Ugrás tartalomhoz

Harry Potter filmek

• Válasz írásához lépj be
751 hozzászólás érkezett eddig

Aleister

Aleister

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4397 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.12.15, 13:47

A trailer ugyan elég semmilyen, és még egy évet kell rá várnunk, de a hamisítatlanan HP hangulat ott van. :)

original_trixi

original_trixi

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2488 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.11.06, 12:18

Biztos emlékeztek rá, hogy csinálnak Newt Scramander / magyarul Göthe Salmander filmet..

Most kaptunk egy kis információmorzsát: a karakterek rövid leírásai. Régen volt itt szó róla, nem tudom ki mennyire követte a híreket, szóval talán a színészek listája is újdonság.

Nem tudok szerkeszteni, szóval bocsi, de eszembe jutott még valami.

Szóval ti mit gondoltok erről az amerikai terminológiáról? Pl. a no-maj szerintem nagyon rosszul hangzik. És biztos vagyok benne hogy még rengeteg szó lesz aminek a hallatán majd összerezzenek. Persze jó gondolat, hogy az amerikaiak kicsit máshogy beszélnek, végülis a nyelv így működik. Mondjuk biztos borzasztó furcsa lesz varázsdolgokat hallgatni amerikai akcentussal :D

original_trixi

original_trixi

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2488 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.11.06, 11:49

Biztos emlékeztek rá, hogy csinálnak Newt Scramander / magyarul Göthe Salmander filmet..

Most kaptunk egy kis információmorzsát: a karakterek rövid leírásai. Régen volt itt szó róla, nem tudom ki mennyire követte a híreket, szóval talán a színészek listája is újdonság.

Aleister

Aleister

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4397 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.01.19, 12:33

Jelentem ez a maraton izé kivitelezhetetlen a HP esetében. 3 filmnél többet képtelenség megnézni. :)
Ettől függetlenül f***a volt egymás után látni a filmeket. A kis különbségek (rendezőváltás, színészi teljesítmény fejlődés, könyvhűség, stb) észrevehetőek voltak így.

original_trixi

original_trixi

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2488 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.01.13, 20:56

Gyanítom el kéne olvasni a könyveket, mert sok dolog zavaros volt, de annyira meg nem tetszett, hogy el is olvassam őket. :)

Már sokszor hangoztattam ezt a véleményemet: önmagukban a filmek nem elegek ahhoz, hogy igazán megértsd a történetet. Én előbb olvastam a könyveket, szóval biztosra nem tudhatom, de kíváncsiságból megkértem ismerőseimet, hogy meséljék el a történetet a filmek alapján és rájöttek, hogy nem is nagyon értik. Az még nagyjából megvan, hogy mi történt, de hogy mi miért történt az már nem világos nekik, mert azzal nagyon nem foglalkoznak a filmek. Persze a könyvek olvasása után is sok minden titokzatos marad :)
Főleg azért érdemes elolvasni a könyveket, mert sokkal jobban beszippant a HP világ és tele van apró részletekkel, amik megmosolyogtatnak, vagy elborzasztanak. A karakterek is sokkal mélyebbek, de egy könyv esetében ez nem csoda. Szerintem a filmes Harry pl. tök egydimenziós, őszintén szólva egy idiótának tűnik.
Összegezve: a filmek önmagukban nem érnek semmit. De természetesen ott leszek, Aleister! :)
[/szónoklat]

original_trixi

original_trixi

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2488 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.01.13, 20:20

Szombaton Harry Potter napot tartunk. Már itt sorakoznak a kis Blu-ray lemezek. Úgy számolom, hogy 24 órás móka lesz.
Jössz Trixi? :)

Kép

Részleteket üzenetben!

Aleister

Aleister

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4397 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.01.13, 20:02

Szerintem olvasd el őket! Szórakoztató, pihentető könyvek, és sok minden kiderül belőlük, amit a filmek 'rövídsége' miatt nem tudtak megmutatni.

Selmo

Selmo

Lochost kvesztor

• Fórumita
  • 1748 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.01.13, 19:52

Hehe, mi pont két hete néztük meg őket, igaz nem maratonban, de elég sűrűn. Gyanítom el kéne olvasni a könyveket, mert sok dolog zavaros volt, de annyira meg nem tetszett, hogy el is olvassam őket. :)

Aleister

Aleister

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4397 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.01.13, 19:38

Szombaton Harry Potter napot tartunk. Már itt sorakoznak a kis Blu-ray lemezek. Úgy számolom, hogy 24 órás móka lesz.
Jössz Trixi? :)

Zorkoczy

Zorkoczy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1203 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.10.04, 18:06

Na én meg ezt nem ismertem, de most sírtam a röhögéstől... :D

Köszi, le is mentettem ezt a gyöngyszemet.

original_trixi

original_trixi

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2488 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.10.03, 22:51

Zorkoczy, én eddig még nem láttam.

