Ugrás tartalomhoz

Fotó

Alternatív horror, dark fantasy RPG-k

• Válasz írásához lépj be
223 hozzászólás érkezett eddig

SylaDewa

SylaDewa

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 48 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2010.11.08, 20:26

Sziasztok!
Tud valaki ajánlani valami jó kis horror/survival rpg-t ? :dilis: Úgy játszanék egy ilyet.
Vagy ha valakinek van kedve csinálni egy ilyet akkor az írjon, írtam a megfelelő topikba.
( http://forum.rpg.hu/index.php?showtopic=4258 )

nod20

nod20

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 623 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.11.08, 00:48

Hááát, ez jó kérdés.

A Leading Edge Games adott ki Alien RPGt, de ott sincs sok részlet ilyen dolgokról. Szerintem ahogy szeretnéd. Nincs semmi részletes leírás hogyan működik az űrutazás, kereskedelem, vám, etc.

KYLE

KYLE

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1397 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.08.10, 11:08

Halihó!

Nem találtam megfelelő topic-ot, így ide írok:

Ha az Aliens világában át akarok csempészni valamit a vámon, hogyan kezdjek hozzá?
A karakterem egy tengerészgyalogos, egy balul sikerült bevetés után csak ő és néhány bajtársa (JK) élte túl, mindenki közlegény, legyőztünk egy predátort (nagy nehezen, vérveszteségek árán), és igazából a cuccait szeretnénk átcsempészni! (pl. hullába rejtve, vagy a felszerelés közé rejtve, vagy én nem is tudom hová lehetne még)
Szerintetek ez lehetséges volna?
Vagy inkább civilizált, sűrűn lakott bolygóra ne is menjünk addig, amíg ezek nálunk vannak? Nem nagyon szeretnénk leadni a társaságnak ezeket a cuccokat!
Rejtsük el egy lakatlan bolygón, nyomkövetőt rá, térképen bejelölni, miegymás, stb., aztán majd visszamegyünk érte, ha kell?
Vélemény?

Üdv:
KYLE

Mr_Nemo

Mr_Nemo

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 924 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2010.06.08, 19:51

[quote name='KaptiDavy' date='2010.04.07, 11:22 ' post='1725611']

Szia!

Ha a csapatod militáns beütésű és horrorisztikus elemekkel tarkított hack&slash-t szeretnétek játszani, akkor az első kiadást!

Ha inkább az intrika és a tényleges horror érdekel, akkor a másodikat.

Ám mindenképpen javaslom az első kiadáshoz megjelent Szimetria Szíve c. modul beszerzését. Én nem olvastam, de csupa jót hallottam felőle.

Szvsz jó a MC, de inkább SLA-t szerezzél be! A netről ingyenesen letölthető!

KaptiDavy

KaptiDavy

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 176 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.04.07, 10:22

Szervusztok!

El tudná magyarázni valaki - hozzáértő/bennfentes - , hogy mi a különbség a Mutant Chronicles első és második kiadása között?
Arra lennék kíváncsi, hogy melyiket érdemes beszerezni?

Ynas_Midgard

Ynas_Midgard

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1071 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.05.16, 00:40

Deadlands-et pdf-ben a Drivethrurpg oldalon, papírban a Nobleknight-on érdemes nézni. Bár utóbbi helyen elég nehéz alapkönyvet elkapni, hacsak nem éred be az 1. kiadással (játékosi szempontból sztem nem nagy a különbség)

Köszönöm.

nod20

nod20

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 623 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.05.13, 22:37

Nekem az Obsidian van meg. Szerintem az ötlet zseniális, amit, mint általában, néhány durva hibával elrontottak. A rendszer nagy része úgy ahogy van használhatatlan. A Mystic-ek miben valója teljesen értelmetlen. Stb.

Hangulata nekem tetszett. Pedig se a Judge Dread, a Warhammerek pláne nem az eseteim...

Noro

Noro

Anunnaki

• Fórumita
  • 4990 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.05.13, 21:05

Pontosan az. Az Obsidian-ban egyébként nem sok fantáziát látok, amolyan Wh40k-lightnak tűnik, némi Judge Dredd beütéssel. Az SN-t sokkal érdekesebbnek találom, kezdve mindjárt azzal, hogy Európába teszi a helyszínt.

nod20

nod20

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 623 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.05.13, 12:21

Igény az van, csak lusta vagyok írni... (most pl. Shadow Nations-el kísérletezem, ez egy "A démonok a földön járnak" típusú, low-tech jövőbeli setting, Európába helyezve)

Obsidian féle Shadow Nations?

