Ugrás tartalomhoz

Fotó

D6 rendszer

• Válasz írásához lépj be
963 hozzászólás érkezett eddig

seti

seti

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 878 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.09.20, 20:32

Franc, kifutottam az időből. A másik kérdésem az lenne, hogy próbálkozott valaki Dragon Age Stunt-ok D6-ba ültetésével?  Ha igen, milyen sikerrel?

Aki nem ismeri: ha legalább egy duplát dobsz, akkor kapsz annyi stunt pontot, mint amennyi a harmadik kockán van. Ezt rögtön el kell költeni, egy rövid listáról lehet effektet választani.

Pl.: 4,4,2 esetén két pontot kapsz.

Én még nem próbálkoztam meg vele, de egy külföldi oldalon valakik elkezdtek készíteni egy DA konverziót. Fajok, és hátterek rémlenek, hogy elkészültek, vagy legalábbis egy részük.

Egyébként a stuntokhoz annyit, hogy nem annyi pontot kapsz, amennyit a harmadik kocka mutat, hanem amennyit a dragon dice. A példádnál maradva, ha a két négyes dobásból az egyik a dragon dice, akkor 4 stunt pontot kapsz. Csak az a lényeg, hogy bármelyik két kockán ugyanaz az érték jöjjön ki.

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 4108 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.09.20, 20:10

Franc, kifutottam az időből. A másik kérdésem az lenne, hogy próbálkozott valaki Dragon Age Stunt-ok D6-ba ültetésével?  Ha igen, milyen sikerrel?

Aki nem ismeri: ha legalább egy duplát dobsz, akkor kapsz annyi stunt pontot, mint amennyi a harmadik kockán van. Ezt rögtön el kell költeni, egy rövid listáról lehet effektet választani.

Pl.: 4,4,2 esetén két pontot kapsz.

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 4108 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.09.20, 20:01

Lesz most egy bemutató játékalkalom olyan játékosoknak, akik nem ismerik a szerepjátékokat.

Arra gondoltam, hogy kicsit leporolom a d6 rendszert, de egyúttal ki is probálnék néhány dolgot.
Nem lesznek főjellemzők és képzettségek, csak képzettségek lesznek. Így gyorsan lehet karaktert alkotni, csak választanak egy 4D, két-három-négy (még nem tudom) 3D és egy 1D képzettséget, a többi 2D.

Így ez lenne a képzettség "létra", az elérhető maximum 6D lenne.

1d - antitálentum (kizárólag egy darab választott hátrány)
2d - kezdő
3d - tapasztalt
4d - veterán
5d - mester
6d - legenda

Célszámok kábé:
közepes 8, nehéz 12, hősies 16

Kérdés:
a) a célszámokat merrefelé módosítanátok?
b) szerintetek mennyire működik a rendszer úgy, hogy 6D az elérhető maximum?

StarLord

StarLord

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 20 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2017.08.16, 22:35

Az FFG a Star Wars d6 30. születésnapjára újra kiadja a klasszikus SWd6-ot!

Elvileg csak a design-t színesítik, illetve jön vele a Star Wars Sourcebook is.

https://www.fantasyflightgames.com/en/products/star-wars-the-roleplaying-game-30th-anniversary-edition/products/star-wars-roleplaying-game-30th-anniversary-edition/

Bulldy

:ugri:

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6062 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.08.16, 19:08

Az FFG a Star Wars d6 30. születésnapjára újra kiadja a klasszikus SWd6-ot!

Elvileg csak a design-t színesítik, illetve jön vele a Star Wars Sourcebook is.

https://www.fantasyflightgames.com/en/products/star-wars-the-roleplaying-game-30th-anniversary-edition/products/star-wars-roleplaying-game-30th-anniversary-edition/

Bulldy
  • StarLord kedvelte ezt

WCB

WCB

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 429 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.04.14, 17:46

Megvették a WEG-et, ha új SW nem is lesz ebből, egy két érdekes D6-os kiadvány még jöhet:

http://www.nocturnal-media.com/blog/2016/4/13/nocturnal-media-acquires-west-end-games

SaGa_Jr

SaGa_Jr

Síkok Vándora

• Fórumita
  • 3049 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.04.05, 13:51

Jópofa, tetszik az a Rebels Sourcebook!

