Ugrás tartalomhoz

Harry Potter filmek

• Válasz írásához lépj be
751 hozzászólás érkezett eddig

scaurus

scaurus

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 569 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.09.15, 19:11

...
Azért igazán jól írnak mindketten... (Rowling, Martin)

Rettenetesen rosszul írnak, különösen Rowling.
A karakterek és az alapötletek vitathatatlanul érdekesek, ugyanakkor Rowling írásmódja borzasztó, az egyszerűsége, a nyelvtana, a történetszövése, dramaturgiája egyszerűen csapnivaló.
(Ezen, lehet, hogy a remek magyar fordítás sokat segített, de az eredeti angol nyelvű szöveg legjobb esetben is közepes színvonalú.)

Félreértés ne essen én is szerettem a HP könyveket, kedves olvasmányélményem, de ez nem változtat azon, hogy irodalmi értéke nem sok van.

Martin írásmódja (ömlengése), számomra, álmosító és érdektelen volt.

Gregorius

Gregorius

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 592 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.09.15, 18:21

Számomra egyedül az a fajta -film és könyv- kiadói mentalitást nehéz elfogadni, hogy ha valamelyik könyvük igazán kelendő, azonnal szerződés újratárgyalás az íróval és a trilógia helyett jön a penta vagy szepta sorozat, hogy minél több rókabőrt lehessen lehúzni az adott témáról.

A Potter sorozat és a Martin:Trónok harca szinte ugyanolyan ebben a tekintetben.

Szerintem egy trilógiában vagy maximum öt kötetben is meg tudták volna írni a mesterek a művet,
lehet, hogy még jobb is lett volna?

Azért igazán jól írnak mindketten... (Rowling, Martin)

original_trixi

original_trixi

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2488 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.09.14, 12:28

Én a filmekkel kezdtem, és utána a könyvekkel. Talán a sorrend az oka, de tudtam élvezni a filmeket. Elvonatkoztatni nem lehetett és volt nem kevésszer hiányérzetem, de leginkább olyan téren, hogy még úgy 2-5 filmet le kellett volna forgatni, hogy kvázi teljes legyen. Néhány dolog átírása pedig nonszensz. De mint film, nagyon jó. Több embert nyert meg a könyveknek, mint bármi más korábban. :)

Akkor te csináltad jól, mert így nem voltak elvárásaid a filmmel szemben. Mondjuk mikor kiadták az első filmet, már túl voltam négy könyvön, szóval máshogy nem is tudtam volna csinálni.

A Tűz Serlegétől fogva egyre kevésbé alkalmazták a könyvek alapján elvárható jelmezeket. Lényegében szimpla mugli kinézetük volt már akkoriban is, attól tudtuk, hogy boszorkányok/varázslók a diákok, hogy volt náluk pálca és néha...majd egyre gyakrabban varázsoltak is. Az első három rész volt a leginkább hű a műhöz amik alapján készültek. :)

Ez mondjuk igaz, a "tökéletes" túlzás volt. Nagyon meglátszott a rendezőváltás. Lehet, hogy ezért is az első 1-2 film a kedvencem, már a harmadik részben is elkezdtek pulcsit és tornacipőt hordani. De mikor az első filmet láttam, minden kb olyan volt, mint ahogy elképzeltem. Emlékszem, mikor feltárult az Abszol út, azt hittem elolvadok :D

Morak

Morak

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1000 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.09.14, 11:47

Sajnos a könyvek rajongójaként nem tudok elvonatkoztatni tőlük.

Én a filmekkel kezdtem, és utána a könyvekkel. Talán a sorrend az oka, de tudtam élvezni a filmeket. Elvonatkoztatni nem lehetett és volt nem kevésszer hiányérzetem, de leginkább olyan téren, hogy még úgy 2-5 filmet le kellett volna forgatni, hogy kvázi teljes legyen. Néhány dolog átírása pedig nonszensz. De mint film, nagyon jó. Több embert nyert meg a könyveknek, mint bármi más korábban. :)

Az egyetlen dolog ami a HP filmekben igazán tetszik, hogy a díszletek és jelmezek tökéletesek.

No ezzel sem értek egyet. A Tűz Serlegétől fogva egyre kevésbé alkalmazták a könyvek alapján elvárható jelmezeket. Lényegében szimpla mugli kinézetük volt már akkoriban is, attól tudtuk, hogy boszorkányok/varázslók a diákok, hogy volt náluk pálca és néha...majd egyre gyakrabban varázsoltak is. Az első három rész volt a leginkább hű a műhöz amik alapján készültek. :)

original_trixi

original_trixi

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2488 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.09.14, 11:01

A HP filmek filmnek nem rosszak. HP filmnek rosszak. :/

Sajnos a könyvek rajongójaként nem tudok elvonatkoztatni tőlük.

