Ugrás tartalomhoz

Fotó

Figurafestés, modellezés #2

A téma archiválva van, emiatt nem szólhatsz hozzá.
1999 hozzászólás érkezett eddig

Zotyo

Zotyo

-= ZOTYO =-

• Fórumita
  • 7707 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.08.16, 09:31

Nagyon ott van a szeren!

Talán a festés elnagyolt, maszatos, hiányoznak a részletek, de a grandiózussága kárpótolhat, az összkép valóban lenyűgöző. Otthoni projectnek senki sem kívánhat szebbet :rohog:

Uruk - még sohasem dolgoztam water effectel, de a GW weboldalán a modellezés szekcióban biztosan találsz hozzá útmutatót.

Isir

Isir

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 390 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.08.16, 08:17

Sziasztok!

Ezt láttátok már? Ilyen, ha valakinek van ideje a hobbijára. :D

http://gidian-gelaende.de/GidianGelaende/0...3c302/o000.html

Uruk-Hai

Uruk-Hai

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 292 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.08.15, 11:19

Hali, van valakinek tapasztalata a water effektel? Hogyan műkszik? Egyszerűen csak fel kell vinni a festet felületre, vagy őssze kell keverni a festékkel a jó hatásért?

Zotyo

Zotyo

-= ZOTYO =-

• Fórumita
  • 7707 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.08.08, 00:03

Wooooo!

Micsoda gyönyörű trollok! Főleg a csöcsös hilgar, és a giant mountain dude! :para: :) :)

http://www.wargamesfoundry.com/collections...NT/88/index.asp

Zotyo

Zotyo

-= ZOTYO =-

• Fórumita
  • 7707 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.08.05, 21:38

Mijazaz MDF lap?

Farost lemez.

Ez az! Nem jutott eszembe... :D :ok:

gorugrany

gorugrany

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 630 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.08.05, 21:24

Mijazaz MDF lap?

Farost lemez.

Zotyo

Zotyo

-= ZOTYO =-

• Fórumita
  • 7707 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.08.05, 21:09

Préselt, ragasztóval kezelt fűrészporból készült falap. 3-4 mm vastag. Létezik natúr és sötétbatna színben. Az egyik fele szép sima, a másik érdes, sprőd. Ilyet szoktak a szekrények hátuljára, rekamék aljára erősíteni. Rajztábla is készül belőle. Nem tudom, mit jelent az MDF rövidítés.

Olcsó, lapszabászatban négyzetméterre kapható. Nedvességet jól bírja, erős, kemény. Megfelelő barkácsszerszámokkal könnyen megmunkálható.

Nekem az összes movement tray-em ilyenből van, valamint a szekereim és hadigépeim talpa is. Sőt, már készítettem belőle Ulric seregemben lévő harcikutyáknak talpat, mivel a kutyák H típusúak. A klubban lébvő, és a Ligán látható tereptárgyaknak is ebből van az alapzat.

Bala

Bala

Programmer of FELDB

• Moderátor
  • 3765 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.08.05, 20:47

Én 3-4 megfelelő méretű kartonpapír réteget egymásra ragasztok jó passzentosan, majd szikével átlósan levágom a széleit, ezt aztán lehet festeni, füvezni, homokozni, sokkal jobban fog kinézni, mint a standard. Persze csak ha nem légiónyi mennyiségben kell.

Mijazaz MDF lap?

Zotyo

Zotyo

-= ZOTYO =-

• Fórumita
  • 7707 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.08.05, 20:28

Miniman - ha esetleg nem tudna senki sem felajánlani base-eket, és neked sincs kedved csak ezért két zacsival vásárolni, gyere el hozzánk egyik szombaton, aztán megmutatjuk, hogy kell MDF lapból base-t csinálni. Igaz, ezen nem lehet sokat mutogatni. Akkor mondjuk segítünk elkészíteni a talpat, vagy amiben tudunk. :D Én a szekereimhez és hadigépeimhez rendszeresen saját talpakat használok, csak ezért nem fogok bevásárolni.

Zotyo

Zotyo

-= ZOTYO =-

• Fórumita
  • 7707 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.08.02, 23:07

Mondjuk ebből!

