Ugrás tartalomhoz

Fotó

Eberron

• Válasz írásához lépj be
169 hozzászólás érkezett eddig

Kaloz

Kaloz

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1097 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.03.17, 10:22

Glowface: Gondoltam, de egy próbát megért. .) Azt hiszem a Sötét Ég adja vissza legjobban a jelentését, majd azt használom.

Glowface

Glowface

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2903 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.03.17, 06:54

Helló!
Az érdekelne, hogy az Order of the Blackened Sky-nak van valami bevett/hivatalos magyar fordítása? Vagy jól van angolul is?

Hivatalos nincsen szerintem.

Én olyasmit mondanék: a Felperzselt Égbolt Rendje, vagy ha prózaibb lennék, a Sötét Ég Rendje, esetleg a Füstös/Kormos Égbolt Rendje.

Kaloz

Kaloz

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1097 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.03.16, 21:05

Helló!
Az érdekelne, hogy az Order of the Blackened Sky-nak van valami bevett/hivatalos magyar fordítása? Vagy jól van angolul is?

Petrus

Petrus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4167 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.06.22, 18:06

Elvileg Eberron alig változott. (Vagy igen?) A D20 verzió nem használható a Pathfinder-hez? Eléggé fura, hogy 4e-ből konverváltok egy D20 alapú rendszerbe.

A módosítók még igazából a könnyebbik fele a dolognak, a faji képességek és feat-ek (főleg a warforged-nél) azok, amelyek már problémásak, pl. mert Pf-ben a construct-ok már nem immúnisak a critical hit-re, emiatt egy csomó 3.x dolog kiesik / felesleges, ill. a living construct koncepciónak nincs igazán megfelelője Pf-ben (kivéve talán a mechanikus eiodolonokat, de azok meg idézett lények, még ha karakterhez is kötődnek).
Nem valószínű, hogy valaha is lesz hivatalos konverzió, de lehet, hogy lesz valami hasonló, csak más néven, mint ahogy volt már ilyesmi.

seti

seti

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 953 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.06.22, 17:14

Sanctus:
A 4E is D20, csak eléggé kicsavarodott fajta :) És nem 4E-ből akarok konvertálni, hanem az eredetiből, csak megnéztem mik lennének a lehetőségek a másik verziót is figyelembe véve.

A Changeling meg a Kalashtar, mint írtam lentebb, szerintem is ellenne egy sima +2-es módosítóval egy szabadon választott tulajdonságra. A másik kettővel egy kicsit lehet trükközni.
Warforged 3.5: +2 Con, -2 Wis, -2 Cha
Warforged 4E: +2 Str, +2 Con
Shifter 3.5: +2 Dex, -2 Int, -2 Cha
Shifter 4E: Longtooth +2 Str, +2 Wis, Razorclaw +2 Dex, +2 Wis
Na most Pathfinderes verzióban én ezekre a módosítókra gondoltam:
Warforged: +2 Str, +2 Con, -2 Cha. Így lényegében egy kicsit ötvözve lenne a két kiadás, de mégis inkább 4E-ből van benne több, de teljes mértékben tükrözi a PF nem emberi fajú karakterek módosítóit.
Shifter: +2 Dex, +2 Str, -2 Int. Nincs különbontva két alfajra, ez inkább a 3.5-öshöz áll közelebb. Szintén követve a PF szisztémáját.
Egy kicsit bővebben kifejtve miért pont ezekre a módosítókra gondoltam:
A warforged ugyebár egy háborúra teremtett gép, még akkor is ha úgymond lelke van. Értelemszerűen erősnek, szívósnak kell lennie, harcra alkották meg, és nem ékesszólásra.Valamint nehezebben illeszkedik be a hús-vér élőlények társadalmába. Elvégre nem nagyon találja a helyét, hiszen a háború végetért, úgymond leszerelték őket, sokan nem tudnak mit kezdeni ezzel a helyzettel.
A shifter meg ugyebár likantrópok leszármazottja, szintén erősebb, gyorsabb az átlag embernél, mégiscsak ragadozó ősei voltak.
A levonás meg azért jöhet az intelligenciából, mert inkább ösztönlények szerintem, semmint a józan gondolkodás elkötelezettjei, akik jobban bíznak a megérzéseikben.
Remélem nem lett túl hosszú ez a kis gondolatmenet, csak szerettem volna rávilágítani az én álláspontomra.

Noro

Noro

Anunnaki

• Fórumita
  • 4990 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.06.22, 09:31

A 4E gondolom azért jött, mert PF-ben és 4E-ben egyaránt erősebbek a fajok, mint 3.5-ben. Ezzel együtt jóval egyszerűbb a 3.5 és a PF alapfajait összevetni, mint a 4E-vel kavarni.

