Ugrás tartalomhoz

Fotó

Dawn of War

• Válasz írásához lépj be
1614 hozzászólás érkezett eddig

Ravenheart

Ravenheart

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2870 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.03.24, 10:09

ui: fel karomat egy turn-based, neadjisten UFO-szeru jatekert, Warhammer alapon!!
Ide nekem a Panzer General Warhammer-es atiratat!

Én egy Warhammer: Total Warral is megbékélnék.:cyber: Amúgy ha régi játékokkal is beéred, akkor nyiszálhatod a karodat:
-Final Liberation (1997): orkok és űrgárdisták gyilkolják egymást körökre osztott stratégiában, ha jól tudom az Epicen alapul. Ugyen nem PG meg UFO, de körökre osztottt WH40K, úgyhogy nem tudtam kihagyni. Holistic fejlesztette, Mindscape adta ki.
-Chaos Gate (1998): körökre osztott taktikai játék, Jagged Alliance és UFO vonalon, igényes, izometrikus grafikával. Random Games fejlesztette, Mindscape/SSI adta ki.
-Rites of War (1999): eldák, űrgárdisták és tiranidák harcolnak egy PG-szerű körökre osztott stratégiában. Dreamforge fejlesztette, SSI adta ki.

Én egy Dark Omen szerű játékról álmodozom, a Mark of Chaos-szal nem voltam túlságosan megelégedve.

Biohazard

Biohazard

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1365 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.03.23, 22:27

Ha lejjebb megy az ara es kijon hozza par patch es mod,amivel meguti az elvart szintet,akkor kerdes nelkul kiadom ra a penzt..nem azert nem veszem meg,mert vegigjatszottam, hanem mert szerintem nem eri meg az arat.
OFF
Evegik jatszottam MMORPG-t..szoval nem kell kiseloadast tartani nekem a fizessunk a minosegert temaban :D
Most mar 15 eve jatszok P&P RPG-kel es talan ha 1 konyvem van,ami nyomtatott verzio es nem eredeti.
Es ha mar elvek: zsakbamacskat nem veszek :D
ON

A vliag egy teljesen masik kerdes. A Warhammer vilagok nagyon hangulatosak,ehhez nem fer ketseg. De nem is ez volt a kerdes..

Bio

ui: fel karomat egy turn-based, neadjisten UFO-szeru jatekert, Warhammer alapon!!
Ide nekem a Panzer General Warhammer-es atiratat!

monguz

monguz

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 164 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.03.23, 13:08

Biohazard: én csak a játék hangulatára gondoltam, tehát ha felelevenedik bennem az asztali játék során egy kép, hogy miként képzelem el a harcot és a történéseket (nálam igy szokás, így élem magam bele a játékba.) akkor igy tudom elképzelni és így értettem azt amit írtam. Nem azt mondtam, hogy ez olyan mint a táblás. Csak egy pici szelete. :D Amúgy pedig kicsit sem sajnálom a fejlesztőktől a játék árát. Ha kifizetem nekik ők meghálálják, ha nem veszem meg mi történik? Nem fektetnek több energiát ebbe a nagyszerű világba és nem csinálnak ilyen játékot és nem fejlesztik azokat. Választhat mindenki. Ha végigjátszod már persze, hogy nem veszed meg.. de mindenkinek illene. Tudom nem mindenki teheti meg. Én sem, de a Dark Heresy alapkönyv sem két forint volt mégis megvettem és nem a bescannelt verziót használom. Csupán elv kérdése mint a pénzé. A DoW II pedig ha lejjebb megy az ára 8e körülire akkor sem vennéd meg van egy olyan érzésem ;) Pedig majd mikor jön a patch és a javítás és a kiegészítők akkor majd mit teszel? Újra letöltöd? Értem, hogy nem a kiadónak akarsz pénzt a zsebébe tenni hanem a fejlesztőknek de akkor rendeld meg közvetlen tőlük :D Ha meg a fejlesztők munkája részedről nem ér ennyit akkor az ő részükről meg jön a válasz: akkor mindek fejlesszünk ilyen játékot. Szerintem nagyon jó lett.

