Ugrás tartalomhoz

Fotó

Mozaikmágia, mágiaelmélet, varázslók, varázslatok

• Válasz írásához lépj be
4079 hozzászólás érkezett eddig

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 10904 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.12.06, 12:58

GA erre azt mondta, hogy sajnos nem jutott Kornya kvalitású író Pyarronra, hogy jobban artikulált képet fessen róla. (Amúgy GA elég sok szilánkot tett hozzá Doranhoz is, Pyarronhoz is, szóval pár be- és kimenet megvan ahhoz a "fekete dobozhoz".)

Biztos sok szilánkot hozzá tett a munkássága, csak közben ezzel nagyságrenddel többet el is vett tartalmi, de főként alkotói szinten. 

Hmmm....?

Gkar

Gkar

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 309 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.12.06, 12:45

Az említett szerzők szerint nem is Krán volt, csak pár külsőszélsőmucsai haduracska ezért Krán többsége nem is tud a Dúlásról.

GA erre azt mondta, hogy sajnos nem jutott Kornya kvalitású író Pyarronra, hogy jobban artikulált képet fessen róla. (Amúgy GA elég sok szilánkot tett hozzá Doranhoz is, Pyarronhoz is, szóval pár be- és kimenet megvan ahhoz a "fekete dobozhoz".)

Aha akkor most ez az új "kánon"? Én még leragadtam az egykori kyel helytartóból lett k13-ak egyike vs mostani kyel helytartón, a tudás gyűjtő rayvanhuuron (aki (ős)sárkány), a dúlás értelmetlensége miatt lecserélt shackalloron (valami vérívó bajvívó nőre). Értem már akkor ezt a "visszavétel" dolgot.

Biztos sok szilánkot hozzá tett a munkássága, csak közben ezzel nagyságrenddel többet el is vett tartalmi, de főként alkotói szinten. 

"Nem csak" : Neked valójában a szerzőkkel van vitád. Javaslom keresd fel a hivatalos fórumot. Biztos megértőek lesznek.

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 10904 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.12.06, 10:25

KLM:
 Így a "mert csak" szerintem nem jó következtetés. A boszorkányerőd urai nagy hatalommal rendelkeznek de a sok szokás meg hagyomány  és kyr baromság gúzsba köti őket.

Tehát a daumiri brancs nem csinál "lényegében semmit" illetve amikor csináltak, akkor a hagyományok ill. az "emberi ésszel felfoghatatlan hosszú távú terveik" megakadályozták. De ez nem a "mert csak" kategória? :gyagya:

Ediomad mélyén élőket nem érdekli a külvilág emiatt nem is foglalkoznak vele.

Mert csak. :gyagya: 

Lássuk be, ha képesek lennének úgy átalakítani Ynevet, mint az Opálhajós, akkor nem rég megtették volna, hogy ne egymás ülepében kelljen élniük?

[background=#f7f7f7] Kránt viszont érdekli és időnként be is dönti vagy jobb belátásra téríti a neki nem tetsző hatalmakat. [/background]
[background=#f7f7f7]Az általad említett szerzők voltak akik a leghangosabb képviselői voltak az "ynevnek csak irodalmi vetülete van" baromságnak.  Néha még engem is meglep micsoda erő volt a brand-ben, hogy a hozzájuk hasonló gáncsoskodókkal is eddig húzta. (idén nulla megjelenés, persze csak a nyomda miatt, de a jövő év eleje az erős lesz) [/background]

Az említett szerzők szerint nem is Krán volt, csak pár külsőszélsőmucsai haduracska ezért Krán többsége nem is tud a Dúlásról.

