Ugrás tartalomhoz

Fotó

Mozaikmágia, mágiaelmélet, varázslók, varázslatok

• Válasz írásához lépj be
5159 hozzászólás érkezett eddig

Dallasz

Dallasz

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2509 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.06.25, 09:39

Zárt ajtó: Légiesség fiam.

Szerintem ez rossz ötlet. Papíron működik, de légies formában korlátozott a cselekvésed, ráadásul látható vagy (azt is meg kellene oldani).

Én nem találom a könyvben, hogy zárnyitás közben a tolvajok láthatatlanok lennének. Ez hol van? :titok:

Nem azt mondom, hogy kell a láthatatlanság, de így a légiességnek nincs előnye a teleporttal szemben. Szerintem...

Módosította Dallasz: 2020.06.25, 09:39

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 12501 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.06.25, 08:56

Szerintem ez rossz ötlet. Papíron működik, de légies formában korlátozott a cselekvésed, ráadásul látható vagy (azt is meg kellene oldani).

Én nem találom a könyvben, hogy zárnyitás közben a tolvajok láthatatlanok lennének. Ez hol van? :titok:

Mondjuk a tolvajok a (TA)Mágiától levédett területen is tudnak dolgozni...

... meg az persze elképzelhetetlen, hogy a mozaikmágust pusztán arannyal nem tudja rávenni a Megbízó dolgokra.

kukac

kukac

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1805 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.06.25, 07:52

Dallasz

Dallasz

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2509 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.06.25, 07:40

......

Igazat megvallva szerintem akkor elérkeztél a "mozaikmágus, avagy Déendé wizard magas szinten" problémához.

Örökség hogy a magas szintű mágiahasználót csak "kutyaharapást szőrivel" módon fogod megfogni, más varázshasználóval. 

Ugye tudod, hogy kb. 3. szinttől ezek már fennállnak? 

Pénz=teremt valami ritka nyersanyagot aminek ismeri az összetételét vontakozó képzettségek miatt

Bezony. Sétálok az erdőben és mindig találok egy fél fülbevalót...

Lopni: Minek ha van elmekontroll

Egyéni ízlés kérdése, szerintem egyszerűbb elteleportálni valamit.

Módosította Dallasz: 2020.06.25, 07:40

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 12501 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.06.25, 06:17

@morgorito
Hiába, nehéz elképzelni, hogy a kommandós-menedzserfantazi szereplőit a szokásos "küldizz vagy éhezel" struktúra kevéssé motiválja.

morgorito

morgorito

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 897 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.06.24, 21:56

Bocsánat a késő reakcióért:

.....

Összefoglalva, függetlenül attól, hogy talán igazad van, és jobb lenne ha nem így lenne, a könyv szerintem egyértelműen engedi a zónajelekbe, vagy zónajelek közti szabad teleportálást.

Oké, de biztosan akarod ezt? Gyakorlatilag amint képes a varázsló Zónajelet készíteni - összesítve mindekinek az egyéni szabályértelmezését - egyezerűen átgázol a játékos minden modulon/történeten:

- korlátlan vagyona lesz,

- jobban fog "lopni", mint a tolvaj,

- a "zárt ajtó/épület" stb. fogalmát el lehet felejteni,

- szinte korlátlan erőforrással (étel, fegyver stb.) fog rendelkezni.

Gyakorlatilag ideális NJK-t faragunk belőle. Akkor miért is kell erőlködni a mozaikmágia rendberakásán? 

Igazat megvallva szerintem akkor elérkeztél a "mozaikmágus, avagy Déendé wizard magas szinten" problémához.

Örökség hogy a magas szintű mágiahasználót csak "kutyaharapást szőrivel" módon fogod megfogni, más varázshasználóval. 

Csak itt a szabadabb rendszer miatt nem egy-két varázslat a problémás, hanem akár egész csoportok. Nagyon nem lehet megoldani a problémát igen komoly háziszabályok nélkül. 

