Ugrás tartalomhoz

Fotó

Mozaikmágia, mágiaelmélet, varázslók, varázslatok

• Válasz írásához lépj be
4480 hozzászólás érkezett eddig

Krynn

Krynn

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1190 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.07.10, 15:54

morgorito,

Szerintem ettől még nem kell, hogy low magic irányba menjen el a világ. Jelenleg is van egy irányelv, hogy varázstárgyat kb. a mana pont költség * 1,5 arany áron lehet megvenni a világban (ha egyáltalán árulják). Ha kiderül, hogy ennek az árnak egy része az alapanyagok költségét fedi, akkor relatíve hosszabb távon térül meg, hogy valaki beiratkozott egy varázsló képzésre sok aranyért, mert minden ilyen bizniszen kisebb a haszna - mondjuk a 100 aranyas kardon csak 65 arany. Emiatt még nyugodtan lehet ugyanannyi varázsló, varázstárgy, stb. A fő változás, hogy a varázsló és partija nem lesz fullon varázstárgyakkal, ahogy egy ékszerész sem jár talpig gyémántban/aranyban.

Szerintem az elhasználódást Cundior kifejezetten a varázskörökre értette, nem a rúnamágikus tárgyakra. A karbantartással/ elhasználódással annyi a gondom, hogy plusz könyvelést igényel, amit el akarnék kerülni.

Dronner,

A mestermágia hangulatos az ÚT-ben, de nem volt eléggé kibontva, hogy használni tudjam. Bár régen olvastam, de nem emlékszem, hogy korrekt szabályok/példák lettek volna rá, hogy be tudjam illeszteni a játékba plusz munka nélkül. Ha jól megírja valaki, akkor lehet, hogy megoldja a problémát, eléggé nyitva van hozzá a dolog, viszont pont emiatt nem ad nekem kapaszkodót a hozzáírás nélkül.

Módosította Krynn: 2019.07.10, 15:57

Dronner

Dronner

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5414 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.07.09, 07:51

Talán megoldást jelenthet, ha az Új Tekercsek mágiaformáit is bevonjuk. Ott ugyebár van mestermágia és szimbólummágia (többek közt). Pl. permanens varázstárgyat lehetne mestermágiával készíteni (ekkor ugyebár maga a tárgy készítője a varázshasználó, amihez magas szintű képzettség kell az adott tárgy készítéséhez, és lehet még azzal nehezíteni, hogy az elkészítési idő a normál időigény x-szerese.

Szimbólummágiával (rúnamágiával) lehet gyorsan varázstárgyat készíteni hétköznapi tárgyakból is, de azok "töltetesek", és leginkább 1 töltettel rendelkeznek (esetle  készítő varázshasználó Tsz-nek megfelelő számú töltettel).

morgorito

morgorito

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 344 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.07.08, 17:11

Krynn, mi a játékosok által gyártott gyógyitalra bevezettük a kalandonként legfeljebb 1 / karakter szabályt. Persze venni lehet aranyból.

A rúnamágia költségének megemelése jó ötlet, esetleg ezt össze lehetne vonni egy, az eredeti témát érintő elhasználódási szabállyal. Például (teljesen hasraütés szerű számokkal) 1 arany / mana lenne az ára az "átlagos" anyagoknak, amik kibírnak X használatot (10-et, 20-at, nem tudom), aztán több aranyért, strapabíróbb alapanyagokhoz lehetne hozzájutni, mondjuk 1.5 arany már 2X alkalat kibírót.

Persze ez csak a játékosok által gyártottra vonatkozna, tehát egy legendás ókyr varázstárgyat nem kéne kukázni egy hét után.

Én gyorsan hozzáfűznék pár dolgot, ha szabad.

Első az lenne, hogy ez egy jó ár -ha- az UTK bevételi skálájához viszonyítunk. Viszont az rohadtul fontos, hogy ne inflálódjon az arany. Mert ez nem sokat ér ha a parti kap 300 aranyat kalandonként.

Második az lenne, hogy ez eléggé low-magic irányba tolná el Ynevet. Ami nem gáz, mert pl. mi is így szeretünk játszani, de az tépheti a száját (és gyorsan megjegyezném, hogy a saját szemszögéből teljesen jogosan) akinél azért ez nem így van.