_MUMUSi (NPC/NJK)

_MUMUSi (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2009.03.23, 11:49

Én mondjuk abszolút nem a táblás játék hangulatára vágyok, vagy legalábbis nem a gáz szabályokra... :D

De talán multiban jó lehet, az idegesítő bugok nélkül, hogy ugye simán átlőtték hegyeket 1ben.

Garouz

Garouz

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 714 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.03.23, 10:48

Istenkém naná, hogy nem olyan, mint a táblás!

Egy turn-based rendszerrel össze lehetne hozni valami jó kis gammát, de az a stílus mostanság nem menő, szóval marad ez. Külön kell venni a táblástól, hiszen a szabályok is változtatva lettek (sebzések, miegymás), ez ugyanaz az univerzum, de más játék, nem a táblás átültetése gépre. Akkor azért sokkal nagyobb létszámú seregek lennének, kezdjük azzal. Meg jobb is lenne, offkorsz.

Biohazard

Biohazard

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1365 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.03.22, 22:40

Üdv!

Tegnap vettem meg Steam-en a játékot még azelött, hogy nyomtatott újság cikkeit olvastam volna. (PC DOME és egyéb oldalak írásai alapján vettem.) Méghozzá nagyon helyesen tettem mert imádják lehúzni az újságok az összes warhammer játékot (legyen az fantasy vagy 40k) és ezt megelégelve magam döntöttem. Elkezdtem a hadjáratot és 3 pályán vagyok túl de nekem istentelenül tetszik és bár tény és való, hogy nehéz a játék de aki játszott az első résszel annak azt hiszem nem lesz mégsem olyan nehéz hozzászokni. Mivel én magam végigvittem a többi Relic játékot is (CoH és a két kiegészítője) így könnyebben boldogultam mintha csak a DoW I.-el játszottam volna. Szuper a fejlődési rendszer és remek a grafika és az új játékmenet sokkal jobban visszaadja az asztali játék hangulatát mint az első rész. Aki tudja kérje meg a nyuszit, hogy tojjon neki egy DoW II.-őt mert megéri! (a magyar verziót nem bírtam kivárni pedig azt akartam megvenni de ennyi tökölődést amit a fordítok csinálnak nem lehet elviselni.. ld.: Fallout 3.)

Nem kotekveskepp,de jatszottal valaha asztali jatekkal?? Az taktikus csata, ahol a csapat es a korulmenyek adjak a strategiat. Ez meg egy klikk-fieszta, ahol meg az AI butasaga is borzolja a kedejeket :D
Sokat gondolkodtam,hogy en is megveszem..es a vegigjatszas utan mondom azt,hogy jol dontottem,hogy vegul nem adtam ki erte (nem keves) penzt. Mindez persze ne vegye el a kedved.

monguz

monguz

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 164 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.03.22, 12:47

Üdv!

Tegnap vettem meg Steam-en a játékot még azelött, hogy nyomtatott újság cikkeit olvastam volna. (PC DOME és egyéb oldalak írásai alapján vettem.) Méghozzá nagyon helyesen tettem mert imádják lehúzni az újságok az összes warhammer játékot (legyen az fantasy vagy 40k) és ezt megelégelve magam döntöttem. Elkezdtem a hadjáratot és 3 pályán vagyok túl de nekem istentelenül tetszik és bár tény és való, hogy nehéz a játék de aki játszott az első résszel annak azt hiszem nem lesz mégsem olyan nehéz hozzászokni. Mivel én magam végigvittem a többi Relic játékot is (CoH és a két kiegészítője) így könnyebben boldogultam mintha csak a DoW I.-el játszottam volna. Szuper a fejlődési rendszer és remek a grafika és az új játékmenet sokkal jobban visszaadja az asztali játék hangulatát mint az első rész. Aki tudja kérje meg a nyuszit, hogy tojjon neki egy DoW II.-őt mert megéri! (a magyar verziót nem bírtam kivárni pedig azt akartam megvenni de ennyi tökölődést amit a fordítok csinálnak nem lehet elviselni.. ld.: Fallout 3.)

