Ugrás tartalomhoz

Fotó

Hogyan fokozzuk a Werewolf mesénk hangulatát?

• Válasz írásához lépj be
86 hozzászólás érkezett eddig

Olman

Olman

Magiszter

• Fórumita
  • 2472 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.09.05, 02:25

Jó kis gift alap, vagy már van is egy ilyen?

https://index.hu/techtud/2019/09/04/gyongybagoly_toll_holdfeny_tukrozodik_pockok_vadaszat/

Malachi

Malachi

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 539 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.08.19, 07:50

Honnan ismertél föl? :he: Azt hittem minden nyomot eltüntettem... :hogymi: :D

Xever

Xever

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 491 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.08.19, 00:22

Hát igen. A régi szép idők... :D
Nekem is az a fórum volt az egyik első komolyabb szerepjátékos élményem. Azóta se láttam sehol akkora WoD-os életet. Még Sanctum volt jó annak idején de ott fénykorában sem volt annyi ember.

Admin 3: Az én volnék - ha lenne újra egy stabil stáb, szívesen belemennék újra pl. settingtervezésbe, karakter-elbírálásokba, játékba, alkalmi mesélésbe, de hát ilyen összetoborozni...

Nem hiszem, hogy a toborzás lenne itt a legnagyobb probléma. Biztos vagyok benne, hogy két nap alatt össze lehetne szedni 5-10 fix embert alsó hangon. A baj inkább az, hogy nehéz együtt tartani őket. A sok kudarcba fulladt próbálkozás miatt szerintem a többség eleve kicsit vagy összejön vagy nem alapon áll hozzá és ha nem látják, hogy tényleg történne valami az ügyben hajlamosak könnyen feladni. Idén 5-6 olyan fórumos mese esett szét amiben valamilyen formában részt vettem volna. Ez nem ért rá, annak volt más dolga, mesélő szívódott fel... De az ember mindig megvolt a kezdéshez.

Szerintem ha látnák, hogy aki nekifog tényleg komolyan gondolja simán össze lehetne egyet hozni. Megkockáztatom, hogy egy LadyCrow nevével fémjelzett mesénél nem lenne ilyen probléma :)

LadyCrow

LadyCrow

Nachtkäfer

• Fórumita
  • 2258 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.08.18, 20:05

a werewolf-online-on szoccosodtam, de pont mikor belelendültünk volna az első mesénkbe, elkezdett szétcsúszni az egész és hibernálták az oldalt...

Ha arra a bizonyos két inkarnációt is megért budapesten játszódó, fénykorában tényleg pörgős és jó sok játékost vonzó szép színes-szagos naagy werewolf online-ra gondolsz (uw.hu-s, azóta nem elérhető fórum, asszem), akkor először is köszönjük a kedves szavakat (én voltam az egyik admin + mesélő + sok karakter és emlékszem is rád - sziiity ha nem tévedek :)). A feltámadására sajna ne számíts, nem öregedtünk ki abszolute, de biza szabadidő necces, és mint a fórum lassú hanyatlása majd bedőlése mutatta, nem volt olyan sikeres, zökkenőmentes azért a téma, mint amilyenné a nosztalgia festi. Még ha lenne is újabb ilyesmi vállalkozás, akkor is tabula rasa lenne szerintem (azért mi is sokat fejlődtünk azóta és utólag kissé fájdalmasan alacsonyan röpködött helyenként a színvonal, imitt-amott a miénket is beleértve :D)
A szitu a következő, ha érdekel:
Admin 1: Továbbra is lelkes Werewolf rajongó, de szabadideje erősen a nulla felé tendál, és nem hinném hogy kedve lenne belecsapni még egy ilyesmi kaliberű cuccba.
Admin 2: Eltűnt, mint szürkeszamár a ködben, de ha jól sejtem, nem szeretett ki a játékból.
Admin 3: Az én volnék - ha lenne újra egy stabil stáb, szívesen belemennék újra pl. settingtervezésbe, karakter-elbírálásokba, játékba, alkalmi mesélésbe, de hát ilyen összetoborozni...
A brilliáns társ-mesélőinkkel nem tudom mi a szitu (nincs vagy nemigen van kontakt velük).
Néhány oszlopos tag játékosról még tudok ezt-azt, párral megvan a kontakt, egy részük kiszeretett a játékból vagy inkább másféléket tolna, egy részük a fórumos rpg-ből szeretett ki, megint mások szeretnének játszani, de mesélni nincs idejük, a többi meg mesélget, amennyire ideje engedi a már említett zártkörű, meghívásos alapú kislétszámú meséikben.

