Ugrás tartalomhoz

A segítségetekre lenne szükségem...

• Válasz írásához lépj be
459 hozzászólás érkezett eddig

Garaboncias

Garaboncias

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 369 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2017.09.20, 19:14

Sziasztok!

Amennyiben játszottál vagy meséltél már bármilyen Középföldén játszódó szerepjátékot, kérlek, töltsd ki az alábbi kérdőívet:
https://goo.gl/forms/1lxjyhnefMCnN9Tf1

Előre is köszönöm! 1f642.png

Blade

Blade

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 64 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2017.03.02, 17:08

Ah de király hálásan köszönöm!

Garaboncias

Garaboncias

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 369 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2017.03.02, 16:18

...
Reméljük, a harmadik kiadónak sikerül tovább jutnia (de természetesen nekik is elölről kell kezdeniük a sorozatot, ezért jelenhet most meg Az elveszett mesék könyve egy újabb kiadásban)!

Nyilván, "...mindig van remény!" ;)

De az MTT honlapján is közzétetted/közzétettétek:

"Mi az a HoME és miért nem jelenik meg magyarul?"- Minden, amit a "Középfölde Históriája" című könyvsorozat kiadásáról tudni lehet

https://www.tolkien.hu/index.php/tolkien/item/2221-mi-az-a-home-es-miert-nem-jelenik-meg-magyarul

No igen, ezt a cikket két éve frissítettük utoljára, azóta fejlemény, hogy Helikonhoz kerültek át a jogok, amelynek eltökélt szándéka, hogy kiadja a teljes sorozatot (az idei évtől kezdve). Hát, meglátjuk. Az MTT-n nem fog múlni. :)

scaurus

scaurus

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 566 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.03.02, 16:01

...
Reméljük, a harmadik kiadónak sikerül tovább jutnia (de természetesen nekik is elölről kell kezdeniük a sorozatot, ezért jelenhet most meg Az elveszett mesék könyve egy újabb kiadásban)!

Nyilván, "...mindig van remény!" ;)

De az MTT honlapján is közzétetted/közzétettétek:

"Mi az a HoME és miért nem jelenik meg magyarul?"- Minden, amit a "Középfölde Históriája" című könyvsorozat kiadásáról tudni lehet

https://www.tolkien.hu/index.php/tolkien/item/2221-mi-az-a-home-es-miert-nem-jelenik-meg-magyarul

scaurus

scaurus

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 566 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.03.02, 15:54

Pl. itt olvasható magyarul:

http://web.zone.ee/aurin/proza/jrrtazujarnyek.html

• Garaboncias kedvelte ezt

Garaboncias

Garaboncias

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 369 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2017.03.02, 15:52

''A Gyűrűk Ura utáni időszak is elvi lehetőség, de ehhez már tényleg nincsen szinte semmilyen komolyabb tolkieni támpont. A The New Shadow (Egy új Homály) című könyv sohasem készült el, mert Tolkien belátta, hogy nincs benne elég kraft, és ami megíródott belőle, az is olyan kötetekben jelent meg, amelynek a jogaival a stúdiók nem rendelkeznek (és a professzor leveleiben található negyedkori utalások jogaival sem). Ezt talán még ők sem bánják, mert a meglévő pár oldal igen soványka. Itt már csak a fanfic-történeteknek maradna tér, de az már nem lenne az igazi.''

Tolkien.hu-ról. Garaboncias erről pontosabban van valami bővebb info miről is szólt volna? Nagyon érdekelne ez az új homály dolog még, ha a mester nem érzett benne elég kraftot nagyon kíváncsi lennék mik lettek volna az elképzelései.

Az a csonka írás, amely megszületett belőle, megjelent a HoME-ban (XII. kötet: The Peoples of Middle-earth), tehát hozzáférhető. Eldarion király (Elessar király fia) idején játszódik Gondorban, amikor is a gyerekek "orkosat" játszanak, egy "Dark Tree" nevű gonosz kultusz van terjedőben, és egy Herumor nevű titokzatos figura keveri a sza...(mócalekvárt).

Blade

Blade

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 64 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2017.03.02, 15:20

''A Gyűrűk Ura utáni időszak is elvi lehetőség, de ehhez már tényleg nincsen szinte semmilyen komolyabb tolkieni támpont. A The New Shadow (Egy új Homály) című könyv sohasem készült el, mert Tolkien belátta, hogy nincs benne elég kraft, és ami megíródott belőle, az is olyan kötetekben jelent meg, amelynek a jogaival a stúdiók nem rendelkeznek (és a professzor leveleiben található negyedkori utalások jogaival sem). Ezt talán még ők sem bánják, mert a meglévő pár oldal igen soványka. Itt már csak a fanfic-történeteknek maradna tér, de az már nem lenne az igazi.''

