Ugrás tartalomhoz

Fotó

TSR Archívum

• Válasz írásához lépj be
2366 hozzászólás érkezett eddig

Radivoj

Radivoj

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1613 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.08.31, 12:33

Idén újból kiadják, d20 rendszerben.
Az ArtHouse kiadásában.

Nekem is nagy kedvencem, de kétszer meséltem összesen.
A doboz tartalma egy 128 oldalas világ- és szabályleírás, egy szép, de csak közepesen használható DM Screen, három darab 32 oldalas kalandmodul, egy poszter és egy térkép.
Maga a doboz nem rossz, de sajnos a ravenloftos szabályok nélkül nehezen játszható. Elsősorban a Fear/Horror/Madness mentők mechanizmusa hiányzik belőle, valamint a Magic fejezetben elég sokszor írják, hogy a vari úgy működik, ahogy a Ravenloft alapkönyvben írva vagyon.
Persze ha érdekel, a 3e-s Fear/Horror/Madness szabályok benne vannak valamelyik kargatene-os netbookban, tudod, a Book of S____ sorozat valamelyikében, legálisan, ingyenesen. A livingdeath.orgon megtalálod az eredeti világleírás egy jó részét, de grafikák nélkül. Ugyanitt megpróbálkoztak az AD&D-s szabályok d20-asításával. Persze ez a dokumentum nem igazán naprakész, a d20 Modern pl. nem hagyott rajta nyomot.
Szerintem vagy vedd meg az eredeti dobozt vagy várd ki a novemberi megjelenést. A grafikák nagyon sokat dobnak a könyvön, nem érdemes spórolni (különben sem olcsó a nyomtatótinta), meg a fene tudja, hogy a livingdeath-es szabályverzió mennyire bétaverzió.

A szabályokról írtam részletesebben is a Rejtett Uradalomban.
A világ eléggé ugyanaz, ahogy 1890-ben volt, hogy mágia létezik, az a legkevésbé sem köztudomású, nincsenek elfek és törpék, orkok sincsenek; vámpírok, vérfarkasok, mágusok, lidércek és cseregyerekek nincsenek minden bokorban. Nem White Wolf termék, nem találsz benne akkora konspirációt (de éppenséggel beletehetsz), klánokat. Vannak benne titkos társaságok, de nem ők irányítják a világot.
A mágiaszint igen alacsony, egy pisztoly, pláne a dinamit sokkal hatékonyabb, ha gyilkolni kell. A varázshasználat rövid úton megnyomorítja alkalmazóját. Itt is van Power Check, szóval itt is hamar szörnnyé válhat a sokat gonoszkodó.

Kieg.-ek:
2 kieg. jelent meg hozzá: Gothic Earth Gazetteer és Guide to Transylvania. Előbbi 64 oldalas és nem túlságosan inspiráló, utóbbi állítólag elég jó, de itthon nem lehet kapni.
A Gothic Earth Gazetteer ír egy keveset a kor népszerű (és Gothic Earth.mese szempontjából kiaknázható) témáiról, a nagy vasútépítési lázról, a sajtó növekvő szerepéről, némi spritizmusról is. A könyv fő részét a kor híres szereplőinek (valós és fikcionális vegyest) életrajza/méltatása teszi ki, több híres emberhez hozzátéve a maga kis Forbidden Lore-ját. Ez a koncepció nekem nem tetszett, mindenesetre jól együtt vannak a hírességek. Mondjuk annyiból érdekes, hogy kiket válogattak be a könyvbe. Meg kell mondjam, hogy magyar szempontból elég siralmas a helyzet, de hát mit várjunk? A csehek, lengyelek még ennyi figyelmet sem kaptak, ha jól emlékszem 0 olasz szerepel a könyvben és 0 spanyol. A könyvet 9 titkos szövetség zárja, egy társaság minden jellemhez. 1 oldalban mindegyik. Mondanom sem kell, elég kevés, de amit kapunk, viszonylag lényegretörő. Új titkos társaságokat szintén a Kargatane netbookjaiban találsz. Meg új kiteket (kéményseprő, hintáslegény (á la Liliom), kórboncnok, ékszertolvaj. Ja igen, a Masque nem kasztokat használ, hanem kiteket.

A Guide to Transylvania (1996) állítólag jó, de magyar olvasó számára kis földrajzi horrort foglal magában: Erdély asszem Jugoszláviához (sic!) tartozik, na jó. Angol kritikákat olvastam róla, hát még ők is emlegetik, hogy ezt azért nem kéne. Viszont több titkos társaságot kapsz, ha jól emlékszem, részletesebben Gazetteer 1 oldalánál, egy történelmi összefoglalót a régió történetéről (no erre kíváncsi lennék), némi néprajz, ilyesmik.

