Ugrás tartalomhoz

Fotó

Mitől jó egy képregény?

• Válasz írásához lépj be
80 hozzászólás érkezett eddig

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 7743 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.09.20, 08:32

Ez egy jobb link:
http://lfg.hu/series/x-men-tortenelem/

Olman

Olman

Magiszter

• Fórumita
  • 2450 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.09.19, 21:27

Ha valaki lemaradt volna a hírről: tavaly elindult az X-Mennől a teljes Clermont-éra kiadása elejétől a végéig, egyelőre évente 2-3 közepesen vastag, igen igényesen készített kötettel:

https://www.facebook.com/kepkockakiado/

A képregényekről meg itt az LFG-n is volt már cikksorozat: http://lfg.hu/search/X-men/

StB

StB

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1232 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.07.11, 06:23

A topic címére reagálva: ha relatíve olcsó és mégis ezer oldal, sőt remek íróval is büszkélkedhet. :felvon: A The Walking Dead Compendiumról beszélek, vagyis írtam róla a blogomban. A zombiapokalipszis emberi tényezőinek kálváriája még sosem volt ennyire remekül a szemünk elé tárva.

Molnar

Molnar
  • Archívum
  • -9 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2010.04.11, 11:03

jó cikk :sor:

Ossua

Ossua

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 21 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2009.12.18, 19:18

Nem semmi cikk! :cool:

Jakirte_Jak_Cyr

Jakirte_Jak_Cyr

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1280 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.09.10, 08:43

Üdv,
egy érdekes cikk az emberi (szuperhősös) repülésről.

Goraq

Goraq

Régi fórumozó

• Archívum
  • 1259 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2008.09.06, 11:57

http://en.wikipedia.org/wiki/The_Losers_(comics)
Valaki tudna a fentiekhez hasonló képregényt ajánlani?
A 2004 esre gondolok.

_gnoll (NPC/NJK)

_gnoll (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2008.01.23, 19:59

Sziasztok!

Üdvözlök mindenkit!

Keresek olyan embert aki jártas a regények és képregények terén. Olyan írót akivel jó dolgozni, és kettőnk keze alól egy f***a képregény sülne ki.
Kiadó, nyomtatás, részesedés, minden megoldható....
Akit érdekel vagy ismer olyas valakit aki odaadóan tudná velem csinálni, annak várom a jelentkezését vagy írjon az e-mail címemre:
darktotem@freemail.hu

Üdvözlettel: Gnoll

Bakou-1

Bakou-1

Régi fórumozó

• Archívum
  • 2623 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.12.08, 13:42

+) Largo Winch egy szar, Lucky Luke meg idiótább mint Tintin. Nem épp a magas igényességükről híresek.

Hergé igenis kellemesre vette Tintin-t. ;) A többieket nem ismerem.

Draquar

Draquar

A Bunkó

• Fórumita
  • 723 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.12.05, 13:33

Hoi!

Az említett képregénybolt címét inkább ide a közösbe írd, ha lehet! Szerintem nem fognak perrel fenyegetőzni egyik oldalról sem, másrészt sokakat érdekelhet.

Twillight teljesítményéről az ezzel átmenetileg foglalkozó topicban...

bodzatea

bodzatea

Abyss mystic

• Fórumita
  • 2474 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.11.30, 20:44

Csak hogy ne a hátulról mellbe esete legyen...

twillight:
Klikk ide
Öreg, a tekintélyalapú érvelés eddig még mindig megbukott, akárcsak az ízlésdiktatúra. Pláne, hogy a másik fél ún. érveit se nagyon cáfoltad...
Ha szedsz gyógyszert, akkor egy ideig hagyj fel vele, ha nem, akkor kezdd el szedni.

EDIT:
zahl, az emlegetett belvárosi képregénybolthoz link, cím? Akár u2uban is.

Módosította bodzatea: 2007.11.30, 20:46

Sertorius_Messalla

Sertorius_Messalla

Álmodozó

• Archívum
  • 1826 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.11.30, 15:55

4.) a Képregénybörze évente 1-szer kerül megrendezésre. Ha neked elég évente 1 kötet / füzet megvételre, akkor bizonyára ez elég neked, én a rendszeresen, magyarul, normál boltban, rendszeres időközönként, stabilan hozzáférhető anyagokról próbálok motyogni, nem arról, hogy mi van, ha vki pl. átmegy a közeli Ausztriába. Fogtad? Nem az a kérdés, mihez lehet végtelen türelemmel hozzájutni, hanem hogy mikhez lehet normális esetben hozzájutni. Egész egyszerűen hülye vagy.

Ha jól tudom idén pl kétszer volt Képregénybörze, emelett legalább 3 olyan rendezvény van, melyen új képregények jelennek meg. Az igaz, hogy havi rendszerességgel megjelenő képregényekből kevés van.

