Ugrás tartalomhoz

Fotó

Star Trek

• Válasz írásához lépj be
174 hozzászólás érkezett eddig

_J'role (NPC/NJK)

_J'role (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2006.08.22, 23:49

Nem tudtok egy oldalt, ahonnan le lehet tölteni az eddigi részeket magyarul? Haveromnak van egy pár része, de az csak másfél évad(TNG) és nekem mind kéne ;)
Előre is kösz:D

dervis

dervis

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 582 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.09.07, 11:22

Witchblade: Én ugyan nem láttam a ferengis részt, de úgy hallottam, az az egyszerü magyarázat, hogy nem derül ki a filmből a ferengik faja, ezért mikor a TNG-ben felveszik velük a kapcsolatot, senki nem tudja, hogy ők csapkodták meg az első Enterprise legénységét. :para: Persze lehet, hogy csak a föderáció propagandája az egész, mert egyszerüen nem akarták, hogy a történelemkönyvekbe az kerüljön, hogy az első találkozáskor egy ferengi elkalapált egy embert. :-/

Daryoon

Daryoon

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 94 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.09.07, 10:43

Hali!

Részemről eleddig a Voyager és az új Enterprise tetszett illetve tetszik a legjobban. Ebben az új sorozatban kifejezetten üdítően hat számomra, ahogy megpróbálják megmagyarázni és elmesélni a történelem nagy eseményeit, melyekre az előzőekben utaltak. Szerintem nem is kell túlttápolni Archeréket, mivel pont az a jó benne, hogy olyan életszerűek a karakterek. S ami a legjobb, hogy nagyon érződik az egymásra épülés a részekben. Kár, hogy a 4. szezon után vége lett. :para: Szívesen néztem volna még.

FlyXan

FlyXan

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 203 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.07.21, 18:40

TOS-rajongóknak rossz hír: Elhunyt James Doohan.

A nagyfőnök felsugározta...

Drone

Drone

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 830 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.07.21, 09:31

:rambo: He's dead, Jim! :D

Volt nemrég az a rész a Sat1-en, amikor egy csapat kékbőrű szarvacskás lény (a vezérüket asszem ugyanaz játszotta aki a ds9-ben az alapító főcsicskását) terrorizát néhány Vulcani szerzetest. Archeréket töbször agyonverték és bezárták. Ott azt néztem, hogy Pikiék, vagy Sisko-ék lazán leverték volna őket mindem gond nélkül (végülis csak négyen voltak).

Az Andoriaiak -ha jól emlékszem- elég harcias népségnek volt beállítva mindig is és mivel Archeréket messze nem tápolják annyira a sorozatban, mint Picardot vagy Siskot, ez lett a vége...

Witchblade

Witchblade

Törzs-fórumozó

• Archívum
  • 756 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.07.21, 07:36

Ami az első Enterprise legénységet illeti, nekem nagyon úgy tűnik mintha sokkal gyengébbek lennének fizikailag. Volt nemrég az a rész a Sat1-en, amikor egy csapat kékbőrű szarvacskás lény (a vezérüket asszem ugyanaz játszotta aki a ds9-ben az alapító főcsicskását) terrorizát néhány Vulcani szerzetest. Archeréket töbször agyonverték és bezárták. Ott azt néztem, hogy Pikiék, vagy Sisko-ék lazán leverték volna őket mindem gond nélkül (végülis csak négyen voltak).
A tegnapi (csütörtök) részt látta valaki? Nekem úgy tünt, mintha a Klingon hajón a Háttérben Worf lett volna. Vagy csak én láttam rosszul?
Megint más: az előzetesben úgy láttam, mintha egy Ferengi korbácsolná a legénység egyik tagját (Pikivel ezt sem lehetett volna megcsinálni). Namost a Ferengiggel nem a TNG-ben vették fel először a kapcsolatot? Csak mert akkor még nemhogy Archer de Kirk sem tudhatott róluk.

Szerintem nem voltak gyengébbek fizikailag, csak éppen amikor az a sorozat készült, még nem volt szükség annyi akcióra (bunyó) a nézők figyelmének felkeltésére.