Kb. ennyi a helyzet, de ha valaki tud WW játékfórumot, küldjön linket!

Apropó, erről a W20-ról tud valaki valami bővebbet, mint hogy Ron Spencer már csinált néhány vázlatot és hogy készülőben van? :D

Októberre ígérik, kb 500 oldalas "remake" lesz ha minden igaz, lényegében a régi klasszikus játék szinte mindenféléit egy kiadványban összefoglalandó (az egyéb alakváltóknak később jön ki W20 könyv), de ahogy a blogot néztem kisebb módosítások várhatóak helyenként, ha minden igaz már modernebb időkre lesz szabva de igyekszik majd hű lenni a régi kiadványokhoz. Majd meglássuk, kíváncsi leszek rá. :)

Módosította LadyCrow: 2012.08.18, 20:05

Malachi

Malachi

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 539 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.08.18, 17:57

Apropó, erről a W20-ról tud valaki valami bővebbet, mint hogy Ron Spencer már csinált néhány vázlatot és hogy készülőben van? :D

Malachi

Malachi

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 539 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.08.18, 17:30

Értem :/

Emlékszem még azokra az időkre, mikor virágkorát élte az online storytelling, noha csak akkor ismerkedtem meg az egésszel (ez az egyik ok, hogy bánom, hogy nem 10 évvel előbb születtem)... a werewolf-online-on szoccosodtam, de pont mikor belelendültünk volna az első mesénkbe, elkezdett szétcsúszni az egész és hibernálták az oldalt... aztán jött ezer másik, de az volt a legmeghatározóbb számomra... azóta is csekkolom minden évszakban, hát ha feltámad... de mint tapasztalatlan ifjonc úgy vélem, a nagy öregek, akik képesek lennének - és voltak is - összefogni egy társaságot, hangulatos vérbeli vérmeséket kreálni, már elhagyták a fősulit/egyetemet (és magát azt a kort), családjuk van és állásuk, amivel semmi probléma, ennek így kell lenni... ami viszont nagyobb baj, hogy már nincs utánpótlás... a modern kölyök képzelete a szupergrafikájú pc és videojátékok rabságában tobzódik; a pentex felülkerekedett :)

De ahogy írtad is Lady, remélem valaki meg tud cáfolni...

LadyCrow

LadyCrow

Nachtkäfer

• Fórumita
  • 2258 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.08.18, 01:58

Elég OFF, de játszik valaki valahol online WW-t, vagy ez a műfaj teljesen kihalt?

Szerintem magyar nyelven futó, máig működő WtA játékfórum - legalábbis nyitott - már nemigen akad. Egy-két fórum alapú WW/CB játék - meghívásos alapon, ismerősök között, kisebb csapatnak - még van (szerencsémre), de kevés nagyon mesélőnek akad elegendő szabadidő / kedv / kapacitás már ilyesmihez. :(

De azért remélem, hogy valaki meg fog tudni cáfolni (szívesen játszanék még).

Módosította LadyCrow: 2012.08.18, 01:59

Malachi

Malachi

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 539 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.08.17, 20:22

Elég OFF, de játszik valaki valahol online WW-t, vagy ez a műfaj teljesen kihalt?