+) Largo Winch egy szar, Lucky Luke meg idiótább mint Tintin. Nem épp a magas igényességükről híresek. Néha valóban fel-feltűnik egy-egy album, mint Enki Bilal egyik munkája, de azok általában művészeti atlaszok árán futnak 8-15k pénzért, és még így is hamvukba halnak. (vagy talán éppen ezért)

Ó köszönjük nagy ízlésformáló.

magyarok: van az a pszichonauta, vagy mi az állatság, azt mintha vitték volna, bár én nem értettem belőle semmit, de biztos jó valahol. ezen kívül ÉN nem tudok magyar független alkotásról

A Pszichonauta szerzője szerb. Magyar alkotás még a Rév, a Gemini-jelentés, Kalyber Joe...legalábbis ezek ugranak be először, nem tudom, hogy ezen művek függetlennek számítanak-e neked.

Egy utolsó hozzáfűzés: Egyrészt kicsit tájékozódj mielőtt magas lóról kezdesz beszélni, másrészt szedjél nyugatót ha gondjaid vannak az idegeiddel.

Módosította Sertorius Messalla: 2007.11.30, 15:55

zhal

zhal

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 6 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.11.29, 20:26

zahl, sikerült végleg bebizonyítanod, hogy ülye vagy.
Hivatkozol:
- külföldi, vagy online beszerzésre, ami nem működik, tekintve, hogy a) nem tudunk külföldiül b) nincs bankkártyánk/nem bízunk az internetben c) online nem ugyanaz.

Külföldire nem hivatkoztam. Nem kell hozzá bankkártya, online rendelsz, a boltban fizetsz (pl. a linkelt bookline.hu-n). Megnézheted több boltban is a kötetet, elég sok kapható Libri, Alexandra és 576 boltokban is, ezt is írtam: javult a rendes könyvesbolti terjesztés, de mindent megjelenés polcon tartását elvárni nem lehet, csak szakboltokban.

- még meg nem jelent dolgokra (kifejezetten csúcs még nem létező dolgokat - jelen esetben - olvasni)
- meg nem vehető kiadványokra (l. előző pont)

Elejétől kezdve mondtam, hogy utolsó negyedéves megjelenéseket sorolok fel. Ami egy példa volt, az holnapután jelenik meg, a többség persze kapható.

Nézzél híradót bazmeg. Abban van infó a rejtő- egri csillagok és egyb haszontalan publikálásokról. Ja, az nincs online? Bocsika.

Szerintem van a hirado online. De megbocsátok. :P

A trade paperback az, amikor pl. a "Titkos Háború"-t adták ki gyűjteményben. Vagy az "Essencial" sorozat. És most nem is mondtam, hogy akkor hülye-e vagy!

Eddig nem néztem utána a meghatározásának, de itt a wikipedia-s link: http://en.wikipedia.org/wiki/Paperback#Tra...aperback_comics
Ha értelmezed az angol szöveget kiderül belőle, hogy formátumról van szó, jellemzője pedig a puha fedél és a könyv, nem füzet alak, tehát a gerinc. A képregényekre vonatkozóan általában valamilyen szempontból összetartozó füzeteket szoktak ilyen formában kiadni. Persze, a Secret Wars-t és az Essential sorozatokat is kiadták így, de pl. a Sandman-nak is van ilyen kiadása, mivel ez nem tartalmat, hanem formát határozza meg. De mondom, ezen nem veszünk össze.

A "Google" nekem is kidob 150 ilyen oldalt, csak kérdés, melyik milyen. f***nak van kedve válogatni. Az írásodból úgy tűnt, neked bjáratott helye(i)d van(nak), azé' kérdeztem. De látom, csak flame-nek hoztad létre az accountodat, így nem idegesítem magam feleslegesen. :felvon: :lol:
Ennyit rólad.

Nem akartam direkt reklámot csinálni semelyik boltnak, nem olvastam el erről a szabályzatot itt, csupán két kattintásnyi távolságra közel hoztam azt, amit kértél. De hogy ne kelljen válogatnod, küldöm magánban, vagy ahogy errefelé hívják: utu. :D

Hát tényleg nem érdemes rajtam idegesíteni magad. Ha pl. higgadtan válaszolnál azokra, amiket írtam, vagy olyat írnál, amit más forrásból is meg tudnál erősíteni, nem fárasztanám magam, hogy helyére tegyem a butaságaidat. Sőt, hagynám magam meggyőzni, ha elém rakod a tényeket. De részemről úgy néz ez ki, mint egy flame? Nem szídlak, tényeket írok, linkelek, arra válaszolok, amit írsz, figyelek a pontosságra. Hm?

_twillight (NPC/NJK)

_twillight (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2007.11.29, 19:05

zahl, sikerült végleg bebizonyítanod, hogy ülye vagy.
Hivatkozol:
- külföldi, vagy online beszerzésre, ami nem működik, tekintve, hogy a) nem tudunk külföldiül b) nincs bankkártyánk/nem bízunk az internetben c) online nem ugyanaz.
- még meg nem jelent dolgokra (kifejezetten csúcs még nem létező dolgokat - jelen esetben - olvasni)
- meg nem vehető kiadványokra (l. előző pont)

Nézzél híradót bazmeg. Abban van infó a rejtő- egri csillagok és egyb haszontalan publikálásokról. Ja, az nincs online? Bocsika.

A trade paperback az, amikor pl. a "Titkos Háború"-t adták ki gyűjteményben. Vagy az "Essencial" sorozat. És most nem is mondtam, hogy akkor hülye-e vagy!

