Ugrás tartalomhoz

Fotó

TSR Archívum

• Válasz írásához lépj be
2352 hozzászólás érkezett eddig

Radivoj

Radivoj

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1603 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.04.26, 13:36

Kösz, bár nem erre gondoltam. Sajnos az a korszak, ami engem érdekel (200 és 300-as számok között: azaz 1993 és 2000 között) sajnos nincs lajstromba véve.

Cserébe közlöm a Dungeon indexét: itt van, a legelső üzenetben

Módosította Radivoj: 2005.04.26, 13:36

Petrus

Petrus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4100 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.04.26, 13:28

Az általam ismert legjobb Dragon index itt van, bár ez kb. félévente frissül. Dungeon-hoz nem tudok ilyet.

Radivoj

Radivoj

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1603 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.04.26, 11:00

Kb. egy éve találtam egyENWorldös vagy RPG.netes hozzászóló aláírásában két linket, melynek egyike a Dragon, másik a DUNGEON magazin régi számainak igen hosszú, részletes tartalomjegyzékére mutat.* Mindkettő letölthető Word dokumentum volt. Sajna akkor nem mentettem.

Valaki meg tudná mondani, hol találom meg ezeket a linkeket?

*a paizo címfelsorolásánál részletesebb volt

Módosította Radivoj: 2005.04.26, 11:01

elGabor

elGabor

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 4282 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.04.16, 18:56

Amenoth: rendeltem már tőlük néhányszor. Nagyon civilizált, gyorsan megjön, és jó áraik vannak. N.b., ha első kiadású AD&D DMG megvételére vetemednél, vegyél eredeti borítósat (amin a démon van) - tartalmában kevés a különbség, de szebb kívülről. :rohog:

_Amenoth (NPC/NJK)

_Amenoth (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2005.04.16, 12:45

A Noble Knights ad el Magyarországra?

THE_Eye

THE_Eye

Csillagvadász

• Fórumita
  • 1255 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.04.16, 12:03

Csak mellékesen: Amazonról ezeket nem lehet megrendelni, mindegyik out of stock, használt könyveket pedig nem küldenek Magyarországra, legalábbis, legutóbb, mikor néztem, 2004 vége felé, akkor így volt.

De persze vannak más források is.

_Amenoth (NPC/NJK)

_Amenoth (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2005.04.16, 11:25

elGabor: :rohog: !
Akkor AD&D-hez 3féle DMG van: AD&D 1e, AD&D 2e és AD&D 2.5.
Utóbbiból van a Silverland-ben is, csak annyi a baj, hogy 10500 helyi egységbe kerül... :rohog: Akkor inkább amazon.com...
Mégegyszer kösz!

elGabor

elGabor

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 4282 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.04.16, 10:14

Amenoth: két dolgot is szoktak 2.5-ös AD&D-nek nevezni.
1. 1995-96 körül jelent meg az alapkönyvek reprintje. Ez egyáltalán nem nevezhető jelentős revíziónak, mivel csak a borítókép, a belső illusztrációs anyag és a szerkesztés változott, a tartalom maradt a régiben, beleértve ebbe a DMG-t is (azaz ugyanolyan szlutymák maradt, mint régen volt).
2. Ugyanekkor kiadtak két opcionális szabálykönyvet. Az egyik a Player's Option: Skills and Powers, a másiké (asszem) DM's option: High Level Campaigns, a harmadiké meg Player's Option: Combat and Tactics. Mindhűrom könyv opcionális szabályok nagy választékát tartalmazza, amelyek a pontelosztogatós játékok irányába viszik el a rendszert.

...ha jó minőségű DMG-re vágysz, ami többnyire kompatibilis a 2e szabályaival, akkor melegen ajánlom az első kiadású AD&D hasonló című könyvét. Sajnos többnyire csak külföldről rendelhető meg (mondjuk akkor, ha neked vagy valamelyik ismerősödnek van elektronikus bankszámlája), de megéri a pénzét.

_Amenoth (NPC/NJK)

_Amenoth (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2005.04.16, 09:00

Hi!

Valaki meg tudná nekem mondani, hogy mi a különbség az AD&D 2e és 2.5e között? A 2.5-ös DMG mennyit változott a 2.0-hoz képest? Előre is kösz!

