Ugrás tartalomhoz

Fotó

A Gyűrűk Ura filmek

• Válasz írásához lépj be
1383 hozzászólás érkezett eddig

kukac

kukac

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1786 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.09.02, 20:52

Ezt csak azért linkelem be, hogy más is szenvedjen tőle.

kukac

kukac

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1786 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.08.07, 13:22

Hm, az a legbiztosabb, ha rákérdeztek a Magyar Tolkien Társaság Facebook-csoportjában, én nem mozgok túl magabiztosan az írásrendszerek terén.

tengwarg.png

Egyébként gyanítom, hogy az emlegetett cikkben rosszak a méretarányok. Megpróbáltam egymáshoz képest hasonló méretűre venni a jeleket, és egyből értelmesebben néz ki.

@Szecska: A francba, megint lebuktam. :(

Polly001

Polly001

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 3 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.08.07, 08:21

Kedves hozzászólók! Nagyon szépen köszönjük a segítségeteket, így biztosan meg lesz az elképzelésünk, köszönjük, köszönjük....legyen szép napotok! :)

Szecska

Szecska

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 73 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.08.06, 18:45

Hm, az a legbiztosabb, ha rákérdeztek a Magyar Tolkien Társaság Facebook-csoportjában, én nem mozgok túl magabiztosan az írásrendszerek terén.

Mert rendkívül magas a valószínűsége, hogy egy tünde meglátja a gyűrűt, aztán gyönyörű, földöntúli kacajjal megkérdezi, hogy ti tényleg ennyire szeretitek-e a kakasherét. :)

Garaboncias

Garaboncias

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1505 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.08.06, 13:44

kukac

kukac

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1786 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.08.06, 11:45

Pont lecsúsztam a szerkesztésről...

Közben észrevettem, hogy a szárak le-fel mozoghatnak, tehát valahogy így is kinézhet:

tengware.png

kukac

kukac

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1786 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.08.06, 11:35

tengwarf.png

Kihozta belőlem a challenge reflexet. @Garaboncias, elég furán néz ki, ennek tényleg így kéne kinéznie? Vagy csak a magyar átírás miatt lett ilyen fura? Az ampersandot nem találtam a doksiban, ezért az ampersandot dekódoltam "and"-re, utána magyarra fordítottam "és"-re, és azt kódoltam tengwarra.

Módosította kukac: 2020.08.06, 11:36

Garaboncias

Garaboncias

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1505 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.08.06, 10:24

Amit keresel, az nem nyelv, hanem írásrendszer, magyar nevekhez pedig valóban tökéletes a kukac által linkelt tengwar magyar mód.

kukac

kukac

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1786 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.08.06, 09:47

Ha már megvan a Tengwar font, akkor itt egy hozzá kapcsolódó leírás: https://www.tolkien.hu/kozepfolde/item/3207-tengwar-es-cirth-irasrendszer-a-magyar-nyelvhez

Szecska

Szecska

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 73 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.08.06, 09:40

Sziasztok!
Kedves Gyűrűk ura rajongók! Esetleg van valaki közületek aki le tudna nekem írni/rajzolni 2 nevet tünde nyelven?
Andrea & Sándor. Egy pár gyűrűbe szeretnénk vésetni.
Aki tud segíteni, küldene e-mailt nekük a következő címre? kovandi10@gmail.com Köszönettel Andi&Sanyi

https://www.dafont.com/tengwar-sindarin.font

Itt tudtok pl sindarin fontot letölteni Word-höz, hajrá.

Polly001

Polly001

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 3 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.08.05, 20:21

Ma van kerek húsz éve, hogy A Gyűrűk Ura filmek legelső előzetese megjelent.
Emlékszem, amikor órákon át töltöttük le a betárcsázós netről (szigorúan este), majd kiderült, hogy valami Apple-lejátszót is kell szerezni hozzá... :D Amikor végre megnézhettük, rögtön éreztem, hogy ez az adaptáció valami rendkívüli lesz majd. Nektek milyen emlékeitek vannak erről az előzetesről?

https://www.youtube.com/watch?v=2UDTbQrOGa0

Polly001

Polly001

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 3 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.08.05, 20:14

Sziasztok!
Kedves Gyűrűk ura rajongók! Esetleg van valaki közületek aki le tudna nekem írni/rajzolni 2 nevet tünde nyelven?
Andrea & Sándor. Egy pár gyűrűbe szeretnénk vésetni.
Aki tud segíteni, küldene e-mailt nekük a következő címre? kovandi10@gmail.com Köszönettel Andi&Sanyi

Módosította Polly001: 2020.08.05, 20:19

dekszter

dekszter

Régi fórumozó

• Szerkesztő
  • 5812 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.06.19, 17:36

Bilbo végleg elhajózott Szürkerévből :( .

dekszter

dekszter

Régi fórumozó

• Szerkesztő
  • 5812 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.04.07, 18:24

Emlékszem, amikor órákon át töltöttük le a betárcsázós netről (szigorúan este), majd kiderült, hogy valami Apple-lejátszót is kell szerezni hozzá... :D Amikor végre megnézhettük, rögtön éreztem, hogy ez az adaptáció valami rendkívüli lesz majd. Nektek milyen emlékeitek vannak erről az előzetesről?

