Ugrás tartalomhoz

Fotó

Jártasságok

• Válasz írásához lépj be
321 hozzászólás érkezett eddig

Venemo

Venemo

Régi fórumozó

• Archívum
  • 1146 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.04.24, 19:08

Szerintem egy nagyon durva történelemismeret, amit erősen befolyásol a kapcsolódó fény jártasság.

Mi az a kapcsolódó fény jártasság?

moonlord

moonlord

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 204 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.04.24, 19:02

Szerintem egy nagyon durva történelemismeret, amit erősen befolyásol a kapcsolódó fény jártasság.

Venemo

Venemo

Régi fórumozó

• Archívum
  • 1146 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.04.24, 18:50

Lenne egy talán kissé buta kérdésem: A mágia történetével kapcsolatos ismereteket melyik jártasság tartalmazza? A mágiaelmélet vagy a történelemismeret? Vagy mindkettő?

Eversong

Eversong

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 261 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.04.22, 21:09

;) Nekem ez így jónak tűnik. Amúgy a hátrányok közül a másodikat tartom fontosabbnak. Azt, hogy mikor törik el, hagyhatjuk úgy, ahogy eddig volt, hogy a mesélőre bízzuk. (Bár nem árthat valami írásos alapot adni a kötekedőbb játékosok miatt. ;) )
...
Szóval nagyjából jó ez... és tesztelésre vár...

moonlord

moonlord

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 204 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.04.22, 12:34

Abból gondoltam ezt ki, hogy a kétfegyveres harcnál is folyamatosan csökkennek a módosítók, és a végén eltűnnek. De most hogy így visszanézek tényleg komoly gondok vannak. Szerintem amit te írtál, hogy külön T és V az jó lenne, mivel akkor dupla jp, és közelebb áll a fegyveres harchoz. Akkor mondjuk a módosítókat ne a helyzethez kössük, hanem a jártassághoz.

Tehát akkor szerintem eddig:
1 Külön T és V
2 fegyveres ellenfél ellen: 1-3:25 4-6:20 7-9:15 10:10

Ja, meg szerintem csak támadásnál legyenek hátrányok, és akkor már használható is olyanoknak, akik nem kiskaput keresnek.

Eversong

Eversong

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 261 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.04.22, 10:04

Én arra gondoltam, hogyha fegyveres ellenfél ellen használjuk, akkor mondjuk -t és V, 1-3 ig rendkívül kedvezőtlen helyzet, 4-6 nagyon kedvezőtlen, 6-9 kedvezőtlen. Így szerintem minden játékos csak akkor alkalmazná, amikor tényleg indokolt.

7-től 9-ig csak -10-et kap, 10-re meg már semmit? Ezzel még mindig elég erős. És első szinten így néhol rosszabb, mint nulladik szinten. :)
De az alapelvben, hogy a célszámot csökkentsük nem látok kivetnivalót. Ezzel mindenképp gyorsabb, mintha elkezdenénk számolgatni az enyémet.
Inkább meg sem próbálom összehasonlítani az enyémmel, mert teljesen másként tekint a jártasságra.
Ezt lehetne talán egy állandó módosítóval minden szinten, elég előny, hogy a támadó és védőszintje nő.

Ezígy egész jó, csak az a gond, hogy lehet hogy egy tőrkardnak nagyobb az ereje mint egy pajszernak, de szerintem ha összeakadnak, akkor a tőrkard hamarabb törik el.

Elismerem nem tökéletes. Talán az esetek 90%-ban jó lehet. Igazíthatunk rajta, és persze a mesélő mindig felülbírálhatja az eredményt. (Illetve lehet valahogy azzal magyarázni, hogy milyen katasztrofálisan rosszul használja az illető a pajszert, ellenfele meg ügyes a tőrkarddal.)

moonlord

moonlord

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 204 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.04.22, 07:56

Ezígy egész jó, csak az a gond, hogy lehet hogy egy tőrkardnak nagyobb az ereje mint egy pajszernak, de szerintem ha összeakadnak, akkor a tőrkard hamarabb törik el.

