Ugrás tartalomhoz

Fotó

Tűzvarázslók

• Válasz írásához lépj be
1164 hozzászólás érkezett eddig

Redguy

Redguy

Stray Bullet

• Fórumita
  • 866 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.07.28, 16:06

Krynn,

Így jár, aki fél szemmel figyeli a fórumokat és meló közben gépel. :) Félreérthető volt, elhiszem. Az a lényeg, hogy a szerzők folyamatosan dolgoznak Ynev alakításán és - reményeink szerint - javításán. Hogy az olvasóknak és a játékosoknak ez mennyire tetszik, az nyilvánvalóan egyénfüggő. Az pedig, hogy a megjelent anyagokból ki mit integrál a világképébe és/vagy a játékába, főleg az. Akkor sem befolyásolnánk ezt, ha megtehetnénk, de egyértelműen arra törekszünk, hogy amit leírunk, az minél szélesebb körben elfogadottá váljon.

Bővebben itt beszélhetünk a témáról, ha lesz érkezésed, gyere el. A meghívás természetesen mindenkinek szól.

Krynn

Krynn

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1307 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.07.28, 14:48

Többek között az, hogy ne legyen végletesen fekete/fehér a világ.

Én ezt pontosan értem, de miért lenne a végletesen fekete/fehér szar? :) Remélem érzed, hogy nekem csak egy "szerintem" hiányzott volna, mert ez így eléggé leugatósra sikeredett. :)

Mintegy mellesleg, nekem is jobban tetszik az árnyalt Ynev, szuperhősös világmegmentőset másik rpg-vel játszunk. :)

Az autógyártók sem kérik számon a Kresz betartását a sofőrökön.

Ez meg egy nagyon ravasz analógia, mert azt sugallja, hogy a gyártók (akik valamiféle konstruktív dolgot visznek végbe) és a Kresz (ami egy föltétlenül üdvös rendszer) hasonló a kreatív fejlesztéshez (ami mehet tök rossz, romboló irányba is) és a világ stílusához (ami meg ízlés kérdése). Az meg elsőre is átjött, hogy "azt csinálsz, amit akarsz" :)

A tréfás csak az volt, hogy az "azt csinálsz, amit akarsz" sor után az jön, hogy "ez szar, mert én azt mondom". :) De nincs köztünk vita, különben sem nekem címzeted a dolgot. :lol:

Redguy

Redguy

Stray Bullet

• Fórumita
  • 866 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.07.27, 13:21

Krynn,

Azoknak, akik dolgoznak Ynev megteremtésén és kidolgozásán, vannak bizonyos szándékaik. Többek között az, hogy ne legyen végletesen fekete/fehér a világ. Azoknak, akik játszanak Yneven, természetesen nem kötelező mindezt szem előtt tartaniuk, csak javasolt.
Az autógyártók sem kérik számon a Kresz betartását a sofőrökön.

KLM,

Egyetértek. Blobnál mondjuk ez már igen régi probléma, szerintem már szervült.

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 12412 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.07.27, 12:56

Hali!

Ezt speciel tar242 sem mondta...
Ellenben az Észak Lángjai & a (másik Gorduin-könyv az Elátkozott Vidéken, ami leginkább egy lapozgatós könyvhöz hasonlít, de az istennek se jut eszembe a címe) könyvek öléggé egyszerű Forgotten Realms/Greyhawk utánérzést adtak Ynevnek.

(OFF)Fene se tudja - számomra már a Halál Havában és az Észak Lángjai sem efféle fekete<->rózsaszín Ynevet festettek. Úgy értem
a Vörös ("Jó") zászlóknál is voltak embervadászok meg nekromanták (nem az a tipikus "lóvfulgúd" még AD&D-ben sem), a toroniak
meg már akkor is őriztek valamit az egykori kyr dicsőségből (Rosanna nagy szerelme... Mármint a fedősztori, amibe szerelmes
volt :) ), stb.

