Ugrás tartalomhoz

Fotó

Jártasságok

• Válasz írásához lépj be
321 hozzászólás érkezett eddig

Alkyr

Alkyr

Magiszter

• Archívum
  • 1004 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.04.20, 15:04

Nem hinném, hogy max 3-4es (extrém esetben 5) sebzésszorzóval mindenkit gyak. Másik tudod eléggé elhasználódnak ezek a hirtelen felkapott fegyvrek harc közben. Például(mondjuk ez más, de remélem szemléltetni fogja: Egy lovag karakterem egy másik lovagrend bajnokával került párviadalra. Karakterem indít egy pusztítócsapással, amit igaz hogy ki tudott védeni az ellen, de csökkent egyet a sebzésszorzója.
Nézd meg, ezek harcra készült fegyverek, na mi van azokkal a fegyverekkel, amiket nem erre a célra terveztek?

moonlord

moonlord

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 204 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.04.20, 15:00

De mondjuk szerintem aki erre alapoz, az hord magánál vascsövet.
Alkyr: szerintem meg megtanulsz egy fegyverforgatást, akkor az jó esetben is egy fegyvercsoport, ez pedig bármi, amit találsz az utcán. És például egy mágust szerintem annyira nem érdekel a kétkezes csatabárd, és a vascső közti statisztikai különbség, hogyha harmadannyiért tanulhat egyszerre támadást és védekezést, és jobban tud koncentrálni a mágiára. És arról még nem is beszéltünk, hogy ha valaki erre koncentrál, akkor 3X olyan gyorsan fejlődik közelharcban mint a fegyveresek, a kicsivel gyengébb sebzésszorzóért cserébe pedig szinte megüthetetlen, és ő bárkit megüt. Mert mondjuk amíg a csapattárs nyomul hármas t/v-vel addig ő már hatnál tart, és a csapatra méretezett gonoszokat lazán legyűri.

Daoldin

Daoldin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1011 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.04.20, 14:56

hogyha a karakter mondjuk egy vascsövet vesz a kezébe, akkor az elég tartós, és nem olyan szarak sem az értékei

debizony, hogy szarak az értékei, elvégre nem azzal a célzattal készítették őket, hogy könnyű legyen forgatni, és halálos sebeket osztogasson. Valszeg magas gyorsaságmódosítóval és alacsony sebzésszórzóval rendelkeznek. A tartósság kérdése dettó. Oké, egy vascső kivétel lehet, bár az bizonyos szempontból fegyver, kvázi bunkósbot, szal nem biztos, hogy jó rá ez a jártasság :D
Próbáljuk meg arra használni a jártasságot, amire való. Ez a fajta kiskapu keresés tipikus példája a tápolásnak.

Van_Maka

Van_Maka

A féktelen

• Archívum
  • 724 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.04.20, 14:30

Alkyrnak igaza van. Általában a mesélő dönti el, hogy mi legyen az a tárgy és nem valószínű, hogy vascsöveket meg szekérrudat fog találtatni neked, hogy meg legyen a játék egyensúlya. És ahogy mondta Alkyr ez fegyverekre nem vonatkozik csak "civil" tárgyakra.

Alkyr

Alkyr

Magiszter

• Archívum
  • 1004 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.04.20, 14:27

Én a játék közben nem sok olyan vascsővel találkoztam, amit kedvemre előveszem és elkezdhetek vele támadni.

sokkal többféle eszközre használható

Ebben nincs igazad, mivel kardot, íjat, parittyát, stb nem tudsz használni ezzel. Mert míg ezeknek a tárgyaknak nem valami nagy az erejük (sebzésszorzójuk) a normál fegyverekhez képest.

moonlord

moonlord

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 204 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.04.20, 14:22

Az érdekelne, h. ti hogyan kezelitek a tárgyak fegyverként való használatát(ha kezelietek)?

Csak mert ha belegondoltok kb haradannyi jp(csak a hasamraütöttem nem vagyok biztos benne) a kitanulása mint a fegyverforgatásnak, sokkal többféle eszközre használható, és hogyha a karakter mondjuk egy vascsövet vesz a kezébe, akkor az elég tartós, és nem olyan szarak sem az értékei(elborultabb mesélőknél pedig létezhetnek mágikus vascsövek is).