Szeretem az ilyeneket!

Mert így ha valamelyik játékos lát vagy olvas valamelyik filmben / animban / rajzfilmben / képregényben / könyvben / játékprogramban valami új, neki tetsző fegyvert, járművet, robotot, tárgyat, képességet stb., akkor nem nekem kell agyalnom annak játéktechnikai megvalósításán, hanem kész terméket kapok! :-)

Azért van ahol a kedves alkotó tolla kicsit erősen fogott (például Ezra kardba épített bénító stukkere ami nem kicsit alázza a hivatalos bénító eszközöket azt tömegileg és méretileg is elhanyagolható hozzájuk képest, de ez Oliver Queen minden munkájára igaz, szereti egyes esetekben jelentősen feljavítani a neki szimpatikus dolgokat és szereti kihagyni az esetlegesen neki nem tetszőeket).

Hasznosabb dolgok is vannak azon az oldalon (https://drive.google.com/folderview?id=0B3tO4WffOVuTc3ZEWk1URkJRUDg&usp=sharing&tid=0B3tO4WffOVuTQ3JOY2lNaFdGbk0 ), így például a Medical Sourcebook. Szerintem az egyik legjobb fan made kiegészítő (tartalma, stílusa és nyelvezete miatt) és piszok igényesen van összerakva, plusz REUp-ra van kidolgozva (simán használható sima Revised-hez vagy alap 2nd edition esetében is). Van benne szó mindenről ami gyógyászattal foglalkozik (droidok, gyógyítók - jediket is ideértve - drogok, stimulánsok, teljesítmény fokozók, környezeti hatások - sugárzás, fagyás, hőség - elmeállapot és annak szélsőségei, gyógyászati központok, felszerelések, járművek, illegális dolgok és procedúrák, kibővített kibernetika, kínzások/vallatási módszerek és agymosó technikák, szóval elég bőséges infóhalom, számtalan tanáccsal és ötlettel megspékelve). A Med SB mappájában a pdf-re kell bökni, nem mindig mutatja a miniképet róla, de azért ott van az. 

A linken lévő többi mappa tartalma sem rossz (az első mappa a többi Corellian cuccost is magában foglalja, a második és harmadik mappában szétszedve vannak külön a capital és nem capital CEC gépek), de a prímet a medical SB viszi. 

Módosította SaGa_Jr: 2016.04.05, 13:56

KYLE

KYLE

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1393 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.04.05, 11:58

Jópofa, tetszik az a Rebels Sourcebook!

Szeretem az ilyeneket!

Mert így ha valamelyik játékos lát vagy olvas valamelyik filmben / animban / rajzfilmben / képregényben / könyvben / játékprogramban valami új, neki tetsző fegyvert, járművet, robotot, tárgyat, képességet stb., akkor nem nekem kell agyalnom annak játéktechnikai megvalósításán, hanem kész terméket kapok! :-)

WCB

WCB

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 429 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.03.21, 14:54

A Rebels (Lázadók) rajzfilmsorozat forráskönyve, nem a Rebel Alliance Sourcebook "reupolva" - elsőre aranyos.

Igen, ahogy leírtam, tényleg nem volt egyértelmű :)

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 10674 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.03.21, 13:54

Nemrég kijött egy javított/bővített, nem hivatalos D6 szabálykönyv. Több mint 500 oldal, elsőre jónak tűnik:

http://waveyourgeekflag.blogspot.sk/2014/11/star-wars-roleplaying-game-revised.html

Van hozzá Rebels sourcebook is: https://drive.google.com/folderview?id=0B3tO4WffOVuTfjkzWm5pdksxaW1yQXYwOHY1bGxSMmJBMkNENlVLNzBOdTVwSVRKUnBhQUU

A Rebels (Lázadók) rajzfilmsorozat forráskönyve, nem a Rebel Alliance Sourcebook "reupolva" - elsőre aranyos.