Amúgy kár, hogy nem egy pörgős topic ez...

Attila

Attila

Banned

• Fórumita
  • 4235 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.07.20, 19:28

http://www.cnn.com/2005/SHOWBIZ/TV/07/20/o...n.ap/index.html

_Memnarch (NPC/NJK)

_Memnarch (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2005.05.13, 21:09

Sajnos még nem láttam az "új" részekből egyet sem de amint látok majd közzéteszek itt 1 nyilatkozatot. :D
Bár igazából mindent tudok ha elmondjátok szikrázott-e a pult az előző részben?  :rohog:

A voyager volt a legjobb. Punktum. :D
De azért 7 évig szenvedtünk a sorozat nézésével (elvileg) mi igazán +érdemeltük volna hogy ünnepeljenek kicsit. Csakhogy hihetőbb legyen. Mert az hogy a voy. beúszik 6 másik hajó közén a légtérbe az nem egy sorozat vége szvsz....

Én speciel hülyét kapok az elsődleges irányelvtől.
Gyakorlatilag ezzel kapcsolatban csak egy sztorijuk van az íróknak. Megszegi az aktuális kapitány vagy nem?! Pusszanat.
Dzsénbél állandó sírásától meg egyenesen rosszul voltam. Mondjuk a kopasz néger bézból játékos a dípszpésznászon is igen gyakran agyalt a kérdésen Picard kapitányt meg nem sokat láttam de van 1 olyan érzésem, hogy ő sem úszta meg a morális felelősség kérdését...

Fárasztó.  :D

Helló Sharkan , szerintem is a Voyager a legkirályabb sorozat , meg van az egész dévédén most kezdtem el nézni tök jó , bár attól még a Spock a legkirályabb!!

_Chromedragon (NPC/NJK)

_Chromedragon (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2005.01.23, 04:35

Sziasztok,tud valaki segíteni?
A Voyager vagy a DS9 összes részét keresem szinkronosan?
Le lehet valahonnan tőlteni,vagy megan valakinek?

_lok (NPC/NJK)

_lok (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2004.10.06, 21:31

Szevasz Goblin King!

A sorozat nekem is nagyon tetszett es igazi hardkoros enterprise rajongo vagyok mar tizeneves korom ota. A kedvencem persze a DS9 de ez az uj sorozat kb 100szor jobb mint a voyager elso jopar epizodja. en mar lattam az osszes eddig megjelent reszt es igazan hudef***a. Kovetkezetlensegeket ugye sokan emlegettek itt sokan. A transzporter hasznalata csak aprankent valik elfogadotta mert egyszeruen irtoznak tole az emberek hogy atomjaira bontsak oket. Amikor a ferengiek megjelennek (ha jol emlekszem) senki sem mondja ki a fajuk nevet. De ahany ember annyi velemeny most oktober elejen kezdik sugarozni amcsiban az uj szezont ugyhogy remenykedjunk hogy nem rontjak el.

Goblin_King

Goblin_King

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 23 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2004.10.06, 20:47

Üdvözlet!
Én sajnos még csak azokat a részeket láttam az Ent-ből, amit leadtak a Viasat-on, de azok alapján nekem a sorozat jónak tűnik. Ha valaki igazán szereti a Star Treket, akkor a következetlenségeket úgyis megmagyazázza valahogy. Pl. szerintem a sok technikai következetlenség (transzporter, kábító fézer, klingon álcázás) lehet hogy az időháború miatt van. Mondjuk a sorozat vége felé kicsit összekuszálódik az idő, és bizonyos fajok bizonyos technológiákat elveszítenek. De ez csak tipp, mivel még csak az első szezont láttam.

Sharkanj

Sharkanj

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 447 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2004.04.08, 07:57

Na mosmá elmond6om, hogy kb. vagy 4 részt is láttam és vegyesek az érzéseim.

