Ugrás tartalomhoz

Fotó

Online társasjátékok

• Válasz írásához lépj be
1768 hozzászólás érkezett eddig

Cain

Cain

Walkin' Dead

• Fórumita
  • 1276 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.08.19, 07:38

Üdv,

Én kipróbáltam a Hex-et, és elsőre annyira nem nyűgözött le. Erősen érződnek rajta a Magices gyökerek - nem véletlen perelte be őket a WotC - és amíg nem költesz pénzt a játékra addig 1 azaz 1 db meglehetősen versenyképtelen pakli áll a rendelkezésedre és nem tudsz új lapokat szerezni. Bár ezen elvileg javít majd ha kijön a single kampány. Azt viszont meg kell hagyni hogy a képek és a háttér hangulatosak, túzokádó Mókus Titánokkal és hódító Nyúlemberekkel.

Viszit én pénzt addig biztos nem költenék rá amíg nem néztem át mi van a Set 2-ben, illetve le nem zárul a szerzői jogi per. (ahol szerintem sajnos elég sok érve megáll a Wizardsnak)

A Hearthstone kapcsán : nem csak akkor lehet valminek taktikai mélysége ha tudsz instant reagálni, meg kell gondolni mire használsz 1-1 lapot hiszem max 2 lehet bármiből a paklidban. Ennek ellenére szerintem elég lapos a játék, és nagyon megvan a "minél ritkább egy lap annál elszálltabb" érzés, amit én alapvetően utálok.

Netes kártyajáték terén én a Might & Magic : Championst és az Infinity Warst javaslom. Az utóbbi használja ki talán a legjobban annak a lehetőségét hogy számítógépen játszol, pl. egyszerre adjátok ki a parancsokat (lapkijátszások, lények áthelyezése, képességek stb), majd lejátsza a gép a kört. Persze itt is vannak tápok, de ritka a Hearthstoneban gyakran előforduló "lejött a Legendary, akkor itt feladhatom" effekt.

Módosította Cain: 2014.08.19, 07:40

R1200GS

R1200GS

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 176 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.08.14, 13:32

Ha valaki szeretnék kipróbálni The Witcher Adventure Game pc-s verzióját itt kérhet béta kulcsot.

6-7 játék után engem nem igazán győzött meg. Kíváncsi lennék mások véleményére is.

winnie

winnie

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 777 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.08.14, 08:50

illetve mondjuk úgy, hogy oda megjelent - és a napokban ios-ra is kijött.

sőt, pár perce végre tölthető ios-re is a star realms.

Sziasztok!

Megjelent a Manhattan Project droidra is!!! :)

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.domowiczcg.manhattanproject

Ncore-on már fent van,csak sajna nem működik... :(

Üdv,

Péter

wolfcsibe

wolfcsibe

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 103 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2014.08.14, 07:20

Sziasztok!

Megjelent a Manhattan Project droidra is!!! :)

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.domowiczcg.manhattanproject

Ncore-on már fent van,csak sajna nem működik... :(

Üdv,

Péter

Prosperia

Prosperia

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 826 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.06.22, 13:03

RUSSIAN RAILROADS a yucata-n!!!

MDAOW

MDAOW

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 223 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.05.15, 23:11

Szintén köszi a tippet!

Visszatérve a Kingdom Builderre: köszönhetően egy kedves fórumtársnak kipróbáltam a játékot és nem rossz, működik, szép, de annyiban egyetértek Fishával, hogy egy Queen Gamestől jobbat várna az ember. Ahhoz még nem játszottam eleget, hogy részletesen írjak az esetleges bugokról (én eddig nem tapasztaltam), viszont a magam részéről az alkalmazás "felhasználóbarátságát" nem éreztem elég jónak (pl. véletlenül félrenyomom a spéci lapka felhasználásával lerakott házamat és nincs undo, legalábbis én nem találtam). Ehhez képest szerintem pl. a Tigris & Eufrátesz, az Elder Sign, de még a Tichu is sokkal jobban használható alkalmazás. Összességében nem rossz, de vásárlás előtt tényleg javasolt 1-2 próbajáték.

fisha

fisha

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 899 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.05.15, 09:00

Ó, köszi, ez jó kis unaloműző lesz, ráadásul ingyenes. :)

De vajon mi a fene 236 mega rajta...

RaveAir

RaveAir

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 207 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.05.15, 08:48

Megjelent a Summoner wars Androidra: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.playdekgames.android.SummonerWars_Beta

Aquiss

Aquiss

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 495 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.05.13, 20:25

Én jönnék a profiba (de még nem találtam).

