Ugrás tartalomhoz

Fotó

TSR Archívum

• Válasz írásához lépj be
2257 hozzászólás érkezett eddig

Sanctus

Sanctus

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 994 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.11.03, 08:30

Ez nekem inkább Organized Play Campaign-nek tűnik, nem is annyira multiplayer-nek. (Valaki írja is a kommentek között.) 

Az viszont megvan, hogy az első valódi MMO Ad&d-re épült? 13 évvel a WoW előtt.
https://en.wikipedia.org/wiki/Neverwinter_Nights_(1991_video_game)

elGabor

elGabor

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 4078 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.11.02, 09:03

Loera: az első kísérlet egy D&D alapú, ötven mesélőt és számtalan játékost megmozgató közös világ, vagyis egy "MMRPG" megteremtésére - 1977-ből.

• Eberen_Orkodo és Premier kedveli ezt.

macmelon

macmelon

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 139 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.10.19, 09:32

Nekem tetszik az 5E azon elve (ha nem szentségtörés itt említeni ;) hogy a pl. a Fireball az mágia, de amit általa létrehozol, az már tűz.

Mert különben mi van, ha fölételeportálsz/vitetsz valamilyen mágiával egy üllőt, és ráejted? MR miatt nem esik rá/nem sebzi?

A korábbi hsz-emről kiderült már, hogy hülyeség, hiszen nem volt adekvát idehozni az 5E-t. Viszont mindenképp updatelném a dolgot, mert kiderült azóta, hogy még nagyobb hülyeség, amit írtam :) Ugyanis az 5E-ben is az van, hogy pl. egy anti magic field közelében elsütött Fireball tüze "nem megy be" a fieldbe.

elGabor

elGabor

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 4078 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.10.17, 19:46

Akit érdekel az ilyesmi: a Hevelin Collection elérhetővé tett kb. 800, 1930 és 1950 között publikált sci-fi és fantasy fanzint.

• Ratface és Narmor kedveli ezt.

Narmor

Narmor

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1125 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.10.06, 21:09

Lehet, hogy van itt valami olyan regebbi (irl?) feszultseg, nezetelteres, akarmi, a felek kozott, ami elkerulte a figyelmem, de nekem az jott le, hogy Marvin feltett egy kerdest (ami amugy bennem is megfogalmazodott), aztan el lett kuldbe a busba, hogy ne trollkodjon. :D Lehet, hogy azert jar vissza ezzel a kerdessel mindig (?), mert nem kapott meg ra valaszt eddig soha. :pajzs: Nyilvan, van akinek ez az egy oldalas dungeon "nosztalgia", "unalmas delutan elutese", "mert csak", vagy akarmi, de a kerdes attol meg erdekes szerintem: mi a plane benne? Ezt olyanoktol kerdeznem, akik lelkesedtek erte - vagy "csupan" rpg torteneti erdekesseg, es pont?

Számomra inspirálóan hatnak az egyedi részletek vagy az olyan infók melyek további kalandokra mutatnak. Rögtön elkezdtem gondolkodni például a Fénytelen tó rejtélyén.
Chomy Slugtober Fest kalandja szintén tartalmaz olyan egyedi elemeket (pl. orkká változtatott elf hercegnő), amik miatt könnyű megkülönböztetni az n+1 "patkány és 1000 rézpénz" kalandtól.

Nyilván ezek nem tesztelt, teljes értékű modulok, amikért pénzt lehetne kérni, de mégis hasznos anyagok, amelyeket egy improvizációra képes mesélő 5 perc tanulmányozás és gondolkodás után felhasználhat egy esti játékra, ha nem volt korábban ideje készülni.

20 szobát leírni egy oldalban, úgy hogy még jól is nézzen ki, nem egyszerű. Gyakorlásnak is jó, hogy ne írja túl az ember a moduljait.

Plusz külön érdekesség, hogy ugyanabból a térképből, ki mit képes kihozni.

Az jut eszembe, mint mikor még két-három évszázada az iskolában verstanon adott témára, adott versformában verset kellett írnia a diákoknak. Egy-egy ilyenből később némi munkával igazán remek költemény született.