Inkább a későbbi anyagok közül volt pár, ami - számomra is- inkább "húdegonoszvagyokmertfüligvérbenzsigerbentrutymózok"
mentalitása miatt volt erősen izzadtságszagú.(/OFF)

De hát ízlések és pofonok.

Adios
KLM

tar242

tar242

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 804 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.07.27, 07:13

ui: ha már az ordaniak szerafisták, akkor kérdem én, az UTK miért hagyta ki a kaszt leírásánál a szeráfi mágia FP-ből varázslását, meg többit? :gyagya:

Bár kifejezetten játéktechnikához és játékmechanizmushoz nem sokat értek, amennyire én látom ez történt, Ordan háza táján:

1. Megvolt az eredeti verzió: Godoni mágia kissé eltorzított formában
2. Jött egy másik elmélet: ELKÉPZELHETŐ, hogy szerafizmus

Azaz, a Renier féle cikk felvázolt egy másik lehetőséget (pontosabban "adott" egy kiforrott, meglehetősen logikusan felépített újfajta mágiaformát), megadva a játékosoknak a lehetőséget, hogy eldöntsék saját maguk, melyik a szimpatikusabb verzió. Teljesen hivatalos verzió (valószínűleg nem véletlenül) nem készült ez ügyben.

3. Jött a szokásos felhördülés: nonemáhogyszeafizmuslegyen!
4. Jött az UTK (ami tudtommal nem mindenben és nem feltétlenül tükrözi a "hivatalos" gárda álláspontját), ami megpróbálta a 2 féle verziót összebékíteni (lsd: Krynn hozzászólását), ami szvsz meglehetősen nagy hiba volt: jó a pörköltszaft és a piskóta külön-külön, de együtt borzalmasak és ütik egymást.

Módosította tar242: 2010.07.27, 07:16

Krynn

Krynn

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1307 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.07.27, 01:50

Redguy:

IDÉZET(Lambach @ 2010.07.26, 16:46 )
Francnak kell árnyalni mindent:D

Azért, hogy ne legyen szar.

Ez mondjuk teljesen ízlés kérdése, főleg az első soraid után fura így ez a kijelentés. :gyagya:

Utk szerafizmus: nem hagyták ki, 10. szinttől van lehetőség ezt az utat szolgálni. De nem a papoknak - ők ugye kegyből zúzzák.

Módosította Krynn: 2010.07.27, 01:53

Redguy

Redguy

Stray Bullet

• Fórumita
  • 866 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.07.27, 00:45

Lambach,

A saját játékodban azt fogadsz el, amit csak úri kedved diktál. Akkor sem perel senki, ha nálatok Ynev banán alakú. A ti asztalotoknál ti döntitek el, mi a helyzet. Mindenhol máshol hivatalosnak számít, amit Renier leír.

Azért, hogy ne legyen szar.

Cikornya

Cikornya

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 672 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2010.07.27, 00:29

Hát ha már kidolgozták a szerafizmust, akkor alkalmazhatnák is :gyagya: jelenleg a tűzmesterek szerafistábbaknak tűnnek szvsz

Klizen

Klizen

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1969 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.07.26, 23:32

ui: ha már az ordaniak szerafisták, akkor kérdem én, az UTK miért hagyta ki a kaszt leírásánál a szeráfi mágia FP-ből varázslását, meg többit? :gyagya:

különben túl egyértelmű lenne hogy szerafisták, különben meg még ők e tudják biztosra hogy azok

meg különben is, miért lenne kötelező jellegű fp-ből is varázsolni, bármi más mellékhatása is lehet a szerafizmusnak, pl a kevés mana pont szintenként

meg azért mégiscsak más lehet egy istennel szeráfi alkut kötni, mint egy démonnal...

