Ugrás tartalomhoz

Fotó

Mozaikmágia, mágiaelmélet, varázslók, varázslatok

• Válasz írásához lépj be
5085 hozzászólás érkezett eddig

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 12229 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.05.27, 16:32

Mondjuk a papi Őrző Aura, az MTK-s szerzetes és persze a CX Grimós "defensis" után annyira nem zaklat fel a pyarroni varázslóbot. 

Különösen, hogy elég komolyan számon kell kérni az Élet jellemet és az amúgy - szándékosan! - gumijogszabály jellegű feketemágiát. 

morgorito

morgorito

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 688 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.05.27, 15:53

Igazat megvallva osztom azt az elképzelést hogy a pyar varázsló botja pöppet erősre sikeredett. 

Főleg azért, mert "lapos szintskálánál" egyértelmű hogy miért probléma (egy csomó fajta varázslatot földi halandó nem nagyon tud 1-2E-nél erősebben eltolni).

Viszont a "mindent bele, 10+ szint" játéknál meg az a baj, hogy eléggé nagy janinak kell lenni hogy a -10+E ne legyen  zavaró.

Szóval, sehogy se jó ez.

Érdekes módon ez UTK-nál már konkrétan harmadolva lett (ami viszont lehet túl sok, de bevallottan ölég nehéz egy ilyen hatást balanszolni)

Dronner

Dronner

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5689 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.05.27, 15:23

Lehet iskolafüggő bot is.  :kavar:

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6408 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.05.27, 15:08

Lehetne ezt a botot értelmesen is kezelni, legyen egy gyors példa:
-tapasztalati szintnyi manát eltárolhat, ami felhasználható bármilyen mágiához, saját iskolához fele a költség
-saját iskolához minden esetben +1E-t ad a bot

Így is nem táposabb, mint a BM varázsbélyegei.

Avangion

Avangion

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 419 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.05.27, 14:30

Nekem ez sem tűnik használhatónak. Emlékeim szerint soha nem használtuk, mert gyakorlatilag nagyon sok mágikus iskolát (minden kasztból) kinyírt. Pl BM villámai (jól rémlik szintenként 1E-t tudott erősíteni a sima villámon ETKban), legtöbb tűzvarázslói mágia, stb. Ráadásul a teljes zónán belül működött, nem csak a varázslót védte (zóna varázsjelek körül nem tudom működött-e).

BM - rontások. TV - a tűznyíl E-je pld 4 MP-onként nőtt, de 6 MP-ja volt szintenként és már 3.-4. szinten is ugyanannyi TP-ből is jellemzően egy szinttel magasabb volt a MMágusnál. 

Nem beszélve a 10+ alapE-s varázslatairől.

És nem, a Zóna jelek körül nem működött. 

Nem azt írtam, hogy mindent megölt, hanem nagyon sok mindent. De a TV-s példánál maradva, igen, ha minden manáját beleölte, akkor mondjuk egy 5. szintű TV tudott küldeni egy 7E-s tűznyilat, amiből a 4. szintű varázsló levett 4-et, úgy, hogy ez neki semmibe nem került. Az is kérdéses, hogy pl ha egy varázslat alapból mondjuk 10E, amihez van kapcsolva Xk6 sebzés, amiből a bot levesz 4-et, akkor létrejön-e 6E-vel, mennyit sebez, stb (arányosan csökken a sebzés, vagy a minimum, alap MP költséges E alatt nem fejt ki hatást a spell, stb).

Egyébként koncepció szinten nekem tetszik, hogy a varázsló jól védekezik különböző máigaformák ellen. Ebben a megoldásban az zavart, hogy univerzális volt, állandó és ingyenes.

Szerintem ez játéktechnikai nonszensz, de elfogadom, hogy valakinek belefér.

