módosítani? :punny:

M_Sanyi

M_Sanyi

Tesco gazdaságos larpszervező

• Fórumita
  • 624 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.01.16, 16:09

Apropó, ha már számszerűsített tárgyalósdi, megadott mennyiségű vádlóval, akkor lehetne egy ilyen is, hogy minden egyes, a vádlott mellett tanúskodó személy "kiüt" egy vádlót, még akkor is, ha a védő nem követője a vádlottnak. Ha sikerül a bírót megnyerni, +5 védő, és így tovább.

Douwe_EgBerts

Douwe_EgBerts

Törzs-fórumozó

• Archívum
  • 907 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.01.16, 15:09

Végső halál:

Egy idézettel nyitnék: "There can be only one" :punny:

Viccet félretéve.
Szerintem ne nagyon legyen kivéve az eddig eseteket példázva (kocsmáros kivégzése, öngyilkos nagymester stb)

Ha lesz is végleges halála egy karakternek, akkor annak olyan látványosnak kell lennie, hogy arról mindenki tudjon az egész játékterepen (5%os tűréshatárt elfogadok) mert ha a játékos "visszaáll " egy másik karakterrel, akkor az több félreértéshez is vezethet.

vagy:
-az aki véglegesen meghalt kiáll a játékból, és mindenki sajnálhatja, hogy neki már vége a játéknak, ő meg örül, mert úgyis megy a vonata :)

-olyan maszkot és tartalékjelmezt vesz elő a tagyójából, ami alapján nem lehet összekeverni a régi karakterével.

Szerintem mindkettő eléggé necces és adott személynek hangulatromboló, igaz, a végső halál esélye óvatosabbá, meggondoltabbá tehet egyéneket és ki tudja, hogy hányszor fog előfordulni a játékban ténylegesen, de sejtésem szerint többen erre fognak pályázni, hogy valakit (karaktert) végleg kiüssenek a játékból.

Ha a szervezőség meg tudja oldani, hog olyan tartalék ruhákat visz ki terepre, amivel lehet jelezni, hogy valaki más mint aki eddig volt, akkor szerintem áthidalhatóak a fentiek.

Homar

Homar

Caelumi Játék

• Fórumita
  • 953 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.01.16, 15:07

Nosza, vegyesben a kérdésekre...

"Egyetlen gondolat: A végső halált szabályozni is kell meg nem is..."

Nagy igazság. Ezért lesz egy olyan kitétele minden Végső Halált okozó ügyletnek, melyben a szükséges időtényező betartásának kezdetén le kell jelenteni a szándékot a Centrumban. Ez mindig egy kicsit szubjektív dolog lesz, a játéktechnikai és élmény jellegű szembenállások okán nem is lehet általános szabályokkal kezelni a szitut. Ezért mindig egyedi elbírálású lesz az eset.

"Már kezd derengeni valami a fejemben és számithattok szép kis fordulatokra... és az istenek megdöntésére. Csak kell a szabálykönyv"
Amire neked igazán szükséged lesz az kisebb mértékben a szabályköny... :punny: Neked naaaagyon sok és naaaaagyon nagyhatalmú támogatókre lesz szükséged :) Ettől függetlenül sacc két hét múlva megkapod amit kérsz...

"Sztem azért kéne az az egy óra, félóra ugyanis nagyon gyorsan elmegy.. valaki kettőt pislant aztán annyi. Lehetne tenni erre vmi kitételt, hogy kivégzésnél a fogságra más szabályok vonatkozzanak, de csak úgy, tutibiztos kivégzésnél csak, mert különben ütre-főre elkapnak mindenkit, és egy óráig is fogva tartják, azon az ürügyön hogy kivégzés, és hogy jahopp mégsem jött össze. Szóval mondjuk félórán belül össze kell jönnie az összes tanúnak, meg mindenkinek, hogy ha a félóra letelt kezdődhessen a tárgyalás. Ha nem kezdődik időben, akkor meg a fogoly kiszabadul. Vagy valami ilyesmi."
Jó meglátás. Mindenképpen lesz szó ilyesmiről, de azért egy jól megszervezett (alőtte órákon át is akár) kivégzés lemehet 30 perc alatt. Persze a kötelező bírósági eljárással együtt... :D Lássuk be, ha 30 perc kevés akkor 60 se biztosan elég, hogy megakaszzák a folyamatot...
Egy apró műhelytitok: a 30 perc azért annyi amennyi, mert ezzel még pont van esélye kiszabadulni az esetleges leölt követők/hívek hadának a túlvilágról és egy végső rohammal megpróbálni menteni ami menthető...

Mas, hóhérosdi:
Nem lesz kizárólagos hóhérosdi, mint lentebb említettem, mert ezzel adott személy vagy ines érdekcsoport kizárólagos kezébe kerülhet a Végső Halál joga. A hóhér adhat előnyt, de "bárki" végrehajthatja magát a kivégzést. Ugyanakkor az általa biztosított előny révén, esélyes, hogy mégis alkalmazzák páran, és így a "komanndós beöltözős" technikádtól sem kell elbúcsúzni :rohog:

"A mostani Überlive időpont éppen a vs Volt fesztiválra esik, ami talán nem érint olyan sok embert, de azért most még lehet rajta törpölni, hogy erre-arra egy hét esetleg."
Nagyon sok tényező figyelembevételével született meg ez az időpont. Mind korábban mind később 30-70 embert érintő ütközések vannak, így inkább bevállaljuk azokat, akik Voltolnak inkább. Feltételezéseink szerint ez az embermennyiség még mindig 40 fő alatt marad.

"Mindazonáltal szerintem simán lehetne végső halál eszköz, ha valaki önkezével, saját szabad akaratából vet véget az életének (tehát kényszerítő mágia és tsai kizárva)."
Lehet róla szó... Ugyanakkor itt is érvényes lesz az a tétel, hogy előre kötelesek (és öngyi esetén indokolandóan) bejelenteni az eseményt. "poén" kivégzések itt sem lesznek. Persze teljesen más, ha egy becsületét elvesztett sógun folyamodik a szeppuku (harakiri?? segítsen vmi keletes plíz...) általi halálhoz... Szigorúan ines okokból...

"És akkor, juteszembe, mi lesz a hősök által szintjeik miatt feldíszíttetett jelmezekkel? Lelombozzák őket? Vagy esetleg alapítunk egy múzeumot? Tudom, a szervezőség mindenben benne lenne... csakhogy a részvényeik ára felfele kússzon "

Vszeg a jelmezdíszítést nem hegesztési eljárással, hanem valami kevésbé tartós és rongálásjellegű megoldással kívánjuk megvalósítani... De aki végső halált hal, annak szalagjait a szervezőség "visszakeveri" a játékba...
A részvényekről meg annyit, hogy nem mindenben... Csak abban ami jó :lol:

"A másik: ha írnék valamiféle szócikket, vagy afféle izét, ismertetőt a leendő Nagykönyvtárba"

Javasolt a számítógépes formátum, melyet eljuttatsz mihamarabb a szervezőségnek. Mi majd vszeg egységesítjük és fizikailag "kivitelezzük" ezeket.
"Emellett: milyen témákba nem érdemes semmikép belefogni?"
Nos, a következő témánk itt a fórumon effelé fog tendálni. Most hogy elfogytak a technikai kérdések (leglábbis a fő kategóriák) átállunk az hangulati részekre. A rövidesen induló prehist is indokolttá teszi ezt. Most 1 hétig még semmibe se fogj kedves Mas, de az utána következő témaválasztós kérdés vszeg sokat fog segíteni ebben...

Módosította Lobsta: 2006.01.16, 15:11

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]