Ugrás tartalomhoz

Fotó

Highlander: the Gathering

• Válasz írásához lépj be
137 hozzászólás érkezett eddig

_Vörös Erik (NPC/NJK)

_Vörös Erik (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2006.06.16, 19:57

Úgy látom ez a topic változtatja olvasói számát...Valamikor kellemesen aktív valamikor meg csak temető...
Ez így nem járja

_Vörös Erik (NPC/NJK)

_Vörös Erik (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2006.06.03, 12:05

Engem érdekel
De akkor fórummese

_Vörös Erik (NPC/NJK)

_Vörös Erik (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2006.05.12, 22:20

re

Derfel

Derfel

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 339 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.11.14, 00:36

Hi all!

Hűűű... nem is vártam, hogy újra beindul valaha a topic. Mindenki feladta, végül én is. Ez nagy örömhír számomra.

Szo... az előzőekhez:
5. Film: az SFportal írt róla egyik nap, állítólag ez egy új trilógia első része.
Atlantisz: nem hiszem, túl egyértelmű. Csak valami fondorlatosabbat találnak ki. Ennyi után nem lehet ezzel kiszúrni az emberek szemét.
4. Film: szerintem az jó lett. Én elsődlegesen a sorozatot szeressem, ezért nekem a 4. filmben külön öröm Duncan. A 2. és 3. filmet viszont nem szeressem.

Egyéb: a véletlen furcsa fintoraként pont a napokban (cirka két hete) kapartam elő a Highlander: the Gathering című dolgot, amiért tulajdonképpen ez a topic indult. Ez egy World of Darkness (Vampire, Werewolf, Mage, stb.) rpg volna, amit mi - illetve már csak én - csinálok. Szóval, ha már így beindult a fórum, feltenném a nagy kérdést: van e rá érdeklődő. Eddig ~100 oldal a nyers szöveg, nemsoká kész, de mielőtt teljesen publikussá tenném a dolgot, szeretném ha egy csapat letesztelné, akár fórummesében, akár élőben. Szo? Valakit érdekel? Vagy bármi hozzáfűzni való?

Maradok tisztelettel: Derfel ap Cadarn

Noro

Noro

Anunnaki

• Fórumita
  • 4994 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.10.17, 15:39

Ágasváry: Én sem vagyok szakértő ;) , de ha ezt még a középkorban mondta, akkor elég valószínű, hogy csak arra utalt: a gathering New Yorkban (vagy más amcsi város, ki emlékszik rá :( ) lesz. Mármint az 1. film szerint, amikor még az volt a végső összecsapás.

A HL2 hátterében viszont szvsz egyértelműen Atlantisz van.

Módosította Noro: 2005.10.17, 15:39

Agasvary

Agasvary

Biológusgeek

• Fórumita
  • 678 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.10.17, 12:11

Nem akarok nagyon belepofátlankodni, mert nem értek hozzá, csak azt kérdezném; hogy nem valami ilyesmit mondott Ramirez a HL 1-ben ,hogy "ellenálhatatlan vágyat érzünk majd, valami távoli föld felé".
(Lehet, hogy a HL hátterében valami ilyen ""Atlantiszos"" dolog van?)

_Renton (NPC/NJK)

_Renton (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2005.10.16, 23:56

Szia Drakchael!

Igen,lehet,hogy igazad van! Még csak egyszer láttam a 4-et,elég jó volt,de nem nyújtotta azt amire én vártam! Dehát mindenkinek más a véleménye és ezért van a fórum,hogy megvitassuk!
Egyébként találtam egy HL-oldalt,a magyar funokkal! Főleg lányok,azt hiszem :pirul:
http://highlander.atw.hu/
Már írtak az 5-ről,a szereposztás is szóba került!
Ha érdekelne,Várunk!

