Ugrás tartalomhoz

Fotó

TSR Archívum

• Válasz írásához lépj be
2339 hozzászólás érkezett eddig

kukac

kukac

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 661 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek
   3                              

Kelt 2018.04.17, 08:15

Pedig reméltem, hogy valami mérlegképes beszámoló lesz a betéteseknek.

A PDF verzió mikor fog megjelenni? Ha nem mostanában, akkor át tudnád küldeni a térképeket digitális változatban? :3

elGabor

elGabor

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 4243 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.04.16, 14:22

Szabtom: :csingcsung:

Bevallottan híján vagyok a vállalkozói hajlamnak, így nem tudom megállapítani, hogy hülyeség-e a kérdésem, de: nem fogsz erre ráfizetni?

Egyébként vevő leszek a pdf verzióra. (csak az elsőről írj légyszi ide is, hogy rendelhető a pdf. Utána már be tudom állítani a figyelést a következőkre)

Könnyen lehet, de ahogy mondani szokás, bele kell gázolni a vízbe, hogy kiderüljön, van-e benne krokodil.  :pipe:

A számításom egyébként azon alapul, hogy:

• Angol nyelvterületen van annyi fizetőképes érdeklődő, hogy megérje. (És talán a korábbi munkáimnak is van annyi becsülete, hogy ne kelljen a nulláról indulni.) Csak Magyarországra alapozva természetesen abszolút reménytelen lenne bármilyen próbálkozás (bár 2003 óta megpróbáltam párszor :hamster3: ).
  • Az egységre jutó nyomdaköltség nem magas, és a néhány illusztráció költségeivel számolva az adók és járulékok (brrrr) kifizetése után úgy számoltam, hogy ki tudom hozni nyereségesen. Persze a befektetett munkát örömmelóként számolva.
  • Nincsenek komoly várakozásaim, nem ebből élek (noch dazu még a szerény veszteség sem vágna földhöz). Fanzinból még soha senki nem gazdagodott meg.
  • Viszont ha már van egy vállalkozásom, akkor ezen keresztül néhány régebbi és újabb kalandmodulomat is kihozhatom, ami viszont jobban megy, mint a kokain kellemes extra.

Az nem lenne rossz, ha lenne hazánkban valami hobbibarát vállalkozói forma, mert még a másodfoglalkozású egyéni vállalkozó sem olyan egyszerű, mint elsőre gondoltam. Sőt. De egy ideje már egyébként is bele akartam tanulni, és így a kellemeset a hasznossal...

Természetesen a további fejleményekről tájékoztatom a nagyérdeműt!

Na, most már tudok érdemben is válaszolni.

• A megjelenést követő egy hónapban a tiszteletpéldányokat nem számolva a 220+30 nyomtatott példányból (végleges változat + a KaTá-n kapható preprint) elfogyott 115+20 példány. Az eladások most egy kicsit lelassultak, de lesznek még további körök (pl. ha valaki a második szám mellé megvenné az elsőt is).
  • Ha a KaTá-n elment példányokat nem számoljuk, a vásárlók kb. 80%-ban amerikaiak, és további 10-15%-uk brit, de volt megrendelés Tajvanról, Finnországból és Brazíliából is.
  • Ez összességében azt jelentette, hogy a projekt a járulékok (brrr....) és adózás után is volt annyira nyereséges, hogy folytassam, és félretegyek valamennyi (azért nem túl sok) pénzt az eljövendő nagyobb projektek illusztrációira.
  • A fanzinról eddig három kritika született, valamint általában kifejezetten pozitív visszajelzések jöttek vissza.
  • A következő kiadvány a sokat látott Barbárkirály illusztrált, A5-ös formátumú, angol változata lesz, ezt követi majd az Echoes #02, amihez készülnek az anyagok.

Szabtom

Szabtom

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 794 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.04.16, 13:33

@elGabor No, egy hónappal lemaradtam az első szám megjelenéséről. Hiába, ha nem járok be az irodába, ahol VPN van, akkor lemaradok a friss RPG.HU-s fejleményekről. :)

Megrendelve, kíváncsian várom. Gratulálok az induláshoz! Majd írok, ha megjött.

elGabor

elGabor

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 4243 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.04.06, 12:11

Angol tévéműsor ezekről a furcsa játékokról - az időpont 1980-82 körüli, a képernyőn pedig maga Steve Jackson és Ian Livingstone is feltűnik!

elGabor

elGabor

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 4243 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.04.01, 10:59

Elveszettnek hitt modulritkaság újrakiadása a TSR, Inc. és egy ismert kiadó gondozásában!  :hedbeng2:

Ynas_Midgard

Ynas_Midgard

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1067 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.03.14, 23:48

Első átlapozásra nagyon tetszetős, és a térkép is nagyon menő. Igyekszem valamelyik nap írni róla.

Más: íme egy automata hexcrawl generátor, random térképpel és tartalommal, amely szabadon testreszabható.

elGabor

elGabor

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 4243 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.03.14, 21:04

Nem ez az egyetlen eset. Többször előfordult, hogy amerikai megrendelő kéri EU-s szállítással... fél dollár, csak a könyvelése okoz fejfájást.  :nos:

Át kell gondolnom a felületet, főleg arra készülve, hogy egykor lesznek ott még más portékák is.  :hogymi:

(És köszönöm a megrendelést! :))

scaurus

scaurus

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 624 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.03.14, 13:14

Üdv!