Volt 1-2 aranyos rész, mikor pld. az elsődleges irányelv hiánya volt a probléma, viszont láttam olyat is aminek se füle se farka nem volt, ráadásul értelme sem.
Amikor 1 idegen hajó néha szitává lőtte őket, meg megvizsgáltak, elkábítottak, nem lehetett őket megszopatni undsoweiter.
Az lett volna a téma, hogy mosmá akkó fézerpuskájuk is lett ez végett?

Kevés.

A vulkáni csaj aranyos, és kivételesen nem a szexizmus tört ki belőlem. :rohog:

mg-b

mg-b

Törzs-fórumozó

• Archívum
  • 716 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2004.03.30, 13:31

Üdv!

Nem Worfot láttad :gyagya:, a ferengikkel kapcsolatban viszont igazad van. Lesz azonban egy rész, amiben majd szerepelnek, és ami valamelyest a végén azért mégis magyarázatot ad majd, miért is nem derül ki, hogy ők ferengik.

Nem egy etwas az a rész, és pont a ferengik szerepeltetése is fölösleges szvsz., viszont a VOY-ben Neelixet alakító színész lesz majd az egyik fő-ferengi, a másik meg Jeffrey Combs lesz - ugyanő a domínium főcsicskása, a DS9 Brunt nevű ferengije, a VOY-ben egy arénatulajdonos, illetve az Ent-ban, ahogy írtad, az andorián Shran is :buszke: Igazi visszatérő ST-színész, az már biztos.

mg-b

Uruk-Hai

Uruk-Hai

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 292 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2004.03.26, 15:34

Picard kapitányt meg nem sokat láttam de van 1 olyan érzésem, hogy ő sem úszta meg a morális felelősség kérdését...

Valóban nem. Két esetről tudok amikor ez problémaként előkerült. Az egyik amikor egy bolygó gyógyszerrel látott el egy másikat és kiderült, hogy a gyógyszer valójában egy kábítószer. A probléma azon ment, hogy szóljanak-e a vásárlóknak. A másik eset, ott egy ferobbanni készülő bolygó lakosságáról, köztük főleg egy kislányról akivel Data megbarátkozott volt szó. Már nem emlékszem pontosan, hogy mi volt a probléma.

Ami az első Enterprise legénységet illeti, nekem nagyon úgy tűnik mintha sokkal gyengébbek lennének fizikailag. Volt nemrég az a rész a Sat1-en, amikor egy csapat kékbőrű szarvacskás lény (a vezérüket asszem ugyanaz játszotta aki a ds9-ben az alapító főcsicskását) terrorizát néhány Vulcani szerzetest. Archeréket töbször agyonverték és bezárták. Ott azt néztem, hogy Pikiék, vagy Sisko-ék lazán leverték volna őket mindem gond nélkül (végülis csak négyen voltak).
A tegnapi (csütörtök) részt látta valaki? Nekem úgy tünt, mintha a Klingon hajón a Háttérben Worf lett volna. Vagy csak én láttam rosszul?
Megint más: az előzetesben úgy láttam, mintha egy Ferengi korbácsolná a legénység egyik tagját (Pikivel ezt sem lehetett volna megcsinálni). Namost a Ferengiggel nem a TNG-ben vették fel először a kapcsolatot? Csak mert akkor még nemhogy Archer de Kirk sem tudhatott róluk.

Sharkanj

Sharkanj

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 447 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2004.03.23, 13:38

Sajnos még nem láttam az "új" részekből egyet sem de amint látok majd közzéteszek itt 1 nyilatkozatot. :)
Bár igazából mindent tudok ha elmondjátok szikrázott-e a pult az előző részben? :P

A voyager volt a legjobb. Punktum. :sor:
De azért 7 évig szenvedtünk a sorozat nézésével (elvileg) mi igazán +érdemeltük volna hogy ünnepeljenek kicsit. Csakhogy hihetőbb legyen. Mert az hogy a voy. beúszik 6 másik hajó közén a légtérbe az nem egy sorozat vége szvsz....