T10

T10

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 562 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.02.05, 06:30

Nekünk annak idején WW-hez a Nine Inch Nails zúzósabb számai nagyon bejöttek.
Megcsinálták az alaphangulatot:)

Olman

Olman

Magiszter

• Fórumita
  • 2472 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.07.30, 12:55

A Pentex új terméke:
http://homar.blog.hu/2008/07/25/a_misztiku..._party_rejtelye

Módosította Olman: 2008.07.30, 12:55

kalandvadasz

kalandvadasz

jómunkásember

• Fórumita
  • 1433 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.03.18, 17:53

Amit én fogok a legközelebbi alkalommal kipróbálni, az a BSG II. évadjának eredeti soundtrackje. Mielőtt megijedni valaki: nincs benne semmi sci-fi hangzás (bár akár lehetne is, Glasswalker a csapat :) ) Nagyon kellemes, instrumentális sokperces számok, a többség lassú, kicsit ambientes, némelyik felpörgetősebb, harcolósabb, "jönnek a cylonok" fílingű. Mese alatt nemtom mennyire lesz figyelemelterelő, vagy hangulatfokozó, majd a gyakorlatban elválik, s beszámolok az eredményről. :freud:

Yahel

Yahel

UFO seeker

• Fórumita
  • 334 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.03.18, 09:34

No, akkor én is ajánlanék Werewolf, illetve horror mesék alá:

- The Thing c. film soundtrackje (fenomenális)
- Event Horizon c. film soundtrackje by Orbital & Michael Kamen
- Mark Snow - The Truth and The Light (X-files)

_Nolyel (NPC/NJK)

_Nolyel (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2007.03.17, 21:40

Nos, ezt inkább játék utáni kikapcsolódásnak tudom ajánlani, mert nagyon benne van a WW hangulata:

Michael Winner: Chato földje

Főhös egy félvér apacs, aki a galád betolakodók ellen harcol, elég misztikus és nyomasztó film. Totál Wendigo benne Bronson. :sor: Ja, amúgy western(nek tűnik).

kalandvadasz

kalandvadasz

jómunkásember

• Fórumita
  • 1433 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.03.07, 22:36

(OFF)válaszom a kérdések-válaszok topikban, mert itt off(/OFF)

_Nolyel (NPC/NJK)

_Nolyel (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2007.03.07, 20:00

Ez most nem teljesen a topichoz fog tartozni, de miután olyat nem találtam, ami egy tisztességes bemutatása lenne a rendszernek, kérdezem:

tud vki olyan, lehetőleg magyar oldalt, ahol tömören, áttekinthetően, minden lényeges dolog le van írva a Werewolf rendszeréről? A Vampire-ról több is van a kelleténél, de erről... *sóhaj*

Pedig én azóta kedvelem a vérfarkasokat, hogy egy bizonyos sorozatnak nekiálltam, ellenérzésemet legyőzve, és mivel a sorrend nem érdekelt, a harmadik résszel kezdtem, ahol megjelent egy nagyszerű vérfarkas szereplő... egy vonaton.

Hogy valami kapcsolódó is legyen: sztem bejönne ide a Manowartól a Spirit Horse of the Cherokee. Indián szellemtánc.

Módosította Nolyel: 2007.03.07, 20:05

_KinFolk (NPC/NJK)

_KinFolk (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2007.01.09, 15:32

Hali!

Én Trevor Johnestól az Utolsó Mohikán filmzenéjét tudnám ajánlani.
Bármilyen szerepjáték alatt megfelelő lehet, nem túl pörgős, inkább csak háttérzene. Viszont egy indiános WW partihoz ideális lehet. :D

kalandvadasz

kalandvadasz

jómunkásember

• Fórumita
  • 1433 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.10.06, 17:53

Üdv!

"Találtam" némi zenét, ami őrülten hangulatos tud lenni, szigorúan horror játék alá!
Az ízlésem sokat változott mostanság, pl. már eszembe se jutna nagy kemény metált berakni horror mese alá. Rátaláltam viszont a dark ambient műfajra, és ebből ajánlanék egy keveset.

Az előadók/albumcímek az alábbiak:

Raison D'etre: Lost Fragments

Sephiroth: Cathedron

Sopor Aeternus: Dead Lovers' Sarabande

Supersilent: 6

Deadbeat: szinte bármi (nekem az első albumuk van meg, annak talán a címe is deadbeat?!)

