Ugrás tartalomhoz

Fotó

Tűzvarázslók

• Válasz írásához lépj be
1164 hozzászólás érkezett eddig

Lambach

Lambach

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 368 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.07.08, 12:07

A diktatúra még ok, de hogy Ordan mint ynevi spárta? forrásanyag?

MTK(nem a focicsapatra gondolok ;) ) egész napos kiképzésben van a város nagyrésze.Vannak itt is buzik meg selyemfiuk meg orgazdák de minden a Tűzvarázslók akarata szerint van.(tehát totál kemény az egész)
(Sztem fegyverforgató vagy vagy mágus vagy pap a lakosság 65 százaléka)
Diktatúra nos lehet nem katonai hanem papi mágikus diktatúra de ha létezik jószándéku kemémy diktatúra akkkor ez az.
Ha vkinek erős a megfogalmazás akkor mondhatja nyugodtan azt is hogy erőskezű vezetés...

dobeis

dobeis

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 33 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2010.07.07, 18:16

Nem is egyedül kéne elérniük bármit is. Akadnak azért még Ynev szerte, akik szívesen vennék Toron pusztulását, vagy legalábbis meggyengítését. Mivel elpusztítani azért.., akinek sikerül annak ;) :sor:

auer

auer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5248 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.07.07, 14:26

Ordan nem létező hadereje?
Az egész város egy félkatonai diktatúra Ynev Spártája...
Van ott azért mitől félni...

A diktatúra még ok, de hogy Ordan mint ynevi spárta? forrásanyag?
A Sötét térítő alapján csak egy standard ynevi nagyváros velence beütéssel és tűzvarázsló renddel. Másrészt toron haderejével 1:1 alapon 2-3 ország ha tud versenyezni kontinensen.

Lambach

Lambach

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 368 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.07.07, 14:19

Ordan nem létező hadereje?
Az egész város egy félkatonai diktatúra Ynev Spártája...
Van ott azért mitől félni...

auer

auer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5248 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.07.05, 16:04

Hiszik is meg nem szerintem. az meg h Toront emiatt megtámadni hát elég röhejes. Főleg ha figyelembe vesszük a távolságot, összemérjük Ordan nem létező haderejét Toron létezőjével, eleve esélytelen és kivitelezetlen. lehetnek kemények a tűzvarzslók de nem ennyire. (másrészt háttéranyag alapján igazán komoly dolgokba nem igen mentek bele, háborúk hadjáratok, inkább kis létszámú sz*rkavarás

dobeis

dobeis

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 33 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2010.07.05, 15:59

Tiszteletem!

Ti mit tudtok, mi a véleményetek az ordani sogroniták és a Khiíl-tavi szobor kapcsolatáról? Tehát ők is Sogron egyik győzelmének bizonyítékát látják benne? Vagy esetleg csak Toroniak kitalációjának tartják? Mert tudtommal nem igazán látogatják, mint zarándokhelyet. Nyilván a Toroniak nem néznék jó szemmel, de szvsz, ha olyan fontos lenne nekik, nem hagynák, hogy az ellenség fennhatósága alatt legyen. Ld. pl. keresztes hdj.-k..

Sogron Szent tüze világítsa be utatok! :)

Lambach

Lambach

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 368 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.05.11, 11:56

A Tűzmestereknél, ha tetkóból idéznek meg egy varázslatot, amit utóbb kicsit még felerősítenek, akkor a varázslási idő is kitolódik? A szöveg csak annyit ír, hogy a tetkó aktivizálása annyi sec, amennyi a varázslat alaperősítésű ellövése. Pl. a TV-n van egy tűzpolip tetkó. Alaperősítéssel megidézni 5 sec. De mondjuk 5-ös erősítéssel szeretné... akkor 25 sec lesz, vagy marad az 5 és csak + manát kell belepumpálnia?

Valamiért érje meg nekem a tetoválások erejét használni.

Szerintem bőven maradhat az 5 sec és csak a manát kell bele pumpálnod.
(hiszen ezért már így is bőven megfizetsz Ép-vel)

Ugye nem felejtettük el hogy azok a tetoválások amikkel a boszorkánymesterek tűzvarázslatokat készítenek azok a Dsidoni hagyopmányok alapján(a Tűzmesterek céhe által) lettek létrehozva ezek meg eszik az életerőt.