Módosította Monguz: 2009.03.22, 12:49

Verpistike

Verpistike

Szörnyű vérpistikék

• Fórumita
  • 1018 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2009.03.22, 11:25

Juhujj... elnézést a hibákért, most vagyok negyedik napja 16órában, illetve zárás előtt írtam az előbbi hsz-t
:nono:

Módosította Verpistike: 2009.03.22, 11:30

Verpistike

Verpistike

Szörnyű vérpistikék

• Fórumita
  • 1018 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2009.03.22, 00:07

Hihi

Nos, első és legfontosabb tudnivaló az, hogy nehéz.
Node nem hiába vagyok Vérpistike, tápolásban szakértő lennék, vagymi. :nono:

Amit tudni kell az embereimről, az az, hogy nagyon jól futnak. Abban a pillanatban, hogy bármilyen, akármilyen, valamilyen, sőt, valami meglepő dolog történik, elfutok. Olyan helyzetekben nem lehet nyerni amit nem te irányítasz. Ezen kívül Cyrus a legfontosabb/legütősebb emberke, aki valaha is szolgált alattam.
Tiranida és ork(nem gép) bossokat egymaga leöli szinte, ezzel a comboval: villanó gránát+házromboló töltet a segge alá+hot shot a seggébe+repeat. Azt sem tudja mondani a boss, hogy bú vagy bá.
Persze a későbbiekben már nehezebb, de addigra van orbital bombardment, stb.
Nagy vonalakban ennyi a lényeg.

Stratégia:
Erről azért nehéz beszélni, de megpróbálom:D

Nos, mivel gazdálkodunk.

Tarkus:

Ő és emberei ilyen mindenes és semmilyenesek, csak az elején volt nekem jó, mert később már nem lesz elég. Az is igaz, hogy három accessory slotja van és baromi sok hp-je, de nem elég átütő a bácsi.

Avitus:

Ő és csapata már más. Sprintelnek is jól, lőnek is jól és kb ennyi is kellett nekem. A health discipline addig lett felhúzva, míg megkapja a termi honort, kell energy a dupla slothoz, aztán minden más ranged combat. Nála van mindig a tarantula bolter torony is, ugyanis szorult helyzetekben(lvl10 után szart nem érnek bossok ellen turretek, csak akkor, ha épp menekülsz és figyelemelterelsz) nagyon gyorsan leállít bármilyen támadást egymaga, kivéve a Carnifexet/tankot(raketták nélkül). Termi páncélt sajna az első hadjáratban a végéig nem kapott, de a rakéta+egyéb hacukákkal nagyon ütős bácsi volt.

Taddeus:

Nnno, ő már eszesebb legény, mármint használatilag. Nálam addig nem lépett fel revütáncosként, míg meg nem kapta a sebezhetetlen tulajdonságot landoláskor. Utána akkor használom, ha orkok vagy eldák ellen vonulok, illetve nidák ellen vegyesen vagy Taddeus, vagy Tarkus a negyedik emberke a csapatban.
Nálam energy a dupla slothoz+health addig míg landoláskor sebezhetetlen+minden más közelharc.

