Ugrás tartalomhoz

Fotó

Nem-taktikai, nem-gyűjtögetős kártyajátékok

• Válasz írásához lépj be
103 hozzászólás érkezett eddig

Tzimisce

Tzimisce

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1167 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.04.18, 16:57

20 nelkul hogy csinalsz 20-100-at?
Csak 90 pont van 20 nelkul.

Egyebkent mint mar irtam ketfele pontozasi rendszer van, jatek elejen meg kell egyezni, hogy melyik szerint jatszotok es kesz.

sword

sword

dartonita

• Fórumita
  • 399 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.04.18, 08:51

Hi Tzimisce !

Minden tiszteletem a papádé, de én más véleményen vagyok. Durinál mindent kell vinned, 20-100-nál pedig engedhedsz el ütéseket. Sőt, ha jó az elosztás, és ügyes az ember, még 20 sem kell hozzá. :D (Eddig egyszer nyertem piros 20-100-at 20 nélkül... :aboci: )

Amúgy pedig szerintem ez a nehézségi eszmefuttatás teljesen relatív, mert minden csak elosztás kérdése. Jó elosztással minden könnyű, ha meg belekakál a kisördög az osztó kezébe, akkor fújhatjuk az egészet.

Egyébként meg szubjektíve szerintem a legnehezebb játék a háromlapos ulti.

Tzimisce

Tzimisce

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1167 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.04.15, 18:54

Szevasztok skacok!

A 6-ot ero 20-100 nem hivatalos, de az ulti-kodexben igy van, mert az iroja ugy gondolta, hogy konnyebb mint a duri. Eleinte en is igy gondoltam, de aztan apam elmagyarazta a dolgot.
Valojaban nem konnyebb, hiszen kell egy husz is, tehat akkor lehet megcsinalni, ha a nem ulti szinunkbol van legalabb 3 lapunk, ebbol ketto a husz, a maradek pedig az asz vagy tizes.
Mi ha jatszunk, sima onrablot jatszunk, nem szinlicitest.
Mi inkabb tarokkozni szoktunk. Az vele a gond, hogy min 4 ember kell hozza, az ultihoz pedig eleg a 3 ember.
Bukott csendes ultiban egyetertek sworddal, az fizet aki bukta, es mindenkinek fizet.

sword

sword

dartonita

• Fórumita
  • 399 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.04.15, 11:31

Jaja, mi is önrablózunk, de színlicit nélkül. És igen, van ahol a duri 6.- a 20-100 pedig 8 péz. Ismerem ezt a változatot is, de nem játsszuk. Ettől függetlenül elég elterjedt. A versenyhez kapott licittáblámban pl. így van. Majd megszokom. :gonosz: :lol:

A bukott csendes ultit meg mi úgy játsszuk, ahogy már írtam, Laci bácsit meg még nem kérdeztem, de majd fogom.

:dilis: Én viszont ott lakom, ahol a Borsodit készítik. :lol:

daekow

daekow

Ormányosbogár

• Fórumita
  • 2843 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.04.15, 09:38

Hali.

Igen, mi színlicitest játszunk :dilis:

Ráadásul önrablót (azaz a saját bemondásod fölé is mehetsz bármikor...)

Érdekes: nálunk a durch alacsonyabb, mint a 20-100 :lol:
És persze, vannak színes durchmarschok is, a lenti lista alapján makk: 6, zöld: 12, tök: 18, piros: 24. Ezeknél a 10-es az ász és a király közt foglal helyet. És van a színtelen, ami 48 értékű (kiterítve 96!!), és ott a tizes a kilences és az alsó közt üldögél... :lol:

Igen, elfogott csendes ultinál pont az érdekelne, hogyha egyik védő fogja el a másik védőjét... akkor mi van? :lol:

Sajna, nem járok Borsodba (de hasonló nevű sörrel megidézem annak szellemét, igérem :gonosz: ), mert Kozármisleny az Baranyában van... :sor: (gy.k.:ottan lakozom)

Hali.

