Ugrás tartalomhoz

Fotó

Hajók

• Válasz írásához lépj be
2011 hozzászólás érkezett eddig

Fenrir

Fenrir

Törzs-fórumozó

• Archívum
  • 589 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2011.07.04, 16:06

Szenzorosan is maximum kétszeres bár ezt ellensúlyozza, hogy a fedélzeti
szenzorok is dupla annyi antennafelülettel "jönnek".

Ugye 2* hajtómű, min 2* fegyverzet, nagyobb tömeg, nem optimalizált törzs, erősebb szenzorok, koncentráltabb energia leadás.
A kérdés az, hogy milyen helyzetekben jelent ez hátrányt (pl mélységi beszivárgásnál az - nyílt flottaösszecsapásban nem )

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 12662 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.07.03, 22:17

Hali!

Másik kérdés, hogy megéri-e az plusz tűzerő a nagyobb célképet (optikailag min kétszeres- szenzorosan szerintem még több), miközben a pajzs és struktúra nem erősebb, a manőverezés meg szinte biztos, hogy gyengébb.

Ezekkel nem értek egyet.

Célkép: hmmm... Ha a hat fő irányból nézünk pld. egy Twin Mustangot, akkor
elölről-hátulról-alulról-felülről kb. 180%, oldalról 100% a célkép, az meg
nem "több mint kétszeres", hanem kicsivel több, mint másfélszeres (153% vagy
mennyi).
Szenzorosan is maximum kétszeres bár ezt ellensúlyozza, hogy a fedélzeti
szenzorok is dupla annyi antennafelülettel "jönnek".

Struktúra talán gyengébb (bár kétszer annyi dolgot kell szétlőni), de
a fentiek szerint kb. másfélszer akkora felületre kétszer annyi motor
(azaz megtermelt energia) jut -> a pajzsok esélyesen erősebbek.

A manőverezésnek a forgolódós része valszeg gyengébb (bár ugye a Falcon is
üldözött TIE-okat), csakhogy a gyorsulása meg épp jobb lehet.

Ha meg ráadásul egy olyan eszközt veszünk, hogy egy Y-wing pilótfülkére felteszünk
egy H alakú idomot ahol a H vízszintes szárán van a cockpit, a 4 végén egy-egy
hajtómű, a függőleges szárak közepén oldalsó toronyban 1-1 iker ion (a pilótafülke
tetejéről lekerül)... még lehet szöszölni a lézer és a torpedó tűzerő növelésével
is (pld. a torpedóindító is kikerülnek a H pilonra és két nagyobb lézer kerül fel
(vagy ugye költséghatékonyság miatt 4 darab eredeti).

Na, ez a jószág már sokkal viccesebb.

Adios
KLM

Módosította KLM: 2011.07.03, 22:18

SaGa_Jr

SaGa_Jr

Síkok Vándora

• Fórumita
  • 3049 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.06.29, 07:27

Mopat:
Az említett teherhajó ami külső felfüggesztésen elvisz vadászokat, vannak tornyai, plusz akad emellett raktere és viszonylag kicsi, az a Citadel Cruiser.

De én akkor már inkább szereznék még olcsóbban egy HT-2200-as szállítóhajót, aminek brutális méretű rakterében belül is elfér 4 vadász is úgy, hogy még bőven marad hely szállítható árúnak is. Egy minimális átalakítást ugyan igényel a dolog (a raktér átalakítása hogy legyen hangárajtaja és megfelelő pajzs ami benn tartja a légkört) de aztán príma megoldás (elcipel 10 fős legénységet is de nem kell neki csak 2 ember, van két fegyvertornya, jó masszív gép).

Ha meg a pénz nem akadály de méretileg egy kicsi gépre vágyik az ember, akkor meg ott a Duapherm Dicril-class Attack Cruiser. Erős fegyverzet, jó karakterisztikák, eléggé leszorítható személyzeti létszám és harmad annyiba kerül mint egy használt Crellian Corvette. Ha van hátránya akkor az a kevés szállítható vadász (ha jól emlékszem akkor 3-4 nagyjából Z-95 méretű gép fér bele vagy 6 kisebb, kb a NR Defender méretében).

A C-wing az kb semennyire nem hivatalos (illetve annyira amennyire te annak akarod). Teljes egészében fan made ötletroham eredménye, ahogy a hozzá generált kép is (már ha a RPGGamer oldalon lévő két gépre gondolsz).

auer

auer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5256 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.06.29, 06:54

Pár oldallal visszáb pont felmerült, hogy valakinek kellene egy hajó, aminek raktere, pajzsa, forgó tornyai vannak, ügyesen rá/bele "oktojáltak" űrvadászt és egy pár fős(10-12) parti elvezeti. A koréliai korvett nagy volt és kreditből se jött ki, siklónál meg nagyobbat akartak, és kredit is volt rá.

