Ugrás tartalomhoz

Fotó

A Gyűrűk Ura filmek

• Válasz írásához lépj be
1366 hozzászólás érkezett eddig

scaurus

scaurus

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 562 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.08.23, 13:01

Hm.

Itthon is megjelenhet a gyűjtemények gyűjteménye:
http://diceandsorcery.blog.hu/2016/08/21/nalunk_is_megjelenhet_a_teljes_bovitett_kozepfolde_gyujtemeny

Az előjegyzéses ár 250.000,-Ft.
Némi fáért, csomagolásért és nem túl izgalmas körítésért: hiszen, a hírek szerint, a filmek ugyanazok mint amit eddig is láttunk, tehát nem valami további jelenetekkel kibővített "ultimate"/"final cut" kiadás

Asszem' ezt kihagyom.

Inkább reális áron érdekelne magyar nyelvű, mezei, hagyományos bluray kiadás a LotR bővített verziójából - körítés nélkül.

KeV

KeV

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 33 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2010.11.30, 22:45

Itt kavarodás esete forog fenn.
Ugyanis "Az elveszett mesék könyve" (angolul "The Book of Lost Tales") a History of Middle-Earth 12+1 kötetes sorozat első két kötete, amit magyarul is kiadtak: Holló és Társa kiadó, 1996, két kötetben. Tudtommal csak ez az egy magyar kiadás létezik belőle. A Szilmarilokban lévő történetek kezdeti változatát tartalmazza.
"A Gyűrű keresése" (angolul "Unfinished Tales") több kiemelt témával foglalkozik, például Turinnal, Númenorral, a Mágusokkal, Rohannal, stb. Ebből megjelent még a 90-es években egy kétkötetes változat, meg 2002-ben egy egykötetes.

Valóban, igazad van. Elnézést kérek a helytelen információkért. Sajnos az a két kötet nekem sincs meg, de nem is szívesen szerezném be, tudván hogy nagy valószínűséggel nem fogják lefordítani a többi kötetét. Még egyszer bocsi a rossz infókért és köszönet a pontosításért.

Takkatnts

Takkatnts

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 156 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2010.11.30, 21:08

Ugyanis "Az elveszett mesék könyve" (angolul "The Book of Lost Tales") a History of Middle-Earth 12+1 kötetes sorozat első két kötete, amit magyarul is kiadtak: Holló és Társa kiadó, 1996, két kötetben. Tudtommal csak ez az egy magyar kiadás létezik belőle. A Szilmarilokban lévő történetek kezdeti változatát tartalmazza.
"A Gyűrű keresése" (angolul "Unfinished Tales") több kiemelt témával foglalkozik, például Turinnal, Númenorral, a Mágusokkal, Rohannal, stb. Ebből megjelent még a 90-es években egy kétkötetes változat, meg 2002-ben egy egykötetes.

Köszönöm szépen az infókat, most már sokkal előrébb jutottam. (Mégiscsak jó ötlet volt csatlakozni az LFG- hez :))

U.I: Szeretlek is. :felvon: :dilis:

celebrau

celebrau

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 165 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.11.30, 08:18

Viszont kérdezni szeretnék Tolkien egyik könyvéről, ami 1997- ben jelent meg magyarul és hiába keresem, nem találom sehol. A könyv címe "Az elveszett mesék könyve". Ha valaki tudja, hogy hol tudnám megvenni, és ezt le is írná nekem, azt nagyon szeretném. :lol: (félrenemérteni)

Én is sokat kerestem azt a könyvet, amikor rájöttem, hogy az már megjelent újabb kiadásban, új névvel. A könyv pontos címe:
J.R.R.Tolkien - A Gyűrű Keresése (létezik két részes és egy kötetes változata is, de ugyanaz van bennük).
A könyvet megtalálod a nagyobb könyvesboltokban, vagy online is megrendelheted. Amúgy jó nehéz olvasni, mert a fejezetek teli vannak lábjegyzetekkel, amiért mindig a fejezet végére kell lapozgatni, így megtöri a folyamatosságot. De ezen kívül érdemes elolvasni, mert tartalmaz újdonságokat, amiket máshol még nem említettek.
Remélem tudtam segíteni... jah és akkor most szeress :D :D

KeV

KeV

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 33 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2010.11.29, 21:58

Viszont kérdezni szeretnék Tolkien egyik könyvéről, ami 1997- ben jelent meg magyarul és hiába keresem, nem találom sehol. A könyv címe "Az elveszett mesék könyve". Ha valaki tudja, hogy hol tudnám megvenni, és ezt le is írná nekem, azt nagyon szeretném. :lol: (félrenemérteni)