sword

sword

dartonita

• Fórumita
  • 399 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.04.14, 15:14

Ja, meg az übereléshez visszakanyarodva: ha a hívott lapra tromfot tesznek, a harmadiknak ha van neki a hívott színből, már nem kötelező überelni. Pl: zöld felső - piros 10 - zöld 9.
De. Ha nincs neki a hívott színből, és tromfja még van, köteles beletenni, még akkor is ha kisebb, mint a második lap. Pl. zöld felső - piros 10 - piros alsó. Ez pont a hétvégén történt, és össze is kaptunk rajta, meg 10 percig bújtuk az ultikódexet.

Na, mosmá télleg megyek, mer lekésem a buszomat.

sword

sword

dartonita

• Fórumita
  • 399 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.04.14, 14:42

Pfühhhh... magas labda... Na, mennyünk betűről betűre.

Bukott ulti: ha a felvevő bukja el, egyértelmű. Fizet a védőknek. Ha valamelyik védő bukja el, akkor csendes ulti szempontjából ő számít felvevőnek. Tehát fizet a védőtársának, és az eredeti felvevőnek is. Asszem, de majd megkérdezem Lacibácsi kollégát, mert az öreg nagyon májer az ilyen dolgokban. (30 éve zsebben hordja a kártyát.)

Azonos értékű bemondások esetén az egy bemondás rontja a többet, vagyis pl. a piros betli (10 Ft.) még bemondható akkor is, ha már elhangzott egy 20-100 ulti (szintén 10 Ft.), ami ugye két tagból áll. (Ezt viszont már megkérdeztem az öregtől.)

Bemondások: b*kker, barátom, ti színlicites rablóultit játsztok? Izgis... Mi simán játszunk, vagyis tök-zöld-makk azonos értékű, piros dupla.
Parti 1.-
piros parti 2.-
40-100 4.-
ulti 4+1.-
betli 5.-
20-100 6.-
duri 7.-

A terített duri + piros játék esetén a terített duri minden esetben megtartja az értékét (ez mifelénk 28.-), ehhez jön hozzá a piros 40-100 (8.-) + a piros ulti (8.-), vagy más színben 4+4 Ft.

No igen, látszólag valóban eltér a "hivatalos" szabályoktól, viszont a színlicites ulti egy külön műfaj. Oszt ki melliket szeresse...

Ja, meg az örök vitatéma: a betli-duri. Nálunk ez úgy néz ki fokozatonként, hogy:
betli - rebetli (máshol ez piros betli) - terített betli.
duri - reduri (piros duri) - terített duri.

Azért nem használjuk a piros kifejezést a színnélküli duplázott játékokra, mert mi játszunk kombináció nélküli színes durit is. Vagyis a durinak aduja van, ez nem ász-királyos, mint a színnélküli, hanem ász-tízes, és ugyanúgy 7-7, ill. 14-14 forint. Terítettben viszont csak színnélküli van kombináció nélkül, színes durit csak kombinációval mondunk be, és minden esetben 28 ft. + az esetleges kombináció.

Daekow, véletlenül nem jársz jövő hét végén Borsodban? Kőkapun ultiverseny lesz. Mi megyünk...

Na, mára peace!

daekow

daekow

Ormányosbogár

• Fórumita
  • 2843 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.04.14, 13:38

Hali.

Na, továbbra is ulti: :ugri:

Ha 1. játékos partiját játszuk, és ÉN (azaz a 2. játékos) elbukom egy csendes ultit... akkor kinek fizetek?

És ha a 3. játékos fogja el? Előállt egy ilyen helyzet: 1. játékos parti-bemondása van terítéken, 2. és 3. játékos megcsinálta a partit, de 3. játékos elfogta 2. játékos csendes ultiját. Ilyenkor 2. játékos fizet 1. és 3. játékosnak is...? Vagy a 3. játékos is fizet az 1. játékosnak??

Azonos értékű bemondások esetén mi dönti el a sorrendet...?