Sziasztok!

A Wallenstein stratégiai játék kedvelőit szeretném meginvitálni

a Spielbyweb online játékoldalon indított patimhoz.
(A játékoldal használata pár kérdéses előzetes regisztrációhoz kötött. Amúgy mostanában elég kihalt, de az egyetlen lehetőség az online Wallenstein-re.)

Mivel lehetnek a játékot nem ismerő, de iránta érdeklődő kezdők is,
ezért két játékot indítok. (Az egyiket a kezdőknek, ahol tudok segíteni a szabályokban, lehet kérdezni; a másikat profiknak, akiktől azt várom, hogy vidáman, de alaposan elpáholjuk egymást.)

Online játékoldal: www.spielbyweb.com
(http://www.spielbyweb.com/games.php)

Egyszerű neve van:
"the voice of the remain cubes in the tower" :)

Időközben már elindult.

(Murphy törvénye érvényesült. Az előző Wallenstein partimhoz egy hét alatt nem csatlakozott senki. Most, hogy meghírdettem LFG-n, pár óra multán betelt, valószínűleg német játékosokkal.)

Indítsd te a következő partit az oldalon és én fogok csatlakozni hozzád.

Nabakker, pedig asszem még láttam is a játékot a felsorolásban, de gondoltam biztos vmi beszélő nevet választasz majd...

Akkor most indítottam egy jelszavasat, ittenieknek:

neve LFGHU, password: lfghu

Sunmadar

Sunmadar

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 758 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.05.13, 19:52

Sziasztok!

(A játékoldal használata pár kérdéses előzetes regisztrációhoz kötött. Amúgy mostanában elég kihalt, de az egyetlen lehetőség az online Wallenstein-re.)

ezért két játékot indítok. (Az egyiket a kezdőknek, ahol tudok segíteni a szabályokban, lehet kérdezni; a másikat profiknak, akiktől azt várom, hogy vidáman, de alaposan elpáholjuk egymást.)

Egyszerű neve van:
"the voice of the remain cubes in the tower" :)

Időközben már elindult.

(Murphy törvénye érvényesült. Az előző Wallenstein partimhoz egy hét alatt nem csatlakozott senki. Most, hogy meghírdettem LFG-n, pár óra multán betelt, valószínűleg német játékosokkal.)

Indítsd te a következő partit az oldalon és én fogok csatlakozni hozzád.

Aquiss

Aquiss

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 495 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.05.13, 12:10

Sziasztok!

Sunmadar

Sunmadar

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 758 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.05.13, 11:21

Sziasztok!

Kis ízelítő Wallensteinből kezdőknek:
http://www.boardgamegeek.com/boardgame/3307/wallenstein-first-edition
(A játékról készült egy módosított verzió is Shogun néven, Japán térképpel. Hátha így ismerősebb...)

A Wallenstein bár területfoglalós, seregépítős, verekedős elemeket tartalmazó játék a középkori német tartományok területén, egyszerű modellje mégis ügyes. Nem elég elfoglalni a területeket és hegyekben gyártani a seregeket eteni is kell telente a lakosságot, és adóbeszedésről is gondoskodni. Egyensúlyozni kell a nincs kaja, nincs pénz építeni és ezért lázadnak, vagy a túladóztatott és mérges azért lázadnak között. A lázadások néhány területen több gondot tudnak csinálni, mint az ellenfelek. Taktika: a harcos-arcoskodásnál tud több győzelmi pontot hozni a békés építkezés is (paloták, templomok, raktárházak). Persze ezeket a felfejlesztett, szaftos - üres területeknél 4-5x több pontot érő - területeket meg kell tudni védeni.

Hátha emlékszik rá valaki, hátha megtetszik valakinek...

Üdv: Sünmadár

Módosította Sunmadar: 2014.05.13, 11:27

MDAOW

MDAOW

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 223 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.02.13, 12:10

Szia!

Köszi az infót és a linket is :)

Ha esetleg másnak is van tapasztalata, azt is szívesen olvasnám. Előre is köszi!

Üdv: Attila

Szia MDAOW!

A The Dark Pharaoh kieget vettem meg pár napja, így sok tapasztalatom nincs.

Összességében tetszik a kieg.

Új fő ellenfél a fáraó, akihez több kampányon vezet az út és a végén vele kell megküzdeni (eddig még nem sikerült csak eljutni hozzá és gyorsan kikapni:).