Pénz=teremt valami ritka nyersanyagot aminek ismeri az összetételét vontakozó képzettségek miatt

Lopni: Minek ha van elmekontroll

Ez nem csak a teleport kérdése. Alapvetően vannak thresholdok ami után nehézkessé válik a nem mágiával való megfogása.

Má' csak ez ilyen. 

Dallasz

Dallasz

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2509 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.06.24, 21:17

Bocsánat a késő reakcióért:

.....

Összefoglalva, függetlenül attól, hogy talán igazad van, és jobb lenne ha nem így lenne, a könyv szerintem egyértelműen engedi a zónajelekbe, vagy zónajelek közti szabad teleportálást.

Oké, de biztosan akarod ezt? Gyakorlatilag amint képes a varázsló Zónajelet készíteni - összesítve mindekinek az egyéni szabályértelmezését - egyezerűen átgázol a játékos minden modulon/történeten:

- korlátlan vagyona lesz,

- jobban fog "lopni", mint a tolvaj,

- a "zárt ajtó/épület" stb. fogalmát el lehet felejteni,

- szinte korlátlan erőforrással (étel, fegyver stb.) fog rendelkezni.

Gyakorlatilag ideális NJK-t faragunk belőle. Akkor miért is kell erőlködni a mozaikmágia rendberakásán? 

irgumburgum

irgumburgum

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 323 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.06.10, 17:56

Üdv! Mélytarisznyát szerintem a varázsló a saját tornyába irányítja. Ott ő az úr,  ő jelöli ki melyik szoba, kamra, vagy asztal az érkezési pont.. A szolgák szükség szerint oda teszik a frissen gőzölgő reggelit, vagy ha látják, hogy egy csorba kard került oda, akkor viszik éleztetni a kovácshoz. Kb így.

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 12501 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.06.10, 11:22

KLM:

Ez se rossz megközelítés, habár rendszerfüggő hogy egy egyszerű INT próba mennyire nehéz. Rontás esetén mit csinálnál? Mert MAGUS alatt a teleport mishap DnD jelleggel nehezen értelmezhető. 

MEgnézem, mi más érkezhet onnan, ha egyáltalán (eszem ágában nincs táblázatot csinálni hozzá, pláne hogy kb "bármi is" lehet a kiindulási helyen, stb), megnézem a dobást, aztán, lehet, hogy megússza MP költés nélkül, lehet, hogy csak a minimális 1+5 MP-ot vonatom le.

Sőt, úgy alapvetően az egész rendszerben kevés ilyen van. Csak mindenféle áttételes megoldás. Kémszem,mentálmágia, anyámkínja, de kevés effektív "odanézek" varázslat van.

Igen, kicsit "jobb lábbal vakarom a bal fülemet" megoldás, de aki már rendelkezik Zóna jellel és nem konzekvensem NEM alkalmazza az ilyeneket vagy csak nem ésszel, az előbb-utóbb bajba kerül. 

morgorito

morgorito

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 897 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.06.10, 10:57

Cundior:

Fair megoldás, itt jön ki a MAGUS-ban az érzékelő mágiák szinte teljes hiánya a jó öreg "univerzális" mozaikmágiából :D .

Sőt, úgy alapvetően az egész rendszerben kevés ilyen van. Csak mindenféle áttételes megoldás. Kémszem,mentálmágia, anyámkínja, de kevés effektív "odanézek" varázslat van.

Ez nem feltétlenül baj, csak nekem böki a csőröm főleg a mozaikmágia loreja miatt.

KLM:

Ez se rossz megközelítés, habár rendszerfüggő hogy egy egyszerű INT próba mennyire nehéz. Rontás esetén mit csinálnál? Mert MAGUS alatt a teleport mishap DnD jelleggel nehezen értelmezhető. 