Hát ha ez nem orientál sárkány, és nem tetszik, akkor csak puttyzz nyugodtan :amccoy: Ugyanakkor engem nem nagyon hoz lázba a keleti dolog. Ha már szárnyatlan sárkány, akkor inkább ez tetszik: http://www.darkswordminiatures.com/gallery/p_Northwatch.htm

De el kell ismerni, hogy gorugrany sárkánya ott van a toppon, neked pont erre van szükséged!

gorugrany

gorugrany

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 630 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.08.02, 22:17

Ámátőr vagy kis barátom, hiába próbálod palástolni :amccoy: ;) :P

masvalaki

masvalaki

Pápai kalóz

• Archívum
  • 2539 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.08.02, 19:56

Nyilvan veszek egy Keleti sarkanyt, amikor a sajat osszeverezett (mindig szetvagom a kezem, ha fontos a munka... :amccoy: ) GSemmel akarom megkonvertalni... megaztan ez sztem benan nez ki... marmint keletinek. marmint alapnak is bena. Monnyuk ha muanyag volna, meg el lehetne vele pajtaskodni... (nadehogy tollas szarnya minek van... ki latott mar ilyet...) Igazabol legfeljebb a feje hasznalhato... nade egy masik testen van a felye heje... ;)

Mellesleg Londonbansztem hamarabb kapok GWs sarkanyt, mint ilyen holdfeny-cuccot... talan ha itt is arulja (neadjisten gyartja) valami ceg, megnezem oket kozelebrol is... hatha letorok egy fejet, es elseftelem a testet talpdisznek egy gobboss ala... vagy valami almighty szkink csempat disziteni...

gorugrany

gorugrany

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 630 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.08.02, 15:19

Mondjuk ebből!

masvalaki

masvalaki

Pápai kalóz

• Archívum
  • 2539 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.08.02, 14:59

Szerintetek melyik sarkanybol erdemesebb nekikezdeni egy keleti tipusu sarkany megkonvertalasanak? (azaz: varjak-e az uj muanyag HE sarkanyra, vagy inkabb egy regebbi kiadast szerezzek be ehhez a produkciohoz)

aki nem tudna: a keleti tipusu sarkanynak nincs szarnya (magikus segitseggel repul, mint a Cthuloo), sokkal kigyoszerubb, rovidebbek a vegtagjai, a feje meg... az mindegy, ugyis sok GS kell majd hozza. A hatara a WE 2kezesfegyos-csavot tervezem applikalni, hogy szepen megmutassak egyutt, milyen is a 3Ds WHFB manga.

Zsolti

Zsolti

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1286 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.08.01, 17:29

Az eredeti 2. kiadás körüli genestealer festéshez milyen mostani színek kellenek?
Erre gondoltam:
Kép

Vanger

Vanger

Knuddelmonster

• Archívum
  • 1390 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.07.27, 17:16

Baszki! :P Köszi Zoo! El se olvastam amit a kép alatt írt. Most inkább elsüllyedek szégyenemben. :drool:

Thall

Thall

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1070 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.07.27, 15:33

Oda van írva angolul, hogy (classic) maiden guard fejet használt :drool:

Vanger

Vanger

Knuddelmonster

• Archívum
  • 1390 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.07.27, 15:05

Szerintetek a köv figurának (Silver Helm Champion) a feje melyik modelről származik? Ismerősnek tünik, de nem találom.

Zotyo

Zotyo

-= ZOTYO =-

• Fórumita
  • 7707 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.07.26, 10:33

Aztán az is lehet, hogy túl erősen nyomod rá az ecsetet drybrush során. Az én tapasztalatom az, hogy nagyon-nagyon szutykosnak kell lennie a figurának ahhoz, hogy az alapozó ne fogja meg. Igaz, én is mindíg átmosom őket szappannal alapozás előtt, biztos ami biztos :vitatkozik:

Szóval próbáld a mosást, aztán meg a finom drybrusht.

Barakis

Barakis

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 182 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.07.26, 09:32

Köszönöm, ezt a zsírtalanítást teljesen elfelejtettem! :vitatkozik: Alapozáshoz a GW Chaos Black Spray-t használom, elvileg az megfelelő alapozó! Még egyszer köszönöm!

Barakis

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]