Ugrás tartalomhoz

Fotó

A Gyűrűk Ura filmek

• Válasz írásához lépj be
1366 hozzászólás érkezett eddig

GYG

GYG

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1568 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.12.19, 10:31

Egy jó hír.

Thranduil002

Thranduil002

az Elf Nemes

• Inactive
  • 839 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.12.30, 20:12

Amúgy azt hallottátok, hogy Húrin gyermekei címmel egy regény fog kijönni? Arra azért kíváncsi leszek, hogy mi újat tud mondani a Szilmarilokhoz és a Gyűrű kereséséhez képest.

Kitől? Christopher sztem nem fog regényt írni, fanficet alig hiszem, hogy legalizálnának, szóval ez megint egy szerkesztett cucc lesz... ami éppenséggel mondhat újat, van elég szövegvariáns, amiből lehet válogatni. Mondjuk aki olvasta a HoME-ot, annak az se lesz új, de pilanatnyilag ez nem hiszem, hogy a populáció olyan jelentékeny részét fenyegetné. :sor: (Én se olvastam az egészet)

Szerkesztett lesz, of korsz :D Bár jót nevettem, amikor a hírnél valaki "Tolkien új regényeként" írt róla :)
A HoME-ban én is csak a The Return of the Shadowig jutottam. Kicsit mintha nehéz olvasmány lenne :D

Dinchamion

Dinchamion

TörpPapa

• Fórumita
  • 961 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.12.30, 17:45

Amúgy azt hallottátok, hogy Húrin gyermekei címmel egy regény fog kijönni? Arra azért kíváncsi leszek, hogy mi újat tud mondani a Szilmarilokhoz és a Gyűrű kereséséhez képest.

Kitől? Christopher sztem nem fog regényt írni, fanficet alig hiszem, hogy legalizálnának, szóval ez megint egy szerkesztett cucc lesz... ami éppenséggel mondhat újat, van elég szövegvariáns, amiből lehet válogatni. Mondjuk aki olvasta a HoME-ot, annak az se lesz új, de pilanatnyilag ez nem hiszem, hogy a populáció olyan jelentékeny részét fenyegetné. :) (Én se olvastam az egészet)

Thranduil002

Thranduil002

az Elf Nemes

• Inactive
  • 839 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.12.29, 23:46

És egyébként is, Christopher sosem fogja odaadni a jogokat.

Nagy családi vita kerekedett ki így is a film kapcsán. Szegény Tolkien forog a sírjában eleget :)

Dinchamion

Dinchamion

TörpPapa

• Fórumita
  • 961 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.12.29, 21:11

Arról nem beszélve, hogy a Silmarillion nem kerek egész, hanem Christopher állította össze az apja halála után, a legtöbb szövegre van sokféle variáció (pl. a HoME-ban), tehát közel sem olyan koherens egész, mint a LoTR...

... arról nem beszélve, hogy ha már a LoTR kapcsán is köptek pl. a függelékre, ami nem szerzői, hanem kiadói döntés alapján függelék (Tolkien utólag válogatta ki azt, amit ki lehetett szedni a szövegből).

És egyébként is, Christopher sosem fogja odaadni a jogokat.

GYG

GYG

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1568 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.12.29, 20:14

SZVSZ a Hobbiton kívűl nincs nagyon megfilmesíthető téma Tolkien írásai között, vagy csak úgy, ha az egész az értelmét és hangulatát veszti.

Azaz a Gyűrű háborúhoz kapcsolodó írásai között akadna,(Pl a A csaták a Vas-folyó gázlójánál.) a de nem lenne hosszú, és már leforgatták a GyU-t. :)

Szerintem nagyon sok megfilmesithető dolog van Tolkien írásai között. Ha olvastad a Silmarillion-t akkor tudod, hogy kis novellákból áll, ami mind egy egy gyönyörű kis történet. Szivesen látnám megfilmesitve, Beren és Luthien, vagy Turin Turambar történetét. Persze, hogy ezekből legyen egy másfél, két órás film, nem kinyesni kell dolgkat mint a gyürük urából, hanem egy jó forgatókönyvvel kicsit meg nyujtani.

Üdv!

Én azt írtam, hogy meglehet csinálni, csak nagyon meg kell változtatni a történetet, a stílust és hangulatot. Mivel Silmarillionban gyakorlatilag alig van párbeszéd, mindent a forgatókönyv írókra kéne bízni, és Én ettől azért tartok.