Cikornya

Cikornya

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 672 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2010.07.26, 22:52

Ízlések és pofonok. A fekete-fehér M*-tól személy szerint :gyagya:
A Toron és az ÉSZ ebből a szempontból kifejezetten nagy előrelépés szvsz. A világ is élethűbb és élhetőbb ettől.
Mellesleg mi az az intelligens tápolás? Ez a szófordulat új nekem. :dilis:

Módosította Cikornya: 2010.07.26, 22:54

Lambach

Lambach

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 368 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.07.26, 17:46

Nem mondtam hogy annyira rossz lenne a Renier féle elképzelés.
De tudod én ha árnyalt mert lelkibeteg játékot akarok játszani arra ott van vmeik WOD játék...
a MAGUS legyen fantasy
Pl nem is olyan régen szépen elpusztitották a kráni nem gonosz csak más elképzelést megjegyzem nagyon helyesen
csak azt sajnálom hogy pl egy ilyen forumon azt akit a fantasy vonalat és bizony a az intelligens tápolást azt egyből lehülyézik tápkrálynak tartják
pedig én nem vagyok az...
És az Ordaniak sem rossz arcok ha papjai ha szerafistái Sogronnak..

tar242

tar242

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 804 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.07.23, 10:35

Hali!

Franc se tudja - eredetileg Ynev egy elég sablonos világ volt a jókkal, akik összetartanak, segítik egymást, ha öszekapnak, akkoris hamar kibékülnek stb., stb. Ezen az alapvilágon Ordan valóban a rózsaszínű jófiúk gyülekezetének tagja volt, Pyarron, Shadon, stb. mellett.

Mondjuk speciel szerintem Ynev nem nagyon volt rózsaszín sohasem.

Inkább arra értettem, hogy kezdetben nagyon is megvolt az idealisztikus "ők jók, ők gonoszak és kűzdenek egymással" felosztás. Ehhez a kiinduláshoz képest a gonosz birodalmak (főleg Toron) árnyalása ill. a jók közötti belső ellentétek és esetleges hátsó mozgatórugók feltárása jelentősen megbolygatta a "hősi" fantasy-re jellemző jó-gonosz felosztást.
Azaz az új kép (lsd Lambach "Új-Ordan" -t illető kritikáját) már jóval kevésbé egyértelmű és sokkal összetettebb, hogynemondjam: realisztikusabb :)

Módosította tar242: 2010.07.23, 10:36

Blob

Blob

Kockavadász Ogre

• Fórumita
  • 1604 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.07.23, 09:49

Hali!

Franc se tudja - eredetileg Ynev egy elég sablonos világ volt a jókkal, akik összetartanak, segítik egymást, ha öszekapnak, akkoris hamar kibékülnek stb., stb. Ezen az alapvilágon Ordan valóban a rózsaszínű jófiúk gyülekezetének tagja volt, Pyarron, Shadon, stb. mellett.

Adios
KLM

Ezt speciel tar242 sem mondta...
Ellenben az Észak Lángjai & a (másik Gorduin-könyv az Elátkozott Vidéken, ami leginkább egy lapozgatós könyvhöz hasonlít, de az istennek se jut eszembe a címe) könyvek öléggé egyszerű Forgotten Realms/Greyhawk utánérzést adtak Ynevnek.

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 12412 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.07.23, 09:25

Hali!

Adios
KLM

tar242

tar242

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 804 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.07.22, 21:18

Zsoltit kár volt oda engedni Ordanhoz.. MTJ alapján nekem a jófiuk bandájának tünt Ordan.
Ez meg összekavarta a dolgokat.Menő meg sirálya a szerfizmus de nem kellett volna
A populációt lehet tényleg sommásan olvastam össze de hát mea culpa...

A lent olvasható dolgot nem akarom elfogadni és nem is tartom kötelező érvényűnek sem hivatalosnak mert hiába volt egykor ő a Magus alkotója lehetne vitatkozni azon hogy amit ő mond az hivatalos vagy sem...