A "Google" nekem is kidob 150 ilyen oldalt, csak kérdés, melyik milyen. f***nak van kedve válogatni. Az írásodból úgy tűnt, neked bjáratott helye(i)d van(nak), azé' kérdeztem. De látom, csak flame-nek hoztad létre az accountodat, így nem idegesítem magam feleslegesen. :felvon: :lol:
Ennyit rólad.

zhal

zhal

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 6 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.11.29, 15:47

Na, végre van időm válaszolni.

Namost zahl CSAK azért válaszolok mégegyet, mert látom, hogy nagyon újonc vagy a fórumon.

És ez számít valamit? Te ez alapján döntöd el, hogy lehülyézel, vagy le"gyermekem"-ezel? :felvon:
---

2.) Ami az említett képregényeket iléleti (l. 2-es pont) KIZÁRÓLAG állami pénzből nyomják őket. Gyermekem, neked SEMMI infód nem volt ezekről a füzetekről - saját bevallásod szerint -, szóval kopjál le légyszi.ű

Nem kopok le, mert a kiadókkal és a szerkesztővel is van kapcsolatom (e-mail), de fórumokon is rendszeresen megnyilvánulnak, ráadásul ismerem a kiadványokat, megvan belőlük jópár.
Kérdezem: Hol van annak bármilyen nyoma, hogy a korábban megjelent képregényeket most állami pénzből finanszírozzák (akár csak részben is)?
Ezekről beszélek, hátha te másra gondoltál:
Rejtő-Korcsmáros sorozat:
- Az elátkozott part (2003)
- A három testőr Afrikába (2003)
- Az előretolt helyőrség (2004)
- A 14 karátos autó (2005)
- Piszkos Fred a kapitány (2007)
Sebők Imre munkái:
- Egy hirhedett kalandor a tizenhetedik századból (2006)
- A kincses sziget (2006)
- Halálsugár (2007)
- Mairelandi Veszedelem (2007)
- Szegény gazdagok (2007)
Az irodalom klasszikusai képregényben:
- Egri csillagok (2004)
- Beszterce ostroma (2005)
- Az arany ember (2005)
- A láthatatlan ember (2006)
- Vörös és fekete (2006)
- A kőszívű ember fiai (2007)
---

4.) a Képregénybörze évente 1-szer kerül megrendezésre. Ha neked elég évente 1 kötet / füzet megvételre, akkor bizonyára ez elég neked, én a rendszeresen, magyarul, normál boltban, rendszeres időközönként, stabilan hozzáférhető anyagokról próbálok motyogni, nem arról, hogy mi van, ha vki pl. átmegy a közeli Ausztriába. Fogtad? Nem az a kérdés, mihez lehet végtelen türelemmel hozzájutni, hanem hogy mikhez lehet normális esetben hozzájutni. Egész egyszerűen hülye vagy.

Minden megjelent képregényhez hozzá lehet férni az online könyvesboltokban, vagy a kifejezett képregényboltokban, de a rendes könyvesboltok is egyre többet tartanak polcon, ezeket írtam korábban is:

Egyébként van a belvárosban olyan szépen berendezett képregénybolt, ahol minden(!) magyar nyelven forgalomban lévő képregény kapható, lapozható, amit akarsz. Egyébként elég sok kötetbe bele lehet lapozni online is, a kiadók rendszeresen közzéteszik megjelenés előtt és utána is fenthagyják a mintaoldalakat, mert kérik tőlük a rajongók és mert reklámnak sem rossz, a rajzot, stílus megkukkolni pedig tökéletes.

...megjelenik (az októberi 14. Képregény Börze és a decemberi 3. HungaroComix között): összesen 53 kötet ...
...bármelyikről küldök kiadói, vagy online bolti linket...

A sorozatok stabil időközönként jönnek ki. Ha nem tudod mit keresel, csak a kínálat érdekel, portálokon nagyon jól össze vannak gyűjtve a megjelent, sőt a tervezett kötetek is. Az ár miatt sem kell sírnod, online még olcsóbban megkapod, mint a börzéken.
Szóval írtam korábban a lehetőségekről, közel sem csak az hangzott el, amiről te írsz, ez gondolom az idézetekből neked is egyértelmű. Ha ezek után lehülyézel, hát tedd, nyugodtan... :lol:
---

5.) lássuk a Te példáidat: Marvel Knights akármi: nincs a polcokon.

Azt írtam, hogy októbertől decemberig tartó időszak kiadványai. A MKSP dec. 2.-án jelenik meg hivatalosan.

Mondom mégegyszer, ne várd azt, hogy bármelyik könyvesboltban megtalálod a polcon, nincs olyan bolt, ahol mindent tartanának és ez nem csak a képregényekre igaz.
---

Wolverine: nem jelenik meg: a sorozatot 1 történet után megszűntették.

Kérdezem: Itt a Panini féle újságra gondolsz, Rozsomák címen, amit a 12. szám után nem folytattak? Gondolom igen. Én viszont másról beszéltem, valószínűleg elkerülte a figyelmedet:

ebben nincs benne semmilyen füzet (Star Wars, Pókember, X-men, Spongyabob, stb - ami az újságárusoknál kapható), vagyis ezek mind könyvesbolti terjesztésű képregények, néhány kivételtől eltekintve gerinces könyv vagy album formátumúak.