Eversong

Eversong

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 261 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.11.10, 19:47

Közben rájöttem, miért fontos, hogy a patkolást kovács végezze. Ha jól emlékszem a patkókat úgy csinálják, hogy méretet vesznek a lóról. (hogy máshogy? :) ) Ez esetben viszont tényleg semmi szükség különválasztani a kovácsmesterségtől.

Van_Maka

Van_Maka

A féktelen

• Archívum
  • 724 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.11.10, 17:21

(OFF)
Alkyr:
:D  Bocs, alkalomadtán ezt is visszanézem.
(/OFF)

Van Maka: Bocs a hirtelen kirohanásért. Kicsit még gondolkoztam rajta, és tényleg jó ötlet, hogy külön legyen patkolás. Csak ne legyen szükséges jártasság a kovácsmesterség. (Az előbb együtt kezeltem a jártasságot a szakmával :) ) De akkor már azt sem ártana megbeszélni, hogyan befolyásolja a lovat a patkolás minősége.

(OFF)Daoldin, azt hiszem neked köszönhetem, hogy rend lett az előzővel? :)  :dilis: (/OFF)

Semmi gond érte. Én viszont szerintem kellene hozzá a kovácsmesterség, mert ez is a kovácsok dolga. És akkor nincs semmi 3. szint. A minőségen még gondolkodok.

Daoldin

Daoldin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1011 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.11.10, 16:27

Szerintem se kell külön jártasságnak a Patkolás, tökéletes jó rá a Kovácsmesterség.

(OFF)Eversong: igen :) (/OFF)

Eversong

Eversong

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 261 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.11.10, 15:46

(OFF)
Alkyr:
:D Bocs, alkalomadtán ezt is visszanézem.
(/OFF)

Van Maka: Bocs a hirtelen kirohanásért. Kicsit még gondolkoztam rajta, és tényleg jó ötlet, hogy külön legyen patkolás. Csak ne legyen szükséges jártasság a kovácsmesterség. (Az előbb együtt kezeltem a jártasságot a szakmával :) ) De akkor már azt sem ártana megbeszélni, hogyan befolyásolja a lovat a patkolás minősége.

(OFF)Daoldin, azt hiszem neked köszönhetem, hogy rend lett az előzővel? :) :dilis: (/OFF)

Módosította Eversong: 2005.11.10, 15:46

Alkyr

Alkyr

Magiszter

• Archívum
  • 1004 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.11.10, 13:03

Emlékszem :)
(OFF) József Attila rossz kártyás volt! Tényleg rossz kártyás volt? Ki? Hát József Attila. Az meg ki? :) made by IHM(/OFF)
, az üveggel kapcsolatban már volt régebben vita. Csak olvass visszább! :dilis:

Módosította Alkyr: 2005.11.10, 13:04

Eversong

Eversong

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 261 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.11.09, 22:08

Bocs, már nem tudtam javítani, ez a végleges hozzászólásom:

Van Maka:
Nem akarlak elkeseríteni, de a patkolás a kovácsmesterség része. Mármint a valóságban is. Nem esküdnék meg rá, hogy ez a "legnehezebb munka". Bár nyilván ez sem könnyű, de a forró fémet hevíteni, kalapálni stb., na az keményebb diónak tűnik. Ha mégis úgy gondolod, esetleg a kovácsmesterség 3. szintjét kinevezheted a tevékenység követelményének, de kár rá külön jártasság.
Legalábbis ebben a formában, de mi van, ha valaki elsajátíthatja a kovácsmesterség ismerete nélkül? Akkor képes megpatkolni a lovát, anélkül, hogy szakmabeli lenne. A műveletet talán képes megtanulni, begyakorolni és ez később hasznos lehet.

Amúgy eszembe jutott, hogy Worlukon vannak szemüvegek, távcsövek és természetesen üvegablakok.
Na most: Ki munkálja meg az üveget?

Van_Maka

Van_Maka

A féktelen

• Archívum
  • 724 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.11.09, 17:15

Csináltam egy új jártasságot. Elnézést, de nem túl terjedelmes a leírás.

Patkolás
Szükséges főérték: Erő 40/50/60/70
Szükséges jártasság: Kovácsmesterség
A tanulás módja: M/ö
Tábla: Zafír
Ez a jártasság lehetővé teszi a lovak (néha szamarak vagy öszvér) megpatkolását. A jártasságot persze csak a megfelelő szerszámokkal lehet elvégezni. Ennek a jártasság elvégzését csak a kovácsolás jártasságot tudók tudják használni, de ők is csak 3-as szint felett. (a patkolás ugye az egyik legnehezebb munka) Az alábbiak történhetnek Jártasságpróba esetén:
00-Annyir rosszol csinálta, hogy megbökte a lovat és az fájdalmában megvadult.
01-Tökéletes lett a munka.
Jó-A 01-nél egy kicsit gyengébb minőségű. Hamarabb kell javítani.
Semleges-Tűrhető a munka. A munk elvégzése után néhány héttel kell elvinni a patkó lecserélésére.
Bal-Nem sikerült a munka.

