Ugrás tartalomhoz

Fotó

Mozaikmágia, mágiaelmélet, varázslók, varázslatok

• Válasz írásához lépj be
4872 hozzászólás érkezett eddig

Dallasz

Dallasz

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2431 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.12.07, 15:41

Dronner,
...a lekezelő megszólítás után

(OFF)Ahhoz képest, hogy mióta vagy itt  fórumon, eléggé tudatlannak mutatod magad a fórumiták egymáshoz való viszonyáról. Dallasz és köztem sosem volt személyeskedés, ha nem is értettünk egymással egyet, tartalmi vitáink voltak csak emlékeim szerint. Szóval a megszólításban és a hangnememben semmi lekezelő és álságos nem volt, hiába próbálod belemagyarázni. Ha minden igaz, személyesen is találkoztunk jópár éve Dallasszal, és jó hangulatú beszélgetéseink voltak. Bocs, ha árnyékra vetődtél.

De ki tudja, Dallasz talán megcáfol.(/OFF)

Off: Nem cáfolom meg.

Módosította Dallasz: 2019.12.07, 15:42

Dronner

Dronner

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5488 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.12.06, 13:56

Az, hogy mindent Mana/HM helyett veszel, egyrészt áldozattá teszi a hangulatos, szerepjátékos dolgok megvételét, másrészt aki ezt nem teszi, limit nélkül nagyon el tud szállni.

Nekem az ilyenekről a jó öreg Fulgore jut az eszembe. Ő mesélte egyszer, hogy mesélt egy csapatnak a "durvuljunk" jegyében, Kráni fejvadászok, szabad karaktergenerálás, bármilyen képzettség lehetett, pl. pusztítás, stb, minden kari tele tápolva.

Indul a kaland, megjelenik a 13-ak képviselője a feladattal. Átadja a tekercset a játékosoknak, és felröppen a kérdés: "ki tud olvasni?" Néma csend. "na, akkor kimegyek cigizni, addig kitaláljátok, hogyan oldjátok meg ezt a problémát...

Az én policym az, hogy életképes karaktereket kell készíteni. Ha nem életképes (és itt értsd az életképest a világban életképesnek), akkor nagyon rossz helyzetbe kerül nagyon hamar. Aztán a köv. karakternél majd jobban figyel. Párszor már mondtam, nálam fontos pl. a jog/törvénykezés képzettség. Egy alkalommal, az egyik JK sikeresen megmentette a saját és összes társa életét (ha nem is minden vagyonukkal együtt)  a képzettség megfelelő alkalmazásával. A dezertálás t.i. ált. nem bocsánatos bűn. De lehetnek jogi kiskapuk.

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8213 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.12.06, 11:06

Mindannyiunk érdekében szeretném kérni a tisztelt topiklátogatókat, hogyha nem megy a netikettnek és a fórumszabályzatnak megfelelő hozzászólás, akkor inkább tartózkodjanak a megnyilvánulásoktól.

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 11774 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.12.06, 09:45

"Ezen a szinten csak manát meg pszit veszek"

Nem játszottam még UTKt, meg van is neki külön UTKs topic, ahol ESETLEG jobb helye lenne, mert lehet ez "na most két szinten át csak HM-et veszek" kérdés is....

...de nekem eleve problémám van az olyan képzettségekkel, amiket felveszel és utána szintenként ad valamit.

A Rifts rendszerében volt még ilyesmi, hogy a legtöbb skill szintlépéskor fejlődött, de ott meg indulták mondjuk 30 skillel és harmadik szinten kaptál mellé még akár hármat is, tehát nem volt olyan gáz.

De mindezt elmondva az átlag 30 ezres (csak példa) városállam átlagosan 8. tsz "udvari BM-e" miért ne fejlődhetett volna szintén ugyanígy, pláne, ha mondjuk 5. Tszre megtanulta a helyi koven által tanított összes képzettséget?

Cundior

Cundior

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 616 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.12.06, 09:39

Nalátod Cundior te is csak a fikafalka tagja vagy, mint szerény személyem. Mert bizonyosan nem játszunk MAGUSt és töltünk rengeteg időt a játékkal, legyen az játékülés, háziszabályok kidolgozása stb.