Tolkien.hu-ról. Garaboncias erről pontosabban van valami bővebb info miről is szólt volna? Nagyon érdekelne ez az új homály dolog még, ha a mester nem érzett benne elég kraftot nagyon kíváncsi lennék mik lettek volna az elképzelései.

Blade

Blade

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 64 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2017.02.23, 21:53

Van itt annyi könyv mint égen a csillag. Én már azzal megelégednék, ha Tolkien meséit, Bombadil Toma kalandjait kiadnák meg a többit ami már nagyon régen jelent meg, és nem lehet beszerezni mert elfogyott. 

Garaboncias

Garaboncias

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 369 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2017.02.23, 21:26

Én még nem tartom magam rajongónak, de  érdekel így biztos megvenném.

Garaboncias: Az a 13. Index kötet mi lenne pontosan?

Név- és tárgymutató a 12 kötethez. 6 évvel a 12. kötet után jelent meg.

Ha jól látom, ennél az amazonon kapható példánynál ez is önmagában 400 oldalas:

https://www.amazon.com/History-Middle-Earth-Index-Christopher-Tolkien/dp/0007137435

Blade

Blade

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 64 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2017.02.23, 21:15

Én még nem tartom magam rajongónak, de  érdekel így biztos megvenném.

Garaboncias: Az a 13. Index kötet mi lenne pontosan?

Módosította Blade: 2017.02.23, 21:18

scaurus

scaurus

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 566 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.02.22, 22:39

Nekem volt szerencsém néhány angol kötethez.
Hát, izé.
Elég erős "csináljunk pénzt a semmiből" szaguk volt.
Korábbi verziók, töredékek, csomó érdektelen dolog.

A Lays of Beleriand (HoME III) kötetet végigszenvedtem, annyi maradt meg belőle, hogy a noldák a legkorábbi verzióban még gnómok voltak, a Flight of The Noldoli (A noldák futása) eredeti címe Flight of The Gnomes volt.

Én kizártnak tartom, hogy van akkora rajongói "kemény mag", amely képes lenne eltartani a sorozatot.

Jómagam rajongónak tartom magam, de én nem venném meg.

Módosította scaurus: 2017.02.22, 22:40

Garaboncias

Garaboncias

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 369 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2017.02.22, 22:37

Mondjuk, én csak kétszer olvastam végig Az elveszett mesék könyvét magyarul, de mind a kétszer nagyon lassan, vontatottan ment. Azt hiszem, a HoME igazából nem arra való, hogy az elejétől a végéig elolvasd, hanem arra, hogy utánanézz bennük mindannak, ami érdekel. Ebből a szempontból kifejezetten genyóság, hogy a legérdekesebb háttérinfók Középföldéhez és a mitológiához pont az utolsó kötetekben vannak - kicsi az esély, hogy odáig valaha eljutunk. Bár most legalább van rá esély.

Blade

Blade

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 64 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2017.02.22, 22:21

Akkor elnézést úgy látszik mégis felhasználták amit tudtak. :sherlock:  Én azon vagyok ledöbbenve, hogy a 12 kötetből 2 jelent meg magyarul nem is értem, hogy eddig a többi miért nem jelent meg. Egyáltalán ezek angolul mikor jelentek meg? 

1983 és 1996 között. Tehát az eredeti művek megjelenése is eltartott 13 évig. A lefordítási jogokat csak úgy hajlandóak odaadni, ha mind a 12 (+13. kötetnek az Index) kötetet lefordítják, és sorrendben jelentetik meg, másként nem. A világon eddig mindösszesen egyetlen egy nyelven jelent meg fordításban a teljes sorozat: spanyolul. A többi nyelven még csak az első néhány kötetig jutottak. Ha most a magyar vállalkozás sikerrel jár, akkor mi lehetünk a másodikak. :) De ehhez jól kell fogynia az összes kötetnek...

13. Index kötet? Amúgy gondolom azért nem ment tovább a kiadás mert az Elveszett Mesék könyvével nem jártak sikerrel, de ha máshogy javíts ki, ha tévedek. Mondjuk nehezemre esiik elhinni, hogy nem volt jövedelmező eléggé masszív olvasmány lehet akkor.

Módosította Blade: 2017.02.22, 22:22

Garaboncias

Garaboncias

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 369 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2017.02.22, 20:15

Gondolom, ha lefordítanák, akkor az MTT-sek rávetnék magukat, mint gyöngytyúk a takonyra, meg azért akadnak rajtuk kívül is, aki Tolkient műveit szeretik. :nos:

Nézd, eddig két magyar kiadó is próbálkozott (Holló és Társa, Cartaphilus), és mindkettő megakadt Az elveszett mesék könyve I--II. kiadása után.