---

mangaszerű dolgok: azok mangák. L. korábbi bejegyzésem róluk. Amúgy a legdurvább is 12 karikás.

Ebben is tévedsz, a magabiztosság nem pótolja az ismeretek hiányát. De veled ellentétben én belinkelem az ellenőrizhető adatot, itt a Pirontan kiadói oldala, a borítón a 18-as számmal és ha belelapozol a pdf-be te sem fogod azt mondani, hogy ez 12-es:
http://mangattack.hu/index.php?cimid=18
---

magyarok: van az a pszichonauta, vagy mi az állatság, azt mintha vitték volna, bár én nem értettem belőle semmit, de biztos jó valahol. ezen kívül ÉN nem tudok magyar független alkotásról (kivéve tán azt a "Lovag" vagy mi a szöszt). az irodalmi adaptációkról volt fó (l. 2. pont). a terjesztésbe nem kerülő kiadások meg ugyebár nem játszanak ha a fogyasztási szokásokat vizsgáljuk. Jó nagy marhaságokat sikerült összehordanod megint.

Hát, ha az összehordott marhaságoknál tartunk, akkor újra pontosítanálak: a Pszichonauta szerzője nem magyar ( http://www.nyitottkonyv.hu/pszichonauta.htm ).
Én 14 magyarról írtam:

ez nem a teljes idei termés, hanem az év utolsó negyede, bármelyikről küldök kiadói, vagy online bolti linket. ... 14 magyar
...
- Magyarok: ... az alternatív Roham, a Magyar Képregény Akadémia szerzőinek éves antológiája a Pinkhell, brutális grafikával és egyre jobb történetekkel, de van már fekete-fehér 32 oldalas fanzin, tehát terjesztésbe nem kerülő magánkiadás is.

Ezek közül 3 darab nem kerül rendes terjesztésre, az összes többi rendes, és teljesen független kiadás, a fenti Roham és a Pinkhell is. Szóval ez nem tudom miért marhaság, főleg, ha a "fogyasztási szokásokat" nézzük: írtam korábban, hogy fogyás szempontjából a Rejtő-Korcsmáros képregények népszerűbbek, mint a legtöbb magyar nyelvű képregénynél kis hazánkban:

Annyi tény, hogy a Rejtő-képregények az utóbbi évek tartós sikerei az eladások alapján, újranyomás is lesz belőlük, ha esetleg alexandra vagy bookline toplistákat nézegetsz, akkor ott a képregények közül az elsők között van, és nem úgy, mint pl. a 300, amit csak a filmmel lehetett eladni.

---

az ominózus Batman-ből egyetlen témát nyomnak, talán keresgéld és lapozz bele.

Én úgy tudom olvastam mindegyik magyarul megjelent Batman történetet, de semelyiknél nem emlékszem földönkívüli dologra. A Hush első része tavaly decemberi, a harmadik idén nyári, tavaly az Eduárd képregényújságban is volt, idén a Papírmozi antológiában, de mondom, egyiknél sem rémlik ufo. Nem véletlenül kérdeztem rá, de konkrét választ most sem adtál.
---

graphic novel, azaz. Most elárulom, hogy azok olyanok, mint az amcsi miisorozatok: 1-13 rész között lazán lehetnek, de a végén kiadják albumban. Még jellemzőjük, hogy egyetlen kerek történetet mesélnek el, és bár a "részek" külön-külön is fogyaszthtóak lehetnek, de csak úgy, mint anno Stephen Kingtől a Halálsoron.

Kösz, hogy elárultad. Bár én úgy tudom, hogy a graphic novel eleve egykötetesként jelenik meg, az összegyűjtött füzetek gerinces kiadása pedig tpb-nek hívódik (trade paperback), de ezen nem fogunk összeveszni. :P

Majd megdobhatnál utu-ba, mégis milyen graphic novellek jöttek ki magyarországon, de a hülye magánkiadásaidtól kérlek kímélj. Külföldi cuccokat kidadására szakosodott boltoktól is.

Úgy látszik nálad a hülye kötőszó, főleg ismeretlen dolgokra, de ez a te bajod. Itt van az idei október-november-decemberi termés tpb / graphic novel / album lista, tehát csak 100 oldal körüli, vagy annál vastagabb képregény kötetek, magyar címekkel:

nem mangák:
Batman: Préda
Bosszú Angyalai: Káosz
Bosszú Angyalai: Kitörés
Dampyr #4
Hódítók végzete
Kázmér és Huba gyűjtemény #2
Napirajz
Papírmozi #3
Pókember: Holtak között
Rozsomák: Adósság és Becsület
Satrapi: Persepolis #1
Sin City 3: A nagy mészárlás
Usagi Yojimbo #3
Vertigo #4
X-men: E, mint eltörölni

és a manga-szerűek:
Árnybíró #7-8
Bania #3-4
Bizenghast #2
Borsmenta #1
D a vámpírvadász #1
Dramacon #2
Éjféli opera #2
Élni/Alive
Földfény #2
Házi ninja #2
Makrancos hercegnő #3
Naruto #2-3
Nyári srácok #2
Pirontan
Ruroni Kensin #1-2
Star Trek manga
Takizava Szeihó: Tűzharcos és A sötétség mélyén
Tarot Café #4
Warcraft #3
---

+) Largo Winch egy szar, Lucky Luke meg idiótább mint Tintin. Nem épp a magas igényességükről híresek.