Én amúgy úgy látom ezt a dolgot, hogy természetesen lehet mindenkinek rossz napja, felkaphatja bárki a vizet, elküldthet valakit bárhova, ez alapvetően még nem baj, emberek vagyunk. De ha én meglátom a te nevedet (és még sok más nevet), rögtön tartalmas és értékes hozzászólások jutnak eszembe, ami mellett eltörpül, hogy valakivel összeveszel valamin. Viszont ha egy olyan név alatt látok fikázást, akinek ez a tevékenységének a 100%-a, azt nem tudom elfogadni. És itt senki ne jöjjön azzal, hogy mindenkinek joga van hozzászólni, mert nem! (Mármint nem akárhogy.) Vannak emberi és szociális normák, egy asztaltársasághoz se ülsz le idegenként és küldesz el valakit az anyjába, igenis fontos az, hogy egy vélemény kihez tartozik, és hogy ki, mit engedhet meg magának. Csak hát ugye a névtelen fórumozás bármire lehetőséget ad...

Visszatérve az érdemi dolgokhoz (bár ez se a témába illő, hiszen itt a mágiaelméletről kéne beszélni :) ), ez a probléma nálunk is előkerült. Az, hogy mindent Mana/HM helyett veszel, egyrészt áldozattá teszi a hangulatos, szerepjátékos dolgok megvételét, másrészt aki ezt nem teszi, limit nélkül nagyon el tud szállni.

De nem csak ez a probléma, hanem az is, hogy a hibrid karakterek nem igazán működnek. Például ott a tűzvarázsló. ETK-ban a harcos kapott 11 HM-et szintenként, az 22 KAP, a tűzvarázsló 8 HM-et és 6 manát, ami 34 KAP. Egy működő hibrid karakter nem 50% harc és 50% mágia, mert egy 10. szintű csapatba nem ér semmit egy 5. szintű harcos és egy 5. szintű varázsló. Egy hibrid szerintem 75%-75% kötül mozog, hogy értelme legyen, nem ő a legjobb, de azért használható. Viszont ez a KAP elosztás ezt is lehetetlenné teszi. Más számokkal leírva, ha egy csapatban mindenkinek van 180 KAP-ja, akkor egy varázsló vesz 60 manát, egy harcos pedig 90 HM-et. Mire lesz jó az a karakter ezek mellett, akinek megfelezi ezt, és lesz 30 manája, valamint 45 HM-es lemaradása a harcos mellett (nem is beszélve a képzettséghiányokból jövő hátrányról)?

Szóval szerintem ez egy komoly probléma, úgyhogy érdekelne, hogyan oldottátok meg!

morgorito

morgorito

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 420 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.12.06, 01:51

Nem véletlen, hogy a kutya sem ír már ide. Mindegy, én is elengedem ezt a topikot,

Először is, egy hosszú vita után beírni, hogy "a kutya sem ír már ide" számomra értelmezhetetlen, valamint minden felszólítás, kérdés, vagy meghívás nélkül véleményt nyilvánítani egy olyan "topik"-ban, amit már te saját elhatározásból "elengedtél" szintén furcsa. De félretéve a logikai ellentmondásokat, én ettől függetlenül mindenképpen szeretném megköszönni a hozzászólásod építő és segítő jellegét! Jól eső érzés tudni, hogy bár legyen bármi problémája az embernek, és várjon tőled hiába segítséget, ha kötekedni és beszólni kell, rögtön megjelensz. Te vagy az új hősöm, csak így tovább!

Nalátod Cundior te is csak a fikafalka tagja vagy, mint szerény személyem. Mert bizonyosan nem játszunk MAGUSt és töltünk rengeteg időt a játékkal, legyen az játékülés, háziszabályok kidolgozása stb. 

Hogy valamit adjak is a topichoz, mert kétszer teljesen off kommentet gáznak tartanék:

Nálunk régen gyakran felmerült, a "miért vegyek fel X képzettséget, ha vehetnék manát is", illetve a "tök jó ez a képzettség, csak akkor meg nem lesz manára" problematikája. Mivel tipikusan "fix" erejű világgal játszunk, ez valóban probléma volt.

