Ugrás tartalomhoz

Fotó

Nemzetközi rendezvények

• Válasz írásához lépj be
758 hozzászólás érkezett eddig

Leaxe

Leaxe

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1272 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.09.23, 15:39

Valamilyen szinten ez is nemzetkozi rendezveny lenne, ha valaki jatszik veluk

http://www.boardgamegeek.com/thread/1043254/searching-for-players-in-budapest

Leaxe

Leaxe

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1272 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.09.19, 07:48

Ez érdekes lehet a kimenőknek!

http://boardgamegeek.com/geeklist/161236/essen-spiel-2013-no-shipping-math-trade

flyinghair

flyinghair

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 242 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.09.11, 15:58

Sziasztok!

Bátor jelentkezőket keresünk Esseni kiruccanáshoz. Mivel idén nem szeretnék vezetni, ezért a pécsi klub bérelni tervez egy 16 fős buszt két sofőrrel. Jelenleg 11-12-en vagyunk és van még pár helyünk. A tervezett program:

Okt. 24. Csütörtök kora délután indulás Pécsről, ha kell pesti megállóval.
Okt. 25. Szállás átvétel, Essen második napján részvétel
Okt. 26. Amszterdami kiruccanás
Okt. 27. Essen utolsó napján részvétel, este indulás haza, érkezés hétfőn dél körül Pécsre

A szállás egy esseni közeli Hostelben lesz, 4-6 fős szobákban. Teljesen kulturált körülmények között, tavaly is ott voltunk.

12 főre lebontva a költségeket, amiben az utazás és a szállás van benne, 12 fővel számolva kb. 60.000 Ft/fő-re jön ki. Ez 49.500 Ft-ig csökken, tele busszal.

Mivel az idő sürget, ezért akit komolyan érdekel a dolog, írjon privátban és adjon egy e-mail címet, amire a részletes kalkulációt elküldhetem.

Üdv: Imre

abruzzi001

abruzzi001

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 153 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.09.08, 11:34

Sziasztok!
Egy kérdésem lenne, nem tudtok olyan lehetőségről hogy valaki aki kis hazánkból megy Essen-be bevállalna játék vásárlást. Pl. hazai társasjáték boltok ?? Előrendelést nem vesznek fel ?
Természetesen szigorúan előre utalással gondoltam.
Szeretnék pár dolgot vásárolni de idén sem jutok ki
Ha van infó akkor u2u-ba vagy privátba osszátok meg velem
tiboralakli@gmail.com
NAGY KÖSZÖNET
Üdv

Leoben

Leoben

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 226 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.08.21, 17:53

Sziasztok!

Kisqqcs barátunk volt akkora máker (na jó, Fullbright-ösztöndíjas zseni), hogy eljutott az idei GenConra. Nem bírom ki, hogy ne büszkélkedjek vele, hogy ő a klubtársunk. Alant olvashatjátok a beszámolóját és nézhettek egy kis ízelítőt a rendezvényen készült képekből.

MPM

http://betaklub.blogspot.hu/2013/08/gencon-beszamolo-2013.html

Módosította Leoben: 2013.08.21, 17:53

bithalver

bithalver

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 191 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.08.20, 18:25

Vice,

Odefele nem gond egy nem tul nagy csomag.

Ha jossz Kecskemetre szeptemberben, akkor ott meg tudjuk beszelni a reszleteket / at tudod adni a csomagot.

Ertelemszeruen pontos contact-ot kerek.

vice

vice

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 459 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.08.20, 15:41

A Minion Games kíváncsi az általam gyártott The Manhattan Projectre, és megkértek, hogy ha megyek Essenbe, vigyek nekik egy példányt.
Sajnos idén sem megyek :(
Viszont van-e arra lehetőség, hogy akik mennek, elvigyenek egy példányt? Hálás lennék érte!
A szeptember végi KecskemétCon-ra tudnék vinni egy példányt, ott át lehetne venni.

