Ugrás tartalomhoz

Fotó

Alternatív horror, dark fantasy RPG-k

• Válasz írásához lépj be
223 hozzászólás érkezett eddig

Noro

Noro

Anunnaki

• Fórumita
  • 4990 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.01.02, 09:40

(OFF)nod20: ha a kedvenc játékaim kiválasztásánál fikarcnyit is törődtem volna a szabályrendszer "szépségeivel", akkor nem tudom, mit játszanék ma... valszeg sakkot :szent: (/OFF)

nod20

nod20

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 618 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.01.02, 00:46

A példa karakterek elég...bénák. A VP rendszer nem rossz, de annyire nem is jó. :szent:

Mi nyúztuk egy ideig és el lehet lenni vele, de nem lett a kedvencünk.

Radivoj

Radivoj

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1603 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.12.21, 22:55

Kösz a válaszokat, pont ilyenekre voltam kíváncsi.

Akkor a 2. kiadású alapkönyv első példakaraktere valóságos különlegesség a maga 16-os skilljével?

Rapír parry 18,
Thrust 16,
Slash 16,
Disarm 15,
Throw & Strike 16

(oké, ezek (gondolom) mind a rapír képzettséget használó alspecializációk);

Heavy Revolver 13.

A másiknál 2 db 13-as kombatskillt látok, meg egy 16-os, 13-as és 11-es okkult power goal/"célszámot".

És ezek állítólag kezdő karakterek.
(The following two pages provides two sample characters
who can be used by beginning player characters or as
NPCs for the gamemaster.)

???
Vagy elaludt a szerkesztő? Vagy azt akarják sugallni, hogy tessék kihegyezni a karaktereket egy irányba? A te megoldásod lényegesen szimpatikusabb a 12-es, 13-as kezdőértékkel, mert ott még van hová fejlődni, szemben egy 16-os kezdőértékkel, ami csak egy one-shot játéknál jön jól.

Noro

Noro

Anunnaki

• Fórumita
  • 4990 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.12.21, 12:09

Ja, arra nem válaszoltam, hogy arányaiban hány magas érték van... de nem is igazán érdemes összeszámolni szvsz. 9-10 és 12-13 között nincs olyan nagy különbség a d20-on, hogy rá lehetne bökni: "ez kiugróan magas".
Főjellemzőkre tudok még olyat mondani, hogy 2 vagy 3 gyakran kiugrik, és az egyik szinte mindig a Dex. A Tech eléggé dump stat, kivéve ha a kari pilóta vagy mérnök. Skillek 2-6 között mozognak, szóval nem túl magasak.

Noro

Noro

Anunnaki

• Fórumita
  • 4990 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.12.21, 11:56

Nem vettem észre, hogy különösebben magas értékek lennének. Ami tény, hogy a spirit főjellemzők elhanyagolódnak a body & mind-hoz képest, illetve a natural skillekre több kerül, mint a tanultakra. De "jó" alatt is 6-7 értendő, nem magasabb. Az a próbára max 14.

Ehhez hozzá tartozik, hogy spirit-re és tanult skillekre ritkábban dobunk. Egyes tanult skilleknél (pl. nyelvek, tudományok) gyakran csak azt vesszük figyelembe, hogy megvan-e legalább X szinten, és átlagos feladatokra nem is dobunk. Illetve ha nincs meg a kívánt szint, akkor még dobhat, de kevesebb Vp-t kap

Kezdő karakterek viszont szinte rutinból rátesznek akár 4-5 pontnyi negatív accentet minden fontosabb próbájukra. Így 8-10-es értékből kapnak effektív 14-15-öt. Igaz, hogy a 0 VP esélye meg feljön 30-35 %-ra, de sok esetben a 0 Vp is siker.

Módosította Noro: 2006.12.21, 11:57

Radivoj

Radivoj

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1603 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.12.21, 09:54

A 3f1 természetesen még akkor is sok, ha gyakori a 16-os aládobással valüó indulás. Ehhez kapcsolódik kérdésem:

Milyen gyakori, hogy egyes karakterek 13-16-os kezdőértékkel indulnak egyes feladatoknál? Hány feladatra szokták kihegyezni a kezdő karaktereket (vagyis hány 13-16-os kezdőértéket hoznak össze)?