Én arra gondoltam, hogyha fegyveres ellenfél ellen használjuk, akkor mondjuk -t és V, 1-3 ig rendkívül kedvezőtlen helyzet, 4-6 nagyon kedvezőtlen, 6-9 kedvezőtlen. Így szerintem minden játékos csak akkor alkalmazná, amikor tényleg indokolt.

Eversong

Eversong

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 261 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.04.22, 00:28

Hmm... (Esküszöm, figyelmesen végigolvastam!)
Noha szerintem mindegyik megoldás jó, nekem van egy ötletem... :) Csak kezdetleges (sok helyen a bennem felmerült lehetőségeket sorolom még csak fel) és sokat kell dobálgatni.

Először is különítsük el a "Tárgyak fegyverként való használatát" a "Fegyverforgatástól". Az én értelmezésem szerint a "Fegyverforgatás" egy fegyver professzionális használata. A "Tárgyak fegyverként való használata" pedig inkább egy általános, kezdetleges harcmodor, amit bármilyen kézbe fogható tárgyra lehet alkalmazni. Szerintem a fegyvereket is lehet használni a "Tárgyak fegyverként való használata" jártassággal. Rögtön ki is fejtem, mert tudom, hogy ez ijesztően hangzik így önmagában. :P
A "Tárgyak fegyverként való használatát" úgy alakítanám át, hogy meghagynám, hogy a jártasság szintje számít támadásnak / védekezésnek, csak plusz korlátozásokat iktatnék be. A tárgyat nem tudja rendesen fegyverként használni, mégis sikeresen támad vele vagy véd ki egy csapást, de csak olyan áron, hogy a tárgy könnyen eltörhet, vagy kirepülhet a karakter kezéből. (Ezek a hátrányok magasabb jártasság-szinten enyhülhetnek, de el nem tűnnek.) Ugyanakkor bárki megtanulhatja bármilyen tárgyra a "Fegyverhasználat" jártasságot. (Igen, még a befőttes üvegre is! De ez csak közelharci! Hajításhoz ott van a "Fegyverhajítás".) Ha a tárgyat be tudjuk sorolni valamelyik fegyvertípusba, akkor a "Fegyverforgatás" tanulásakor ez számít. Ha nem tudjuk besorolni, akkor különleges fegyvernek tekintjük.
1. Törés (miután már megtörtént a támadás vagy a kivédés):
a) Sikertelen kivédéskor: A tárgy nem törik el.
b) Sikeres kivédéskor: Dobunk d4-gyel, és hozzáadjuk a tárgy erejéhez. Majd megint dobunk d4-gyel, és hozzáadjuk a kivédett fegyver erejéhez. Ha a kivédett fegyver így kapott értéke nagyobb, mint a tárgy így kapott értéke, akkor a tárgy eltört. (Talán jobb lenne d2-vel, hogy a 2-es erejűt biztosan eltörje az 5-ös erejű. Vagy esetleg még be lehetne vonni a karakterek erejét dobás mellé/helyett.)
c) Sikertelen támadáskor: Ugyanaz, mint sikeres kivédéskor.
d) Sikeres támadáskor: A tárgy erejéhez itt is hozzáadunk egy dobott értéket. Ha ennél nagyobb az ellenfél páncélszintje + 3, akkor a tárgy eltörik. (Testrészre támadásnál természetesen, ha olyan részt támadunk, ahol nincs páncél, a páncélszint nem adódik hozzá.)
2. Elvesztés (ha nem tört el): Háát... Én egy rátermettég-próbát dobatnék az ellenfél támadására / védekezésére.

Esetleg még azt is meg lehet tenni, hogy a "Tárgy fegyverként való használatánál" is külön kell fejleszteni a támadást és a védekezést.

Nem bírom megállni, hogy ne mondjak egy példát: a harcos beront a bunyóba lován, zászlórudat használ fegyverül. Majd mikor az az első ütés után eltörik lepattan a hátasról, és előhúzza piszkavasát. mikor az is szétjön néhány perc után, akkor felveszi törött zászlósrúdja egy darabját és tovább küzd (páncél nem is kell neki a 10-es védője miatt).

