Ugrás tartalomhoz

Fotó

Új Köztársaság vs. Birodalom

• Válasz írásához lépj be
338 hozzászólás érkezett eddig

Teron

Teron

Régi fórumozó

• Archívum
  • 1526 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.08.03, 08:04

Szerintem a Birodalmi tisztekbe azért elég komolyan beleneveltek minden hasznos katonai tulajdonságot. Ne feledd, hogy a csillagrombolón szolgáló tisztek nagy része, még a régebbi korból maradt ott. Vagyis nem a császár képezte őket, ki, hanem még a régi köztársaság kora. Akkor pedig azért nem voltak ennyire elkényeztetve.
Ráadásul sok bolygórendszerben igenis kellett komolyabb háborúkat vívni, ahova nem lehetett egy ilyen a hatalomból ittasult embert küldeni. Sőt, mint írják a csillagromboló tisztek között óriási fúrás van. Egyszerűen mindegyiknek igenis észnél kellett lennie. És ez nem hiszem, hogy az ellenség lebecsülésében csapódott volna le.
Ráadásul bármilyen katonaságnál, a katonáknak igenis kötelező azt tennie, amit a tiszt mond, namármost, akkor az összes mai tiszt is lebecsöli az ellenséget. Szerintem az, hogy amit mondanak az úgy van, az szükséges feltétele egy hadsereg vezetésének, és nem egy bónusz.

Teron

dervis

dervis

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 582 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.08.02, 17:52

Hali!

Gondoltam irogatok egy keveset. Naszóval:
Mai unalmas munkahelyi elfoglaltságom közben azon (is) :lol: gondolkodtam, vajon mi okból vannak a birodalmi tisztek annyira elszállva maguktól. Most nem arra gondolok, hogy a birodalmi polgárok, s?t katonák kivételezettségét élvezik, nem is arra hogy esetleg alapvet?en így vannak nevelve. Hanem a személyes hatalom átélésér?l. A filmeken a tisztek parancsait ugyebár rohamosztagosok lesik. Tudjuk jól, hogy milyen fanatikusak a rohamosztagosok. Most próbáld magad egy birodalmi tiszt helyébe képzelni, akinek parancsait egy tucat rohamosztagos várja. Nagyon durva lehet?ségek rejlenek benne. Személyes világában - természetesen a feletteseit kivéve - a tiszt szinte korlátlan hatalommal bír. Amit kimond az egyszerüen úgy lesz, err?l a rohamosztagosok gondoskodnak. És ez egyszerüen félelmetesen táp. Asszem annál jobban nem lehet megélni a személyes hatalom érzetét, mint hogy valaki a bizonyosságként megéli, hogy pusztán parancsokkal a környezetét befolyásolja. Ezek után számomra már nem is olyan elképzelhetetlen, hogy a birodalmi tisztek végzetesen alábecsülték a felkel?ket...

És akkor már egy keveset visszaolvastam, az észrevételeim.
>A rohamosztagosok páncélj a valóságban inkább hátrány lenne egy fejre mért fizikai támadásnál <
Azért még mindig jobb mintha a fejét zúznák be a rohamoszinak. :lol:

>A teljes védelmi pajzs voltaképpen nem más, mint részleges pajzsok hálója.< Yes, teljes mértékben egyetértek.

Eugen_von_Bathory

Eugen_von_Bathory

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 274 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.06.19, 19:19

KLM: az EP II-ben lévő hajó egy standard nehézcirkáló váz. Ilyenek például az Interdictor I és az Enforcer cirkálók.

Bolygóvédelmi pajzs:
a Hoth-i pajzs egy részleges pajzs, és radartányér alakú mezőt képez, és nem átjárható. Átmérője talán néhány száz kilométer, hogy ne lehessen érintő vonalon alá lőni.
A teljes védelmi pajzs voltaképpen nem más, mint részleges pajzsok hálója. Mint minden rendszer, ez is csak olyan hatékony, mint a leggyengébb láncszem: ha egy kiesik, ott be lehet özönleni, és a védőknek kampec. Ezt a célt szolgálja a torpedógömb.
A pajzsról egyébként bárki olvashat a Timothy Zahn regényekben, pl.: Jövő látomása, Bothan-i incidens/Caamas dokumentum.

