Ugrás tartalomhoz

Fotó

Királyi udvar #2

• Válasz írásához lépj be
2576 hozzászólás érkezett eddig

Elgard

Elgard

A Bíboros

• Archívum
  • 452 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2004.11.05, 07:07

Clorel, egyelőre nem bízott meg senki a Királyi Főügyész feladatkörével, így azt hiszem nem te fogod eldönteni, milyen ügyekben kell bírósági eljárást indítani, és milyenekben nem. Egyébként is, ha az általad említett kalózkodás államilag támogatott, akkor talán Teráliát magát kéne beperelned, nem? :lol:

Awenhai

Awenhai

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1095 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.11.05, 05:48

(((Egymás után? Ugyan... csak időigényes... :lol: )))
*Az elflány visszasétál a terembe, éppen hallja Clorel utolsó szavait, s egy mosolyt villant Edmund felé, mint akit Clorel megjegyzése nem lep meg túlságosan, de nem szól semmit. A mosoly eszébe juttatja Edmundnak a régi üzenetet, amit az asztalán talált... Nem valószínű, hogy azóta változott volna a lány véleménye... ;-) *

Clorel

Clorel

Szakállas fórumozó

• Fórumita
  • 2766 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.11.05, 01:42

//Hát nemtom... mivel nem csak ő csinálta hanem többen talán mégse kéne kihagyni//

Ó valóban? Tagadja, hogy az lenne? :lol: *mondja mosolyogva* //Azért azt tudod, hogy az egész Nagytanácsot agymosni már erősen túltáp? :( //

Módosította Clorel: 2004.11.05, 01:42

Edmund_Sean_Caltridge

Edmund_Sean_Caltridge

Dux Teralianis

• Archívum
  • 342 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2004.11.05, 01:35

//Clorel. Játszottam Reakkal, mert értelmes volt. Játszottam volna Slorhhal is, ha nem vagyok bunkó és nem sértem meg. Játszok én akárkivel...egy szintig. Krodon elérte ezt a szintet. Nevezz bárminek, utálj meg, de nem fogom figyelembe venni. Nem érdekel. Kövezz meg bár, akkor sem. Nem ér ennyit...//

*Feláll.* Mi? Hogy én vámpír...kikérem magamnak...pahh... *Körbevillan a szeme a termen. Hu mennyi uralom lesz ez a sok agymosás...*

Borg

Borg

Lasombra Antitribu

• Fórumita
  • 1502 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.11.05, 01:08

//*Senkit nem izgat, de egy picit eggyetért Alewvel*//

Clorel

Clorel

Szakállas fórumozó

• Fórumita
  • 2766 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.11.05, 01:04

//Alew. Ez már túlzás amit csinálsz tényleg. Ebben a játékban nem csak ő van benne, hanem mi is. Szóval az megtörtént és nem pedig lázadozás, csakmert elrontja a királyságirányítósdit :lol: //

Egyébként ki ne felejtsük kérem az államilag támogatott kalózkodást a Sír Szövetségének vizein (!), ami egyértelmű felségárulás és kivégzés, illetve továbbrais várom Edmund úr válaszát, hogy miért titkolja a Nagytanács előtt vámpírlétét. *persze ezeket még elhurcolása előtt mondja* Úgyvélem ha ezek a tárgyaláson csattannak el és ragaszkodunk a törvényekhez nagyonnagy kivégzések lesznek... élén a Sír Szövetségével. *miközben viszik el az őrök mosolyogva odaveti Elgardnak* Megdöglesz :(

conBarten

conBarten

A jégből faragott

• Fórumita
  • 2532 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2004.11.04, 22:06

Házelnök úr, ami az ön javaslatát illeti a közigazgatás megváltoztatására a Bayushi földeken, eddig is élveztek akkora autonómiát, amit ez ígér, és eddig sem volt vele gond, hisz a földjeik fejlődtek és virágoztak. Azt hiszem, néhány név megváltoztatása és pár új, de igazából nem alapjaiban megrengető helyi tisztség bevezetése nem fog gondot okozni...a tartományúr, ez esetben Bayushi Yorijo úgy is maga dönti el, hogy milyen testület vagy személyek tanácsát fogadja el, hogy kikkel vezeti együtt a tartományát...így hát nem látok rosszar a dologban. Ennek ellenére szeretnék a tartománygróffal ismét beszélni, és a régi szerződést megújítani.