WCB

WCB

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 429 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.03.20, 01:00

Nemrég kijött egy javított/bővített, nem hivatalos D6 szabálykönyv. Több mint 500 oldal, elsőre jónak tűnik:

http://waveyourgeekflag.blogspot.sk/2014/11/star-wars-roleplaying-game-revised.html

Van hozzá Rebels sourcebook is: https://drive.google.com/folderview?id=0B3tO4WffOVuTfjkzWm5pdksxaW1yQXYwOHY1bGxSMmJBMkNENlVLNzBOdTVwSVRKUnBhQUU

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 10674 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.03.17, 19:55

@zsirvezer: nincs mit, szívesen

zsirvezer

zsirvezer

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 50 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.03.17, 14:58

Így van. Van karakterlapom, amin 3 képzettség van.

A SW karakterek már induláskor is elég táposak a világhoz képest.

Köszönöm szépen a válaszodat. 

zsirvezer

zsirvezer

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 50 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.03.17, 14:54

Visszatérő kérdés.

Igen, mindenki ért minden jártassághoz főjellemző szintjén.

A minták abban segítenek (elvileg) h amikor elosztod a 7K-t jártasságokra akkor látod azokat amik fontosak lehetnek a karakternek. Csak egy mankó.

köszönöm szépen a választ.

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 10674 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.03.17, 10:21

Sziasztok 

Egy kérdés a jártasságokhoz. 

A magyar szabálykönyv 82. oldalán hozza a példát, miszerint ha a játékos nem tud lépegetőt vezetni akkor Mechanikára dob. Igen de ez viszont felveti a kérdés, hogy akkor minden karakter tud robotot programozni, annyival amennyi a főjellemezője. 

És ha így van akkor minek felsorolni a minták alatt azt a néhány jártasságot ?

Hiszen voltaképpen úgy is mindenhez ért. Amire meg költök KP-t azt meg majd felírom akkor mikor ráköltöttem a megfelelő KP-t, vagy a karakteralkotásnál elköltöttem a lehetséges "K"-kat. 

Így van. Van karakterlapom, amin 3 képzettség van.

A SW karakterek már induláskor is elég táposak a világhoz képest.

auer

auer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4997 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.03.17, 09:04

Sziasztok 

A magyar szabálykönyv 82. oldalán hozza a példát, miszerint ha a játékos nem tud lépegetőt vezetni akkor Mechanikára dob. Igen de ez viszont felveti a kérdés, hogy akkor minden karakter tud robotot programozni, annyival amennyi a főjellemezője. 

Hiszen voltaképpen úgy is mindenhez ért. Amire meg költök KP-t azt meg majd felírom akkor mikor ráköltöttem a megfelelő KP-t, vagy a karakteralkotásnál elköltöttem a lehetséges "K"-kat. 

Szóval érdekelne ki ,hogy kezeli ezt a kérdést. 

Előre is köszönöm a válaszokat. 

Visszatérő kérdés.

Igen, mindenki ért minden jártassághoz főjellemző szintjén.

A minták abban segítenek (elvileg) h amikor elosztod a 7K-t jártasságokra akkor látod azokat amik fontosak lehetnek a karakternek. Csak egy mankó.

zsirvezer

zsirvezer

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 50 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.03.17, 02:50

Sziasztok 

Szóval érdekelne ki ,hogy kezeli ezt a kérdést. 

Előre is köszönöm a válaszokat. 

WCB

WCB

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 429 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.03.02, 21:53

Pár kép a D6 szabálykönyvírási segédletből:

https://twitter.com/pablohidalgo/status/704723285188202496?lang=en

Harlequin

Harlequin

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 21 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.11.19, 13:38

Szép munkát végeztek. Nekem tetszik :)

WCB

WCB

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 429 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.11.15, 16:27

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]