Ugrás tartalomhoz

Fotó

Mozaikmágia, mágiaelmélet, varázslók, varázslatok

• Válasz írásához lépj be
5159 hozzászólás érkezett eddig

morgorito

morgorito

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 923 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.07.18, 16:45

Valóban az első pár szinten a harcos nem vesz HM-et, de miután megvannak a "költséghatékony" képzettségek, főleg azt fog venni, főleg ha kötelező ÉP-vesztéssel játszik a csapat.

Úgy tűnt Walron pont az első néhány szintről beszélt, és ezért írtam, hogy a 30 HM különbség nem feltétlenül jelenti azt mondjuk 4. szinten, hogy nagyon felborult az egyensúly - a kevesebb HM-el rendelkező harcos simán lehet, hogy negálja már az ellenfele fegyverének HM-jét, vagy túlerő ellen nem kap levonást a harctéri gyakorlat miatt, esetleg eggyel több túlütést bír ki a magas fokú vértviseletének hála, stb. De nyilván lehet kihozni kalandozásra kvázi alkalmatlan karaktert, aki 4. szintű harcossal még nem vett mást szociális jártasságon kívül.

Negyedik szinten nem is, valóban, de mondjuk úgy nyolcadik szint körül igen szétnyílik az olló, a "csak harcra" épített karakter és az egyéb képzettségekkel rendelkező között. És nem úgy, hogy érezhetően erősebb lesz, hanem úgy, hogy a "triviális-halálos" skálán változik ugyanannak a harcnak a nehézsége. 

Ami szar helyzet, mert néha mindkettő karakter szerepjáték ügyileg is teljesen legitim. Ilyen okok miatt váltottunk mi egy hibrid/képzettségalapú rendszerre.

Mana esetén ugyanez, csak az a szint amikor ez be fog következni később van.

Nekem ez nem jött le ennyire egyértelműen - a legtöbb varázshasználó karakter igyekezett már első szinttől venni manát is, mert 2-3 manából tényleg semmit nem tudsz csinálni. Tehát pont inkább ők azok, akik folyamatosan veszik a manát, míg egy fegyverforgató elketyeghet 1-2 szintet úgy, hogy a meglévő kb. 150 HM-hez nem vesz hozzá sürgősen még 10-20-at.

Ilyen szempontból jogos hogy folyamatosan veszik, én arra gondoltam hogy náluk is eljön az a pont amikor már megvan minden képzettség ami "kell" és csak manát vesznek. Csak kicsit később mint a harcosoknak, akiknél ez eléggé jól megállapíthatóan meg lesz 4-5 szint környékén legkésőbb, de talán hamarabb is (utána kéne számolni).

Krynn

Krynn

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1354 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.07.18, 15:53

Valóban az első pár szinten a harcos nem vesz HM-et, de miután megvannak a "költséghatékony" képzettségek, főleg azt fog venni, főleg ha kötelező ÉP-vesztéssel játszik a csapat.

Úgy tűnt Walron pont az első néhány szintről beszélt, és ezért írtam, hogy a 30 HM különbség nem feltétlenül jelenti azt mondjuk 4. szinten, hogy nagyon felborult az egyensúly - a kevesebb HM-el rendelkező harcos simán lehet, hogy negálja már az ellenfele fegyverének HM-jét, vagy túlerő ellen nem kap levonást a harctéri gyakorlat miatt, esetleg eggyel több túlütést bír ki a magas fokú vértviseletének hála, stb. De nyilván lehet kihozni kalandozásra kvázi alkalmatlan karaktert, aki 4. szintű harcossal még nem vett mást szociális jártasságon kívül.

Mana esetén ugyanez, csak az a szint amikor ez be fog következni később van. 

Nekem ez nem jött le ennyire egyértelműen - a legtöbb varázshasználó karakter igyekezett már első szinttől venni manát is, mert 2-3 manából tényleg semmit nem tudsz csinálni. Tehát pont inkább ők azok, akik folyamatosan veszik a manát, míg egy fegyverforgató elketyeghet 1-2 szintet úgy, hogy a meglévő kb. 150 HM-hez nem vesz hozzá sürgősen még 10-20-at.