Ami a monopóliumokat illeti, ez beleilleszkedik egy közeli tervembe, mely monopoljogba venne bizonyos árukat és szolgáltatásokat, és egyeseket kiadna adóbérlet avagy regálé formájában egyes személyeknek és csoportoknak. Remek terv...

Alew

Elgard

Elgard

A Bíboros

• Archívum
  • 452 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2004.11.04, 21:41

Khm, nem halál volt, hanem számüzetés. És nem tudhatjuk, hogy nem űzetett-e valóban el az országból, hisz csak pár hete érkezett vissza Kloerbe. A védelem kérdésében nem konzultáltam még vele, de majd megteszem, ha egyszer elindul az eljárás.

conBarten

conBarten

A jégből faragott

• Fórumita
  • 2532 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2004.11.04, 21:40

Elgard uram, egyet kell értenem a Főbíróval, ez az ügy nem évül el. És nem azért, mert az én személyes érdekeimet sértette, mindössze azért, mert Mortanus megpróbálta megdönteni a Királyt, és puccsra akart rávenni engem is. Ez pedig el nem évülő bűntett...

Beszéltem a Főbíró Kisasszonnyal, és Clorel ellen én magam fogom képviselni a vádat. Reak ellen lehet, hogy ugyancsak én leszek a vád képviselője. Hamarosan eljuttatom a Főbíróhoz a vádpontokat. Clorel ellen védeni is én fogom magamat. Reak védelméről vagy ő maga gondoskodik, vagy kijelölünk neki valakit...

Ami az esküdteket és tanúkat illeti...aki igényel tanút, hozzon maga...de a Főbíró döntse el, meghallgatja-e. Az esküdtek pedig a törvény szerint sorsoltassanak ki...

Alew

Crysalantanasia

Crysalantanasia

A lovaghölgy

• Fórumita
  • 913 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.11.04, 21:35

*felnéz a papírjaiból Elgard megjegyzésére*

Az állam ellenes bűncselekmények nem évülnek el, márpedig Mortanus ellen a vád haza- és felségárulás. És ami azt illeti, örülhetne, hogy a Demian által hozott ítéletet - mely ha jól emlékszem halál volt - egyetlen ember sem óhajtotta még beváltani...
Viszont ha gondolja és Mortanus is beleegyezik, akkor elláthatja majd a védelmét a tárgyalásán. Persze csak abban az esetben, ha nem ő maga óhajtja védeni önmagát, hiszen erre van lehetősége.

Crysa

Elgard

Elgard

A Bíboros

• Archívum
  • 452 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2004.11.04, 21:30

Mortanus ügyében joggal érezhetjük úgy szerintem, hogy ha volt is ügy, az már elévült. Ezért kérem a bíróságot, hogy ezt mondja ki, és zárja le a kérdést.

//IRL már legalább 4 hónapja történt.//

Crysalantanasia

Crysalantanasia

A lovaghölgy

• Fórumita
  • 913 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.11.04, 21:10

*Útjáról visszatérve besétál a terembe és gyorsan átfutja a távolléte alatt keletkezett iratokat, arcán fáradtság van csak, más érzelem nem látszik*

Nos, köszönöm a bizalmat, melyet Főbíróvá választásom jelent. Úgy hiszem, legfőbb ideje annak, hogy az elharapodzó peres ügyek között végre rendet vágjunk.
Jelen pillanatban a következő ügyek várnak eljárásra:
1) Reak kontra Terál királyság
2) Alewyan del Consetin kontra Cloreal a'Dorad
és
3) Clorel a'Dorad kontra Alewyan del Consetin

Ezen kívül vitatot és joggal a Mortanus ellen hozott ítélet, mely mindennemű eljárás nélkül született a maga idejében. Ezért azt semmisnek nyilvánítom, és új eljárás lefolytatását írom ki a Mortanus kontra Terál Királyság ügyben.

