Ugrás tartalomhoz

Fotó

Mozaikmágia, mágiaelmélet, varázslók, varázslatok

• Válasz írásához lépj be
4362 hozzászólás érkezett eddig

Kaloz

Kaloz

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1029 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.07.04, 13:06

A verzió: Ha olyan rendből/iskolából jön, a boszorkánymester ismer bizonyos rajzolatokat, és képes őket alkalmazni, mert csak. Lásd Boszorkánymesteri tetoválások, a Rúnában.
B verzió: Ősi nyelv nem feltétlenül kellene hozzá szerintem, elég a Rúnamágia, és akkor a boszimester (vagy más) képes a saját varázslatait a kasztja/rendje által alkalmazott mágikus jelekbe foglalni.
Mindkét esetben komoly egyeztetés kell a KM-el, mit, hogyan és kinek enged. Ezügyben a Toron is különbséget tesz, az ősi kyr tudás morzsáit birtokló magitorok akik például a kyr kastélyok rúnatornyaival is elboldogulnak, felette állnak a sima, hétköznapi boszorkánymestereknek, amilyenek például a játékos karakterek. Kivételek persze mindig vannak.

Selmo

Selmo

Lochost kvesztor

• Fórumita
  • 1958 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.07.04, 12:54

Abban az esetben, ha a karakter nem a magasmágia beavatottja, hanem tapasztalati mágiahasználó, akkor csakis a Végrehajtó Varázskör, Kisugárzó Varázsjel, illetve, ha bír Asztrál-, Mentálmágiával, akkor az Asztrál-, Mentálbélyegek, alkalmazása elérhető a számára.

ETK-ban meg senki más nem kapta meg, csak varázslóknak oktatják MF-on.

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 11180 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.07.04, 12:52

Én a trollos kérdést úgy látom, hogy miután már megszülettek az egerek, különálló lények, így egy másik lényre használt dispell nem lehet rájuk hatással. Viszont ők elvileg lehetnek alanyai ugyan ilyen varázslatnak, és akkor vissza kell változniuk kis trollokká, hiszen átváltoztatott troll "anyagból" vannak ők maguk is.

Valamint, egy korábbi megjegyzésre reagálva KLM-től, az új Ősi titkok... c. írás szerint a holdak a szférákon belül keringenek, tehát elvileg van tér a különféle űrbéli trükközésekre.

Trollok: Abban a verzióban a "dispel magic" területre (is) hatott, amely területre igen sok egér elfért.

Ősi titkok: ???

Amit én akartam kérdezni, a rúnamágiával kapcsolatos. Lényegében két része van, először is világhűség szempontjából elképzelhető-e szerintetek, hogy tapasztalati mágiát használók elsajátítsák a rúnamágia valamilyen, legalább korlátolt formáját (a varázslóira alapozva, vagy saját jeleket kikisérletezve)? Az én emlékeim szerint az irodalomban van számos példa hasonlókra, vagy például (mivel most a tűzvarázslók miatt érdekel arra hozok példát, de akár a boszorkánymesterről is lehetne szó) szóval ott a tűzvarázsló Tűzszem nevű varázslata, ami gyakorlatilag egy kisugárzó varázsjel.

A Rúnamágia rúnái NEM azonosak a Mozaikmágia mozaikjaival, bár nyilván van átfedés köztük.

Viszont egy-egy varázstárgyhoz szükséges rúnasort (ami esetleg nem is különálló rúnákból áll, hanem egy, ám annál bonyolultabb jelből) megtanulhat, anélkül, hogy értené, mit miért.

Ezen felül szerintem képesek olyasmire, mint a BM és Boszi a "Varázstárgy készítése" varázslatukkal.

Amit szintén nem értettem soha, ha tűzvarázsló veszi fel a mágiahasználatot (ETK), akkor neki két külön manája van?

A "Tűztánc" novella szerint nem (az 1993-as ZÖLDben volt, egy TV használt szimpatikus mágiával kombinált Perzselő tekintetet vagy mit).

Módosította KLM: 2018.07.04, 12:53

Cundior

Cundior

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 469 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.07.04, 12:07

Ott kicsit más volt a helyzet. A varázsló megkapta az összes rúnamágiánál lévő "varázslatot", a mesterfokú rúnamágia képzettség pedig a varázstárgy alkotásához kellett. Viszont azt csak varázsló és csak 6. szinttől kapta. Ellenben a mágiahasználat képzetséggel egy tűzvarázsló is megismerhette a magasmágiát, a benne foglalt rúnákkal együtt. Szóval igen is, meg nem is. :) Más kérdés, hogy a maximálisan birtokolható 10 mana szintén egy gátat jelentett. Amit szintén nem értettem soha, ha tűzvarázsló veszi fel a mágiahasználatot (ETK), akkor neki két külön manája van?