Módosította Krynn: 2020.07.18, 15:53

morgorito

morgorito

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 923 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.07.18, 12:17

Kyrnn:

Walron,

A szabad elosztást simán betilthatja a mesélő, helyette elő kell írja, hogy szintenként ki mennyi dolgot vehet - ehhez minden iskolánál van egy leírás a "tipikus" tagjáról az adott iskolának. Azt azért érdemes figyelembe venni, hogy az UTK-ban már nem annyira a HM/Mp az úr, mint az ETK-ban, mert sok jártasság olyan bónuszokat ad, amelyek nem képezhetőek le ezekre a statisztikákra.

Tudom hogy nem nekem szólt, de szerintem ez csak mérsékelten igaz. Valóban az első pár szinten a harcos nem vesz HM-et, de miután megvannak a "költséghatékony" képzettségek, főleg azt fog venni, főleg ha kötelező ÉP-vesztéssel játszik a csapat. Mana esetén ugyanez, csak az a szint amikor ez be fog következni később van. 

morgorito,

De valóban, a legtöbb problémát a "kreatív" (értsd a lehető legdurvábban abuzálható módon) szabályértelmezés vagy a random értékek okozzák.

Nem abból van a baj, hogy a szabályokat kreatívan értelmezik/szándékosan félremagyarázzák. A szabályok önmagukban rosszak, és a kreatív értelmezés/szándékos félremagyarázás ahhoz kell, hogy ne tegyék tönkre a játék élvezetét. Ez elég lényeges különbség.

Jogos, igazat megvallva ezt úgy értettem hogy azon -felül- amik egyértelműen szarok (

"a területre ható -biztosan- (másodlagos hatás) ájulást okozó méreg nem is drágán" nem volt teszteltve az hétszentség).

Mert azért sikerült itt is hagyni elég értelmezési helyet, és nem a pozitív irányban. Tekintve hogy ha egy alapvetően komplexül szabályozó rendszer valahol "üresjáratot" hagy, tipikusan ilyen szellemiségben lesznek a lyukba tápolós értelmezések gyártva. De lehet én vagyok egy megkeseredett huszonéves :D .

Krynn

Krynn

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1354 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.07.18, 10:11

Walron,

A szabad elosztást simán betilthatja a mesélő, helyette elő kell írja, hogy szintenként ki mennyi dolgot vehet - ehhez minden iskolánál van egy leírás a "tipikus" tagjáról az adott iskolának. Azt azért érdemes figyelembe venni, hogy az UTK-ban már nem annyira a HM/Mp az úr, mint az ETK-ban, mert sok jártasság olyan bónuszokat ad, amelyek nem képezhetőek le ezekre a statisztikákra.

Magasabb szinten elhiszem, hogy már erős, de ott ki nem?

A varázslóhoz képest? Pl. a fegyverforgatók, vagy a varázstárgyakat nem készítő varázshasználók. Fájdalmas az egész rúnamágia, de van még számos gamechanger (breaker?) kombó varázslóval már közepes szinten. Nem veszem be, hogy itt nincsen komoly gond az egyensúllyal.

Az ETK ban lévő varázslót viszont nem lehet áthozni az UTK ba. Ahoz képest lényegesebb gyengébb. Az egységes szintlépés, ami kompenzálja ezt.

1. nem baj, ha lényegesebb gyengébb, mert még így is túl erős 2. ahogy írtad is, azonos tp mennyiség mellett nem lesz lényegesen gyengébb, csak papíron magasabb szintű, mint ETK-ban lenne.

Már a tűzvarázslóval kapcsolatban ezt megjegyeztem. Mert kiábrándítóan gyenge lett. 

Egy olyan mágiarendszerben, ahol a save or die hatások dominálnak, ott egy +Xk6 sebzéssel operáló varázshasználóra nincs sok szükség. A manatöltése miatt pedig már ETK-ban is gyenge volt. Nem lehet kibalanszolni a varázshasználókat/kihívásokat, amíg ilyen kusza a manatöltés rendszere (ami az egész erőforrás menedzsment egyik alapköve volna).

morgorito,

De valóban, a legtöbb problémát a "kreatív" (értsd a lehető legdurvábban abuzálható módon) szabályértelmezés vagy a random értékek okozzák.