Radivoj

Radivoj

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1603 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.04.15, 11:52

Köszönöm. Több, mint érdekes!

elGabor

elGabor

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 4282 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.04.15, 07:57

Radivoj: sajnos a referencialapok most Pécsen vannak, én meg nem - de itt egy kép, amit a Men & Magic PDF-jéből szereztem. Az aláhúzott varázslatok ellentétes hatásúak gonosz papok kezében.
http://img.photobucket.com/albums/v198/Mel...lericSpells.jpg
További érdekesség, hogy egy első szintű pap egyáltalán nem tud varázsolni, de még 9. szinten is csak 3/3/3/2/2 varázslata van.

Módosította elGabor: 2005.04.15, 07:59

Radivoj

Radivoj

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1603 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.04.14, 11:47

Aztán jön a többi szokásos cucc - tulajdonságok, követők, felszerelés, harcrendszer és varázslatok.  Itt az első szintű papoknak még egyáltalán nincs mágiahasználó képességük, és csak ötödik szintű varázslatokig megy el a rendszer - varázslóknál a hatodikig, de sok régi ismerős még hiányzik a mágikus repertoárból, beleértve bármilyen  első vagy második szintű támadóvarázslatot!
Varázslói varázslatok listája

ElGabor, láthatnánk a papi referenciatáblázatot is? Egész kíváncsivá tettél.

fefceman

fefceman

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 639 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.03.04, 04:51

Megvan valakinek pdf-ben a D&D wrath of the immortals box?vagy valahonnan letölteni?vagy valami egy kicsit bövebb ismertetö leírás,vagy valami? :) Mert sok mindent nem tudok róla,általánosságban csak utalásokkal találkozok.

Sics

Sics

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1736 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.02.19, 17:27

Üdv !

Wow, végre valami érdekes :felvon:
... ez teccett! ...

bye
Sics

elGabor

elGabor

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 4282 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.02.19, 13:19

Attila: rosszul emlékszel, a linket én találtam... azután, hogy elvitték azt a Nobleknightos példányt. :felvon:

Attila

Attila

Banned

• Fórumita
  • 4235 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.02.19, 12:19

Ezzel alighanem én vagyok az első Magyarországon, aki eme becses kinccsel rendelkezik (take that, Attila! :felvon:).

Ha a nobleknighton nem viszik el előlem az általam kinézett példányt, most én röhögnék rajtad, csimota...

...sőt, ha jól emlékszem erről is én adtam neked a linket, szóval csak semmi óberkodás. :aboci:

Módosította Attila: 2005.02.19, 12:22

Narzugon

Narzugon

Oyabun

• Archívum
  • 603 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.02.19, 11:42

elGabor: Valóban muzeális értékre tettél szert, barátom. Nem semmi ez a kiadvány. Irigyellek is érte. :felvon:

fefceman

fefceman

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 639 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.02.19, 11:37

OLYAN,DE OLYAN IRIGY VAGYOK!!!!!!!!! :felvon: amugy gratulálok! :aboci:

THE_Eye

THE_Eye

Csillagvadász

• Fórumita
  • 1255 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.02.19, 11:13

Gratulálok!
Lassan alapíthatnál egy DnD múzeumot! :felvon:

(Amint látható, a borítón még a beholder is elképedt önmaga egyszerűségén)

Módosította THE Eye: 2005.02.19, 11:14

elGabor

elGabor

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 4282 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.02.19, 10:37

***KÖZÉRDEKŰ BEJELENTÉS***

Üdvözletem!

Nagy, nagy örömmel jelentem, hogy csütörtökön délután, nem sokkal szemináriumtartás előtt befutott hozzám egy igazi, hamisítatlan és eredeti Original D&D-doboz és annak első kiegészítője, a Greyhawk. Ezzel alighanem én vagyok az első Magyarországon, aki eme becses kinccsel rendelkezik (take that, Attila! :felvon:).

Mit kell mondjak, nagyon aranyos. Ugyan a doboz állapota nem tökéletes (meg kellett reparálnom némi celluxszal, mert szétjövőben volt), sokkal épebb, mint amire számítottam egy ilyen Tesco gazdaságos verziónál ("csak" 50$ volt). Az érdeklődők kedvéért fogtam hű scanneremet és készítettem is róla pár képet.