Megjelennek a szövetségesek, akik közül 2 tud a segítségedre lenni trófeákért cserébe pl: kockát újradobhatsz, gyógyulsz, stb...

Megjelenik a hosszú hatása a mítosz kártyáknak pl.: azon a napon nem tudsz nyomot felhasználni.

Új karakterek mellett új szörnyek (van pár nagyon gecsi:), új tárgyak, varázslatok.

Nekem bejött!

Üdv: Gubirobi

Ui.: itt több infót is találsz: http://videogamegeek.com/videogame/111765/elder-sign-omens

Elder Sign: Omens alkalmazás kiegjeit (The call of Cthulhu, The trail of Ithaqua, The Dark Pharaoh) próbálta már valaki? Szívesen olvasnék róluk véleményeket, tapasztalatokat (mennyiben más a játékmenet, kampánymód, mennyire éri meg az árát stb.) Az alapjáték nagyon bejön, gondolkodom a kiegeken, de egyelőre nem sok infót találtam róluk.

gubirobi

gubirobi

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 150 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2014.02.13, 09:34

Szia MDAOW!

A The Dark Pharaoh kieget vettem meg pár napja, így sok tapasztalatom nincs.

Összességében tetszik a kieg.

Új fő ellenfél a fáraó, akihez több kampányon vezet az út és a végén vele kell megküzdeni (eddig még nem sikerült csak eljutni hozzá és gyorsan kikapni:).

Megjelennek a szövetségesek, akik közül 2 tud a segítségedre lenni trófeákért cserébe pl: kockát újradobhatsz, gyógyulsz, stb...

Megjelenik a hosszú hatása a mítosz kártyáknak pl.: azon a napon nem tudsz nyomot felhasználni.

Új karakterek mellett új szörnyek (van pár nagyon gecsi:), új tárgyak, varázslatok.

Nekem bejött!

Üdv: Gubirobi

Ui.: itt több infót is találsz: http://videogamegeek.com/videogame/111765/elder-sign-omens

Elder Sign: Omens alkalmazás kiegjeit (The call of Cthulhu, The trail of Ithaqua, The Dark Pharaoh) próbálta már valaki? Szívesen olvasnék róluk véleményeket, tapasztalatokat (mennyiben más a játékmenet, kampánymód, mennyire éri meg az árát stb.) Az alapjáték nagyon bejön, gondolkodom a kiegeken, de egyelőre nem sok infót találtam róluk.

MDAOW

MDAOW

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 223 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.02.12, 23:55

zsolln08

zsolln08

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 208 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.02.12, 21:04

A Hearthstone-t a napokban próbáltam ki. Szép, meg minden, de nekem kicsit túl sokat rázkódik a játéktér egy-egy nagyobb ütésnél, és ami komolyabb gond, hogy egyelőre nem érzem a játék mélységét. Valahogy kevés, valahogy túl egyszerű. Régen sokat HKK-ztam: az ezerszer összetettebb rendszer, de nem az összetettsége a lényeg, hanem hogy nagyobb az újrajátszhatósága. (A Magic-et a HKK után nem szerettem, nekem a HKK sokkal jobban bejött.)

Amihez még nagyon tudom hasonlítani a HS-t, az az Elementsthegame.com - az egy nagyon nagyon jól eltalált rendszer, évek óta játszok vele, nagyon kellemes, van mélysége is, mégis egyszerűen megtanulható és kezelhető. Egy dolgot nem szeretek csak benne: van az Arénában pár olyan pakliösszeállítás, amikket nem igazán tudok mit kezdeni, és amik ellen - számomra - egyáltalán nem élvezetes a játék. Leginkább a repülős paklira gondolok.

Igazad van a HS-el kapcsolatban ugyanezek a dolgok zavartak (sok a rázkódás, nincs lehetőség az ellenfél körében reagálni). Ez volt az első héten aztán azon vettem észre magam, hogy várom azt a napi 1 órát mikor letudok ülni HS-ezni. Jól ki van találva. 

A játék most abban a korai fázisában van amikor annyi a taktika, hogy kivárod mikor terül ki túlzottan az ellenfél és akkor kell bevinned az egyetlen és meghatározó csapást. Más tcg-ben (amik régebb óta vannak és komplexebbek, azért több opciód van ha egyet mondjuk keresztbe húznak) van lehetőséged javítani, hát itt nem nagyon. Manátégetni, kezet dobatni, lekorlátozni itt nem lehet szval csak egy van, hogy mikor jön el az idő az AOE kijátszására. Hidd el tudsz agyalni ezen is bőven, aztán hogy később mit forral ki a Blizz más tészta. 