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6278 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.08.31, 11:23

Nos van valami, amit keresek és sajnos nem tudom a sorozatszámát sem, viszont érdekel a dolog:

Masque of the Red Death -and other tales

A kiadvány elvileg Ravenloftos, de a Földön jáccódik, a viktoriánus korban (Drakula, Hasfelmetsző Jack, Frankenstein és egyéb barátságos NPC-k társaságában). Csak a leírását láttam, de nagyon megteccett.

Ha jól emlékszem, akkor ez egy 1995 februári újságban (BH/HT) jelent meg, tehát vagy '94-es, vagy '95-ös kiadású.

Akit tud bármit róla, vagy esetleg eladó példánya lenne belőle, érdekelne.

THE_Eye

THE_Eye

Csillagvadász

• Fórumita
  • 1262 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.08.15, 09:16

Köszönet.

elGabor

elGabor

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 4389 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.08.14, 21:09

Noble Knight Games, TSR, AD&D. Három megfizethetőt látok:
#1: NM- (azaz majdnem tökéletes állapotú), $18.
#2: EX (kissé rosszabb), $20.
#3, Fair (ez már elég gyér), $35, de első kiadású, Cthulhuval és Melnibonével!

Megnéztem a szállítást is, az erre az egy könyvre $9.95 és 4-7 napon belül megérkezik (nagyobb rendelésekre persze ez nagyon nem gazdaságos). Ha az elsőt veszed meg, ~6000 pénz.

THE_Eye

THE_Eye

Csillagvadász

• Fórumita
  • 1262 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.08.14, 20:31

Kösz. Meg tudnád mondani, hogy honnan lehetne rendelni? Pl. te honnan rendelted?

elGabor

elGabor

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 4389 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.08.14, 19:54

The Eye: a következő pantheonok vannak benne:
-amerikai indián mítosz
-Arthur-mítosz
-babiloni mítosz
-kelta mítosz
-középamerikai mítosz
-kínai mítosz
-Cthulhu-mítosz*
-egyiptomi mítosz
-finn mítosz
-görög mítosz
-indiai mítosz
-indiai mítosz
-japán mítosz
-melnibonéi mítosz*
-Nehwon (Lankhmar) mítosza
-skandináv mítosz
-sumer mítosz
-nem emberi istenek

A *-al jelöltek csak a ritka első nyomatban szerepelnek. Az első nyomat ára 60-100 dollár, az újabbak 12-18-ért megkaphatók. Nekem mostanában érkezik egy. Emellett állítólag van néhány oldal arról, hogy hogyan használjuk az isteneket, mik vannak a síkokon és ilyesmi. Én mondjuk még nem láttam a könyvet, tehát csak hallomásból tudok beszélni.

THE_Eye

THE_Eye

Csillagvadász

• Fórumita
  • 1262 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.08.14, 11:52

Nem tudna valaki felvilágosítani arról, hogy a legelső Deities and Demigods-ban (asszem volt ilyen az első kiadáshoz) milyen istenek voltak, vagy mennyi a különbség közte és a 3. kiadás között?
Sajna ezt nemhogy boltban, webshopban, meg egyéb helyeken nem lehet beszerezni, de még "máshogy" sem.

Matuzsaalem

Matuzsaalem

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 217 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2004.06.25, 09:50

Ehh, átkozott elektronika. A pelyva marad a búzaszem elszáll...

Camelotba benézek majd eccer, csak valamiért nem szimpi nekem az a bolt. :felvon: Nem tom miért...

_Jaqs (NPC/NJK)

_Jaqs (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2004.06.25, 07:55

Nekem megvolt az összes Dragon pdf.-ben,de egy rendszer-újratelepítés után elvesztek.(Pedig nem is a C-meghajtón tároltam őket.. :felvon: )

morbiczer

morbiczer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2967 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.06.24, 21:53

Tényleg, úgy 275 és 300 közötti Dragonok nincsenek régről megmaradva?

Na majd ha levizsgáztam elnézek felétek.

iceride

iceride

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 3646 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.06.24, 21:45

Sajnos az újak közül se Dragonunk, se Dungeonunk nincs.
Dolgozunk a problémán, de kevés sikerrel...

morbiczer

morbiczer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2967 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.06.24, 20:59

Nem szokott ott lenni új Dragon, legalábbis az elmúlt 2 évben nekem mindig ezt mondták. (Bár elismerem, hogy Dungeonra nem kérdeztem még rá külön.)

_Jaqs (NPC/NJK)

_Jaqs (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2004.06.24, 19:20

Például a Silverlandban?

morbiczer

morbiczer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2967 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.06.24, 16:01

Dungeont és Dragont a Camelotban kapsz, legalábbis az az egyetlen hely itthon, amit ismerek. (Ha valaki tud másikat is, mindenképpen szóljon!)
Van nekik egy csomó régebbi (1-2 éves) is, szerintem kellő kunyizással azokat esetleg olcsóbban is meg lehetne szerezni.