Harmadik meg az lenne, hogy ez nagyon jó a fix varázslatot használó dolgokhoz, de azért a páncélnál/kardnál nekem picit számítógépes játék íze van a "még 30 csapásnyi mágia van benne, aztán lemerülnek". Meg má' ha megdolgozott valaki érte (még akkor is ha nem ókyr) akkor nem olyan vicces elvenni. Szerintem legalábbis.

Szerintem korábban volt, de a rúnamágia szintjéhez kötött max. mana limit se lenne rossz ötlet. Márha nem rohangál mindenki ötödik fokkal, persze. Az meg egy emelt ár szerintem elég lehet. Esetleg legyen költsége a "karbantartásnak" is, amit mondjuk nem végezhet csak varázsló  és kovács együtt (márha az, teszem azt rúnakard/rúnapáncél). 

Szóval, legyen ára a dolognak, nehéz legyen elkészíteni, karban kelljen tartani, de jutalomnak mégis legyen jutalom. 

Cundior

Cundior

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 583 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.07.08, 16:35

Krynn, mi a játékosok által gyártott gyógyitalra bevezettük a kalandonként legfeljebb 1 / karakter szabályt. Persze venni lehet aranyból.

A rúnamágia költségének megemelése jó ötlet, esetleg ezt össze lehetne vonni egy, az eredeti témát érintő elhasználódási szabállyal. Például (teljesen hasraütés szerű számokkal) 1 arany / mana lenne az ára az "átlagos" anyagoknak, amik kibírnak X használatot (10-et, 20-at, nem tudom), aztán több aranyért, strapabíróbb alapanyagokhoz lehetne hozzájutni, mondjuk 1.5 arany már 2X alkalat kibírót.

Persze ez csak a játékosok által gyártottra vonatkozna, tehát egy legendás ókyr varázstárgyat nem kéne kukázni egy hét után.

Krynn

Krynn

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1190 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.07.08, 12:02

Én a varázstárgy készítést teljesen kivenném a játékos karakaterek hatásköréből, és/vagy jelentősen megnövelném a készítés költségét. Mondjuk a rúnák felírásához speciális tintára/tinktúrára van szükség, ami manapontonként 1 aranyba kerül. Az enélkül felrajzolt jelek egy nap alatt elvesztik erejüket. Persze tesztelni kéne a dolgot, de az semmiképpen sem működik, hogy pl. a parti harcosa vesz egy varázskardot 100 aranyért, vagy a parti varázslója csinál neki egyet ingyen. Felborítja teljesen az erőegyensúlyt. Már alacsony szinten a pap/boszorkány végtelen gyógyitala eléggé tervezhetetlenné teszi a kalandokat, magas szinten tovább romlik a helyzet. 

Ezzel egy időben a drágakőmágiát olcsóbbá tenném (mmint a szükséges kövek árát), mert jelenleg teljesen súlytalan, pedig az ötlet amúgy jó. Tök fílinges volna, ha elterjedtebb lenne a világban.

Módosította Krynn: 2019.07.08, 12:02

morgorito

morgorito

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 344 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.07.05, 20:13

Cundior:

Nemtom, én a mágikus kifáradás szabályát sose éreztem használhatónak. Lehet, hogy az ötleted értelmet hoz egy szvsz értelmetlen szabályba, szóval :sor:

A konkrét felvetések kapcsán a gondom a következő:

:nos:  a mágikus kifáradás szabályát nem mágiahasználók esetében hogyan gondolod megvalósítani? Az egy dolog, hogy a varázsló magának készít egy varázstárgyat, de másnak is készíthet, és akkor nem ő a viselő. Akkor ki fárad le?

:nos:  a másik felvetés meg visszahozza a korábbi kérdésemet: mi történik, ha egy varázsjel "fárad"? Akár a "kifáradás" akár az idő vasfoga miatt romlik az állaga, akkor hogyan hat ki ez a működésére?