Tessék akkor: http://24.media.tumblr.com/tumblr_m30pb4WnLe1rop03zo1_500.jpg

Zorkoczy

Zorkoczy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1203 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.10.03, 18:46

trixi: tudom, hogy ősi, de ide kívánkozik:

http://www.kulfoto.com/funny-pictures/22432/i-got-kicked-out-of-hogwarts-for-using-black-magic

Bocs... :)

original_trixi

original_trixi

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2488 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.09.22, 11:43

(Négy éve elütöttek és szereztem egy elég érdekes sebhelyet a homlokomra. Barátnőmtől nem egy alkalommal kaptam Potteres bögrében a teámat :panikol2:...)

Ez a lejtő teteje!
Egyébként nekem is van egy piercing sebhely a homlokom közepén, de (szerencsére) nem villám alakú :)

Aleister, ez igaz. A túlhype-olt dolgokkal én is mindig várok, mert egyszerűen elveszi a kedvem ha mindenhonnan csak azt hallom, hogy milyen király. Ezért vagyok mindig lemaradva a legújabb szenzációkkal. Kivéve, ha már nagyon várok valamit.
Köszönöm!

Amúgy ti mit gondoltok egy "nem fehér", szóval egy fekete, vagy legalábbis valamilyen falfehérnél sötétebb bőrű Göthe Salmanderről? Az anti-rasszista és egyenjogúsági blogok, amiket követek sokat foglalkoznak a témával. Ha csinálnának egy filmsorozatot, aminek végre nem egy fehér hetero férfi a főszereplője, rengeteg emberre lehetne hatással, mivel a HP enyhén szólva népszerű. Nincs leírva Salmander megjelenése, szóval bárki játszhatná. Szerintem tök jó lenne Richard Ayoade. Csak ne valaki a Doctor Who-ból, könyörgöm!

Aleister

Aleister

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4397 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.09.22, 09:57

Későn lettem HP fan -komótosan megvártam míg lecseng a hype-, de azóta is töretlen a lelkesedésem. :)
Annyira magával ragadó az univerzum, hogy ha lehetne egy kívánságom, akkor biztos azt kérném, hogy Roxfortban lehessek diák.

Nem csengett az le.. Én Tumblr-en fent vagyok, na hát az HP fanok gyülekezete. Már olyan régóta nincsenek új filmek és könyvek, hogy elkezdtek kicsit beleőrülni. Én nem vagyok olyan hardcore fan, de azért jó néha időt szánni a témára (szeretek készíteni HP dolgokat, például).
Én még mindig várom a levelemet, azt hiszem eltévedt a bagoly :(

Á! Ez már nem hype. Az, hogy a rajongók a saját kis zárt osztályukon mit csinálnak, az egy dolog. Amikor az igazi nagy őrület volt, akkor ez alatt országos szintet kell érteni. A HP folyt mindenhonnan. A hétköznapi embert akaratlanul is érték az ingerek.
Most azért már nincs ilyen.

A könyved állati szép lett! Gratula!

dekszter

dekszter

Régi fórumozó

• Szerkesztő
  • 5307 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.09.19, 09:03

Nekem csak az a pici "hét könyv előre" dolog szúrja a szemem :) . Azon kívül tényleg semmi bajom a sorozattal. A könyvekre nem lenne időm (igen egy 3 órás HP film alatt/helyett azért lehetne haladni a könyvvel is :D ), ezért maradnak ki valószínűleg. Majdnem 7 évig dolgoztam könyvtárban, láttam, hogy kicsi-nagy egyaránt vitte a könyvet, és a filmeket is nem egy alkalommal vitték ki, nézték meg ott helyben.
A film valóban mindig kevesebb mint a könyv. A könyv szabadságát semmilyen mozgókép nem tudja visszaadni.
Kíváncsi vagyok, hogy az új filmek címében (témájuktól függetlenül) valahogy szerepelni fog-e a HP név :) . Potter nagyszülők :) ?