Én speciel hülyét kapok az elsődleges irányelvtől.
Gyakorlatilag ezzel kapcsolatban csak egy sztorijuk van az íróknak. Megszegi az aktuális kapitány vagy nem?! Pusszanat.
Dzsénbél állandó sírásától meg egyenesen rosszul voltam. Mondjuk a kopasz néger bézból játékos a dípszpésznászon is igen gyakran agyalt a kérdésen Picard kapitányt meg nem sokat láttam de van 1 olyan érzésem, hogy ő sem úszta meg a morális felelősség kérdését...

Fárasztó. :nono:

mg-b

mg-b

Törzs-fórumozó

• Archívum
  • 716 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2004.03.21, 09:26

Üdv!

Uruk-Hai:

Irányelv - Ugyanarról a részről beszélünk. :rohog: De nem követnek irányelvet: ennek a végén mondja Archer, hogy ki kéne majd dolgozni ilyesmit. De ez még nem történt meg.

Az űrállomásos - Annak nem volt köze a borghoz :rohog: Az állomás eredetére nem derült fény, de biztosan nem a borgé, mert azok ekkor még csak a delta-kvadránsban élnek, ráadásul már sokkal korábban elkezdték a borgosodást, és az ENT idején már valszeg fel is lehetne ismerni őket.

Amit a tisztekről, stb. mondasz, azokkal egyetértek. ;)

mg-b

Uruk-Hai

Uruk-Hai

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 292 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2004.03.21, 00:13

Uruk-Hai:

Nem követnek semmilyen irányelvet; hamarosan lesz is egy rész, aminek a végén Archer majd elfilózik azon, hogy esetleg a távoli jövőben már kellene. A TOSban pedig már volt Prime Directive, csak Kirk folyton megszegte ;)

Én itt arra a részre gondoltam, amikor a taktikai tiszt otthagyja egy bolygón a trikordert és visszamennek megkeresni. Persze lebuknak, és próbálják az ottlakókat meggyőzni (akik kb. a föld 60-70-es évekbeli technikájánál járnak), hogy nem idegenek, hanem valami génmanipulált egyedek. Ott úgy emlékszem, hogy említették az elsődleges irányelvet, delehet, hogy tévedek.

A borg gyerekkora alatt a Regeneration c. részt érted? Az nem gyerekkor volt, hanem a First Contact TNG-film időutazásának következménye. (És szvsz. tökéletesen be tudták illeszteni történelmileg is.)
mg-b

Nem tudom melyik a Regenereration c. rész. Én arra gondoltam, amikor valami mesterséges inteligenciával rendelkező állomáson megállnak javítattni az űrhajót, és cserébe fizetniük kell valamennyi üzemanyaggal. A gáz ott lesz, hogy elrbolják és rákötik a rendszerükre (asszimilálják?) a fekete gépész f***it. Persze kimentik és felrobbantják az állomás nagy részét és azzal a boldog tudattal mennek tovább, hogy ismét megszabadultak valami fenyegető dologtól, de a záró képsorban láthatjuk, hogy életre kel, és elkezdi összerakni magát. Persze lehet, hogy az állomásnak semmi köze a borghoz, de nekem az volt az érzésem, hogy a borgt ebből fog kifejlődni.

Amúgy ami még tetszik, hogy a tisztek sokkal azábban állnak hozzá szabályokhoz. Talán még Kirk-éknél is fegyelmezetlenebbek. Meg az, hogy kevésbé toleránsak mint Piki és társaik, akik megszokták már, hogy faj más kultúrát és szokásakat jelent. Archerék, meg mindig rácsodálkoznak, és sokszor ki is akadnak amikor valamiszokatlannal találkoznak.

mg-b

mg-b

Törzs-fórumozó

• Archívum
  • 716 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2004.03.20, 12:10

Üdv!

Elöljáróban: Az Azati Prime kivételével (két hete volt adásban az USAban) valamennyi ENT részt láttam már. (Tehát 70-ből 69-et.)