Egyébkánt az "ingyen varázstárgyas" varázsló nem varázsló specifikus, gyak. bármelyik kaszt gyak. ingyen készít varázstárgyat, mert mire releváns lesz, a elkészítési ár valójában mintha nem is lenne. Különösen vicces  a hatalom amulettje, ami szembeköpi a mágiaelméleti koherenciát. mert 2e értékű rubintban (ebben benne van a foglalat és a lánc költsége is)  korlátlan mp-t tudsz tárolni ami a drágakőmágia olyan szintű kiherélése, hogy....

Kicsit off, de az UTK-ban legalábbis a BM kasztot és a boszorkányokat megfogja, mert ugye akkor nem lehet a Hatalom Italával naponta többször kilőni a teljes manát ÉS még ha van pszíd azzal is töltekezni (ami meg úgyis lesz, mert az UTK-ban pszí nélküli élet mágiatagadás/hitből adódó védelem nélkül nehéz). Varázslónál nem jön fel annyira, kivéve godoni pszível talán. 

Egy harcban pedig még max. állóképességgel se tudod többször átlépni a limitet (minimum fél óra).

ON:

Tudom, hogy nem feltétlen illik a világképbe, de én a havi max X (legyen öt) akármilyen varázstárgy készítését + Y jelentős értékű mágikus komponens (annyi ami a világban még JK-nak is sok pénz) + Z lényeges elkészítési idővel (arányosan a belefektetett manapontokkal) már nem érzem olyan vészesnek a dolgot.

Persze ez gondolom sokaknak meg túl low magic lenne. De azért bedobom hátha.

A felvetés egyébként érdekes, de nem nagyon tudok hozzátenni. Ha esetleg kikristályosodik a vége, az érdekelne egy akár összeszedett "szabályszerű" formában. 

Cundior

Cundior

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 583 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.07.05, 14:44

Dronner, hát igen, ez még csak ötlet szintjén van "kész".

1. Elvileg mindenkinek van mágikus kifáradása, ami ugye 25 Mp / szint. Ha a harcos használ mágikus tárgyakat, végülis ez hatással lehet az ő szervezetére is, őt is kimerítheti. Nyilván ez kicsit hülyén hangzik, az egész dolog inkább játéktechnikai célzatú, mint reális, de akár egy 6. szintű harcosra is ránehezedhet a magán hordott 150+ Mp tömegű varázstárgyak súlya. Ez szerintem lehetne univerzális varázstárgykorlán mindenkinél, kaszttól függetlenül, a "varázstárgy manatorzítása által testre gyakorolt hatásként", vagy bármi más bla, bla magyarázatával. Aztán, ha ezt túllépi, a manaháló nagy méretű befolyásolását már nem bírja a szervezete és sebződik.

2. Szerintem akkor a rajzolatok bizonyos (leggyengébb pontjai) egyszerűen "kiégnek", és vagy rögtön, vagy akár idővel a mágia megszűnik működni, de egy rúnamágiában jártas megjavíthatja, mint a kovács az elhasználódott páncélt.

Például: Egy rajzolatnak annyi STP-je van, ahány manából készült, miután belép a "mágikus kifáradás" (mert mondjuk a készítője 8. szintű volt, ezért 200 manát bír a jel felhasználni X óra alatt - vagy származhat máshonnan is a kifáradás mértéke, mondjuk az E-t is lehet valamilyen módon megfeleltetni a Tsz-el, ezt nem tudom - de a lényeg), a rajzolat elérve a példa 200 manás felhasználását elkezd ségülni a kifáradás szabálya szerint, csak ugye STP-t veszít, nem Fp-t.

Innentől lehet az, hogy amennyit veszít, annyi % esélyel nem működik, ha kell (63 manás rajzolat az 63 STP, vesztett 14-et, mert átlépte a mennyiséget amit bír, innentől 78% az esélye, hogy legközelebb működik, és 22%-hogy nem), aztán értelemszerűen a végén már 0%. Esetleg a maradék STP-jéből (mint mana) származhatna egy új kifáradás érték is, az előző példánál maradva, ha lement 50%-ra egy túlterhelés miatt, már csak 100 manát bír, és nem 200-at.

Javítani meg képzettségoróba, manavisszatöltés, újrarajzolás, ez talán már a könnyű része. Lehet éppség % alapján módosító, akármi.

