Ugrás tartalomhoz

Fotó

Quake

• Válasz írásához lépj be
141 hozzászólás érkezett eddig

Vanger

Vanger

Knuddelmonster

• Archívum
  • 1390 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2009.01.26, 20:14

Hm, jár még ide valaki? :)

Nos, most szereztem meg a Quake 2 Xp-t és rögtön akadt is egy bajom vele :) Idegesített, hogy nem bírtam átálítani az inverz egeret és aztán hirtelen egyáltalán nem tudtam már használni az egeret, a kurzor ott koslat a játékban, de sehogyse tudom visszacsinálni, hogy az egérrel lehessen nézni... próbáltm az +mlook-ot is de füle botját se mozgatja.

Rendszer Win XP SP2, logitech optikai egér

Gandalf_lotr

Gandalf_lotr

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 96 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2008.02.07, 00:12

Van egy új klán a Despaired Marines.Magyar természetesen....Cime http://www.despaired-marines.hu/
Mindenkit szeretettel várok :langol: Quake4et és ETQW-t támogat.

Pestaa

Pestaa

Operálandusz

• Fórumita
  • 279 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.08.22, 17:27

Quake III telepítése után töltsd le és telepítsd az 1.32 pointrelease-t is, az támogatja csak igazán a modokat. :felvon:
Windows alá: ftp://ftp.idsoftware.com/idstuff/quake3/w...release_132.exe
Linux alá: ftp://ftp.idsoftware.com/idstuff/quake3/l...nt-1.32.x86.run

(28 MB)

A zipeket általában a játék gyökérkönyvtárába (és nem a baseq mappába) kell kitömöríteni, ettől azonban eltérhet, mindent le szoktak írni a readme fájlokban.
Elindítás után a főmenüben válaszd a mods menüpontot, ahol jó esetben fel vannak sorolva a telepítettek kiegészítők.

Adan

Adan

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 87 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.08.22, 15:26

Egy újsághoz járt CD-n volt néhány Quake 3 arena mod, valami focis :felvon: , meg mátrixos is...egész jók lehetnek, de nem tudom sehogysem aktiválni őket. Most először kerültem össze modokkal, és ez még tök új nekem. Egyik azt írja, q3-on belül csináljak új mappát, abba rakjam, másik annyit ír, a q3 mappájába, de 2-3szintes mappahálózata van, abból meg 3 mappában is el tudnám képzelni. Ha valaki tud, segítsen legyenszíves.

Pestaa

Pestaa

Operálandusz

• Fórumita
  • 279 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.08.18, 11:16

„Egy évvel később...” :aboci:

Olyan kérdésem lenne - mivel nem találtam semmilyen kapcsolódó anyagot, még angolul sem -, hogy létezik-e olyan pálya/mod, amelyben a rakéta-használatot lehet fejleszteni? Itt konkrétan accuracy-ra gondolok, nem rocketjumpra, utóbbival a hócipőm tele. :-/
Arra gondolok, hogy a pályán repkednének a tárgyak, amiket értelemszerűen ártalmatlani kell a rakétákkal. :) Ez talán fejlesztené a térlátást és az időérzéket is. :)
Ötletek, tippek, vélemények?

Pestaa

Pestaa

Operálandusz

• Fórumita
  • 279 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.06.07, 12:37

Kössenek fel, de nekem tetszett a Q4.

Ezért nem húzatunk karóba :dilis:
Vagy legalábbis nem ma :D
Nem rossz játék, de csak akkor tudtam volna többre értékelni, ha nem Q4 a neve, hanem valami más... Mintha egy Doom-utánzat lenne... Szóval nem a játékkal van bajom, nem is a nevével; hanem ez a kettő együtt sántít...

a grafika valami isteni

Ez már elhangzott, a grafikán tényleg nincs kivetnivaló, de nem minden a grafikai élmény...

Szal, ha értékelnem kéne, 75 %-ot adnék a játéknak.

75% jó körökben már citromdíjnak számít... Én azért többet adnék rá.