Nem is kicsit.

irgumburgum

irgumburgum

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 315 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.05.09, 02:45

"Na most ha tudom hogy lelkem megsemmisül mert az üdvözülésemhez szükséges isteneket megették reggelire a kyrek akkor nem kérnék semmiféle kalandozókat hogy verjék szét az én kis hegyi kristály menedékemet mivel akkor valószínűleg úgy járok mint egy ork szétfoszlok a semmibe vagy valami kóbor szellemként fogok kóvályogni mint az a szél szellem akit Baál-Kain megidéz hogy infót kapjon az uj világrend állásáról...
Ha tudom hogy nekem ez nem jó akkor miért kérném a kalandozókat hogy engedjenek a körforgásba vissza?"

Itt lép be a temtési szertartás, vagy a lélek áldozat varázslat. Ezek segítségével valamely isten /például Darton/ síkjára lehet vezényelni az érdekelt lelket.

Cikornya

Cikornya

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 672 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2010.05.02, 12:46

Más tészta:
A Tűzmestereknél, ha tetkóból idéznek meg egy varázslatot, amit utóbb kicsit még felerősítenek, akkor a varázslási idő is kitolódik? A szöveg csak annyit ír, hogy a tetkó aktivizálása annyi sec, amennyi a varázslat alaperősítésű ellövése. Pl. a TV-n van egy tűzpolip tetkó. Alaperősítéssel megidézni 5 sec. De mondjuk 5-ös erősítéssel szeretné... akkor 25 sec lesz, vagy marad az 5 és csak + manát kell belepumpálnia?

Dronner

Dronner

Régi fórumozó

• Archívum
  • 5763 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.04.24, 20:21

Lambach:
A lélek halhatalan. Mégha van is lélekáldozat varázslat (ami ezt az alapvetést felülírja), ha hitetlen vagy, akkor sem semmisül meg a lelked, hanem kódorog. Ha mákod van, ujjászületsz. A crantaiak vissza akarnak kerülni a körforgásba. Tudod, az Örökbe. MErt a jelenlegi létük már terhes. Ellenben lehet akkora hatalmuk, hogy a köztes lét után "lpusztításukkor rendes reinkarnálódásra kerülhessen sor.

daekow

daekow

Ormányosbogár

• Fórumita
  • 2843 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.04.24, 13:59

Hali.

Hellguard666:

1. Mi van ha az adott mágiatudor vallása nem egyezik meg a területen uralkodó vallással? Ergo cikk-cakkban bilizik a kiátkozásra vagy a beígért kárhozatra, hiszen Ranagol / Adron / Tharr / Britney Spears majd halála után úgyis segít rajta...

Akkor a helyi hatalom üldözni fogja. Minden eszközzel.

De ez kizárólag a keményen központosított monoteista államok esetében állja meg a helyét. X toroni boszorkánymesteri rend nem csinál teológiai kérdést abból, hogy nekimegy Y Tharr-szektának. Ahogy a sogroniták sem. Morgena hívei sem. Z Tharr-szekta sem... Abasziszban kyr és pyar istenek élnek majdnem békében egymás mellett; Antoh, Ellana és Sogron a legfőbb, Tharr terjeszkedik, Dreina szintén ott van... melyik vet be "minden eszközt" az abasziszi boszorkánymesterek ellen...? Erionban az Inkvizítorok szövetsége nem képes (vagy nem akar!) komolyabban fellépni Thar és Ranagol ellen; Sinais apját megégetik, de csak nem ő az egyetlen boszorkánymester a környéken...

De az Államszövetség területén is... az őszintén Della-hívő bárd vagy arel egy széllelbélelt papja éppen tehet nagy ívben a Dreina-papok átkaira... Az meg azért necces, ha bebörtönzünk egy Arel-papot Pyarronban, csak mert az istennője szakrális hatalmával élt...

Gorvik, ahol a Ranagol-hívő boszorkánymesterek valószínűleg hitük erejét bizonyítják minden olyan esetben, amikor papot tudnak ölni...

1. Van-e mágiahasználó az ellenségnél? -> Default válasz: van.
2. Milyen típusú mágiát használ? -> tájegységenként ez 2-3 variáció is lehet, itt már a totó része jön.
3. Hányan vannak, és mekkora a hatalmuk? -> a nem létező fürkészmágiák egész sokat segíthetnének itt. :P
4. Mire készülnek? -> Ld. 3. pont :)

2-3-4. ponthoz: na és azt vajon honnan tudja a hadvezér, hogy hány gyalogos van az ellenséges seregben, és milyen arányban vannak köztük a számszeríjászok...? Vagy hogy az ellenséges csapatok vezetője milyen ember, mennyire képzett, érdemes-e valamilyen cselező hadmozdulattal próbálkozni, vagy jó eséllyel átlátja majd...? Vagy hogy a kitűnően képzett nehézgyalogság hazáját védő városi legények sokasága, vagy az emberveszteséget nem annyira preferáló fogadott zsoldosok... stb. A hírszerzés ugyebár fontos dolog. És elég, ha csak annyit tudnak mondani a kémek, hogy az udvari varázstudók (akiknek a nevét már rég tudják...) mellé érkezett Gorvikból egy csatamágus, kifejezetten erre a hadjáratra; viszont nem száll hadba sem a püspök, sem a helyi paplovagrend, amíg a templomoknak nem esik bántódása...

