Ugrás tartalomhoz

Karakterek közti szerelem és a valós élet

• Válasz írásához lépj be
475 hozzászólás érkezett eddig

LadyCrow

LadyCrow

Nachtkäfer

• Fórumita
  • 2258 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.01.26, 14:59

Ehhe. Nézd, a kiccsaj azt hitte, hogy. Hadd legyen már meg a véleményem az ilyenről. :felvon:

Azért ne feldjük, hogy a történetet Vanger szemszögéből elmesélve ismerjük. Ki tudja, mit hitt a csaj, miért viselkedett úgy, stb. :eeek:

Ez igaz, nálad a ponty.

_bee bee bee (NPC/NJK)

_bee bee bee (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2005.01.26, 14:33

Ehhe. Nézd, a kiccsaj azt hitte, hogy. Hadd legyen már meg a véleményem az ilyenről. :felvon:

Azért ne feldjük, hogy a történetet Vanger szemszögéből elmesélve ismerjük. Ki tudja, mit hitt a csaj, miért viselkedett úgy, stb. :eeek:

LadyCrow

LadyCrow

Nachtkäfer

• Fórumita
  • 2258 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.01.26, 03:29

LadyCrow:

Szerintem sem kellene így leszólni valakit, csak mert hibázik. Én is voltma kezdő, és te is voltál, de azthiszem nem ugyanazokat a ibákat követtük el, ahogy most sem feltétlen ugyanúgy játszunk, így lehet, hogy vannak kezdők, akik képesek ezirányba elúszni, vagyis hogy túl komolyan veszik a karakterüket. Ettől még nem biztos, hogy 'lúzer' vagy kevesebb mint bárki más, csak hibázott. És lehet, hogy előbb bevennék egy ilyen embert a csapatomba, mint egy olyat, amilyen én voltam kezdőnek (mondjuk önhibámon kívül  :D ). Na jó, ez sokmindentől függ...  :eeek:

Üdv!

Ehhe. Nézd, a kiccsaj azt hitte, hogy. Hadd legyen már meg a véleményem az ilyenről. :D

Ugye ezt írta Vanger:

...mire a tolvajlány játékosa láthatóan megsértődött és dúlt fúlt magában, majd aznap a játékot úgy hagyta ott, mintha mi lennénk a rosszak.

... ez azért valahol nem egészséges. ;)

De részemről lezárva. LC bunkó. :felvon:

Matzi

Matzi

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1811 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.01.26, 01:49

LadyCrow:

Szerintem sem kellene így leszólni valakit, csak mert hibázik. Én is voltma kezdő, és te is voltál, de azthiszem nem ugyanazokat a ibákat követtük el, ahogy most sem feltétlen ugyanúgy játszunk, így lehet, hogy vannak kezdők, akik képesek ezirányba elúszni, vagyis hogy túl komolyan veszik a karakterüket. Ettől még nem biztos, hogy 'lúzer' vagy kevesebb mint bárki más, csak hibázott. És lehet, hogy előbb bevennék egy ilyen embert a csapatomba, mint egy olyat, amilyen én voltam kezdőnek (mondjuk önhibámon kívül :felvon: ). Na jó, ez sokmindentől függ... :eeek:

Üdv!

LadyCrow

LadyCrow

Nachtkäfer

• Fórumita
  • 2258 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.01.26, 00:28

Hali!

Vanger: Már elnézést, de az illető hölgy akkora lúzer volt, hogy azon már röhögni se lehet. :eeek: Spanyolviasz, de akkor is: A szerepjáték azt hiszem nem való mindenkinek.  :felvon:

Szerintem nem kéne rögtön elásni valakit, mert képtelen tökéletese elválasztani a valós érzelmeit a játéktól. Főleg kezdő játékosoknál fordul elő, de láttam már tapasztaltabb játékostól is.. ("Kellemes" volt rádöbbenni mesélés után, hogy esetleg komolyan gondolta.. utána főtt a fejem, hogy hogy oldjam meg sértődés nélkül..)

Szóval nem kéne lelúzerezni mindjárt a kezdőket..
TS!

Jé, érdekes, én is voltam ám kezdő meg az összes rpg-s haver is, és egyikünk se esett ilyen hibába. Akkor talán nem a kezdőség az ok, hanem.... lúzerség? ;)

_Zool (NPC/NJK)

_Zool (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2005.01.25, 23:55

Hali!