Dronner

Dronner

Régi fórumozó

• Archívum
  • 5763 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.06.10, 10:51

Ha létezik egy valid megoldás a varázstárgyra (mini térkapuval) akkor miért akartok variálni?

Nem tudom, nekünk így tetszett. Össze akartuk rakni szabályosan az ÚTK alapján, és nem találtuk a mini térkapu mozaikot. :)

Ezzel a gond szvsz az, hogy sok mozaik deklaráltan nincs leírva a szabálykönyvben, noha egyértelmű, hogy létezik. Pl. mágikus érzékelők.

Szerintem sokkal célszerűbb kitalálni egy miniatűr térkapu mozaikot/rajzolatot, semmint azon agyalni, hogy hogyan hozhatsz létre működőképes mély tarisznyát, ha az alkalmazható mozaikok az elemi tűz idézése, kard forma, 1 körös időtartam, félelem mozaik és az idézőkör.

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 12501 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.06.10, 10:35

Ha létezik egy valid megoldás a varázstárgyra (mini térkapuval) akkor miért akartok variálni?

Nem tudom, nekünk így tetszett. Össze akartuk rakni szabályosan az ÚTK alapján, és nem találtuk a mini térkapu mozaikot. :) 

Itt persze megint felmerül, hogy a jelmágiának speciális részhalmaza a rúnamágia és a rúnák hatásait nem mindig tudja duplikálni a mozaikmágia (sem a "spellcasting", sem a jelmágia része).

Van viszont az Újbestiben valami tértorzító jel, nem? 

Cundior

Cundior

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 852 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.06.10, 07:38

Nem tudom, nekünk így tetszett. Össze akartuk rakni szabályosan az ÚTK alapján, és nem találtuk a mini térkapu mozaikot. :) Viccet félretéve a rúnamágia így is elég táp, ahogy van, mi azért szeretünk annyi "megkötést" alkalmazni, hogy a játékos rakja össze a könyv kínálta lehetőségekből, az ETK-s, D&D-ből nyúlt varázstárgyakat, amik kilógnak a rendszerből mellőzni szoktuk.

De amúgy a lényeg most nem a motiváción van, hanem a dolog működésének példa értékén. Az is jó megoldás amit írsz, hogyha nem rontja el a játékot akkor mehet, ha elrontja akkor nem, csak ebben az esetben lesz egy problémás határvonal, ami mindig gondot fog okozni. Én pedig se játszani, se mesélni nem szeretek úgy (ez is egyéni izlés kérdése, nem baj, ha valaki igen), hogy a KM a szabályok felett áll, és majd ő megmondja a saját tetszése és pillanatnyi kedve alapján, hogy ugyan az mikor működik és mikor nem.

Ettől függetlenül persze nálunk is vannak erkölcsi korlátok, hangulati szempontok, hogy "ez most így rendben van, mert poén, de amúgy ne erőltessük" hiszen azért mégiscsak egy játékról van szó, de ezek kivételek, jobb a szabályokat és lehetőségeket (amennyire lehet) egyértelműen tisztázni. (Szerintem.)

Dronner

Dronner

Régi fórumozó

• Archívum
  • 5763 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.06.10, 07:15

Curindor:

A varázsló szeretett volna "mély tarisznyát" csinálni úgy, hogy egy rúnával egy ládába teleportálja a táskája tartalmát, egy másikkal meg vissza. 

Egyébként meg ha nem game-breaking, én engedném, hogy működjön ennél a tárgynál, de valamivel több manáért, azzal, hogy más körülmények között nem biztos, hogy pontosan ez a működési mechanizmus használható lesz.

Cundior

Cundior

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 852 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.06.09, 19:49

KLM:

Felmerül ekkor a kérdés, hogy mi történik ha egy doboz akármit akarok teleportálni, amit tudom hogy a szolgáim a varázsjel hatókörén belül helyeztek el, de nem -pontosan hol- (hiszen sose láttam, az elmondás pedig nem tud pontos lenni). Ilyenkor te engednéd, vagy nem?