76 :D
(legyen 88 :D )

Sigmund

Sigmund

Uwel Ökle

• Fórumita
  • 3321 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.06.07, 12:26

Hali!
Kössenek fel, de nekem tetszett a Q4. Bődületes henteléseket lehet benne lenyomni, és a grafika valami isteni. A sebességgel sincs baj, ha az embert már megoperálták a stroggok, akkor megyí mint a meszes. Tény hogy a 2 hangulatát nem hozza, ezt aláírom. De nem rossz játék. Sajnálom hogy nem BFG van, hanem dark matter gun, de a soti hangja kárpótolt. Végre tényleg szól, nem úgy mint a Doom3-ban.
Szal, ha értékelnem kéne, 75 %-ot adnék a játéknak.

Pestaa

Pestaa

Operálandusz

• Fórumita
  • 279 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.06.03, 13:02

Próbáltam egyszer futószallagot csinálni a játékban, mert hogy lehet azt is, meg mozgólépcsőt is. :ugri:

Megpróbálkozok majd azokkal is, de előbb statikus elemek legyenek ^_^”

Urakil_Nakryd

Urakil_Nakryd

Sámán

• Archívum
  • 1424 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.06.03, 12:03

Helyes-helyes. Izzítsd be fűtsd fel a motorokat és had bőgjenek a lóerők. :ugri:
Próbáltam egyszer futószallagot csinálni a játékban, mert hogy lehet azt is, meg mozgólépcsőt is. :D

Pestaa

Pestaa

Operálandusz

• Fórumita
  • 279 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.06.03, 11:41

Akkor lehet, hogy én sem fogom kipróbálni még egy fél évig. :)

Helyes, helyes :D

single playerre gyúrtak rá ennek az elkészítésekor állítólag.

Az túlzás, hogy gyúrtak rá. Próbáltak erre koncentrálni, így aztán a multi rész gagyi... Érzésem szerint a single-ről is ugyanezt tudom elmondani :ugri:
A küldetések sablonosak, mindet láttuk már más játékokban...
Mikor rányomok a a continue feliratra, egy pillanatig tátva marad a szám az intro láttán. Bár a sztori akkor se tűnt egyedinek, a kivitelezés megragadott... Aztán a kamera kontrollálása átkerül az én kezembe, a karakter előránt egy revolvert [kis túlzás :D], de ekkor már éreztem, hogy nincs minden rendjén. Megnyomtam a W gombot, de a főhős egy csiga. Lehet, hogy ezzel jobban visszakapom a teljes-harci-páncélzatban-vagyok-terminátor-módra érzést, de az alant említett Quake-feelingnek híre-hamva sincs...

Pályaszerkesztéssel, hogy állsz?

Relatíve jól. Gondolatban formálgattam már egy-két pályát, Radiantot ideje izzítani :D

Módosította Pestaa: 2006.06.03, 11:43

Urakil_Nakryd

Urakil_Nakryd

Sámán

• Archívum
  • 1424 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.06.03, 11:02

Haverom odaadta a Quake 4-et nekem is de már fél éve itt dekkol a gépemen és még nem vettem magamon lelki erőt, hogy kipróbáljam. :D
Sőt mindig el is feledkezem róla, hogy egyáltalán meg van. :ugri:

Akkor lehet, hogy én sem fogom kipróbálni még egy fél évig. :D
Én csak képeket láttam belőle, s az nekem unkig elég volt azzal együtt, hogy single playerre gyúrtak rá ennek az elkészítésekor állítólag.

Feeling nélkül egyik game sem jó. :D

Pályaszerkesztéssel, hogy állsz?

Pestaa

Pestaa

Operálandusz

• Fórumita
  • 279 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.06.03, 09:35

Volt szerencsém (?) kipróbálni a Quake IV-et... Rögtön jött is az első kérdés:
hova süllyedünk még?

Bár a grafika fenomenális, vastaps érte John Carmacknak, maga a játék bődület. :D
Hiányzik belőle az a Quake-feeling. Mintha nem is az id Software készítette volna, vagy mintha eddig szimulátorjátékokkal foglalkoztak volna.
Már korábban közölték velem, hogy elmarad a várttól, bízva bíztam abban, hogy mégis kellemesen csalódom majd... Hát csalódtam, az egyszer biztos...

Szvsz ugyanez a koncepció az összes játék esetében is. Lásd: Unreal Tournament. Nem rossz, nem rossz, de nem tűnik a többi UT játék folytatásának...
Ha a grafika, a hanghatás, az MI, minden külcsín ilyen mértékben tud fejlődni, a hangulat miért nem?! :ugri:

Pestaa

Pestaa

Operálandusz

• Fórumita
  • 279 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.05.28, 00:38

Köszi szépen , bár a letöltéshez regisztrálni kéne...?