Radivoj

Radivoj

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1613 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.06.24, 13:55

Matuzsalem: lehet kapni itthon is Dungeont. Ha 2-3 számot veszel, lepadlózol, hogy micsoda alaposság. Hátránya viszont, hogy a plotok eléggé egy kaptafára húzottak. Úgy a 4. elolvasott számnál már okvetlenül feltűnik, hogy a sztori(k) végén muszáj lemenni a föld alá, levegőtlen, napfénytelen helyekre, szörnyaprítani. Szerintem nagyrészt a generalista szemlélet okozza ezt, no meg az irdatlan spellslot- és hp-készlet, amit ezek a modulok megpróbálnak bedarálni. Ha máshogy készült volna a D&D, másmilyenek lennének a mesék. Nagy rejtélyekre ne számíts, sok nehéz küzdelemre
viszont igen.
Sajna ritka az igazán nívós cucc, de van ilyen is, szinte mind az alacsony szintűek közül való.
Devil's Box (109) (igazi móka, a szokásos savanyú szörnyaprítás nélkül)
Tammeraut's Fate (106) (naccerű zombivadászat (tényleg jó!))
Deep Freeze (83) (no ez aztán a lovecraftiánus meglepetés!)
ha szereted a nem pszeudo-középkori kalandokat, akkor ajánlhatom a Dead Man's Chestet, mert jó kis kalózos sztori, nem kevés apró meglepetéssel (107)

és hát ami igazán érdekes volt a Dungeonban: a mini d20-as játékok; egyik sem a sztenderd hájfentezicucc, vannak érdekesek/tán még játszhatók is, és vannak nagyon furák

Petrus

Petrus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4362 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.06.24, 13:27

Ranthalas:
Tudom, melyik képre gondolsz, talán meg is van nekem valahol, de fejből nem tudom, ki és milyen alkalomból festette. Ha megtalálom, elküldöm.

Matuzsaalem:
REH = Robert E. Howard. :felvon:

Matuzsaalem

Matuzsaalem

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 217 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2004.06.24, 13:00

Ranthalas
A festményhez nem jutottam közelebb.

hasonlítsunk össze egy REH-féle ponyvaregényt

Ki az a REH? Nem vagyok képben, ami persze lehet ciki is. Ilyen Dungeon magazinok hol kaphatóak? Merthogy Dragonról még hallottam, sőt volt egy kérészéletű magyar kiadás is. Vajh miért kérészéletű az összes magyar szerepjáték-újság? Talán azért mert igazából nincs szükség rájuk ahhoz hogy játssz egy jót? :D De akkor is jó lenne egy ilyen nyavaja, csak mostanában nagyon vérszegény próbálkozások vannak, ráadásul mind lefeküdtek a kártyás játékoknak. :ejj: Pfűűűű!
Bezzeg a Bíborhold majd Holdtölte milyen sokáig húzta! Kár hogy ők is lehúzták a rolót, de legalább a könyvkiadó része megmaradt. Sokkal kevésbé elszállt csapat volt mint Csanád bá fan clubja, igaz hogy minőségileg eleinte harmatosak is voltak. A végére elég szép kis színvonalat sikerült összehozniuk, s nem is emléxem miért haltak be. (Az volt a jó benne, hogy minden rendszerhez igyekeztek valami használhatót adni, és nem szűkült le 1-2 rendszerre.
-Hát jól elkanyarodtam az alaptémától, de talán nem is baj. Ebben is megvannak a használhatóságra vonatkozó nosztalgikus felhangok. :)

Ui: elGabor nem tucc lepattani mán erről az óriásbékáról? Azért mert minden fórumon morogsz, még nem fogják kihozni. :P Írj egy szép levelet a wizards-nak, vagy fordítsd le, rakd föl valahova, és mindenki boldog lesz. :D Még az is lehet hogy letölteném. :P De ez már akkor is megszállottság szvsz, ami nem visz közelebb a giant-tood projekthez. :( ;) ;)
Ui: Nekem nincsenek ilyen problémáim mert a tarack és a sárkányok megmaradtak. :felvon:

Módosította Matuzsaalem: 2004.06.24, 13:04

_Ranthalas (NPC/NJK)

_Ranthalas (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2004.06.23, 12:54

Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem! Egy képet (festményt) keresek. Még anno egy 2.kiadásu Monsters Manualban láttam (ha jól emlékszem).Olyan kinyitható kapcsos manual volt,amiből a szörnyek lapjait külön ki lehetett szedni,és voltak benne a szörnyek lapjai között festmények is. Na szóval ebben láttam a keresett képet,ami egy fa tövében heverő csontvázat ábrázol,a háttérben pedig egy egyszarvú legel.

Ha valakinek rémlik valami,vagy esetleg tudja ki követte el ezt a festményt és esetleg hol menthetem le a neten,az kérem írjon!

Köszi!

Ranthalas

elGabor

elGabor

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 4389 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.06.02, 17:06

Powerman: moderátorként elég csúnyán festene. :)

POWERMAN5000

POWERMAN5000

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 496 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.06.02, 16:28

elGabor valahol nem tudnad kozze tenni ezeket a modulokat? :)

PM5K

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]