A megoldás érdekes módon az volt, hogy a fontosabb "szinttel jövő tápokat" részben iskolához, részben képzettséghez kötöttük. Mindenkinek csak ajánlani tudom, mert ezzel csak nagyon kevés szabadság veszik el, de cserébe nincs minden szintlépésnél kényszer a KAP-ok nagyrészét "unalmasan" elkölteni. Opcionálisan visszafelé és érvényes lehet a képzettséges rész, ha végképp semmilyen nyomást nem akarunk ilyen szempontból.

Ha valakit érdekelnek konkrét részletek, PM-ben kifejtem, vagy akár itt is ha  nem tör ki a flémwór. 

Cundior

Cundior

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 616 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.12.06, 00:10

Nem véletlen, hogy a kutya sem ír már ide. Mindegy, én is elengedem ezt a topikot,

Először is, egy hosszú vita után beírni, hogy "a kutya sem ír már ide" számomra értelmezhetetlen, valamint minden felszólítás, kérdés, vagy meghívás nélkül véleményt nyilvánítani egy olyan "topik"-ban, amit már te saját elhatározásból "elengedtél" szintén furcsa. De félretéve a logikai ellentmondásokat, én ettől függetlenül mindenképpen szeretném megköszönni a hozzászólásod építő és segítő jellegét! Jól eső érzés tudni, hogy bár legyen bármi problémája az embernek, és várjon tőled hiába segítséget, ha kötekedni és beszólni kell, rögtön megjelensz. Te vagy az új hősöm, csak így tovább!

DReaMSCaPe

DReaMSCaPe

Tutor Majoris

• Fórumita
  • 172 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.12.05, 22:36

Vagy aki Kard és Mágiázik, az ne M.A.G.U.S.-ozzon?

Nem hinném, hogy az elmúlt tíz évben játszott volna Magust, a hozzászólásait és a stílusát tekintve inkább trollkodással töltötte az egész évet, már amikor nem KéM-et linkelgetett vagy ajnározott ezen a fórumon.

Kinek kell ez? Nem véletlen, hogy a kutya sem ír már ide. Mindegy, én is elengedem ezt a topikot, had tegyék a férgek - elnézést, kukacok - a dolgukat.

A Magus amúgy is egy már egy hulla (még jogszabályokból is másoltak ki passzusokat, mert olyan k***a viccesek), és nem jobb inkább az élő dolgokról beszélgetni?  :aboci:

kukac

kukac

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1013 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.12.05, 19:06

A vitastílus meg attól függ, hogy a másik fél mennyire basz fel.

... azt nem tudom egy zacskó hagymás-tejfölös chipsnél többre értékelni.

Sokan vagyunk így a KéM-es okoskodásokkal (és okoskodókkal) a M* fórumon, bár személy szerint hozzájuk képest még a hagymás-tejfölös chipset is jóval többre értékelem.

A személyeskedésen túl vajon hogy jött most ide a KéM?  :nos: Vagy aki Kard és Mágiázik, az ne M.A.G.U.S.-ozzon? 

Én reggel azon gondolkodtam, hogy kinek is szólt. A "vagyunk" az alany, tehát maguknál értékeli többre a chipset? Gondolom nekem, vagy a KéM-es okoskodóknak akart flémelni, de egy sima k***a anyáddal egyszerűbb lett volna. Meh.

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 11774 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.12.05, 19:02

A személyeskedésen túl vajon hogy jött most ide a KéM?  :nos: Vagy aki Kard és Mágiázik, az ne M.A.G.U.S.-ozzon? 

Vannak páran, akik szemlátomást azért járnak - évek óta - a M* fórumra, hogy a KéM nevében fikázzák a mókust... Pedig elGábor is mondta már nekik, hogy "fejezzék abba" (ő meg pár éve még biztosan játszott ETK-partiban, mondta, hogy az a tapasztalata, hogy "annyira nem is rossz"). 

