Ugrás tartalomhoz

Karakterek közti szerelem és a valós élet

• Válasz írásához lépj be
475 hozzászólás érkezett eddig

_dave-id (NPC/NJK)

_dave-id (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2004.12.03, 08:26

Az sem izgat, ha a karakterem sosem lép szintet, ha élvezem vele a játékot. Mit számít ez? Ja, és messze nem csak én vagyok ezzel így.

Mellékesen ezzel én is így vagyok, az élmény a fontos, nem az, hogy ki az erősebb, gyorsabb, stb.

Valete

GrofDilisnya

GrofDilisnya

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4958 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.12.01, 18:38

KPST:

Én általában az erőre figyelek, ha nem fejlődik a karakter a játék kezd unalmas lenni, de azt sem szeretem ha minden az értékei körül forog.

Szerintem ha nem fejlődik nem válik unalmassá a játék. Legalábbis engem nem zavar, ha nem kap xp-t, nem lép szintet, stb.

Norien

Norien

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 204 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2004.12.01, 15:03

Grófdilisnyánál van az újabb pont. EZ már a sokadik :aaaaa:

A legkedvesebb karakterem bejárt már pár játékrendszert, és szinte mindig mindent előről kellett elkezdenie...

De mivel szerettem a karaktert, és már kiforrott múlttal és jellemmel rendelkezett, nekem nem számított az pl, hogy elveszítek a mágusban 140/100 manapontot... átmentem Forgottem Realms világára. Új mágia stb. :)
Sőt üdítő is volt, hiszen nem sok ellenfélre akadtam 14. szintű varázsló / 14. szintű boszorkányként...

gillz

gillz

zombidroid

• Archívum
  • 405 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.12.01, 14:35

"Avagy női játékosok igazi bájai"

wazze, beszéljünk a férfi játékosokról inkább. Miért jó, ha van férfi játékos is a csapatban?
Szerintem azért, mert érdekes színfolt, és roppant szórakoztatóan tud lefáradni. :aaaaa:

_KPST (NPC/NJK)

_KPST (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2004.12.01, 14:24

Üdv

Én általában az erőre figyelek, ha nem fejlődik a karakter a játék kezd unalmas lenni, de azt sem szeretem ha minden az értékei körül forog. Akkor jó ha minden egyemsújban van, erős és jól kijátszom a személyiségét. Szerintem minél jobban bele éled magad az egészbe annál izgalmasabb. :aaaaa:

GrofDilisnya

GrofDilisnya

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4958 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.11.27, 05:45

Destiny:

Hm lehet félreértettél olvasd el szinte minden könyv eleje ezzel kezdődik és a játékosok zömét is ez alkotja. Tizen akárhány skatujába probálják bele bujtatni az átlag játékost és nem hiszem hogy nagyot tévednének( Saját tapasztalatok:ritka a jó játékos ,akinek nem az erő hanem a játék a cél)

Akkor elég ócska saját tapasztalataid lehetnek, már megbocsáss. engem pl akarakter személyisége és a kijáttszása érdekel, és tojok az erőre, a kincsre meg szintre és az ilyen ökörségekre. Az sem izgat, ha a karakterem sosem lép szintet, ha élvezem vele a játékot. Mit számít ez? Ja, és messze nem csak én vagyok ezzel így.

Módosította GrofDilisnya: 2004.11.27, 05:46

Daverns

Daverns

illúzionista

• Fórumita
  • 533 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2004.11.26, 20:19

Üdv!

Elég érdekesnek találtam ezt a topicot.
Idézném magam egy másik topicból:
-----az egyik Jk-m beleszeretett egy Mírl Derine nevű női karakterbe, és valós érzelmei jöttek létre a játékom hatására. Lerajzolta, nagyon szép verseket írt neki, és olyan a barátnője, mint a játékban lévő. De sajnos akadt olyan is, aki valamilyen szellemi kábítószerként élt a szerepjátékkal, és ha elmaradt, akkor dühöngött, vagdalkozott. Szvsz érdemes válogatni is a Jk-kat.-----