Cyrus:

A felderítés fontos. Sőt, még annál is fontosabb. Annyira fontos, hogy nagyon. Ő ment meg, ő éleszt fel mindenkit, mikor lezúznak. Ő éli túl. Ő lövi ki a nida hive nod bogarakat. Ő öli meg egymaga a bossokat. Nem is tudom, miért nem ő a Force Commander.... Nálam health addig míg lopakodva tud teljes sebességgel mozogni, ranged combat addig míg tud hot shotot leadni, minden más energy discipline-re ment. Mert úgy lesz igazán táp :P

Force Commander:

Első dolog, amit maxolni kell nála, az az energy mastery, mert dupla drop pod, dupla orbital bombardment.
Ennél fontosabb dolog nincs(talán Cyrus, de ő nem ilyen kényelmes megoldás). Közelharc addig kell, míg meg nem kapja az extra robbanó sebzést, health addig kell, míg meg nem kapja a fejlesztett "to victory" perket, aztán mindent a ranged combatra, mert...

A koncepció:

A koncepcióm azon alapul, hogy ember, nidákkal állok szemben. Mennyi esélyem van egy horda kiéhezet bogár ellen közelharcban? Semmi? PONTOSAN. Shooty armyt csináltam és remekül bevált eddig. Taddeus ahhoz kell, hogy fedezék mögül szedjek ki undi ellenségeket+tömegbe be+sebezhetetlen vagyok 3-4 másodpercig+bénító gránát a képükbe és spuri. Minden mást Avitus+Cyrus+Force Commander intéz el.
A végén pedig Force Commander+Avitus nagyszerű duettet adnak elő assault cannon+rokettavetővel.
Szó szerint legyekkén hullanak a Carnifexek.

Egyedüli stratégia az elején van, ugyanis el kell döntened, mit viszel végig. Gene sample-t gyűjtesz, vagy mész az anchient astronomic relay felé(ez a fontos). Végső soron a játék maga adja a választ, rögtön az első bebukott küldi után. Orbital strike nélkül egyszerűen nem megy primarchon. Se a defend, se más.

Nagyjából ennyi a siker titka.

Garouz

Garouz

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 714 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.03.20, 15:43

Szerintem - főleg nehéz fokozaton - elég kétesélyes (finoman szólva) a tűzpárbaj, úgyhogy a közelharcra törekszem.

Ebből adódóan kedvenceim az assaultok, bár a láthatatlan Cyrus különféle robbanó tréfái is bejövősek. :nono:

Termi páncélban meg legjobb a Commander, amikor normal fokozaton egymaga lever egy C'Fex-et.

Taktika: Cyrus előre, fő agyas tyra kilövése, jump a commanderrel meg az assákkal a tömegbe, közben zárótűz a devastatorokkal, ezalatt a tornyokból, meg a beérkező erősítésből pép készítése a tactical osztag és pár gránát segítségével. Bossnál meg Cyrus bemegy, lerakja azt az időzíthető bombát, kijön, és mikor betámad a boss, akkor a segge alatt robbantunk.

Stratégia terén masszív hajtás azokra az épületekre, amik adnak még pluszt a küldetések végén, hogy léphessek még egyet-kettőt, meg eleve minden missiont pörgettem, nem hagytam veszni semmit, viszont pöcsöltem, mert nem vágtam mivel kapnám meg a Drenyát, és sok nap eltelt, mire bevállaltam a megfelelő küldit.

Legjobb szerintem a kapu védelme volt, de az utolsó küldetés végső rohama is nagyon feeelinges.

Nem tudom, hogy vitted végig primarchon, belőlem a kommandós ork az elején vagdaltat csinált, nem tudtam vele mit kezdeni. Múltkor meg csata közben asszony bejött, adott két jóéjt puszit, ugye ránéztem, 5mp múlva monitorra pislantok és mindenki halott. SHIT.

Multit csak Tyrákkal nyomom gép ellen, így arról nem tudok nyilatkozni.

Verpistike

Verpistike

Szörnyű vérpistikék

• Fórumita
  • 1018 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2009.03.16, 00:10

Eddig nálatok bossmonsta vs te helyzetekben mi a rekordotok?
Nálam Cyrus vs Skykilla 1:0
Ki mondta, hogy nem használható Cyrus.... legdurvább arc a játékban:D

Más: melyik egység a kedvencetek?
Kedvenc taktika?
Kedvenc stratégia?
Kedvenc küldetés?