De miért kellett felhozni pont most, az nekem sem tiszta. 

morgorito

morgorito

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 420 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.12.05, 18:35

Sokan vagyunk így a KéM-es okoskodásokkal (és okoskodókkal) a M* fórumon, bár személy szerint hozzájuk képest még a hagymás-tejfölös chipset is jóval többre értékelem.

Hajjaj, lebuktam. Akkor most kötél vagy golyó? 

xinaf

xinaf

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1004 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.12.05, 18:33

DReaMSCaPe

DReaMSCaPe

Tutor Majoris

• Fórumita
  • 172 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.12.04, 19:24

Dronner

Dronner

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5488 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.12.04, 11:18

Dronner,
...a lekezelő megszólítás után

(OFF)Ahhoz képest, hogy mióta vagy itt  fórumon, eléggé tudatlannak mutatod magad a fórumiták egymáshoz való viszonyáról. Dallasz és köztem sosem volt személyeskedés, ha nem is értettünk egymással egyet, tartalmi vitáink voltak csak emlékeim szerint. Szóval a megszólításban és a hangnememben semmi lekezelő és álságos nem volt, hiába próbálod belemagyarázni. Ha minden igaz, személyesen is találkoztunk jópár éve Dallasszal, és jó hangulatú beszélgetéseink voltak. Bocs, ha árnyékra vetődtél.

De ki tudja, Dallasz talán megcáfol.(/OFF)

Módosította Dronner: 2019.12.04, 11:21

kukac

kukac

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1013 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.12.04, 10:54

kukac,
Te miért lájkoldtad ezt a posztot? :D Nem méltó a vitakultúrához, amit tőled megszoktam. Vagy én értem félre a szituációt?

Egyrészt nem 5, hanem 13 oldallal ezelőtt kezdődött az egész. KLM/hurka folyadék/gázteleportálásról beszélgettek, Dallasz meg berongyolt, hogy ezt a szabálykönyv nem engedi - hiába ír homlokegyenest más a szabálykönyv, mint amit a Dallasz/GKar kombó ír.

http://lfg.hu/forum/index.php/topic/3962-mozaikmagia-magiaelmelet-varazslok-varazslatok/?p=2174196

A te füst teleportálásos ötleted kapcsán. Ha elfelejtetted volna.....

Miközben megbeszéltük, hogy gázt nem lehet teleportálni...... ugye.

...

Mármint mikor, kivel és miért nem?

És most erre hozni is fogsz idézetet, vagy megint egy hónap után bejelented hogy ezek a te háziszabályaid? :normaalis:

Nem, ezt az eredeti szabálykönyv írja, ha volnál szíves FIGYELMESEN elolvasni.

A többi hülyeséget összeszedtem az ACSD topicban. A lájk oka: Dallasz a háziszabályait ne adja úgy elő, mintha az bármelyik könyvben le lenne írva, valamint lépjünk már túl ezen.

A vitastílus meg attól függ, hogy a másik fél mennyire basz fel. Ha beidézem neki a szabálykönyvet, és erre visszaír, hogy ezt nem szó szerint kell értelmezni, azt nem tudom egy zacskó hagymás-tejfölös chipsnél többre értékelni.

Módosította kukac: 2019.12.04, 10:56

Krynn

Krynn

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1211 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.12.04, 10:37

Dronner,

Ha kukac nem lájkolta volna ezt a posztot, akkor lehet nem szólok hozzá. Álságos ez a "békülékeny" hangnem, miután mind a két oldal arról akarja meggyőzni a másikat, hogy a saját értelmezése a hivatalos (raw?). Végig keveredtek a RAW, RAI és RAF érvek, és hozzá is szóltam a topichoz, hogy ezeket illene elválasztani - mondjuk nem nagyon lett hatása. Most is kiragadtál egy érvet, hogy mi lenne Dallasz szerint a RAF, és ebből levonod a következtetést, hogy mivel Dallasz ezzel érvel, akkor a RAW értelmezésében igazat ad neked. Csak ez így nem hangzott el, szóval minimum rossz érvelés, amit csinálsz - a lekezelő megszólítás után nem feltételezek túl sok jóindulatot, szóval inkább csúsztatásnak tűnik.