Üdvözöl Renton

Drakchael

Drakchael

Betakarító Sensei

• Archívum
  • 47 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.10.12, 23:16

Renton: Én óvatosabb lennék az "elpuskázott" jelzővel. Nekem spec. tetszett, amellett, hogy az összes Hegylakós motyóhoz volt szerencsém (I,II,III,IV, a sori és a Holló). Az első részben vázolva van a Játék lényege: halhatatlanok csinálnak egymásból sorozatot a Díjért. A Díj pedig nem más, mint valamiféle mindenhatóság (ezt az I végén Connor el is nyeri). Ám Kell bátyó tisztán kifejti a Szentéjben (Engem nem érdekel a Játék és nem érdekel a Díj sem) és a temetőjelenetnél (Az életed {Connor-é} lesz az én Díjam). Tehát rá nem valószínű, hogy érvényes e szabály. Ne feledjük: a halhatatlanok 99.99%-a játsza a Játékot. Aktívan, passzívan, vagy e két véglet között, de játszák. Még Methos is.

Az V-tel kapcsolatban pedig tényleg minden lehetséges. Duncan, Methos, Joe (aki a IV-ben is ott volt) tuti. Amandát és Fitzet én sem hagynám ki (még ha csak visszapillantások erejéig is). Ritchie nem hagyott bennem olyan mély nyomot, így nem hiányolom. De ha már Forrás az alcím, akkor mi lenne a NÉGY LOVASSAL, Kronos, Methos, Silas és Caspiannal? Ők az elsők. Lehet, hogy belebotlottak valamibe, aztán hoppá és halhatatlanok is lettek? Megmagyarázná, miért nem kezdték egymással és hogy miért keletkeznek olyan titokzatosan.

_Renton (NPC/NJK)

_Renton (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2005.10.11, 12:28

Ez az Tisztelt Drakchael :D !
Oly régóta nem látott hozzászólást ezen fórum! Pedig oly sok érdekes kérdés,megbeszélnivaló lehetne! Próbáljuk feldobni,ne hagyjuk elsüllyedni a Feledés Tengerében :felvon: !
Hátha Vörös Erik és társai is visszatérnek a hívószóra!
Hegylakó 5? Még nem is hallottam hírét ;) ! Azután az elpuskázott 4. után szívesen látnék egy jól kidolgozott Hegylakó-filmet,de könyörgök! Előtte nézzenek utána a témának!!!
ezt arra fel mondom,hogy pl.a 4. részben a Menedék nevű SZENT HELYEN végzett ki jópár halhatatlant Jacob Kell alias Bruce Payne.
Igen,akkor Amanda,sőt Joe is várható! Esetleg játszódhatna a sorozat későbbi epizódjai előtt is és akkor Fitzcairn és Ritchie is beszállhatna!
Vagy ha már a Forrás a cím,ami gondolom az eredetükre utal majd,akkor kiderülhetne,hogy ki lehetett az a halhatatlan aki miatt Darius jó útra tért Párizs elfoglalása után a 6. században.
Vagy Methos szemszögéből is lehetne nézni a dolgokat ;) !
Szóval annyi lehetőség kínálkozna!

Drakchael

Drakchael

Betakarító Sensei

• Archívum
  • 47 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.10.11, 03:23

Hali!

Apropó Hegylakó 5: Készítik, az alcíme pedig "A Forrás". Mostanában kezdik el forgatni és kb. jövő ilyenkorra lesz kész. Az IMDb szerint (www.imdb.com) az eddig leszerződött két főszereplő Adrian Paul (Duncan) és Peter Wingfield (Methos). Tippem még, hogy Amandát is belerakják, de ez csak az én meglátásom.

Üdv.

_Renton (NPC/NJK)

_Renton (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2005.10.10, 21:46

Sziasztok!

Azannya!!! Nem is tudtam,hogy indult Hegylakó oldal :gyagya: ! Majd muszáj leszek végigolvasni az eddigi témát :rohog: ! Addig nemigazán akarok hozzászólni!
Azért egy kérdés! Mióta a Tv3 megszűnt,azóta akárhányszor vetítették újra a sorozatot,mindig csak kb. a 26. résztől adták (ahol a skizofrén halhatatlan Michael Moore-Quentin Barnes szerepelt). Vajon a CoolTv nem vette meg a sorozat első szériáját,amelyben még Darius is szerepelt?