KYLE

KYLE

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1403 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.03.28, 12:37

Hi!

Totius: Ok, az idézet stimmel, de egy másik idézetnél, ellentmond önmagának a könyv. Ugyanis miután Vader kilőtte a y-szárnyú vörös osztagot (filmben az arany), akkor a még súlyos találatot kapott Vörös-5-ös (filmben Arany-5-ös), akinek egyébként Pops a beceneve, még elmondja a Kék vezérnek (filmben Vörös vezér), hogy mi történt, kik haltak meg, blablabla, akkor a Kék vezért Dave-nek szólítja. Keresd csak meg nyugodtan a könyvben. Sajnos nem tudok most szó szerint idézni, nincs nálam mindig kéznél a könyv, mint egy elsősegélycsomag :party:, de ha gondolod, legközelebb elhozom, és kiírom neked szó szerint.
Egyébként meg a Vörös (Arany) vezér képe rajta van az egyik SWCCG-s kártyán, és ott is Dutch-ként szerepel.
És ez a könyvben szereplő ellentmondásosság tett be nekem is abban, hogy elsőre normálisan azonosítani tudjam az egyes szereplőket név szerint.

Üdv

Totius

Totius

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 215 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.03.21, 15:21

Hoi!!

Kyle:
Dutch nem a Vörös Vezér volt a könyvben....
Ezt idéztem is mikor a Vörössel beszélget...
Szóval akkor most nem értem, hogy már szerinted ki-kicsoda....

Tt

KYLE

KYLE

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1403 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.03.21, 11:40

Ja még valami! Egyáltalán nem ide tartozik, de hol tudom regisztrálni magam az U2U-ba, mert sajna nem sokat tudok netelni egy héten, akkor is keveset, is sokszor nincsen időm, hogy feldezzem az RPG.HU rejtelmeit. Előre is köszi minden segítőkész léleknek :cool:!

KYLE

KYLE

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1403 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.03.21, 11:37

Hi!

Hamlet: Tudom, hogy már nem túl aktuális, de azért hozzá szólnék a kérdésedhez. Szóval, én is nagy kutatásokat végeztem a yavini csatáhról, mert nekem meg az RPG kalandomhoz kellett egy szereplőről info. Ha a kék vezérre vagy kíváncsi, akkor már csak az a kérdésem, hogy melyik kék vezérre? A könyvben ugyanis a kék vezér az Luke parancsnoka névszerint: "Garven Dreis" vagyis becenevén Dave (a könyvben is csak ezt a megszólítását lehetett csak olvasni, ellenben az egyik kártyán rajta van a teljes neve, és a képe), a filmben ő a vörös vezér. "Jon Vander", becenevén "Dutch" a vörös vezér volt a könyvben, és az arany vezér a filmben (ő halt meg úgy, hogy Vader még az árokban kilőtte, még a hőelvezőt nyílásig sem jutott el). Ellenben ha arra a kék vezérre gondolsz aki a Rebel Assault nevű szám.gépes játékban szerepel, akkor az ő neve: Merrick Simms kapitány, a könyvben nem szerepel, de végül is vehetjük, úgy hogy igazi szereplő az illető, mert hát nincs helyette más. Az ő osztaga nem tudom milyen színű lenne a könyvben, de a filmben - mivel kék osztag nem szerepelt benne - lehet a kék osztag parancsnoka.
Tehát összegezve:
- Garven "Dave" Dreis, ő az aki rálőtt a hőkivezető nyílásra (mind a filmben, mind a könyvben), és ő dumált Luke-kal (a filmben és a könyvben is), a könyvben ő a kék, a filmben vörös vezér.
- Jon "Dutch" Vander, ő az aki az Y-szárnyú osztagot vezette, kilőtték még mielőtt elérhette volna a célt. A könyvben ő a vörös vezér, a filmben az arany vezér. Tudomásom szerint nem dumált Luke-kal.
- Merrick Sims, ő az akit a Rebel Assault játékban hoztak be, ha be akarjuk illeszteni a filmbe/történetbe, akkor ő csak fedezte a többieket az osztágával. A könyvben esetleg ő lehetett a zöld vezér, filmben pedig esetleg a kék vezér. Ő valószínűleg (az előző kettővel ellentétben) túlélte a yavini csatát, mert a Rebel Assault 2-ben hal meg.
Na most ezek után oszd be magadnak, hogy melyikre van szükséged:
- Ha mindenkép az, aki Luke-kal beszélgetett, és aki állítása szerint ismerte az apját, akkor az Garven "Dave" Dreis, és a netről is, a filmből is (ajánlom a felújított verziót, ott sisak nélkül is szerepel), és a kártyáról is tudsz képet szerezni róla (+ a Galaxy Guide: A New Hope Rpg-s könyvben is szerepel asszem).
- Ellenben ha a szín számít, akkor Merrick Simms (nekem mint kiedrült őróla kellettek infok) volt a kék vezér, és róla a Rebel Assault 1-ből nem valami jó képeket lehet szerezni, de a Rebel Assault 2-ből már egész jó minőségű képek lophatók ki.
- Ha a harmadik személy kell (Jon "Dutch" Vander), akkor a filmből, netről, kártyákon ő is megtalálható, bár szerintem ő nem annyira karakteresen lett "ábrázolva" mint az előző kettő, és az info is nagyon gyér róla (talán pont ezért nem tűnik karakteresnek).