Milyen?

Codric

Codric

Dergán Farkas

• Fórumita
  • 518 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.10.24, 09:13

Amúgy az építészet az a kultúrák ismeretét is magában foglalja! (pl.: drén építészet, meg egyebek) Az épületek megtervezéséhez kell az építészet. Amúgy írja az AK, hogy minden szakmát bele lehet illeszteni a játékba, a megadott szakmák JP igényét felhasználva.

Amúgy nagyon ritka volt, hogy egy építészmester értsen a fa megmunkálásához is mesterszinten. Ő csak tervezett és kommandírozott.

_Vasorrú Thorin (NPC/NJK)

_Vasorrú Thorin (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2005.10.23, 18:29

Na jó megadom magam, bár meg kell jegyezzem a barkácsolás magas szinten már nem csak hobbi szintű. Én azt ajánlom az ácsmesterség csak egyszerűbb szerkezetek megtervezésére adjon lehetőséget, a komolyabb művekhez már építészeti jártasság is szügségeltetik. Valahogy úgy, hogy 1-5. szintű próbákhoz elég az ácsmesterség ennél fentebb viszont már építészettel kell dobni. Megmunkálásnál viszont az ácsmesterségé lenne a pálya. Ja és a jártassághoz kellene a mértan is, gondolom nem kell magyaráznom miért. Szerintem így reális.

Alexei

Alexei

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2578 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.10.22, 20:15

Mi is úgy használjuk ahogy Alkyr mondja és eversong, körülbelül ugyanez a helyzet. Építészet megtervezés (írja az AK), barkácsolás pedig mint az a kis JP igénye is mutatja csak egy hobbi dlog, nem komoly famegmunkálás, elég hozzá egy bicsa, az ácsmesterség pedig a tetőmegcsinálás és minden benne van ami a fával történő komolyabb munkákkal foglalkozik. A ház falát pedig kőműves húzza fel valószínűleg.

kaoszkiraly1

kaoszkiraly1

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 255 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.10.22, 19:37

Én tökéletesen egyetértek Eversonggal.
A barkácsolás szerintem is inkább kisebb kütyük mintsem tétőszerkezetek megcsinálására épül.Lehet hogy kőművességet is dolgozok ki .
:felvon:

Eversong

Eversong

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 261 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.10.22, 19:31

A fa megmunkálásához szerintem is kéne egy külön ácsmesterség. A barkácsolásban benne van, hogy az csak amolyan tákolmány.
Az építészet pedig arra való, hogy megtervezzen egy épületet és a munkásokat irányítsa. A gerendákat a tetőhöz nem feltétlenül az építész faragja ki, mint ahogy a téglát(vagy bármi mást) sem ő készíti, vagy ha mégis, ahhoz külön jártasság kell.

Alkyr

Alkyr

Magiszter

• Archívum
  • 1004 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.10.22, 19:04

Én úgy csinálnám, hogy
tervezéshez: Mértan vagy Építészet
elkészítéshez pedig: a szakma jártassága (barkácsolás, kovácsmesterség, meg talán építészet [de csak alacsony nehézségig]

Szerintem így valahogyan kéne gondolkodni!

Módosította Alkyr: 2005.10.22, 19:05

kaoszkiraly1

kaoszkiraly1

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 255 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.10.22, 18:31

Ha fát akarsz munkálni arra meg jó a barkácsolás is.

én nem értek veled egyet.
Tudsz barkácsolni és képes vagy egy konplett tetőszerkezetet megcsinálni? :felvon:
az építész inkább megtervezi mintsem megcsinálja a házat azt inkább a mukások csinálják akik éertenek a szakmához.
A mai világban sem építészt hívunk a ház megépítéséhez hanem különböző mesterségeket művelő munkásokat.(pl.:kőműves, ács stb.)

sztem ez ízlés kérdése:van aki így játssza, van aki úgy. :P

Módosította kaoszkiraly1: 2005.10.22, 18:32

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]