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 5891 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.12.29, 18:18

Szivesen látnám megfilmesitve, Beren és Luthien, vagy Turin Turambar történetét. Persze, hogy ezekből legyen egy másfél, két órás film, nem kinyesni kell dolgkat mint  a gyürük urából, hanem egy jó forgatókönyvvel kicsit meg nyujtani.

szerintem önmagában a Narn i Hin Hurin megfilmesítéséből simán lehetne egy három órás film, a Beren-Lúthien sztoriból meg egy kb két órás.

Csak éppen kérdés az, hogy nem lenne-e túl nagy bukás? Az egy dolog, hogy A Gyűrűk Ura olvasótábora hatalmas, de szerintem Tolkien egyéb munkáit tizedannyian se olvasták, mint a trilógiát (sokan azt is a film miatt olvasták el).

_Arta (NPC/NJK)

_Arta (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2006.12.29, 18:06

SZVSZ a Hobbiton kívűl nincs nagyon megfilmesíthető téma Tolkien írásai között, vagy csak úgy, ha az egész az értelmét és hangulatát veszti.

Azaz a Gyűrű háborúhoz kapcsolodó írásai között akadna,(Pl a A csaták a Vas-folyó gázlójánál.) a de nem lenne hosszú, és már leforgatták a GyU-t. :)

Szerintem nagyon sok megfilmesithető dolog van Tolkien írásai között. Ha olvastad a Silmarillion-t akkor tudod, hogy kis novellákból áll, ami mind egy egy gyönyörű kis történet. Szivesen látnám megfilmesitve, Beren és Luthien, vagy Turin Turambar történetét. Persze, hogy ezekből legyen egy másfél, két órás film, nem kinyesni kell dolgkat mint a gyürük urából, hanem egy jó forgatókönyvvel kicsit meg nyujtani.

Módosította Arta: 2006.12.29, 18:06

GYG

GYG

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1568 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.12.22, 05:32

Azért PJ-t sem zárta mindenki a szívébe. Vagyis nem feltétlenül volt mindennel elégedett (ha a könyvet nézzük, jogosan).
Bár az is tény, hogy ha készülne valamikor Tolkien valamelyik művéből még ilyen monstre film, ő lenne, akire azonnal szavaznék.

Üdv!

Ezzel Én is így vagyok. A GyU film rendezésével semmi bajom nem sincs, sőt eggyes jeleneteit nagyon jónak találom. A történet kicsavarása és megváltoztatása miatt viszont sokszor kapartam az arcom.

dekszter

dekszter

Régi fórumozó

• Szerkesztő
  • 5307 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.12.20, 10:16

Meg lehetne úgy valósítani hogy valami öreg mesemondó (talán épp Gandalf :gonosz: ) történeteket mesél a régi korokból. Ő narrálmná meg minden. Egy ilyen megvalósítás nem lenne rossz. De persze csak ha PJ csinálja. :lol:

Azért PJ-t sem zárta mindenki a szívébe. Vagyis nem feltétlenül volt mindennel elégedett (ha a könyvet nézzük, jogosan).
Bár az is tény, hogy ha készülne valamikor Tolkien valamelyik művéből még ilyen monstre film, ő lenne, akire azonnal szavaznék.

G46

G46

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2686 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.12.20, 09:20

Üdv!

Meg lehetne úgy valósítani hogy valami öreg mesemondó (talán épp Gandalf  ) történeteket mesél a régi korokból. Ő narrálmná meg minden. Egy ilyen megvalósítás nem lenne rossz. De persze csak ha PJ csinálja. 

Vigyázzunk, vigyázzunk! Ez így leírva nagyon jól hangzik, de nagyon be lehet vele menni a sűrű erdőbe! Az alapvető probléma egy ijen filmmel az, h. mire megszeretnéd az egyik szereplőt, már jön is a másik történet. A másik pedig, h. az érthetőség miatt rengeteg ún. mellékszálat le kellene vágni, ami miatt pedig a Tolkienisták átkoznák ki a filmet.

Módosította G46: 2006.12.20, 09:21

Prof_William

Prof_William

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 391 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.12.20, 01:29

Üdv!

Dekszter: Ja, értem. Kösz.

A Szilmarillokat csak egyszer tudtam végigolvasni, a GyU-t jóval többször. Nekem a GyU jobban bejött, persze, jóval könnyebb olvasmány is.

http://www.origo.hu/filmklub/20061121elvettek.html

Itt írnak valamit egy tervezett Középföldés filmről is, ami nem a Hobbit, és amit Tolkien korábbi műveiből ollóznak össze, biztos lesz benne olyan történet is amit a Szilmarillokból való. Már most félek, hogy mennyire írják majd át.