Ja, és Shadon NEM teokrácia, nagyon nem... :)

:sor:
d.

Lambach

Lambach

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 368 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.04.24, 10:11

IDÉZET
bestiáriumban mégis az van hogy sokszor megkérik a kalandozókat engedjék vissza a körforgásba..

Na akkor ez hogy van?

Szerinted hogyan? aboci.gif

Na most ha tudom hogy lelkem megsemmisül mert az üdvözülésemhez szükséges isteneket megették reggelire a kyrek akkor nem kérnék semmiféle kalandozókat hogy verjék szét az én kis hegyi kristály menedékemet mivel akkor valószínűleg úgy járok mint egy ork szétfoszlok a semmibe vagy valami kóbor szellemként fogok kóvályogni mint az a szél szellem akit Baál-Kain megidéz hogy infót kapjon az uj világrend állásáról...
Ha tudom hogy nekem ez nem jó akkor miért kérném a kalandozókat hogy engedjenek a körforgásba vissza?

(kicsit elkalandoztam a tűzvarázsló témától de sebaj)

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 12412 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.04.24, 08:12

Hali!

Kicsit késve:

KLM:
No igen. És itt egy újabb bibi... :sor:
Megölöd valahogy a TV-t? Ezzel a, marha nagyot kaszálsz mert a saját arcvonalában robban fel (talán van ideje, és esze kikapcsolni) b, marha nagyot buksz, mert a te csapattestedtől 5 méterre megy át lángkitörésbe.

a, sirály
b, lehet, hogy felrobban - de azért mégis jobban tetszik, mintha megsütné az alegységet és még saját lábán távozik is.
c, valahol egész máshol van, mint az előző két esetben.

A "B" terv az, hogy a BM megpróbálja kiiktatni a TV-t (és viszont) mielőtt az elkezdené angolosan* elkészíteni a falanxot.

Ezzel ott a bibi, hogy:

a, nem sikerül kiiktatni a TV-t, de ő sem patkol el -> patthelyzet, a seregek csatája dönt.
b, nem sikerül kiiktatni a TV-t, és meghal -> A TV serege jóformán érintetlen, ugyanakkor a BM saját csapatteste innentől korlátlanul kaphatja az áldást
c, sikerül kiiktatni a TV-t, és még túl is éli -> ld. kettes pont, csak most a TV serege szívja meg.

Ezt sem látom kristálytisztán - a 3 lehetséges scenarioból kettőben nem sütik meg a csapataimat. Háborúban "jó odds".

1. Van-e mágiahasználó az ellenségnél? -> Default válasz: van.
2. Milyen típusú mágiát használ? -> tájegységenként ez 2-3 variáció is lehet, itt már a totó része jön.
3. Hányan vannak, és mekkora a hatalmuk? -> a nem létező fürkészmágiák egész sokat segíthetnének itt. :)
4. Mire készülnek? -> Ld. 3. pont :)

2-4. Vannak azért fürkészmágiák, illetve vannak/lehetségesek univerzális védő varázslatok.

Mivel szerintem a 3. pontra igen nehézkesen, vagy sehogy sem kap választ a csatatéri mágiaforgató, ezért alapból arra készül, hogy az ellenség mágikusan odapörköl, ő is mágikusan odapörköl nekik, és miután tudja, hogy hol van, kb. milyen erős az ellenfél elkezdik majd lebirkózni egymást, és/vagy felkészülni az ellenséges mágia elhárítására.

Ez így nem feltétlen igaz, különösen a vastag rész.

Simán belefér, hogy a magát felfedő varázstudót meghívják "elsődleges célpontnak". Meg aztán a nagyobb balhéknál
le szokott merülni a manaháló, mégpedig hamarabb, mint ahogy a bakák elfogynak - szóval marad a hent.

(OFF)Mondjuk nekem kedvencem az a jelenet a Kódexből, amikor két kontinens serege felvonul, érzékelik a másik oldal
mágikus potenciáját, aztán mindkét sereg rugalmas elszakadást visz véghez.(/OFF)

Adios
KLM

Dronner

Dronner

Régi fórumozó

• Archívum
  • 5763 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.04.24, 05:31

bestiáriumban mégis az van hogy sokszor megkérik a kalandozókat engedjék vissza a körforgásba..

