Ugrás tartalomhoz

Fotó

Darton

• Válasz írásához lépj be
1340 hozzászólás érkezett eddig

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 10662 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.10.14, 12:30

Főleg KLM-nek, gazsibandi nyilatkozott a fórumán:

Itt egyedül a "nem felszentelt pap, de (...) jelentős szakrális hatalommal ruházza föl" dolog az egyetlen, amin töprengenem kell kicsit.

A többi elsőre is ehető.

Rowonka

Rowonka

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 45 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2017.10.13, 14:33

Kedves András!
Elképzelhető-e, hogy a Dúlást követően Dartonnak már vannak ortodox hitű, vagy nekropolita felekezetű paplovagjai?

nehezen.
A Darton-kultusz hagyományos irányzatának értékrendje nem változik attól, hogy a PÁSZ felszámolja Krad és Dreina fegyveres ordóinak erőszakmonopóliumát. Értsd: nem kezd paplovagok képzésébe csak azért, mert megteheti. Azokat, akik harcolni akarnak hitükért és hazájukért, a Dúlás előtt és után is tárt kapukkal várják a maremita rendházak... ezekben viszont nem paplovagokat, hanem "kóborló módon fegyverzett és küzdő" harcosokat képeznek.
A nekropolita felekezet egy exkluzív erioni képződményhez, a nekropoliszhoz kötődik, és ritkán (kizárólag felkérésre) ténykedik annak falain vagy Godora határain kívül. Nehézvértet viselő, szálfegyveres közelharcra specializált gyalogpapjainak csak annyi közük van a paplovagokhoz, hogy - mivel nem válogatnak az eszközökben - többnyire ló nélkül is nyeregben érezhetik magukat. big_smile
Fontos: a paplovag legitim kaszt a m*-ban, játéktechnikai fogalomként pedig több fegyvernemet és/vagy fegyverforgató kategóriát is lefed... de x évnyi világfejlődés után egyikhez sem passzol igazán. Ettől még lehet használni, csak tartsuk észben, hogy Yneven se az ókori, se a középkori értelemben vett lovagságnak nincs egyenes párhuzama.

Nagyon szépen köszönöm!
A Dúlást követően Dél-Yneven mennyire elterjedtek az általad említett maremita rendházak?
Van-e ilyen rendház Új-Pyarronban?
Jól értem, hogy bár játéktechnikailag léteznek paplovagok, de Darton maremita hívei olyanok, mintha klasszikus harcosok lennének (nem foglalkozva a játék statisztikákkal)?

a maremiták délvidéki főrendháza, a Szent Cleris már a Dúlás előtt is Dovorban működött. Van egy Méruenben (Laumion), Zenardisban (Larmaron), Maebronban (Ronna-gella) és egy ötödik Laradortól délre, valahol a Barantis mentén. A fekete határon és a két gdúnt elválasztó senkiföldjén léteznek kisebb (nem erődnyi, csak udvarháznyi) közösségek is, melyekben bárki menedéket és új esélyt kaphat Dartontól; ezek pontos számát és feltalálási helyét csak a felekezetet irányító szentháromság ismeri.
Hivatalos új-pyarroni rendház nincs. A maremiták - godoni előképeihez hasonlóan - a civilizáció végvidékén toboroznak, a szívét átengedik a régivágású dartonitáknak.
A tipikus maremita nem felszentelt pap, de a kötelék, mely fegyvertársain keresztül patrónusához fűzi, komoly szakrális hatalommal ruházza fel. Nem ismer minden fogást, csak a leghasznosabbakat, és a kóborló (leánykori nevén lovagi) harcmodornak is csak azokat az elmeit sajátítja el, melyek harcértékét és győzelmi esélyeit a leggyorsabbban növelik. Távolról sem klasszikus harcos tehát - jóval több annál. A maremita bandérium a hetedkor egyetlen alakulata, mely könnyűlovas tempóban halad, nehézlovas lendülettel rohamoz... és a halálban sem lel nyugodalmat, míg végre nem hajtja feladatát.

Lehet csámcsogni. :)

Nem tudom mennyit kellene innom ahhoz, hogy így fogalmazzak, de ez valami borzalom.

Ki nem állhatom, amikor valaki azért használ idegen kifejezéseket, hogy azzal műveltebbnek tűnjön. De egyszerűen mindenhogy. Nem tud egyenesen válaszolni semmire.

