Ugrás tartalomhoz

Ókori harcászat

• Válasz írásához lépj be
704 hozzászólás érkezett eddig

Beast

Beast

Ancient Evil

• Fórumita
  • 1067 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.06.18, 12:06

szerintem ők egy igen jó csapat, és a cuccaik se rosszak.

Hadzsi

Hadzsi

Akasztófavirág

• Archívum
  • 183 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.06.16, 10:55

Közben megnéztem a Kollegium Gladiatoria honlapján a képeket, és találtam emberkét olyannal. Egy haverom nem volt megelégedve viszont a korhűségükkel, én meg nem ismerem őket.

Módosította Hadzsi: 2007.06.16, 10:56

Miles

Miles

Legionarius

• Fórumita
  • 1866 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.06.14, 17:53

Hát én ilyet hiteles ábrázoláson/leletben még nem láttam.

A gladiátor egyéni perverziója nem látszik, a felszerelést szigorúan szabályozták.

Beast

Beast

Ancient Evil

• Fórumita
  • 1067 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.06.14, 02:15

én ha jól tudom ez csak a gladiátoroknál volt jellemző, a legiosok ezt lemezből hordták.
(De majd Miles és Huitzhlipochtli megmondják a tutit)

A_Messor

A_Messor

Meridian

• Fórumita
  • 2927 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.06.13, 20:38

Hadzsi:
Hát a láncvértet ismerték, szóval akár lehetett (bár én se láttam még). Ha máshogy nem esetleg valamelyik gladiátor egyéni perverziójaként.

Hadzsi

Hadzsi

Akasztófavirág

• Archívum
  • 183 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.06.13, 20:29

Üdv

a The Ring Lord honlapján láttam egy képet, és ez felkeltette bennem a kérdést, miszerint a római gladiátor karvért (manica) készülhetett láncból is? Fantasynak ígérkezik, de rákérdek, mert hátha. Én idáig úgy hittem, csak bőrből, posztóból, és fémlapból (szegmenses) csináltak.
(jah, és igen, tudom, a retiariusnak galerusa van :) )

Üdv
Hadzsi

GYG

GYG

Régi fórumozó

• Archívum
  • 1568 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.04.26, 20:59

Üdv!

Brenn: A két fajtát úgy értem, hogy az egyikben hosszabb, amásikban rövidebb lándzsát használtak. A falanx mélységét, és hosszát szerintem a helyzettől függően is alakitották, nem hiszem, hogy mindig adott mélységű és hosszú falanxokat használtak. de ennek jobban utána kéne néznem.

A keltákkal a "Kelta fegyverzet,hadviselés" topikbsn bájolgunk.

Brenn

Brenn

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 356 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.04.26, 17:56

Bocs, én úgy tanultam, hogy jóval több fajta volt...
Pl. ekkor a 4 ember mélységű, majd a perzsa háborúk végére és a peloponésszoszi háború idejére a 8-16 ember mélységű falanxok. A thébaiak aztán ezt spékelték meg az 50 sor mélységű falanxukkal, meg a Szent Csapattal...na meg ilyenek.

Nem sokat olvastam vissza, de kelta harcászattal nem foglalkoztok a fórumon?

Rorgosh

Rorgosh

ygab234

• Fórumita
  • 632 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.04.26, 11:47

Üdvözletem! :)

Ha a szoros akkoriban összesen alig 14 m szélességű volt, akkor a perszák aligha a fő erőikkel, vagy csak ott erőltetthették ott az áttörést, tehát akkor a többi völgyet örző szövetséges csapatokra is jókora nyomás nehezedhetett...

A képregényt nem olvastam, és azt hiszem az öreg kontinensen mindenki inkább a történelmi esemény feldolgozását várta...

Rorgosh

GYG

GYG

Régi fórumozó

• Archívum
  • 1568 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.04.25, 08:19

Üdv!

Két fajta falanx volt. A klasszikus görög falanx, és a tovább fejlesztett makedón falanx, amiben hosszabb lándzsákat használtak.

Görög falanx, a cikk közepénél.

http://crowland.uw.hu/images/sparta/hadsereg.html

Makedón falanx

http://rthompson21.tripod.com/sitebuilderc...ures/falanx.jpg

http://accel19.mettre-put-idata.over-blog....5/08/falanx.jpg

Módosította GYG: 2007.04.25, 08:23

Feanor

Feanor

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 301 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.04.25, 03:15

Hali.
Ugy latom a 300 a tema. Mar -elsietve- lehurrogtam ezt a filmet a Filmajanlok topicban, de mivel ott mar lerohadt a tema, ide irok.
Tehat raszantam az idot, utannakotorasztam, es felleltem Frank Miller kepregenyet. Attanulmanyozva rajottem, hogy a film remek. ;) Tokeletesen visszaadja a kepregeny hangulatat, az egyes szinek egymast kovetik szep sorban, a panceloktol kezdve minden karcolasra pontosan hasonlit.
Es mivel a cel a kepregeny megfilmesitese volt, hat oke, a celt elertek, mondhatni 5ossel.
A kepregeny meg egy kulon agazat, valaki szereti, valaki nem, tehat azt folosleges leszaroznom.
Osszessegeben azert volt a film nagy csalodas nekem, mert azt hittem, hogy a Termopulai csatat fogom latni.. Sajna nem ez tortent, de mostmar legalabb tudom, hogy miert. :sor:
Az okori harcaszatrol: most az "a" fallanx volt a filmben (az elso csatajelentnel) vagycsak egy szimpla landzsa-sor? Ugy emlekszem a spartaiak landzsai sokkal hosszabbak voltak, es kozelharban nem lehett oket hasznalni (ugye olyankor kerultek elo az addig piheno rovidkardok, es egyeb celszerszamok.) vagy legalabbis nehezkesen.