Módosította Narmor: 2017.10.06, 21:11

• Nocturna kedvelte ezt

Nocturna

Nocturna

Night-time Spirit

• Fórumita
  • 3256 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.10.06, 19:05

(A vödörnél a költő sztem pont nem gondolt semmire.)

Minden genyózási szándék nélkül: sajnálom, de egyszerűen nem értem az ájuldozást ezektől a finoman szólva egyszerű ősdungeonoktól (nem elGabor művére gondolok, hanem az eredetire), még akkor sem, ha 40 év után kerültek elő valami közepes híresség sufnijából. Történeti szempontból érdekesek lehetnek, de nagy jelentőséget beléjük látni annyi, mintha fognánk valami termékünket 14 éves korunkból, és teljes komolysággal nekiállnánk elemezni, hogy az egyik szobában miért van 3 ork, amikor a kor standardja szerint mindig 4 volt, és emögött vajon miféle elképesztő művészi és tervezői koncept rejlik.

A "szórakozásból követtem el" természetesen nem mentség semmire. Valami vagy jó, vagy nem jó; a rajongói anyagok elég nagy része nem jó (vagy csak egy otthoni játékban az). Ha valaki szerint a Zúardvárból közzétett egy oldal szar, vagy nincs semmi érdekes a fanzin-régészetben, oké, írja meg. De ezek után azért jobban örülnék, ha másodszor, harmadszor meg negyedszer már nem menne oda minden ilyen témájú poszt alá zajongani meg kolompolni, mint valami kerge birka.  :machoman:

Ugyanez áll a Mágus-topikra is.

Lehet, hogy van itt valami olyan regebbi (irl?) feszultseg, nezetelteres, akarmi, a felek kozott, ami elkerulte a figyelmem, de nekem az jott le, hogy Marvin feltett egy kerdest (ami amugy bennem is megfogalmazodott), aztan el lett kuldbe a busba, hogy ne trollkodjon. :D Lehet, hogy azert jar vissza ezzel a kerdessel mindig (?), mert nem kapott meg ra valaszt eddig soha. :pajzs: Nyilvan, van akinek ez az egy oldalas dungeon "nosztalgia", "unalmas delutan elutese", "mert csak", vagy akarmi, de a kerdes attol meg erdekes szerintem: mi a plane benne? Ezt olyanoktol kerdeznem, akik lelkesedtek erte - vagy "csupan" rpg torteneti erdekesseg, es pont?

Módosította Nocturna: 2017.10.06, 19:07

chomy

chomy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1900 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.10.06, 15:55

https://drive.google.com/open?id=0B8hgz9vvgSwURkJkQ1Y1WllBak0

Egye kánya, szántam rá én is egy órát (kicsit többet, életemben először csináltam valamit GIMP-ben). :)

chomy

chomy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1900 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.10.06, 08:27

Pár, sajnos TPK-ba (bár legalább emlékezetes TPK-ba) fulladt Night's Dark Terror-mesémet követően Jocó haverom rákattant Mystarára. :D Felvásárol minden szart, meg kampányt tervez indítani nekünk AD&D-ben mindenféle hivatalos kiadványok és modulok alapján, és ráérős perceiben blogot indított a világról, a termékvonalról, meg hasonlók.

Sajnos nem LFG-zik a gyíkarc (inkább Bruce Heard-et faggatja Facebookon a részletekről), úgyhogy reklámoznám kicsit helyette: olvassátok, szerintem érdekes. :)

• elGabor, harlequin10, Narmor and 1 other like this

Narmor

Narmor

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1125 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.10.05, 18:51

Köszönöm! :) 

elGabor

elGabor

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 4078 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.10.05, 17:54

Tox Typewriter.

Narmor

Narmor

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1125 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.10.05, 17:38

elGabor: Mi a betűtípus neve? 

elGabor

elGabor

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 4078 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.10.05, 16:06

A "szórakozásból követtem el" természetesen nem mentség semmire. Valami vagy jó, vagy nem jó; a rajongói anyagok elég nagy része nem jó (vagy csak egy otthoni játékban az). Ha valaki szerint a Zúardvárból közzétett egy oldal szar, vagy nincs semmi érdekes a fanzin-régészetben, oké, írja meg. De ezek után azért jobban örülnék, ha másodszor, harmadszor meg negyedszer már nem menne oda minden ilyen témájú poszt alá zajongani meg kolompolni, mint valami kerge birka.  :machoman:

Ugyanez áll a Mágus-topikra is.