Kiemelt rész nincs meg Skipry-nél. Kb van két priccs meg egy WC és meg tudsz fordulni a kettő közt. Plusz drágább mint egy falconra feltenni pár löveget.

Kétüléses B-wing máshol is szerepel sztem szabvány módosítás lehet.

Mopat

Mopat

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 884 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.06.29, 06:46

Tudtam, hogy ismerős valahonnan :)

Üdv!
Pár oldallal visszáb pont felmerült, hogy valakinek kellene egy hajó, aminek raktere, pajzsa, forgó tornyai vannak, ügyesen rá/bele "oktojáltak" űrvadászt és egy pár fős(10-12) parti elvezeti. A koréliai korvett nagy volt és kreditből se jött ki, siklónál meg nagyobbat akartak, és kredit is volt rá.
És akadt is egy 35 méteres masina, ami ilyen, ráadásul két vadászt szállíthat külső felfüggesztéssel! Örült is neki a kérdező naon. Csak vajon mi volt a neve??? :gyagya:
KLM, én inkább valahogy kétülésessé tenném a B-winget. Láttam is tandemüléses B-wing rajzot. Asszem, a Wolf's den oldalon. Igazából az SW bombázóképe megáll a frontbombázónál(F-111, F-15E, Szu-24/34 kategória) szóval éppen abból még jól jöhet egy plusz hely fegyveroperátornak. És ha emlékeim nem csalnak, Ackbar admirálisnak volt is egy személyes használatú B-wingje-az mintha kétüléses lett volna. Össze is törte illendően.
Ez a C-wing sztori, ez mennyire hivatalos???(Expanded universe, fan-made ötletroham, számítógépes játékban is van, stb?) Szerepjátékos oldalon kétféle változatban is fut a gép, C-150 és C-170 asszem, két illetve 3 hajtóművel.(Pl. RPGgamer.org) Kicsit van szufla a masinában, illetve első körben egy kis Milleneum Falcon, két szárnnyal, középen a kabinnal és hátul a hajtóművek merednek ki belőle. Megérdemelne némi szerepet az ÚK színeiben.

Mopat

Fenrir

Fenrir

Törzs-fórumozó

• Archívum
  • 589 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2011.06.28, 12:41

Tudtam, hogy ismerős valahonnan :)

auer

auer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5256 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.06.28, 11:29

A te verziód a Skipray blastboat :)

Amúgy amennyi hivatalos vadász van Sw-ben minden feladatra lehet találni alkalmast, vagy összerakni egy Randát.

Fenrir

Fenrir

Törzs-fórumozó

• Archívum
  • 589 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2011.06.28, 11:24

Másik kérdés, hogy megéri-e az plusz tűzerő a nagyobb célképet (optikailag min kétszeres- szenzorosan szerintem még több), miközben a pajzs és struktúra nem erősebb, a manőverezés meg szinte biztos, hogy gyengébb. Az én verzióm inkább valami naszád lenne: egy 30-40 méteres teherhajó extra pajzs, extra hajtómű, oldalra/hátra 2-4 torony, előre valami szteroidon hízlalt turbolézer, torpedó, esetleg egy tie-fighter parazitavadászként.

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 12662 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.06.28, 09:59

Hali!

Zwilling: TIE bomber ? :P
Komolyabbra fordítva a szót, én gondolkodtam 4 hajtóműves Y-wingben, meg
felvetve az ötletet két B-wingből is lehetne építkezni...

Mégis, az a sejtésem, hogy a hordozó hajókon (pld. Nebulon) van N. köbméter
hely és nagyon nem mindegy, hogy ezt a helyet hány darab vadász foglalja el.
(Amellett, hogy a vadászok egyenként mit tudnak).

Másfelől meg egy pár száz tonnás "teherhajót" felpiszkálni és megpakolni
fegyverekkel már olcsóbb, ha hosszú távú "vadászban" gondolkodsz.

Sörétes energiafegyver:
Nem tudom, kicsit is reálisan nézve irtózatos energiafogyasztása lenne,
a Corporate Sector SB-ban van egy kábítógránát, ami valami 5 méteres
gömbben, egy impulzusban kábít, de ehhez felhasznál kb. annyi energiát,
mint a szabvány pisztoly 120 méterre 100 lövéshez...
(Nagyjából, lusta vagyok megnézni a pontos számokat).

Adios
KLM

auer

auer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5256 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.06.28, 07:12

Sebesség: szerepjáték terén d6/d20 rendszerben is arra jutottam h a sebesség egy adott szint felett már értelmetlen többet számít a d6-manőverezőképessége d20-defense. Könyvekben pedig vannak a vadászok és a gyors vadászok pl A-wing, de az megint már felfogás.