Ja, szegény franciák, tök igénytelenek. A szerencsétleneknél egyszerre 700.000 példányban jelent meg tavaly októberben a második album ami Morris halála után készült. Még szerencse, hogy te majd megmondod a tutit... :D
---

Néha valóban fel-feltűnik egy-egy album, mint Enki Bilal egyik munkája, de azok általában művészeti atlaszok árán futnak 8-15k pénzért, és még így is hamvukba halnak. (vagy talán éppen ezért)

Megint el vagy tájolva, tényleg nem tudom honnan veszel ilyeneket. Az a kötet teljes áron is 2500, online pedig 2000 ( http://bookline.hu/control/producthome?id=52785&type=22 ), igaz, hogy csak 70 oldal, de nagyalakú, vastag papíron, keménytáblás kiadással. Megnéztem a francia eredetit, az euróból átszámítva több, mint 3300 pénz. Egyébként a folytatása márciusban várható.
---

utu-ban megdobhatnál az említett boltnak a nevével, ahol "mindent" be lehet szerezni. azt megköszönném.)

Google: "képregénybolt". Az első 10 találatban 1 link vezet 1 online bolthoz, ahol magyarok is vannak, 2 link a Blahánál lévő képregénybolthoz (onnan online is rendelhetsz, de be is caplathatsz, ott is van magyar kínálat), a maradék 7 link pedig az Opera mellett lévő bolthoz, vagy annak a megnyitójával kapcsolatos cikkekhez.
---

Azért sajnálom, hogy ilyen egyoldalú a beszélgetés, ha esetleg alá tudod támasztani valamelyik állításodat, nyugodtan folytathatjuk (az nem zavar, hogy lehülyézel). :D

_twillight (NPC/NJK)

_twillight (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2007.11.27, 10:38

Namost zahl CSAK azért válaszolok mégegyet, mert látom, hogy nagyon újonc vagy a fórumon. Több reakcióra ne számíts, mert már ez is majdhogynem flame.

1.) A Snikt-re 2k körüli összeget mondtam, 3.5k körülire a LEGÚJABB ilyen típusú Rozsi-kötetre mutattam. TE vagy a figyelmetlen, vagy direkt basztatsz.

2.) Ami az említett képregényeket iléleti (l. 2-es pont) KIZÁRÓLAG állami pénzből nyomják őket. Gyermekem, neked SEMMI infód nem volt ezekről a füzetekről - saját bevallásod szerint -, szóval kopjál le légyszi.ű

3.) Sandmannak stabil eladási bázisa van magyaroroszágon. Rendszeresen behozzák az új részeket, és rendszeresen el is tudják adni kb. ugyanazon emberkéknek. Most már kezded felfogni?

5.) lássuk a Te példáidat: Marvel Knights akármi: nincs a polcokon. Sin City: jött ki új? az jó. aszittem megszűnt 2-3 kötet után a magyar kiadás. Wolverine: nem jelenik meg: a sorozatot 1 történet után megszűntették. Dampyr: jó, nem írtam fel mindent centire. mangaszerű dolgok: azok mangák. L. korábbi bejegyzésem róluk. Amúgy a legdurvább is 12 karikás. magyarok: van az a pszichonauta, vagy mi az állatság, azt mintha vitték volna, bár én nem értettem belőle semmit, de biztos jó valahol. ezen kívül ÉN nem tudok magyar független alkotásról (kivéve tán azt a "Lovag" vagy mi a szöszt). az irodalmi adaptációkról volt fó (l. 2. pont). a terjesztésbe nem kerülő kiadások meg ugyebár nem játszanak ha a fogyasztási szokásokat vizsgáljuk. Jó nagy marhaságokat sikerült összehordanod megint.

6.) az ominózus Batman-ből egyetlen témát nyomnak, talán keresgéld és lapozz bele.

7.) graphic novel, azaz. Most elárulom, hogy azok olyanok, mint az amcsi miisorozatok: 1-13 rész között lazán lehetnek, de a végén kiadják albumban. Még jellemzőjük, hogy egyetlen kerek történetet mesélnek el, és bár a "részek" külön-külön is fogyaszthtóak lehetnek, de csak úgy, mint anno Stephen Kingtől a Halálsoron. Majd megdobhatnál utu-ba, mégis milyen graphic novellek jöttek ki magyarországon, de a hülye magánkiadásaidtól kérlek kímélj. Külföldi cuccokat kidadására szakosodott boltoktól is.

+) Largo Winch egy szar, Lucky Luke meg idiótább mint Tintin. Nem épp a magas igényességükről híresek. Néha valóban fel-feltűnik egy-egy album, mint Enki Bilal egyik munkája, de azok általában művészeti atlaszok árán futnak 8-15k pénzért, és még így is hamvukba halnak. (vagy talán éppen ezért)

8.) nem kell hentai. A Nyári izé pont azért jó, mert pont annyira erotikus, hogy még nem az. emelett meg nem (csak) az jó benne, hogy "izgalomba" hoz, hanem hogy egész tisztességes sztorit raktak mellé, jó a képek szerkesztése, és a grafikák stílusa is tetszik. És nem csak én vagyok így vele.

