Ugrás tartalomhoz

Fotó

TSR Archívum

• Válasz írásához lépj be
2332 hozzászólás érkezett eddig

elGabor

elGabor

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 4188 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.06.13, 15:36

Oké, nem rossz ötlet.

Addig is: egy WIRED cikk a hírhedt, publikálás előtt visszavont, szadomazochista és nemi erőszakhoz kapcsolódó témákat felvonultató TSR-kaland, Az Ezüsthercegnő Palotája szenzációs történetéről!

Spoiler

• Ratface kedvelte ezt

kukac

kukac

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 607 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek
   3                              

Kelt 2018.06.13, 14:21

Igen.

elGabor

elGabor

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 4188 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.06.13, 14:17

http://beyondfomalhaut.blogspot.com/2018/06/review-quarrymen.html

Pár hibát írtál. Esetleg írnál valamit a nagyon rossz dolgokról, példákkal, hogy mi az, ami modulban nem illik elkövetni?

Mármint kalandmodulok típushibáiról?

kukac

kukac

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 607 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek
   3                              

Kelt 2018.06.13, 10:08

http://beyondfomalhaut.blogspot.com/2018/06/review-quarrymen.html

Pár hibát írtál. Esetleg írnál valamit a nagyon rossz dolgokról, példákkal, hogy mi az, ami modulban nem illik elkövetni?

elGabor

elGabor

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 4188 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.05.17, 21:15

A magyar játékpiacért folytatott küzdelem zajlik, de közben Bryce Lynch is kritikát írt a fanzinról. :)

• Ravenheart kedvelte ezt

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6114 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.05.09, 21:32

elGábor, a Barbárkirály mindenkit eltiport és nyert! :hiszti: :ork: :nagyereide: :leborul: :gonosz:

Módosította Orastes: 2018.05.09, 21:33

• Ratface kedvelte ezt

elGabor

elGabor

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 4188 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.05.09, 21:00

https://www.kalandhorizont.hu/

Khmm....

Egyébként felrakhatnád a többi angol kiadványt is. Akár az RPGNow-ra is, minél többen látják, annál nagyobb a vásárlás esélye.

Nagyon helyes hogy lesz ilyen is. De a hangsúly a "lesz" szón van. :)

Eberen_Orkodo

Eberen_Orkodo

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 930 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.05.09, 20:22

Nem akartam összezavarni az amerikaiakat azzal, hogy a 46-ra 18 jön, arra meg 47.  :szent:

Erről jut eszembe, most megint úgy állunk, hogy az EMDT hazánk legnagyobb print szerepjáték-kiadója, SZÁZ SZÁZALÉKOS iparági részesedéssel.  :gonosz:

Miután bedöntötted a mágust, és kinyírtál minden újraélesztési próbálkozást, kinyiffantottad az éppen csak induló 7Tengert, vérbe fojtottad a WoD-vonalat satöbbi, végre teljes a monopólium. És senki, de senki nem gyanakodott rád. Mekkora Evil Mastermind! :-P

Csak te sem bírtad ki, hogy a végső összecsapás előtt el ne mondj mindent a legyőzöttnek hitt szcénának... :-)

kukac

kukac

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 607 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek
   3                              

Kelt 2018.05.09, 18:35

https://www.kalandhorizont.hu/

Khmm....

Egyébként felrakhatnád a többi angol kiadványt is. Akár az RPGNow-ra is, minél többen látják, annál nagyobb a vásárlás esélye.

Módosította kukac: 2018.05.09, 18:35

elGabor

elGabor

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 4188 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.05.09, 18:03

Nem akartam összezavarni az amerikaiakat azzal, hogy a 46-ra 18 jön, arra meg 47.  :szent:

Erről jut eszembe, most megint úgy állunk, hogy az EMDT hazánk legnagyobb print szerepjáték-kiadója, SZÁZ SZÁZALÉKOS iparági részesedéssel.  :gonosz:

• Orastes kedvelte ezt

kukac

kukac

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 607 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek
   3                              

Kelt 2018.05.09, 17:59

A Barbárkirály egyszerre 18-as és 47-es? Vagy a 47 a második kiadásra utalna?

elGabor

elGabor

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 4188 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.05.09, 15:29

EMDT47_Cover02.png

Üdv!

Örömmel jelzem, hogy megjelent az angol Barbárkirály. A modult már ismeri a magyar közönség; ez a kiadás elsősorban az új illusztrációs anyag és a felhasználóbarátabb szerkesztés terén különbözik az eredetitől. 

Viszont ami új, hogy nyitottam egy Bigcartel-alapú webshopot, hogy ne kelljen minden kiadványnál Paypal gombokkal bajlódnom, meg lehessen egynél több árut vásárolni. Magyarországra továbbra is ingyenes a szállítás! :)

Módosította elGabor: 2018.05.09, 15:29

• Eberen_Orkodo, chomy, Ratface and 2 others like this

elGabor

elGabor

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 4188 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.05.07, 08:55

Üdv!

A PDF verzió most jelent meg (a print vásárlók már megkapták a linket - ha valaki nem, dobjon egy mailt). Sőt, az RPGNow "bestselling titles" TOP-10-ébe is bekerült. :D

tumblr_p8clug5bOw1rxmn3vo1_1280.png

(Akármit is jelentsen ez... :rohog:)

Másrészt reggel tettem egy látogatást a nyomdába, és alakul az angol Barbárkirály ügye is.