(OFF)Ez egyébként nem "haverság", csak pártatlan (vagy legalábbis annak illúziójával próbálkozó :P ) értékítélet.(/OFF)

Gkar

Gkar

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 309 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.12.06, 08:56

KLM:
Lényegében nem csináltak semmit, és bukták is emiatt a zh-t,  a jelhordozós mániájuk miatt ... A vadkanra meg ráfogták hogy miatta bukott el a háború. Így a "mert csak" szerintem nem jó következtetés. A boszorkányerőd urai nagy hatalommal rendelkeznek de a sok szokás meg hagyomány  és kyr baromság gúzsba köti őket. Ediomad mélyén élőket nem érdekli a külvilág emiatt nem is foglalkoznak vele. Kránt viszont érdekli és időnként be is dönti vagy jobb belátásra téríti a neki nem tetsző hatalmakat. 

Az általad említett szerzők voltak akik a leghangosabb képviselői voltak az "ynevnek csak irodalmi vetülete van" baromságnak.  Néha még engem is meglep micsoda erő volt a brand-ben, hogy a hozzájuk hasonló gáncsoskodókkal is eddig húzta. (idén nulla megjelenés, persze csak a nyomda miatt, de a jövő év eleje az erős lesz) 

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 10904 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.12.05, 10:21

KLM:
Én nem érzem szükségesnek ezt a "visszavétel" dolgot. a 2 terület "hű de" erős "vezetői" "hű de" passzívak is. 

Nekem ezzel két bajom van:

1, Nem passzívak, Rosannát "odaporszívózták" Daumyr elő, hogy letűzgolyózzák (csak aztán mikor rájöttek, hogy az egyébként detektálhatatlan Gorduin is a fedélzeten van, akkor inkább hagyták menni - ÉL), tehát időnként a legmagasabb szinten odateszik magukat, hogy egy-egy Vörös Hadurat vagy hasonlót elintézzenek.

2, Ediomad le tudnák lökni a másik két holdat is, de nem teszik, mert csak. A toroni Hatalmasok le tudnák radírozni Dorant, de nem teszik mert csak. Krán meg aztán mindenkit le tudna nyomni, de ők sem teszik, mert csak.

Ez amúgy Lovercraftnál úgy-ahogy bevállt (nekem például nem jött be), de a Mókusban úgy indítani Kiválasztott kalandozót, hogy akármit csinálsz, akárhanyadik szinten NEM GYŐZHETSZ, "mert csak", az nem kicsit öntökönlövés.

(OFF)Az már csak hab a tortán, hogy Kornya például úgy ír, hogy annak nem sok köze van a M* rendszeréhez - túl sok minden van, ami az elképzeléseit könnyedén halomra dönti, más mechanikát adtak közre a S*-ban, mint ami a Krányi Krónikákból kiviláglik, stb.

GA viszont hellyel-közzel tartja magát a rendszerhez, ami nem tiszta neki vagy nem illik az "írói szabadságba", azt meg tudja kerülni - pld a Csepp és Tengerben volt a Karnelian erődnek mágikus védelme, de "apuci" valamelyik menekülő csicskása tönkretette.(/OFF)

@Cundior

Opálmező: vagy a S* írta, vagy a Kráni Krónikák novelláskötetben volt, vagy fórumon, de lehet, hogy mindhárom helyen, hogy az ott bizony az Opálhajó roncsmezeje és szféraanyag (ti. a Satralist körbevevő kristályszférák anyaga).

Manaháló: PPL( vagy PPL2), de talán az ÉL tutajos csatajelenetében is utalnak rá... Az UTK Bestijében meg vannak a manahálóra ható varázsjelek-körök is.

Módosította KLM: 2017.12.05, 10:25

Cundior

Cundior

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 361 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2017.12.05, 08:59

Ezekre az opálmező és manaháló dolgokra nem emlékszem. Hol írtak róluk?

Gkar

Gkar

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 309 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.12.05, 08:26

KLM:
Én nem érzem szükségesnek ezt a "visszavétel" dolgot. a 2 terület "hű de" erős "vezetői" "hű de" passzívak is. Ezzel például tisztában is lehetnek az ÉSZ-ben, talán emiatt sem élnek vissza az esetleges győzelmek adta lehetőséggel. 