Kaloz

Kaloz

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 763 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.10.13, 13:39

Kedves András!
Elképzelhető-e, hogy a Dúlást követően Dartonnak már vannak ortodox hitű, vagy nekropolita felekezetű paplovagjai?

nehezen.
A Darton-kultusz hagyományos irányzatának értékrendje nem változik attól, hogy a PÁSZ felszámolja Krad és Dreina fegyveres ordóinak erőszakmonopóliumát. Értsd: nem kezd paplovagok képzésébe csak azért, mert megteheti. Azokat, akik harcolni akarnak hitükért és hazájukért, a Dúlás előtt és után is tárt kapukkal várják a maremita rendházak... ezekben viszont nem paplovagokat, hanem "kóborló módon fegyverzett és küzdő" harcosokat képeznek.
A nekropolita felekezet egy exkluzív erioni képződményhez, a nekropoliszhoz kötődik, és ritkán (kizárólag felkérésre) ténykedik annak falain vagy Godora határain kívül. Nehézvértet viselő, szálfegyveres közelharcra specializált gyalogpapjainak csak annyi közük van a paplovagokhoz, hogy - mivel nem válogatnak az eszközökben - többnyire ló nélkül is nyeregben érezhetik magukat. big_smile
Fontos: a paplovag legitim kaszt a m*-ban, játéktechnikai fogalomként pedig több fegyvernemet és/vagy fegyverforgató kategóriát is lefed... de x évnyi világfejlődés után egyikhez sem passzol igazán. Ettől még lehet használni, csak tartsuk észben, hogy Yneven se az ókori, se a középkori értelemben vett lovagságnak nincs egyenes párhuzama.

Nagyon szépen köszönöm!
A Dúlást követően Dél-Yneven mennyire elterjedtek az általad említett maremita rendházak?
Van-e ilyen rendház Új-Pyarronban?
Jól értem, hogy bár játéktechnikailag léteznek paplovagok, de Darton maremita hívei olyanok, mintha klasszikus harcosok lennének (nem foglalkozva a játék statisztikákkal)?

a maremiták délvidéki főrendháza, a Szent Cleris már a Dúlás előtt is Dovorban működött. Van egy Méruenben (Laumion), Zenardisban (Larmaron), Maebronban (Ronna-gella) és egy ötödik Laradortól délre, valahol a Barantis mentén. A fekete határon és a két gdúnt elválasztó senkiföldjén léteznek kisebb (nem erődnyi, csak udvarháznyi) közösségek is, melyekben bárki menedéket és új esélyt kaphat Dartontól; ezek pontos számát és feltalálási helyét csak a felekezetet irányító szentháromság ismeri.
Hivatalos új-pyarroni rendház nincs. A maremiták - godoni előképeihez hasonlóan - a civilizáció végvidékén toboroznak, a szívét átengedik a régivágású dartonitáknak.
A tipikus maremita nem felszentelt pap, de a kötelék, mely fegyvertársain keresztül patrónusához fűzi, komoly szakrális hatalommal ruházza fel. Nem ismer minden fogást, csak a leghasznosabbakat, és a kóborló (leánykori nevén lovagi) harcmodornak is csak azokat az elmeit sajátítja el, melyek harcértékét és győzelmi esélyeit a leggyorsabbban növelik. Távolról sem klasszikus harcos tehát - jóval több annál. A maremita bandérium a hetedkor egyetlen alakulata, mely könnyűlovas tempóban halad, nehézlovas lendülettel rohamoz... és a halálban sem lel nyugodalmat, míg végre nem hajtja feladatát.

Lehet csámcsogni. :)

Noro

Noro

Anunnaki

• Fórumita
  • 4988 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.09.17, 08:13

"Shandin varázslatok:" sztem ezek azok lehetnek, amiken Airun használ a Sötét Zarándok c. regényben. Azért gondolom, mert maga a shandin sík is ott jelent meg először. Szabálykönyvbe persze sosem kerültek bele, de ez speciel a legtöbb magus-regényben felbukkanó újdonságról elmondható.