Elismerem ez komolyabb, és sokat nem tudok vele kezdeni, de:
1.

ki biztosítja azt, hogy a tárgyakat natúr szerezzük be harc alatt és nem készítjük ki előre valahogy

Talán egy minimális önérzet, meg az in character gondolkodásmód :D

2. Próbálta élőben valaki? Akár még működhet is. :)

moonlord

moonlord

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 204 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.04.21, 18:04

(OFF)soltadam: szerintem hagyjuk abba, mivel úgysem fogják se ők elfogadni a mi álláspontunkat, és mi se az övéket, aztán lehet hogy ennek a vége már csak "anyádozás" lesz.(/OFF)

_soltadam (NPC/NJK)

_soltadam (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2006.04.21, 16:29

daoldin: már harmadszorra fejtetted ki ugyan azt a véleményt, amit megtettek mások (Noro és Slinshot). Csak azért vágok be ide sok idézetet, mert figyelmetlennek neveztél :)

A jártasság ólcsósága előny, ám ezt ellensúlyozza, hogy az igy felhasznált tárgyak elég ramaty harcértékekkel (Gyorsaság, Erő) rendelkeznek, valamint hamar elhasználódnak.

Szerintem meg nem ellensúlyozza, mert valószerűtlen az egész...

most ha valaki ezt el akarja kerülni azzal, hogy piszkavasat, vascsövet, és egyéb dolgokat használ, akkor egyértelműen egy olyan kiskaput keresett meg, ami segítségével tápolhat.

Magyarázd meg el nekem mi ebben a kiskapu, vagy a sétapálcás esetben, mert úgy látszik nekünk sika féle futóbolondoknak ez mégsem egyértelmű :P

A legtöbbje nem csak sikeres támadáskor, hanem sikertelennél is (amikor a pajzsos/kardos ellenfél hárítja a sámlit), pláne a páncéllal való találkozáskor.

Ha olvastad a hozzászólásom (felteszem igen, ha figyelmetlenséggel vádolsz minket), akkor emlékezhetsz, hogy ott erre is kitérek.

Vascsővel és pajszerral akar jönni? Bocs, de az már fegyvernek minősül, vagyis nem használható rá a jártasság. Vagy a másik magyarázat is beválhat (by Noro), hogy amit huzamosabb ideig használsz, az már a te fegyvered. Kissé nehézkesen, talán nem is teljesen logikusan, de a kiskaput bezártuk, a tápoló hajlamot ideiglenesen elnyomtuk.

Ha huzamosabb ideig üt a karakter emberkéket le ásóval, akkor hirtelen elfelejti hogyna is kell használni és tanulhatja drágábban. Vagy pl. ha túl gyakran sörösüvegekkel nyomok kupán vkit, akkor egy napon arra ébredek, hogy képtelen vagyok eltaláni bárkit vele (hiszen az már fegyver, vagy nem?). Ez csak egy megoldásnak látszó(!) feltevés, de legalább elismerted, hogy nincs definiálva tisztességesen a fegyver fogalma.

Képzeljük el a helyzet abszurditását: a karakter egy szobában reked, nyomában üldözők, nemsokára feltépik az ajtót.. körülnéz, mit használhatna fegyvernek, persze rögtön a piszkavason akad meg a szeme (és igen, in character is) . Kirántja és az ellennek ront, mire a mesélő elkezdi "lazán értelmezni a szabályokat". Háát Daoldin, tudják a játékosaid, hogy erről így vélekedsz? Én sztem félnék használni minden jártasságot, hátha táp szagot fogsz és megöletsz, mikor szerepjátszanék...
Egy másik eset ("by Noro" elbírálás alapján): vki egy részeg csövesnek álcázza magát, több órája szorongatja söröskriglijét (akár iszogathat is), mire egy fószer leleplezi. Mit tud tenni, jól fejbevágja... erre a mesélő hirtelen közbeszól: "nono, hiszen te azt a kriglit nem most kaptad fel, hanem már készültél vele, hogy szükség esetén használod. Akkor hányas is a Fegyverhasználat söröskrigli jártasságod?" (és csak a kedvedért ez egy kocsmában történik és a főhős egy orgyilkos :) ). Ugyan ezt sütheti a mesélő a sétapálcára, a zászlórúdra, mikor vki csatába vonul és hűbérura zászlóját hordozza, vagy sok-sok másra (ezek ráadásul télleg lehetnek előre kiképzett tárgyak). Ezt már csak azért is rossz leírni, mert már egyszer megtettem :D