Nah, ennyit hosszúra sikeredett eszmefuttatásomról, remélem Hamlet segítettem valamelyest.

Az Erő legyen Veletek!

_Arkel (NPC/NJK)

_Arkel (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.03.08, 17:24

Thorin :
Azért emlékeim szerint csak kifigyelt pár Tie (+1 vader)
De magával a védelemmel nem Tarkin törődött ( a tcg-n is van egy csóka aki amolyan vadászgépszakértő-összekötőtisz szerepben villogott.)
Szerintem bármennyire is Tark volt a rangidős, ő hadműveletet vezetett, nem halálcsillagot.
Na meg ő sem az a harctéri típus volt.

Másrészről azért a halálcsillagnak volt egy lassú reakció ideje.
Csillagrombolóknál ez percekben mérhető, nem rossz a halálstartól, hogy két perc alatt reagált(már filmidő szerint)

:buszke: :( :( :virag: :virag: :virag:

[Javítva: 2003.03.08 írta: Arkel]

Thorin

Thorin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1774 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.02.19, 22:32

Továbbá alapvető taktikai hibák orozatát követte el Tarkin a legyőzhetettlenségbe vetett hite miatt.
Hiába tudta, hogy az állomás gyenge pontját támadják a vadászok, nem küldte ki ellene az állomás soktucat TIE fighter-ét, mert feleslegesnek tartotta.
És ne felejtsük el azt, hogy a lázadás oldalán ott volt a galaxis legjobb pilótái küzöl jópár. (Luke, Han, Dutch, Wedge, Vörös vezér, stb.)

_gavin (NPC/NJK)

_gavin (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.02.19, 15:26

Üdv to all!

Radír: két szempontot tudok neked sorolni,hogy miért tudott "3 nyomi vadászgép lenyomni egy halálcsillagot"
1. Talán egy ok azért volt mivel az egyik x szárnyú pilótát úgy hívták, hogy Luke Skywalker aki ha kis mértékben is de már tudta irányítani az erőt és ezálta halál pontosan tudott célozni.

2. A második ok az lehet, hogy egy ilyen állomas hatalmas hőt termelő főreaktorjának el kell vezetni az energiáját és mivela császár elég kevés időt adott a megépítésre ezért ezt a részt nem bonyolították túl. Azt hitték az állomás legyőzhetetlen és hát valljuk meg nem lett volna esélyük kilőni a Lázadóknak ezt a H. csillagot ha nincs a hírszerzés és akkor nekik nagyon gyorsan végük lett volna!