Nocturna

Nocturna

Night-time Spirit

• Fórumita
  • 3239 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.09.15, 12:03

Nálunk meg ugy ment ez, hogy a fizikalis testtel rendelkezo eloholtak ellen ajanlott volt a magikus (vagy aldott) fegyver, mert ugy sokkal konnyebb volt oket leverni. Valami ilyesmi haziszabalyra emlekszem:
sima fegyver, kozonseges talalat --> nem tettel kart az eloholtban,
sima fegyver, tulutes --> a kotelezo EP vesztesegnek megfelelo Sp-t utotted az eloholton (igy egy jol sikerult talalat a megfelelo fegyverrel max. 2-3 EP-t jelentett);
magikus fegyver, kozonseges talalat --> kotelezo EP;
magikus fegyver, tulutes --> az egesz sebzesed az EP-bol megy.

A testetlen eloholtak (lidercek, arnyek stb.) ellen meg kellett a magikus fegyver, ahogy galu22 is irja.

Ez szvsz. pofonegyszeru, es nincs benne az az irritalo effekt, hogy 3-4 kalandor hiaba csepel minden iranybol egy zombit, sehogy nem kepesek szetverni magia nelkul. Igy a falusi mob is kepes szetverni parat, igaz, hogy csak nehezen, kiados munkaval - de hisz eppen ez az eloholtakban a felelmetes.

Eloholt ismeret:
ha en meselnek nalatok, es erre szeretnetek hangsulyt fektetni, akkor azt mondanam, hogy vedd fel a Legendaismeret kepzettseget, de a karaktered ezen belul nem az altalanos legendakra, balladakra fokuszalt, hanem a siron tul lenyek ismeretere. Azaz: sokkal jobban ismeri azok erossegeit, gyengeit, mint egy "altalanos bard", cserebe a koznapi balladakkal es azok igazsagtartalmaval nincs annyira képben, hiszen soha nem ez erdekelte igazan. Ha szamszerusiteni akarnam, akkor kb.: ha eloholttal kerulsz szembe, akkor dobhatsz ismeret probat pl. +10-zel (igy AF = 60%), mig a kozonseges legendak kapcsan -10-zel (igy AF = 40%). Ha ez a proba sikerult, akkor eszedbe jut nehany hasznos informacio, esetleg tevhit a lennyel kapcsolatban (100%, hogy harcertekeket nem kozolnek... ez szerintem nagyon hangulatrombolo otlet volt alabb!). A MF meg annyiban mas, hogy az igazan kemenydio eloholtakrol is van fogalmad (hogyan idezik meg oket, hogyan keletkeznek, Fekete Lang, Lesath, ritka testetlen eloholtak, stb.).
Szoval lehet ezt rugalmasan is kezelni, nem kell az irott betuhoz annyira ragaszkodni. Improvizaljatok, alakitsatok a szabalyokat es huzzatok ra oket a sajat csapatotokra!

Módosította Nocturna: 2013.09.15, 12:04

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 4100 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.09.12, 11:01

Üdv!

Ha jól emlékszem, a leggagyibb élőholtat is csak mágikus fegyver viszi a M*-ban, ergo minimum kell egy papi Áldás a fegyverre... Legalábbis ez volt akkoriban a megoldás addig, míg nem sikerült mágikus fegyvert szerezni...

Charlie

Ez valóban így van, de kicsit komikus lehet mikor egy 2-3.szintű csapat (pap és varázsfegyver háinyában) nem tud megütni egy gagyi zombit (valami 60-70 körüli VÉ-vel).

Mi ezért általában úgy használtuk hogy a légies szellemekhez, vagy különösen kemény élőholtakhoz (vámpír) kell csak varázsfegyver.

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6059 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.09.12, 10:28

Üdv!

Ha jól emlékszem, a leggagyibb élőholtat is csak mágikus fegyver viszi a M*-ban, ergo minimum kell egy papi Áldás a fegyverre... Legalábbis ez volt akkoriban a megoldás addig, míg nem sikerült mágikus fegyvert szerezni...

Charlie

Szabályértelmezése válogatja de túlütés is elég szokott nálunk lenni.

Nálam csak a nevesítettekhez kell. A tucatellenfeleket (zombi, csontváz, ghoul) viszi a sima fegyver is. De bevallom, hogy ez AD&D örökség.

Bulldy

auer

auer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4997 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.09.12, 06:49

Üdv!

Charlie

Szabályértelmezése válogatja de túlütés is elég szokott nálunk lenni.