(++) utu-ban megdobhatnál az említett boltnak a nevével, ahol "mindent" be lehet szerezni. azt megköszönném.)

zhal

zhal

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 6 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.11.27, 09:22

Hát enyhén szólva is érdekes dolgokat írsz...

A válaszaim:
1.) Rozsomáknál a "Snikt" címűre gondoltam. Piros borító, japán rajzoló.

Elég felületesen nézted meg akkor, ha 3500 felettit mondasz, közben 1992-ért elviheted.

2.) állami támogatás van, abból nyomják a Rejtő, és egyéb füzeteket. Nagy szar, mindegyikből 1-1 példány van csak a polcokon, és egyiket sem viszik el soha. Bővebb infót nem tudom, ma hol találni, a TV-ben mentek ezzel kapcsolatban ripportok/hírek (híradó, mozis műsorok, fókusz stb.)

Ez az hónap vicce! :P Méghogy állami támogatás! Annyira talán nem kéne leegyszerüsíteni a dolgokat, hogy ami azoktól a szerzőktől (Rejtő jenő - Korcsmáros Pál) jelenik meg most, mint 80-as években, azt az állambácsi pénzeli. Korcsmáros unokája a kiadó vezetője, online is elérhető fórumokon, de a kiadó boltjában az eladók is képben vannak, meg lehet kérdezni őket, ha nekem nem hiszel.

Azt meg mondhatod, hogy szar, véleménynek elmegy, bár ha nem indoklod súlytalan a dolog. Annyi tény, hogy a Rejtő-képregények az utóbbi évek tartós sikerei az eladások alapján, újranyomás is lesz belőlük, ha esetleg alexandra vagy bookline toplistákat nézegetsz, akkor ott a képregények közül az elsők között van, és nem úgy, mint pl. a 300, amit csak a filmmel lehetett eladni. Ezekkel egyébként sokat dolgoztak, nem csak újrakiadták a füzeteket, hanem rendes album méretű rajzokká egészítették ki és színezték is. De, hogy neked szar, abba nem szólok bele.

3.) Sandmant magyarul nem adták ki, de amit behoznak, az rendszeresen elfogy tudtommal.

Persze, meg a melegpornó mangák is mind elfogynak, mégsem írom azt, hogy megjelent magyarul... Tök jó dumád van, csak épp folyamatosan mellébeszélsz és ez nem is zavar téged. Komolyan veszed magad? Mert nekem nehezemre esik téged komolyan venni.

4.) Kázmér és Huba: ja, van több kiadás. De mostanra ténylegesen a K&H-összes köteteit adják el a külföldi (angol) boltokban, semmi mást, mert másnak értelme sincs. Azokhoz se külsőben, se tartalomban nem ér fel az a szar, amit magyarországon kiadtak, értelmetlennek tartom a kiadását. És igen drága is, nem "elérhető ár" kategória.

Tudsz olvasni? Ott áll lejjebb, a kiadótól idézve, hogy az eredeti gyűjteményes kötetet adják ki. Akkor miért "nem ér fel az a szar se külsőben, se tartalomban" azokhoz? Neked nem elérhető ár 1560 forint, egy 184 oldalas képregényért, rendes vastag papíron (nem úgy mint a legtöbb manga)? Ráadásul a külsőt is leszólod, de akkor döntsd már el mit akarsz? Mert a keményfedél kb. egy ezrest dobna rajta, ha meg az amcsi kiadást nézem, ott a kedvezményes ár 12 dollár, ami 2000 körüli összeg, azt meg nem gondolod, hogy erre a kis piacra, kis példányszámmal ennél is olcsóbban lehet adni. Gondolkozz már egy picinykét, mielőtt ilyeneket írsz, hogy "szar", meg "nem elérhető"!

5.) Elmondom, mi jelenik meg mostanában: pár mangasorozat eleje kísérleti jelleggel, a szponzorált szépirodalom/magyar irodalom népnevelő célzatú kiadással (mer'hogy állambácsi szerint a képregény arra jó, hogy IGAZI könyvek olvasására neveljen), egy Batman-sorozat, az az antológia, amit én a Y the last manről jegyeztem meg, mert az eddig mindíg benne volt, Witch, Donald kacsa, Pókember US-teenage edition, X-men US-teenage edition, meg talán még valami BuciMaci. Újságosnál csak a Witch utániak. MElyik is lenne az igényes?

Ez az állambácsis dolog megint nevetséges, nem tudom honnan vettél ilyeneket, de biztos, hogy nem tudsz mutatni semmilyen információforrást ezzel kapcsolatban, annyira nem foglalkozol azzal, amit leírsz.

Nos leírom én is, hogy miről tudok, hogy megjelenik (az októberi 14. Képregény Börze és a decemberi 3. HungaroComix között): összesen 53 kötet van a listámon, ebben nincs benne semmilyen füzet (Star Wars, Pókember, X-men, Spongyabob, stb - ami az újságárusoknál kapható), vagyis ezek mind könyvesbolti terjesztésű képregények, néhány kivételtől eltekintve gerinces könyv vagy album formátumúak.