Módosította Cundior: 2019.07.05, 14:45

Dronner

Dronner

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5414 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.07.05, 12:25

Cundior:

Nemtom, én a mágikus kifáradás szabályát sose éreztem használhatónak. Lehet, hogy az ötleted értelmet hoz egy szvsz értelmetlen szabályba, szóval :sor:

A konkrét felvetések kapcsán a gondom a következő:

:nos:  a mágikus kifáradás szabályát nem mágiahasználók esetében hogyan gondolod megvalósítani? Az egy dolog, hogy a varázsló magának készít egy varázstárgyat, de másnak is készíthet, és akkor nem ő a viselő. Akkor ki fárad le?

:nos:  a másik felvetés meg visszahozza a korábbi kérdésemet: mi történik, ha egy varázsjel "fárad"? Akár a "kifáradás" akár az idő vasfoga miatt romlik az állaga, akkor hogyan hat ki ez a működésére?

Egyébkánt az "ingyen varázstárgyas" varázsló nem varázsló specifikus, gyak. bármelyik kaszt gyak. ingyen készít varázstárgyat, mert mire releváns lesz, a elkészítési ár valójában mintha nem is lenne. Különösen vicces  a hatalom amulettje, ami szembeköpi a mágiaelméleti koherenciát. mert 2e értékű rubintban (ebben benne van a foglalat és a lánc költsége is)  korlátlan mp-t tudsz tárolni ami a drágakőmágia olyan szintű kiherélése, hogy....

Cundior

Cundior

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 583 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.07.05, 11:07

Dronner, egy kicsit távolabbról indulva neki a kérdésnek, gondolkodtam azon, milyen módon lehetne korlátozni a varázslók varázstárgyait, és felmerült bennem egy ötlet, ami szerintem ezt a kérdést is érinthetné.

Alapvetően ugye az a probléma, hogy (főleg ÚTK-ban) a varázsló teljesen ingyen elkészíti a láthatatlannátévő, légiessé tévő, teleportáló, elemi erő aurafeltevő, ...stb. varázstárgyait, és innentől kezdve ezeket a varázslatokat gyakorlatilag ingyen megidézi, korlátlan alkalommal. Hasonló a "probléma" a különféle varázsjelekkel, amiket említettél. A problémát sok módon próbáltuk már megoldani, de egyik sem volt igazán használható, mert minden esetben új szabályt hoztunk létre, hasraütés szerű számokkal. Például varázstárgyak 10 Mp-nként csökkentik a varázsló Max. Mp-jét 1-el. Ezekkel a megoldásokkal az a baj, hogy játéktechnikailag nem passzolnak a rendszerbe, és ezért a mennyiségek önkényesek, és mindenki szerint mások.

Bár mágiaelméleti szempontból nehéz megmagyarázni, de pusztán játéktechnikailag, mi lenne szerinted / szerintetek, ha egy létező szabályt használnánk erre, mégpedig a mágikus kifáradást?

Ha varázstárgyból idézel meg egy varázslatot, vagy aktívan tartasz magadon aurákat, vagy bármi, azt megteheted, de a varázslat költsége (esetleg a varázstárgy alkotás költségének egész!!!) levonódik a kifáradásodból. Ez már elgondolkodtatná a varázslót, hogy mi éri meg, és nem a szimpatikus fenyegetés, vagy valami sánta pontlevonásos büntetés miatt.

Ez az egyik, a témától amúgy eltérő kérdésem, bocsánat érte, de amiért eszembe jutott, ezt fel lehetne használni a varázsjeleknél is. Mert ugye elvileg azok is feltöltődnek a manahálóból, ami idő és energia, aztán azok is "varázsolnak", mi van, ha ezért ők is "ki tunak fáradni", csak nem az elméjük, testük, hanem a vonalaik töltődnek túl? Nem tudom mi alapján lehetne a számokat meghatározni (ez kicsit hasonló probléma, mint amit korábban épp én hoztam fel), de úgy képzelem, hogy X idő alatt, Y mennyiségű manát tudnak feldolgozni / kinyerni a manahálóból és aztán felhasználni, ha szükség okán ezen felül erőltetik őket, károsodhatnak, SPT-t veszthetnek (mint a karakter Fp-t a kifáradásnál) ami idővel a végleges károsodásukhoz vezetne.