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 12229 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.05.27, 13:57

Nekem ez sem tűnik használhatónak. Emlékeim szerint soha nem használtuk, mert gyakorlatilag nagyon sok mágikus iskolát (minden kasztból) kinyírt. Pl BM villámai (jól rémlik szintenként 1E-t tudott erősíteni a sima villámon ETKban), legtöbb tűzvarázslói mágia, stb. Ráadásul a teljes zónán belül működött, nem csak a varázslót védte (zóna varázsjelek körül nem tudom működött-e).

BM - rontások. TV - a tűznyíl E-je pld 4 MP-onként nőtt, de 6 MP-ja volt szintenként és már 3.-4. szinten is ugyanannyi TP-ből is jellemzően egy szinttel magasabb volt a MMágusnál. 

Nem beszélve a 10+ alapE-s varázslatairől.

És nem, a Zóna jelek körül nem működött. 

Avangion

Avangion

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 419 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.05.27, 13:51

Kösz, akkor tényleg volt valami a harmadik szinttel. De akkor nem én vagyok a hülye, hogy ETK szerint a varázsbot gyakorlatilag használhatatlan, nem ad semmit.

Nem volt olyan verzió, hogy tud manát tárolni benne? Nekem rémlik valami ilyesmi és egy kör alatt tudta kinyerni belőle.......

Volt, az a dorani, szintén agyrém:

https://www.kalandozok.hu/magus/runa/2.4/adoranivarazslobot(novakcsanad)runa2.4.pdf

Avangion

Avangion

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 419 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.05.27, 13:33

Szemmel láthatólag kiadták 2 embernek és azok egyeztetés nélkül kidolgozták a saját verziójukat és a kiié az elcseszettebbet játszottak.

Gondolatébresztőnek jó, a konkrét megvalósítások kukák szvsz.

Igazából az északi leginkább Csanád, a déli meg Nyúl munkája, a déli használhatóbb. 

"A Zónáján belül minden varázslat, mely akarata ellen való, csak annyival kisebb erőséggel (E) jön létre, amennyi a bot erősség (azaz a varázsló Tapasztalati Szintje). A hatás úgy működik, miként a Védő Varázskör, a Zónán belülminden mágikus hatás kisebb erősséggel - vagy 1 E alatt egyáltalán nem -jön létre."

Még magát a mechanizmust el is fogadtam volna, de erősen korlátozni kellett volna (pl egy adott iskolára, hatóterületben).

Dallasz

Dallasz

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2484 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.05.27, 12:15

Kösz, akkor tényleg volt valami a harmadik szinttel. De akkor nem én vagyok a hülye, hogy ETK szerint a varázsbot gyakorlatilag használhatatlan, nem ad semmit.

Nem volt olyan verzió, hogy tud manát tárolni benne? Nekem rémlik valami ilyesmi és egy kör alatt tudta kinyerni belőle.......

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 12229 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.05.27, 11:04

kukac:

plz translate:

pls. olvass tovább, és ott kifejtik

Már az ET-ben is 3. Tsz-en volt a varázsló igazából varázsló, akkor kapta meg a botját. 

Aha, volt egy kis "power creep", vagyis a BM-nek behozták a tetkóit, a varázslónak a botokat, talán a boszinak is volt valami... 

Dronner

Dronner

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5689 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.05.26, 13:58

kukac:

plz translate:

pls. olvass tovább, és ott kifejtik

Már az ET-ben is 3. Tsz-en volt a varázsló igazából varázsló, akkor kapta meg a botját. 

kukac

kukac

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1273 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.05.26, 13:50

plz translate:

A   Zóna   a   varázsló   mágikus   hatalmának   kisugárzása  a  közvetlen  környezetre;  a  pyarroni  bot  ezt  fókuszálja,  erősíti.  A  varázsló  elméje  mellett egyfajta második csatornát nyit a mágikus energiák-nak.   Ennek   következtében   a   varázsló   hatalma   -mágikus   értelemben   -megsűrűsödi,  megerősödik saját  Zónáján  belül,  miképp  a  szikla  is  sűrűbb  és keményebb a levegőnél.