Daoldin

Daoldin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1011 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.04.21, 08:51

na, tisztázzuk kicsit a szituációt:
a Tárgyak fegyverként való használata az ad hoc jellegű harcra lett kitalálva. Tipikus kocsmai bunyós, esetleg orgyilkos jártasság. A delikvens azt használja fegyverként, ami épp a keze ügyébe kerül, legyen az söröskrigli, sámli, vödör, fél pár evező (Alek Gavaj rulez), törülköző (pláne a vizes :D ) és így tovább. A jártasság ólcsósága előny, ám ezt ellensúlyozza, hogy az igy felhasznált tárgyak elég ramaty harcértékekkel (Gyorsaság, Erő) rendelkeznek, valamint hamar elhasználódnak. A legtöbbje nem csak sikeres támadáskor, hanem sikertelennél is (amikor a pajzsos/kardos ellenfél hárítja a sámlit), pláne a páncéllal való találkozáskor. Na most ha valaki ezt el akarja kerülni azzal, hogy piszkavasat, vascsövet, és egyéb dolgokat használ, akkor egyértelműen egy olyan kiskaput keresett meg, ami segítségével tápolhat. A tápolás pedig fertőző, rossz, csúnya dolog, kábé a népitánccal és a vérfertőzéssel van egy szinten. Jó mesélő ezt nem engedheti, hiszen a jártasság nem arra van kitalálva, hogy pajszeros terminátorokat termeljen.
Mi a megoldás? Nem az, hogy megszüntetjük a jártasságot. Esetleg az, hogy megváltoztatjuk a jártasság szövegét, de még inkább az, hogy ha a JK a jártasságot, annak "szellemiségével" ellentétesen használja, akkor mi is kitalálunk hasonló trükköket. Vascsővel és pajszerral akar jönni? Bocs, de az már fegyvernek minősül, vagyis nem használható rá a jártasság. Vagy a másik magyarázat is beválhat (by Noro), hogy amit huzamosabb ideig használsz, az már a te fegyvered. Kissé nehézkesen, talán nem is teljesen logikusan, de a kiskaput bezártuk, a tápoló hajlamot ideiglenesen elnyomtuk.
Ha a játékos lazán kezeli a szabályokat, akkor ezt ugyanúgy megtehetjük mi is.

moonlord és soltadam kicsit átment sikába, ha szabad ezzel a kifejezéssel élnem :D , mert ők se nagyon olvasták el a többiek hozzászólását, vagy ha igen, nem próbálták értelmezni (gondolok itt pl. a hátizsákból előhúzás időigényére, vagy a vascső tartósságára)

Noro

Noro

Anunnaki

• Fórumita
  • 4990 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.04.21, 06:05

(OFF)ez mire volt válasz? :D (/OFF)

moonlord

moonlord

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 204 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.04.20, 19:37

Noro: az alapkönyv szerint még az asztalláb és a söröskrigli is belefér a jártasságba, meg a "kézhez álló tárgyak"

Tárgyak besorolásával egyetértek.

Üveg befőtt meg a söröskrigli(amit a könyv ír) szerintem egy kategória, és ha ez "fegyvernek" minősül, akkor a befőtt is.

Krpgben tudtommal a kitérés és a hárítás nincs különválasztva. Szerintem a hárítás a penge félreütését is tartalmazza, amiben nem feltétlenül károsodik a székláb(egyébként meg biztos hogy nem vágja el: max megöri, de azt is csak akkor, ha ki van támasztva, és nem egy ember tartja)

Slingshot: ezzel egyetértek

(OFF)Noro: WH40k, Vampire, Star Wars, Rifts, Kult, Shadowrun, Tibet, összes steampunk, Káosz rpg. Csak így hasból.(/OFF)

Slingshot

Slingshot

Silver Fang

• Archívum
  • 377 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.04.20, 19:06

Annál meg hogy mennyire roncsolódik egy tárgy, nem egy jártasság leírását fogom nézni, hanem a józan eszemre halgatok, mert kéremszépen, szerintem bármit is ír a jártasság, egy vascső szerintem a fegyverlistán felsorolt fegyverek nagyrészénél masszívabb

Lehet, de az a vascső, mint más is mondta, inkább tartozik a bunkók közé...