Szóval nem olyan jó üzlet ez... a HoME kötetei nem bestsellerek, nagyon nehéz olvasmányok, nehezen emészthetőek a többi Tolkien-könyvhöz képest.

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 5891 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.02.22, 20:07

Gondolom, ha lefordítanák, akkor az MTT-sek rávetnék magukat, mint gyöngytyúk a takonyra, meg azért akadnak rajtuk kívül is, aki Tolkient műveit szeretik. :nos:

Garaboncias

Garaboncias

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 369 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2017.02.22, 20:01

Akkor elnézést úgy látszik mégis felhasználták amit tudtak. :sherlock:  Én azon vagyok ledöbbenve, hogy a 12 kötetből 2 jelent meg magyarul nem is értem, hogy eddig a többi miért nem jelent meg. Egyáltalán ezek angolul mikor jelentek meg? 

1983 és 1996 között. Tehát az eredeti művek megjelenése is eltartott 13 évig. A lefordítási jogokat csak úgy hajlandóak odaadni, ha mind a 12 (+13. kötetnek az Index) kötetet lefordítják, és sorrendben jelentetik meg, másként nem. A világon eddig mindösszesen egyetlen egy nyelven jelent meg fordításban a teljes sorozat: spanyolul. A többi nyelven még csak az első néhány kötetig jutottak. Ha most a magyar vállalkozás sikerrel jár, akkor mi lehetünk a másodikak. :) De ehhez jól kell fogynia az összes kötetnek...

Blade

Blade

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 64 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2017.02.22, 18:53

Garaboncias

Garaboncias

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 369 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2017.02.22, 18:26

Én úgy emlékszem, hogy kimaradt a 3 könyv, de lehet most csak erre a szövegre emlékszem amit írtam nincs most nálam az a baj. De a lényeg, hogy újra kiadják majd remélhetőleg minél hamarabb.

Kikerestem:

"A könyv e fordítás alapjául szolgáló kiadásának készítése idején a tolkieni mitológia majdnem teljes  tartalmát bemutató „The History of the Middle-earth” sorozatnak még csak az első kilenc kötete jelent meg, ezért a szerző a szövegben a X., XI. és XII. kötetekben szereplő ismereteket nem használta fel. A fordításnál viszont lehetőségeinkhez mérten igyekeztünk figyelembe venni ezeknek a köteteknek a tartalmát is, és a szükséges esetekben külön jegyzetekben jeleztük a kiegészítő információkat."

Hogy mikor adják ki újra, jó kérdés. Évek óta nem lehet már sehol sem kapni, tehát hiánycikk, ezért megérné nekik minél hamarabb. Elvileg akár már idén is megjelenhet, de láttunk már karón varjút (craban-t).

Ha a terminológiai-lektorálási feladatokkal időben végzünk a Magyar Tolkien Társaságnál (rajta vagyunk az ügyön), akkor szerintem még az idén több minden is megjelenhet. :sug:

• Orastes kedvelte ezt

Blade

Blade

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 64 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2017.02.22, 18:18

Én úgy emlékszem, hogy kimaradt a 3 könyv, de lehet most csak erre a szövegre emlékszem amit írtam nincs most nálam az a baj. De a lényeg, hogy újra kiadják majd remélhetőleg minél hamarabb.

Módosította Blade: 2017.02.22, 18:19

Garaboncias

Garaboncias

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 369 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2017.02.22, 18:06

Nekem megvan tényleg hasznos könyv, de nagyon mélyen még nem ástam bele magam mivel elsőnek a regényekkel végezzek. 

Az nagyon remek, ha kiadják mert az elején azt hiszem az Előszóban írják, hogy ez se teljes, és pontos mert mikor készítették a The History Middle-earth-ból még 9 könyv jelent meg,és a maradék 3 kimaradt. Szóval ez egy külön jó hír bár nem bánom, hogy megvan. Kb. lehet sejteni, hogy ez évbe vagy jövő év?

A maradék három könyv kiegészítő információit már az első magyar kiadásnál igyekeztek a fordítók külön jegyzetekben jelezni (legalább is Tamás ezt írta az Előszó a magyar kiadáshoz részben, de nem ellenőriztem le), szóval elvileg azok benne vannak már. Azt nem tudom, hogy az újabb magyar kiadás esetén hozzáigazítják-e a magyar szöveget az angol eredeti harmadik kiadáshoz (2001.), vagy sem.

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]