Opálhajós:
A harmadik hold a mana hálóra volt hatással nem? Eltűnése miatt ez meggyengült ami csapás volt az od-ot használó fajokra, minél erősebb volt annál jobban megszívta.  

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 10904 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.12.04, 23:55

Orastes, ha jól emlékszem, az Opálhajós a mai Krán területén tevékenykedett. Egész aquír városok energiáját használta föl, hogy a harmadik holdat kitaszítsa, egy nagyobb körpályára késnyszerítse, melynek a következménye az lett, hogy a sárkányok elaludtak, így a szövetségeseiket vesztve meggyengültek az ellenségei, az elfek.

És aztán a hajója darabjai alkotják a shonioni opálmezőt... Szóval nem jött neki össze a "hárompontos landolás".

Cundior

Cundior

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 361 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2017.12.04, 22:41

Orastes, ha jól emlékszem, az Opálhajós a mai Krán területén tevékenykedett. Egész aquír városok energiáját használta föl, hogy a harmadik holdat kitaszítsa, egy nagyobb körpályára késnyszerítse, melynek a következménye az lett, hogy a sárkányok elaludtak, így a szövetségeseiket vesztve meggyengültek az ellenségei, az elfek.

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 5975 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.12.04, 22:19

Lehet hogy már kérdeztem, de erről az Opálhajós nevű valakiről mit lehet tudni? :titok: Nekem olyasmi rémlik, hogy egy aquir volt(?) de nem tudom melyik banda, Krán, vagy Ediomad akikhez közelebb állt? Illetve azt hiszem, ő radírozta le az égről a Fekete Holdat is? (Utóbbiról sincs sok infóm, hogy ez miért volt különleges, illetve miért kellett leszedni? Abba most ne menjünk bele, hogy árapály és gravitációs hatásokat hogyan módosít, ha egy bolygó holdja "leesik" de mindegy :gugye:)

Kaloz

Kaloz

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 872 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.12.04, 21:02

Sphynx: Tévedés, azóta kiderült, hogy az nem is úgy volt. :D

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 10904 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.12.04, 19:41

KLM:

Nem, de nem is én alkottam meg ilyenre a magust. 

Pedig valahol igen pld. meglehetős vehemenciával támadod azt, amikor Toront, Ediomadot (és megkockáztatom Kránt is) valaki "visszaveszi", Doranból (meg Pyarronból, Shadonból) meg kinézi, hogy legalábbis komoly fenyegetést jelent az előzőeknek (és akkor még van pár kevéssé tárgyalt "dzsóker" a pakliban, mint a Smaragdmágusok, dzsennek, stb.

Nekem ui. jobban tetszik az a világkép, hogy több "erőpólus" létezik, ráadásul eleve nehezebb támadni, mint védekezni, tehát nem nagyon tudnak egymással csak úgy (ti. kimegyünk oszt lenyomjuk) szinten mit kezdeni - amikor bejön egy-egy ilyen, akkor az sok évszázados, néha évezredes, sokkarú polipként tervezett rajtaütések piszok szerencsével "egyszerre elég sok bejön" eredménye.

Persze mivel nem egy EVE Online GM szintjén látom át az egészet (ha egyáltalán azt is átlátja valaki), csak fekete dobozokként, amelyeknek ráadásul csak néhány be- és kimenetét ismerem. 

Módosította KLM: 2017.12.04, 19:42

Selmo

Selmo

Lochost kvesztor

• Fórumita
  • 1808 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.12.04, 18:47

Selmo: 
Ez magus. Most komolyan. Boomen "kibontotta" Toront, Dorannal meg senki se foglalkozott (vagy  iszonyat szar lett ). Toron egykori hatalmasainak eltorzult leszármazottjaiból ennek köszönhetően maguk a több (tíz)ezer éves mágusok (+családjaik) lettek, Doranban eközben még mindig a kyr mozaik mágia elveszett darabkáit keresgetik.

A legutóbbi zh-nál ha minden igaz azért nem csináltak semmit, mert a 3/7/3-as formációból 3/6/4 lett.  Ami ugyancsak nagyon hihető magyarázat.

