Ugrás tartalomhoz

Karakterek közti szerelem és a valós élet

• Válasz írásához lépj be
475 hozzászólás érkezett eddig

Lirien_del_Alver

Lirien_del_Alver

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 43 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2008.09.22, 15:57

Én is teljesen egyetértek Beast-el! :lol: :D

RedSign

RedSign

Régi fórumozó

• Archívum
  • 3179 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2008.09.22, 15:08

Idestova lassan 5 éve játszok rendszeresen együtt Kedvesemmel, és ilyen problémánk nem volt. Sőt ha jól tudom az előbb említett kihasználós viszonyon kívül, semmilyen kapcsolat nem volt a karaktereink között.

Beast - Igen, normális és érett emberek esetén ez így még működik, viszont valjuk be sok 10-en évesnél ez még nem megy... :D

Beast

Beast

Ancient Evil

• Fórumita
  • 1067 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.09.22, 12:10

Beast - Egyetértek... :D ...többek között ezért sem szeretem, ha barát-barátnő páros ül le azonos partyban játszani... :lol:

Idestova lassan 5 éve játszok rendszeresen együtt Kedvesemmel, és ilyen problémánk nem volt. Sőt ha jól tudom az előbb említett kihasználós viszonyon kívül, semmilyen kapcsolat nem volt a karaktereink között.

RedSign

RedSign

Régi fórumozó

• Archívum
  • 3179 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2008.09.22, 07:48

Beast - Egyetértek... :D ...többek között ezért sem szeretem, ha barát-barátnő páros ül le azonos partyban játszani... :lol:

Beast

Beast

Ancient Evil

• Fórumita
  • 1067 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.09.21, 16:45

nem tudom, lehet bennem van a hiba, de én az ilyen viselkedéseket nagyon gyerekesnek tartom.
Ha valaki egy olyan karaktert hoz (extázis ösvényes szetita vagy fantayból bárd, boszorkány stb), aminek lételeme a szexualitás, akkor normális hogy másik PC (Akár azonos nemű :D ) is belekerülhet a szórásba. Ha valaki nem tudja külön választani a játékot a valóságtól, az szerintem igen nagy baj.

alister

alister

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 3450 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.09.19, 21:53

Üdv!

Nekem is van egy régi sztorim....csak az enyém kicsit neccccces.
A volt pasim is a csapat tagja VOLT, addig amíg egy csapattag megnem fektette a karimat. :)
Nagyon gáz volt, játék közben felállt és haza ment..................................... :lol:

Ó, ilyen nálunk is volt... :D
Vámpír ment éppen, az IRL barát-barátnő páros a játékban is összetartozókat játszott, és a páros lány tagja rémes féltékenységi hisztit csapott, amikor az egyik másik női játékos karaktere Jelenléttel elcsábította a barátja karakterét. :D :D :gonosz: Na az nagyon gáz volt... :kavar:

Maradok tisztelettel: Alister

Warg

Warg

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 443 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.09.19, 15:24

Így akkor tényleg fura a viselkedése, mivel nem is ti kezdtétek, hanem a KM, és godolom, ő sem azért, hogy a karaktereken keresztül összeboronáljon titeket... :lol: Már kezdek belezavarodni. :)

Lirien_del_Alver

Lirien_del_Alver

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 43 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2008.09.19, 14:32

Üdv Mindenkinek!

Az illető 21 éves volt...

Nos, a karakterek között játékon belül nem volt semmi féle "férfi-nő" kapcsolat és játékon kívül sem volt semmi féle udvarlás vagy bármi, ami férfi és nő között több lehet "hétvégi összeülök és M*-t játszunk" kapcsolatnál.........................
Egy NJK varázslat hatására történt a dolog.
Asszem ezért volt nagyon gáz a volt pasim viselkedése! :lol:

Warg

Warg

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 443 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.09.18, 08:26

Na igen. Az ilyen dolgok elég kényesek is tudnak lenni, de emberfüggő, hogy ki hogy reagál az ilyesmire, meg hogy van-e a karakterek szerelme mögött valami plusz, vagy nincs, és csak szórakozásből kavarnak a karkterekkel...