Noro

Noro

Anunnaki

• Fórumita
  • 4990 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.05.12, 12:33

Igény az van, csak lusta vagyok írni... (most pl. Shadow Nations-el kísérletezem, ez egy "A démonok a földön járnak" típusú, low-tech jövőbeli setting, Európába helyezve)

Deadlands-et pdf-ben a Drivethrurpg oldalon, papírban a Nobleknight-on érdemes nézni. Bár utóbbi helyen elég nehéz alapkönyvet elkapni, hacsak nem éred be az 1. kiadással (játékosi szempontból sztem nem nagy a különbség)

Ynas_Midgard

Ynas_Midgard

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1071 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.05.11, 12:32

Üdv!

De rég írtak ide... Ennyire nincs igény az érdekességekre? Na midnegy.
Deadlands Player's Guide-ot keresek, de kis hazánkban ez igen kevés sikerrel kecsegtető dolognak tűnik. Valakinek nincs valami ötlete?

nod20

nod20

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 623 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.09.26, 13:20

Beleolvastam a Scionban. Sajnos a szokásos White Wolf kiadás ugyanazokkal erősségekkel és gyengékkel. Kár, megint egy jó ötlet ami kérba veszett.

Noro

Noro

Anunnaki

• Fórumita
  • 4990 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.09.17, 08:45

Egy érdekesnek tűnő játék: a Storyteller alapú Scion a White wolf-tól. Minden játékos álma, hogy félistenekkel játsszon, nem? :) Ebben az esetben konkrét, történelmi istenek (egyiptomi, germán, azték, stb) gyermekeivel a modern világban. Nem World of Dark-kompatibilis, hálistennek

nod20

nod20

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 623 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.05.22, 18:16

Hát mi nem szeretjük a d20-at magába, mert nagy a szórása. Rég játszottunk VPs rendszerrel, de ez volt az egyik nagy problémája. Szerintem nyugodtan kicserélhető 3d6-ra, picit erősebbek lesznek a képzettségek.

Noro

Noro

Anunnaki

• Fórumita
  • 4990 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.05.21, 21:00

Anno, amikor lehetett, a drivethrurpg-n beszereztem a Fading Suns alapkönyv 2. kiadását-. Már egy ideje kerülgettem, s a minap belenéztem. A kritikákat és az rpg.netes vélemények egy jó részét is átnéztem.

No most az a kérdés, hogy a victory point rendszer valóban annyira inkompetens karaktereket kreál-e, vagy a dolog elviselhető? Mennyire jelentezik frusztráló érzésként, hogy valaki a pilótaságra költ egy rakás xp-t, és még így is az esetek mondjuk 25%-ában ront?

Csak úgy eszembe jutott: vajon próbálta-e valaki egyszerűen kicserélni a d20-at 3d6-ra? Így több lenne az átlagos dobás, azaz több lenne a siker. A balsikert persze 20-ról 18-ra kéne vinni, a 19-es "nemsiker" pedig megszűnik, de annak úgyse láttam sosem értelmét

(Mellesleg a Kult is d20 aládobós motor, de nem vettem észre, hogy ez bárkit is zavana :aaaaa: Igaz, hogy az induló példakarakter is jól tele van 15-s skillekkel. /mondjuk ott arányaiban többet ér az induló skillpontösszeg, még úgy is, hogy a skillek nem adódnak az attributeokhoz, zaz 0-ról kell őket fejleszteni/
Tehát lehet, hogy az ilyen motrokban valóban az az elv él, hogy magasra kell tenni a skilleket, a fejlődés iránya pedig inkább az új skillek felvétele - amelyek a magas attribute-ok miatt szintén elég jó értéken kezdenek. Mindezt kompenzálja a lineáris próbadobás, ami biztosítja, hogy ezeken a szinteken is lehessen jókorákat hibázni)

nod20

nod20

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 623 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.03.06, 19:54

Közbe rájöttem: Mummmy 134. oldal. They have to eat, sleep and breath like mortals do, and their khat suffers when they fail to do so.

Sorry

nod20

nod20

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 623 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.03.06, 19:47

Valaki tudja hogy a oWoD Mummyban a múmiáknek kell alvás (csicsika, horkolás) vagy ilyen világi dolgokkal nem foglalkoznak?

K_Gabo

K_Gabo

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 65 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.02.13, 18:30

Üdv horror rajongok!
Nemrég akadtam rá az infora, hogy az SLA Industries jelenleg az rpg.net eshopjából ingyenesen letölthető. Ha valakit érdekel a lenti linken megtalálhatja.
Link: http://eshop.rpg.net/product_info.php?products_id=21127&

Jó olvasgatást!

Gabo

Midgard

Midgard

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 7 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.01.23, 12:16

Helló!

In nomine pdf érdekelne, tudja valaki, honnan lehet letölteni?

Előre is Köszi a segítséget!

nod20

nod20

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 623 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.01.02, 16:50

(OFF)Pedig a világ és a rendszer kölcsönösen hatnak egymásra. Ezért nincs Chess: The RPG :aboci:(/OFF)

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]