Na akkor ez hogy van?

Szerinted hogyan? :sor:

Lambach

Lambach

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 368 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.04.23, 18:34

[quote]1. Nem veszel figyelembe szabályokat a M* mágiarendszeréből, illetve félremagyarázod, hogy így az érvelésed megálljon a lábán. Ld. a nyitott szájú ember szájüregét nem végi SZA.
2. Az egész mágiarendszer / pszí rendszer kapcsán nem érvelsz más mellett mint a nagy betűs TÁP mellett, miközben te kijelented, hogy nem akarsz tápolni, emígyen rúgva izomból tökön a következetességet.

Ezek alapján úgy éreztem (érzem), hogy felesleges időt, energiát fecsérelnem a veled való csevejre, lévén egyikből sincs sok.[/quote]

Soha nem mondtam hogy nem szeretek tápolni ennyit még muszály mondanom csak az a véleményem hogy ha ésszel tesszük nincs belőle gond:)

Nem is kell velem beszélgetned :sor:

Attól hogy észre vettem egy lehetőséget attól én még nem mondom hogy az jó, vagy életképes csak azt mondtam hogy a száraz szabályrendszer megengedi:)

Nah erről ennyit:)

[quote]Itt sajnos nem jó a példád, ugyanis az okozatot látod csak, az okot nem. Az álomkristályok kialakulása a Kyr háborúk végére tehető, amikorra a crantai istenek elhagyták a híveiket, tehát nem volt üdvözülési lehetőségük![/quote
A bestiáriumban mégis az van hogy sokszor megkérik a kalandozókat engedjék vissza a körforgásba..

Na akkor ez hogy van?

Dronner

Dronner

Régi fórumozó

• Archívum
  • 5763 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.04.23, 06:39

Hellguard666:

Vajon anno a crantai varázslók, akik álomkristályokba temették a lelküket mennyire akartak üdvözülni?

Itt sajnos nem jó a példád, ugyanis az okozatot látod csak, az okot nem. Az álomkristályok kialakulása a Kyr háborúk végére tehető, amikorra a crantai istenek elhagyták a híveiket, tehát nem volt üdvözülési lehetőségük!

Azok a nekromanták / BM-ek akik az örök lét titkát keresve lesath-á változtatják magukat vajon mennyire?

Maradjunk csak az eredetileg "jó" vallásúaknál! Őszintén? Szerintem nagyon. Csak mikor az útra léptek nem érdekelték őket a következmények. Mikor nőtt a hatalmuk egyre közeledett az elmúlás, megijedtek, és próbáltak kiskaput keresni. Pl. az "örökléttel". Szerintem.

Ezzel a kijelentéssel már egyet tudok érteni.

:asit:

alister:
Utánaolvastam, igazad van. Ostobaság amit a források írnak, de igazad van.

Hellguard666

Hellguard666

The Fallen One

• Fórumita
  • 2313 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.04.23, 05:34

Dronner:

:D Ez nem is volt kérdés. De ettől még az a kijelentésem, hogy a szakrális mágiával egy dolog rivalizál a siker esélyével, a tapasztalati mágia, még nem dől meg. Én ugyanis rivalizálásról beszéltem, és dinamikus egyensúlyról a kettő között...

Ez elég IRL-hez ragadt hozzáállás. Ha vannak is ilyen emberek, szervezeti szinten egybe kovácsolni őket azonos területen, azonos érdekkel... Kissé merész elgondolás. Azonban a hatalmat nem a fán termesztik, azt meg kell szerezni. Valakiktől, akiknek van. Ha a vallással szembemegy, és kellőn nyilvánvalóvá teszi, hogy nem érdekli a lelki üdvössége, akkor kvázi eretnekként nem sok jó vár rá.

Vajon anno a crantai varázslók, akik álomkristályokba temették a lelküket mennyire akartak üdvözülni? Azok a nekromanták / BM-ek akik az örök lét titkát keresve lesath-á változtatják magukat vajon mennyire? Kérlek azt is vedd figyelembe, hogy az üdvözülés IRL azért annyira vonzó, mert nincs más út, nincs más ígéret. Yneven viszont számtalan megoldás van az örök (legalábbis nagyon hosszú) életre, éppen ezért nem annyira nyomasztó egy varázstudó számára feltétlen a jövő. Szerinted mennyiben eretnek a Fehér Páholy mert meg akarja szerezni (megszerezte) PÁSZ felett az uralmat? Vajon ők is elkárhoznak, mert betöltötték a hatalmi vákuumot, és most fityiszt mutatnak a papságnak? :P

(OFF)Egy fals párhuzamot vontam a varázslók és az irl értelmiség között, és azt hangsúlyoztam, hogy NEM determinálja a hatalomra az embert az, ha értelmiségi, mégha esetleg világlátása, tudása miatt esélyesebbnek is tarthatnánk. Ha másként értetted, akkor félreértettél.(/OFF)

Akkor félreértettelek. :P :D Ezzel a kijelentéssel már egyet tudok érteni. :asit:

Lambach:

Egy kis indoklást kérnék miért marhaság az amit mondok?