Kedves segítőkész Essenbe-menő, légy szíves keress meg privátban vagy emailben!

Köszönöm!

bithalver

bithalver

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 191 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.07.31, 20:26

Az idei Essen-re mi megyunk a tervek szerint, de a kocsi mar tele van, sajnalom.

Mi az Ibis budget Essen nord-ban szallunk meg (google nagyjabol elso talalata a nevre), mert ez volt eleg olcso (59EUR/ej). Kb 6km-re van a vasartol.

3 eve voltunk mar, akkor 4 napra mentunk, most csak 2-re, szerdan oda, szombaton visszautazunk.

Jah, perpill nem fogadunk el rendelest, meg nem latjuk, marad-e szabad hely a kocsiban :( .

Kis_Szabo

Kis_Szabo

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 712 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.07.30, 10:36

nálam ugyanaezek a kérdések felmerültek, mármint becsatlakoznék ha megy valaki!

kozi

kozi

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 144 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.07.30, 09:37

Sziasztok!
3-4 év tervezgetem, hogy megnézem az Esseni kiállítást, de sajnos mindig közbejött valami.
De idén minden jól alakul :)
Szeretném azok segítségeteket kérni, akik szerveztek már ilyen utat merre érdemes menni, melyik szállást érdemes foglalni?
Vagy ha van már olyan, aki szervez utat és be lehet társulni hozzá, abba is szívesen beszállnák!
Előre is köszönöm a segítségeket!
Üdv Zoli

lacxox

lacxox

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1302 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.05.28, 13:32

Egyébként van, aki tervez menni idén, és még lenne szabad hely...?

Tudom, még korai :-)
De tavaly is ilyentájt, szóval eindítottam az Essen 2013-as listát.

Dunda

Dunda

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 826 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.05.27, 10:22

Tudom, még korai :-)
De tavaly is ilyentájt, szóval eindítottam az Essen 2013-as listát.

R1200GS

R1200GS

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 176 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.10.22, 15:33

Töltöttem fel pár képet a BGG-re. Szombatról még hiányzik néhány, majd azokat is pótolom, de mindig megszakad a feltöltés.

Képek

Dunda

Dunda

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 826 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.10.22, 08:54

kiváncsi leszek mikor árasztják el a fórum keres/kínál rovatát az Essen-i újdonságok, amelyek nem váltották be az igereteket és az ott szerzett jóárasított dobozok.

nekem inkább egyelőre az a problémám mit adjak el a régiek közül, h jusson az újakra :-)
Van pár ami kell-kell-kell :-)
Na de ugye elindult az esseni kibeszélő ahol az újdonságokról lehet véleményt írni, beszámolót, bármit.
(Remélem akik kint próbáltak azok hamarosan írnak azokról pár sort oda...na meg aki most a kecsconon nekiugrott a próbálásnak)
És ne felejtsük több vélemény még több: más szempontok, más szemmel, szóval nyugodtan.

Módosította Dunda: 2012.10.22, 08:56

Leaxe

Leaxe

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1272 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.10.22, 08:22

kiváncsi leszek mikor árasztják el a fórum keres/kínál rovatát az Essen-i újdonságok, amelyek nem váltották be az igereteket és az ott szerzett jóárasított dobozok.

Addig itt a commentekben látni pár esseni zsákmányt...

http://boardgamegeek.com/blogpost/14121

Dunda

Dunda

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 826 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.10.19, 08:58

másolás nincs az Egiziáról, mint ennek a táblája. Lehet én csömörlöttem be a két év alatt kipróbált 400 játéktól és bennem van a hiba, de valahogy már nem úgy várom ezeket az új játékokat mint két éve.