A kihegyezés nem jár-e együtt azzal, hogy a nem kihegyezett (3-7) összértékű feladatokat inkább meg sem próbálják? Nekem az a tapasztalatom, hogy a játékosok nem nagyon szeretnek 50%-os esély alatt dobni.

A kihegyezés lehetősége nem jár-e azzal a veszéllyel, hogy mindenki a kombatra koncentrál? Ettől nem laposodnak el a shoot-em-up modorában?

Radivoj

Radivoj

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1603 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.12.19, 13:11

Azt elfelejtettem írni, hogy ebben a 3f1-es rendszerben szituációs bónuszok nem járnak. Átlagos nehézség esetén dob az illető, ha ennél könnyebb a feladat, nem kell dobni, automatikus a siker. Büntetések viszont vidáman.

Erőforrás alatt olyasmit értek, mint amit a Skull & Bones talált ki (Fame), vagy amit a Relics & Rituals: Excalibur fejlesztett ki honor név alatt. Mindkettőben közös, hogy van egy szép hosszú lista cselekvésekre, amelyeknek elvégzéséért fame- vagy honorpont jár, és ezekből a cselekvésekből elkülönülő listák vannak. Másért jár becsületpont a lovagnak, más a rablólovagnak (és van még 5-6 különféle kódex ezen a kettőn kívül).

A meglevő honor- vagy famepontok mennyisége a tettek függvényében nő vagy csökken. A Fame esetében az összegyűjtött mennyiség egy ülésen teljesen fölhasználható egy dobott eredmény feljavítására, ám ettől a megszerzett fame pontok mennyisége nem csökken. Minden ülésen az eddig megszerzetteket lehet fölhasználni (úgy 10-15-ös fame már elég tekintélyesnek számít).

Módosította Radivoj: 2006.12.19, 13:11

Noro

Noro

Anunnaki

• Fórumita
  • 4990 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.12.19, 12:14

Az alapkérdésre a válasz: megszokja az ember :)
Sztem a jó öreg bonuses & penalties rendszer elég ahhoz, hogy egy "jó" karakter könnyű feladatot ne nagyon baltázzon el. Hiszen 20-as skálán akár +10-et is kaphat.
Ha meg biztosra akarsz menni, ott a negatív accent szabálya. (Könnyebb sikert dobni, de kevesebb VP lesz belőle)

Viszont a 19 mindig ront szabályáról jóindulatúan el szoktunk feledkezni.

Egyébként az "erőforrást" most találtad ki? Ugyanis nem emlékszem ilyesmire
Mondjuk én többnyire az 1st ed-et használom (az van meg papiruszon), kivéve ahol a 2nd sokkal jobb (pl fene se fog d20-akat dobálni effect dobásra, hanem d6-okat :) )

Radivoj

Radivoj

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1603 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.12.19, 09:24

Anno, amikor lehetett, a drivethrurpg-n beszereztem a Fading Suns alapkönyv 2. kiadását-. Már egy ideje kerülgettem, s a minap belenéztem. A kritikákat és az rpg.netes vélemények egy jó részét is átnéztem.

No most az a kérdés, hogy a victory point rendszer valóban annyira inkompetens karaktereket kreál-e, vagy a dolog elviselhető? Mennyire jelentezik frusztráló érzésként, hogy valaki a pilótaságra költ egy rakás xp-t, és még így is az esetek mondjuk 25%-ában ront?

A rendszer teljes átnézése nélkül az inkompetencia miatti frusztráció leküzdésére kitaláltam néhány, az alapmechanizmust nem zavaró patchet (lehet, hogy a pszí és egyéb előnyökkel teljesen összevész), szívesen látnám a véleményeket.