Nem abból van a baj, hogy a szabályokat kreatívan értelmezik/szándékosan félremagyarázzák. A szabályok önmagukban rosszak, és a kreatív értelmezés/szándékos félremagyarázás ahhoz kell, hogy ne tegyék tönkre a játék élvezetét. Ez elég lényeges különbség.

Walron

Walron

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 45 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.07.18, 08:25

A szabad elosztás sajnos nagyon szélsőséges karaktereket teremt.
Nálunk már alacsony szinten is előjött harcosoknál a 30 HM különbség varázshasználóknál a 20 MP különbség. Persze az tény hogy elég korlátozott dolgokhoz értettek, de alacsony szinten nem szabadna ezt felróni...

Az ETK ban lévő varázslót viszont nem lehet áthozni az UTK ba. Ahoz képest lényegesebb gyengébb. Az egységes szintlépés, ami kompenzálja ezt.

A copy-paste sajnos igen nagy baj. Már a tűzvarázslóval kapcsolatban ezt megjegyeztem. Mert kiábrándítóan gyenge lett. A tűzlények leírása pedig nem jelent meg a varázslatoknál.

Módosította Walron: 2020.07.18, 08:30

morgorito

morgorito

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 923 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.07.15, 19:36

Igazat megvallva az UTK esetén a teljesen esetleges és random manaköltésgek azt eredményezik hogy a mozaikvarázsló van amiben túl jó, van amiben pedig irgalmatlanul rossz (minden hasznos rúnamágia 3.fokú képzettség, szabad elemi forma drága ÉS két ötödik fok kell hozzá, elég nonszensz).

Habár inkább csak az a szitu, hogy a problémás elemeket a szintskálán későbbre tolták, tehát többé-kevésbé itt működik a skála laposítása. Harcosok esetén még mindig problémás a dolog ötödik szint környékétől, de pont varázshasználóknál -annyira- nem gáz a helyzet.

Az már inkább problémás, hogy tele van ETK copy-paste-tel ami igen zavaró, mert majdnem mindig inkonzisztenciákhoz vezet, nem sikerült az anyagi mágiát valami egzaktabb (az asztal mellett filozófiai vitát nem igénylő) verzióba átírni, a védelmi rúnamágiák össze-vissza huzó ereje (amik a legtöbb mágiaforma ellen elég erősek, csak hát megint ott vagyunk hogy a varázsló véd más varázslók ellen, ami szerintem nem túl jó irány, se itt se mondjuk harmadik kiadású DnD-ben). 

Csak hát, az előbbihez sokkal egyértelműbbé kéne tenni a szabályokat, az utóbbihoz meg meló kéne meg sok tesztelés, azt meg itthon nem szeretik. Ekkor viszont már nagyjából a könyv nagyrészének az átdolgozásánál tartunk (lásd a mi csapatunk és az ötven oldal kodifikált háziszabály esete).

U.I.: Alapvetően elmondható még, hogy a szabad elosztás okoz komoly anomáliákat, szóval én arra jutottam, hogy bizony legalábbis maximumokat meg -kell- adni. Mert a "minden lehet ameddig nekem tetszik" KM oldalról való megközelítést nem tartom követendőnek. A szabályok legyenek a játék előtt és világosan lefektetve. 

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 12628 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.07.15, 18:08

Én nem érzem ennyire erősnek a varázslót. Bár ETK-ban erősebb, de ÚT illetve UTK-ban sok a képzettségek miatti korlátja.

Sok mindent megfog a személyes aura és egyéb védelem (ami csak őt fogja vissza pl pap, BM-et nem).

Igen, sokan az "egyéb védelem" dolgot nem nagyon tudják használni és jobban szeretik a karaktert korlátozni, meg azonos TP-n jellemzően alacsonyabb szintű ETK-ban, UTK-ban jobban látszik, hogy mit is ér (de az UTK mágiarendszere pár jó ötlet dacára eléggé "olyan kis izé", főleg az ETK és a CX Grimóhoz képest.). 