Az MTK-val egy kicsit karakteresebb lett, de még mindig ott volt, hogy nekik muszáj a jófiúkhoz tartozni.
Ezek után kezdődött az egyes tucathatalmak árnyalása, komolyabb "realisztikusabb" formába öntése, ahol Pyarron már nem a kötelező jó, aki mindenkit istápol, hanem bíz egy terjeszkedő, magát és elveit ill. vallását, más hagyományokra fű alatt ráerőltető, terjeszkedő és minden más kultúrát lassan bekebelező nagyhatalom, Shadon a mániákusan elzárkózó, Pyarron-tól egyre erősebben elhatárolódó és azt vetélytársának tekintő hatalom, stb, stb.
Valszeg ennek a folyamatnak az eredménye az, hogy Ordan a jófiúk gyülekezetéből VÉGRE egy karakteres, 3. pólus lett a névtelen "hát igen ők is Pyarronnal vannak, meg segítik, meg megtanítják Sonort a tűzmágiára"- szintű arctalan másodhegedűsből.

Én, aki meglehetősen szeretem Ordant és a Tűzvarázslókat, nagyon-nagyon örültem ennek a szemléletváltásnak , mert ebből az elmosódó "se hús-se hal" katyvaszból, (ami számomra sajna még az MTK-ban is megjelent - igaz, a réginél azért jóval árnyaltabb formában - lsd "Tűz Táplálói= megértő, bölcs Sogronita jófiúk"), végre egy olyan tökös, erőszakos, karakteres, katonaállam lett, ahogy én logikusnak találtam és már jóval előbb (már a Nagy Zöld leírása alapján) elképzeltem.
Ugyanígy úgy vélem, hogy ez az árnyalás a többi "jó" államnak is jót tett - egyszerűen "arcot" kaptak.

Ezt persze nem muszáj elfogadni, ahogy a szerafizmust sem - én (veled ellentétben) egy jelentős minőségi ugrást látok benne.

Módosította tar242: 2010.07.22, 21:20

Lambach

Lambach

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 368 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.07.21, 18:09

Zsoltit kár volt oda engedni Ordanhoz.. MTJ alapján nekem a jófiuk bandájának tünt Ordan.
Ez meg összekavarta a dolgokat.Menő meg sirálya a szerfizmus de nem kellett volna
A populációt lehet tényleg sommásan olvastam össze de hát mea culpa...

A lent olvasható dolgot nem akarom elfogadni és nem is tartom kötelező érvényűnek sem hivatalosnak mert hiába volt egykor ő a Magus alkotója lehetne vitatkozni azon hogy amit ő mond az hivatalos vagy sem...
Reniernél vannak a jogok?
És ez tuti?
Amit ő mond vagy ir az miért is szentirás?
(erre ne ebben a topicban irjon aki fel tud homályositani)

tar242

tar242

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 804 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.07.09, 12:57

Átfutottam azt MTK-t de nem találtam ilyet.
A 65% megint erős túlzás hacsak nem olyan kevés az egéyb lakos.
A jó szándékú diktatúrát meg inkább felejtsük, hisz nem egy környező városállamot aláztak be illetve irányítanak a háttérből(Rúna délvidék cikkek ha jól rémlik). Ezt nem mondanám jószándékúnak. Ordan egy papi-varázslói vezetésű városállam ami messze van mindenkitől ahhoz h keménykedhessen :felvon: Na viccet félretéve ez Spárta-dolog a te egyéni fikciód lehet ere nemigen találtam eddig utalás.

A "Jó szándékú diktatúra" valóban vicces (és hamis) megfogalmazás, de a "spártai jelleg" sztem is helytálló Ordanra nézve.