Feanor :)

GYG

GYG

Régi fórumozó

• Archívum
  • 1568 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.04.24, 23:00

Hát ja...két zh-ra tanulás közben muszáj volt valami történelmivel is foglalkozni... ;)
Meg különben is NG fórum után itt is kell terjeszteni a Káoszt!

Vazz Őskáosz néven kellett volna regisztrálnom...grrrrr :)

Bannolják ezt az idiótát kérem! A rend nevére kérem....!

_Captain Jack Sparrow (NPC/NJK)

• Látogató

Kelt 2007.04.24, 20:19

Hát ja...két zh-ra tanulás közben muszáj volt valami történelmivel is foglalkozni... ;)
Meg különben is NG fórum után itt is kell terjeszteni a Káoszt!

Vazz Őskáosz néven kellett volna regisztrálnom...grrrrr :)

Beast

Beast

Ancient Evil

• Fórumita
  • 1067 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.04.24, 18:30

(OFF)Nédmá' Killer!(/OFF)
:)

(OFF)Hova nem eszi az embert a fene, nagy unalmában... ;)(/OFF)

Mjolnir

Mjolnir

Styrbjörn

• Fórumita
  • 974 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.04.24, 17:17

Nekem tetszett a film...mert tudtam előre hogy az alapsztorin kívül nem lesz benne semmi történelmi. :sor:

Kár is lenne ezeken rágódni,hogy miért kigyúrt Conan mindegyik,amikor Xenophón valóban leírja a Lakedaimóniak államában hogy az igazi spártai harcos díszes vértben áll harcba...meg ilyenek. :D

Így írta meg a jó öreg Frank Miller azt jól van. :)

(OFF)Nédmá' Killer!(/OFF)
;)

• Látogató

Kelt 2007.04.24, 16:19

Nekem tetszett a film...mert tudtam előre hogy az alapsztorin kívül nem lesz benne semmi történelmi. ;)

Kár is lenne ezeken rágódni,hogy miért kigyúrt Conan mindegyik,amikor Xenophón valóban leírja a Lakedaimóniak államában hogy az igazi spártai harcos díszes vértben áll harcba...meg ilyenek. :sor:

Így írta meg a jó öreg Frank Miller azt jól van. :)

Freddie

Freddie

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 95 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.04.20, 13:07

Wikipedia szerint a szoros Leonidász korában olyan 14 méter széles lehetett. Azt is említik, hogy a csata közben (valószínűsíthetően) nem csak formációban harcoltak a hopliták, hanem néha menekülést színlelve majd megfordulva "rángatták" magukra az ellenséget.

Rorgosh

Rorgosh

ygab234

• Fórumita
  • 632 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.04.20, 11:50

Sziasztok! :ignore:

Nekem tulajdonképpen tetszett a film, miután letettem róla, hogy párhuzamot vonok közte és a történelmi esemény között..
Merthogy az a pár ezer egyébb görög nem csak a tábort, hanem a többi völgyet is őrizte ott, meg alighanem ők is egészíthették ki a spártai hadrendet (mert nem hinném, hogy az egész szoros összesen 72 ember - vagyis olyan 50m - szélességű lenne...).
A páncélzatok hiánya komolyan zavart, mert hát a spártai egyenlő az bizony büszke volt arra, hogy rajta jóféle páncél is van...
Szóval ez itt egy Conan film volt ingább, csak több hőssel...

És egyébként a peloponénoszi háborúról: ott sokféle okból nyert végül spárta, de azért azt nem árt tudni, hogy a szárazföldön végig ő volt domináns helyzetben, sőt az athéniak stratégiája épp ennek tudomásulvételén alapult...

Rorgosh

cu_hullain

cu_hullain

Törzs-fórumozó

• Archívum
  • 620 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.04.20, 09:53

Nem csupán a filmkészítők, vagy Frank Miller von párhuzamot az amerikai és az ókori birodalmak között bár Rómára még jobban hajaz az usa. De áll mindeggyik rabszolgatartó ,agresszív ,bürokrata ,gyarmatosító birodalomra...Politika off

:ignore:

Ja azt észre vettétek, hogy a Spártaiak is egyszerre mozognak mint a tündék? Hauu-hauu!

Módosította cu hullain: 2007.04.20, 09:53

GYG

GYG

Régi fórumozó

• Archívum
  • 1568 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.04.20, 07:41

Üdv!

Ahogy QBee írta ez egy képregény adaptáció. Más amit Héradotosz írt. Azért érdemes elgondolkozni, hogy elég sokan amerikai eszméket látnak a filmben. Szerintem nem véletlen.

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]