*Majd egyelőre helyet foglal és elmerül néhány iratban...*

Crysa

conBarten

conBarten

A jégből faragott

• Fórumita
  • 2532 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2004.11.04, 20:02

//Nem kívánok a dologra reagálni. Csak három rövid mondat:

1, Elegem van abból, hogy ilyen ostoba, neveletlen, idióta barmok elrontják értékes emberek játékát. Nem az enyémet.

2, Ezennel megesküszöm Newton nevére és mindenre, ami szent, hogy soha többé szóra vagy reakcióra nem méltatom Krodon/Sayon/Defenses/Essex/stb, vagyis röviden Kretén egyetlen karakterét sem, és kérek mindenkit, akinek van kis esze is, hogy ezt a példámat kövesse. Ennek fényében az imént lezajlottakat meg nem történtnek tekintem, és kérem a többieket is, hogy tegyék ezt. Tudom, hogy ez anti-rpg, hogy szar vagyok és idióta diktátor. De nem fogom hagyni, hogy a barátaim játékát egy ilyen nulla alak elrontsa. Slusz. Bayushi, Elgard, tőletek bocsánat, hogy a ti hozzászólásotokat is meg nem történtnek veszem.

3, Kretén, ha az egyik multidat lecsapjuk, hozod a másikat? Barom.//

Alew

_Henry Defense (NPC/NJK)

_Henry Defense (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2004.11.04, 13:36

*csak offként jelzem, hogy a levélírást engedélyezhetted volna, de ha nem, én szóltam előre Byushi, ki önkényesen viselkedik, viseltesse annak következményét is*

Bayushi_Yorijo

Bayushi_Yorijo

A Skorpió Bajnok

• Archívum
  • 809 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2004.11.04, 13:27

Ön azt hiszem nagy tévedésben él. Wantanai Sayon igen elismert démon és ördögűző. Saint-Germain grófként csak hálásak lehetünk neki. Hogy nem kapott birtokot, és azért lázadozna? Tévedésbe esett.*gúnyos mosoly Bayushi felé*

-Hölgyeim és Uraim! Hadd tájékoztassam Önöket, a NEL-ről, ugyanis azt hiszem, nem csak az úr...(Bayushi) van nagy tévedésben. Wantanai Sayon és Ywerd a mágus kölcsönös szerződést kötöttek, miszerint Sayon végez vele, Lady Crow kérésére...*Elgard felé gúnyos mosoly* Lady Crow kérésére kellett volna a Mágus Nagy Tanács egyik jelentős képviselőjét megölnie. Összeesküvés címén eljárást kívánnék Elgard úr ellen is. Na Már most, az álca megtörtént, miszerint Ywerd kis időre visszahúzodott, és egy hullát vittünk a Nagy Templomhoz. Lady Crownak az egyezség alapján birtokot, és címet kellett volna adnia Sayonnak. Azonban ezt ő megtagadta. Itt futott zátonyra a NEL azon terve, hogy Sayon, Lady Crowt Ramon Vega ellen fordítja. A harcokban meggyengült  "győztessel" Ywerd és Wantanai Sayon, vagyis a NEL végzett volna. A nekromanta hadak megsemmisültek volna tehát.

Ez van abból, ha a teráliai besúgok...*Scipió felé mosoly* nem eléggé tájékozottak. Háborúval fenyegetőzök? Távol álljék tőlem. Én csak a racionalizmust követelem. Ha letartóztatnak engem, Clorelt, Wantanai Sayon, és Ywerdet összeesküvés címén a Király ellen, akkor eljárást követelek Lady Crow és csatlósa, Elgard ellen is, az Ywerd megölésének megbízatásával. Ezzel mintegy támadván a Mágus Nagytanácsot, mely Terália békéjét, és lakóinak épségét kívánja védeni.