A kardot is ki kell venni a hátizsákból

Jobb helyeken a kardot kardhüvelyben tartják, nem hátizsákban :D Abból meg néhány szegmens csak kihúzni.

Amúgy a fegyverként használt tárgak, teszemazt egy vascső, nincsenek kiegyensúlyozva, így sokkal nagyobb megterhelést ró a karakterre a velük való védekezés/támadás. Ezt talán a kedvezőtlen helyzetek valamelyike szemléltethetné. Amúgy meg hiába a tápoló karakter, az íjászok ellen ugyanakkora a védettsége, mint a többieknek, a mágia sem sebzi kevésbé... Ha látják, hogy ő jelenti a legnagyobb gondot, akkor miért ne koncentrálnának rá? Túlerő, íjászok mindig győznek :D Aztán tápoljon csak. Előbb-utóbb elege lesz belőle, hogy a harcban egy idő után a távolsági/support karakterek rá fognak koncentrálni.

A vascsöves mágust meg igen valószínű, hogy kerülni fogják, mert nincs minden rendben neki „odabent”, hisz egy vascsővel szaladgál.

Noro

Noro

Anunnaki

• Fórumita
  • 4990 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.04.20, 18:43

Most már tényleg mondj egy példát, hol van fentezi világban vascső :D

A piszkavassal meg úgy látom, szúrni akarsz (hogy átmegy a páncélon), ami elég érdekes harcmodor. Nem hiszem, hogy beleférne egy jártasságba az asztallábbal való salapálással.

Tárgyak besorolása: egyszerű - amit be lehet sorolni, azt sorold is be! Amit nem, az marad a makeshift weapon (mi is ez magyarul? :D )

Gondolom, azt is le tudod vezetni játéktechnikailag, hogy az üveg befőtt az ultimate támadófegyver, mert ha odavágod, 1 méter sugarú körben okoz szúró/vágó sebzést :D Csak engem valahogy nem tudnak izgatni az ilyen levezetések :P
(Apropó: ha meggymaggal szemenpöckölök valakit, az milyen sebzést okoz? És megéri nagyobb mennyiségű meggymagot magamnál tartani? :D )

4 támadó vs 8 védő: de mivel/hogyan védekezel? Ha kitérsz, akkor mindegy, van-e fegyvered, azaz nem logikus fegyveres (beleértve nemigazi fegyveres) jártasságot használnod. Ha viszont ezt használod, az azt jelenti, hogy hárítasz - ekkor viszont fenntartom, hogy a széklábat egy nehezebb penge egyből kettévágja. És volt védő érték, nincs védő érték
Valódi fegyvereknél persze felesleges a fegyver elhasználódását figyelni (általában). De a széklábnál ez a legfontosabb, amit számon kell tartani.

Módosította Noro: 2006.04.20, 18:46

moonlord

moonlord

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 204 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.04.20, 17:27

Alkyr: egy mágusnak az a 4-5 elég nagy. Meg egy vascsőnél mondjuk nem kell attól tartani, hogy kimegy az éle

Daodlin: kis apró részlet az hogy a vascső bunkósbot. Ottvan még annyi tárgy, hogy az valami iszonyat, és nem is lehet mindet besorolni fegyvernek, ezt csak példának hoztam fel. Annál meg hogy mennyire roncsolódik egy tárgy, nem egy jártasság leírását fogom nézni, hanem a józan eszemre halgatok, mert kéremszépen, szerintem bármit is ír a jártasság, egy vascső szerintem a fegyverlistán felsorolt fegyverek nagyrészénél masszívabb. A kardot is ki kell venni a hátizsákból, és egy kicsivel élelmesebb karakter már nem a földről szedegeti a felszerelését, ahogyan az íjászok se arra alapoznak, hogy majd csak lesz elszórva nyílvessző a földön. Egyébként én is mesélek, és nemtom ti hogy vagytok vele, de én nem azzal szeretem eltölteni a játékidőt, hogy szopatom a játékosaimat, hanem inkább ilyen helyzeteket elkerülök azzal, hogy beírom a kiskaput a fórumra, hogy megoldást találjunk rá, mielőtt a játékos eszreveszi.