én azt hittem idén nem hat rám, de végül igen. Igaz kevésbé a játékok, hanem úgy a vásár hangulat - innen távolról.A BGG-n kb 30 játékot tettem a whislistembe, de őszintén szólva ez a milliomos kategória, valójában olyan 4-5 játék van ami igazán érdekel. (imádom Kramert, ezért a Carrara (és igen jónak is tűnik), a Tzolkin mechanizmusa igen érdekes, kérdés milyen a játék élmény, a The Cave sem teljesen tucat (mégha a K2 érzést hozza is), aztán Article 27. de egy-két igen jónak tűnő, még ha alap mechanizmusban hasonló játék azért van néhány.). És van ami bár hasonló máshoz, egyszerűen csak tetszik :-). NA meg van néhány -bár nem szeretem- de érdekesnek tűnő coop is.
Mondjuk sokat számít, h én kevesebbet játszom: nem csömörlök annyira bele...

Módosította Dunda: 2012.10.19, 08:59

Simulacrum

Simulacrum

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 572 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.10.19, 08:46

Érdekes, belenéztem többször is a BGG-n lévő élő videóba, de nekem pont az ellenkezője látszik. Másolás ezerrel. Én még eddig igazi újdonsággal nem találkoztam. Most már lassan kimondott csaklizások vannak, lásd. Fremde Federn, bár erre azért kíváncsi vagyok, mert Friese talán meg tudja ezt jóra csinálni. De most hirtelen a Dahschurt néztem meg, komolyan mondom ennél nylívánvalóbb másolás nincs az Egiziáról, mint ennek a táblája. Lehet én csömörlöttem be a két év alatt kipróbált 400 játéktól és bennem van a hiba, de valahogy már nem úgy várom ezeket az új játékokat mint két éve.

remélem, hogy más is követi élő egyenes adásban, napi 12 órában az esseni bgg-videókat és szabályismertetőket. jó pár érdekes darab feltűnt már, bővült is a wishlistem pár darabbal:)

http://www.ustream.tv/channel/boardgamegeek-essen-spiel-2012

Dunda

Dunda

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 826 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.10.19, 07:41

A Milan-Spiele képei az első napról
és egy angol nyelvű beszámoló az első 2 napról.

Módosította Dunda: 2012.10.19, 07:43

Dunda

Dunda

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 826 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.10.18, 22:39

Ezt a Spellboundot minden harmadik embernél látom Essenben, valaki kettőt hármat visz belőle, kérdeztem is a kollégát, hogy mi a franc az, hogy így hordják, lehet nekünk is be kellene szerezni.

Először járok Essenben, nekem eddig nagyon tetszik, bár még játszani nem tudtam leülni, majd holnap.

Eddig pár jó vételbe bele lehetett futni, de igaz a mondás, hogy csak annyi pénzt szabad hozni amit nem sajnál az ember.

Hát sajnos nem occsó ahogy nézem.
De a videó lapján érdekes.
Ugyanakkor pénteken sokkal többen lesznek: nehéz lesz még jobban leülni játszani.
Legalábbis anno nekünk szinte reménytelen volt.
Az lehet egy jó taktika, h reggel rögtön beültök egy olyan helyre ahol több játék is van -nyilván érdeklősdés függő- schmidt, riogarnde stb...és aztán játszotok páran, a többiek meg bóklásznak közben.
De ez csak 4-5 fővel üzemképes.
viszont biztosított az asztal egész napra, és a játék is, minden parti után lehet cserélni ki bóklászik ki játszik

Módosította Dunda: 2012.10.18, 22:40

R1200GS

R1200GS

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 176 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.10.18, 22:28

Ezt a Spellboundot minden harmadik embernél látom Essenben, valaki kettőt hármat visz belőle, kérdeztem is a kollégát, hogy mi a franc az, hogy így hordják, lehet nekünk is be kellene szerezni.

Először járok Essenben, nekem eddig nagyon tetszik, bár még játszani nem tudtam leülni, majd holnap.

Eddig pár jó vételbe bele lehetett futni, de igaz a mondás, hogy csak annyi pénzt szabad hozni amit nem sajnál az ember.

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]