Bevallom, én sosem voltam nagy trailer fan (10+ éve pedig egyenesen kerülöm őket a sokszor spoileres mivoltuk miatt), így nekem ezek kimaradtak :pajzs: . Engem igazából a trilógia irányított a regények felé, előtte nem nagyon kergettem őket.

Imádtam az első részt, szomorú voltam, amikor Gandalf elzavart mindenkit Móriánál... aztán dühös lettem amikor a regényt olvasó ismerőseim közölték az apró spoilert, hogy Gandalf visszatér a második részben... Ejj :D .

Garaboncias

Garaboncias

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1505 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.04.07, 13:43

Garaboncias

Garaboncias

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1505 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.03.08, 09:42

Hír a Gyűrűk Ura sorozattal kapcsolatban: a Másodkorban fog játszódni, így az "Aragorn korai évei" tipp kukázva :) .

Én azt mondanám, az eddigi térképek alapján másodkor ÉS harmadkor lesz. A legutóbbi (ötödik) térkép nem a korábbiak bővítése, mert sok mindent kihúztak róla vagy átírtak az előzőekhez képest. 

Ha mindezek mellé még hozzáteszem azt, hogy a gyűrűverssel vezetik fel az újabb térképeket, és a sorozat hivatalos megnevezése még mindig The Lord of The Rings, akkor én arra tippelnék, hogy ez a sorozat valóban a Gyűrűk Urának, azaz SAURONNAK a története lesz, a gyűrűkovácsolástól a végső bukásáig (valószínűleg az első kort az egyszerűség kedvéért kihagyva). 

De még érkezhetnek olyan anyagok, amelyek alapján felülbírálom mindezt. :)

dekszter

dekszter

Régi fórumozó

• Szerkesztő
  • 5812 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.03.08, 09:07

Hír a Gyűrűk Ura sorozattal kapcsolatban: a Másodkorban fog játszódni, így az "Aragorn korai évei" tipp kukázva :) .

scaurus

scaurus

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 688 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.08.23, 13:01

Hm.

Itthon is megjelenhet a gyűjtemények gyűjteménye:
http://diceandsorcery.blog.hu/2016/08/21/nalunk_is_megjelenhet_a_teljes_bovitett_kozepfolde_gyujtemeny

Az előjegyzéses ár 250.000,-Ft.
Némi fáért, csomagolásért és nem túl izgalmas körítésért: hiszen, a hírek szerint, a filmek ugyanazok mint amit eddig is láttunk, tehát nem valami további jelenetekkel kibővített "ultimate"/"final cut" kiadás

Asszem' ezt kihagyom.

Inkább reális áron érdekelne magyar nyelvű, mezei, hagyományos bluray kiadás a LotR bővített verziójából - körítés nélkül.

KeV

KeV

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 33 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2010.11.30, 22:45

Itt kavarodás esete forog fenn.
Ugyanis "Az elveszett mesék könyve" (angolul "The Book of Lost Tales") a History of Middle-Earth 12+1 kötetes sorozat első két kötete, amit magyarul is kiadtak: Holló és Társa kiadó, 1996, két kötetben. Tudtommal csak ez az egy magyar kiadás létezik belőle. A Szilmarilokban lévő történetek kezdeti változatát tartalmazza.
"A Gyűrű keresése" (angolul "Unfinished Tales") több kiemelt témával foglalkozik, például Turinnal, Númenorral, a Mágusokkal, Rohannal, stb. Ebből megjelent még a 90-es években egy kétkötetes változat, meg 2002-ben egy egykötetes.

Valóban, igazad van. Elnézést kérek a helytelen információkért. Sajnos az a két kötet nekem sincs meg, de nem is szívesen szerezném be, tudván hogy nagy valószínűséggel nem fogják lefordítani a többi kötetét. Még egyszer bocsi a rossz infókért és köszönet a pontosításért.

Takkatnts

Takkatnts

Rendszeres fórumozó

• Inactive / Invalid
  • 156 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.11.30, 21:08

Itt kavarodás esete forog fenn.
Ugyanis "Az elveszett mesék könyve" (angolul "The Book of Lost Tales") a History of Middle-Earth 12+1 kötetes sorozat első két kötete, amit magyarul is kiadtak: Holló és Társa kiadó, 1996, két kötetben. Tudtommal csak ez az egy magyar kiadás létezik belőle. A Szilmarilokban lévő történetek kezdeti változatát tartalmazza.
"A Gyűrű keresése" (angolul "Unfinished Tales") több kiemelt témával foglalkozik, például Turinnal, Númenorral, a Mágusokkal, Rohannal, stb. Ebből megjelent még a 90-es években egy kétkötetes változat, meg 2002-ben egy egykötetes.

Köszönöm szépen az infókat, most már sokkal előrébb jutottam. (Mégiscsak jó ötlet volt csatlakozni az LFG- hez :))

U.I: Szeretlek is. :felvon: :dilis:

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]