Én is sokat kerestem azt a könyvet, amikor rájöttem, hogy az már megjelent újabb kiadásban, új névvel. A könyv pontos címe:
J.R.R.Tolkien - A Gyűrű Keresése (létezik két részes és egy kötetes változata is, de ugyanaz van bennük).
A könyvet megtalálod a nagyobb könyvesboltokban, vagy online is megrendelheted. Amúgy jó nehéz olvasni, mert a fejezetek teli vannak lábjegyzetekkel, amiért mindig a fejezet végére kell lapozgatni, így megtöri a folyamatosságot. De ezen kívül érdemes elolvasni, mert tartalmaz újdonságokat, amiket máshol még nem említettek.
Remélem tudtam segíteni... jah és akkor most szeress :D :D

KeV

KeV

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 33 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2010.11.29, 21:51

Drágasszág, hát az honnan van?
És zárószóként: hadviselés könyv? Középföldével kapcsolatos? Erre mondják, hogy wtf? Nem is tudtam, hogy van ilyen(mondjuk nekem a LOTR atlasz is újdonságnak számított pár hónappal ezelőtt :D )

Óóó, kedveském még egy jó barátomtól kaptam, aki pedig egyenesen Hollywood-ból szerezte be, mondhatni kilopta a kelléktárból :)
A könyv pedig:
Chris Smith - A Gyűrűk Ura Fegyverek és Hadviselés Középföldén
Bár van benne pár ellentmondás (amúgy főleg a filmben látott hadviselésről ír) attól még olvasmányos és teli van szép képekkel :)

Módosította KeV: 2010.11.29, 21:52

Takkatnts

Takkatnts

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 156 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2010.11.29, 19:23

Furcsa olvasni ezeket a hozzászólásokat, ugyanis én is így érzek Tolkien művei iránt (fent a polcomon sorakozik az összes mostanában beszerezhető Tolkien könyv, A Hobbitól kezdve a Szörnyek és Ítészekig).

Gyűrűt egy netes oldalon lehet rendelni, aminek pechemre elfelejtettem a címét, pedig épp most kéne nekem is... :titanic: Ott nem csak gyűrűt, hanem másmilyen LOTR-os cuccot is be lehet szerezni. pl. kardokat, páncélokat pajzsokat, sisakokat, amiket a film alapján készítettek.

Volt egyszer egy földbe vájt lyuk. Abban élt egy Hobbit. Nem volt ez a lyuk rút, mocskos, nedves, teli féregmaradékkal, dohszaggal, sem száraz, csupasz, homokos lyuk, melyben sem leülni, se enni nem igen lehet, ez Hobbit lyuk volt.

Clown13

Clown13

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 39 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2010.11.29, 17:36

A filmekről pedig annyit, hogy szerintem remekül sikerültek, látványosak, gyönyörűek a zenék, remek a színészi játék és törekedtek a Gyűrűk Ura könyvek cselekményvázlatának a hűségéhez (azért helyenként volt eltérés).

Teljesen egyetértek, máig a kedvenc trilógiám(mind a könyv, mind a film). :nod: Mondjuk a filmből nekem nagyon hiányzott az eleje, amikor találkoznak a hobbitok(meg aztán ott volt a plussz hobbit, akinek már a nevére sem emlékszem :P ) Fűzfaapóval, aki meg akarja ölni őket. AZtán jön Tom Bombadil, és megmenti a napot!

Egy Gyűrű mellett (merthogy azom is van, nyaklánccal együtt).

És zárószóként: hadviselés könyv? Középföldével kapcsolatos? Erre mondják, hogy wtf? Nem is tudtam, hogy van ilyen(mondjuk nekem a LOTR atlasz is újdonságnak számított pár hónappal ezelőtt :D )

KeV

KeV

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 33 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2010.11.29, 11:46

Én is hatalmas nagy Tolkien fan vagyok, olyannyira, hogy megvan az összes magyarul is megjelenő Középföldén játszódó kötete, illetve egy atlasz, egy enciklopédia és egy hadviseléses könyv is. Ja és még a J.R.R.Tolkien Meséi is, amely elég érdekes, de attól még Tolkien. Ha épp nincs mit olvasnom, mindig előveszem valamelyik kötetet, de a kedvencem a Szilmarilok. Bár ezt a legnehezebb olvasni, és ebben van a legtöbb adat, olyan nekem ez a könyv, mint a vallásosoknak a Biblia. Amióta egyszer véletlenül kifolyt a táskámban a piros színű ivólé, és befoltozta a szent könyvemet, azóta elhatároztam, hogy ki nem viszem a házból a Tolkien könyveket. Jó helyen vannak az Egy Gyűrű mellett (merthogy azom is van, nyaklánccal együtt). Ezeken kívül pedig megvan még a Harc Középföldéért PC-s játék is és annak a kiegészítője, merthogy szerintem ezek lettek a legjobb PC-s Középföldén játszódó játékok. Talán most majd lesz egy trónkövetelő a War in the North, de majd meglátjuk.
Sokáig éljen Tolkien mester és irodalmi örököseinek az emléke! ;)
A filmekről pedig annyit, hogy szerintem remekül sikerültek, látványosak, gyönyörűek a zenék, remek a színészi játék és törekedtek a Gyűrűk Ura könyvek cselekményvázlatának a hűségéhez (azért helyenként volt eltérés). Az egyik kedvenc filmem a Gyűrűk Ura trilógia és alig várom, hogy mit tudnak majd kihozni a Hobbitból (amely szintén két részben jön majd, akár csak az Alkonyat utolsó része, és mint az utolsó Harry Potter is. Kell nekik a pénz, ez tisztára érthető).