>_<

Verpistike

Verpistike

Szörnyű vérpistikék

• Fórumita
  • 1018 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2009.03.11, 21:27

Tök mindegy, én csesztem el, türelmetlen voltam....
Még tudtam volna szerezni két termi páncélt, meg jóféle assault cannonokat meg ilyenek(:)), de nem bírtam és nekimentem(Caldarison és Meridianon még voltak tiranidás küldik), csak pl vannak következetlenségek a játékban, de ezt majd egy hét múlva, akkor már talán nem lesz spoiler.
:(

Biohazard:

lvl20 a maximum szint, legalábbis primarchon, és mindenki 20-as volt:)

Módosította Verpistike: 2009.03.11, 21:33

Garouz

Garouz

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 714 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.03.11, 14:32

Készíts fel minden embert, azokat is, akik maradnak, mielőtt elkezded a last stand mission-t!

Biohazard

Biohazard

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1365 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.03.11, 13:48

[quote name='Verpistike' date='2009.03.11, 12:03 ' post='1584310']
Most egy kicsit el lettem szomorodva, ugyanis van egy küldetés, az a bizonyos küldetés (Last stand), és most egy kérdés. Van tovább?(ha ma nem kapok választ, úgy is kiderítem)
T_T
(az már az én hibám, hogy két szabadnapom volt és az alatt nonstop, kivittem)

SPOILER!!!!

Spoiler

SPOILER OFF

Verpistike

Verpistike

Szörnyű vérpistikék

• Fórumita
  • 1018 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2009.03.11, 12:03

Most egy kicsit el lettem szomorodva, ugyanis van egy küldetés, az a bizonyos küldetés (Last stand), és most egy kérdés. Van tovább?(ha ma nem kapok választ, úgy is kiderítem)
T_T
(az már az én hibám, hogy két szabadnapom volt és az alatt nonstop, kivittem)

Amit tudok mondani eddig a játékról, hogy primarch fokozaton naggyon veszélyes. :(
Egyedüli hatásos fegyvered az orbital bombardment, máskülönben egy-egy adott pálya boss monsztája megesz reggelire/ebédre/vacsorára, mikor milyen napszak van épp. Cyrus a leghasználhatóbb karakter/egység az egész játékban, kb olyan, mint pompom. Papucs orrán pamutbojt, kifordított bundakesztyű, ha kell, annyira sokoldalú:) (szvsz egyetlen normális arc a játék során, bár kicsit emós)

Nagyon jó a játék során az is, hogy nem megadott küldetésszál van, hanem egy történetet kell végigvinni.
Azaz, elvileg végtelen számú küldetést tudsz végig vinni, ellenben oda kell figyelni, mert minden egyes eltelt nappal az ellenfelek is fejlődnek... (nálam a 15-16. nap tette be a kaput, ott már szabályosan lopakodni kellett, pl olyan, hogy roham, olyan nem létezik, két normál ork egység megeszi az egész csapatodat, defense küldetéseket is úgy lehetett megcsinálni, hogy felaknásítottad, széttelepítetted tornyokkal, és a végén a környéket szétbombáztad orbitról(ha nem figyelsz oda, még így is meghasalsz, ugyanis a végén pl egy looted tanknak minden 1hit. Drenya, termi, generátor, minden).

Ami viszont rettentően idegesítő tud lenni, nos, az a "keressünk fedezéket terminátor páncélban" algoritmus. Leginkább tereprendezésnek néz ki az egész folyamat, ugyanis rálő az egységre egy szem ork, azok meg körbe-körbe szaladgálnak és összetaposnak mindent(akinek még sikerült is bebújnia fedezék mögé, az elől a többiek letapossák, és minden kezdődik elölről). Ez az egy dolog, ami rettentően idegesített. Furcsa, de pl. a Force Commander termi páncélban már nem csinálja ugyanezt.