Olyan egységes dobásrendszerről van szó, ahol mindig mindenki 3 db d20-szal dob és a legalacsonyabbat KELL választania. (10-es képzettségnél már dobás előtt elköltendő 1 erőforrásért cserébe a középsőt is választhatja, 13-as képzettségnél 1 erőforrásért cserébe dobás előtt a középsőt, 2 erőforrásért a legnagyobbat is választhatja; ha a középső vagy a legnagyobb túl nagy, akkor az erőforrás kárba veszett,

az erőforrásért persze nem túl nagy kár, hiszen játékülésenként automatikusan frissül és mondjuk a megszerzett hírnévvel (hírnévpontokkal) egyenlő mértékű)

Módosította Radivoj: 2006.12.19, 09:30

algi

algi

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 631 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.12.12, 12:28

Hír:

Egy Center of Gravity Mediagroup nevezetű csapat felkarolta a Mutant Chronicles szerepjátékot, átdolgozzák a rendszert és a világot, és 2007-ben kiadják újra. A több mint 300 oldalas szabálykönyvben a harcon kívül terveznek szabályokat többek közt a vállalatvezetésre is.

Itt vannak az infók és képek összegyűjtve magyarul!

Itt pedig a hivatalos Mutant Chronicles fórum angolul!

Pennywise

Pennywise

Újdonsült fórumozó

• Archívum
  • 44 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.11.18, 15:28

Elsősorban modulokra lenne szükségem, illetve bármi érdekeségre! Ha érdekel, nekem is van mindenféle cuccom, egy rakat kaland - főleg angolul, pár gyűjtemény, meg akad egy átirat is...
Ha van rá ingerenciád, cserélgethetnénk dolgokat...

nod20

nod20

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 618 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.11.18, 14:50

Régen sokat játszottunk....

Pennywise

Pennywise

Újdonsült fórumozó

• Archívum
  • 44 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.11.18, 04:06

Van valaki, aki komolyabban játszik Ravenloftot? Álljon elő, és tárgyaljunk nagyokat!

nod20

nod20

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 618 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.11.05, 20:52

Nagyon régen játszottunk Chillt. Nekem az alapkönyv, a Companion és a Beast Within van meg

Itt vannak Chill könyvek: Noble Knight Chill

bokorn

bokorn

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 307 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.11.05, 12:09

sziasztok!

valaki játszik itt Chill-t? minap került a kezembe és nagyon tetszik. keresgéltem mindenfele (szellemlovas, silverland) de sehol semm, nincs egy árva szabálykönyv, a neten sem nagyon találok semmit hozzá (modulok, valami)

kalandvadasz

kalandvadasz

jómunkásember

• Fórumita
  • 1433 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.09.21, 20:51

bad_angel: köszi! ;) Mostanában szerváltam pár isteni vadnyugati forrásművet, egyrészt Molnár László Miklós: A Híres Vadnyugat című lexikon méretű könyvecskéje valami félemetes hangulatot tud teremteni, a minap pedig egy Móra kiadós könyv, Ludvík Soucek: Támad a koporsó című műve került a polcomba, aluljáróból, háromszáz pénzért; a Monitor és a Merrimack híres csatáját írj le, de bőséges infómennyiséget szolgáltat a polgárháborúról. Tényszerű, kiváló könyv, olvasmányos nagyon.
Szóval ezekkel tápolom magam, lehet, hagyom a fenébe a Fistful'o Zombies-t...

Amúgy nektek megvan az Enter the Zombie?? :D :D az se semmi, voltak abban is elborult ötletek. :)

vadász

bad_angel

bad_angel

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 891 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.09.21, 15:34

Mi most kezdtünk el egy AFMBE kampányt. Igaz, mi Enter the Zombie-val játszunk. HongKongi wire-fu és gung fu rulez. Szerintem, ha van játék rendszeretek, amivel most játszotok, és nem heroikus, akkor egy kis akarattal, csinálhatsz egy zombi settinget.
Nem kell hozzá sok, csak kitalálod, hogy miként öntik el a zombik a földet (a miért nem is fontos), megcsinálod a stat.-jukat, azt a csapat nyakába zúdítod őket. Keritesz egy kis világvége hangulatot, azt hadd szóljon. Az AFMBE könyvek is inkább ötlet halmazokat tartalmaznak, egy kis minimál szabály kiegészítővel, ami más Unisystem könyvbe már amúgy is megjelent. Úgyhogy ha nem akarsz nagyon költeni és kreatív vagy, magad is megcsinálhatod.
rosz angyal

kalandvadasz

kalandvadasz

jómunkásember

• Fórumita
  • 1433 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.09.21, 08:20

Roninwolf: köszi, ismerem a Deadlandset, de az egész más hangulatot hoz, "máshogy horror" mit ami nekem kell. Én nem akarok alternatív világon kezdeni, hanyagolnám a mágiát, és a steampunk sem központi elem lenne, mint a Deadlandsben. Arra is gondoltam, mert az én játékosaim kajonlnák, (negatívum?? Szerintem állati ötlet :D ) viszont pont ott bukna a horror hangulat.