Walron

Walron

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 45 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.07.14, 19:52

Én nem érzem ennyire erősnek a varázslót. Bár ETK-ban erősebb, de ÚT illetve UTK-ban sok a képzettségek miatti korlátja.

Sok mindent megfog a személyes aura és egyéb védelem (ami csak őt fogja vissza pl pap, BM-et nem).

Magasabb szinten elhiszem, hogy már erős, de ott ki nem?

Azért vannak udvari varázslók, ami rúna mágikus jelekre specializálódtak illetve védelmek építésére. Például rúnatermek stb-k. Most már egy 1 E-s térgát varázsjel és már nem 60 MP 60 kg teleportja hanem 120 MP és vegyük azt hogy 60 MP-ból 60 méter átmérőjű kört zár ki a jel, ha belevesszük hogy senki nem mondta hogy mondjuk a 4 toronyba nem lehet ilyen jel az már azért elég komoly méretű területet le tud fedni. Illetve a térgát varázsjel még brutálisabb, mert ott ugye átirányít pl egy szakadékba stb. egy varázsló nem biztos hogy ezt bekockáztatná. Ilyen védőjelek minden mágia típusra tehetőek és van az a pénz hogy ezt megfizessék, főleg hogy erre van az udvari mágus "kaszt" illetve hogy mágikus védelmet építsenek (mágikus pajzs, fürkészés rossz indulatú mágikus dolgokért) az udvartartásra stb.

A másik, hogy egy varázsló "pénzért" nem fog teremteni dolgokat vagy lopni, maximum kihívásból. Nem illik a mentalitásukhoz. Túl kapzsi stb lenne akkor valószínűleg az elméje a téboly, stb miatt alkalmatlan lenne a varázslásra. (Pl a túlzott fekete-mágia is hatással van az aurára, a kapzsiság stb is.)

Erről anno olvastam.

A légiesség pedig, eléggé korlátozott: eléggé tehetetlen, még talán gyaloglási sebességgel sem lebeg, nem tud "semmit" megfogni illetve sok időre illetve egy személyen kívül mást. Annak mi értelme ha beküld a csapat egy varázslót vagy tolvajt? Egyből levágják. A harcost felszereléssel pedig iszonyat MP beküldeni. Mi játéktechnikailag a légiességet eléggé korlátozottan tudtuk használni mert nem képzettséghez kötöttük de azért egy nem gyakran légiessé tettszemélynek ez nagyon fura nem tud mozogni inkább kapálózik a levegőben. (Illetve nálunk a gravitációval "mi van ilyenkor" nagy dilemma volt.)

Teleport kérdésében pedig hát röviden mint az X-menbe: ha falba/valami tárgyba teleportál akkor kampec.

Az UTK-ban pedig már a tudat védelem teljes asztrál/akaraterő az alapérték így a pár mannás mágiák nem működnek.

Módosította Walron: 2020.07.14, 19:58

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 12628 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.06.26, 19:44

@morgorito
Jól értem, a M.A.G.U.S. játékot "caster supremacy"-tól félted, mikor kb nagyítóval kell keresni a nem pszí-használó JKkat?

Igazat megvallva, ez már tünet inkább. Annyira az alkotók se voltak bénák hogy ne essen le a dolog.

Valóban, ők tették bele. Ez még mindig az az Ynev, ahol a Rotunda nevű színház többe között arról híres, hogy mágiát csak a színpadon használtak. 

(Ami azt jelenti, hogy máshol viszont jellemzően igen - pld. kártevők irtására és távoltartására).

morgorito

morgorito

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 923 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.06.26, 12:52

@morgorito
Jól értem, a M.A.G.U.S. játékot "caster supremacy"-tól félted, mikor kb nagyítóval kell keresni a nem pszí-használó JKkat?

Igazat megvallva, ez már tünet inkább. Annyira az alkotók se voltak bénák hogy ne essen le a dolog.

Mellesleg, ez is igen komoly gondokat vet fel (mert ez még nem is nagyon blokkolható, gondolom mindenkinél előjött a telefon hatás). Kevésbé problémás játéknál fennakadnék rajta, de vannak itt komolyabb problémák mint ez.