3.5-ben minden alapfaj tulajdonságai +0-ra jönnek ki (kivéve a félorkot, ami -2-re). PF-ben minden, a félorkot is beleértve, +2-es. Félemberek (sztem a kalashtar is ide tartozhat) tetszés szerint tehetnek valahova egy +2-t, nememberek adott helyekre tesznek +2,+2,-2 módosítókat. Ez tehát az alapelv.
A changelingnek 3.5-ben nincsenek módosítói, szóval itt tényleg meg lehet nézni a 4E-t, hogy miket ad. A shifternél és warforgednél csak a meglevőkhöz kell hozzáadni. Shifternél mondjuk lehet még, hogy alfajtól függ az (állandó) módosítók elosztása is. Az esetleges összevont képzettségeket úgy kell kezelni, mint a félelfnél látható

Sanctus

Sanctus

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 994 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.06.22, 06:40

Elvileg Eberron alig változott. (Vagy igen?) A D20 verzió nem használható a Pathfinder-hez? Eléggé fura, hogy 4e-ből konverváltok egy D20 alapú rendszerbe.

seti

seti

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 953 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.06.21, 21:27

Valaki tud olyan oldalt ahol az Eberron fajokat átkonvertálták Pathfinderre?

Nos ilyen oldalt nem tudok sajnos, de egy ideje már én is elkezdtem agyalni rajta.
A tulajdonságokat annyiban lehetne variálni, hogy ötvözni az eredeti verziót a 4E-es módosítókkal.
Pl.: A Warforged a 3.5-ben a következőket kapja: +2 Con, -2 Wis, -2 Cha. A 4E-ben meg ezeket: +2 Str, +2 Con. A pathfinderes verzió lehetne például ez: +2 Str, +2 Con, -2 Cha.
A Changeling meg a Kalashtar kaphatna egy sima +2-őt valamelyik tulajdonságra, mint az ember vagy a félelf, esetleg a 4E-s plusszokat, meg egy -2-őt valamelyik tulajdonságra. A shifternek meg +2 Dex, +2 Str, -2 Int.
Ezek szerintem reálisak lennének, bár még nem mélyedtem el jobban a témában.

Ymdar

Ymdar

A Belső Kör Tagja

• Fórumita
  • 2513 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.04.23, 22:17

Mivel az utóbbi időben eberront játszunk, és el is kezdtem olvasni a forrásokat hozzá, eszembe jutott pár kalandötlet, amit érdemes lenne elsütni.
Itt vannak a címeik, ha valakinek van kedve folytatni, hajrá! :)

Gyilkosság az Orient Expressen
A Thuranni átok
Vadászat a Legendás Tharask-ra
Az egyik ember szemete a másik ember kincse, avagy Cannith Merga
Szépség és a szörnyeteg, Lyrandar mint a bűn (alternatívaként - Kalandok a színháznegyedben - Lyrandar és Lant)
Ki őrzi az őrzőket? "Csináljátok, Deneith!"
Vérszívó a bankban - Kundarak Ula kalandjai

Ymdar

Ymdar

A Belső Kör Tagja

• Fórumita
  • 2513 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.11.24, 05:12

Bizonyos dolgokban (pl a PRPG nememberi fajainak tulajdonságpontelosztásában +2/+2/-2) vannak különbségek, csakúgy mint bizonyos szakértelmekben.

Sanctus

Sanctus

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 994 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.11.23, 23:55

Miért kéne konvertálni? Nem jó a 3.5 verzió?

Ymdar

Ymdar

A Belső Kör Tagja

• Fórumita
  • 2513 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.11.23, 17:17

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6427 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.10.10, 20:20

Amadeus:

Régen, amíg hetente játszottunk, ez így is működött. Most, hogy havonta van játék, inkább konkrét játékkal töltjük az időt, mint világmegismeréssel. :gyagya:

Bulldy

Amadeus

Amadeus

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 216 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.10.10, 17:57

Nos bár nem kérte senki, azért egy tippel hátha segíthetek - nálam már bevált. Az első játékülést lehet arra is szánni, hogy a mesélő elmesélje a világ történetét, kialakulását, jelenlegi állapotát, tényezőit, szervezeteit... elég izgalmas, nem olyan az Eberron történelme mint vmi száraz anyagú tanóra - a játékosok kérdezősködnek közben természetesen, stb...
Így tisztában lesznek a világgal, és nincs további akadálya a kalandozásnak :gyagya:

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6427 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.10.10, 13:56

Sokan dicsérik Eberron-t, engem valahogy nem hoz lázba az, amit hallottam, felületesen olvastam róla. (Ettől persze még lehet jó!)