De mindegy is, már úgyse aktuális. Az ÚTK-ra visszatérve, ha nem is elég az, hogy elmondja a varázsló hogyan kell, azért valami mód szerintem biztos tanulható. 3. fokú ősi nyelv és azonos fokú rúnamágia felvétele gondolom minimális követelmény, de nem hiszem, hogy véletlenül oktatják a rúnamágiát Ordanban, legalábbis a könyv szerint.

kukac

kukac

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 684 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek
2    3                              

Kelt 2018.07.04, 11:37

Ződben/ETK-ban simán fel tudja venni a Rúnamágiát, nem? Már vagy 4-5 éve nem volt a kezemben a könyv, ideje lenne frissíteni a dolgokat.

Cundior

Cundior

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 469 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.07.04, 11:34

Bocsánat, félre érthető voltam. Úgy gondoltam, hogy a saját varázslatait tudná rúnába foglalni velük, nem ismerne semmilyen magasmágiához tartozó varázslatot, csak olyanokat, ami a saját kasztjából származik.

kukac

kukac

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 684 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek
2    3                              

Kelt 2018.07.04, 11:06

Ha csak egy erősítéssel, egy féle módon szeretné megtanulni, én azt mondanám, hogy simán el tudja mondani neki bármelyik varázsló (mivel alapból van manája -> ért a varázsláshoz, így nem kell sok különóra.). Viszont még ha több mozaikot is tanul meg külön-külön, nem fogja tudni kombinálni őket, csak ha felveszi a varázsló kasztot is.

Cundior

Cundior

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 469 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.07.04, 10:57

Hát, kihagytam egy kis időt a fórum olvasásában, és nem mindennapi élmény fogadott ma reggel. Mindig a legjobbakról maradok le... :)

Én a trollos kérdést úgy látom, hogy miután már megszülettek az egerek, különálló lények, így egy másik lényre használt dispell nem lehet rájuk hatással. Viszont ők elvileg lehetnek alanyai ugyan ilyen varázslatnak, és akkor vissza kell változniuk kis trollokká, hiszen átváltoztatott troll "anyagból" vannak ők maguk is.

Valamint, egy korábbi megjegyzésre reagálva KLM-től, az új Ősi titkok... c. írás szerint a holdak a szférákon belül keringenek, tehát elvileg van tér a különféle űrbéli trükközésekre.

Remélem sokat segítettem mind két esetben. :)

Amit én akartam kérdezni, a rúnamágiával kapcsolatos. Lényegében két része van, először is világhűség szempontjából elképzelhető-e szerintetek, hogy tapasztalati mágiát használók elsajátítsák a rúnamágia valamilyen, legalább korlátolt formáját (a varázslóira alapozva, vagy saját jeleket kikisérletezve)? Az én emlékeim szerint az irodalomban van számos példa hasonlókra, vagy például (mivel most a tűzvarázslók miatt érdekel arra hozok példát, de akár a boszorkánymesterről is lehetne szó) szóval ott a tűzvarázsló Tűzszem nevű varázslata, ami gyakorlatilag egy kisugárzó varázsjel.

A kérdés másik fele, ti játéktechnikailag hogyan oldanátok ezt meg? Például a tűzvarázsló szeretné megtanulni a Mágikus aura varázsjelet (vagy egy hasonlót, amilyet az ordani rend ismer / ismerhet), hogy a varázslatait belefoglalhassa egy rúnába. Mi kéne ehhez?

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 11180 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.07.04, 10:48

Az ilyen mágiaelméleti kérdéseknél általában érdemes elsőként kisebb változókban gondolkodni extrémebbek helyett.

Persze. Patkányból csinálunk egeret és/vagy csótányt, aztán tenyésztjük és teszteljük.

Génállomány meg se Mókusban, sem a legtöbb fantaziban nincs, "Ideája" viszont lehet. 

Garaboncias

Garaboncias

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 753 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.07.04, 07:57

Az ilyen mágiaelméleti kérdéseknél általában érdemes elsőként kisebb változókban gondolkodni extrémebbek helyett.
Pl. azt megnézni, mi történik, ha két eleve ellenkező nemű ember varázsló átváltoztatja magát másik emberré (a nemeket megtartva), és átváltoztatva termékenyül meg egyik a másiktól. Visszaalakuláskor megmarad-e a magzat, és melyik varázsló melyik génállományát örökli stb.

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 11180 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.07.03, 23:18

Kissé furcsa még az is, hogy felmerult.... Oh, wait... magus topic... Nem szóltam. :)

Azért csak nézd meg, hogyan merült fel :)

Ha nem pont valami olyasmi a kampány témája, hogy "egy orult varázsló egerekkel árasztja el a világot, amik a halálukkor trollá változnak, majd regenerálódnak", akkor boven elég is.