Tényleg érdemes válogatnia a KM-nek. Ha hentelős csapatja van, akkor gyakós sztori kell, ha viszont a játékosoknak már 50-nel több az IQ-juk, akkor már érdekes szerepjátékot is elő lehet adni...../a 11 évvel ezelőtti csapatom volt, aki élvezte a hentelést sztori nélkül is a játékban.......kőműveseknek tanultak.....egyik sem volt túl intelligens/

Szóval létezik szerelem a játékban, ugyan úgy, ahhogy a valós életben. Képzeljétek el, hogy a mi élettörténetünket is játszák valahol, és azt taglalják, hogy létezhet-e szerelem a valós életben??? - minden csak empátia, és átélés kérdése. Kellenek az érzelmek a játékba, ez alapján történik a jellemformálás is, mind Jk, mind Njk oldalról nézve.

diandra

diandra

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 225 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2004.11.26, 19:03

ritka a jó játékos ,akinek nem az erő hanem a játék a cél

Akkor biztos csak én vagyok olyan szerencsés, hogy jelenlegi két partimból mindjárt hét példát tudok hozni... magamat nem számoltam persze. És jéééé... mind hímnemű. ;)

LadyCrow

LadyCrow

Nachtkäfer

• Fórumita
  • 2258 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.11.26, 19:02

olvasd el szinte minden könyv eleje ezzel kezdődik és a játékosok zömét is ez alkotja.

Az rpg alapkönyvek elején lévő gagyi példakalandocskák és magyarázók voltaképpen azoknak íródtak, akik most ismerkednek a szerepjáték, mint olyan fogalmával, és azért van leegyszerüsítve a dolog. Ha valaki először vesz a kezébe ilyen típusú könyvet, nyilván megzavarodna, ha rögtön érzelmi drámák miriádját zúdítanák az arcába. ;)
Mondjuk nem is minden könyvre jellemző az ilyen. A legtöbb horror szerepjátékban pl (bármelyik WOD, Kult, Little Fears) eléggé kihangsúlyozzák a jellemjátékot a monsztátgyakunk stílussal szemben. Vagy példának okáért a My Life With Master rpg-ben van is olyan érték, hogy Love. (Nem konkrétan szerelmet jelől, de ez is jelzi a játék érzelmekre specializálódását.)

De az eredeti témához visszatérve: Nem hinném, hogy nemi sajátosság lenne az, hogy ki milyen típusú játékokat kedvel. Van, aki TP-re, kincsekre megy, van aki a stratégia vagy a logikázós-nyomozás szerelmese, mások a harc-részt kedvelik, és akad, aki a drámát, a jellemekre kihegyezett játékot, és még sorolhatnám. A szerelem miért ne férne bele? Az egyetlen hátulütő vele, hogy hacsak nem szerelmi sokszögről van szó, akkor túlsúlyba kerülhet a szerelmetes gerlék (PC-PC vagy NPC-PC) gügyögése, ami egy társasjátékban nem a legelőnyösebb, de ha a mesélő tud mértéket tartani, akkor akár fel is dobhatja a játékot.

diandra

diandra

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 225 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2004.11.26, 19:00

Van-e szerelem a szerepjátékban?

Miért ne lenne? Szerepjátékban bármi van/lehet.

Mivel általában férfiak játszék (itt elnézést kérek a hölgyektől, de ez a véleményem). Sokkal jobban érdeklödnek a realis dolgok iránt (kincsek,szintek,varázslatok) mint az emberi érzések iránt.

Valóban, nagyrészt férfiak játszák, nekem, mint a nőnem egyik példányának, tényleg ez a benyomásom. :P
Viszont nem volt még szinte soha olyan benyomásom, hogy őket nálam jobban érdekli az hent-xp-treasure szentháromság... rám se, rájuk se gyakorolt különösebben lenyügöző hatást. ;)
Ellenben nagyon is emberi érzelmeket a karaktereiken keresztül igazi szépen kijátszani nem egyszer láttam az erősebbik nem tagjait. Úgyhogy ez nem női kiváltság. ;) Bármennyire ez a tapasztalatod ezek szerint...

És mi van ha télleg van a való világban is kapcsolat a JKák között

Akkor van a való életben kapcsolat. Na és? Felnőttek vagyunk, szépen kezeljük a dolgot, és tudjuk, ennek semmi köze a szerepjátékbeli énünkhöz. Ennyi.

