Ugrás tartalomhoz

Fontos! Olvasd el és add tovább! Ha regisztráltál valaha felhasználót az LFG.HU-n (vagy régebben az RPG.HU-n), akkor kérünk, hogy jelentkezz be vele, mert 2018. május 25-től a GDPR miatt változik az adatkezelés módja. Ha nem adsz külön engedélyt az adatait tárolására, a felhasználói fiókodat törölnünk kell.
Köszönjük.

Fotó

TSR Archívum

• Válasz írásához lépj be
2328 hozzászólás érkezett eddig

elGabor

elGabor

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 4169 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.03.11, 08:44

Nálam igen!

Bendoin

Bendoin

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 360 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.03.11, 08:16

Biztos jó a link? Telefonról nézem, és nem visz sehová.

elGabor

elGabor

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 4169 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.03.10, 20:43

Üdv!

Örömmel értesítem az egybegyűlteket, hogy jó hosszú láblógatás és vacillálás után megjelent az old-school fanzinom, az Echoes From Fomalhaut első száma. Negyven oldal AD&D (és más klasszikus rendszerekhez is illő) anyag, köztük három kaland, egy rakás egyéb cikk (köztük Ynas Midgard és Narmor egy közös műve), valamint egy dögös térképmelléklet.

A postázás Magyarországra ingyenes!

(Csak a biztonság kedvéért: ez az elejétől a végéig angolul van.)

Echoes01Cover.png

• Ork, chomy, Orastes and 2 others like this

Ravenheart

Ravenheart

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2869 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.03.01, 12:41

És hány ülés során sikerült ilyen szép eredményeket elérni? :)

Marvin

Marvin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2145 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.02.28, 11:28

Azért ez nem az US marines, hullákért visszamenni max. akkor szoktunk, ha nagyon közel állt vagy fontos volt az elhunyt, de általában hozzuk rögtön, visszamenni nem kell. Nímand bérencek miatt azért nem töri ki senki kezét-lábát. 

Módosította Marvin: 2018.02.28, 11:29

Garaboncias

Garaboncias

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 591 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.02.28, 09:41

Ebben a statisztikában mindenki csak egyszer szerepelhet, vagy ha visszatér élőholtként és újra legyakják, akkor még egynek számít? 

:rip:  :doglott:  :zombi:

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 4330 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.02.28, 09:37

Van már egy egész temető nekik az egyik udvaron. Leggyakoribb halálozási ok meglepő módon a monszter általi kinyíródás. 

Külön expedíciók szerveződnek kalandorok maradványainak felkutatására? :)

(B verzió: nincs a koporsókban semmi?)

elGabor

elGabor

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 4169 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.02.27, 22:26

Elég magasan található a gyilkos konyha is.

Marvin

Marvin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2145 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.02.27, 21:35

Van már egy egész temető nekik az egyik udvaron. Leggyakoribb halálozási ok meglepő módon a monszter általi kinyíródás. 

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6107 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.02.27, 21:12

Mai összesítésem alapján eddig egészen pontosan 99 játékos karakter és követő járt Xyntillan kastélyában. Közülük 40 folytatja pályafutását, és 59 veszett ott a labirintusban, vagy vonult vissza. :sor:

Szép teljesítmény! :hc:

Nosztalgikus emlékeim vannak a hasonló jellegű Tegel Udvarházról, ahol az amazon harcosom először valami módon őstáp kőóriássá változott, majd végül egy szellemmel vívott csatában elhullott. :rohog:

Nocturna

Nocturna

Night-time Spirit

• Fórumita
  • 3285 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.02.27, 20:58

Mai összesítésem alapján eddig egészen pontosan 99 játékos karakter és követő járt Xyntillan kastélyában. Közülük 40 folytatja pályafutását, és 59 veszett ott a labirintusban, vagy vonult vissza. :sor:

Lassan nem férnek majd be az új "hősök" a korábbi, balsorsú pályatársaik csontjaitól. :)
Mi a top3 elhalálozási ok?

elGabor

elGabor

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 4169 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.02.27, 20:02

• Eberen_Orkodo, chomy, Orastes and 2 others like this

chomy

chomy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1924 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.02.21, 22:23

Ynas: hja, sajnos nem a Gazetteer-ek, sokkal inkább a Poor Wizards/Mystaran Almanac-ok stílusában íródtak.