Mély tisztelettel! Gavin :)

Hamlet

Hamlet

dán kalózherceg

• Fórumita
  • 608 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.02.18, 15:52

Totius,

Gratula, ezt nevezem én kutatómunkának!
;)

Köszönöm az információt, ezzel már én is könnyebben körül tudtam nézni a neten!

A http://downtime.echostation.com/profiles/dutch.htm
honlapon ez áll:

Jon "Dutch" Vander
(human male)
Nicknamed "Dutch", Jon Vander led the Y-wing Gold Squadron during the attack on the first Death Star. He had previously led a squadron at Renforra base and wore the emblem of Specter Squadron on his helmet. Dutch led the first run at the Death Star's thermal exhaust port only to be killed by Darth Vader.

Ezek szerint a könyvben szereplő Kék (X-Wing) Osztag a filmben már Arany (Y-Wing) osztag volt? Ha ez így van, és EZ a Dutch AZ a Dutch, akkor már kép is van róla :lol:
(ami nagyon fontos, lévén képregényt tervezek :sor:)

Üdv:
Hamlet

Totius

Totius

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 215 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.02.10, 22:17

Hoi!!!

Sajna nem igazán tudok neked segíteni ebben mert sehol sem említik meg a Kék Osztag-ban szereplők neveit... Csak általában annyit írnak, hogy ott voltak, de még azt sem tudják milyen gépeket vezettek...
Egyébként Torin:
248. oldaltól Star Wars CSillagok Háborúja:)
Benne van:)
Itt úgy néz ki Luke-ék osztaga volt a Kék osztag a Yavini csatában... Szerintem ezzel kavartak be elég rendesen a filmbe...
A könyvből az derül ki, hogy X-szárnyúakat vezettek, mármint a Kék Osztag:)
Szóval szerintem a filmben kavartak be valamit nagyon... Sajna ennyi amit ki tudtam deríteni, de majd mélyebbre ások:)
+++++ van még itt egy lehetséges elszólás, idézem a Vörös Vezér és a Kék Vezér között:
- Vörös Vezér - kiáltott bele a mikrofonjába -, itt Kék Vezér! Célon vagyunk, támadhattok. A kipufogó akna feljebb van, észak felé. Ezen a részen majd mi lekötjük őket.
A Vörös Vezér megjelenéséban éppen az ellntéte volt Luke századparancsnokának. Minden szempontból megfelelt a hites könyvvizsgálókról alkotott általános elképzelésnek - alacsony volt, vézna és félénk arcú. Elszántsága és képességei mindazonáltal semmiben sem maradtak el régi barátja és bajtársa elszántságától és képességeitől.
- Rámegyünk a célra, DUTCH. Maradjatok készenlétben, hátha nektek kell folytatni!
- Értettem Vörös Vezér! - jött a másik válasza...

Szóval ha minden igaz akkor Dutch volt a Kék vezér neve és X-szárnyún repült:)

May the Force be with U:
Tt

[Javítva: 2003.02.10 írta: Totius]

_Radír (NPC/NJK)

_Radír (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.02.10, 14:39

A páncél jó. Ugyanazt a statisztát többször is lelőhetik.

De ha már itt tartunk. Szerintem nagyobb ökörség, hogy három tucat nyomi vadászgép lenyom egy Halálcsillagot.

Dylaxo

Dylaxo

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 225 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.02.03, 13:52

Hi!

Kékvezért passzolom én is.

DR vs SFÉ: A Damage Reduction-t hogy mondanád magyarul ? :-)

Vért:
A rohamoszik nem csak egy kőbunkótól elvéreztek, de egyetlen lézerlövéstől is. Minek nekük páncél, ha bármivel leölhetőek :)

Na mindegy. Legalább királyul néznek ki a díszszemlén :-)

Péter

Teron

Teron

Régi fórumozó

• Archívum
  • 1526 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.01.31, 10:34

Szerintem mindekét fórumot olvasgatja, aki ide betér, de ha már ez a foralmasabbank tartott akkor ide válszolok :cool:.