• Eberen_Orkodo, Glowface, chomy and 6 others like this

kukac

kukac

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 607 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek
   3                              

Kelt 2018.04.17, 08:15

Pedig reméltem, hogy valami mérlegképes beszámoló lesz a betéteseknek.

A PDF verzió mikor fog megjelenni? Ha nem mostanában, akkor át tudnád küldeni a térképeket digitális változatban? :3

elGabor

elGabor

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 4188 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.04.16, 14:22

Szabtom: :csingcsung:

Bevallottan híján vagyok a vállalkozói hajlamnak, így nem tudom megállapítani, hogy hülyeség-e a kérdésem, de: nem fogsz erre ráfizetni?

Egyébként vevő leszek a pdf verzióra. (csak az elsőről írj légyszi ide is, hogy rendelhető a pdf. Utána már be tudom állítani a figyelést a következőkre)

Könnyen lehet, de ahogy mondani szokás, bele kell gázolni a vízbe, hogy kiderüljön, van-e benne krokodil.  :pipe:

A számításom egyébként azon alapul, hogy:

• Angol nyelvterületen van annyi fizetőképes érdeklődő, hogy megérje. (És talán a korábbi munkáimnak is van annyi becsülete, hogy ne kelljen a nulláról indulni.) Csak Magyarországra alapozva természetesen abszolút reménytelen lenne bármilyen próbálkozás (bár 2003 óta megpróbáltam párszor :hamster3: ).
  • Az egységre jutó nyomdaköltség nem magas, és a néhány illusztráció költségeivel számolva az adók és járulékok (brrrr) kifizetése után úgy számoltam, hogy ki tudom hozni nyereségesen. Persze a befektetett munkát örömmelóként számolva.
  • Nincsenek komoly várakozásaim, nem ebből élek (noch dazu még a szerény veszteség sem vágna földhöz). Fanzinból még soha senki nem gazdagodott meg.
  • Viszont ha már van egy vállalkozásom, akkor ezen keresztül néhány régebbi és újabb kalandmodulomat is kihozhatom, ami viszont jobban megy, mint a kokain kellemes extra.

Az nem lenne rossz, ha lenne hazánkban valami hobbibarát vállalkozói forma, mert még a másodfoglalkozású egyéni vállalkozó sem olyan egyszerű, mint elsőre gondoltam. Sőt. De egy ideje már egyébként is bele akartam tanulni, és így a kellemeset a hasznossal...

Természetesen a további fejleményekről tájékoztatom a nagyérdeműt!

Na, most már tudok érdemben is válaszolni.

• A megjelenést követő egy hónapban a tiszteletpéldányokat nem számolva a 220+30 nyomtatott példányból (végleges változat + a KaTá-n kapható preprint) elfogyott 115+20 példány. Az eladások most egy kicsit lelassultak, de lesznek még további körök (pl. ha valaki a második szám mellé megvenné az elsőt is).
  • Ha a KaTá-n elment példányokat nem számoljuk, a vásárlók kb. 80%-ban amerikaiak, és további 10-15%-uk brit, de volt megrendelés Tajvanról, Finnországból és Brazíliából is.
  • Ez összességében azt jelentette, hogy a projekt a járulékok (brrr....) és adózás után is volt annyira nyereséges, hogy folytassam, és félretegyek valamennyi (azért nem túl sok) pénzt az eljövendő nagyobb projektek illusztrációira.
  • A fanzinról eddig három kritika született, valamint általában kifejezetten pozitív visszajelzések jöttek vissza.
  • A következő kiadvány a sokat látott Barbárkirály illusztrált, A5-ös formátumú, angol változata lesz, ezt követi majd az Echoes #02, amihez készülnek az anyagok.

• Glowface és chomy kedveli ezt.

Szabtom

Szabtom

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 794 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.04.16, 13:33

@elGabor No, egy hónappal lemaradtam az első szám megjelenéséről. Hiába, ha nem járok be az irodába, ahol VPN van, akkor lemaradok a friss RPG.HU-s fejleményekről. :)

Megrendelve, kíváncsian várom. Gratulálok az induláshoz! Majd írok, ha megjött.

• elGabor kedvelte ezt

elGabor

elGabor

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 4188 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.04.06, 12:11

Angol tévéműsor ezekről a furcsa játékokról - az időpont 1980-82 körüli, a képernyőn pedig maga Steve Jackson és Ian Livingstone is feltűnik!

elGabor

elGabor

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 4188 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.04.01, 10:59

Elveszettnek hitt modulritkaság újrakiadása a TSR, Inc. és egy ismert kiadó gondozásában!  :hedbeng2:

• Orastes kedvelte ezt

Ynas_Midgard

Ynas_Midgard

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1056 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.03.14, 23:48

Első átlapozásra nagyon tetszetős, és a térkép is nagyon menő. Igyekszem valamelyik nap írni róla.

Más: íme egy automata hexcrawl generátor, random térképpel és tartalommal, amely szabadon testreszabható.

elGabor

elGabor

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 4188 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.03.14, 21:04

Nem ez az egyetlen eset. Többször előfordult, hogy amerikai megrendelő kéri EU-s szállítással... fél dollár, csak a könyvelése okoz fejfájást.  :nos:

Át kell gondolnom a felületet, főleg arra készülve, hogy egykor lesznek ott még más portékák is.  :hogymi:

(És köszönöm a megrendelést! :))

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]