Ja, bemondások (sword: :D ):
makk-zöld-tök-piros, 1-2-3-4-szeres szorzó:
parti: 1-ről indul
40-100: 4-ről
ulti: 4-ről
betli: 5-ről
durchmarsch: 6-ról
20-100: 8-ról.
színetelen durchmarsch (ti. ász-királyos): 48
(azaz: makk betli 5, zöld betli 10, tök betli 15, stb.)
Na most azt tudom, hogy egyszerű bemondásoknál a magasabb üti az alacsonyabbat, pl. piros parti és makk 40-100 egyaránt 4 egység, mégis a makk 40-100 a nagyobb. Ugyanígy: az ulti is nagyobb a 40-100-nál mindig, stb.

Nade.
piros durchmarsch-ulti és piros terített betli: mindkettő 40 értékű. Melyik a nagyobb...?

Ill.: piros 40-100 durchmarsch ulti (egész pofás bemondás...) KITERÍTVE, akkor mi számít duplán...? Csak a durchmarsch értéke, vagy az egész (tehát duplázódik az ulti bemondás és a 40-100 bemondás is...?)

Na, tudom, hogy ez a licittáblázat pl. eltér a "hivatalos" szabályoktól, és hogy azok szerint talán nehezen értelmezhetőek a kérdéseim... :eeek: De azért valaki remélem, tud segíteni. :(

d.

sword

sword

dartonita

• Fórumita
  • 399 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.04.14, 06:43

Na mi van, népek? Elvitte a cica a klaviatúrát? Szólaljatok már meg! Annyi sok jó kártyajáték van még. Ki tud pl. kanasztázni? (mert én nem... ) Ki szokott pasziánszozni? Ki milyen licittáblával játszik ultit (bemondások + értékek)? Ki lesz ott jövő szombaton a kőkapui ultversenyen? Meg ilyesmik.

Na!

sword

sword

dartonita

• Fórumita
  • 399 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.04.08, 10:24

Pedig az átadások adják meg az egész dolog sava-borsát. Abból származik az anyázások és a likvidálási ígéretek 70 százaléka. :gyagya:

A múltkor majdnem rugdosásig fajult a dolog, amikor harmadszor kaptam meg a treff kettest és a pikk dámát egyszerre...

Thak

Thak

Rendszeres fórumozó

• Inactive
  • 220 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.04.07, 12:36

Pikkdáma jó, mi is szoktunk, nagyjából úgy, ahogy ti, csak mi nem adunk át semmit, viszont az első körös korlátozások élnek.

sword

sword

dartonita

• Fórumita
  • 399 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.04.07, 10:00

Hé népek ! Pikk Dámázni szoktatok? (Igen-igen, a windózos Fekete Macskáról van szó...) Mi kicsit brutálabbul nyomjuk, mint a gépes verzió.

Lényeg: három lap helyett csak kettőt küldünk körbe, és bármit el lehet kenni már az első körben is...
Hárman is szoktuk játszani, ilyenkor kivesszük a pakliból a káró kettest.
A pontozás a következő: a kőr számos lapok annyit érnek, amennyi rájuk van írva, a figurás lapok tízet, az ász húszat, a pikk dáma huszonhatot. Ez így összesen százharminc.
A duri (amikor minden büntipontot viszel) nálunk is érvényes.
Ja, és köv körben az oszt, aki lejött a treff kettessel. (Ez a leggyakoribb továbbadott lap...)

Nagyon jó barátaim akikkel játszom, de ha pikk dámázunk, sűrűbe megy ám az anyázás, és átlag félórán belül előkerül a székláb, a bicska meg a rohampuska... :gyagya:

Szóval jó.

sword

sword

dartonita

• Fórumita
  • 399 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.03.24, 11:23

Ööööö bocsika... azt hittem elsőre nem sikerült...

sword

sword

dartonita

• Fórumita
  • 399 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.03.24, 11:22

Király ! Van Ultikódexem, már csak el kell hozni a postáról. Ja, amúgy megvan a Widder Lajos féle Ultikönyv is, szóval lehet kérdezni, van miből osztanom az észt, ha már sajátom nincs is... :aboci:

sword

sword

dartonita

• Fórumita
  • 399 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.03.24, 11:17

Király ! Van Ultikódexem, már csak el kell hozni a postáról. Ja, amúgy megvan a Widder Lajos féle Ultikönyv is, szóval lehet kérdezni, van miből osztanom az észt, ha már saját kútfőből nem megy... :aboci:

daekow

daekow

Ormányosbogár

• Fórumita
  • 2843 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.03.22, 16:23

Hali.