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 12229 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.05.26, 13:45

Szemmel láthatólag kiadták 2 embernek és azok egyeztetés nélkül kidolgozták a saját verziójukat és a kiié az elcseszettebbet játszottak.

Igazából az északi leginkább Csanád, a déli meg Nyúl munkája, a déli használhatóbb. 

Dronner

Dronner

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5689 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.05.26, 13:33

https://www.kalandozok.hu/magus/runa/2.4/pyarronivarazslobot(nyulaszizsolt)runa2.4.pdf

Itt a pyarroni.

Dronner

Dronner

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5689 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.05.26, 13:23

kukac:

A varázsló botja amúgy mire jó?

Az egyik Rúnában volt kidolgozva a dorani és a pyarroni varázslóbot. Sajnos az alapkoncepció szintjén elbukott (doraniak az igazzy varázslók, amit a kettévágott lélek is alátámaszt (önálló varázsolni képes entitás, (ja, hogy ezt délieknél szívás, az mind1), a pyarroni meg leblokkolja a mágiát a zónájába. Szemmel láthatólag kiadták 2 embernek és azok egyeztetés nélkül kidolgozták a saját verziójukat és a kiié az elcseszettebbet játszottak.

Módosította Dronner: 2020.05.26, 13:23

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6408 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.05.26, 12:49

Kukac, a példa: a varázsló a "Tűzvész" varázslatot (tűz + levegő rúnák) szeretné létrehozni, aminek az alapköltsége 2 mana, erősség, hatótáv, időtartam pedig 1. Ha a varázslat erejét és kiterjedését növelni szeretné, az további pontokba kerül.

A trükk az benne, hogy van sámáni és szellemmágia is, ezeket is bele lehet kombinálni. Nyilván minél többet, annál nagyobbak a költségek, meg legyen képzettsége hozzá.

kukac

kukac

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1273 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.05.26, 11:47

Amely tekercset ki is írja?

Bárki, aki megtanulja. De mMint említettem, nem akarom ezt erőltetni....

Erőltesd már meg, ki tanulhatja meg a tekercsírást.

Ez már régi, de más miatt megint felmerült: ha jól látom ETK-ban, bármelyik varázshasználó akinek van Rúnamágia Mf-a. Az olvasáshoz elég csak egy Rúnamágia Af.

A varázsló (mint kaszt!) viszont nem adhat át tudást más kasztnak csak úgy, hogy beleírja a varázskönyvébe - a M*-ban nincs is varázskönyv, valszeg valami D&D keveredhetett bele varázslat warezolással. Az egyik lehetséges mód ha a varázsló előre összerakott mozaikokból ír 5 varázstekercset, a másik hogy mindkét fél időz áldoz rá, és akkor a tapasztalati varázshasználó is megtanulja azt a konkrét mozaikkombinációt, esetleg erősíteni tudja még.

A varázsló botja amúgy mire jó? Nem találtam róla semmit az ETK-ban. Emlékeztem még olyasmire is, hogy csak 3. TSZ-en kapja meg, de ezt se találtam meg.

Orastes: mondjuk ha legalább egy példát említenél, akkor lenne értelme is az első bejegyzésednek, mert eddig "van valami, de nem mondom meg hogy mi" állaga van a dolognak.

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6408 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.05.26, 10:21

KLM, a rendszer rúnákat használ varázslásra, ezek alá tartozik egy csomó alap-effekt, ezeket lehet kombinálni, illetve kiterjeszteni időtartamot, hatótávot, hatást. Nem fogom bemásolni a könyvet, letölthető, olvasd el.

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 12229 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.05.25, 22:45

KLM, van elég sokféle rúna-alapvarázslat, ezeket lehet kombinálni tetszés szerint, formába önteni is.

Mint például? :)

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6408 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.05.25, 21:42

KLM, van elég sokféle rúna-alapvarázslat, ezeket lehet kombinálni tetszés szerint, formába önteni is.

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]