Ulver: Perdition City (Ágasváry ajánlotta, hála érte! :cool: )

Ha tudjátok, szerzzétek be ezeket, toljátok horor alatt, és felejtsétek el, hogy Apocalypticát meg Led Zeppelint ajánlottam horror alá... böeh. :D :)

(Szeretem ám ezeket, csak nem passzol a depis fílinghez.)

Más.

Rólam sokan tudják, hogy mese alatt a térképek megszállotja vagyok. Alapból egy hatalmas méretű világatlasszal mesélek, és amikor a karakterek elutaznak a városukból, akkor térképről mondom, melyik városba/faluba mennek, és a útvonalat is. Ez egyrészt ad egy realistább fílinget egy dolognak, hogy nem az ujjamból szopok buta városneveket, hanem valóban létezőket emlegetek, másrészt ahelyett, hogy az autókázást letudnám annyival, hogy "Oké, másfél órát kocsikázol a vidéken, mire megérkezel Fort Winterbe" mennyivel hangulatosabb egy olyan mondta, hogy:

"Az öreg Ford végigdöcög a Rochesteri gyorsforgalmin. Aztán Farmington előtt lefordulsz egy állami összekötű útra, átrobogsz a kihalt Altoni erdőn. Se előtted, se utánad nem jön kocsi, nagyritkán szemből elrobog egy fényszórópáros. A sötét fák tovasuhannak, az út a Squam tó mellett vezető töltésen kanyarog az éjszakában. Egymás után tűnnek el a városonévtáblák: Meredith, Ashland, Plymouth. Apró porfészkek csupán a tízezer lakosú Fort Winterhez képest, ahová kisvártatva megérkezel..."

Másrészt a kisebb térképek nagyon hasznosak egy városon belül. Jobb szeretem beszerezni az ilyeneket, mint hirtelen lerajzolni. Éttermek, roncstelepek, metróállomások, hotelek, színházak alaprajzai, mind elég könnyen beszerezhetőek a google segítségével. Lakásbelsőkhöz is hozzá lehet így jutni, de én jobb szeretek egy másik módszert: (Ne röhögjetek:D )

A Nők Lapjában :lol: hetente-kéthetente van lakástervező rovat, ahol mindig egy egyoldalas, berendezett lakást közölnek szép színesben. Mivel anyám veszi a lapot, és egy nap alatt kiolvassa, utána én szépen kivágom belőle ezt az oldalt, és beteszem a mappámba. Már van vagy ötven :) Megfelelő pillantban csak elő kell kapni egyet a sok közül. Sok munkát megspórolok az ilyenekkel. :)

vadász

Pork

Pork

Necrophil

• Archívum
  • 455 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.08.15, 20:04

Hi!
Megnéztem a "The Howling" című 1981-es vérfarkasos horrorfilmet. Azt kell mondjam, hogy ahhoz képest, hogy egy 25 éves filmről van szó, néha tényleg jól felkúszott bennem az adrenalin. Vérfarkas fanoknak kötelező(esetleg egy játékalkalom előtt megnézetni a játékosokkal)
Ezenkívül meghallgattam több Lordi számot és mondanivalójuk és zenei aláfestésük miatt is alkalmasak lehetnek Werewolf krónikák hangulatának fokozására. Külön kiemelném a "Get Heavy" albumról a "Would you love a monsterman" c. számot és az album névadó dalát is!

Jó szórakozást,
Pork

Módosította Pork: 2006.08.15, 20:10

Pontifex

Pontifex

Tremere

• Fórumita
  • 1711 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.01.15, 23:05

%%%
:)

Én ilyet vampire-ben láttam. Csak Drakula gróffá alakult át. Na, az meg pozitívan diszkriminálja a tzimiscéket. :punny:

Daw

Daw

Mentát

• Fórumita
  • 347 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.01.15, 15:30

zseniális :)

bár szegény lupusok részéről némileg diszkriminatívnak érzem :)

daw

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]