Nem is veszem komolyan ezt az egészet. ;) Hatalmasok, meg 13-ak, akvérok stb. azok azért vannak, mert: "mindég van erősebb kutya, ami jól megtosz, ha úgy akarja, értem?" Így aztán, általában nem is foglalkozunk velük.

Gkar

Gkar

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 309 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.12.04, 18:32

KLM:

Nem, de nem is én alkottam meg ilyenre a magust. Javaslom reklamálj a szerzőknél, ha jól tudom régebben szép eredményeket értél el így :) 

Sphynx

Sphynx

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 901 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.12.04, 18:29

Olvasva ezt, örülök neki hogy a k13 VS fehér páholy harcát már rövidre zárták.

Kaloz

Kaloz

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 872 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.12.04, 18:21

KLM: Vagyis nem biztos? Nahát, micsoda meglepetés! :D
Na, én most pihentetlek egy darabig, mert unom a hisztit, te meg keress fel egy nőgyógyászt, hátha segít rajtad. Pápá.

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 10904 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.12.04, 18:01

(...)

Tehát összefoglalva van 13 hatalmas meg a sleppjük, akik minimum az ő szintükön vannak (de hogy akkor miért ők a Hatalmasok?), akik egyébként már istenek nélkül is csont nélkül ujjászületnek, de nem állítják vissza Kyriát, mert csak. 

De ők is elhullanának az Alsó-Ediomadban lakó szuttyogányokon, akik egyébként az Ötödkorban még hatalmasabbak voltak, de még most is az Opálhajóssal vannak egy szinten, de ők se csinálnak a Negyedkor óta semmit, mert csak.

Logikus.

Gkar

Gkar

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 309 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.12.04, 17:56

Selmo: 
Ez magus. Most komolyan. Boomen "kibontotta" Toront, Dorannal meg senki se foglalkozott (vagy  iszonyat szar lett ). Toron egykori hatalmasainak eltorzult leszármazottjaiból ennek köszönhetően maguk a több (tíz)ezer éves mágusok (+családjaik) lettek, Doranban eközben még mindig a kyr mozaik mágia elveszett darabkáit keresgetik.

A legutóbbi zh-nál ha minden igaz azért nem csináltak semmit, mert a 3/7/3-as formációból 3/6/4 lett.  Ami ugyancsak nagyon hihető magyarázat.

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 10904 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.12.04, 17:48

KLM: Biztos ön ebben? Megjelöljük, mint helyes választ? :D
Francért erőlteti az egyik ezt az új Kyriát, a másik meg a független Északi Szövetséget? Hát nincs jobb dolguk?

Ezért aztán kimennek a hóra és beverik egymás fejét bunkóval, ahogy ezt Kalózka elképzeli :)

Az, hogy a nyertesnek esetleg nem lesz pár száz éve kivárni, míg a veszteségeit újraneveli, mert a világ már nem kétpólusú, mint a Sziklapaktum idején volt, az a menstruáló Kalózkának "hiányos elmélet"...

(A Vörös meg a Fekete hadurak vergődése közben ott van Amhe, Orwella, meg még pár egyéb világvége scenario).

Jaja, unalmas ez. 

Selmo

Selmo

Lochost kvesztor

• Fórumita
  • 1808 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.12.04, 17:00

És akkor rajta kívül van még 12, nagy részük jóval hatalmasabb is. Ráadásul itt nem 13 hatalmasról van szó csak  hanem 13 házról.  Min 50+ fő akik legalább ezen a szinten vannak. Doran vs  Boszorkányerőd nem a kölcsönös megsemmisítéstől való félelem miatt nem következik be hanem mert Toronnak valamiért nem érdeke.

Tehát Új-Kyria vezetőinek valamiért nem érdeke visszaállítani Régi-Kyria dicsőségét, bár erről pofáznak többezer év óta? Fuck logic. Szerintem káosz-metha van a dologban...

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]