Mondom, ez nem a teljes idei termés, hanem az év utolsó negyede, bármelyikről küldök kiadói, vagy online bolti linket. Ebből 11 amerikai, 5 europai (belga-francia-olasz), 23 manga-szerű (manga, manhwa, manhua, OEL manga) és 14 magyar (amiből három szaklap, tehát képregény minimális van benne, de kizárólag képregényekkel foglalkozik). Semmi bajom a magabiztosságoddal, csak épp annyira hiányoznak mellőle tárgyi ismeret, hogy csak röhögni tudok a sületlenségeiden.

Hogy melyik igényes? Nem hinném, hogy ne találnál köztük olyat még te is, annyira erős és sokféle cím van köztük. Érdekességek a teljesség igénye nélkül, kategóriánként:
- Amerikai képregény könyvek: Marvel Knights: Spider-Man (ez ugye nem teenage-edition), Sin City: The Big Fat Kill, vagy szintén Frank Miller-től a Wolverine, ami a régi hazai X-Men sorozat közvetlen előzménye, így megvan a maga korszakának hangulata, szép, vastag színes papíron.
- Európaiak albumok (ezek ugye majdnem mind nagyalakúak): a Lucky Luke és Largo Winch sorozatban jelenik már meg, brutálisan szép és a francia kiadásokhoz képest vastag fantasy képregény album (Jean-Claude Gal összes képregénye - ez egyébként a Delta Vision kiadása, egyben az egyik legdrágább kötet: a Hódítók végzete) és olasz ponyva képregény is: a Dampyr-sorozat egyenként 100 oldalas kötet 1000 forintért.
- Manga-szerű: az Árnybíró népszerű és elég jó is, már a 8. kötet jön ki, Naruto-ból már a 3. van folyamatban, a Ruoruni Kenshin 2. kötete készül, hogy csak az igazán híreseket mondjam, de van itt minden, romantikus, 18-as karikás hentai, egykötetes horror, 3-5 kötetes akció vagy sci-fi is. De hogy különlegességet is mondjak, a Vampire Hunter D manga az amerikai kiadással együtt jelenik meg itthon, vagyis már megjelent.
- Magyarok: folyamatosan jelennek meg (mert folyamatos rájuk az igény) az irodalmi adaptációk és a régi képregények újrakiadásai (több kiadótól), illetve az új magyar képregények is: az alternatív Roham, a Magyar Képregény Akadémia szerzőinek éves antológiája a Pinkhell, brutális grafikával és egyre jobb történetekkel, de van már fekete-fehér 32 oldalas fanzin, tehát terjesztésbe nem kerülő magánkiadás is.

(Batman érdekelt volna, de űrlényekkel nálam Batman ne csatázzon, bocsi.

"Bocsi", de azt már meg sem kérdezem, hogy melyik kötet is volt az...

Bár mondjuk én mostanában a novel-ekre csorgatom a nyálam, nem sorozatokra. Abból meg egyáltalán nincs (kivéve az Avrl Lavigne-t, aminek nem látni a befejező részét :ize: )

Novel alatt megint nem tudom mit értesz, a "graphic novel"-re gondolsz? Egyébként, ha valaminek van "befejező része", akkor az már sorozat, nem? Vagy a 2-3 részes még nem az? Abból is van pár, konkrétan max. 3 részes sorazatból 12 darab fut most, vagy már is befejeződött.

6.) Én nem tudom, te e-mailen át hogy tudsz átpörgetni/megtalálni új magazinokat. Ha neked megy, akkor hajrá. Ha tuodo, mit akarsz, akkor persze, minden meoldható, de én arról beszélek, ha átlagfogyasztóként bemennél egy boltba, hogy "naakkor mi is az a képregény? múltkor láttam egy tökjót a kölykömnél / kollégámnál, megnézném-hátha találok vmi érdekeset, vagycsakszemétazösszes, ésinkábbautokatalógust veszek.

Egyik sorozatból/műfajból sem találod meg az összeset egy helyen a könyvesboltban, a képregény pedig még mostohább gyerek, de a pár évvel ezelőttihez képest mára sokat fejlődött a könyvesboltok hozzáállása. Egyébként van a belvárosban olyan szépen berendezett képregénybolt, ahol minden(!) magyar nyelven forgalomban lévő képregény kapható, lapozható, amit akarsz. Egyébként elég sok kötetbe bele lehet lapozni online is, a kiadók rendszeresen közzéteszik megjelenés előtt és utána is fenthagyják a mintaoldalakat, mert kérik tőlük a rajongók és mert reklámnak sem rossz, a rajzot, stílus megkukkolni pedig tökéletes.

7.) bocs, legyen rajongás helyett fogyasztás, ha szőrözni akarsz (amúgy rendszeres-képregényvásárló közönségre akartam utalni, akik elismerik a cuccot, mint műfaj)

Szőrözni nem akartam, csak válaszolni, azt viszont csak pontos kérdésre lehet, vagy pedig nem sokat ér a válasz.