Evidenciát hogy lehet magyarázni? :lol:

1. Nem veszel figyelembe szabályokat a M* mágiarendszeréből, illetve félremagyarázod, hogy így az érvelésed megálljon a lábán. Ld. a nyitott szájú ember szájüregét nem végi SZA.
2. Az egész mágiarendszer / pszí rendszer kapcsán nem érvelsz más mellett mint a nagy betűs TÁP mellett, miközben te kijelented, hogy nem akarsz tápolni, emígyen rúgva izomból tökön a következetességet.

Ezek alapján úgy éreztem (érzem), hogy felesleges időt, energiát fecsérelnem a veled való csevejre, lévén egyikből sincs sok.

alister

alister

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 3482 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.04.23, 00:25

Üdv!

Jó eséllyel azok. Még a nekromancia nagymestere, Aly Arkhon is az.

(OFF)ÚT, 268. oldal, jobb hasáb, a dőlt betűs szöveg harmadik bekezdéséből: "Andus Olophastur azonban - aki, testvérei zömével ellentétben, varázslóvá avatása után sem hagyta el vallását". Szóval jó eséllyel inkább nem azok. Alyr amúgy is inkább kivétel, nem szabály.(/OFF)

Maradok tisztelettel: Alister

Módosította alister: 2010.04.23, 00:26

Dronner

Dronner

Régi fórumozó

• Archívum
  • 5763 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.04.22, 21:55

Hellguard666:

1. Mi van ha az adott mágiatudor vallása nem egyezik meg a területen uralkodó vallással? Ergo cikk-cakkban bilizik a kiátkozásra vagy a beígért kárhozatra, hiszen Ranagol / Adron / Tharr / Britney Spears majd halála után úgyis segít rajta...

2. Mi van, ha köszöni szépen ő nem akar üdvözülni, ő Yneven kíván maradni, úgy sacc/kb. örökre, és ezen időszak alatt úgy érzi igazán helyre módon el tudná igazgatni az adott területet?

Ez elég IRL-hez ragadt hozzáállás. Ha vannak is ilyen emberek, szervezeti szinten egybe kovácsolni őket azonos területen, azonos érdekkel... Kissé merész elgondolás. Azonban a hatalmat nem a fán termesztik, azt meg kell szerezni. Valakiktől, akiknek van. Ha a vallással szembemegy, és kellőn nyilvánvalóvá teszi, hogy nem érdekli a lelki üdvössége, akkor kvázi eretnekként nem sok jó vár rá.

Vajon a doraniak vallásosak? Lehet...

Jó eséllyel azok. Még a nekromancia nagymestere, Aly Arkhon is az.

Kérlek mondj nekem egy országot, amelyik gazdaságilag kb. kiegyensúlyozottan működik, az életszínvonal közelít úgy nagyjából az európai / észak-amerikai szinthez, és nem értelmiségi elit irányítja?

(OFF)Van statisztikád pl. a magyar képviselőház elmúlt 20 év képviselőinek végzettségéről? A minisztériumokban a főosztályvezető az a szint, ahol felsőfokú végzettséggel kell rendelkezni. _Felette_ nem szükséges. Miniszterelnök is lehet bárki.

De szerintem nem értetted meg azt amit mondtam. Részemről nem volt semmiféle ex catedra kijelentés. Egy fals párhuzamot vontam a varázslók és az irl értelmiség között, és azt hangsúlyoztam, hogy NEM determinálja a hatalomra az embert az, ha értelmiségi, mégha esetleg világlátása, tudása miatt esélyesebbnek is tarthatnánk. Ha másként értetted, akkor félreértettél.(/OFF)

Lambach

Lambach

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 368 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.04.22, 21:42

Hogy ez hogy jön a 3 Mp-s instant kill varázslatokhoz? Sehogy. Lambach marhaságaira nem pocsékolom az időt és a sávszélt. smile.gif

Egy kis indoklást kérnék miért marhaság az amit mondok?

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]