Lássák, nem vagyok a Teráliai Rezsim esküdt ellensége, kardom leteszem...*lecsatolja kardját* És készen állok a perre, de ha megengedik, levelet írnék Saint Patrikbe, hogy ne tegyenek még semmit. Előre is köszönöm...*kardját akkor vagy Glowface lábai elé fekteti, vagy a Helytartóé elé*

/ Csak úgy offban megjegyzem, a kardodat, már a gárdisták elvették, szal nincs mit lecsatolnod.
És ha sikerülne megtanulnod olvasni, Scipio nincs is itt, se jelenlevő helyettese. /

* A Gazdi bocsánatot kér Alewtől, de a gárdát most kijátsza, mégpedig a gárdisták béklyókba fogják a követ karját és elvezettetik innen, Clorellal együtt, vagy, így, vagy úgy. Tasogare csak az után szól, hogy elvezzték a számára féregnek nevezhető alakot. *

Nos, Sayon, nem tudni hol van.

Azt hiszem, nem estem tévedésbe, ahogy az úr mondotta, hisz akkor nem szította volna a Sárkányokat a Helytartó, egyúttal a Király ellen, egyúttal Terália ellen.

A saját butatójába esett újra, a követ, hiszen mind a démon, kit említett, mind a Lich hűen szolgálta Teráliát. Eleddig. Míg ők lázadnak ellenük. Azon okokból, mit nem rég említettem.

Elgard elleni eljárásnak, bizonyítékok hiányában pedig egyáltalán nincs is értelme... újabb hazugság, valószínűleg, hiszen az úr, bizonyítékokat nem tud felmutatni, ellenben mi tudunk ellenük.

_Henry Defense (NPC/NJK)

_Henry Defense (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2004.11.04, 13:13

Ön azt hiszem nagy tévedésben él. Wantanai Sayon igen elismert démon és ördögűző. Saint-Germain grófként csak hálásak lehetünk neki. Hogy nem kapott birtokot, és azért lázadozna? Tévedésbe esett.*gúnyos mosoly Bayushi felé*

-Hölgyeim és Uraim! Hadd tájékoztassam Önöket, a NEL-ről, ugyanis azt hiszem, nem csak az úr...(Bayushi) van nagy tévedésben. Wantanai Sayon és Ywerd a mágus kölcsönös szerződést kötöttek, miszerint Sayon végez vele, Lady Crow kérésére...*Elgard felé gúnyos mosoly* Lady Crow kérésére kellett volna a Mágus Nagy Tanács egyik jelentős képviselőjét megölnie. Összeesküvés címén eljárást kívánnék Elgard úr ellen is. Na Már most, az álca megtörtént, miszerint Ywerd kis időre visszahúzodott, és egy hullát vittünk a Nagy Templomhoz. Lady Crownak az egyezség alapján birtokot, és címet kellett volna adnia Sayonnak. Azonban ezt ő megtagadta. Itt futott zátonyra a NEL azon terve, hogy Sayon, Lady Crowt Ramon Vega ellen fordítja. A harcokban meggyengült "győztessel" Ywerd és Wantanai Sayon, vagyis a NEL végzett volna. A nekromanta hadak megsemmisültek volna tehát.

Ez van abból, ha a teráliai besúgok...*Scipió felé mosoly* nem eléggé tájékozottak. Háborúval fenyegetőzök? Távol álljék tőlem. Én csak a racionalizmust követelem. Ha letartóztatnak engem, Clorelt, Wantanai Sayon, és Ywerdet összeesküvés címén a Király ellen, akkor eljárást követelek Lady Crow és csatlósa, Elgard ellen is, az Ywerd megölésének megbízatásával. Ezzel mintegy támadván a Mágus Nagytanácsot, mely Terália békéjét, és lakóinak épségét kívánja védeni.