SZVSZ addig teljesen kiváló és használható a Mystara, amíg nem ássa bele magát ilyen szinten az ember. Borzalmasan és szükségtelenül túlírt világ. Pedig a fő vonzereje épp abban rejlene, hogy generális, vázlatos, naiv, támpontokat bőven ad, hangulatteremtő fluff is akad benne egy kevés, de mégtöbb a szabad terület, ahol ki lehet bontakozni... szóval könnyű elkezdeni mesélni rajta és magadévá tenni.

Halovány gőzöm sincs, hogy végül mi célból írták túl ilyen komoly szinten annak a szabályrendszernek a default világát, ami - elvileg - a kezdők megfogásáról szólt, és tudatosan nagyon egyszerűen (sőt, áramvonalasan) tartották a szabályrendszerét. Azon túl persze, hogy muszáj volt relatíve gyakran megjelentetni valami kiadványt a (basic) D&D vonalhoz, hogy ne szálljanak vissza Arnesonra a szerzői jogok.

De ez látszólag nagyon bejön a mai napig komoly rajongótáborának, és erre pont ez a magazin a kiváló példa. :)

Ynas_Midgard

Ynas_Midgard

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1052 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.02.21, 19:55

Bár jómagam nem vagyok nagy Mystara rajongó, azért bedobom ide, bár már régebben volt említve: a Threshold magazin baromi nagy számai teljesen ingyenesen elérhetők. Szvsz elég túlírt cikkek vannak benne, de ha valaki szereti a részletes worldbuilding-et, különösen ha az Mystara, akkor keresve sem találhatna jobbat. Plusz az a sok térkép...

Garaboncias

Garaboncias

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 591 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.02.15, 08:58

#életem

elGabor

elGabor

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 4169 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.02.15, 08:35

Ez a beszéd! A végtelen javítgatás helyett inkább tanuljunk a hibáinkból (hogy legközelebb is elkövethessük őket!  :felvon: )

• chomy és Ratface kedveli ezt.

Glowface

Glowface

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2839 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.02.15, 06:13

A túlzott átnézés és hibátlanság csak elvon az anyagok kellemes, amatőr feelingjéből.

Én ezért is rakok mindig egy nagy halom elgépelést az anyagba, amit Chomynak küldök...  :o

• elGabor és chomy kedveli ezt.

chomy

chomy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1924 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.02.14, 14:42

Köszi, Noc! Rendkívül örülök neki, ha tetszik. :)

Ynas: ez kimondottan izgalmasan hangzik... keep us updated!

Ynas_Midgard

Ynas_Midgard

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1052 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.02.13, 16:17

Ú, shiny! Öröm ide benézni :)

A Kazamata csúszása jelentős mértékben az én saram, ugyanis a számonként közölt megadungeon következő szintjét most már évek óta nem tudtam befejezni. Az egyetlen mentségem, hogy egyéb téren igyekszem hozzájárulni a hobbihoz (most is két OSR játéknak vagyok szerkesztője, elkezdtem befejezni és közzétenni a felgyülemlett blogposztokat, idén megjelenik az első modulom, és már folyamatban van egy másik kiadóval a következő).

Nocturna

Nocturna

Night-time Spirit

• Fórumita
  • 3285 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.02.13, 15:56

galu: köszi... jóval sűrűbben jelennénk meg, ha tényleg volna türelmem hozzá. :D De igazából nem is csak a szerkesztés/tördelés, de a régi VT-s/KaTás anyagaim használható formába öntése is melós. Egyébként azért került ebbe a számba épp ez a modul, mert már olyan ~80%-os készültségben volt, mivel nemrég újrameséltem és a két teszt után már mindenképp be akartam dobni a közösbe (amúgy annyira igyekeztem használhatóvá tenni, hogy túl is írtam, de nem volt türelmem mégegyszer átszerkeszteni ;)).

A "viharos" modul szerintem nagyon f***ányos, komolyan mondom, hogy megjött a kedvem lemesélni, ahogyan olvastam. :) Pöpec, és köszönet a 2. számért! 

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]