Viszont egy bestiáriumból úgy lehet csak nézhető filmet készíteni, ha a mágikus lények megfigyelése során időnként néhány előre nem tervezett elem is a cselekmény része lesz. Azért egy
hungarian horntail-t úgy megfigyelni, hogy ne legyen gubanc...hááát...én finoman szólva is kételkedem. :)

Igen, biztosan olyasmi lesz, mint a démonvadászos filmek. Mondjuk szerintem sorozatként jobban működne, mint több önálló filmként. Minden részre jutna egy lény. De Salmandernek elég kalandos élete lehetett és sok veszélyes varázslény létezik, szóval nem aggódok.
Amiért a legjobban várom a filmeket az a látványvilág. Varázsvilág a 10-es években, gondolj bele, milyen király lesz! Mondjuk a 90-es évek is kb olyan volt, mint az 1800-as évek, szóval nem biztos hogy nagy változás lesz :) Az egyetlen dolog ami a HP filmekben igazán tetszik, hogy a díszletek és jelmezek tökéletesek.

Morak

Morak

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1000 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.09.14, 08:43

Üdv!

A HP filmek filmnek nem rosszak. HP filmnek rosszak. :/

Viszont egy bestiáriumból úgy lehet csak nézhető filmet készíteni, ha a mágikus lények megfigyelése során időnként néhány előre nem tervezett elem is a cselekmény része lesz. Azért egy
hungarian horntail-t úgy megfigyelni, hogy ne legyen gubanc...hááát...én finoman szólva is kételkedem. :)

És még van kimillió érdekes mágikus lény, akiknek az életmódja garantálja, hogy izgalmas lesz a kutatásukról szóló filmet nézni.

original_trixi

original_trixi

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2488 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.09.13, 10:17

Közhírré tétetik!
Tegnap lett bejelentve, hogy a Legendás állatok és megfigyelésük c. HP-beli tankönyből filmsorozatot csinálnak. Nem fog kapcsolódni a Harry Potter könyvek cselekményéhez, mivel a 10-es/20-as években játszódik. A főszereplő a könyv szerzője, Göthe Salmander és New Yorkban kezdődik a történet. Nem tudom, hogy lesz egy bestiáriumból film, de még jó is lehet. A jó hír, hogy JK Rowling írja a forgatókönyvet, így talán nem lesz olyan szar (szvsz), mint a HP filmek.

original_trixi

original_trixi

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2488 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.12.20, 09:25

Szintén zenész. Nem tudom mi alapján osztottak oda, de a könyvbéli diákokat és tanárokat figyelembe vége talán az a legkevésbé idegesítő a négy közül.

Akkor üdv a Mardekárban! Én nagyon örültem neki. A legmenőbb ház – nem olyan rossz érzés, ha nem kedvelnek és fel vagy jogosítva mindenféle gonoszságra :)
Gyűjtsd a pontokat, mert harmadikok vagyunk a Ház Kupában :D Nyerni már biztos nem fogunk, de legalább másodikok legyünk. Nem mintha járna érte valami, de hát ilyen az emberi elme.
Párbajozási tippek: csak a Full body-bindot szabad használni (azzal lehet a legmagasabb pontszámot elérni). Lehet egérrel is, nem csak billentyűzettel, ami nekem ezerszer könnyebb. Először gyakorolj és csak akkor párbajozz más házakkal, ha már legalább 140 pontot el tudsz érni. És nem árt, ha csak újoncokat hívsz ki (Mardekárosok vagyunk, mindent a győzelemért) :)
Amúgy OakMoonstone8835 az ottani nevem ("Válassz egy számodra könnyen megjegyezhető felhasználónevet!" – na persze).
Egyébként kíváncsiságból megcsináltam mégegyszer a beosztást (az olyan kérdésekre, amikkel nehezen boldogultam, a második legszimpatikusabb választ adtam) és megint Mardekáros lettem, annak ellenére, hogy látszólag sem ravasz, sem kitartó nem vagyok. Vagy a lelkem mélyén mégis rendelkezem ezekkel a tulajdonságokkal, vagy kétszer is a rendszer áldozata lettem.
Ugyanis nyilván csalnak valamennyit, mert minden házban kb. ugyanannyian vannak. Valószínűtlen, hogy ilyen arányban osztódjanak el az emberek, ha tényleg a személyiséget nézik. (Egyébként ez a könyvekre is vonatkozik, szóval a Teszlek Süveg sem totál őszinte!) Nekem leginkább az olyan kérdések gyanúsak, hogy "Fekete, vagy fehér?", "Jobb, vagy bal?", valószínűleg ilyenkor irányítanak el két ház közül az egyikbe.
Amúgy előfordul olyan is, hogy a végén felajánlanak 2 (vagy akár 3) házat, amik közül választhatsz mert hogy elvileg "mindegyikben megállnád a helyed". Végülis Harry és Neville is így lett beosztva :D
Már látom sok hibáját az oldalnak, de én így is élvezem.