Elvileg lehet rakni póttartályt az X-wingekre, nem egy regényben megjelent szerepjátékban pont ugyanannyit bírnak mint minden átlagos teherhajó (hónapokat üzemanyaggal)

Amúgy sztem nehézvadásznak ott az Y-wing. Oké h öreg meg lassú, de nagyot tud ütni plusz a kétszemélyes verziója sztem sokat számít az ionágyúval. Kalózok meg abból barkácsolnak amihez hozzáférnek, legtöbb randa vmi TIE modellen alapszik.

Mopat

Mopat

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 884 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.06.28, 06:52

Hoopp beugrott: felhőkatamaránok, ep V, na azok így néznek ki.
Linkem

Üdv!
Ja, a bespini masinák pont ilyenek, mindkét törzsben egy-egy pilótával.
A zwillinges x-wing nem lesz dupla olyan gyors, a dehogy! De valamivel gyorsabb lesz, olyan minimum 10% sebességtöblet az kinéz neki. Ez meg már A-wing tempó! A P-82 is repült 782 km/h-val, az alap P-51-ek meg 700 körül szóródtak. Hasonlóan gyorsabb lett a Me-109Z is. Illetve, a P-82 manőverezett úgy, mint a legtöbb korabeli hagyományos kétmotoros.
Úgy tom, az eredeti trilógia folytatásaiban megoldották a X-wing szárnyai alá való függesztéseket az XJ-gépeknél. Az XZ-nél is megoldható. :gyagya: Az árban igazad van. Viszont logisztikailag jobb-se a felkelők, se az Új Köztársaság nem állt néha a helyzet magasalatán gyártási kapacitásban. Igazából olyan Y-wing pótléknak vélem.(Szegény Y-wing amúgy is öregecske...) Gyorsabb, mint a B-wing és erősebb mint az X. Volt olyan elképzelés, hogy C-wing. Ami részint inkább "fan made" valami, részint nem sikerült gyártásba tenni-egy Vader nevű illető aktív közreműködésésvel.(Olyan, mintha IRL meghiúsult volna az F-15 gyártása, kinyíródik a szalag meg a tervet is ellopják. Na, akkor ikresítünk 16-ost...már ha más nincsen, és küszöbön a VH)
A hatósugáron is segíthetsz egy kicsit, ha az egyik fülkét, vagy az egyik R2 öblöt egy plusz tartállyal pótolod. De az a nyolc motor... :rohog:
Inkább olyan szervezetek használnák, akik nem tudnak más forrásból nehézvadászt szerezni-bolygói erők, milíciák, kalózok(mint a Randák zömét)
Mellesleg a Tie Bomber is hasonló. Igaz, ő már kicsit az asszimetrikus irányba megy.
Mopat

auer

auer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5256 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.06.27, 13:52

Hoopp beugrott: felhőkatamaránok, ep V, na azok így néznek ki.
Linkem

auer

auer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5256 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.06.27, 13:48

Nagyobb és nehezebben manőverezhető lesz (a dupla sebességben sem vagyok biztos) És kb kétszer annyiba kerül. A példa X-wingnél lesz +2 lézerágyú viszont az X-wing amúgy is felső kategóriás vadász-gép lézert használja. A protontorpedók pedig megoldhatók lennének máshogy is ha nagyon akarnák (szárny alól, külső leválasztható indítóállás stb..)
A szenzoros részhez: építs egybe egy recon és egy normál X-winget. A recon az az orrban hordja a szenzort.

Ezek mellett úgynevezett Randa (Ugly) lesz amit a legtöbb pilóta lenéz. Lehet vele mókolni de hinném h rendszeresített lenne reguláris erőknél.

Energiafegyver sörétes: sok egymás mellé rögzített cső :) Amúgy passz, nincs ötletem elég világidegennek tűnik sw-ben ez nekem.

Mopat

Mopat

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 884 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.06.27, 13:29

