Ugrás tartalomhoz

Fotó

Alternatív horror, dark fantasy RPG-k

• Válasz írásához lépj be
223 hozzászólás érkezett eddig

blekk

blekk

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 400 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.09.22, 08:56

Sziasztok!

Belebotlottam az All Flesh Must Be Eatenbe, átlapoztam az alapkönyvet, és egyelőre még nem tudom elképzelni, hogy miként működhet egy olyan szerepjáték, ahol a játékosok gyakorlatilag az első sérüléstől (harapástól) zombivá válnak. Hogyan lesz ebből harc?

Láttam, van olyan verzió is, amikor csak akkor változik a játékos zombivá, ha meghal, de az meg agyoncsapná a zombis feelinget...

Survival horrorban alapmű az All Flesh Must Be Eaten. Ez zombi apokalipszist túlélős témájú játék. Bár a játék jellegéből adódóan inkább a "maradjunk életben minél tovább, de úgy is tudjuk hogy meg fogunk halni" stílus a jellemző. :rohog:
És itt meg is áll a tudományom. Nem ismerek több játékot amit eredendően survival horrornak terveztek. A fő probléma az hogy a survival horror inkább egy adott játék témája, mintsem rendszer vagy setting. :titok:

-Ha World of Darkness-t mesélsz szörnyvadászoknak, mindenféle spéci cucc meg képesség nélkül szintén elég survival horror jelleget kaphat a dolog.

-Szintén NWoD vonalból a Changeling the Lost kínál jó lehetőségeket, ha a játékosok el akarnak menekülni egy tündér birodalmából, vagy fordítasz egyet a témán és fetcheknek meséled el hogy hirtelen gonosz ikertestvéreik akarják átvenni a helyüket.

-DnD-ből a Ravenloft settingben nincs túl sok tapasztalatom, de emlékeim szerint ott a különféle monsztrák nagggggyon veszélyesek, és a szabvány DnD-vel ellentétben jó eséllyel behentelhetik a partit.

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6552 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.09.03, 09:33

No, ez elengedhetetlen lesz a majdani Savage Worlds: Rippers kampányomba! :)

Csak legyen meg addig...

Bulldy

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8136 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.09.03, 06:23

Ide is:
http://www.merrylinmuseum.com/index/

StB

StB

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1232 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.02.27, 09:46

Miért ne, ide is:

Piszkosul ígéretes, nem szokványos fantasy szerepjáték: The GODSFALL RPG: epic post-apocalyptic fantasy role-playing
"A tabletop rpg in which Cthulhu has fallen, the world nearly ended, and you are one of the survivors. Would you wake the Sleeping God?"

Fogalmam sincs, miért generál ilyen parányi érdeklődést a Kickstarter. Ideje volna beindulnia! :)

nod20

nod20

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 631 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.02.12, 02:45

Nem vagyok nagy Unisystem fan, de meg kellene nézni néhány kiegészítőjét. Elég sok irányba elvitték.

Dungeons and Zombies a fantasy világra írtak, ott van szabály pajzsra.Durva vonalakban a Witchcraft rendszerét szokták használni
Scifire (Aliens) az All Tomorrow's Zombies ajánlott! :)

Módosította nod20: 2013.02.12, 02:46

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 4712 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.01.28, 10:42

Én most haveroknak fordítgatom a Cinematic unisystemet (igazából Buffy, bár a Buffyhoz kapcsolódó dolgokat nem fordítom, csak a szabályokat, mágiarendszert, ilyesmit).

Kérdés: használjátok az Unisystemet nem horror mesékhez is? Én már próbáltam (Alien, Warhammer40K, és most lesz fantasy is), és azt kell mondjam, hogy a Cinematic verzió a kedvenc általános rendszerem lett. Könnyen kalapálható, gyors, elegáns.

Két kérdésem lenne:
- milyen mágiarendszert használtok, ha használtok? (én a Buffy Magic Box-ából indultam ki)
- hogyan használjátok a pajzsot? (jelenleg az egyszerűség jegyében nálam +1/2/3 hárításra méret függvényében, valamint van két új manőver: lehet támadni a pajzzsal, és íjász ellen bekészíteni)

Parduckoponya

Parduckoponya

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 376 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.01.24, 10:07

Hali! Nem túl látogatott téma, de úgy látom van rá érdeklődő, szóval elmondom, hogy nem fordítottam le az all flesh must be eaten szabályait, és nem adnám oda senkinek ha lefordítottam volna se. :D Remélem érthető voltam :D

Rendkívüli módon NEM érdekelne ez a fordtás, úgyhogy ha NEM küldenéd el a ferenc.wostryKUKACgmail.com címre, azért meglehetősen NEM lennék hálás... :)

Természetesen nem küldöm el most azonnal!!

wostry

wostry

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 37 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.01.23, 22:57

Hali! Nem túl látogatott téma, de úgy látom van rá érdeklődő, szóval elmondom, hogy nem fordítottam le az all flesh must be eaten szabályait, és nem adnám oda senkinek ha lefordítottam volna se. :D Remélem érthető voltam :D

Rendkívüli módon NEM érdekelne ez a fordtás, úgyhogy ha NEM küldenéd el a ferenc.wostryKUKACgmail.com címre, azért meglehetősen NEM lennék hálás... :)

Parduckoponya

Parduckoponya

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 376 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.01.15, 17:29

Survival horrorban alapmű az All Flesh Must Be Eaten. Ez zombi apokalipszist túlélős témájú játék. Bár a játék jellegéből adódóan inkább a "maradjunk életben minél tovább, de úgy is tudjuk hogy meg fogunk halni" stílus a jellemző.
És itt meg is áll a tudományom. Nem ismerek több játékot amit eredendően survival horrornak terveztek. A fő probléma az hogy a survival horror inkább egy adott játék témája, mintsem rendszer vagy setting.