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 4161 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.12.19, 20:12

Számomra a legjobb rész eddig a beosztás volt, amire a 7. fejezetben kerül sor. Kérdésekre kell válaszolni, amik nem valami kiszámíthatóak (pl. Ha egy útkereszteződéshez érsz, melyik irányba mész: a tengerpartra, ez erdőbe, vagy a kastély felé?), ráadásul random kapod a kérdéseket, ezért mindenkinek majdhogynem egyedi, szóval aki egy konkrét házba szeretne kerülni, annak nem fog sikerülni kicselezni (és sajnos végleges). Én eléggé meglepődtem, mikor mardekáros lettem..

Szintén zenész. Nem tudom mi alapján osztottak oda, de a könyvbéli diákokat és tanárokat figyelembe vége talán az a legkevésbé idegesítő a négy közül.

Aleister

Aleister

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4397 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.12.19, 19:54

No para, többen is HP mániások (én egész biztosan :) ), továbbá egy HP témájú topicban egyébként is védelmet élvezel. :)

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6094 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.12.12, 15:00

Menő!

Köszi a linket!

Bulldy

original_trixi

original_trixi

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2488 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.12.12, 14:32

Lehet, hogy csak nekem új ez a dolog, de nemrég találtam rá erre az oldalra:

Kép

Azért a filmek és nem a könyvek témájába írom ezt, mert aki csak a filmeket látta, annak lehet a legérdekesebb ez az egész (sok információ van fent, amit csak a könyvekből lehet megtudni, vagy onnan sem). A lényeg, hogy miután kapsz egy nehezen megjegyezhető felhasználónevet (gyermekvédelmi okokból senki nem fedheti fel a személyazonosságát), fejezetenként haladhatsz végig a könyveken és újraélheted a sztorit feltuningolva. Minden fejezetben vannak ún. pillanatok, gyakorlatilag a fontosabb jelenetek, ahol kalandjáték-szerűen lehet gyűjteni tárgyakat, galleonokat (amiből vásárolhatsz az Abszol úton), feloldani "J.K. Rowling exkluzív tartalmakat", bájitalokat főzni és minden ami kell.
Számomra a legjobb rész eddig a beosztás volt, amire a 7. fejezetben kerül sor. Kérdésekre kell válaszolni, amik nem valami kiszámíthatóak (pl. Ha egy útkereszteződéshez érsz, melyik irányba mész: a tengerpartra, ez erdőbe, vagy a kastély felé?), ráadásul random kapod a kérdéseket, ezért mindenkinek majdhogynem egyedi, szóval aki egy konkrét házba szeretne kerülni, annak nem fog sikerülni kicselezni (és sajnos végleges). Én eléggé meglepődtem, mikor mardekáros lettem..
Kedvenc részeim még benne a pálcavásárlás, ahol szintén egy tesztet kell kitölteni, valamint Rowling exkluzív tartalmai (pl a Malfoy család egész története, a varázslók öltözködése, hogy mért utálja annyira Draco Harryt, karakterek élettörténetei stb.)
Ja és lehet barátokat felvenni, a beosztás után pedig hozzáférést kapsz a klubhelyiségedhez, ahol lehet szocializálódni, gyakorolni a párbajozást, ilyesmik. Persze van ház kupa is, amihez úgy lehet pontokat gyűjteni, hogy összeszedsz tárgyakat, bájitalt főzöl és párbajokat nyersz. Szinte már egy közösségi oldal.
Lehetséges, hogy most azt gondoljátok, hogy idióta vagyok, de nem érdekel, már elfogadtam a Harry Potter mániámat :D
Itt egy videó is, amiben megmutatják a nagy részét – ha valaki esetleg kíváncsi, hogy néz ki, de nem akar regisztrálni.

http://www.youtube.com/watch?v=zAWW2KM_d94

Aleister

Aleister

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4397 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.11.21, 01:49

A könyvet egész eddig a felénél szüneteltettem, hogy mindenképp a filmet lássam először. Úgy hallottam, hogy annak más lesz a vége. Kíváncsian várom, hogy az mit tartogat még a számomra. Ezért direkt nem is olvasom el az eddigi kommenteket, nehogy valami spoilerbe fussak. Most is van pár kérdésem, de a könyv végéig tartogatom még őket.

Ha Harry Potterrel kapcsolatos kérdésed van, tőlem megkapod a válaszokat :rohog:

Köszi! Keresni foglak. :)

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6094 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.11.20, 23:58

Nekem a végével (19 évvel később...) kapcsolatban az volt az érzésem, hogy azért kellett oda, hogy később még véletlenül se kontárkodhasson bele senki. Írói biztosíték, semmi más.