Nem mintha a GURPS Old West beszerezhetőbb lenne, és akkor már inkább AFMBE, ahol még remek ötleteket is adhatnak a téma megvalósításához... Mer azér az mégiscsak horror könyv, vagymi :D

vadász

Roninwolf

Roninwolf

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 324 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.09.20, 22:58

Ha nagyon vadnyugat horrort akarsz:

Deadlands rpg: vadnyugat Észak vs Dél. Az 1880-as években.
Steampunk-->gőzzel működő szupertechnológia van. (tudos 2 gatling ágyúval a hátán)
Mágia: különböző hiteken(zsidótól-taoistáig), sámánokon a hexelőkig (valmi kártyákkal való átkozás) át van minden féle varázsló
Titkos szolgálati harc: Texas ranger vs Man in black
Elvileg Horror-->tele van zombikkal mert jön a világ vége

Negativum: a rendszer francia kártyát használ...

Csak ennyi maradt meg bennem róla, mert a játékosaim tuti nem foglalkoznának vele. Az AFMBE érdekes játék de hosszú távon vadnyugaton inkább deadlands vagy gurps használható.

Módosította Roninwolf: 2006.09.20, 22:59

kalandvadasz

kalandvadasz

jómunkásember

• Fórumita
  • 1433 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.09.20, 21:13

Én nálam azért vetült fel, mert hoszabb ideje tervezek egy vadnyugati kampányt. Polgárháború, a Gettysburg, a csapat a déliek oldalán; az északiak, hogy a déliek előrenyomulását megtörjék, már semmilyen sötét erőktől nem riadnak vissza, Erdélyből hozatnak néhány garabonciást, akik elmondanak egy komoly varázslatot, és Gettysburgnál feltámadnak a legyőzött Északi katonák... Persze győznek, de lassan az egész északi sereg élőholtakból fog állni, és a garabonciások veszik át az USA irányítását... Mit tehet szegény Dél, és az öreg Lee???

Namost ebből vsz egy komolyabb kampányt ki lehet hozni, 4-5 játékülésre biztos elég lenne a világból hátralévő néhány hónap... (az én játékosaim kellően elborultak, élveznék a dolgot ;) ) Főleg, ha még egy kis steampunk-kal is megvadítom... Páncélvonatok egymás elleni csatája párhuzamos vágányokon, egy szál gőztank-prototípus, páncélozott gőzhajók, ugye, gatlingok a zombi hordák ellen, meg revolver-karabély mesterlövészpuskák :sor: Lenne hangulata, na :)

St.B: Éppen az a gondom, hogy lehetőségem az nagyon nincs :sor: :sor:
Először Werewolf: Wild Westben akartam lemesélni, de rájöttem, hogy az AFMBE hangulatosabb lenne, meg a rendszere is alkalmasabb tán egy kis zombie bloodbathhez :D Na, megpróbáltam, beszerezni egy Fistful o' Zombies kiegészítőt (bevallom férfiasan, először csúf megosztós progikkal - nem kell moderálni, mert nem jártam sikerrel, ez a cucc pdf-ben egyszerűen nincs.) Aztán bejártam sorra a pesti boltokat, az összeset, de komolyan, és nem találtam. Sehol. Pár helyen megkérdeztem, hogy megrendelik-e nekem a két szép szememért, és nem. Gondoltam, akkor próbálkozom stiggybaby-n, meg hasonlókon - igenám, de az én Takarékszövetkezetes bankkártyám oda kevés, dombornyomott kéne. Mondtam sebaj, itt a remek drivethrurpg, ott úgyis olcsóbb annyival a pdf változat, hogyha a nyomtatás költségét beleszámolom, még akkor is jól jövök ki. Igen, de oda is ugyanilyen bankkártya kéne, szóval ott vagyok, ahol a part szakad. És mostmár erősen gondolkozom, hogy nem ér annyit ez az egy szál kieg, hogy új kártyát csináltassak érte...

vadász

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]