RedSign

RedSign

Régi fórumozó

• Archívum
  • 3179 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2008.09.18, 08:14

A volt pasim is a csapat tagja VOLT, addig amíg egy csapattag megnem fektette a karimat. :)
Nagyon gáz volt, játék közben felállt és haza ment..................................... :ok:

Ennyi információ alapján azért nem kapkodnám el a választ, hiszen nem tudhatjuk, hogy valóban indokolt volt-e a "megfektetés" vagy azt a játékost is befolyásolták az IRL események... :buszke: ...ha azonban a normális szerepjátékot nézzük és nem a sok szerepjátéknak nevezett asztal körül ülő baromkodással elütött haverkodást, akkor tényleg felmerül a kérdés, hogy normális-e? :kavar:

Leophane

Leophane

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 547 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.09.17, 18:13

Hány éves volt az illető úriember?

Lirien_del_Alver

Lirien_del_Alver

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 43 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2008.09.17, 17:16

A volt pasim is a csapat tagja VOLT, addig amíg egy csapattag megnem fektette a karimat. :ok:
Nagyon gáz volt, játék közben felállt és haza ment..................................... :ugri:

Warg

Warg

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 443 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.09.10, 13:18

Erről a topicról jut eszembe egy régi-rége sztorri.

Kicsit bele voltam habarcsolódva anno a mesélőnkbe, és az egyik elf NJK-val alakulgatott valami románcféle a karakteremmel. Ennek a keretein belül agyra-főre kacsingattam a KM-re... :aaaaa: :gyagya: Viszont ő nem vette a lapot, nálam meg már ez is jóval túllépte azt a határt, amit kezdeményezésben általában meg merek tenni.
... Bár most hogy belegondolok, annak a jóképű NJK-nak hamar szörnyű vége lett... :rohog: :rohog:

Kisszabi

Kisszabi

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 138 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.07.28, 15:09

Kb. 2-3 éve szokott néha a myenasszonyom (ill. 4 nap múlva a feleségem) is velünk játszani. Na hagy nem mondjam, az elején még élvezte, hogy minden JK vele akar kamatyolni, de egy idő után ráunt.
Most már mindig überronda karikat hoz. :lol:
Az eddigi kedvencem egy korg csajszi volt, aki beverte mindenkinek a fejét, aki csak célozgatni is mert a dologra. :sir:

ArinVinem

ArinVinem

Újdonsült fórumozó

• Archívum
  • 2 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2008.07.19, 15:08

Helló!

Mi ketten vagyunk a mesélőmmel, életutat kezdtünk, most 16 éves fruska "vagyok". A mesélő az a gorviki hős, aki elcsavarta a fejét, és ő a karim otthoni barátnője is, aki épp ráveszi, hogy amíg nem jön el élete gorviki szerelme, addig is szerezzen némi tapasztalatot egy helyes városőr-tanonccal. :D
És nagyon jól alakítja mindkettőt. Haláli volt, mikor indítványozta, hogy lessük ki a katonákat a fürdős-barakkban :P

maldreidor

maldreidor

kashikoi souryo

• Fórumita
  • 317 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.04.06, 22:00

Ilyen problémák esetére lehet azt javallani, hogy a "kisebbség" legyen a férfi a női csoportban és fordítva, az hozzon a többiekkel azonos nemű karaktert. Ha még így is fennáll az érzelemzavar, akkor :)
Illetve a teljesen nem összeillő karakterek. Azok csak nem szeretnek egymásba.
Pl. élőholt mágus nem sokat fog érzelegni, ha meg igen, akkor baj van.
Esetleg legyen két eltérő, egymással enyhe faji előítéletekkel rendelkező karakter. Pl. Neonáci - néger ork

Aki meg a játék miatt besértődik, mindenféle érzelmi zavar miatt, hááát.....