Innen indult a vita mondjuk 5 oldallal ezelőtt, szóval nem sikerült tanulságként leszűrnöd semmit, ha azzal zárnád, amivel elkezdted... Szerinte a tárgy megfogalmazásba nem fér bele a jól körülhatárolható, rész-egész viszony szempontjából önálló egészként felfogható dolgokon kívüli anyag. Szerinted belefér, mert a tárgy fogalom vonatkozik minden élettelen anyagra. Ennyi a RAW vita, és remélem sikerült fair módon előadni a két oldal álláspontját. 

(OFF)Hogy erre mit mondott Gáspár/Nyulászi, rúnatábor, xy regény, az a RAI (ezzel is páran érveltek). Az, hogy a játékasztalnál mi működne (és ki tiltja le a varázsló kaszt melyik képességét), az meg a RAF. Engem ez utóbbi érdekelt volna, sajnos ebből lett arányaiban a legkevesebb.(/OFF)

Nem kell nektek megegyezni, a fórum közönsége tud majd ítélni az elhangzott érvek alapján, hogy kinek ad igazat, ha már nincsenek további érvek. Viszont stílszerűtlen kijelenteni a vitapartnerednek, hogy elvesztette a vitát, és ezzel túl is léphet a dolgon, majd betenni a sör szmájlit. Én a helyedben egy mea culpát nyomnék a személyeskedés miatt, és lezárnám azzal, hogy "nem tudtuk egymást meggyőzni, de nincs több érvem, szóval a vita részemről véget is érhet". És ha Dallasz is tisztességes, akkor ő is elnézést fog kérni a személyeskedés miatt, és mondhatja, hogy részéről sincs több érv - vagy ha van, akkor azokat leírhatja. 

kukac,

Te miért lájkoldtad ezt a posztot? :D Nem méltó a vitakultúrához, amit tőled megszoktam. Vagy én értem félre a szituációt?

Módosította Krynn: 2019.12.04, 10:39

Dronner

Dronner

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5488 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.12.04, 07:37

Dallasz:

Szóval szerinted a gázt lehet teleportálni. Oké. A folyadékot is szerinted, mert lehatárolható egy edénnyel például. Oké. Ez engem ez kötelez bármire is? Én nem kívánom alkalmazni, mert meglódul a fantáziám és egy varázsló karakterrel gyorsan szétcseszem a mesélő munkáját.

Dallasz, kedves. Nem akar Téged az égegyadta világon senki sem kötelezni semmire. Csak arra próbálunk rávilágítani, hogy amit te hivatalos szabályként állítottál be, az nem hivatalos szabály. Te nyugodtan alkalmazd háziszabályként, fogd vissza a varázslódat, vagy tiltsd le a varázsló (N)JK-knál, ha Te mesélsz. Semmi baj nincs ezzel. A gondot én például abban látom, hogy olyasmit látsz bele a szabályokba és gondolod hivatalosnak, ami nincs ott, és erről másokat is meg akarsz győzni. Ha arról akarnál meggyőzni másokat, hogy alkalmazzák a Te háziszabályodat, mert attól eljönne a Kánaán, lehet, hogy azzal is vitatkoznánk, de más alapról, más érvrendszerrel, de az simán két álláspont ütköztetése. Jelenlegi formájában csak egy félreértelmezés melletti kardoskodás az, amit csinálsz. Lépjünk túl ezen, ok? :sor:

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 11774 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.12.03, 23:41

"Ciános olaj"

Igen, hát 10% ezüsttartalom alatt II. anyagcsoportba tartozik egy fém, tehát 9%-os ciántartalommal a marcipán még I. csoportba tartozó anyag. :)

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 11774 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.12.03, 23:29

@Dallasz
"Szóval szerinted a gázt lehet teleportálni. Oké. A folyadékot is szerinted, mert lehatárolható egy edénnyel például. Oké. Ez engem ez kötelez bármire is? Én nem kívánom alkalmazni, mert meglódul a fantáziám és egy varázsló karakterrel gyorsan szétcseszem a mesélő munkáját."