Mit szóltok mind két dologhoz?

Dronner

Dronner

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5414 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.07.05, 09:23

Nagy a csend.

Én KLM megoldására várok...

Akkor, hogy kavarjak rajta: ha behozzuk az ÚT mágiaformáit (mestermágia, szimbólummágia, drágakőmágia, demonológia) akkor az mennyire kavarja meg a helyzetet? Pl. demonológiában/drágakőmágiában/mestermágiában van pl. a védő varázsköröknek megfelelője szerintetek?

Dallasz

Dallasz

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2370 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.07.05, 06:19

Nagy a csend.

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 11628 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.06.21, 07:56

Tehát a kérdésem az, hogy milyen jó megoldási javaslatotok/elképzelésetek van a kérdéskör kezelésére? :otlet:

Kódex alapon közelítem meg, a mágiát manafókusz tartja egyben, ráadásul minél erősebb, annál inkább önálló (annyira nem, hogy kódexes "lyuk a szöveten" legyenek), de kell neki a fizikai "horgony" - varázsjelek, körbe hordott kisebb-nagyobb kövek, stb.

Egy "elég erős" mágia gyengébben bár, de megmaradhat, ha ezt a fizikai horgonyt megsemmisítik, esetleg megpróbálja újra is alkotni, de ha pótolják, akkor újjárendeződik.

Ha még pár napig tudok rágódni a dolgon, talán megírom a rendszer-részét is.

Dallasz

Dallasz

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2370 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.06.20, 10:03

Támogatja a rendszer?

Dallasz... Ismerjük egymást vagy 15 éve itt a fórumon. Ha felvetek egy témát, 99%, hogy nincs rá megfelelő/egyértelmű vagy egyáltalán szabály, mert a hozzászólók 99%-a fejből vágja az összes apróbetűt is valamennyi szabálykönyv-derivációra vonatkozóan, tehát ilyenkor a kreatív éneteket szólítom meg, nem szabálykönyv-idézetekben érzek hiányt.  :nod:

Ami szabályok vannak, azok következetlenek/ostobák ideértve a KLM által felvetett varázsjel-megtöréses szabályokat is.

Tehát a kérdésem az, hogy milyen jó megoldási javaslatotok/elképzelésetek van a kérdéskör kezelésére? :otlet:

Én külön választanám az alábbi kategóriákat:

- Vajákosok: egyszerű rajzolat, fohász valamiféle szellemhez, elfeledett istenhez és áldozat (pár csepp vér, bor, csont akármi. Hatás: gyenge és egyszerre egy kategóriára vonatkozik (pl. rágcsálók, rovarok ellen). Hatóidő: kb. egy évszak, jó esetben. Karbantartás: a lakók naponta fohászkodnak, amikor az áldozat eltűnik a rajzolat megújítandó. Ár: kb. 2 tyúk (mondjuk) Hatásterület: egy kisebb ház, ajtó, ablak.

- Tapasztalati mágia (bárd1, bm, boszorkány): rajzolat, fohász valamiféle szellemhez, kevésbé ismert istenhez és áldozat (lásd előző pont). Hatás: változó, ugyanúgy kisebb védő rágcsálók ellen, szerencse egyszerű befolyásolása, ártó szándékra figyelmeztetés stb..  Hatóidő kb. egy év. Ára: 1 heti átlagos vendéglátás (mondjuk). Hatásterület: normál ház

- Szakrális mágia (bárd2, papok): ima, áldás, a rajzolat fő alkotóeleme az isten szimbóluma, valamilyen ceremónia. Hatás: összetett is lehet, inkább vallási célú. Hatóidő, erősség: változó, a szertartás hosszától, az egyházi személy hitétől/hatalmától függően. Ára: 1-3 heti minőségi vendéglátás, adomány. Hatásterület: nagyobb nemesi házak.

- varázslói mágia: permanens, karbantartás szerintem nincs, amíg valami meg nem zavarja a működést. Területileg legkisebb. Hatás: erős Ár: változó,akár több éves minőségi vendéglátás.