(Négy éve elütöttek és szereztem egy elég érdekes sebhelyet a homlokomra. Barátnőmtől nem egy alkalommal kaptam Potteres bögrében a teámat :panikol2:...)

original_trixi

original_trixi

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2488 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.09.19, 08:14

Későn lettem HP fan -komótosan megvártam míg lecseng a hype-, de azóta is töretlen a lelkesedésem. :)
Annyira magával ragadó az univerzum, hogy ha lehetne egy kívánságom, akkor biztos azt kérném, hogy Roxfortban lehessek diák.

Nem csengett az le.. Én Tumblr-en fent vagyok, na hát az HP fanok gyülekezete. Már olyan régóta nincsenek új filmek és könyvek, hogy elkezdtek kicsit beleőrülni. Én nem vagyok olyan hardcore fan, de azért jó néha időt szánni a témára (szeretek készíteni HP dolgokat, például).
Én még mindig várom a levelemet, azt hiszem eltévedt a bagoly :(

dekszter, én végig abban a tudatban voltam, hogy a könyvekről beszélünk :) Mármint ha lyukakról van szó, számomra egyértelmű volt, hogy a filmeket említeni sem érdemes.
Szerintem is megéri elolvasni, feltéve ha teljes Harry Potter élményt akarsz. Egy csomó ember akit megkérdeztem, aki csak a filmeket látta, nem értette a sztorit teljes mélységében, mert olyan összevisszán csinálták a filmeket. Nekem legalábbis úgy tűnt, a látvánnyal sokat foglalkoztak, a háttérben álló összefüggésekkel nem nagyon. Van, amit nem is érthetnek a filmnézők, mint például Piton patrónusának jelentősége. Sokan elkezdik aztán le is teszik, mert az első könyv olyan gyerekes és nem adnak esélyt a többinek. Sajnos így lemaradnak arról ami igazából (a király univerzum után) a legnagyobb erőssége (a kidolgozott történetre gondolok). Tudom, ezzel nem értesz egyet, de lehet, hogy ez azért van, mert a filmek ezt nem adják vissza jól. Talán ha elolvasnád, megváltozna a véleményed. Persze megértem, ha annyira nem érdekel, hogy ennyi időt áldozz rá :) Azért mégiscsak 7 könyv..

Szerk.: megpróbálhatnád elolvasni a Kviddics évszázadait, meg a Legendás állatokat, azok kb. félórás olvasmányok és szerintem nagyon szórakoztatóak.

Módosította original_trixi: 2013.09.19, 08:16

dekszter

dekszter

Régi fórumozó

• Szerkesztő
  • 5307 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.09.19, 07:35

Az a baj, hogy ha szeretném sem tudnám :( . Jelenleg legalább 3 könyv van, amit be kellene fejeznem. Így maradnak a filmek.
Spoiler

De hogy on is legyek (ha már film). A Bogar bárd meséi könyv nálunk is megvan könyvtárban (tukmáltam is minden Potter könyves emberkére, de nem kapkodtak érte), de csak bele-bele néztem. Az említett filmek ezekből a rövidke könyvekből, miről szólnának?

Aleister

Aleister

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4397 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.09.19, 02:10

Engem állatira felvillanyozott a hír. :)

Végre valaki nem csak morgolódik :)

szerk:
dekszter:
Olvasd el a könyveket! Szvsz megéri. A filmek után rendben lesznek. A múltkor futottam bele egy 4 oldalas Gabriel Garcia Marquez mondatba. Na ahhoz képest még irodalmilag is élményszámba mennek. ;)

Módosította Aleister: 2013.09.19, 02:14

dekszter

dekszter

Régi fórumozó

• Szerkesztő
  • 5307 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.09.18, 19:24

Én sem a filmek kapcsán "morgolódtam" :) . A könyveket nem olvastam ( :pajzs: ), a filmek tetszettek és a többit is várom ha jönnek. Mindettől függetlenül kitartok a véleményem mellett - ami a fenti dolgok tükrében semmit sem von le a könyvek/filmek színvonalából/tetszési indexéből.

scaurus

scaurus

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 566 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.09.18, 18:56

...
Végre valaki nem csak morgolódik :)

Morgolódik a fene. :sor:
A könyveket nagyon szerettem olvasni, kifejezetten szórakoztatott, függetlenül attól, hogy nem egy irodalmi remekmű (csak kezeljük a helyén).
A filmeket nézhető, de tipikusan rossz adaptációnak tartottam.

A kviddics évszázadai, a Legendás állatok és megfigyelésük és a Bogar bárd meséi ugyan hidegen hagytak (még csak kézbe se vettem őket), de valami épkézláb történettel rendelkező filmre kíváncsi volnék.

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]