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 12628 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.06.26, 11:26

@morgorito

Dallasz

Dallasz

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2509 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.06.25, 14:49

Dallasz:

Ezért elérhető hamarabb teleport: egy 60 kg-os tolvaj hihetetlenül mobilissá válik, főleg, ha lenyel egy Zónajelet.

De itt legalább szükség van tolvajra ;) .

Azt azért nem mondtam, hogy a tolvaj maradjon krumplit pucolni. 

A szmájli meg okkal van ott ahol. 

Tudom, ezért tettem én is. 

Módosította Dallasz: 2020.06.25, 14:52

morgorito

morgorito

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 923 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.06.25, 14:18

Dronner:

Nekem azért annyi bajom van velük, hogy alapvetően szerintem az iránya a "védekezésnek" is maximum olyan a szabálykönyv szellemiségében, hogy majd jól egy -varázsló- ki tudja védeni egy -másik varázsló- dolgait. Szóval, megkockáztatom, hogy ha lenne is védelmi lehetőség, az ebbe a csapdába esne.

Ami szerintem pöppet egészségtelen hozzállás, tekintve hogy ez tipikusan caster supermacy helyzetekhez szokott vezetni.

Röviden és tömören, én személy szerint elvernék -nem mágikus védekezési módszereket- is, hamár ilyen erős hatások vannak a rendszerben. Mert nálam azért van egy olyan előfeltételezés, hogy ez nem Arc Magica/Mage ahol a varázshasználók ereje definició szerint túlszárnyalja a mundéros bödönökét.

Dallasz:

Ezért elérhető hamarabb teleport: egy 60 kg-os tolvaj hihetetlenül mobilissá válik, főleg, ha lenyel egy Zónajelet.

De itt legalább szükség van tolvajra ;) .

Ehh, ez így ebéd után erős volt!  :lol:

A szmájli meg okkal van ott ahol. 

Dronner

Dronner

Régi fórumozó

• Gyalu
  • 5763 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.06.25, 13:03

Dallasz:

Igen, szerintem ezeken kellene változtatni (ezekre kellenének szabályok, játéktechnika), nem feltétlenül a varázslatokon. Persze mindent lehet finomhangolni, de ami nekem hiányzik, az ez, a világ válasza ezekre a helyzetekre.

Módosította Dronner: 2020.06.25, 13:03

Dallasz

Dallasz

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2509 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.06.25, 12:37

Szerintem EZEKKEL semmi baj nincs. A baj azzal van, hogy az ezek kivédésére szolgáló lehetőségek kimaradtak a szabálykönyvből. Mert ha ez ténylegesen probléma lenne Yneven, akkor született volna rá counter. Így vagy nem probléma ("az ok pedig....."), vagy probléma volt, de megoldottuk ("mégpedig azzal, hogy....").

Vagy az a baj, hogy egyes hatások maradandóak (holott van időmozaik).

Ugyanígy, ha akaratátvitellel, vagy asztrálmágiával ráveszel valakit, hogy neked adja a nyakékét, az szerintem éppúgy rablás tényállása, mintha egy útszéli haramia a kardjának lengetésével érné el ugyanezt. 

Igen. De ki bírálja egy, hogy mekkora bűn egy tűzgolyóval elhamvasztani a kalandozó varázslónak katonákat vagy térkaput nyitni más birtokára? Ki nyomozza ki? Mert útmutató nincs rá...

Dronner

Dronner

Régi fórumozó

• Gyalu
  • 5763 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.06.25, 12:05

Szerintem EZEKKEL semmi baj nincs. A baj azzal van, hogy az ezek kivédésére szolgáló lehetőségek kimaradtak a szabálykönyvből. Mert ha ez ténylegesen probléma lenne Yneven, akkor született volna rá counter. Így vagy nem probléma ("az ok pedig....."), vagy probléma volt, de megoldottuk ("mégpedig azzal, hogy....").

Mint mondtam, pl. én hivatalba homonkuluszt belépni nem engednék. Nem azért, mert zavar a távirányítós varázsló, hanem azért, mert szerintem in game biztonsági kockázat, aminek kivédése a helyiek elemi érdeke.