Charlie5

Charlie5

a Málkhúton álló Feketecsuklyás

• Fórumita
  • 619 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.09.12, 06:16

Üdv!

Charlie

auer

auer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4997 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.09.10, 06:27

A m* képzettségrendszere erősen hiányos. Nincs egy csomó ismeret alapú képzettség amik kellenének (ami van az meg olyan kp áron hogy senki nem veszi fel)
Én legendaismeretre tippelnék azzal nagyjából képben van egy karakter.
Hozzáteszem pont a zombik azok akikre túl sok extra nincs, odamész ütöd meghalt (vámpír, fekete tűz persze kivétel) míg a démonokat mágikus fegyver sebzi csak, Rúnás kieg szerint még a rúnafegyverek szintjét is csökkentik etc...

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6059 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.09.09, 22:36

szóval ha ilyesféle lexikális tudásra vágyom szert tenni és nem a "csináltam magamnak tápot" képességből kívánom begyűjteni, akkor semmiképp nem szerezhetem meg vagy a legendaismeret okés?

Legendaismeret, de élőholtak esetében Darton vallásismerete is segíthet (nálam).

bár (mint most megtudtam) hivatalosan nem léteznek éjnővérek, ha a km elfogadja, hogy én igenis beléptem (akarok, mert a férjem dartonita fehér orkkal jön) használhatom az áldást és a fanatizálást? vagy ezt is a km-mel beszéljem meg?

Igen, kérdezd meg a KM -től. A játékban alapvetően az van, amit a játékosok beletesznek. Én még abban az időben játszottam sokat MAGUS -t, mikor csak egy alapkönyv volt és két kiegészítő, így szinte minden, ami bekerült, az csináld magad tartalom volt: varázstárgyak, klánok, rendek, varázslatok, stb. Utóbb kijött egy csomó regény meg mindenféle összevissza szabálykönyv, amiből kijött, hogy amit mi évek óta használtunk, az nincs is.

Az én véleményem, hogy amit a csapat beenged, az van, akár hivatalos könyvből, akár netes kiegészítőből, akár saját kútfőből származik. Hidd el, annyira mindenki tud szerepjátékos anyagot készíteni, amennyire az utóbbi 20 év MAGUS írói, miért pont ti lennétek a kivétel? Ez a játék a TI szórakozásotokról szól, miért kellene betartani betű szerint valaki más írását? :)

Bulldy

lorenareep

lorenareep

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 3 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2013.09.09, 22:27

aha, értem. szóval ez a nesze semmi, fogd meg jól, de legalább jól néz ki történet.

élőholt ismeretre visszatérve: ha ilyen alapvetően nem létezik, akkor valamely egyéb lexikális képességben kell lennie. mármint fura lenne, ha egy játékos nem tudná valamilyen úton-módon begyűjteni a szembejövő ellenfelek ismeret-anyagát. oké, hogy nincs ilyen képesség, akkor viszont a legendaismeretben kéne ennek lennie.
nem vágyom arra, hogy tudjam milyen kezdője vagy támadója van, nekem elég, ha annyit tudok, mi ez és mivel lehet hatni rá.
ahogy irw sincsen történelemkönyvben sem vámpírról, sem sárkányról, se óriásról szó, mégis regék, mesék, mondák, legendák útján tudjuk, hogy mik azok, hogy néznek ki. hogy a vámpír vért iszik a sárkány meg tüzet okád, hogy egy vérfarkad teliholdkor alakul át, satöbbi szóval ha ilyesféle lexikális tudásra vágyom szert tenni és nem a "csináltam magamnak tápot" képességből kívánom begyűjteni, akkor semmiképp nem szerezhetem meg vagy a legendaismeret okés?

és egy utolsó kérdés
bár (mint most megtudtam) hivatalosan nem léteznek éjnővérek, ha a km elfogadja, hogy én igenis beléptem (akarok, mert a férjem dartonita fehér orkkal jön) használhatom az áldást és a fanatizálást? vagy ezt is a km-mel beszéljem meg?

még egyszer köszönöm mindenkinek a válaszokat és a segítséget!

Fulgore

Fulgore

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 407 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.09.09, 19:46

shandin-varázslat: tekinthető ez a darton papok egyedi varázslatainak?