Üdv!
Szerintetek van értelme zwilling módon űrvadászt építeni???
Azaz van egyfajta közepes géped, aminek pl. baja, hogy nagyobb hajók ellen már gyenge a tűzerő. Most akkor egybeéítesz két törzset, egy közös szárnydarabbal összeépítve. Ráadásul a meglévő alkatrészek nagy százalékát használhatod. Illetve, a zwilling majdnem duplázza a tűzerőt, duplázza a tolóerőt, de valamivel könnyebb(meg kisebb légellenállású)mint két szimpla vadász. Így elméletileg gyorsabb leszel.
IRL példák a Twin Mustang és a He-111Z. A Me-109Z nem épült meg.
A Twin mustang nem éppen jó sikerült, mert valami 10% körüli mustang elemet használt. Ugyanis meghosszabították a törzset, a futókat a szárnyból átrakták a törzs alá, illetve jókora radargondolát helyeztek az összekötő szárnyra. Ennyi erővel építhettek volna egy tök normál kétmotoros éjjeli vadászt-bár a gép igen jól repült, évekig használták.
A sváb zwillingek viszont olyan 80%-ban a meglévő alkatrészekből építkeztek.
Pl. összerakok két X-winget, a közös(merev) szárnyra felhelyezek két lézer vagy ionágyút, és van összesen 12 protontorpedóm. Bár, a baj annyi, hogy a standard szenzorcsomagot használom, igaz abból kettőt-pedig de jó lenne inkább nagyobb erősebb érzékelőket használni(na ez a VH-ban még nem volt szempont)szóval esetleg hegyes orr(benne fegyverrel) és szép nagy szenzordóm a közös szárnyon...a végén úgy járunk mint az IkerCsikó lesz vagy 10% használható alkatrész!
Bár, ha egy radarnál különválasztom az adó és a vevőegységet törzsenként...máris nagyobb a teljesítmény. Jó korszerű megoldás! :titanic:(IRL F-15 helyett egy iker F-16...)
A másik-lehet energiafegyverből valamilyen "sörétest" csinálmi? Lézerből sokszoros lencserendszer kellene hozzá(jó bonyolult)...plazmából meg hogyan választom szét a trutyit a csőben, vagy fordítva, hogyan veszem rá, hogy szétessen a cső elhagyása után, de egyes elemei stabilan repüljenek???Mission Impossible...nem olvastam semmi hasonló ötletről.
Igazából szuperágyúkhoz lehetne használható "lövedék", kisebb hajók csoportjai ellen. Vagyis egyesítve kiütünk egy csillagrombolót, sörétté bontva vagy korvettek, vagy subcapok kezdenek csúnyán hullani a "sörétszemek" méretétől függően...
Esetleg a rovarszem-szerűen kialakított lencserendszert tervezem úgy, hogy sok kicsi, néhány nagyobb vagy egy k..nagy impulzust bocsásson ki?
Ötleteket előre is köszönöm! Mopat

auer

auer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5256 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.03.27, 12:53

Ezen már volt jópár vita itt h mekkora az az akkora.
Én azt mondom: megcsinálták a filmet kb méretarányokkal majd amikor felkapott le a franchise akkor odaírtak vmi több kevésbé helyest - van ahol csak jól hangzik regények, van ahol számítana is rpg.

pl: A-wing. vki lemérte h benne ülő pilóta feje alapján viszonyítva 4-5m hoszú, nem pedig 10-12 mint ahogy mondják.

adam1

adam1

Érdeklődő fórumozó

• Archívum
  • 58 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2011.03.27, 11:40

Sziasztok!
Nemrég tettem egy érdekes felfedezést az SW-s hajók méreteivel kapcsolatban.3D-s modellezéssel foglalkozok elkezdtem modellezni egy ISD-t a hajó méricskélése közben arra jutottam hogy az ISD hossza több mint 1600 méter.Az ICS rajz alapján gondolom ezt ott ugyanis látni ahogy a hangárban áll a Tantive IV aminek a hossza 150 méter ezt a nehéz turbolézer tornyok átmérője is megerősiti azokról azt írják hogy 50 méter átmérőjüek a rajzon pedig látszik hogy a tornyok átmérője 1/3-a a korvett hosszának.Namost az ISD a korvettnél ~15.5-ször hosszabb vagyis 2400 méter körül van az ISD hossza.Ez alapján elkezdtem nézni a többi hajó méretét is és bizony azok is nagyobbak mint amekkorának mondják őket a legjobb példa a Providence hossza az MTT alapján mérve jóval hosszabb mint 1088 méter de ott van még a Lucrehulk is az is nagyobb mint 3170 méter.

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 12662 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.03.04, 09:50

Hali!

Szintén zenész?? :D

Aha. Irmalini punk.

Adios
KLM (alias Gazenberg)

tasman_devil

tasman_devil

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 124 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2011.03.04, 01:29

Hali!

Talán reklám, de egy MMORPG.

http://www.eve-online.com/

Van magyar oldala is:
http://www.eve-online.hu/

Adios
KLM

Szintén zenész?? :D

Mopat

Mopat

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 884 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.11.29, 09:36

Üdv!

A humor-ba is betettem, de a téma idevág:

3.00-tól a lényeg!
Én kifejetetten sajnáltam az FW-190 pilótákat(azért x-winggel még a Fóka sem bánik el!) :kirohog:
Mopat

Timba

Timba

Régi fórumozó

• Archívum
  • 1014 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.11.17, 08:22

Az egyik honlapomon találtok néhány hajót, ha ez segítség.

http://starwars.timba.biz

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]