Ugrás tartalomhoz

Fotó

Mesélői problémák

• Válasz írásához lépj be
3727 hozzászólás érkezett eddig

WCB

WCB

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 451 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.02.09, 14:54

Ti honnan inspirálódtok találós kérdésekhez és mini játékokhoz?
Felmerült az igény a partimban, hogy szeretnének több fejtörővel találkozni, mert tetszettek nekik a találós versikék, amikkel a dánzsönben találkoztak. De jó volna a változatosság, ne mindig versike legyen, de mégis vmi agymozgató játék a játékban dolog.

Smullyan könyveit ajánlom, olvasni is jó, rejtvények is vannak bennük: https://moly.hu/szerzok/raymond-m-smullyan

kavarajavarava

kavarajavarava

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 99 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.02.09, 13:35

Áh, köszi. Csak egy kicsit át kell írni a háttér sztorikat. Már találtam egy fejtörős honlapot, onnan szemezgetek.

aluminiumtrioxid

aluminiumtrioxid

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1753 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.02.08, 21:30

Vannak direkt könyvek, amik logikai feladványokat gyűjtenek össze. Lopj belőlük gátlástalanul.

kavarajavarava

kavarajavarava

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 99 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.02.08, 21:27

Ti honnan inspirálódtok találós kérdésekhez és mini játékokhoz?
Felmerült az igény a partimban, hogy szeretnének több fejtörővel találkozni, mert tetszettek nekik a találós versikék, amikkel a dánzsönben találkoztak. De jó volna a változatosság, ne mindig versike legyen, de mégis vmi agymozgató játék a játékban dolog.

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 4625 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.01.07, 19:09

Jelige: TL;DR

Shadows over Sol:
főjellemző + képzettség + kártyahúzás vs. célszám
dobókockát helyettesíti, de van nálad "kézben" amivel lehet csökkenteni a véletlen szerepét, ha fontos
a szabályok néha már túl bravúrosak*, a kézben tartott lap + d10 helyetti használat oké
(*bubi-dáma-királynál újra húzhatsz, a színekhez főjellemzők vannak rendelve ahol erősebbnek számítanak)

ingyen megnézhető
https://www.drivethrurpg.com/product/244464/Shadows-Over-Sol-QuickStart-Revised

Castle Falkenstein alap rendszer:
csak képzettségek vannak (az életerő és a fürgeség is képzettség)
a kártyával növelni tudjuk a képzettségünk értékét. (pl. átlagos akrobatikával az átlagos nehézséget automatikusan átviszed, nem kell húzni. A nehézhez már kell kártya)
Az alap módszer nem jó, mert szabály szerint bármennyi kártyát felhasználhatsz akármikor.

Castla Falkenstein, mágia modul:
alap varázslatot paraméterezni kell (hatótáv, célpontok száma, mennyire maradandó), amiből kijön egy pontérték
körönként egy kártyát húzhatsz
ha összehúzol annyi értéket, amennyi a varázslat ereje, akkor létrejön
ha felhasználsz olyan kártyát, aminek a színe nem illik a varázslathoz (ez hivatalosan le van osztva), akkor vadmágikus hatás lép fel. Dzsókert húzni szívás.
azaz: vagy több időt szánsz rá, vagy vállalod a kockázatot.

Dust Devils:
Póker kezeket kell összeállítani, jellemzők alapján kapsz lapokat. A "nyertes" lesz a jelenet győztese, viszont a narrációt a legmagasabb lapot kapott résztvevő kapja. (érdekes, ha a mesélő nyer, de a játékos mesélheti hogyan bukik el)
Ha jól emlékszem bónusz lapok kaphatók, ha a játékos az ördögéhez folyamodik, de ez a végelszámolásnál sokba kerül. (devil: áruló, gyilkos, stb.)

Savage Worlds:
a varázsló démonokkal és szellemekkel alkudozik, legyőzi őket, egy varázslat erejéig a testébe engedi őket
a varázslatok ereje megfeleltethető póker kezeknek
a varázsló megpróbálja megverni a szellemet a varázslatért, ha sikerül, minden ok
ha nem sikerül, a démon/szellem (manitou amúgy) megszállhatja például

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8049 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.01.07, 10:50

A Savage Worlds elsősorban a kezdeményezéshez használ francia kártyát. Minél magasabb lapot húzol, annál hamarabb jössz, ha azonos a szám, akkor a színsorrend dönt. Joker esetén a kör bármelyik pillanatában jöhetsz, és még plusz módosítót is kapsz a próbákra és a sebzésre.

Bizonyos előnyök, tárgyak vagy hatások miatt előfordulhat, hogy valaki több lapot húz, és a jobbat választja közülük, illetve olyan is előfordulhat, hogy több lapot húz, és mindegyik alapján cselekedhet.

Harcon kívül különböző eseményeknél is használandó a kártyapakli. Ilyen például az üldözés (ennek az ingyenes kiadványnak a második fele lényegében ezt mutatja be), a karakterek közti beszélgetés témájának kiválasztása (Interlude), vagy az utazás közbeni encounterek meghatározása.

Dronner

Dronner

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5385 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.01.07, 10:12

Bocs a kicsit offért, de nem akartam új topicot nyitni.

Tud valaki abban segíteni, hogy milyen mechanikák vannak a kártyák használatára rpg-kben?

Keresgéltem már magam is, de ha valaki képben van, annak a segítségét megköszönöm.  Konkrétan csak a mechanika érdekel.

Előre is köszönöm.

Jelige: TL;DR

Eberen_Orkodo

Eberen_Orkodo

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 974 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.12.08, 18:52

Uh, köszi!