Megtörés: első két kategóriánál a rajzolat megszüntetése, áldozat kidobása után pár nappal a hatás megszűnik. Szakrális mágia esetén másik szertartással megszüntethető, vagy normál úton kimeríthető.

Varázsló esetén ha a rajzolat a manahálóból nyeri a fenntartáshoz szükséges energiát, akkor megfelelő helyen megszakítva nem fog hatni, javítással újra üzembe helyezhető. Nem hiszem, hogy átlagember képes lenne rá, a rajzolat készítő egyedivé teheti és csapdát is építhet bele. 

1-3: képzettségpróba nehézségi szintekkel, 4.: csak felkészülés.

Módosította Dallasz: 2019.06.20, 10:06

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 11628 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.06.20, 09:25

@Dallasz és Zónajel
És a rajzolatok jelentős részét olyanok hozzák létre, akiknek nincs Zóna varázsjele.

Igen, ennek így kellene lennie. Támogatja a rendszer?

Igen. ;)

Dronner

Dronner

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5414 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.06.20, 08:53

Támogatja a rendszer?

Dallasz... Ismerjük egymást vagy 15 éve itt a fórumon. Ha felvetek egy témát, 99%, hogy nincs rá megfelelő/egyértelmű vagy egyáltalán szabály, mert a hozzászólók 99%-a fejből vágja az összes apróbetűt is valamennyi szabálykönyv-derivációra vonatkozóan, tehát ilyenkor a kreatív éneteket szólítom meg, nem szabálykönyv-idézetekben érzek hiányt.  :nod:

Ami szabályok vannak, azok következetlenek/ostobák ideértve a KLM által felvetett varázsjel-megtöréses szabályokat is.

Dallasz

Dallasz

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2370 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.06.20, 07:20

@Dallasz és Zónajel
És a rajzolatok jelentős részét olyanok hozzák létre, akiknek nincs Zóna varázsjele.

Igen, ennek így kellene lennie. Támogatja a rendszer?

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 11628 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.06.19, 21:59

@Dallasz és Zónajel

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 11628 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.06.19, 21:57

Ez a mágikus rajzolatok karbantartása bizgerálja a fantáziámat. Miért kell karbantartani őket és mit jelent ez a gyakorlatban? Ti hogy képzelitek el, és milyen játéktechnikai megvalósítást látnátok megfelelőnek?

Itt ugye azzal kell kezdeni, milyen szabályokat tartunk mérvadónak egy működő rajzolat megszakításának esetére?

Dallasz

Dallasz

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2370 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.06.19, 19:25

"Másrészt: szerintem sokkal ésszerűbb lenne, ha a pl. Zónajel lefogna 5 Mp-t a varázsló kapacitásából (cserébe a kapott előnyökért)."    

Ez már egy másik téma. Maradunk az előző felvetésnél?

Nem értek egyet. A felvetés a rajzolatok karbantartását vetette fel, a Zónajel is rajzolat, nem igényel karbantartást. Tehát ha áldoz a mágiahasználó a kapacitásából, akkor növelni tudja a mágikus rajzolata hatóidejét (és egyben korlátozza a saját hatékonyságát). Ezzel magyarázhatóvá tenné:

- miért nem lehet tele Ynev permanens mágikus rajzolatokkal,

- miért jó a házi mágiahasználó,

- miért nem rohangál szabadon sok mágiahasználó.

Ez akkor jó, ha a nem kötjük képzettségpróbához a rajzolat elkészítését (ETK szabály szerint).

Ha a kérdést vizsgálom, akkor szerintem kell egy képzettségpróba, egy célszám és megkapod a rajzolat periódusát. Ebben az a nehézség, hogy olyan kérdéseket is felvet, hogy a rajzolat akkor úgy kezd el viselkedni, mint egy lyukas gumi? Képzettségpróbával ellenőrizhető a rajzolat hatásfoka? Milyen képzettségpróbához kötöm a javítást?

irgumburgum

irgumburgum

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 274 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.06.19, 13:42

"Másrészt: szerintem sokkal ésszerűbb lenne, ha a pl. Zónajel lefogna 5 Mp-t a varázsló kapacitásából (cserébe a kapott előnyökért)."    

Ez már egy másik téma. Maradunk az előző felvetésnél?

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]