Bulldy

original_trixi

original_trixi

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2488 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.11.20, 15:48

A könyvet egész eddig a felénél szüneteltettem, hogy mindenképp a filmet lássam először. Úgy hallottam, hogy annak más lesz a vége. Kíváncsian várom, hogy az mit tartogat még a számomra. Ezért direkt nem is olvasom el az eddigi kommenteket, nehogy valami spoilerbe fussak. Most is van pár kérdésem, de a könyv végéig tartogatom még őket.

Ha Harry Potterrel kapcsolatos kérdésed van, tőlem megkapod a válaszokat :rohog:

Aleister

Aleister

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4397 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.11.20, 14:18

No megnéztem én is az utolsó részt. Elég nagy üresség maradt bennem.
Nekem a HP filmek mindig egy kicsit mesék voltak, amik a Roxfort varázslatos birodalmában játszódnak. Rossz volt látni az utolsó két részben ennek a világnak a pusztulását!
Ehhez hozzájön az is, hogy rengeteg szimpatikus szereplő meghal benne.
Spoiler

Arról nem is beszélve, hogy én teljesen másképp képzeltem el a folytatást. Konkrétan Dubledore halálára gondolok.
Spoiler

Egyébként a film szerintem nagyon jól sikerült. Egyedül a levezetést tartom kevésnek. Egy ilyen volumenű sorozat esetében simán el tudok képzelni egy 10-20 perces epilógust. Anno a Gyűrűk Ura 3-mal voltam megelégedve ilyen tekintetben.

Egyszóval kaptam egy szép kerek, lezárt történetet, de pont ezért vagyok kicsit lehangolt...véget értek ennek a csodás világnak a meséi számomra. :(

dekszter

dekszter

Régi fórumozó

• Szerkesztő
  • 5332 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.08.07, 10:51

Nekem kevés is volt a filmes befejezés, főleg azért, mert alig tudtunk meg valamit a többiekről - jelzem: nem olvastam a könyveket, a wikipedia + ismerősök nem érnek ilyen szempontból. Az addig rendben van, hogy mindenki párt talált, családot alapítottak meg pocakot növesztettek... de mi lett a többi sráccal? Az iskolával? A tanárokkal? Sorolhatnám sokáig.
A GyU befejezése nagyon hosszú és abban is lényegében végig zokognak. Gimli az utolsó csatában eltűnik és többet nem is szólal meg, akárcsak Legolas. Hosszú, mégis kevés.
A Star Wars befejezése butácskának tűnik, viszont az szinte hibátlan. Mindenki egy helyen, örülnek, beszélgetnek és tudjuk, hogy minden rendben van (Hayden Christensen megjelenéséig... :broaf: ). Kicsit elkanyarodtam: a HP befejezése lehetett volna hosszabb és informatívabb, elvégre 6 (7) részen át követtük őket és szerintem nem én vagyok az egyetlen aki nem olvasta el a regényeket, de kíváncsi, hogy kivel mi is történt.

original_trixi

original_trixi

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2488 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.08.05, 08:53

Ennek a résznek amúgy mi volt az értelme a könyv szerint? Mert a filmben azonkívül h láttunk egy bepillantást a jövőbe (ami ezen a téren abszolút kiszámítható) semmi.

Szerintem nagyon csalódott lett volna minden olvasó, ha semmit nem ír a könyv a további eseményekről. Igen, mindenki tudta, mi fog történni, de ahhoz képest, hogy hét részes regénysorozatról van szó, eléggé lecsapott vége van. De bevallom, hogy én rühellem az utolsó fejezetet és nélküle – még ha hirtelen végződött is a történet – jobb lett volna.

auer

auer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5022 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.08.05, 07:17

Áh de sz*r már... :aaaaa: Na ennek végképp semmi értelme nem volt.

Fonky_Family

Fonky_Family

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2030 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.08.04, 22:27

A 19 évvel később fejezet furcsa mód a könyvben olyan nyálas volt, hogy alig bírtam végigolvasni (Albus Perselus Potter? Ez még talán a varázsvilágban is durva lenne). Ellenben a filmben sikerült elfogadhatóan megcsinálni. Valahogy azért még dolgozhattak rajta, hogy idősebbnek nézzenek ki a "felnőttes" ruhákon és más frizurán kívül :)
Na jól van, elsőre ennyi jut eszembe, de még friss a filmélmény, szóval ki tudja.

Ennek a résznek amúgy mi volt az értelme a könyv szerint? Mert a filmben azonkívül h láttunk egy bepillantást a jövőbe (ami ezen a téren abszolút kiszámítható) semmi.

Ami jövő egyébként a jelen, ugyanis a történetek régebben játszódtak és pont az a későbbi jelent jelenti a mostani éveket. :)

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]