Ugrás tartalomhoz

Fotó

TSR Archívum

• Válasz írásához lépj be
2410 hozzászólás érkezett eddig

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6637 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.10.19, 23:56

Nem kell szűkmarkúan mérni a gyógyitalt.

Illetve a természetes gyógyulás gyorsítása helyett én jobb szeretem azt mondani, hogy a "sárkányfűárústól" tudnak venni gyógyító kenőcsöt, ami olyan, mint a gyógyital, de egy kör helyett egy forduló használni, mert bele kell masszírozni a sebbe. Vagy gyógyteát, amitől alszanak, mint a bunda, de reggelre annyit gyógyultak, mintha egy hetet pihentek volna.

Ezek szerintem azért jobbak, mert erőforrás-menedzsmentet visznek a játékba, illetve dilemmát, hogy jó lenne reggelre sokat gyógyulni, de azért valakinek őrködni is kellene...

A partim nem vevő az erőforrás-menedzsmentes játékra, meg is beszéltük, hogy ők pörgősebb, kalandokban bővelkedőbb játékot preferálnak. :ezvan: 

Átbeszéltük ezeket, mert tudtuk. hogy az AD&D nem túl rugalmas rendszer, ezért nem is mindent erőltetünk. 

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6815 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.10.19, 22:30

Nem kell szűkmarkúan mérni a gyógyitalt.

Illetve a természetes gyógyulás gyorsítása helyett én jobb szeretem azt mondani, hogy a "sárkányfűárústól" tudnak venni gyógyító kenőcsöt, ami olyan, mint a gyógyital, de egy kör helyett egy forduló használni, mert bele kell masszírozni a sebbe. Vagy gyógyteát, amitől alszanak, mint a bunda, de reggelre annyit gyógyultak, mintha egy hetet pihentek volna.

Ezek szerintem azért jobbak, mert erőforrás-menedzsmentet visznek a játékba, illetve dilemmát, hogy jó lenne reggelre sokat gyógyulni, de azért valakinek őrködni is kellene...

Bulldy

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6637 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.10.19, 21:23

Talbot, van egy paladin, aki 4HP-t tud gyógyítani, pap nincs, 2.szint 18HP a legtöbb, de inkább a fele van. TPK-t nem akarok, mert azt ki kell ám érdemelni, illetve rendkívül lelkes a banda, nem idióták. :buszke:

Talbot

Talbot

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 75 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.10.19, 19:29

A mostani játékban azt vezettem be, hogy a napi gyógyuĺás nem 1hp/nap, hanem a CON fele/nap+annak módosítója. Főleg alacsony szinten lesz ennek haszna, kiüti azt, hogy ha nincs pap, akkor hetek alatt lesznek max HP-n. Mivel a HP nem életerő, azért gondoltam erre, de magasabb szinten sem fognak többet gyógyulni.

Hm, ez már félig-meddig mesélési technika is, azaz mennyire vigyázzanak magukra egy csata során, különösen ha nincs köztük gyógyító.

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6637 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.10.19, 10:23

A mostani játékban azt vezettem be, hogy a napi gyógyuĺás nem 1hp/nap, hanem a CON fele/nap+annak módosítója. Főleg alacsony szinten lesz ennek haszna, kiüti azt, hogy ha nincs pap, akkor hetek alatt lesznek max HP-n. Mivel a HP nem életerő, azért gondoltam erre, de magasabb szinten sem fognak többet gyógyulni.

Narmor

Narmor

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1463 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.10.19, 07:12

Mi mindig úgy játszottuk, hogy csak -10 hp-n hal meg a karakter, ami a kalandmesterek könyvében van opcionális szabályként.

Érdekes, az első kiadásban még ez volt az alapszabály. (Ha 0 vagy kevesebb HP-ba ütöttek, de sikeresen stabilizál egy csapattárs, akkor 10-60 percig eszméletlen maradsz, majd egy hetet pihenned kell, még a mágikus gyógyítás sem segít.)

Birbin

Birbin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1860 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.10.19, 00:17

Ha egy karakter meghal, akkor a játékos következő karaktere kap egy kis bónuszt (nyilván 1. szinten kezd persze), ami ahhoz kapcsolódik, ahogy az előző meghalt. Pl. ha megfulladt egy folyóban, akkor a következő karaktere kap egy úszás jártasságot, ha megette egy jeti a tundrán, akkor ellenállóbb a hideggel szemben, stb.