Lássák, nem vagyok a Teráliai Rezsim esküdt ellensége, kardom leteszem...*lecsatolja kardját* És készen állok a perre, de ha megengedik, levelet írnék Saint Patrikbe, hogy ne tegyenek még semmit. Előre is köszönöm...*kardját akkor vagy Glowface lábai elé fekteti, vagy a Helytartóé elé*

Bayushi_Yorijo

Bayushi_Yorijo

A Skorpió Bajnok

• Archívum
  • 809 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2004.11.04, 13:00

Béke követ? Természetesen, Terália kiadja, ki sok jó csendőr életét elvette. Természetesen kiadjuk a lázítót, ki Terália nem egy prominens tagja nevében hazudott össze vissza. Természetesen kiadjuk majd azt a férfit, kik csupán azért utálta meg a démonokat, és Kloer földjét, mert azok nem adták meg neki a kívánt laktanyát, földet, címet.

Innen nem egy órába kerülne az útja Saint Patrikbe jóuram, és higyje el, a Terál flotta, könnyedén levri már a vizen is, azon angol hajókat, kik közelednek háború céljából, azon angolokat, kik ki tudja mióta állomásoznak messze otthonuktól, kiknek nem látták rég gyermekeiket, feleségeiket, régi barátjaikat. Az eskü szép dolog.

Őfelsége elfoglalt, sajnos. Egyébiránt igen, összefutottam a lázadókkal, és mondok magának valamit; akinek esküt ígértek, nos, az mára ki tudja mely birodalomban menkül, ugyanis... eltünt a csendőr szorításából. Szabadon van, tudtommal, valahol birodalmunkban.

Burkolt fenyegetéseit pedig nem vesszük jó néven. Ennek is meg lesz a maga vonzata.

Elgard

Elgard

A Bíboros

• Archívum
  • 452 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2004.11.04, 12:57

Alew helytartó! Kérem, javaslom a marsalli teendők ideiglenes ellátója, rendelje el az általános harckészültséget, és hívja össze Terália bandériumait, hogyha úgy hozza a sors, rövid úton megsemmisíthessünk egy támadó hadsereget.

_Henry Defense (NPC/NJK)

_Henry Defense (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2004.11.04, 12:54

*Elgard felé tiszteletteljes bók, bár ez csak gúnyolódás*

-Nagy uram, én csak méltóztattam megemlíteni, hogy valamelyest is késlekednénk, félő, hogy katonáim rossz néven vennék ezt, s nem tudván, mi is van velem, azt hihetnénk, hogy itt engem esetleg megöltek, mire ők, hűséges katonákként, s mint becsületes emberekként megbosszúlhatnának. Ezért is kérem, hogy a letartóztatási hercehurcát mellőzük. Én eljöttem azzal, mivel megbíztak, s Őfelsége válaszát várom.*mély, cseppet sem gúnyolódó bókot ejt meg Glowface felé*

Elgard

Elgard

A Bíboros

• Archívum
  • 452 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2004.11.04, 12:46

Clorel, az ilyen súlyos bűncselekmények elkövetőit, mint a lázadás a tárgyalásig fogva szokták tartani. Ezért fognak el most téged is, hisz magad sem tagadod, hogy közöd van ezekhez a pártütőkhöz. Legalább nem terelik el figyelmedet a tárgyalásra való felkészülésről mindenféle országos ügyek, melyekkel most egy jódarabig nem kell majd foglalkoznod. :aaaaa:

A Skorpió Klán autonómia javaslata igen érdekes felvetés, szerintem érdemes részletesen megvitatnunk.

Defense úr! Hogy meri háborúval fenyegetni a Terál királyságot? Nem érzi szavainak súlyát? Ezen kinyilatkoztatása könnyen a fejébe kerülhet.

Módosította Elgard: 2004.11.04, 12:48

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]