Üdvözöl Mindenkit Renton

_Vörös Erik (NPC/NJK)

_Vörös Erik (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2005.03.26, 00:23

őőőő há olyasmi
nemazt mondom, hogy szórjanak d&d-t, csak tudjanak valamiel többet. akár máshogy

Derfel

Derfel

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 339 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.02.13, 11:30

Mármint mire gondolsz? Hogy kevés a természetfeletti képességük?

_Vörös Erik (NPC/NJK)

_Vörös Erik (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2005.02.13, 10:28

nemtom szte akkor is kevés így a dolog
a halandóknál kicsit több kvintesszencia van a halhatatlanokban

Derfel

Derfel

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 339 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.02.13, 02:09

Jaja, de az szerintem csak illózió volt: tudod, előtte megölte a mestert, aki képes volt ilyen illúziókra. Vagy az a 2 volt??? :S (a 2. és 3. hááát... én nem tartom igazi Hegylakónak... szerintem csak kavarás, de mind1) De ha arról beszélsz, amire gondolok, akkor szvsz illúzió

_Vörös Erik (NPC/NJK)

_Vörös Erik (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2005.02.12, 22:57

A háromban a mongol fickó felvette Connor alakját

Derfel

Derfel

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 339 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.01.01, 18:09

Hah? Milyen alakváltás? Sorozatban nem emléxek ilyenre... A 2. vagy 3. filmben mintha lett volna ilyen... (aztán nem biztos), de az nem létezik számomra... Vagy a boszira gondolsz? Ő boszorkány: hedge magicot használ. Feltételezem van olyan Path a Sorcerereknek, ami az alakváltással foglalkozik, elvégre elég sok minden belekerült (igazság szerint itt van a Sorcerer book nálam, csak nincs időm kikeresgetni.)

Ja, és BUÉK mindenkinek!

_Vörös Erik (NPC/NJK)

_Vörös Erik (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2004.12.31, 10:46

És az alakváltás?

Derfel

Derfel

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 339 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.12.30, 22:57

Igen., írtam is valahol, hogy a Halhatatlanok használhatnak Hedge Magic-et, ez a Sorcerer könyvben van leírva, és sima halandók is tanulhatják, meg szinte bárki. De a nem statikus, Mage magick-et, azt nem használhatják.
(ezt amúgy írtam a Hunlanderben)

Halhatatlanok, és a Mágia:

"Felébredt Mágus soha nem lehet Halhatatlan, mert az Avatárjának milyensége nem teszi lehetővé, ugyanis az Avatár már máshogy képezi a Mágus részét, nem vegyül el benne. (Azonban képes tanulni nem igazi, statikus mágiá)"
-Hunlander 78. oldal

A megfogalmazáson majd még javítok... :D

Amúgy az a "hipnotizálás" be van téve Élénkülés-képességnek

Edorn

Edorn

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1084 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.12.30, 15:20

Szerintem a legtöbb ilyen halhatatlan "varázsló" csak mesteri szintre emelte valamelyik halhatatlan "képességét". (pl most volt nemrég egy olyan rész, ahol "hipnotizálat" egy halhatatlan a hegylakót, hogy elfárad, meg nem bírja felemelni a kardját, meg ilyenek.) Ez szvsz nem mágia. ám tényleg lehet pár halhatatlan (nagyon-nagyon kevés!), aki tényleg varázsló. Ők szerintem használhatnák a mage mágiát. Nem, nem az alapkönyvben lévőt! Ha jól tudom a mage-eknek van egy olyan mágiafórmájuk, amit szinte bárki megtanulhat. De azok csak sima varázslatok, nem lehet kombinálni őket. Asszem a sorcerer-ben vannak leírva... (én meg nem olvastam, csak hallattam róla)

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]