Vanger: Már elnézést, de az illető hölgy akkora lúzer volt, hogy azon már röhögni se lehet. :eeek: Spanyolviasz, de akkor is: A szerepjáték azt hiszem nem való mindenkinek.  :felvon:

Szerintem nem kéne rögtön elásni valakit, mert képtelen tökéletese elválasztani a valós érzelmeit a játéktól. Főleg kezdő játékosoknál fordul elő, de láttam már tapasztaltabb játékostól is.. ("Kellemes" volt rádöbbenni mesélés után, hogy esetleg komolyan gondolta.. utána főtt a fejem, hogy hogy oldjam meg sértődés nélkül..)

Szóval nem kéne lelúzerezni mindjárt a kezdőket..
TS!

Executor

Executor

Érdeklődő fórumozó

• Archívum
  • 78 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.01.25, 20:50

Akkor: SZEVASZ SORSTÁRS!!
Nekem is bárdom van, aki szintén beleszeretett az amazonba, neki is lett egy gyereke. Kidobtuk, hogy melyikünk képességét örökli, ill. a képesség emelkedik, stagnál, vagy süllyed. Röviden szólva BRUTÁLIS lett. A gond az, hogy az "anya" a valóságban srác.. (nyugi, csak a karakterek között van kapcsolat) :eeek:

Tudom, egyes részek nem ide tartoznak, de muszály vót! :felvon:

_takivini (NPC/NJK)

_takivini (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2005.01.25, 20:36

Na,én egy 5 fős M.A.G.U.S csapatban voltam bárd,elég nagy sikerekkel.A csapatban 2 leányzó volt.Egy varázsló,és egy tolvaj.Mivel ez a foglalkozásom,mindkettőt elcsábítottam,de később rájöttem,hogy egy bárd hogy nézne ki egy varázsló mellett?Ezért ejtettem,amiért durci lett rám(A valós életben a varázslólányka majdnem felpofozott :eeek: )de a tolvajlányt hosszú erőfeszítések után bedugtam az ágyba :felvon: .Ha jól emlékszem,lett egy gyerekünk(Persze,hogy a KM miatt,pedig védekeztünk.Halálkomoly! ;) )

Matzi

Matzi

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1811 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.01.25, 20:24

Eye:

Tévedsz. A kockadobásnál sokkal, de sokkal szeszélyesebbek. :) :gonosz:

Eye

Eye

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 966 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.01.25, 10:16

Vanger: Már elnézést, de az illető hölgy akkora lúzer volt, hogy azon már röhögni se lehet. 

Vagy ez is lehet, hogy Vanger irl bájai vonzották az illető hölgyet a játékhoz... :)

Vagy csak kicsit fiatalka volt a jánka.
Meg kell vele beszélni a dolgot.
Velem is előfordult eccer-rég (:gonosz:), hogy egy lány asszem miattam jött játszani, és az amazonja minden áron flörtölni akart a karakteremmel. Felhívtam rá a figyelmét, hogy a karakterem történetesen a legrondább a partyban. :P
Egyébként aranyos lány, és nincs vele semmi baj, csak rutintalan volt még a virtuális és a valós élmények szétválasztásában.

Mellesleg most én is nehéz helyzetben vagyok - az egyik karakternek (férfi) igaz szerelem erénye van - amit megmondom őszintén, igen nehéz mesélnem - nem könnyű belebújni egy szerelmes nő bőrébe. (Női játékosunk meg csak kuncog a helyzeten...)

Nekem úgy tűnik szerelmesen ugyanolyanok, mint anélkül. Totál irreálisak, és kiszámíthatatlanok. Dobj kockával, hogy kellően szeszélyes legyen! :P :D

Blob

Blob

Kockavadász Ogre

• Fórumita
  • 1604 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.01.25, 09:18

Vanger: Már elnézést, de az illető hölgy akkora lúzer volt, hogy azon már röhögni se lehet. 

Vagy ez is lehet, hogy Vanger irl bájai vonzották az illető hölgyet a játékhoz... :gonosz:

Mellesleg most én is nehéz helyzetben vagyok - az egyik karakternek (férfi) igaz szerelem erénye van - amit megmondom őszintén, igen nehéz mesélnem - nem könnyű belebújni egy szerelmes nő bőrébe. (Női játékosunk meg csak kuncog a helyzeten...)