A doboz előlapja
A doboz oldalról
Mint látható, az idő kissé megviselte a példányomat (eredetileg fehérnek kellene lennie neki és a benne lévő könyveknek is!) - de szerencsére ez csak a külső, mert a tartalom kimondottan jó állapotú. Meg kell jegyeznem, hogy amit én megvettem, nem az őseredeti forma. Az ugyanis másmilyen borítóval rendelkezett, viszont belőle egy rosszabb állapotú is 150-200 USD-t kóstál. Tartalmi eltérés tudtommal nincs. Az Acaeum szerint ez egy ötödik nyomásból származik - ez az utolsó verzió, amiben még hobbitok és entek találhatók (a Tolkien-estate tiltakozására ezeket a referenciákat törölték a későbbi kiadásokból és halfling/treant néven nevezték el őket).

A dobozon belül három kisméretű (kb. A5-ös) puhafedelű de szívós füzet és egy csomag "referencialap" (táblázat) található. Sorban:
Men & Magic
Monsters & Treasure
The Underworld & Wilderness Adventures
Reference Sheets
Az első könyv tartalmazza a karakteralkotás szempontjából releváns szabályokat - elsőként az osztályokat (Fighting Men, Magic-User, Cleric) és a fajokat (törpe, elf, hobbit és egyéb). Mint azt gondolom sokan tudják, a fajok maguk is osztályok, de tkp. arról van szó, hogy a törpék harcosok, akik mágia- és méregellenállással rendelkeznek (és értenek a dungeonok rejtekajtóinak megtalálásához), az elfek minden kaland előtt dönthetnek arról, hogy éppen varázslóként vagy harcosként fognak funkcionálni (ez a megoldás szvsz. fantáziadús és nem is rossz megragadása az "elfségnek"), a hobbitok meg egyszerűen táptalanok.
Biztosan hobbittal akarsz játszani?
Aztán jön a többi szokásos cucc - tulajdonságok, követők, felszerelés, harcrendszer és varázslatok. Itt az első szintű papoknak még egyáltalán nincs mágiahasználó képességük, és csak ötödik szintű varázslatokig megy el a rendszer - varázslóknál a hatodikig, de sok régi ismerős még hiányzik a mágikus repertoárból, beleértve bármilyen első vagy második szintű támadóvarázslatot!
Varázslói varázslatok listája
A D&D harcrendszere

A második könyv, a Monsters & Treasure elsőként egy nazgul képével fogad. Nem teljesen véletlenül szörnyek és kincsek leírásával van tele. Demonstrálva az OD&D egyszerűségét, az összes szörny statisztikái elférnek egy kétoldalas táblázatban (kivéve a sárkányokat, rájuk külön szabályok vannak). Mint például:

Monster Type --- No App -- AC -- Move - Hit Dice - In Liar (sic) - Treasure
Trolls -------------2-12-------4-------12-------6+3------50%------Type D

Sebzésrovatra nincs szükség, mert az egységesen d6 szörnyre, játékosra való tekintet nélkül (na jó, kisebb kivételekkel, pl. magas Erő).

A harmadik könyv, a The Underworld & Wilderness Adventures lényegében mesélői segédlet a kampánytervezéshez, ami bemutatja a fő kalandtípusokat és ehhez több jó tanáccsal szolgál. Első a dungeon (példaszinttel), majd következik a vadon és végül a tenger. Az Original D&D a kalandozás mellett nagy szerepet szán a birtoképítésnek és menedzselésnek, meg általában a stratégiaibb kalandtípusoknak.
Dühös falusi szabály

Ennyi a játék. Mai szemmel meglehetősen puritán kinézetű, és olyannyira nem hasonlít a "közismert" D&D-hez, hogy ha nem lennének a kedvelt D&Dizmusok, szinte felismerhetetlen lenne. Maga a hatalmi skála is igen alacsony... a friss karakterek jó gyengék, a szörnyek sem valami kemények (ne feledjük, mindenki d6-al dobja a Hp-t) és +3-asnál nagyobb kardot sehol nem lehet találni. A mai D&D számos eleme csak a Greyhawk kiegészítőben jelent meg, beleértve ebbe a címlapon terpeszkedő beholdert, a hatodiknál magasabb szintű varázslatokat, a tolvaj és lovag osztályt meg sok mást.

Végkövetkeztetés? Igen kellemes darab, elsősorban muzeális szempontokból. :aboci:

Módosította elGabor: 2005.02.19, 10:39

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]