Módosította elGabor: 2017.10.05, 16:07

Marvin

Marvin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1983 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.10.05, 15:21

Mitől pikírt? Megkérdeztem normálisan, másnak ebben mi a pláne, mert én marhára nem értem. Majd legközelebb lelevelezem előre, szabad-e kérdezni bármit bármiről, és mindenki lelki békéje meg safe space-e totál biztonságban lesz.

Szövegértési nehézségekkel küzdők kedvéért még egyszer: "...nem elGabor művére gondolok, hanem az eredetire..."

Módosította Marvin: 2017.10.05, 15:24

Sentinel

Sentinel

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 123 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.10.05, 14:44

Marvin, ha elGábornak ez szórakozás, hobbin belül is, akkor miért kell egy pikírt megjegyzést odaszarni, ha már valakinek ez tetszik, de neked nem? :nemertem: Akkor már bár ne szóltál volna semmit.

Orastes, pont ezt az "odaszarós" stílust erőlteted a Magus fórumon évek óta...

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 5985 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.10.05, 14:30

Marvin, ha elGábornak ez szórakozás, hobbin belül is, akkor miért kell egy pikírt megjegyzést odaszarni, ha már valakinek ez tetszik, de neked nem? :nemertem: Akkor már bár ne szóltál volna semmit.

elGabor

elGabor

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 4078 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.10.05, 08:24

Ez egy történeti érdekesség, Marvin, és egy történeti érdekesség ihlette játék, amit nagyjából egy óra alatt raktam össze egy nap adminisztrálás után (ebbe beleszámít az írógépes font felkutatása is).

• Orastes kedvelte ezt

Marvin

Marvin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1983 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.10.05, 08:20

(A vödörnél a költő sztem pont nem gondolt semmire.)

Minden genyózási szándék nélkül: sajnálom, de egyszerűen nem értem az ájuldozást ezektől a finoman szólva egyszerű ősdungeonoktól (nem elGabor művére gondolok, hanem az eredetire), még akkor sem, ha 40 év után kerültek elő valami közepes híresség sufnijából. Történeti szempontból érdekesek lehetnek, de nagy jelentőséget beléjük látni annyi, mintha fognánk valami termékünket 14 éves korunkból, és teljes komolysággal nekiállnánk elemezni, hogy az egyik szobában miért van 3 ork, amikor a kor standardja szerint mindig 4 volt, és emögött vajon miféle elképesztő művészi és tervezői koncept rejlik.

Narmor

Narmor

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1125 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.10.04, 23:17

Nicsak, mi került ki elGabor blogjára: http://beyondfomalhaut.blogspot.hu/2017/09/stuff-zuard-castle-domains-of-faerie.html

Inspiratív, minimalista minikazamata retró kivitelben.

Charlie5

Charlie5

a Málkhúton álló Feketecsuklyás

• Fórumita
  • 620 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.09.30, 14:42

Üdv!

Még pár kérdés, szintén még AD&D:

1.) A Daern's Instant Fortress-et lehet-e raktárként használni?

Azaz ha belepakolok valamit, az lekicsinyedik vele és később felnagyítva újra normálisan megtalálható benne?

2.) Van-e még valami hasonló "ablatív páncél" varázslat, mint a stoneskin?

Valami, ami nem AC-t módosít, hanem felfog x HP-t / támadást?

Tárgyként hasonló a ring of armor (City of Splendors kiegből)

chomy

chomy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1900 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.09.30, 08:55

http://retro.land/a-szerepjatekok-eredettortenete/

A nem túl jóindulatú előítéletem a cím láttán az volt, hogy valaki a hobbin kívülről vagy a peremvidékéről majd jól összehord sokadkézből hetet-havat, meg összekeveri a szezont a fazonnal, úgyhogy a reggeli kávé mellett majd lesz mit kéjesen cincálgatni, önnön felsőbbrendűségem teljes tudatában... Hát, nem. :D

Ez bizony egy eléggé alapos cikk, főleg egy nem kimondottan szerepjáték-tematikájú oldaltól. Szvsz.

• elGabor, Orastes, macmelon and 1 other like this

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]