Speciel, ha azért tiltod háziszabály keretében a folyadékok teleportálását, mert azok nem tárgyak, akkor a légies élőlények és folyadékok visszaalakulhatnak egy ember SZA-n belül is.

"Ugye tisztában vagy azzal, hogy a zsebre és az abban elhelyezett tárgyakra nem terjed ki a SZA védelme? Azok közönséges tárgyak, barátom…."

Az jó. Sok pucér lovagot fogunk látmi Dallaszban.

"Zárba savat"

Igen. Ha nem Dallaszban van a bank, hanem Yneven, akkor levédik rajzolatokkal vagy valamivel Tér-, Elemi- és T.Anyagmágia ellen. Is.

Módosította KLM: 2019.12.03, 23:35

Dallasz

Dallasz

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2431 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.12.03, 23:04

....

Ugyanígy?! Mi az, hogy "ugyanígy"? :he:
Na ne már, komolyan ekkora csúsztatással próbálsz érvelni?
Nem, egy gázfelhő összefüggő pamacsai nem "ugyanúgy" különálló dolgok, mint a ló és lovasa. Nagyon nem.

A szabálykönyvben világosan le van írva, hogy fogalomként kell kezelni, nem "darab" és "részecske" szerint (utóbbi nem is nagyon létezik Yneven).

Szóval szerinted a gázt lehet teleportálni. Oké. A folyadékot is szerinted, mert lehatárolható egy edénnyel például. Oké. Ez engem ez kötelez bármire is? Én nem kívánom alkalmazni, mert meglódul a fantáziám és egy varázsló karakterrel gyorsan szétcseszem a mesélő munkáját.

Igen, ezek mind megoldhatók, a "hangulatosan tartása" pedig csak azon múlik, mennyire ritkává tesszük őket - ennek megkötésére pedig számtalan lehetőség van:
1.) Gazdasági realitás: ha túl drága és túl ritka a varázsló, hiába van rá lehetőség, életképes minden hétköznapi embernek és szervezetnek rendes postahálózatot fenntartania.
2.) Veszély: ellenséges mágiahasználók bárhol bárhol eltéríthetik útközben (benne van a lore-ban), illetve nem is feltétlen 100%-osan megbízható.
3.) Paranoia és előítéletesség: te odaadnád a 3000 aranyadat egy olyan bankár-varázslónak, aki BECSSZÓ a világ másik végére teleportálja azt? És ha egész életedben csak babonákat hallottál 

1. ponthoz: miért gondolod, hogy „drága” postázásra egy varázsló? Olvastad az Acél és Oroszlánt? Ott afozidiákumokat raboltak, tudod ami por és folyadék például és nagggyon gazdagoknak adják el. Miért is nem érné meg mágikus úton küldeni? Ja, hogy „ésszerűbb” a hangulatosságra hivatkozni ÉS nem engedni…

2. ponthoz: hogyan térítik el ellenséges mágiahasználók, ha túl ritka és túl drága a varázsló? Ez az ellenséges, de „túl drága és ritka” varázsló egész nap kukkolni fogja a manahálót? Nincs más dolga, például a saját ügyeit intézni? :bravo: 

3. ponthoz: miről beszélsz? A te példádból kiindulva: átadod a 3000 aranyat és megmondják, hogy mondjuk további X aranyért eljuttatják az összeget rövid idő alatt meghatározott helyre. Te rohadtul nem varázslónak adod, hanem egy megbízható bankárnak, aki felszámolja a kemény 6 Mp árát (+jutalék) és onnan az ő dolga, hogyan intézi (ekkora összeg amúgy is könyveléssel megy át a rendszeren, de tételezzük fel, hogy gonosz emberrablóknak kell a pénz fizikai formában és sürgősen).

Kit érdekel, hogy milyen híre van a varázslóknak, ha Ynev lakosainak 99 %-a éppen hallott a látezésükről?