LadyCrow

LadyCrow

Nachtkäfer

• Fórumita
  • 2258 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.01.24, 17:30

Vanger: Már elnézést, de az illető hölgy akkora lúzer volt, hogy azon már röhögni se lehet. :) Spanyolviasz, de akkor is: A szerepjáték azt hiszem nem való mindenkinek. :nuke:

Vanger

Vanger

Knuddelmonster

• Archívum
  • 1390 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.01.24, 17:19

Játékos koromban velem is megtörtént egy, s más. Volt, hogy MAGUSban egy Arel-papot játszottam, aki ugye kalandvágyó és szoknyavadász volt. Amikor a parti indult csak egy lány játékos volt, egy tolvajjal. A papom addig fondorkodott, míg sikeresen ágyba tudott bújni a tolvajlánnyal. Aztán csatlakozott a partihoz egy másik lány is, szintúgy nőnemű karakterrel. Ugye a papom, lévén nőcsábász, ezt a hölgyeményt is becserkészte, mire a tolvajlány játékosa láthatóan megsértődött és dúlt fúlt magában, majd aznap a játékot úgy hagyta ott, mintha mi lennénk a rosszak. :nuke: Mint kiderült, karaktereink "románcát" IRL is valósnak vélte, amiből következett, hogy megcsalatva érezte magát, mikor karakterem más hölgyeményt is elcsábított. :nono:
Érdekes volt ráeszmélni, hogy a karakterek közti szerelem egyeseknek mit jelent. Ami legfurcsább, hogy a karakterem csak a "szerepjáték" kedvéért kezdet ki minden nőnemű karakterrel, nem azért, mert akartam is volna valamit attól a lánytól. :)

Maradok tisztelettel:

Petikek

Petikek

Démonvadász

• Archívum
  • 362 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.01.22, 16:00

Nálunk egy Káoszos szitu volt nagyon emlékezetes:
Haverom, jó kis városi tolvajt játszott. Ott volt az "élete nője" egy erotikus kisugárzás előnyel. A srác egész játék alatt a csajt nézte, majd végül megkérdezte.
-Mit bámulsz?
- Figyelek a karkterem szemével. Vonza a kisugárzásod.

Ariel

Ariel

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 3 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.01.21, 16:21

Én az alapfelvetésre szeretnék most válaszolni.
Ahogy végig olvastam a hozzászólásokat az az érzésem támadt, hogy boncolgatjátok egymás válaszait, de rég eltértetek az eredeti kérdéstől.

Tessék így lett belőlem rpg-s.

Szerepjátékos múltam 8 éve kezdődött. Megismertem egy isteni pasit, összejöttünk és ez a fránya rpg. - amiről akkoriban azt sem tudtam, hogy eszik-e vagy isszák - hetente 2-3 alkalommal elszólította mellőlem.
"Ma nem érek rá, mert a csapat rám vár." Már akkor is tapasztalt KM volt. Eltelt fél év. Szívtam a fogam, de hát nem vagyok egy hárpia, hogy bármit is megtiltsak szívem választottjának. Meguntam a dolgot elkezdtem kérdezgetni, hogy mit csinál. Emlékszem egy buszon ültünk, és elkezdett dőlni belőle a szó. Aztán kivette a kabát zsebéből a féltve örzött kincsét. "Ha ezt elovastad, folytatjuk.", és a kezembe nyomta A halál havában első kiadású példányát(most már tudom értékelni, akkor nem is sejtettem, hogy ez számára mit jelent).
Egy hónap múlva becsempészett a kollégiumba, és elkezdtem nézni, ahogy játszanak. Friss élmény volt még a Zöld Könyv olvasása. Kényelmetlenül, egy lepukkant, selejtes bútorok raktárá emlékeztető szobában éjszakáztunk, és hallgattam őket. Sajnáltam, hogy nem játszhatok én is.

Arról, hogy néha mennyire szól bele a szerelem az rpg-be.

Az első karakterem (Ariel) nem önszántamból indítottam , hanem mert a KM (kedvesem egyik barátja) végre egy boszorkánynak akart mesélni. Életem párja volt a mankóm az első alkalommal, mert lassú voltam, ha kérdeztek valamit még lapozgatnom kellett hozzá. A kaland felét szegény Ariel egy viskó alatti pincében töltötte, a kaland végére megtaláltam a varázslatait, és Ariel kivallatta a foglyul ejtett enemyt, ezzel sokat lendítve a party-t a megoldás felé. Később hét próbás banya lett belőle. Olyan magas szinten játszottunk már vele, hogy nehéz volt kihívást találni a party-nak, de én szerettem, a szívemhez nőtt, mintha a gyerekem lenne. Egy nyaralásunk alkalmával vittük a legfontosabb M.A.G.U.S. cuccokat, hogy rossz idő esetén se untakozzunk. Július volt, a 10 napból 8 napot zuhogott az eső. Alig tudtunk kimozdulni a szállodai szobából. Előkerült Ariel, és kedvesem kedvenc karaktere Laren. Mindketten 16 Tsz., tehát játszottunk velük már épp eleget. Adhok írtuk a kalandokat egyikünk mesélt és NJK-kat alakított, a másikunk játszott, aztán egyszer csak Laren lett az NJK. így alakult, hogy életem párja összeházosította a további hosszú jutalomjátékok (aminek ezt az egészet tekintettük) során két kedvenc karakterünket. Persze nem kis szerepem volt ebben nekem is.

