Ugrás tartalomhoz

Fotó

Hajók

• Válasz írásához lépj be
2011 hozzászólás érkezett eddig

_Radír (NPC/NJK)

_Radír (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.01.27, 17:20

Én úgy logikáztam ki a regényekből, hogy 1000 - 1100 szektor nagyságú, szektoronként 125 világból áll. Én személyszerint a békekötés után 10 évvel mesélek, a békekötés aláírása egy Zahn regényben volt, ott írták, hogy a Birodalom akkor 8 szektor terjedelmű, 1000 lakott világgal, a Köztársaság méretét 80 000 egy későbbi adat szerint 110 000 lakott világ méretűnek említik.

A flottát szerintem is külön kell venni, a szektorokat őrző "milícia" vagy "nemzeti gárda" szerű flottákra, és a bárhol bevethető A kategóriás flottaegységekre.
Szerintem a bevethető hadihajók száma néhány száz lehet a Birodalomnak és a Köztársaságnak is, de a teljes méret az több 10 000 lehet.

Nem próbáltam még D20 rendszerben csatát mesélni, mert én Shadowrun szabályrendszert használok.

Dylaxo

Dylaxo

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 225 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.01.27, 11:12

HI!

Próbáltátok már a D20 rendszer hajócsatáit? Mennyire sikerült eltalálni? Játszható?

Üdv:
Pétet

_Twilek (NPC/NJK)

_Twilek (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.01.21, 17:04

Igazából szerintem mintz hadiflottáról úgy érdemes számszerint beszélni, mint mozgósíthaó flottáról. Ugyanis a Birodalmi flotta a Birodalmi felségűr minden szektorában tartott legalább egy csillagrombolót. (Noh ki lehet számolni hány szektor van, de 25 ezernél asszem több, de lehet valóban 25 ezer) tehát van 25 ezter csatahajója, amiból 1 et sem tud mozgósítani, hisz mind védik a szektort. Emelett voltak olyan csapásmérő erői (pl Tarkin nagymoff retteget alakulata) amik megkapták azt a jogot, hoyg bármelyik szektorban szabadon mozoghassanak. Nahh ilyenből szerintem max 3-400 csillagromboló lehetett, de már az is sok. Ha megnézzük az endori csatát, ott max 50 csillagromboló lehetett. Emelett persze a Birodalmi hadiflottilla rendelkezett oylan hajókkal, melyek kisegítő szerepet játszottak. (Nehéz támogatás, szállítás, ellátmányozás, stb) ezekből biztos jó sok volt, hisz kel lbelőllük egy pár. De ezek sem mind kicsikék ám. Szal szerintem a flotta létszáma (amit be tudtak vetni 300-400 csillagromboló, 1000-4000 kiegészítő hajó, és rengeteg vadászgép (nem csak TIE ok)).
Az előállításuk azért nem olyan lassú léptékü, hisz renegeteg helyen építeték őket, de természetesen az építő műhelyek egy nagy részét a felújjítás és a karbantartás fogta le. Szerintem évente kb 4-500 új hajó épülhetett, de hasonló méretekben pusztultak is el.

Term, lehet zöldséget beszélek, de ez nekem logikusnak tűnik, és nem is billenti át a Birodalmat arra az oldalra, hoyg egy kisebb mozdulattal elsőprik a jelentéktelen felkelő hajókat az endornál... mert ha ott 25.000 vagy csak 5000 csillagromboló lett volna, akkor a halálcsillag maximum díszítő elemnek kellett volna, hisz azok a köztük lévő statikus elektromossággal izzé porrá zúzták volna a felkelők "maroknyi" csapatát ... és lennt az endoron nem egy elit gárda lett volna, hanem 4-5 millio rohamosztagos, akik letapossák az erdőt...

Teron

Teron

Régi fórumozó

• Archívum
  • 1526 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.01.20, 16:04

Ha jól emlékszem a Birodalmi flottában 25.000 csillagromboló volt. No hát az azért elég szép szám. És akkor még ottvpétak a különböző kiegészítő hajók meg minden.

Vader személyes flottája pedig állt az Executro szuper csillagrombolóból, 25 csillagrombolóból, melyből az Avenger volt a zászlóshajó és további 150 csatahajó léptékű kiegészítő hajóból.

_Brontee (NPC/NJK)

_Brontee (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.01.20, 15:22

A birodalom, illetve az új köztársaság ( nem a lázadó!) flotta méretének nem lehet jelentősége. Úgysem lehet összevonni az egészet, rengeteget kell szétdobálni a "közigazgatott", gyakorlatilag végtelen területen.

Thorin

Thorin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1774 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.01.19, 22:03

A flottaméret erősen változó volt, és nem is egyszerű meghatározni.
A birodalom - mint az közismert - szinte korlátlan hajóhaddal rendelkezett, több 10K nagy csatahajója volt, és a kissebekből jóval több.
A lázadás az endori csatánál teljes létszámban megjelent (elvileg).
Egy átlagos bolygó, ha volt saját flottája, akkor évente 1 nagy hajót tudott legyártani, vagy 2-3 kissebbet.

_Radír (NPC/NJK)

_Radír (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.01.19, 17:19

Köszi srácok. Én is valami ilyesmit gondoltam, csak kiváncsi voltam a ti véleményetekre is.
Más.
Szerintetek a különböző flották mekkora hajóállománnyal rendelkeznek? A filmek és a regények szerint néhány száz, de ez egy kicsit kevésnek tűnik, azb 50-80 ezer meg más soknak. Ti mit gondoltok?

Teron

Teron

Régi fórumozó

• Archívum
  • 1526 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.01.18, 12:54

A Republic romboló az semmi extra, csak az említett birodalmi I-I csillagrombolók átalakítása a lázadók igénye szerint.

Thorin

Thorin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1774 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.01.17, 22:46

Tudtommal az Imperial II-t vették át nagyobb számban a birodalomtól (megörökölték), és azokat utána még sokáig használták, némi átalakítás után.

Republic osztályú romboló?

_Radír (NPC/NJK)

_Radír (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.01.17, 13:31

Hivatalos alatt a Lucas Arts által is jóváhagyott dolgokat értem.
A csillagrombolókkal kapcsolatban az érdekelne, hogy mennyit használnak és milyen típusokat. Az egyik Zahn regényben említenek Republic osztályú csillagrombolókat.

_Brontee (NPC/NJK)

_Brontee (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.01.16, 10:37

Nyilván nincsenek nagy átalakítások, legalábbis Han meg Lando is a parancsnoki hídról irányít, meg turbólézerek vannak és mindenféle vadászgépek elférnek a hangárokban. Vonósugarak is vannak. Felteszem a pajzsokat is használják, nagyon megbikázni meg csak nem tudják... miért tudnák? Könnyű lézer feleslegesnek látszik, abból kiindulva, hogy ugye ott vannak a vadászok... Najó, ez csak brainstorming volt...

Hamlet

Hamlet

dán kalózherceg

• Fórumita
  • 608 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.01.13, 13:49

Radír,

néhány regényben (azt hiszem a gagyi Szökevényekben van egy), és a Dark Empire-ben találhatsz rá példát. (Ha gondolod, ez utóbbinak utánanézhetek, bár kérdés, mit értesz HIVATALOS :) alatt :( )

üdv:
Hamlet

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]