Ugrás tartalomhoz

Fotó

TSR Archívum

• Válasz írásához lépj be
2376 hozzászólás érkezett eddig

gabor_kovacs

gabor_kovacs

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 5 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.07.02, 17:42

Dragon magazin ( 1 - 359 ) cikkeinek indexe :

http://www.aeolia.net/dragondex/index.html

Glowface

Glowface

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2959 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.05.14, 19:05

A szakadár Trihalverekről nem is volt szó, valamint a titokzatos Nyomkeresők szektájáról, akik extrém módon gyűlölik a Forykat, de a háttérben a Thriabuk és Trihalverek asszimilálását tervezük tiltott arkanogenetikai módosításokkal.

:D

elGabor

elGabor

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 4491 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.05.11, 14:53

Az /osrg/-n találtam ezt az új szörnyet.  :gugye:

Thriabu
Chaotic
Humanoid
# App: 1-100
HD: 1 (but see below)
AC: 9 (but see below)
Att/Dam: 1/By weapon
Special: See below

These noisome creatures resemble flabby, pasty-skinned men with bestial features. Created no more than two decades ago by the demon prince Shan-Ke-Renolz, these creatures have spread far and wide. They reproduce by budding. They hate tradition and propriety more than anything else.

For every 20 Thriabus in a group there will be one "Evangelist" of 5 HD with all the powers and abilities of a 3rd-level thief, cleric, magic, and fighter; the Expert has a 50% chance of having 1 magic weapon, 1 magic armor, 2 potions, and 1 miscellaneous item (roll separately for each item.)

For every 50 Thriabus in a group there will be one "Apologist" of 10 HD with all the powers and abilities of a 7th-level thief, cleric, magic, and fighter; the Apologist has a 75% chance of having 1 magic weapon, 1 magic armor, 2 potions, and 1 miscellaneous item (roll separately for each item.)

In a full group 100 Thriabus in a group there will be one "Master" of 15 HD with all the powers and abilities of a 10th-level thief, cleric, magic, and fighter; the Master always had 1 magic weapon, 1 magic armor, 2 potions, and 1 miscellaneous item (roll separately for each item.)

Thriabus are mortal enemies of the Fories and sometimes conflict with the Fiveds, the servants of Mykmurlz.

elGabor

elGabor

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 4491 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.05.08, 17:47

EMDT61_Cover.png

Üdv!

Megjelent az Echoes From Fomalhaut #07, és immár kapható az újranyitott webshopban. Ezzel együtt arra kérem a magyar vásárlókat, hogy ha érdekel titeket a kaland, akkor inkább írjatok egy levelet az e-mail címemre -  nem szeretném, ha a dollár átváltási árfolyamának megugrása miatt többet kellene fizetnetek az igazságosnál. :)

Narmor

Narmor

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1388 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.05.06, 13:07

Ezen felbuzdulva megnéztem Rules Cyclopediában, ott szintenként 5% eséllyel van varázstárgy egy-egy NJK-nál (max. 95%), minden varázstárgy-kategóriára külön kell dobni.

Fefe

Fefe

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 478 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.05.06, 12:12

Az AD&D 2-es monster manual hátuljában a az NPC partiknál van egy szintfüggő, viszonylag sokszínű táblázat. Én ezt használtam mindig.

Ynas_Midgard

Ynas_Midgard

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1095 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.05.06, 12:07

Köszönöm szépen!

(Igen, az OD&D-set azt megtaláltam - és meg is lepődtem, hogy a DD-ben szintfüggővé tették.)

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6521 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.05.06, 10:54

Annak idején ezt mi is használtuk AD&D-ben, vagy valami nagyon hasonlót, mert a partiban hatodik szint alatt nem igazán voltak varázstárgyak, tartósak legalábbis. :bezzeg:
(Ital és tekercs ritkásan.)

elGabor

elGabor

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 4491 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.05.06, 08:55

Ezek az irányelvek a DMG P. függelékében vannak ("Creating a party on the spur of the moment"), ami általában kalandozócsapatokra vonatkozik, de NJK-kra is alkalmazhotó. Pl. egy harcosnak szintenként 10% eséllyel van varázsfegyvere, 6% eséllyel mágikus lemezvértje, 6% eséllyel védelmező varázstekercse, 8% eséllyel varázsiatala, stb. Elég komplikált eljárás, de működik (és könnyen automatizálható, ha valaki le akarná kódolni).

Az OD&D-ben (3. füzet, 19. o., vadonbeli találkozások) mindez sokkal egyszerűbb, és nem szintfüggő: pl. egy harcos 50% eséllyel birtokol varázskardot, 25% eséllyel pajzsot és 25% eséllyel (lemez)páncélt.