Nem tudom, lehet, hogy én vagyok marha, msot megnéztem a filemt de nem hallottam kék cs vezérről, mert csak vörös és arany csapatot hallottam, lehet, hoyg az én angolom rossz és tévedtem...

Hamlet

Hamlet

dán kalózherceg

• Fórumita
  • 608 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.01.30, 16:37

Sziasztok!

Kicsit Offtopic leszek... De itt legalább zajlik az élet, és néhanapján beírkálnak az emberek.
(pár hete beírtam az itt következő üzenetet a "szomszédba", az SW RPG-re, de azóta valahogy meghalt a fórum. Furcsa... :halott: )

A segítségeteket szeretném kérni egy SW szereplő múltjával kapcsolatban.

A New Hope-ban szereplő Kék Vezérről keresek képet (filmből, kártyáról, stb.) és információt. A filmben emlékeim szerint nem sok szerepe volt (a Halálcsillag megtámadásakor lőtt, aztán őt lőtték szét...), Lucas regényében viszont majdnem fél oldal szól róla. Megismerhetjük a jellemét, és - ez a legfontosabb! - amikor Luke-kal beszélget, elhangzik tőle egy kulcsmondat (sajnos most nem tudom szó szerint idézni):

"Ismertem az apádat, nagyon jó pilóta volt. Találkoztam vele, mikor még kisfiú voltam. Ha csak feleannyi ügyesség szorult beléd, mint ami benne volt, nyert ügyünk van..."
(szó volt még valami paraszthajszálról is, de azt betudtam fordítói hibának )

Erről a fickóról szeretnék többet megtudni, kicsoda ő és honnan jött.
Egy Star Wars történetemhez szeretném majd felhasználni, ezért az igazat megvallva annak örülnék, ha nem lenne róla semmi infó, vagy csak nagyon kevés...
De mivel újabban -nagyon helyesen- szinte már minden mellékszereplő be lett mutatva a különböző RPG-s Sourcebook-okban (ez a Kék Vezér pl. gondolom a Rebel Alliance-ben), és egyéb kiadványokban, nem szeretnék ellentmondani a már "kanonizált" dolgoknak!

Köszi!

Hamlet

Teron

Teron

Régi fórumozó

• Archívum
  • 1526 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.01.28, 17:43

Az biztos, hoyg a rohamosztagos páncélt nem éppen a fizikai védelem ellen találták ki, de azért nem kéne néhány nyomi ewoknak kiirtani a "válogatott katonáim egész hadosztály"-át...

SFÉ: De :)) megkövezünk, érzed magad megkövezve :)). Amúgy jelzem, hogy a DR = Damage Reduction erre a megfelelő Star Wars d20 terminológia.

Na de majd akkor fog igazán a parti sikítani, amikor rájuk támad a 20. szintű Ewok Force Adept és megöli a partit egy kör alatt.... (bár már gondolkoztam még partibüntető 20. szinű Gungan Dark Jedi-on is)

Thorin

Thorin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1774 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.01.27, 20:38

A rohamosztagosok páncélj a valóságban inkább hátrány lenne egy fejre mért fizikai támadásnál (nem merev a sisakrész a testrésszel együtt), és ez a filmben nagyon jól kiderült.

Az meg, hogy egy Ewok hentes (pláne sok...) megöl egy rohamosztagost, nem olyan nagy baj, történtek ennél furcsább esetek is.

Dylaxo

Dylaxo

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 225 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.01.27, 11:36

HI!

Szó volt a rohamoszik páncéljáról. Mégis milyen vért az, ami nem áll ellen egy Evok parittyájának? :D

(Jó ez csak a film, szerencsére a könyvben rendes SFÉ -t ad. Remélem nem köveztek meg az "SFÉ" kif. miatt ;) )

Péter

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]