Örömmel értesítem az egybegyűlteket, hogy jó hosszú láblógatás és vacillálás után megjelent az old-school fanzinom, az Echoes From Fomalhaut első száma. Negyven oldal AD&D (és más klasszikus rendszerekhez is illő) anyag, köztük három kaland, egy rakás egyéb cikk (köztük Ynas Midgard és Narmor egy közös műve), valamint egy dögös térképmelléklet.

A postázás Magyarországra ingyenes!
...

Szerintem, a honlapra ki kellene rakni a magyar megrendelőknek, egy felhívást, a vagy a legördülő menübe a magyar rendelés opciót (az 1&2 pld EU-ba, 1&2 pld USA/WorldWilde mellé), mert nekem is elkerülte ez a mondat a figyelmemet, hogy: "Orders within Hungary are shipped free of charge - please mail me with a valid shipping address and I will send you a PayPal invoice".

Reflexből nyomtam a PayPal-t, te meg küld(het)ted vissza 3,5$-t.

Apropó, "donation" opciót nem raksz ki?

Ismerős (más témában) időnként kap plusz pénzt csak úgy.

Garaboncias

Garaboncias

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 720 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.03.11, 12:27

Külön Kard és Másodteremtés topic: akkor látnám értelmét, ha lenne realitása annak, hogy rajtam kívül más is ír érdemben oda. Sajnos se a blogján, se a Facebook-oldalán nem volt eddig hozzászólói aktivitás, és egyéb csatornákon se jut el hozzám túl sok ilyesmi. Így félő, hogy a fórumon is csak az én bejegyzéseim sorjáznának szépen, magukban. Üzenőfalnak praktikus ugyan, de engem ez frusztrálna. De ha tényleg lesz rá majd igény, miért ne? :)

Bendoin

Bendoin

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 363 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.03.11, 10:01

Így nekem is megnyílt! Köszi. A Kard és masodteremtesnek lehetne külön topikja itt a dnd fórumban. Talán a Helveczianak is elég lett volna egy külön topik.

scaurus

scaurus

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 624 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.03.11, 09:46

Vagy a linkkel vagy a fórummotorral van gond.

Telefonról (LG G6 - android 7.0) nézve csak úgy rákkatintva nekem sem jön be semmi, csak egy üres lap.
DE
Ha a linken tartva az ujjamat feljön a helyi menü és a link megnyitása opciót választom, akkor megnyílik.

Lehet, elGabor, BePe-vel konzultálni kéne.

Egyébként, a fanzine részemről megrendelve.

Esetleg, nem kéne a fórumon belül egy külön elGabor szekció és azon belül a cuccaidnak (és azok folyományainak, pl. Másodteremtés) külön témák, akár a fanzinnak is?

Módosította scaurus: 2018.03.11, 09:47

elGabor

elGabor

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 4243 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.03.11, 08:44

Nálam igen!

Bendoin

Bendoin

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 363 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.03.11, 08:16

Biztos jó a link? Telefonról nézem, és nem visz sehová.

elGabor

elGabor

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 4243 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.03.10, 20:43

Üdv!

Örömmel értesítem az egybegyűlteket, hogy jó hosszú láblógatás és vacillálás után megjelent az old-school fanzinom, az Echoes From Fomalhaut első száma. Negyven oldal AD&D (és más klasszikus rendszerekhez is illő) anyag, köztük három kaland, egy rakás egyéb cikk (köztük Ynas Midgard és Narmor egy közös műve), valamint egy dögös térképmelléklet.

A postázás Magyarországra ingyenes!

(Csak a biztonság kedvéért: ez az elejétől a végéig angolul van.)

Echoes01Cover.png

Ravenheart

Ravenheart

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2869 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.03.01, 12:41

És hány ülés során sikerült ilyen szép eredményeket elérni? :)

Marvin

Marvin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2233 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.02.28, 11:28

Azért ez nem az US marines, hullákért visszamenni max. akkor szoktunk, ha nagyon közel állt vagy fontos volt az elhunyt, de általában hozzuk rögtön, visszamenni nem kell. Nímand bérencek miatt azért nem töri ki senki kezét-lábát. 

Módosította Marvin: 2018.02.28, 11:29

Garaboncias

Garaboncias

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 720 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.02.28, 09:41

Ebben a statisztikában mindenki csak egyszer szerepelhet, vagy ha visszatér élőholtként és újra legyakják, akkor még egynek számít? 

:rip:  :doglott:  :zombi:

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 4354 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.02.28, 09:37

Van már egy egész temető nekik az egyik udvaron. Leggyakoribb halálozási ok meglepő módon a monszter általi kinyíródás. 

Külön expedíciók szerveződnek kalandorok maradványainak felkutatására? :)

(B verzió: nincs a koporsókban semmi?)

elGabor

elGabor

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 4243 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.02.27, 22:26

Elég magasan található a gyilkos konyha is.

Marvin

Marvin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2233 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.02.27, 21:35

Van már egy egész temető nekik az egyik udvaron. Leggyakoribb halálozási ok meglepő módon a monszter általi kinyíródás. 

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]