(pl hát őőő mivel én játszok most szertepet azé te is beszálhatsz alapon)

Na ezt viszont nem értem. :virag:
Mi az, hogy beszállhat? Kicsoda? Hova?
Az ember párja nem tartozék, amit magával rángat, ha játszani támad kedve. :nono:

Greywood

Greywood

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 487 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2004.11.26, 18:50

Hm lehet félreértettél olvasd el szinte minden könyv eleje ezzel kezdődik és a játékosok zömét is ez alkotja. Tizen akárhány skatujába probálják bele bujtatni az átlag játékost és nem hiszem hogy nagyot tévednének( Saját tapasztalatok:ritka a jó játékos ,akinek nem az erő hanem a játék a cél)

Ez így van... ;)

A világ meg attól szép, hogy ilyen tarka... :virag:

_Destiny (NPC/NJK)

_Destiny (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2004.11.26, 18:41

Lehet, hogy a saját csapatod vagy saját magadra ez igaz, de nem mindenkire...sőt.

Eye

Eye

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 966 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.11.26, 14:13

Van-e szerelem a szerepjátékban?

A szerepjátékot éppen azért szeretjük, mert a valósággal ellentétben a fantázia lehetőségei korlátlanok. Vagyis bármi lehetséges. Szerelem is.
De ha az érzelmek kilépnek a játék keretei közül, arra érdemes odafigyelni. Ha ezek az érzelmek két ember között feszülnek, akkor a két embernek érdemes beszélni erről.
...szerintem ;)

GrofDilisnya

GrofDilisnya

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4958 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.11.26, 13:13

destiny:

Csak kérdésként került ide. Van-e szerelem a szerepjátékban? Mivel általában férfiak játszék (itt elnézést kérek a hölgyektől, de ez a véleményem). Sokkal jobban érdeklödnek a realis dolgok iránt (kincsek,szintek,varázslatok) mint az emberi érzések iránt. És mi van ha télleg van a való világban is kapcsolat a JKák között (pl hát őőő mivel én játszok most szertepet azé te is beszálhatsz alapon) Nah ez érdekelne

Ugyan van hasonló fórum, de erre reagálnom kell. Amit te írtál az egy óriási nagy álltalánosítás. Mi az, hogy mi pasik a szerepjátékban a kincseket meg a szinteket keressük? Lehet, hogy a saját csapatod vagy saját magadra ez igaz, de nem mindenkire...sőt.
Amúgy az meg mi, hogy a tapasztalat, a kincsek varázslatok reális dolgok, az érzelmek meg nem? Az érzelmek sokkal reálisabb dolgok, mint a szintek...legalábbis olyan csapatban,ahol az érzelmekkel foglalkoznak.

Matzi

Matzi

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1757 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.11.26, 13:05

Destiny:

Erről már folytak viták a Női JK-k fórum-on, esetleg olvass vissza ott. De hogy válaszoljak is a felvetéseidre:

A szerepjátékban bármi lehet, szóval szerelem is.
Általában sok a férfi, de akad női játékos is ;), mégha nem is túl sok.
Szmély szerint elég rég voltam már úgy vele, hogy a szerepjátékban a kincsek, varázsaltok, stb érdekeljenek, és szerintem nem vagyok egyedül.
Pl a jelenlegi csapatomban is van a karakterek között szerelem. Sőt, még Jk-Njk között is! (a játékos is férfi, és mint mesélő is az vagyok :virag:) Ez ugye szerep játék. :nono:
Sőt, ugyanebben a mesében játszik a barátnőm is, mondjuk én mesélő vagyok, de abszolút nincs semmi gond. Legalább ha én játszom ő is velem van, még ezzel sincs probléma.

Üdv!

_Destiny (NPC/NJK)

_Destiny (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2004.11.26, 12:31

Csak kérdésként került ide. Van-e szerelem a szerepjátékban? Mivel általában férfiak játszék (itt elnézést kérek a hölgyektől, de ez a véleményem). Sokkal jobban érdeklödnek a realis dolgok iránt (kincsek,szintek,varázslatok) mint az emberi érzések iránt. És mi van ha télleg van a való világban is kapcsolat a JKák között (pl hát őőő mivel én játszok most szertepet azé te is beszálhatsz alapon) Nah ez érdekelne.

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]