Akkor most két lehetőséget látok:
1.) Dallasz szerint a gáz- és légméreg nem gáz halmazállapotú, ill. az italméreg nem folyékony halmazállapotú.
2.) Dallasz szerint a készítők kifejezetten engedték folyékony és gáznemű mérgek mágikus manipulálását, de valamiért az azonos halmazállapotú MÁS tárgyakat megtiltották - viszont ezt nem egy tényleges, konkrét tiltással, hanem a soruk közé rejtve.

Ha nem vetted volna észre, a TAM II. és III. csoportja konkrét felsorolással bír. A II. csoport fémek, minden ami nem nemes fém, valamint étel- ls italmérgek. Szóval közönséges fémek és mérgek. A III. csoportba a nemes fémek, fegyvermérgek, gáz- vagy légimérgek, kontakt mérgek stb. Tehát nemesfémek, egyéb mérgek, savak és lúgok. Minden más az I. csoportba tartozik. 

Az I.-III. csoportra tudsz hatni TAM-mal. A TAM egységre vonatkozó szabályai a Térmágiára kihatnak.

Lehet, hogy nehéz megemészteni 26 év után egyeseknek, de hajrá, talán egyszer sikerülni fog. 

Átlépve azon, hogy még a második is mekkora ordenáré nagy baromság, akkor had kérdezzem meg a Nemzet Bölcsétől:
Ezek szerint a ciános-olajra már gond nélkül hat az anyagmágia? 

Lásd fentebb, van TAM és van Térmágia. Ha az elegy mérgező, a II. csoportba sorolnám. De ha fegyverméregként használod III. csoport? Kérdezz meg egy vegyészt.

- ki lehet teleportálni egy tóból vizet?

Ha van arra a tömegre elég manád, és a tó teljes víztömege a hatótávodon belül van (zóna ill. távolbahatás), akkor igen.

Azt az egyet nem értem, mi ebben a meglepetés?

Oké. Szóval elég, ha van nálam vagy a többi JK-nál egy utazóláda, tele üvegcsékkel mindenféle - max 1 Mp-nek megfelelő tömegű - folyadékkal, bármikor bármelyiket zónán belül vagy távolbahatással eljuttathatom, vagy egy jól elhelyezett Zónajel közelében meghatározott időközben elhelyezett élelmiszert, vizet stb. bármikor magamhoz teleportálhatok. Vagy zárba savat. Vagy predoci ötfürtöst a korsóba. Pipa.

A tolvaj bele tud nyúlni a SZA-n belül lévő "védett" zsebbe is. Valamint nem szúrja ki a mágiaérzékelés, illetve minden varázsló zónán belül.

Ugye tisztában vagy azzal, hogy a zsebre és az abban elhelyezett tárgyakra nem terjed ki a SZA védelme? Azok közönséges tárgyak, barátom….

Abba bele sem megyek hányféle szerepjátszásból adódó oka lehet, hogy egy varázsló nem lop így.

Azta.

1. Ez olyan, mint az orvosoknál a Hippokratészi eskü? Egy minden varázsló felmondja a képzés végén Krántól Gorvikon át Doranig? Nem tudtam….
  2. Vagy ez a híres Varázslói Etikai Kódex része? Hol találom? A „Kapunyitás szabályai idegen birtokra, hogy a szövetséges harcosok leöljék a védőket” szövegrész előtt vagy utána?
  3. Ezt megbeszélnéd azokkal a fórumozókkal, akik bankok mágikus védelmének jogosultságát igazolják, nehogy egy varázsló kirabolja azt?
  4. Azért vannak rúnatornyok (amik védenek szimpatikus mágia/térmágia/stb. ellen), mert mivanhamégis jön egy rosszarcú varázsló?

Összegezve: nem tudom érzed-e a visszásságát a gondolatmenetednek, hogy a mozaikmágia egyébként fantasztikus lehetőségeket biztosít, DE!!! a játék kedvéért korlátozzuk ÉS!! hozunk korlátozó intézkedéseket, felesleges szabályokat, mert egyébként nem szabad élni vele. Király. :wow: 

Módosította Dallasz: 2019.12.03, 23:07

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]