Hja, közepesen magas szintű varázslót (és a partit) bebörtönözték egy zsebdimenzióba pár évtizedre a várukkal egyetemben és a visszatéréshez gyűjtöttük a (szörny)sereget (és a varázstárgyakhoz a hozzávalókat). Szóval bizony, pont erről szólt a kampány :)

Módosította KLM: 2018.07.03, 23:21

Matzi

Matzi

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1752 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.07.03, 22:52

Talán nem véletlenul nincs kidolgozva ilyen mélységig a polymorph. Én még jobb napomon is max azt mondanám, hogy az átváltoztatott lény steril, mert minden testi funkcióját egy mágia alakítja. Ezen az elven akár azon is elgondolkodhatnál, hogy a saját magát nové változtató varázsló és a klónvarázzsal alkotott másolattal osszefekudve vajon mi lesz a kozos gyermek génállománya.

Ha nem pont valami olyasmi a kampány témája, hogy "egy orult varázsló egerekkel árasztja el a világot, amik a halálukkor trollá változnak, majd regenerálódnak", akkor boven elég is.

Kissé furcsa még az is, hogy felmerult.... Oh, wait... magus topic... Nem szóltam. :)

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 11180 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.07.03, 22:19

Szerintem az átalakított lények nem tudnak szaporodni. vagy ha mégis

.. akkor istenek, pl. Loki, Zeusz. :D Nekik nem probléma az ilyesmi, de biztosan nem Polymorph-varázslatot használtak. ;) Igaz, az utódaik is változatos fajúak voltak a mitológiákban.

Komolyra véve a szót, ha valami csoda folytán meg is történhetne a megtermékenyítés, nálam egészen biztosan belehalnának a magzatok az átváltozás/visszaváltozás procedúrájába, így nem élnék meg a régi/új alakot. A holttestük (már ha ez lényeges lenne) valószínűleg félig troll-félig egér jellegű képződmény lenne a körülmények függvényében.

Akármiből (trollból) lett egerek esetén pár hónap múlva a "magzatok" is nagyszülők... Ha meg csótányt csinálunk belőlük, akkor meg morcos leszek, ha "elrontja az egészségpróbáját/forti mentőjét" MINDEGYIK.

Garaboncias

Garaboncias

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 753 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.07.03, 19:18

.. akkor istenek, pl. Loki, Zeusz. :D Nekik nem probléma az ilyesmi, de biztosan nem Polymorph-varázslatot használtak. ;) Igaz, az utódaik is változatos fajúak voltak a mitológiákban.

Komolyra véve a szót, ha valami csoda folytán meg is történhetne a megtermékenyítés, nálam egészen biztosan belehalnának a magzatok az átváltozás/visszaváltozás procedúrájába, így nem élnék meg a régi/új alakot. A holttestük (már ha ez lényeges lenne) valószínűleg félig troll-félig egér jellegű képződmény lenne a körülmények függvényében.

Symur

Symur

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 113 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.07.03, 14:21

Még Új Tekercsek idején próbálkoztunk olyat, hogy több szférát csinálni a varázslatoknak és "mindenki" ezekből válogatott volna.

Kb. 200 különböző hatást említettünk meg 14 szférában név szerint, mondanom se kell, hogy kb. 80-at dolgoztunk ki, mert elfogyott a lendület. Azért egy ilyet, hogy több papi szféra legyen, várok még a Deltás alapkönyvtől.

Ezt akár közzé is tehetnéd.

Hát rendben... A nevek jó részét nem én találtam ki, inkább egy lista, hogy mire lehet képes az adott szféra ismerője.

Most teljesség nélkül kb. ilyen lenne egy "mágia szféra". Ide tartozik, a "tiszta" mágia, tér, idő, manaháló, stb. Itt csak születés miatt képes bárki varázsolni, ez mágiával elvehető vagy felruházható.

1-es erősség (ez csak a varázslatok egymáshoz képesti erejét jelenti, semmi játéktechnika)

varázslövedék - mágikus lövedék

varázshéj - fizikai sfé

mágia érzékelése - érzékeli a mágiát

lebegés - föld felett lebeg

időérzék - pontos idő

távolbalátás - távcső hatás

2-es erősség

időburok - célpont lassítása/gyorsítása

mágikus háló - eltéphetetlen mágikus háló

ellenvarázslat - más varázslatának megakadályozása

életerő átalakítás - életerőből varázserő lesz (feltöltődés)