Noro: elhiszed hogy egy kardot hamarabb vesznek el mint együveg befőttet?
Vascső csak példa :D. Ennyi erővel késes karakter minek cipel bicskát, úgyis van mindenhol.
Tényleg rohadtul hülyén néz ki :D , de az élet hozhat érdekes helyzeteket, mint például amit Soltadam írt be.
Épp a kiskapu negligálása érdekében írtam be a fórumba.
Azt hogy eltörik értelmetlen kijelenteni, mert ahhoz számba kell venni minden tárgyat, és összevetni a páncélokkal. PL. piszkavas úgy keresztülviszi a sodronyvértet mint a hétszentség vagy ha fejennyomnak egy kiélezett ásóval akkor szerintem igen nagy sisaknak kell rajtadlenni, hogy ne érezd meg, +az ütés erejét nem tompítja, és ha egy megtermett úriember fejennyom valakit egy ásóval(kétkezes, tehét az mindkét kéz ereje)akkor a kedves célpont könnyenlehet hogy elájul.
Azt hogy nem lehet megütni tartom, mivel 4-es támadóról 8-as védőre elég szar az esély. Azt is tartom, hogy ő megüt bárkit, mivel kinyomja tízig, onnantól könnyedén eltalál bárkit akár célzottan is úgy, hogy kap egy csomó plusz sebzést.(a pánél meg max felfogja, de a találat akkor is bemegy és ez erősen zavaró)

(OFF)Soltadam. majd legyél szívés és tudasd velem ogyha jutootál a probléma kiküszöbölésével valameddig, mert nagyon érdekel a téma(/OFF)

Noro

Noro

Anunnaki

• Fórumita
  • 4990 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.04.20, 17:06

Tán nem hangsúlyoztam eléggé, hogy végig faeszközökről beszéltem... Mivel a fémhulladék Worlukon aránylag ritka.
Piszkavasra hirtelen nem gondoltam, de ha valami azzal mászkál, azt meg simán hülyének nézik. Mondjuk ha jól rávágnak, sztem egyből elgörbül.

ki biztosítja azt, hogy a tárgyakat natúr szerezzük be harc alatt és nem készítjük ki előre valahogy

Talán egy minimális önérzet, meg az in character gondolkodásmód :D

Egyébként, ha saját sétapálca, zászlórúd, vagy hasonló, amit rendszeresen használsz pofozkodásra: az már a te számodra fegyver. Fegyvernek használt tárgy az, amit akkor és ott kapsz fel. Ezt így kéne definiálni :D Ebben az esetben az igazi fegyverhaszn-ban benne lenne az is, hogy úgy tudsz használni egy sima botot, hogy az nem roppan el egy erősebb ütéstől vagy védéstől.

_soltadam (NPC/NJK)

_soltadam (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2006.04.20, 16:52

Most komolyan gondoljátok, hogy a vascső nem elég tartós?? :D Speciel egy rossz minőségű bunkósbót mennyivel ütősebb egy piszkavashoz képest?... Mint már más topicon mondtam mi meghatározatlan időre kivettük a listából a jártasságot...
Daoldin: Én el tudok képzelni egy karaktert, aki nem hordhat magánál hagyományos értelemben vett fegyvert, ezért csak erre szakosodik (őt már szivatni kell?).