Módosította KeV: 2010.11.29, 11:50

Takkatnts

Takkatnts

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 156 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2010.11.25, 21:15

Ja, és nagyon, de nagyon évezem!!! :felvon: :ugri:

cu_hullain

cu_hullain

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 620 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.11.25, 19:38

Hmmm te ugyi tudod, hogy egy négy éves postra válaszoltál ? :)

Takkatnts

Takkatnts

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 156 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2010.11.23, 17:40

És egyébként is, Christopher sosem fogja odaadni a jogokat.

Amúgy azt hallottátok, hogy Húrin gyermekei címmel egy regény fog kijönni? Arra azért kíváncsi leszek, hogy mi újat tud mondani a Szilmarilokhoz és a Gyűrű kereséséhez képest.

Olvastam! Egyesek nagyon fújnak rá, mert Tolkien négy különböző változatot is írt ezzel kapcsolatban, és a fiának Cristophernek, ezeket kellet összegyúrni. Kicsit idegesítő, hogy a 300 oldalas könyvből 200 oldalon csak jegyzet van. A mi Cristopherünk még kiejtésről is írt "pár" sort, de azon haltam meg, amikor három oldalon leírt egy csomó tünde szót, a jelentésüket, valamint azt, hogy hogyan kell őket kiejteni. Aztán jött a történet. A stílusa inkább szilmarilokos volt, néhol egy-egy párbeszéddel. Mindenesetre annyira nem volt pénzkidobás, mint amennyire hallatszik.
Beszéltem!

Clown13

Clown13

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 39 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2010.11.19, 16:30

Bocsánatot kérek: féloff
Mert ugyan nem film de ez a zseniális "Hobbit" példány épp ide kívánkozik:

Babckaja

Hű, jól néz ki, mondjuk a trollokat nem így képzeltem el...Gollam pedig inkább szerencsétlen, mint félelmetes :) De ezek a ciril betűk...pár szót tudok oroszul, azokat is apámtól:)

A Szilmarikból pedig nem hiszem, hogy egybefüggő, jó kis filmet lehetne alkotni. Inkább kis részleteket belőle: mondjuk Húrin gyermekeinek históriáját, vagy Beleg és Lúthien történetét. ;)

Krezga

Krezga

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1201 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.11.19, 15:44

Már nagyon várom a Hobbit-ot, aztán majd azzal együtt lehet Gyűrűk Ura maratont tartani, jeee:D

(már csak a Szilmarilokból kellene egy jó film:))

Thora

Thora

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 13 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2010.11.19, 11:13

Hát ez besz@rás... komolyan. Ha már rendesen tudok oroszul, majd elolvasom. Már csak a rajzok miatt is. :)

cu_hullain

cu_hullain

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 620 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.11.18, 23:38

Bocsánatot kérek: féloff
Mert ugyan nem film de ez a zseniális "Hobbit" példány épp ide kívánkozik:

Babckaja

Fonky_Family

Fonky_Family

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2030 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.11.18, 20:41

Ki nem :D? Jó lesz!

Clown13

Clown13

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 39 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2010.11.18, 18:33

Sok vita után megvan a rendező: Peter Jackson! Azonkívül megvan pár törp, és Bilbó színésze, a filmet(illetve filmeket, kettő lesz) Új-Zélandon fogják forgatni, szal minden jó lesz! Aki bővebben szeretne olasni róla, itt van pár infó: Hobbit

Na, szerintetek milyen lesz? Én már nagyon várom! :D

dekszter

dekszter

Régi fórumozó

• Szerkesztő
  • 5299 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.12.27, 17:24

Kár, hogy nem rendező :aboci: . Kíváncsi leszek, mennyi beleszólása lesz a dologba.

Ronin

Ronin

Anyaszomorító

• Fórumita
  • 1947 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.12.27, 11:00

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]