Ez tetszik! :D

Krynn

Krynn

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1342 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.10.18, 23:05

Mi mindig úgy játszottuk, hogy csak -10 hp-n hal meg a karakter, ami a kalandmesterek könyvében van opcionális szabályként.

Továbbá ha egy varázsló "elemészti az energiáját" egy varázskönyvnek, akkor abból kap plusz xp-t (1. szintű varűzslat 100 xp, 2. szintű 200, stb.).

Ha valakinek nagyon kevés Xp kell szintlépéshez, akkor ehet homokot - d20-al dob, ha nem 20, akkor megkapja a hiányzó xp-t, ha 20, akkor megfulladt.

Aki a könyvben észrevesz egy hibás szabályt/varázslatot, az szintén kap +xp-t (szimbolikus mennyiséget).

A parti megmentése +500 xp jutalommal jár (pl. egy jó ötlettel megfordítani a csatát, mikor már sokan vesztett helyzetben vannak).

A varázstárgyakra csak bizonyos "mennyiségű" rúnát lehet felírni, tehát ha valamin már van egy nagyon erős varázsképesség, akkor nem fér rá több - lehet jóval drágábban rúnáztatni, akkor több fér rá, de így sem lehet ereklye erősséget csinálni.

Ha egy karakter meghal, akkor a játékos következő karaktere kap egy kis bónuszt (nyilván 1. szinten kezd persze), ami ahhoz kapcsolódik, ahogy az előző meghalt. Pl. ha megfulladt egy folyóban, akkor a következő karaktere kap egy úszás jártasságot, ha megette egy jeti a tundrán, akkor ellenállóbb a hideggel szemben, stb.

Most így hirtelen ennyi jutott eszembe, igazából fogalmam sincs, hogy ezeknek a szabályoknak mennyi részét nyúltuk valami kiadványból, és mennyi teljesen saját, mert ez még az internet előtti időben nem volt igazán lekövethető.

Marvin

Marvin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2686 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.10.18, 19:29

Kicsit unalmas már ez a "de hát a jellemrendszer nem reáááális"-sirám (a tűzgolyó sem az), úgy kb. 15 év AD&D alatt nem tűnt fel, sőt LG paladin is volt instant kinyúvadás nélkül. Mi lehetett a titkunk, drága Bolgár úr?

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6637 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.10.18, 18:44

Emlékeim szerint anno a srácokkal a karakteralkotásnál (tulajdonság kidobás vs. választás, 2. szintig max. életpont, kitek használata, emelt szintű kezdő felszerelés és varázskönyv, stb.) használtunk sok opcionális szabályt és eltérést.

Igyekeztünk életszerűen használni a jellemrendszert, mert a 9-osztatú AD&D jellemtábla nem igazán passzolt. Meg szerintem karikatúra-szerűvé teszi a játékot (és rövid életűvé a Paladint :gonosz:

Ezeket mi is hasonlóan használtuk. :five: 

A jellemnél nálam pont a játékos ragaszkodott a LG jellemhez. :rohog: 

A továbbiakat még átgondolom, köszönöm a tippeket. 

Talbot

Talbot

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 75 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.10.18, 13:49

Saját világ, kíváncsi volnék a te háziszabályaidra, hátha fel tudnám használni őket, ha nem is rögtön. :csingcsung:

Háát, most néztem meg és nem találom a régi jegyzeteket a gépen. Talán egy régi archívumban lesz. :titanic:

Emlékeim szerint anno a srácokkal a karakteralkotásnál (tulajdonság kidobás vs. választás, 2. szintig max. életpont, kitek használata, emelt szintű kezdő felszerelés és varázskönyv, stb.) használtunk sok opcionális szabályt és eltérést.

Igyekeztünk életszerűen használni a jellemrendszert, mert a 9-osztatú AD&D jellemtábla nem igazán passzolt. Meg szerintem karikatúra-szerűvé teszi a játékot (és rövid életűvé a Paladint :gonosz: )

A képzettség rendszeren változtattunk még sokat, hogy pl. előre be kellett jelenteni, vagy a két kaland közben (pihenőidő) abban is tapasztalatot/mestert szerezni, mit fog a karakter a következő szintlépésnél "kinöveszteni" és arra mennyi idő kell. Elvégre az még egy fantáziavilágban is tré, ha pl. egy ork helyőrség kipucolása után szintet lép és abból ripszropsz megtanulja az Ősi Tudás vagy a Szájról Olvasás képzettséget. Amit magától is tudott kaland közben gyakorolni (lásd S&S filmek kliséi és toposzai), mint a Tűzrakás, a Főzés, netán a Kötéltánc vagy a Halászat, azt persze engedtük.