"Ordan tipikus példája annak, amit találó kifejezéssel "dackultúrának" nevezhetünk. Egyik részről adva van egy olyan közeg – a Hágóvidék lakossága –, amely rohamosan veszíti el azonosságtudatát egy idegen civilizáció – a pyarroni – eszmei-ideológiai nyomása alatt. A másik tényező egy rendkívül agresszív és belterjes közösség, amely kirívóan intoleráns nézeteket hirdet, és aprólékos szigorral szabályozza tagjai belső életének minden mozzanatát. Vonalassága és egyoldalúsága miatt sohasem tudott széles körben elterjedni, ahhoz azonban túlságosan konok, hogy feladja önállóságát és beleolvadjon egy nagyobb civilizációba. Ilyen szervezet például a Tűzvarázslók Rendje.
Amikor a Hágóvidéken a kulturális asszimiláció elérte azt a fokot, hogy az emberek ősi hitük, történelmük és hagyományaik után már az anyanyelvüket is fokozatosan elfelejtették, s a köznapi érintkezésben is rákaptak a pyarroni dialektus használatára, néhány vezetőjüket a fejlemények a kétségbeesés határára sodorták. Az utolsó szalmaszálba is hajlandóak voltak belekapaszkodni, ha megmenti népüket a totális önfeladástól. Az adott esetben ezt a szalmaszálat a Tűzvarázslók Rendje jelentette, akiket mindenütt általános félelem és utálat övezett erőszakosságuk és furcsa szokásaik miatt; az azonban köztudomású volt róluk, hogy nem pyarroni hitet vallanak.
A rend egyike volt azoknak a félig mágikus, félig vallásos szektáknak, amelyek gombamódra elszaporodtak Yneven a Kyria bukását követő zűrzavaros századokban, s szélsőségesen militáns eszközökkel próbálták fenntartani a birodalmi dicsőség emlékezetét. A politikai viszonyok alakulása a Hágóvidéken jószerivel példátlan lehetőséget kínált, hogy kitörjenek az elszigeteltségből; és meg kell hagyni, okosan éltek az alkalommal. Az első települések önként hódoltak be nekik, két rossz közül a vélt kisebbiket választva; a többire erőszakkal terjesztették ki hatalmukat. Hamarosan sikerült zsarnoki önkényuralmat kiépíteniük, mindenütt nyom nélkül eltörölve a helyi közigazgatást. Tekintélyük megfellebbezhetetlenné vált, szavuk törvénnyé; minden vallás gyakorlását betiltották a Hágóvidéken, és kizárólagos érvényre emelték a maguk elsatnyult, szerafista Sogron-hitét.
Befolyásuknak természetesen határt szabott kultúrájuk agresszív jellege. Miután látták, mi történt a hágólakókkal, a mélyebb Délvidék emberlakta települései inkább a kevésbé erőszakos pyarroni térítőknek adták be a derekukat. Kezdetben a tűzvarázslók azt a vágyálmot dédelgették, hogy sikerül meghatározóvá válniuk a kaotikus szerkezetű Sogron-egyházban, várakozásaikban azonban csalódniuk kellett. A jelentősebb déli szentélyközpontok papjai elismerték ugyan őket hittestvéreiknek, ám eszük ágában sem volt lemondani hatalmukról a kedvükért; ami pedig a Toron pártfogását élvező északi szektákat illeti, azok rabiátus haraggal fordultak ellenük.
Hogy az ordani magokrácia mégis fennmaradt mind a mai napig, azt egyetlen fontos tényezőnek köszönheti: a semlegességének. A rendet jobban lefoglalják saját véres harcai az északi felekezetekkel, semhogy időt és energiát fecsérelhetne a világméretű konfliktusokra. Ha viszály tör ki Krán és Pyarron között, mindegyik délvidéki civilizációról meg lehet előre mondani, hogy melyik oldalra áll (a dzsadok ősi szokásaik szerint ebben is megosztottak), kivéve Ordant. Az eddigi háborúk során többnyire semleges maradt, olykor pedig Pyarronnak fogta pártját; de előfordult már az is, hogy jó pénzért Krán rendelkezésére bocsátotta erőforrásait. Sokan az önállóság jelének tekintik ezt a viselkedést, noha valójában pusztán mélységes érdektelenségről van szó.
A történelmi távlatok persze megszépítik az eseményeket, és a tűzvarázslók homloka köré lassacskán hősi nimbusz fonódott, a függetlenség bajnokainak tüntetve fel őket. Amikor véget ér egy-egy háború, az öldöklésbe belecsömörlött menekültek, akiket földönfutóvá tettek a rablóhadjáratok, seregestül rajzanak az ordani államközösségbe. Elvégre – okoskodnak – a Hágóvidéken könnyű lesz újra megvagyonosodni az átmenő kereskedelemből; nagyon kevesen vannak tisztában vele, hogy ez a rend monopóliuma. Kétségkívül csábítólag hat rájuk az is, hogy a tűzvarázslók csak ideológiai téren alkalmaznak terrorisztikus eszközöket, a szűkebb értelemben vett faji megkülönböztetést nem ismerik: ha áttér Sogron hitére, minden neofitát készségesen befogadnak, haja-bőre színétől függetlenül.
így gyarapodik Ordan lakossága, és így toborozza a rend fanatikus növendékeit, a bosszúvágyók, a megkeseredettek, a kudarc elől az erőszakba menekülők közül. Alighanem különös fintora a történelemnek, hogy a vetélkedő nagyhatalmak árnyékában egy fundamentalista elveket hirdető mágus-szekta önálló kultúrává nőhette ki magát."