A HKK komplexebb és nekem is jobban tetszik de a HS arra tökéletes hogy eljátszon vele az ember.

Laslow

Laslow

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 189 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.02.11, 15:58

A Hearthstone-t a napokban próbáltam ki. Szép, meg minden, de nekem kicsit túl sokat rázkódik a játéktér egy-egy nagyobb ütésnél, és ami komolyabb gond, hogy egyelőre nem érzem a játék mélységét. Valahogy kevés, valahogy túl egyszerű. Régen sokat HKK-ztam: az ezerszer összetettebb rendszer, de nem az összetettsége a lényeg, hanem hogy nagyobb az újrajátszhatósága. (A Magic-et a HKK után nem szerettem, nekem a HKK sokkal jobban bejött.)

Amihez még nagyon tudom hasonlítani a HS-t, az az Elementsthegame.com - az egy nagyon nagyon jól eltalált rendszer, évek óta játszok vele, nagyon kellemes, van mélysége is, mégis egyszerűen megtanulható és kezelhető. Egy dolgot nem szeretek csak benne: van az Arénában pár olyan pakliösszeállítás, amikket nem igazán tudok mit kezdeni, és amik ellen - számomra - egyáltalán nem élvezetes a játék. Leginkább a repülős paklira gondolok.

Parduckoponya

Parduckoponya

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 374 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.02.05, 23:36

Szevasztok!

Az előző hozzászólások kedvet hoztak a Herathstonehoz, így kipróbáltam. Hát nem HKK vagy Magic, tényleg sok függ a szerencsétől (még több is mint amúgy a TCG-ben) Alig tudod befolyásolni az ellen körét, így kissé ki vagy szolgáltatva. Ettől függetlenül tetszik a rendszer nekem bejön, eddig midennek volt hibája ez sem kivétel.

Ahogy kutakodtam a Hearthstone magyar honlapján eljutottam egy másik TCG-hez: 

http://hextcg.com/

Erről tud-e valaki vmit? 

Bár a Hex-szel még nem játszottam, arról sokkal több jót hallottam, mint a HS-ről. Én lehet ki is próbálom a napokban. Nekem a HS nem jött be, meg is untam.

Módosította Parduckoponya: 2014.02.05, 23:36

blackmount

blackmount

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 214 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2014.02.05, 17:28

Én is teljesen úgy látom ,ahogy Te, Csibu.Ha megfigyelitek,sőt volt erről valahol egy cikk is :

a mai frissen kijövő társasok nagy része,már nem a bonyolultságot tartja "fő motívumnak" a játékában,hanem azt ,hogy minél szélesebb réteg vegye meg,így minél több hasznot hozva a kiadónak,tervezőnek,stb. Az messze nem szempont már ,hogy a "hard" játékosokat

elégítsék ki játékaikkal,az csak egy vékonyka szelet a tortából,hanem a befolyt összeget nézegetik,

minél nagyobbat akarnak a tortából magukénak tudni. 

Kipróbáltam ezt a Hearthstone-t. Azért a Blizzardnál tudják, hogy kell vonzó, addiktív játékot csinálni. Mi itt lehet, hogy veszengünk azon, hogy lehetett volna bonyolultabb, de ott pontosan tudják, hogy annál kevesebb személyhez jutnak el vele, minél bonyolultabb.

Nekem egyébként tetszik a manarendszere is és a szerencsét sem érzem nagyobbnak más pakliépítős játékoknál.

Nem tudom jó-e barátokat felvenni, de a lehetőség megvan benne, így örömmel veszem, ha bejelöltök barátnak: csibu #2974.

csibu

csibu

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1748 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.02.05, 15:47

Kipróbáltam ezt a Hearthstone-t. Azért a Blizzardnál tudják, hogy kell vonzó, addiktív játékot csinálni. Mi itt lehet, hogy veszengünk azon, hogy lehetett volna bonyolultabb, de ott pontosan tudják, hogy annál kevesebb személyhez jutnak el vele, minél bonyolultabb.

Nekem egyébként tetszik a manarendszere is és a szerencsét sem érzem nagyobbnak más pakliépítős játékoknál.

Nem tudom jó-e barátokat felvenni, de a lehetőség megvan benne, így örömmel veszem, ha bejelöltök barátnak: csibu #2974.

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]