Nem. Magus ETK-ban jöttek ki új egyedi papi varázslatok. Ezt papi mágiaismeret AF (5 Kp) v. MF-kal (25 Kp) lehet ismerni. Shandin Darton saját síkja, ha a shandin varázslatokra fókuszálsz, az azt jelenti Darton mit varázsol a saját síkján, sztem amit akar.

Fulgore

Fulgore

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 407 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.09.09, 19:24

Szia!

Ez netes kieg. Daelon és Weilon követte el. Hivatalos magusban nincs Éjnővérek szekta. Dartonita rendnek nincs boszorkány szekciója. Az eredeti boszorkány kaszthoz képest alaposan feltuningolták az Éjnővéreket... Áldást és Fanatizálást kasztolhatnak darton híveire boszorkányként, hagyjuk kategória. Shandin = Darton síkja. Shandin varázslatok nincsenek. Élőholtak ismerete, alapból nincs ilyen, ha nagyon szeretnéd, akkor bestiáriumból az élőholtakat ismered (statokat, ép, ké, té, vé stb.).

Sautia Fulgore

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6059 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.09.09, 08:17

köszönöm a gyors válaszokat.
a férjem azt mondta, hogy egyszer valamikor már találkozott az élőholt ismeret mesterfokkal, de már nem emlékszik, hol. akkor lehet, hogy csak benézte
.
.
.
ha jól értelmeztem a dolgokat:
mind a shandin-varázslat, mind az élőholt ismeret ebben a formában nem létező dolgok.

Az elmúlt 20 évben sok minden jelent meg a játékhoz, de sajnos össze-vissza. A hivatalos kiadványokban lehet találni töredékeket, ami arra utal, hogy a készítők akartak csinálni valamit, el is hintették a magvait (de legalábbis megemlítették a nevét), de sosem ért be a termés: nem jött ki a kiegészítő, nem készült el a cikk, stb.

Ha a csapat fogékony rá, akkor érdemes házibarkácsban megoldani (ahogy írtam pl.: shandin varázslatok = kis árkánum, halál szféra) vagy a mesélő használhatja kaland-katalizátornak (valami jósálom, stb formájában a hívő boszorkány infót kap Darton síkjáról).

Vagy lehet figyelmen kívül hagyni az egészet. :)

élőholt ismeret: lehet ez a legendaismeret egy kis szegmense? tehát egy legendaismeret mesterfokkal tuajdonképpen kipipáltam ezt is?
merthogy a demonológia kissé más tészta....

A legendaismeret lényege nálam, hogy legendát ismersz, mesterfokon pedig tisztában vagy a népszerűbb legendák igazságtartalmával és még több (regionális, kevésbé ismert) legendát ismert.
Történelemismerettel a tényeket tudod.

A démonológia alapfokon arra jó, hogy különséget tégy a gyakori démonok között (már ugye amennyire ezek gyakoriak), illetve különféle titkokat tudj róluk. Mesterfokon meg nagyon sok mindent tudsz, a gyakoribbakat idézhető formában, illetve tudsz rájuk asztrál-mentál mágiával hatni.

Élőholt ismeret lehet ugyan az: alapfokon látásból meg tudsz különböztetni egy zombit és egy ghoul -t (átlag kalandozónak zombi mind, csak az egyik büdösebb), illetve a rejtőzködőbb élőholtakat is lebuktathatod (pl. vámpír -t, ha nem elővigyázatos, intelligencia - próbával lebuktatsz). Mesterfokon ismered az Auer által is említett ritka élőholtakat (ordani Fekete Láng, Syvan, ilyesmi), illetve én legalább teszt jelleggel megengedném, hogy használj rájuk asztrál-mentál varázslatokat (aztán ha túl tápnak bizonyul, megkérlek, hogy ezt inkább hanyagoljuk, vagy gyengítünk rajta egy kicsit).

És igen, az ismeret képzettségeknek akkor van értelme, ha a mesélő figyel arra, hogy nem tud a karakter mindent, amit a játékos. Ha a játékos tudása 1:1 -ben áthozható a karakterre, akkor fölösleges ezekkel bajlódni. (Egyik megoldás sem rosszabb, mint a másik, leginkább ki mit szeret, vagy milyen a kampány jellege.)