Második karakterem egy bárd lett. A srác, aki km-ként elindította Arielt benne volt ebben a csapatban is, mint erigowi bárd. Ebben az esetben életem párja volt a km, és se neki, se barátunknak, se nekem nem okozott különösebb gondot, hogy az ő bárdja udvarolt azt én bárdomnak. Hosszan kijátszottuk - párbeszédekkel, versekkel, széptevéssel. Csak akkor kezdtem zavarba jönni, mikor elértünk ahhoz a kijelentéséhez. " A karomba kaplak és ágyba viszlek." Zavarom oka tán az volt, hogy kezdő játékos voltam, és öt talpig férfi emberrel voltam egy szobában.

Ennyit a szerelem rpg-be fűződéseiről.

Egyébként a kincsvadászat/hentelés férfi szokás probléma körötökhöz csak annyit fűznék hozzá, hogy olvassátok el Laren hozzászólását, a kedvenc karakterek címszó alatt.

Vanger

Vanger

Knuddelmonster

• Archívum
  • 1390 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.01.21, 15:25

Senkise tökéletes. :D

Maradok tisztelettel:

LadyCrow

LadyCrow

Nachtkäfer

• Fórumita
  • 2258 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.01.21, 14:07

Bevallom én a topic címét sem értem. :cool:
Karakterek közti szerelem és a valós élet - Avagy női játékosok igazi bájai

Mármint, hogy ha egy nő játszik egy karakterrel, aki szép mint állat, az a valóságban ronda is lehet? De mik az igazi bájai? :)
Vagy mi? :D  :P  :D

Az egy dolog, de mi van akkor, ha a két szerelmes JK - férfi és nő - játékosai két férfi? Akkor hol maradnak a bájos női játékosok? :D Kicsit rosszul sikerült címválasztás, no.

_Ivory (NPC/NJK)

_Ivory (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2005.01.21, 13:58

Bevallom én a topic címét sem értem. :D
Karakterek közti szerelem és a valós élet - Avagy női játékosok igazi bájai

Mármint, hogy ha egy nő játszik egy karakterrel, aki szép mint állat, az a valóságban ronda is lehet? De mik az igazi bájai? :)
Vagy mi? :D :P :D

Vanger

Vanger

Knuddelmonster

• Archívum
  • 1390 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.01.20, 12:20

A játék akkor válik unalmassá, ha semmi újdonság nincs benne. Hogy ez az újdonság maga a történet/cselekmény/karakterinterakció, vagy az egyre nagyobb monszták, egyre táposabb ellenfelek-tárgyak-csapdák, na ezt már embere válogatja.
Pl D&D-ben csakis azért játszom paladint, hogy eljátszhassam a tragikus szerelmet a karival (Lancelot és Ginevra...), és nem azért, mert hűdejómentői vannak, meg gyakniistud.

Maradok tisztelettel:

Daverns

Daverns

illúzionista

• Fórumita
  • 533 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2004.12.03, 15:46

Mindkét problémára megoldás / kap XP-t - nem kap XP-t a karakter/ ha egy olyan fejlődési rendszer van kidolgozva, amelyben a karakterek úgymond jártasságokat szerezhetnek különböző hétköznapi, ill nem hétköznapi cselekvésekre. Gondolog itt a kávéfőzéstől kezdve arra is, ha pl egy barbárt megsért egy szolga, az ugye legjobb esetben is eltángálja, legrosszabb esetben fel is darabolhatja erre adtam pl egy ...brutális boncolás...ill. szadizmus skillt... újjabb célokat találva a karakternek a főquest mellé. Szerintem ez rém egyszerű....

A témát itt szerintem le is zárhatnánk, szeretném újra a topicnak megfelelő témát olvasgatni itt. Szerintem mások is így lehetnek ezzel. :felvon:

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]