elemi védelem - védelem őselemektől

elemi erő - tárgyak mozgatása

4-es erősség

varázserő átadása - a célpont használhatja az átadó egy varázslatát

varázstárgy feltöltése - feltölti a varázstárgyat

mágiatörés - rúna vagy más létrejött varázslat megsemmisítése

időzített varázslat - egy kisebb erőséggű varázslat adott időben jön létre

erőfal - adott területű függ/vízsz fal, mely járható, megtart x súlyt

energiakitörés - mágikus terület alapú sebzés

6-os erősség

antimágikus kör - a körön belül nehezebb a varázslás, mindenkire hat

láthatatlanság - a célpont semmiképpen nem észlelhető, csak mágiával

varázstárgy elfojtás - a varázstárgy nem működik ideiglenesen

9-es erősség

időablak - a múltba vagy jövőbe pillantás, a jövő látása nem pontos

immunitás mágiára - a célpontra nem lehet varázsolni, de ő képes mágiát használni

varázserő kisülés - a célpont varázsereje "kisül", megsebzi azt "akiben" volt

12-es erősség

térugrás - egyszeri hatású

varázsképesség eltörlése - a célpont képtelen lesz varázslásra

varázslat véglegesítése - a kisebb erejű varázslat örökre megmarad

15-ös erősség

erővonal kontroll - befolyásolhatja a mana-háló sűrűségét

térkapu - állandóan működő térkapu

varázserővel felruházás - egy nem varázsképes személy, képes lesz varázslásra

Symur

Symur

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 113 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.07.03, 13:58

Dronner

Dronner

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5238 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.07.03, 13:18

@KLM:

Csakhogy azt a testük termeli, tehát szerintem kapnak.

De elvileg a bennük lévő terratóm anyag (olyasmi túlvilági anyag, mint amiből a démonok teste épül fel) és az azzal érintkező normál anyag bomlástermékét gyűjtik össze az akvér odmirigyek... Szóval mágiaelméletileg nem.

Balanszügyileg pláne nem.

Meg hát valamit kellene hegeszteni rajta, mert az még ok, hogy 80 manapontból lehet egy emberből mondjuk egy 150-200 kilós ork vagy pár tized grammos ízeltlábú, de azért egy többtonnás jószág mégse... Főleg, ha a varázslónak az ilyesmit kilóban mérik.

A midikloriánokat ne keverjük ide, az másik univerzum. ;)

Az általam játszott M*-rendszerek egyikében sincs ilyen, szóval...

Ha viszont így lenne, akkor nem lehetne aquirokat teremteni, mert olyan nincs, hogy aquirrá válik, csak nincs benne a midiklorián. Átváltozik békává, csak nincs bőrlégzése....

Az egyensúly más kérdés. De az egyensúlyt koncepcionálisan kell megteremteni, nem foltozgatással.

Pl. nem tud bármivé, csak a standard gyík, kígyó, béka, malac közül választhat, mert annak a hagyománya maradt fenn és kész.

Módosította Dronner: 2018.07.03, 13:20

Selmo

Selmo

Lochost kvesztor

• Fórumita
  • 1958 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.07.03, 12:58

Még Új Tekercsek idején próbálkoztunk olyat, hogy több szférát csinálni a varázslatoknak és "mindenki" ezekből válogatott volna.

Kb. 200 különböző hatást említettünk meg 14 szférában név szerint, mondanom se kell, hogy kb. 80-at dolgoztunk ki, mert elfogyott a lendület. Azért egy ilyet, hogy több papi szféra legyen, várok még a Deltás alapkönyvtől.

Ezt akár közzé is tehetnéd.

kukac

kukac

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 684 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek
2    3                              

Kelt 2018.07.03, 12:41

Ha ezt Magnus (vagy Raon) olvassa, lehet még 10 évvel eltolják az MKK megjelenését. :D

De a Poly témánál, szerintem az egérszervekkel létrehozott utódok egerek maradnak, és nem mágikusak, tehát nem alakulnak vissza trollokká.

(Azt viszont megnézném, hogy a boszorkány az átváltozás csókjával jóképű királyfit csinál egy békából - vagy fordítva.)

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 11180 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.07.03, 12:11

@KLM:

Csakhogy azt a testük termeli, tehát szerintem kapnak.

De elvileg a bennük lévő terratóm anyag (olyasmi túlvilági anyag, mint amiből a démonok teste épül fel) és az azzal érintkező normál anyag bomlástermékét gyűjtik össze az akvér odmirigyek... Szóval mágiaelméletileg nem.

Balanszügyileg pláne nem.

Meg hát valamit kellene hegeszteni rajta, mert az még ok, hogy 80 manapontból lehet egy emberből mondjuk egy 150-200 kilós ork vagy pár tized grammos ízeltlábú, de azért egy többtonnás jószág mégse... Főleg, ha a varázslónak az ilyesmit kilóban mérik.

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]