Aztán volt a varázstudóknál a memorizálás vs. "varázspont" rendszer (tkp. nem kellett reggelente memorizálni a varázslatokat, hanem szint*memorizálási keret "varázstudás pontot" kapott - hasonlított kicsit a későbbi manapontos rendszerekhez. Pl. egy 4. szintű varázsló 7 pontból gazdálkodott, egy 9. szintű 32 pontból). Ami bent volt a varázskönyvben/imakönyvben, azt tudta szükség szerint előhívni a pontokból, sőt így a magas szintűek helyett akár kisebb szintű spelleket is tudott megidézni. De ez végül magas szinten annyira megborította az egyensúlyt (értsd: a varázsló karakter BÁRMIT képes volt spellel "ottésazonnal" megoldani, nem kellett sokat törpölni egy kaland előtt, vagy egy nap több magas szintű spellt tudott elnyomni - akár 10 tűzgolyót 9. szinten - ezt persze később szintfüggően bekorlátoztuk), hogy aztán inkább elvetettük. Kísérletnek jó volt, meg persze volt még mit finomítani rajta.

Hirtelen ennyi jut eszembe. De talán a legfontosabb a Mesélői Rugalmasság és a helyzetekhez, világképhez való hűség és alkalmazkodás. Szóval, csak lazán... ;)

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6637 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.10.18, 12:05

Saját világ, kíváncsi volnék a te háziszabályaidra, hátha fel tudnám használni őket, ha nem is rögtön. :csingcsung:

Talbot

Talbot

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 75 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.10.18, 11:46

Belevágtunk tegnap a második kiadású AD&D-játékba (bár az idő nagyobb részét a karakteralkotás és a világgal való ismerkedés töltötte ki) meglepő volt számomra, hogy milyen jó volt visszautazni kicsit ahhoz a játékhoz, amivel kezdtem.

Pár apróbb háziszabállyal egészen kezes a rendszer. :cool:

Így is van (háziszabályok rulez). :) én is így szoktam.

És... saját világ vagy bóti?

Módosította Talbot: 2020.10.18, 11:47

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6637 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.10.18, 10:21

Belevágtunk tegnap a második kiadású AD&D-játékba (bár az idő nagyobb részét a karakteralkotás és a világgal való ismerkedés töltötte ki) meglepő volt számomra, hogy milyen jó volt visszautazni kicsit ahhoz a játékhoz, amivel kezdtem.

Pár apróbb háziszabállyal egészen kezes a rendszer. :cool:

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8629 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.10.15, 07:35

Szerintem nincs itt akkora forgalom, hogy szükség legyen egy újabb topikra. Plusz, az AD&D 2E is a TSR éra része.

Ezzel tisztában vagyok, de ha ennek a topiknak a fókuszát ne adj' isten teljesen elvinnék az Orastes által említett beszámolók és szabálykodások AD&D irányba, akkor mégiscsak jobb lenne neki egy saját topik (amibe akár az 1E-t is beleérthetjük), ahol amúgy visszakeresni is könnyebb és célirányosabb lenne később.

Azt mondom, menjen nyugodtan ide, aztán ha túl nagyra dagadna, akkor még mindig különválaszthatjuk az AD&D hozzászólásokat egy önálló topikba.

Ynas_Midgard

Ynas_Midgard

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1105 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.10.14, 18:42

Ide, mert ez van fenntartva a 3e előtti kiadásoknak.

Ha esetleg lenne igény önálló topikra, megoldható az is.

Szerintem nincs itt akkora forgalom, hogy szükség legyen egy újabb topikra. Plusz, az AD&D 2E is a TSR éra része.

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6637 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.10.14, 17:06

Rendben, csak azért kérdeztem, mert szeretnék:
-játékbeszámolókat
-esetleges szabálykodást, bár a második kiadásban otthonosan mozgok.

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8629 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.10.14, 14:20

Ha esetleg lenne igény önálló topikra, megoldható az is.

elGabor

elGabor

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 4548 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.10.14, 13:21

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6637 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.10.14, 09:19

Mostanában fogok AD&D második kiadást mesélni, nem láttam topikot, kérdések ha lennének, hova férnének el, nem láttam neki külön topikot. :hogymi:

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]