Az nem érv, hogy nehezen talál olyat... igaz, hogy kevesebb csatát bír a hirtelen jött fegyver, mint egy kard, de ahogy moonlord azt említette: ki biztosítja azt, hogy a tárgyakat natúr szerezzük be harc alatt és nem készítjük ki előre valahogy (akár mágiával...)? Ja, és mi a hosszabb: leszíjazni csatabárdom és kibugyolálni a leplekből, vagy odasózni a családi sétapálcával (most mind1, meddig bírja a sétapálca, az előbb már kitértem a tartósságra)? Hát jó, ha még így állna a helyzet, akkor azt mondom oké, de a Jp igény: 10. szintig 2400 Jp a tárgyak fegyverként való használata, fegyverforgatás terén ez több, mint 15 k Jp (hatszorosa). A másik, hogy az valóban egy fegyverre vonatkozik, itt meg szinte végtelen a lehetőség.
Igaz, hogy a fegyvererő nagyon kicsi, de annyival magasabb a támadód az ellenfélénél, hogy a célszám hatalmas növekedése irtózatos sebzéseket fog magával húzni. Ez maximum páncélos ellenfelek ellen bajosabb, ahol nagyon kicsi lesz az átütés lehetősége, de ne feledjük, hogy közben mi eltalálhatatlanok vagyunk számára (moonlord példája a varázslóról nagyon helytálló).
Ami a fegyverforgatás számlájára írható, hogy ahhoz még rengeteg kiegészítő jártasság köthető (pl. pusztító csapás), így egyértelműen erősebb lesz a karakter hosszú hosszú idő után, mint a tárgyak fegyverként való használatát tanuló harcos, de ne feledkezzünk meg a rengeteg befektetett Jp-ről és arról, hogy ez még mindig csak egy fegyverre van, ha azzal bármi történik a harcos tehetetlen marad.
Nem bírom megállni, hogy ne mondjak egy példát: a harcos beront a bunyóba lován, zászlórudat használ fegyverül. Majd mikor az az első ütés után eltörik lepattan a hátasról, és előhúzza piszkavasát. mikor az is szétjön néhány perc után, akkor felveszi törött zászlósrúdja egy darabját és tovább küzd (páncél nem is kell neki a 10-es védője miatt). És mindezt megcsinálta 2400 Jp-ből, kopja és vvókard megtanulása helyett mondjuk. Ha az ellen nem viselt páncélt, akkor egyértelműen nyer, ha igen, akkor csak egyszerűen döntetlen (vagy a szerencse dönt).
Na jó, amiket ide leírtam nem gondolom komolyan, én se engednék még csak hasonlót sem a kalandomban, épp ezért vettük ki. Már készül rá a megoldás :D

Noro

Noro

Anunnaki

• Fórumita
  • 4990 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.04.20, 16:44

Egyrészt amikor a kardodat elveszik, akkor az ilyen fegyvernek látszó tárgyaktól is megfosztanak. Ennyit arról, hogy érdemes lenne magaddal hurcolni.
Másrészt a vascső, mint olyan, marhára gyakori Worlukon :D . Aprófát meg minek cipeljen az ember, van az majd mindenhol. (Mondjuk ha sivatagban mászkálsz, akkor valszeg viszel gyújtóst. Azzal akár verekedhetsz is, ha minden kötél szakad. De erre alapozni...)
Ráadásul még hülyén is néz ki
Harmadrészt, a jártasság feltehetően azért gyengébb, mert rosszabb. Ha nem így van, akkor vagy rossz a szabály, vagy csak találtál egy kiskaput, amit minden komoly mesélő úgyis negligálni fog.

Amúgy pedig "szinte megüthetetlen, és ő bárkit megüt": erre én azokat mondanám, hogy
1) ha páncélra ütsz vele, eltörik
2) ha egy igazi fegyvert hárítasz vele, eltörik
Vagyis pusztakezes verekedő ellen tök jó, de fegyveres és/vagy páncélos ellen egyszerhasználatos a cucc.

Módosította Noro: 2006.04.20, 16:44

Daoldin

Daoldin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1011 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.04.20, 15:41

a vascső szerintem kiesik a képből, hiszen az már bunkósbot kategória, azaz fegyver.
És jól mondja Alkyr, ezek az eszközök hamar elhasználódnak, ahogyan azt a jártasság leírása is említi. És ez nem csak támadáskor, hanem védekezéskor is igaz, hiszen ugyanezzel a tárggyal hárítasz. Nem túl jó dolog, ha csatánként 3-4 "fegyvert" is elhasznál az ember, ráadásul hasznos idő (rengeteg szegmens) megy el azzal, hogy az utánpótlást felszedegeti a földről, ne'adj isten előrángatja a hátizsákjából.
A jártasság szerintem pont ezért ólcsó. Ha pedig az emlitett hátrányokat valaki mindenféle tápolási célzattal el akarja kerülni, azt a Mesélő nyugodtan szivathatja, teljes erőbedobással.

Módosította Daoldin: 2006.04.20, 15:41

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]