Meg a hölgy is lehet kiábrándító:

Ha a csapat varázslója egy csokor virággal állít elé, akkor a csaj még adhatja a "he?belekínálommárakardomagyomrába" reakciót és akkor biztosak lehetünk, hogy vele lesz a baja a mágusnak.

Uccsó eset genya mesélőknek:

Én biztos, hogy fel is használnám ezt a zavart. Vagy az egyik árulná el a másikat, és akkor biztos többet nem fog kelleni senkinek, vagy tovább szítani a dolgokat egy npcvel, akivel a célszemély összeáll (esetleg egy titokban odacsempészett cetli, hogy hehe, te most charm person ;) ). Vagy valami jó durva dolog. Meg hát ott a hősi halál, mint drámai pont.

Nálunk megesett, hogy a karakterem szerelmes lett és a csaj kapott egy komoly tűzvarázslatot, amiben csak a varázsgyűrűje nem égett el, a csapattársunk odajött és beletúrt a lábával, hogy mi maradt belőle. Innentől képzavar, mert abban biztos vagyok, hogy elkezdtem vagdosni, de hogy megöltem e azt nem tudom. Mindegy. Jót játszottunk.

Lloth

Lloth

a Pókkirálynő

• Archívum
  • 1109 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2008.04.06, 06:56

Személy szerint én még nem tapasztaltam a jelenséget asztali szerepjátéknál. Inkább azt érzem ,,tipikusnak'', mikor egy kizárólag férfi játékosokból álló csapathoz érkezik egy hölgyemény játszani, női karakterrel természetesen, no ilyenkor mint a keselyűk a halott bivaly felett... ;)

Ismerős történet. De persze, a "körülugrándozás" csak játékon belül ment. De tény, hogy kb. most van az első olyan csapatom, ahol rajtam kívül van még egy lány, eddig mindig egyedül voltam.

Zaraquer

Zaraquer

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 130 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2008.04.06, 05:19

Személy szerint én még nem tapasztaltam a jelenséget asztali szerepjátéknál. Inkább azt érzem ,,tipikusnak'', mikor egy kizárólag férfi játékosokból álló csapathoz érkezik egy hölgyemény játszani, női karakterrel természetesen, no ilyenkor mint a keselyűk a halott bivaly felett... ;)

Leophane

Leophane

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 547 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.04.04, 17:21

Persze. Képes lesz az adott játékos nem a játék szabályai szerint kezelni a másik játékost, felrúgja a játék szabályait, viszont amikor csalódik, mert rájön, hogy a karakter érzéseiről volt szó.. akkor megbántva érzi magát és kifejezetten támadó a másik játékossal szemben. Vagy szintén félreértve a dolgokat, rivalizálni kezd. Konkrét példaként, egy férfi karakter férfi játékosa a női karakter női játékosa felé vonzódik és netán a női karakter egy harmadikkal szimpatizál, egy másik férfi másik férfi karakterével, akkor az első játékos képes kivetíteni a saját síkjukra is az esetleges ellenszenvet, feszültséget.
A rossz út alatt azt értem, ha nem tudja megfelelően kezelni azt, amit csinál és a rabja lesz, az egyik életének hiányosságait a másik síkon próbálja kompenzálni. Persze, ilyen előfordulhat mindenkivel, de a szerelmi szál a legcsalókább az eshetőségek közül.

Teljesen igazad van, nem az adott játék struktúrájában kell keresni a problémát. Akkor nagyobb a gond, egyetértek.

Eye

Eye

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 966 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.04.04, 14:25

Ráadásul így is etikai csapdák tömkelegét rejti a szerepjáték,

Mondanal par peldat?

Ez azok egyike, amik a leginkább a rossz út felé vezetik a játékost és nem tudja értelmezni a világok viszonyát.

Mit ertesz rossz ut alatt?

Akinek problemat okoz a szerepjatek (barmilyen jatek) es a valosag kulonvalasztasa, annak a problemait nem az adott jatek strukturajaban kell keresni, hanem...

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]