Mindazonáltal a nyelv igen nagy akadály. Nálunk az 5 játékos + 1 mesélő csapatban a fele csapat jó angolból. Rögtön ki is esett 3 ember, akinek ha odaadom a *khm* pdf-et, akkor nem olvassa el, mert túl sokáig tartana bármit kisilabizálni neki. A maradék 3 emberben benne vagyok én, mint mesélő, velem nincs is gond, ha a kezem ügyébe kerül, akkor elolvasom. A maradék két emberből az egyiknek nincs rá ideje (szokásos család, munka) a másik pedig ennyire nem lelkes. Ha adok nekik 1-2 oldalas magyar szöveget, hogy olvassák el és kapnak egy jó képet arról, hogy mit akarok, akkor megteszik, de ennél több nem fér bele. Egy teljesen új világ megismerése azonban ennél több időráfordítást igényel(ne).

Az egyik partimban a D&D3E kifinomult, de időigényes rendszerét is hanyagoltam, mert ilyen szintű összetettségre nem volt sem igény, sem idő. Ugyanez áll az új világokra. És nekem is egyszerűbb saját kútfőből összehozni valamit egy, a játékosok által már ismert világhoz, mint egy újból mazsolázni.

Bulldy

Ymdar

Ymdar

A Belső Kör Tagja

• Fórumita
  • 2513 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.10.10, 13:25

Mivel nekem kéne mesélni eberronhoz, ezért nálunk nincs rá igény. :gyagya:

Pee01

Pee01

Érdeklődő fórumozó

• Archívum
  • 57 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2008.10.10, 12:49

Nyelv tudás hiányosságában, túl keveset tudok a világról. Amennyit tudok az felkeltette az érdeklődésemet és szívesen játszanék rajta ill. mesélnék is akár, de túl nagy munka lenne számomra megérteni az egészet. Szerintem nem vok egyedül azért. :gyagya:

Amadeus

Amadeus

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 216 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.10.10, 12:28

Mi szinte kizárólag Eberron világán Ð&Ð-zünk. Bár most éppen kis változatosság okán klasszikus alap-Ð&Ð fut, de közben készül a nagyobb ívű brelandi mese folytatása is! Am nagyon várom a 4. kiadáshoz igazított világleírást, remélem nem szúrják el, mint a FR-t!
Egyébként el nem tudom képzelni mi lehet az oka annak, h kicsiny hazánkban ennyire ismeretlen ez az enyhén szólva is nagyszerű világ (szvsz, természetesen). Minden egyes Eberron-kiegészítőt beszereztem, és mindegyik megérte, ellentétben sok más világhoz készült kiadvánnyal...

Xerxes

Xerxes

Újdonsült fórumozó

• Archívum
  • 40 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2008.10.10, 10:05

Sziasztok!

Szokásos éves kérdésem következik:
Játszik valaki Magyarországon Eberronon?
Van érdeklődés a világ iránt? (habár a postok számát figylve jellemzően nincs :gyagya:)

Avangion

Avangion

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 367 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.06.20, 11:21

Üdv!

A gólem, mint munkaerő: igénytelen, nem eszik, nem fárad, nincs családja, nem lesz beteg, nem is alszik... így tehát pl azon rétegek akiknek nincs munkája, és életének jelentős részében ilyenek aprították a rokonait, barátait, talán mégiscsak lincselhet egy megkeseredett estén, mikor nem tudott annyit koldulni, hogy a gyermekének eleget adhasson enni. Az ilyen pedig kimondottan nem ritkaság ugyi a világleírás alapján, plusz még vegyük az alsóbb városrétegek lakóinak nyomorát és frusztrációját, ahol pl gólemek a kidobók a korcsmákban...

Szvsz erősen valószínűtlen, hogy annyi warforged-ot gyártottak volna, hogy a munkaerő piacon felborulna az egyensúly. Háború utáni időkben amúgy sem a túlnépesedés és a túl sok dolgos, munkás kéz szokott problémát okozni. :D

A vérfajzatok napi egy alap átváltozása sztem is elég kevés, de így kuriózum marad, illetve akciópontért tud többször is (asszem ) Tulképp őket kijátszani nagyon jó érzés, igazán kellemes ez a "bestiális/humán természet között félúton" jellegű lelkivilág.

Azt hiszem Action Point-ért alapban nem tud többször "átváltozni". Ha jól emlékszem vannak olyan class képességek, amiket 2 Action Point-ért lehet újból használni, de csak a druida wild shape tartozik ide, a shifting nem (mondjuk szerintem nem lenne nagy táp, ha valaki ide sorolná). Most nem ugrik be olyan feat, ami ezt megengedné, de könnyen lehet, hogy létezik ilyen. Mondjuk kérdés, hogy érdemes lenne-e erre feat-et áldozni, amikor 2 shifter feat-enként úgyis kap a karakter egy plusz átalakulást naponta.

Egyébként engem a shifterekben nem is annyira az átváltozásuk limitált száma zavart, hanem inkább az, hogy "hétköznapi" alakjukban is meglátszanak rajtuk az állati vonások. Egy "normál" likantrópon sem látszanak ennyire egyértelműen a jegyek emberi alakban, kár, hogy a jóval gyengébb shiftereken igen.

bye
Avangion

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]