Meg lehetne úgy valósítani hogy valami öreg mesemondó (talán épp Gandalf :gonosz: ) történeteket mesél a régi korokból. Ő narrálmná meg minden. Egy ilyen megvalósítás nem lenne rossz. De persze csak ha PJ csinálja. :lol:

GYG

GYG

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1568 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.12.19, 20:43

Még most "kell" meglovagolni a mizériát, amíg kitart. Szerintem a GyU trilógia után igazán lehetne egy kis szünet. Nem kell mindig megnyúzni szerencsétlen témát.

Üdv!

A Hobbitot 2009-re tervezik a másikat, gondolom, még később.Tehát azért lesz egy kis szünet. Bár az tény, hogy bőr lehúzás szaga van a dolognak. SZVSZ a Hobbiton kívűl nincs nagyon megfilmesíthető téma Tolkien írásai között, vagy csak úgy, ha az egész az értelmét és hangulatát veszti.

Azaz a Gyűrű háborúhoz kapcsolodó írásai között akadna,(Pl a A csaták a Vas-folyó gázlójánál.) a de nem lenne hosszú, és már leforgatták a GyU-t. :gonosz:

Módosította GYG: 2006.12.19, 20:44

dekszter

dekszter

Régi fórumozó

• Szerkesztő
  • 5307 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.12.19, 15:37

Még most "kell" meglovagolni a mizériát, amíg kitart. Szerintem a GyU trilógia után igazán lehetne egy kis szünet. Nem kell mindig megnyúzni szerencsétlen témát.

GYG

GYG

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1568 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.12.19, 14:47

Üdv!

Dekszter: Ja, értem. Kösz.

A Szilmarillokat csak egyszer tudtam végigolvasni, a GyU-t jóval többször. Nekem a GyU jobban bejött, persze, jóval könnyebb olvasmány is.

http://www.origo.hu/filmklub/20061121elvettek.html

Itt írnak valamit egy tervezett Középföldés filmről is, ami nem a Hobbit, és amit Tolkien korábbi műveiből ollóznak össze, biztos lesz benne olyan történet is amit a Szilmarillokból való. Már most félek, hogy mennyire írják majd át.

Módosította GYG: 2006.12.19, 14:48

dekszter

dekszter

Régi fórumozó

• Szerkesztő
  • 5307 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.12.19, 13:53

Szerintem úgy értette, hogy a könyv jobb mint GyU film/regény.

GYG

GYG

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1568 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.12.19, 13:49

Soxor martam kockásra az arcom a 2. és 3. rész alatt a moziban, habár én amúgysem tartom magam egy nagy GYU fannak... a Szilmarillok sztem messze meghaladja a GYU-t könyvben és filmen egyaránt (szvsz).

Szilmarillok film????

aballister

aballister

Rendszeres fórumozó

• Inactive
  • 263 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.12.18, 12:01

Én csíptem az első részt filmen. Ami a korábbi hozzászólásokat illeti, totálisan egyet kell értenem Dínchamion hozzászólásával.

:titok:

Soxor martam kockásra az arcom a 2. és 3. rész alatt a moziban, habár én amúgysem tartom magam egy nagy GYU fannak... a Szilmarillok sztem messze meghaladja a GYU-t könyvben és filmen egyaránt (szvsz).

dekszter

dekszter

Régi fórumozó

• Szerkesztő
  • 5307 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.12.11, 14:38

Anno nekem is az első rész tetszett a legkevésbé. Aztán azt is megszerettem a sokadik nézésre.
Elkezdtem mostmár a regényt is. Bár nagyon lassan haladok, előjönnek a különbségek - meg persze a GyU rpg kiegjében külön kitérnek a nagyobb eltérésekre.
Talán mert a filmet hamarabb láttam, engem nem zavar. Mindkettő nagyszerű úgy ahogy van :eeek: .

Módosította Dekszter: 2006.12.11, 14:40

_Al Ashrad (NPC/NJK)

_Al Ashrad (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2006.12.07, 20:53

Nemrossz a film, ha el tudsz vonatkoztatni, hogy a könyvben bezzeg nem így volt, akkor szerintem nagyon jó, nekem egyébként pont az első tetszik a legkevésbé, de az is tetszik. A könyveket sohasem tudják megfelelően filmre vinni, eddig egy ilyet láttam: Stanley, a szerencse fia. Imádtam a regényt, és a film is jól sikerült, csak nem kapott nagy hangot. Gyűrűk ura filmet meg majd biztos csinálnak 10 év múlva újra, aztán az majd háha jobb lesz.

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]