Csonty:

1. A színészi játék színvonala igen magas, bár a karaktereknél bizony vannak hiányosságok. Egysíkúnak csak a pilótát mondanám, a többiek sokkal kifejtettebbek, mint a VOYben pl. Tuvok vagy Chakotay voltak. Ők egysíkúak voltak, mert mindig ugyanolyan szituációkban szerepeltették csak őket, egy-két kivétellel.

2. Amcsinacionalizmus: sajnos tény. Viszont való igaz, hogy itt még nincs Föderáció. Sztem ami a jobb ENT részekből lejön, mint emberi viselkedés-forma, az jó előzmény a TOShoz. (Amiben ugyancsak jó adag amcsiság volt; emlékeztek arra a részre, amikor Kirk elszavalja a USA Függetlenségi Nyilatkozatát pl.?)

3. Technológiai baromságok tény :rohog:

4. A klingon kapcsolatfelvétel előrehozásától eltekintve nem tér el a hivatalos ST-történelemtől, viszont számos olyan dolgot behoz, ami eddig nem volt megemlítve. Ez kiskapus dolog ugyan, de nem eltérés.

5. Az értéksemleges ideológia egyes részekben túlteng, más részekben meg állandó a moralizálás. Ha a kettőt sikerülne úgy egyeztetni, mint pl. a DS9-ban, akkor nagyot lépnének előre, ez biztos.

6. Valóban lenne mit fejlődniük, mert pl. a vulkániakat szerintem sem jól ábrázolják.

Uruk-Hai:

Nem követnek semmilyen irányelvet; hamarosan lesz is egy rész, aminek a végén Archer majd elfilózik azon, hogy esetleg a távoli jövőben már kellene. A TOSban pedig már volt Prime Directive, csak Kirk folyton megszegte ;)

A borg gyerekkora alatt a Regeneration c. részt érted? Az nem gyerekkor volt, hanem a First Contact TNG-film időutazásának következménye. (És szvsz. tökéletesen be tudták illeszteni történelmileg is.)

mg-b

Módosította mg-b: 2004.03.20, 12:10

Uruk-Hai

Uruk-Hai

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 292 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2004.03.20, 10:37

Nekem is bejön az Enterprise. Ami a karaktereket illeti, szerintem csak az elején voltak jellegtelenek, de a töbi részre is igaz negyrészt, hogy a fő karaktervonások csak sokkal később jöttek ki. Az amcsinacionalizmus azért jöhet ki, mert itt még nincs föderáció, csak nacionalista földiek, és amcsik csinálták a filmet akik szerint föld=amerika. A történelmi logikátlanság tényleg durva. Főleg, hogy már itt is az elsődleges irányelvet követik ami úgy tudom a TOS-ban még nem volt. Az új fajok bevezetése is baromság szerintem (kaméleonemberek) de az tetszik, hogy itt a Vulkániak még nem az a tökéletes népség mint a többi részben. A borg "gyerekora" is tetszett.

Csonty

Csonty

Aranysárkány

• Fórumita
  • 815 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.03.19, 22:15

mg-b: Most soroljam?
1. Idióta színészgárda, egysíkú jellegtelen, idióta karakterek. (Igazából már nem is kéne tovább írnom.)
2. Amcsinacionalizmus.
3. (Majd lásd a későbbi részeknél) Teljes baromság a technológia területén (igen, jóval nagyobb, mint a többiben.)
4. A többi sorozat történéseinek teljes leszarása (tehát eltér az azokban kialakított történelemtől.)
5. Az értéksemleges (szvsz teljesen baromság) ideológia teljes felmagasztalása (ez már néhol a TNG-ben is durva volt, de itt még rátettek egy lapáttal.)
6. A nagyon jó alapötlet teljes elszúrása. (A régi ismert fajokat jól fel lehetett volna vezetni, de ehelyett látunk futó és rimánkodó klingonokat, üvöltöző vulkániakat, ...)

Szvsz a Voyager magasan veri az Enterprise-t. (Szerintem a DS9 a best, de ez csak egyéni vélemény.)

Üdv.
Csonty

"My heart is ancient."

Módosította Csonty: 2004.03.19, 22:16

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]