8.) Amúgy egyetértünk, nem gond nekem sem ha kommerszeket hoznak be, ha valahol megjelenik a színvonal is. Vagy a színvonalnövekedés. Vagy valami. Ott van pl. a "Nyári Vakáció" vagy mi a túrós, aminek a köv. (2.) része nálunk lesz világpremier, vagy legalábbis ezt a szép szlogent nyomták rá. Az pl. "kommersz", de jól megrajzolt, és még a WaltDisney színvonalon is sikerül túllépnie (alig, de sikerül. A fő erőssége a viszonylag merész rajzok - softcore-mangáról van szó, iagzán igényes kivitelben)

A Nyári srácok tényleg nem rossz az átlaghoz képest, de ha a softcore vagy hardcore hoz izgalomba, akkor van már rendes hentai is, a Pirontan (egyébként pont a Nyári srácok rajzolójától). Az "igényes kivitel" alatt itt mit értesz? Mert a Kázmér és Hubánál gyengébb a borító és a belívek papírjának is a minősége.

Szóval azt ajánlom kissé jobban nézz utána, hogyan is vannak a dolgok, vagy ha nem akarsz, legalább ne csinálj úgy, mintha tudnád mit mondasz.

_twillight (NPC/NJK)

_twillight (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2007.11.26, 21:29

A válaszaim:
1.) Rozsomáknál a "Snikt" címűre gondoltam. Piros borító, japán rajzoló.

2.) állami támogatás van, abból nyomják a Rejtő, és egyéb füzeteket. Nagy szar, mindegyikből 1-1 példány van csak a polcokon, és egyiket sem viszik el soha. Bővebb infót nem tudom, ma hol találni, a TV-ben mentek ezzel kapcsolatban ripportok/hírek (híradó, mozis műsorok, fókusz stb.)

3.) Sandmant magyarul nem adták ki, de amit behoznak, az rendszeresen elfogy tudtommal.

4.) Kázmér és Huba: ja, van több kiadás. De mostanra ténylegesen a K&H-összes köteteit adják el a külföldi (angol) boltokban, semmi mást, mert másnak értelme sincs. Azokhoz se külsőben, se tartalomban nem ér fel az a szar, amit magyarországon kiadtak, értelmetlennek tartom a kiadását. És igen drága is, nem "elérhető ár" kategória.

5.) Elmondom, mi jelenik meg mostanában: pár mangasorozat eleje kísérleti jelleggel, a szponzorált szépirodalom/magyar irodalom népnevelő célzatú kiadással (mer'hogy állambácsi szerint a képregény arra jó, hogy IGAZI könyvek olvasására neveljen), egy Batman-sorozat, az az antológia, amit én a Y the last manről jegyeztem meg, mert az eddig mindíg benne volt, Witch, Donald kacsa, Pókember US-teenage edition, X-men US-teenage edition, meg talán még valami BuciMaci. Újságosnál csak a Witch utániak. MElyik is lenne az igényes? (Batman érdekelt volna, de űrlényekkel nálam Batman ne csatázzon, bocsi. Az antológiából csak 1-2 dolog érdekel, legfeljebb ha alkamanként szánom rá magam, meg pár manga... bár ezek a mangák nagyon glejek az én ízlésemnek, hogy egész sorozatot kezdjek rendszeresen vásárolni. Bár mondjuk én mostanában a novel-ekre csorgatom a nyálam, nem sorozatokra. Abból meg egyáltalán nincs (kivéve az Avrl Lavigne-t, aminek nem látni a befejező részét :P )

6.) Én nem tudom, te e-mailen át hogy tudsz átpörgetni/megtalálni új magazinokat. Ha neked megy, akkor hajrá. Ha tuodo, mit akarsz, akkor persze, minden meoldható, de én arról beszélek, ha átlagfogyasztóként bemennél egy boltba, hogy "naakkor mi is az a képregény? múltkor láttam egy tökjót a kölykömnél / kollégámnál, megnézném-hátha találok vmi érdekeset, vagycsakszemétazösszes, ésinkábbautokatalógust veszek.

7.) bocs, legyen rajongás helyett fogyasztás, ha szőrözni akarsz (amúgy rendszeres-képregényvásárló közönségre akartam utalni, akik elismerik a cuccot, mint műfaj)

8.) Amúgy egyetértünk, nem gond nekem sem ha kommerszeket hoznak be, ha valahol megjelenik a színvonal is. Vagy a színvonalnövekedés. Vagy valami. Ott van pl. a "Nyári Vakáció" vagy mi a túrós, aminek a köv. (2.) része nálunk lesz világpremier, vagy legalábbis ezt a szép szlogent nyomták rá. Az pl. "kommersz", de jól megrajzolt, és még a WaltDisney színvonalon is sikerül túllépnie (alig, de sikerül. A fő erőssége a viszonylag merész rajzok - softcore-mangáról van szó, iagzán igényes kivitelben)

? amúgy a sandmant nem fordítgatja és rakja fel netre vmi amatőr csapat ?

Sigmund

Sigmund

Uwel Ökle

• Fórumita
  • 3321 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.11.26, 14:08

Ezer kösz, sokat segítettetek. És igen, a potenciális vevőkör ízlésére gondoltam.

zhal

zhal

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 6 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.11.26, 10:56

A hibák nélkül helyesen:

Nem kell a szerencsére bíznod mikor érkezik be a vágyad tárgya tőled függetlenül. És ugye ilyen esetben a külföldről rendelés maceráját is kiiktatod, mert a bolt rendeli be, te tőle vásárolsz.

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]