Na igen; mi a lórumot csak "győztem!"-re játszottuk, nem fizetősre :lol:

"János bácsi féle szabály": :sor: Emlékeztet arra, amikor ultizni tanultam, jómodorú tanítóm imígyen sorolta föl az kontrának fajait:
kontra 2x, rekontra 3x, szubkontra 4x, mór 8x, Fedák Sári 16x, b*zdmeg 32x, teb*zdmeg 64x, k*rvaanyád 128x... ;) Jelentőssége persze nincs, én még szubkontrával sem találkoztam (bár nagyon részegekkel még nem játszottam ;) )

Hali.

h-alga

h-alga

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 2938 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.03.22, 08:21

Halihó!

Többfajta lórum...? Nocsak.

Igen. Az egyik fajta az amit leírtál. Ezt hajdan mi is évekig játszottuk a cimbikkel. A másikat nem játszottam soha, de mintegy évtizede egy kártyás könyvben a lórum leírásánál olvastam egy másik verziót. Ráadásul a könyvben csak az a verzió volt.

4 játékos, 8-8 lappal. Valaki kezd, leteszi a lapot. A többit sorban rá kell tenni: kilencesre tizest, arra alsót, majd felsőt, királyt, ászt, hetest, nyolcast. Persze ugyan abból a színből. A többi színből a kezdőlapot lehet kitenni, és arra építeni a sort.
Ha tudsz, akkor kötelező tenni. Bármivel lehet kezdeni, természetesen. Az győz, akinek előbb elfogy a nyolc lapja a kezéből.

Néhány apróság a mi verziónkról:
- a kezdőjátékos dönt, melyik figurával kezd (tehát bármit válaszhat)
(nálunk élt a János bácsi féle szabály: Aki nem tud mivel kezdeni, kezdjen hetessel. :o)
- ha valaki kezdőlapot rak le utolsó lapjaként, az a lórum,
- játékos első lapja lerakásakor bemondhat lórumot, ezzel jelzi, hogy lórumot fog csinálni, (ha nem teszi ezt, akkor az csendes lórum, de annak nincs következménye)
- ha valaki lerakja utolsó lapját, a kör még végigmegy,
- a nyertes mindenkitől annyi egységet nyer, ahány lap maradt a kezükben,
- ha bemondott lórummal nyer, akkor nyeresége mindenkitől kétszeres,
- ha elbukja a bemondott lórumot, akkor ő fizet mindenkinek 8 egységet,

sword

sword

dartonita

• Fórumita
  • 399 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.03.22, 07:37

Tzimisce ! Gratulálok ! Hozzászólásoddal elértük a második oldalt ! (Halleluja, tüzijáték, virágeső, stb.) Egyébként kezditek felpiszkálni az érdeklődésemet a tarokk iránt. Kártyám van, és majd utána is olvasok a témának.

Tzimisce

Tzimisce

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1167 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.03.21, 15:42

En is nezegettem meg anno, csak mindenfele hulyeseget dobott ki, pl. egy olyan tarsasag, akik nem szabvany tarokkot jatszanak.

sword

sword

dartonita

• Fórumita
  • 399 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.03.21, 11:52

Meg még egy kis segítség: beírtam a keresőbe, hogy tarokk, meg hogy ulti, és egy csomó érdekes oldalt hozott fel. Csak éppen nem tudok megnézni egyet sem a #&@%€ð$ß vállalati netkorlátozás miatt. :D

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]