-Ha World of Darkness-t mesélsz szörnyvadászoknak, mindenféle spéci cucc meg képesség nélkül szintén elég survival horror jelleget kaphat a dolog.

-Szintén NWoD vonalból a Changeling the Lost kínál jó lehetőségeket, ha a játékosok el akarnak menekülni egy tündér birodalmából, vagy fordítasz egyet a témán és fetcheknek meséled el hogy hirtelen gonosz ikertestvéreik akarják átvenni a helyüket.

-DnD-ből a Ravenloft settingben nincs túl sok tapasztalatom, de emlékeim szerint ott a különféle monsztrák nagggggyon veszélyesek, és a szabvány DnD-vel ellentétben jó eséllyel behentelhetik a partit.

All Flesh Must Be Eaten szabálykönyv fent van valahol ? Ez jónak ígérkezik

nod20

nod20

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 631 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.12.02, 22:58

Egyetértek Xeverrel. Teljesen helyzet és karakterfüggő.

Xever

Xever

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 491 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.11.22, 13:00

Szerintem ez teljesen helyzetfüggő.
A Violence jó alap de simán lehet Self("Nem tudtam megvédeni"/"Nem vagyok képes levágni") vagy Unnatural is(ha mondjuk valami okkult mintába vannak rendezve.) Meg ugye egyszerre többre is lehet dobatni.

szabadid

szabadid

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 598 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.11.17, 10:10

Köszi! :(

Baka

Baka

Elementalista

• Fórumita
  • 979 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.11.17, 08:29

-emberi holtesttel [...] -állati tetemmel

Ha láthatóan erőszakos halált halt Violance, ha nem Helplessness.

-levágott testrésszel
-megcsonkított hullával?

Egyértelműen Violance....

Végignézni/asszisztálni egy "műtétnél", amit spártai körülmények közt végeznek - pl.: a dzsungelben, machete-val csonkolni egy végtagot az elfertőződött sebek miatt?

Helplessness

szabadid

szabadid

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 598 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.11.16, 23:06

Sziasztok!

Nem találtam külön Unknown Armies-al foglalkozó témát (kétlem, hogy volna), így itt tenném fel a kérdést. Remélem, akad olyan, aki szokott törpölni az U.A.-on :(

Szóval, szerintetek a követező események/helyzetek melyik "őrület-kategóriába" (Violence, Unnatural, Helplessness, Isolation, vagy Self) esnek ?

Szembesülni egy:
-emberi holtesttel
-állati tetemmel
-levágott testrésszel
-megcsonkított hullával?

Végignézni/asszisztálni egy "műtétnél", amit spártai körülmények közt végeznek - pl.: a dzsungelben, machete-val csonkolni egy végtagot az elfertőződött sebek miatt?

SylaDewa

SylaDewa

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 48 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2010.11.11, 18:42

Tudtok még valami jó survival/horror témájú rpg-t ? Lehetőleg jelenkorban vagy a nem túl távoli jövőben ;)
És magyarul!!! :freud:

Módosította SylaDewa: 2010.11.11, 18:43

SylaDewa

SylaDewa

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 48 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2010.11.11, 16:05

Nincs, és nem is tudok róla hogy bárki fordítaná.

Kár ;) Én nekiállok :freud:
Angolt már megtaláltam torrenten. Van valaki aki már játszott ezzel ? Vélemény?

Baka

Baka

Elementalista

• Fórumita
  • 979 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.11.10, 08:16

Nincs, és nem is tudok róla hogy bárki fordítaná.

SylaDewa

SylaDewa

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 48 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2010.11.09, 17:30

Ez a játék nagyon megfogott :nono: :sor:
Nézelődtem de csak angol demót találtam...van magyar verziója? Le lehet valahonnan szedni ?
:felvon:

SylaDewa

SylaDewa

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 48 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2010.11.09, 16:38

Survival horrorban alapmű az All Flesh Must Be Eaten. Ez zombi apokalipszist túlélős témájú játék. Bár a játék jellegéből adódóan inkább a "maradjunk életben minél tovább, de úgy is tudjuk hogy meg fogunk halni" stílus a jellemző. :sor:
És itt meg is áll a tudományom. Nem ismerek több játékot amit eredendően survival horrornak terveztek. A fő probléma az hogy a survival horror inkább egy adott játék témája, mintsem rendszer vagy setting. :nono:

All Flesh Must Be Eaten szabálykönyv fent van valahol ? :felvon: Ez jónak ígérkezik :D :felvon:

Baka

Baka

Elementalista

• Fórumita
  • 979 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.11.08, 21:18

Survival horrorban alapmű az All Flesh Must Be Eaten. Ez zombi apokalipszist túlélős témájú játék. Bár a játék jellegéből adódóan inkább a "maradjunk életben minél tovább, de úgy is tudjuk hogy meg fogunk halni" stílus a jellemző. :D
És itt meg is áll a tudományom. Nem ismerek több játékot amit eredendően survival horrornak terveztek. A fő probléma az hogy a survival horror inkább egy adott játék témája, mintsem rendszer vagy setting. :dilis:

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]