Hozzáteszem ez a kép valójában teljesen más mint amit az MT és korábbi anyagok sugallnak, de ugyanez a helyzet a szerafizmussal is Ordan kapcsán.

Raoul Renier a DV fórumról.

Módosította tar242: 2010.07.09, 13:04

dzjaulah

dzjaulah

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 150 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.07.08, 21:28

A Sötét térítő című könyvecskét tudom ajánlani, az eleje Ordanban van ezt tudom, mert azon még átszenvedtem magam.

(Egyszerűen nem jött be, hogy Airun Al Marem igazi Skandar Graun féle jellem fejlődésbe kezdjen, és az inteligenciája az egyébként nem túl butáról elinduljon a moszat felé.)

auer

auer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5248 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.07.08, 12:45

Átfutottam azt MTK-t de nem találtam ilyet.
A 65% megint erős túlzás hacsak nem olyan kevés az egéyb lakos.
A jó szándékú diktatúrát meg inkább felejtsük, hisz nem egy környező városállamot aláztak be illetve irányítanak a háttérből(Rúna délvidék cikkek ha jól rémlik). Ezt nem mondanám jószándékúnak. Ordan egy papi-varázslói vezetésű városállam ami messze van mindenkitől ahhoz h keménykedhessen ;) Na viccet félretéve ez Spárta-dolog a te egyéni fikciód lehet ere nemigen találtam eddig utalás.

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 12412 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.07.08, 12:43

Hali!

A diktatúra még ok, de hogy Ordan mint ynevi spárta? forrásanyag?

MTK(nem a focicsapatra gondolok ;) ) egész napos kiképzésben van a város nagyrésze.Vannak itt is buzik meg selyemfiuk meg orgazdák de minden a Tűzvarázslók akarata szerint van.(tehát totál kemény az egész)
(Sztem fegyverforgató vagy vagy mágus vagy pap a lakosság 65 százaléka)
Diktatúra nos lehet nem katonai hanem papi mágikus diktatúra de ha létezik jószándéku kemémy diktatúra akkkor ez az.
Ha vkinek erős a megfogalmazás akkor mondhatja nyugodtan azt is hogy erőskezű vezetés...

Ha úgy is van minden, ahogy leírtad, akkor is maximum a férfi lakosság 65%-ról lehet szó - ami
nyilvánvalóan NEM a lakosság 65%-a.

De egyébként inkább a ffi lakosság 25-40%-a a reális - a többiek túl fiatalok/öregek vagy épp nem alkalmasak.

És mindezt elmondva: a nomád törzsek, ahol lóval mennek budira és nyíllal lövik ki a kondérból a cubákot
5 éves koruk óta a kölykök... Na, szóval ezek a törzsek is a lakosság kb. 10%-át tudták kiállítani egy-egy
csatára, amit ha elvesztenek, akkor azt nagyon fájlalják.

Adios
KLM

Módosította KLM: 2010.07.08, 12:48

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]