Én annyit tudok mondani a végére, hogy nagyon jó kis játék ez, olyan igazi plüssmaci, csak nem tesztelték eleget, illetve nem mindenütt következetesek a készítők a játék során. Későbbiekben írok még pár sort, ha teljesen sikerült minden küldetést letesztelnem.:D

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8149 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.03.08, 12:12

Mintha ezzel elkéstél volna. :ugri:

Balazs

Balazs

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 646 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2009.03.08, 11:54

Sziasztok!

Vérpistike:
Nem lehet, hogy angolban nem "bokorbe lőni" kifejezés van, hanem "bokorból lőni" ? :ugri: ;) :D
Jól hangzanak a leírtak.
Asszem egyelőre tolom a hardware frissítést és előhúzom a DoW 1-et. :D.

Ennyi.,

Verpistike

Verpistike

Szörnyű vérpistikék

• Fórumita
  • 1018 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2009.03.08, 11:38

Az útvonalkeresésen és az AI-n szerintem egészen biztosan fognak patch-csel javítani. A kiegészítőkkel pedig talán fog bejönni több és érdekesebb választási lehetőség. Reméljük.

Az tény, hogy rettentő idétlen dolog mikor kiállítom egy dombtetőre, rohamoznak az orkok, és bebújik egy bokorba ahelyett, hogy szétlőné a zöldbőrűeket... >_<
Végülis, bokorból az igazi zárótüzet indítani nem? :ugri:

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8149 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.03.08, 11:27

Az útvonalkeresésen és az AI-n szerintem egészen biztosan fognak patch-csel javítani. A kiegészítőkkel pedig talán fog bejönni több és érdekesebb választási lehetőség. Reméljük.

Verpistike

Verpistike

Szörnyű vérpistikék

• Fórumita
  • 1018 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2009.03.08, 11:26

Hajrá! :ugri:

Szerintem ne primarchon játssz vele, mert később a 30. nap után a játék irgalmatlanul nehéz lesz. Plusz két indok:

Egyszerre kapsz majd 3 támadást, mindegyik 3 nap alatt megy végig, addig kell majd megcsinálni. Sok ilyen lesz, ahogy telnek a napok. Ez csak úgy megy, ha az elsőt kipörgeted maxon (ekkor minden bónuszt megkapsz, és "léphetsz" még kettőt), ilyenkor megcsinálod a 2. támadást, és egyet a sztori szálból is. Második napon megcsinálod ismét maxon a maradék egy defense missiont, megint léphetsz még kettőt, és ismét haladhatsz a sztori szállal. Namost ez a metódus nem fog menni primarchon, ott egy Carnifex kettő harapásból megeszi a Commandert. Most képzeld el, hogy defense mission közben a haverjaival megindul a generátorok felé, és van 30 mp-d amíg odaér, és nem is figyel rád, hiába ugrálsz előtte. Nem lehet feltartóztatni.

Pontosan így történt.... T_T
És meg tudtam volna állítani remote detonátorral+demolition charge-al, csak rossz helyről jött ;)
Szóval astronomic arraynak satu, bolygóból nudli lett, nem törődök semmivel, megpróbálom vinni a fő szálat.
Csak most már tankok+gépek+egyebek jönnek ellenem ami fájó egy érzés... főleg, hogy most egy "big mek boy"-t kell kicsinálni. *sóhaj*

Biohazard:

Szíved joga, de mivel nem az első rész koncenpciójára épült, és körökre osztott és (nekem) jó taktikai játék legutoljára a Fallout tactics volt, nem panaszkodom. Nekem tetszik, de nagyon:)
Fluffy nekem, még így is, primarchon:D

Üdv

Módosította Verpistike: 2009.03.08, 11:29

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]