Ynas_Midgard

Ynas_Midgard

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1095 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.05.05, 23:24

AD&D-hez valahol jelent meg olyan cikk vagy hasonló, ami taglalja, hogyan generáljunk NPC-nek mágikus tárgyakat?

Delving Deeper-ben az van, hogy ha Fighting-Man vezeti a banditákat például, akkor szintenként 10% eséllyel mágikus karddal harcol, valamint fele ekkora esély van külön mágikus pajzsra és páncélra.

elGabor

elGabor

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 4491 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.11.29, 12:57

Hosszas vacillálás után végre megírtam az ismertetőmet a nagyszerű Wormskin fanzinról - az elmúlt évek legjobb old-school kiadványsorozatáról! 

wormskin_goat.png

Módosította elGabor: 2019.11.29, 12:58

Garaboncias

Garaboncias

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1361 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.09.25, 20:44

Sosem tudom, hogy az Echoes-híreket ebbe a topikba rakjam-e, vagy a Síkjárók Kis Kocsmájába, de most menjen ide:

Echoes From Fomalhaut #06 – "The Gallery of Rising Tombs":

https://beyondfomalhaut.blogspot.com/2019/09/zine-echoes-from-fomalhaut-06-now.html

https://emdt.bigcartel.com/product/echoes-from-fomalhaut-06-the-gallery-of-rising-tombs

elGabor

elGabor

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 4491 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.08.01, 19:29

Burn Baby Burn! Disco Inferno! OSR Tolvaj osztály!  :buli:  :buli:  :buli:   :gerjedek:   :gerjedek:   :ork:    :gerjedek:   :gerjedek:   :buli:  :buli:  :buli:

Glowface

Glowface

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2959 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.07.30, 15:30

diszdirekcia...?

:nos:

turin

turin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 3237 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.07.30, 12:03

Megfejtés: a szerzőnek valami miatt kicsi kora óta baja van a jobb és a bal fogalmának megkülönböztetésével. Ez annyira komoly, hogy öt évesen majdnem szódásszifon típusú rokkantszemüveget kapott, mert nem tudta helyesen leolvasni a látási tesztet.

Nem látáshiba lesz az, hanem diszlexia. De semmi baj, egy csapatomban volt olyan diszlexiás játékos, aki a térképészi szerepkört töltötte be.

Egy játékülés erejéig...

Nem is azt mondta, hogy látáshiba, csak annak hitték. :D

Amúgy dis-es tünet, de ettől még nem dislexiás, csak azoknál is előfordul. 

Mivel úgy tudom, a szerző nem radiológus, szerintem elboldogul vele. :D

Premier

Premier

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 617 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.07.29, 21:02

Megfejtés: a szerzőnek valami miatt kicsi kora óta baja van a jobb és a bal fogalmának megkülönböztetésével. Ez annyira komoly, hogy öt évesen majdnem szódásszifon típusú rokkantszemüveget kapott, mert nem tudta helyesen leolvasni a látási tesztet.

Nem látáshiba lesz az, hanem diszlexia. De semmi baj, egy csapatomban volt olyan diszlexiás játékos, aki a térképészi szerepkört töltötte be.

Egy játékülés erejéig...

Módosította Premier: 2019.07.29, 21:03

kukac

kukac

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1638 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.07.29, 10:17

Akkor ezt berakom az 5. szám el van írva kategóriába.

Gondolom amúgy is egy elég lényegtelen részlet, csak amikor megpróbáltam összeolvasni/elemezni a térképen, akkor nem találtam meg. :(

(Ilyenkor gáz. Felteszel egy kérdést, amire adsz lehetséges válaszokat, és visszakapsz egy teljesen más választ, ami szintén lehetséges és helyes.)

Az aláhúzás kicsit béna lett, mert amikor szkrollozok, néha átkerül egy másik válasz alá. :(

elGabor

elGabor

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 4491 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.07.29, 09:58

kukac

kukac

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1638 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.07.29, 08:31

Taktikai kérdés: Az Echoes 5. szám 14. oldalán Tirwas azzal menőzik, hogy ő a legkeletebbi város Erillion szigetén, de az Echoes 2. számának 8. oldalán lévő térképpel összehasonlítva még van kb. 8 point of interest tőle keletre.

a, Tirwas-tól keletre nem számít más "town"-nak.

b, A térkép és a leírások nincsenek szinkronban.

c, A térkép déli tájolású.

d, Erillion felett nyugatról keletre halad a nap.

e, Elírás.

A megfelelőt kérjük aláhúzni.

elGabor

elGabor

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 4491 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.07.19, 18:40

És megjelent az Éjszakai Táblázat angol kiadása is. :) A linken kb. látható az is, mi új benne, és mi nem. (A kép még nem a nyomdából kijött változatról, hanem egy otthoni tesztpéldányról készült)

EMDT57_Cover.png

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]