Minimális angol tudással minden egyértelmű; de úgy hiszem, hogy igen, szükséges. Ajánlatos *nem* megrendelni a hírleveleket ;)
Akár valótlan adatokkal is ki lehet tölteni, ha félted a személyazonosságod... Bár a 21. században már a fiktív személyeket is megtalálják... :)

Jó modolást :nuke:

Q10

Q10

Régi fórumozó

• Archívum
  • 1201 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.05.24, 21:22

Helló!
Azt szeretném megtudni , hogy tudtok-e olyan oldalt , ahonnan le lehet tölteni a Quake 3 kiegjét , a Dragon Ball-os Bid For Power-t. És ha igen , akkor a már a gépen fönt lévő Quake 3 hoz hogy lehetne ezt hozzáadni.
Köszi szépen!

Ajánlom figyelmedbe a google.com-ot. Nagyon szeressem, a legjobb keresőmotor :normaalis:

A keresett mod:

http://downloads-zdnet.com.com/Quake-III-A...3-10252375.html

Köszi szépen , bár a letöltéshez regisztrálni kéne...?

Urakil_Nakryd

Urakil_Nakryd

Sámán

• Archívum
  • 1424 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.05.23, 16:00

A berakása attól függ, hogy hogyan készítették el. Van olyan Modom amit instálálni kell, de van olyan is amit csak egyszerűen a Baseq3 könyvtárba kell bemásolni, vagy valahova elérési úttal. Ez a modoknál általámban fel van tüntetve.

Pestaa

Pestaa

Operálandusz

• Fórumita
  • 279 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.05.23, 13:32

Helló!
Azt szeretném megtudni , hogy tudtok-e olyan oldalt , ahonnan le lehet tölteni a Quake 3 kiegjét , a Dragon Ball-os Bid For Power-t. És ha igen , akkor a már a gépen fönt lévő Quake 3 hoz hogy lehetne ezt hozzáadni.
Köszi szépen!

Ajánlom figyelmedbe a google.com-ot. Nagyon szeressem, a legjobb keresőmotor :leborul:

A keresett mod:

http://downloads-zdnet.com.com/Quake-III-A...3-10252375.html

Módosította Pestaa: 2006.05.23, 13:36

Q10

Q10

Régi fórumozó

• Archívum
  • 1201 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.05.23, 11:45

Helló!
Köszi szépen!

Urakil_Nakryd

Urakil_Nakryd

Sámán

• Archívum
  • 1424 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.05.21, 14:19

Ha tudok, és lesz időm, szívesen segítek neked pályaszerkesztésben. Tesóm már leállt a játékokkal, így pályát sem szerkeszt már. Nincs rá se ideje, se kedve. :punny:
A weblap pedig tényleg csak haveri körben van elterjesztve. Oda szoktam delrakni infókat, de majd költözik, egy jobb helyre, és más arculatot fog kapni, meg csak regisztráltaknak. :aboci:

Pestaa

Pestaa

Operálandusz

• Fórumita
  • 279 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.05.21, 14:13

Nincs szükség kikeresgetésre, kilistázásra.

Erre voltam kíváncsi :pipe:

A weblapom nem a nagyközönség számára készült, még be sincs regelve egy keresőmotorhoz sem. :aboci:

Egy honlap nézettsége nem csak attól függ, hogy a keresőmotorok nyilvántartják-e. Szűk baráti körömben terjesztve lesz a mániám, szervezek egy 2 fős csapatot pályakreálás gyanánt. Ha már Te és a tesód csodákra voltatok képesek, mi miért ne lehetnénk? :punny:
Már van is egy ötletem egy kezdetleges DM-pályához.

Urakil_Nakryd

Urakil_Nakryd

Sámán

• Archívum
  • 1424 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.05.21, 13:27

Az össze PK3 filenak a Baseq3 könyvtárban kell lennie. :punny: Nincs szükség kikeresgetésre, kilistázásra.

A weblapom nem a nagyközönség számára készült, még be sincs regelve egy keresőmotorhoz sem. :aboci:

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]