Bulldy

auer

auer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4997 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.09.08, 16:28

Szerintem nem. Ami pár utalás volt a shandinra ilyen névvel pár síkváltó, másik síkot manipuláló varázslatot tudok elképzelni (Mellékesen ha én mesélnék akkor hagynám az egész hóbelvancot a boszorkány alapjában is tud egy csomó trükköt felesleges még tápokat adni neki - ez kb az össze varázsló kasztra igaz.)

élőholt ismeret: lehet ez a legendaismeret egy kis szegmense? tehát egy legendaismeret mesterfokkal tuajdonképpen kipipáltam ezt is?

Részben.

Mi csak azt mondtuk hogy hasonló a két képezettség, nem pedig h ugyanazt fedi le. Mindkettő egy bizonyos típusú mágikus lényeket bemutató dolog. Elolvasva démonolgiát aha kicseréled benne a démon szót élőhalottra akkor kb megkapod h mit ad a képzettség. A démonhereg és hasonlók pedig a speciális élőhalottaknak fellelnek meg pl Fekete tűz.

lorenareep

lorenareep

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 3 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2013.09.08, 13:37

sziasztok!

köszönöm a gyors válaszokat.
a férjem azt mondta, hogy egyszer valamikor már találkozott az élőholt ismeret mesterfokkal, de már nem emlékszik, hol. akkor lehet, hogy csak benézte :)

amivel rendelkezem:
élőholt ismeret Af
emberismeret Af
történelemismeret Af
legendaismeret Mf
demonológia Af

sajnos a csapat, amiben játszom nemigen veszi komolyan az ismeretek begyűjtését, így nekem kellett egy kisebb könyvtárat a fejembe töltenem.

ha jól értelmeztem a dolgokat:
mind a shandin-varázslat, mind az élőholt ismeret ebben a formában nem létező dolgok.

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6059 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.09.07, 13:03

"ismerik és alkalmazzák a shandin varázslatokat is"

Ahogy Auer is írja, valami házibarkács dolog lehet. Én azt mondanám, hogy megkapja a papi "halál" szférát, de lehet, csak a Kis Arkánum -ot (vagy hogy hívták, azt tudom, hogy volt kicsi meg nagy. :))

szintén ide (is) tartozik: az éjnővérekkel kaptam élőholt ismeret alapfokot.
sajnos azt sem találtam meg sehol, hogy a mesterfok mennyi kp-ba kerül. tudnátok ebben segíteni?

Megint csak Auer -t erősítem: vedd a Démonológiát, csak élőholtakra. Mesterfokon használhat rájuk Asztrál/Mentál varázslatokat. De mesélőként biztos megkövetelnék valami küldetést cserébe azért, hogy megtanítják a karakterednek a Mesterfokot (meg persze a KP -t is el kell költeni :) ).

Bulldy

auer

auer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4997 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.09.07, 10:30

Ez valami netes kiegészítő lehet. Ilyen nincs egyik hivatalos könyvben sem hogy shandin varázslatok (kb a lét és nem-lét határa, külön sík) Élőholt ismeret megint csak nem létező képesség. Ha nagyon kell a démonológia alapján meg össze lehet dobni.

lorenareep

lorenareep

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 3 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2013.09.06, 22:08

sziasztok!

a segítségeteket szeretném kérni. friss játékos vagyok és sajnos nem találtam meg mindent a könyvekben, amire szükségem van/lehet.
tudom, tudom, ha rászánnám az időt, biztosan megtalálnám valahol a választ a kérdéseimre, de egy fél éves fogzó gyermek mellett sajnos nehéz erre külön időt szakítani, sajnos nincsenek rá napjaim, hogy a fórumot átolvasgassam.

a boszorkányommal beléptem a dartonita éjnővérek közé, aminek a leírásában azt olvastam "ismerik és alkalmazzák a shandin varázslatokat is"

a férjem szerint az összes könyvet megszereztük, de sajnos egyikben sem találtam meg, mik ezek.
merre tudnék utána nézni? ki vannak gyűjtve esetleg valahol neten más név alatt vagy valamelyik könyven tudok utána nézni? mint shandin varázslat, a google az egyetlen értelmes találatnak ezt a fórumot, ezzel a topikkal adta be.

szintén ide (is) tartozik: az éjnővérekkel kaptam élőholt ismeret alapfokot.
sajnos azt sem találtam meg sehol, hogy a mesterfok mennyi kp-ba kerül. tudnátok ebben segíteni?

előre is köszönöm a segítséget!

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]