Szóval szerintem nem az a kérdés, hogy ezeket hogy lehet lebutítani, hanem az, hogy a világ ezekre hogy reagál. Mert lássuk be, nagyon sok olyan problémát vet fel a mágia léte, amit IRL analógiával nehéz kezelni. Ha a karakteredet akaratátvitellel ráveszik, hogy szándékaival ellentétben szúrja le a nemes urat, majd véres késsel a kezében rajtakapják mikor magához tér, akkor az illetőt kivégzik gyilkosságért, vagy nem? Ugyanígy, ha akaratátvitellel, vagy asztrálmágiával ráveszel valakit, hogy neked adja a nyakékét, az szerintem éppúgy rablás tényállása, mintha egy útszéli haramia a kardjának lengetésével érné el ugyanezt. Szintén a gondolat/emlékolvasás bizonyíték a bűntettre? És ha manipulálták az emlékeit de a vizsgáló ezt nem veszi észre? Ha az emlékei szerint tényleg ő végzett  nemessel ,de azt nem látja (mert nem is keresi a nyomát), hogy korábban mágiával vették rá erre? Ha a vizsgálatot végzőt lefizették, hogy mondja azt/hamisítsa bele az illető emlékeibe hogy ő volt, mert bizonyos köröknek az jól jönne (pl. a bíráskodó hatalomnak, akinek nem fáj ha egy átutazó bajkeverő elviszi a balhét), stb.

A mozaikmágiának egy nagy nehézsége van. Mivel nem fix módon működik, hanem nagy játékosi szabadságot ad, nehéz előre counterelni. Mert ha egy varázslat mindig  X módon hat, akkor arra könnyű megoldást találni, de a Játékosi kreativitásra előre választ találni, na az más tészta...

Módosította Dronner: 2020.06.25, 12:06

Dallasz

Dallasz

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2509 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.06.25, 11:49

Dallasz:

Nem vagyok a legpengébb ETK-ból, de azt hiszem harmadik szinttől azért még nincs manája a "bárhol/bármikor/láthatatlan/légies n+1 akármennyi óráig" jellegű húzásokhoz.

Alapvetően mondjuk abban igazad van, hogy a mozaikmágusnak nem kell tizenx szintig várnia a dolgok piszkálásával.

Dehát ez a MAGUS szépsége nem?  ;)

Ehh, ez így ebéd után erős volt!  :lol:

Dallasz

Dallasz

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2509 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.06.25, 11:44

@Dallasz
Légiesség vs teleport:
A láthatatlan és légies kisállat fel tud deríteni (ha nem védett a placc), a teleport nem.

Miért nem? A teleportálás alanya nem lát vagy....? 

morgorito

morgorito

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 923 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.06.25, 11:08

KLM:

Az hogy mi motiválja a mendzserfantasy-s szereplőket az más kérdés. Csak a varázshasználó osztályok (és különösen a varázsló) esetén merül fel pár olyan kérdés, amit illett volna az alkotási folyamat közben végiggondolni. Mert az már későbbi odaszenvedés volt, hogy a "varázslók így, a varázslók úgy".

Lásd Dronner és a sav esete. 

U.I.: A TAM védelmet viszont csak másik mozaikvarázsló tudja megcsinálni tudtommal, szóval ott vagyunk ahol voltunk. Manamentes terület meg azért nem terem minden sarkon :D .

Dallasz:

Nem vagyok a legpengébb ETK-ból, de azt hiszem harmadik szinttől azért még nincs manája a "bárhol/bármikor/láthatatlan/légies n+1 akármennyi óráig" jellegű húzásokhoz.

Alapvetően mondjuk abban igazad van, hogy a mozaikmágusnak nem kell tizenx szintig várnia a dolgok piszkálásával.

Dehát ez a MAGUS szépsége nem? ;)

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 12628 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.06.25, 10:34

@Dallasz
Légiesség vs teleport:
A láthatatlan és légies kisállat fel tud deríteni (ha nem védett a placc), a teleport nem.

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]