Pedig meg voltam győződve róla, hogy nem modul, de tévedtem.

wisp

wisp

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 78 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.12.08, 17:57

Volt egy lfg-cikk, ami arról szólt, hogy a mesélő úgy kezdte a játékot, hogy a karakterek egy szobában ébrednek, ami zárva van. A karakterek nem emlékeznek semmire, de valami bűntény helye a szoba, mert mintha valami hulla is lenne. És a lényege az volt, hogy ahogy cselekednek a játékosok, úgy alakul ki a karakterük alapja, váza. Pl. aki a könyvespolcot vizsgálja meg, az valami könyvmoly-varázsló lehet.

De nem találom, már fél órája keresem, végiglapoztam három kategóriát 2010-ig vissza.

Segítsetek, légy szíves!

Talán ez? http://lfg.hu/74684/meseloknek/joahim-herceg-udvaraban-magus-kalandmodul/

Eberen_Orkodo

Eberen_Orkodo

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 974 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.12.08, 15:00

Szörnyű felismerés nyilallt belém. Pont ilyen kalanddal szembesültem játékosként nem is olyan régen, és nagyon rossz élmény volt. Persze mesélőként lehet, hogy izginek hangzik, de a bot másik oldalán már nem olyan f***a.

Ez nem kaland. Ez egy lehetőség arra, hogy kiderüljön, ki mivel szeretne játszani. Miután megtaláltad és posztoltad ide nekem, olvasd el a cikket. Utána beszéljünk róla. :-)

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 11603 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.12.08, 12:59

Egy szilveszteri bulin meséltem olyat, hogy "nagyon nincs ötletem, de ha mindenképp én meséljek, akkor ültök a siralomházban, elmesélitek egymásnak miért fognak holnap kivégezni és ha kapok ihletet, folytatom".

Az jól sikerült, de főleg a parti érdeméből.

Acelpatkany

Acelpatkany

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 297 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.12.08, 10:46

Volt egy lfg-cikk, ami arról szólt, hogy a mesélő úgy kezdte a játékot, hogy a karakterek egy szobában ébrednek, ami zárva van. A karakterek nem emlékeznek semmire, de valami bűntény helye a szoba, mert mintha valami hulla is lenne. És a lényege az volt, hogy ahogy cselekednek a játékosok, úgy alakul ki a karakterük alapja, váza. Pl. aki a könyvespolcot vizsgálja meg, az valami könyvmoly-varázsló lehet. 

De nem találom, már fél órája keresem, végiglapoztam három kategóriát 2010-ig vissza. 

Segítsetek, légy szíves!

Szörnyű felismerés nyilallt belém. Pont ilyen kalanddal szembesültem játékosként nem is olyan régen, és nagyon rossz élmény volt. Persze mesélőként lehet, hogy izginek hangzik, de a bot másik oldalán már nem olyan f***a.

Eberen_Orkodo

Eberen_Orkodo

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 974 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.12.08, 10:41

Segítsetek, légy szíves!

Garaboncias

Garaboncias

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 903 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.11.30, 14:58

A Wiki-oldalak közül Westeroshoz ez a leghasznosabb: https://awoiaf.westeros.org/index.php/Main_Page

Kérdés, hogy mennyire akartok intrikálni. Ha a karakterek nem akarnak belefolyni a szarkavarásba, az egészen más stílusú játékot eredményez, mint ha igen. Teljesen más egy családdal helyezkedni a hatalmi vákuumokban, mint a Falon védeni az emberiséget a vadakkal és a Másokkal szemben. Klasszikus kalandozóknak nem igazán Westeros a megfelelő hely, a szegttig nem kedvez ennek az életmódnak, de persze a zavarosban halászhatnak mindenféle arcok. Mesélőként csak az intrikus westerosozásban szereztem eddig tapasztalatot.

Asidotus

Asidotus

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 239 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.11.30, 14:44

Van, csak sok értelme nincs. Sajnos két jó ötlet van benne (nemesi család generálás és szabályok az orr-fül-ujjak lefagyására), és ezzel kifújt, minden más elemét sokkal elegánsabban meg tudják oldani más rendszerek.

A világleírás miatt sem érdemes? A rendszer szerintem másodlagos, használja mindenki a kedvenc rendszerét, főleg ilyen mágiában szegény világon.

Világleírásnak itt az Elio M. Garcia Jr. és Linda Antonsson könyve, a Tűz és Jég Világa

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6489 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.11.30, 13:05

Szerintem a Savage Worlds alapjáraton tökéletes rá. Legfeljebb a varázslatokat adó előnyöket nem kell engedni.

Bulldy

Acelpatkany

Acelpatkany

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 297 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.11.30, 12:56

Van, csak sok értelme nincs. Sajnos két jó ötlet van benne (nemesi család generálás és szabályok az orr-fül-ujjak lefagyására), és ezzel kifújt, minden más elemét sokkal elegánsabban meg tudják oldani más rendszerek.

A világleírás miatt sem érdemes? A rendszer szerintem másodlagos, használja mindenki a kedvenc rendszerét, főleg ilyen mágiában szegény világon.

aluminiumtrioxid

aluminiumtrioxid

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1753 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.11.30, 11:02

Acelpatkany

Acelpatkany

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 297 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.11.29, 19:41

Van erre hivatalos szerepjáték is: https://www.drivethrurpg.com/product/101026/A-Song-of-Ice-and-Fire-Roleplaying-A-Game-of-Thrones-Edition

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6489 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.11.29, 18:52

Szerintem bármilyen fantasy modul mesélhető Westeroson is, csak a mágiát kell ritkára venni.

Amire extra mennyiségű energiát kell fordítani, az a hangulat visszaadása. Hogy ehhez mi kell, azt már nehezebb összegyűjteni. :)

Bulldy

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]