Cundior:

Ugyanez a kérdés, te hogyan kezelnéd?

Hasonló helyzet már volt nálunk. A varázsló szeretett volna "mély tarisznyát" csinálni úgy, hogy egy rúnával egy ládába teleportálja a táskája tartalmát, egy másikkal meg vissza. Azt beszéltük meg, hogy oda még teleportálhat, de utána hogyan tudja pontosan mit, honnan teleportálna vissza? Ezért azt teheti, hogy a táska tartalmát egyben egy előre kijelölt helyre teleportálja, utána onnan (bármi is van ott, ha valaki megviccelte és kicserélte akkor azt) egy az egyben visszateleportálja a táskájába. Nincs válogatás, azonosítás, semmi, csak egy adott pontból egy adott pontba, ami ott van.

Valahogy így kezelném a te példádat is. Ha a szolgák rátették amit kell (vagy rátettek valamit) konkrétan a rúnára (vagy egy előre kitalált pontra, az elrejtett rúna előtti 1 láb távolságba, vagy ilyesmi, amit a rúna rajzolásakor határoztak meg), akkor azt képes teleportálni, de csak úgy valamit a zónajelen belül nem. Persze hacsak nem tudja érzékelni valahogy (mentálmágia a szolgán, kémszem varázsjel, mágikus tárgy esetén mágia fürkészés, akármi).

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 12501 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.06.09, 18:54

KLM:

Felmerül ekkor a kérdés, hogy mi történik ha egy doboz akármit akarok teleportálni, amit tudom hogy a szolgáim a varázsjel hatókörén belül helyeztek el, de nem -pontosan hol- (hiszen sose láttam, az elmondás pedig nem tud pontos lenni). Ilyenkor te engednéd, vagy nem?

Ha el tudtam mondani nekik, hogyan és hova,  és utána tudtam velük beszéln, iakkor +2-vel, ha csak egyik, akkor módosító nélkül, ha egyik sem, akkor -2-vel dobnék Intelligencia próbát a varázslóval (mármint ha magamnak mesélek :gyagya: ).

morgorito

morgorito

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 897 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.06.09, 18:34

KLM:

Cundior:

Ugyanez a kérdés, te hogyan kezelnéd?

Walron

Walron

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 45 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.06.09, 17:22

Az ÚTK-ban:

"Zóna Varázsjel
Mana pont: 25 Mp

A Zóna Varázsjel körüli 20 ynevi láb sugarú gömb a varázsló Zónájának számít, akárcsak a teste körüli hasonló méretű terület (lásd még: a varázsló Zónája). Vagyis ahol ezt a varázsjelet a varázsló elhelyezi, ott újabb Zóna jön létre, amelyen belül majdnem úgy varázsolhat Távolbahatás nélkül is, ahogyan azt a teste körüli Zónában teheti. A különbség Csupán annyi, hogy a Zóna Varázsjelen keresztül végrehajtott varázslatok Varázslási ideje minden esetben +1 körrel megnő, és az eredeti Mana pont igényhez +5 Mp járul.
A varázslók éppen ezért gyakran helyeznek el Zóna varázsjelet olyan helyeken, ahová később varázsolni kívánnak. Nemegyszer apróbb tárgyakra írják, és azokat szolgákkal vitetik el a világ azon távoli pontjaira, ahová mágikus befolyásukat kiterjeszteni készülnek. A Zóna varázsjel másik felmérhetetlenül hasznos tulajdonsága, hogy lehetővé teszi a varázsló számára, hogy arra a helyre teleportáljon, vagy kaput nyisson a megfelelő varázslat használatával, ahol a jel található. Minden Zóna varázsjel egyéni, azaz minden varázslónak saját jele van - amit az avatott szem fel is ismerhet. Minden varázsló csak saját Zóna Varázsjelét használhatja távolba varázslásra és Térmágiára. Hátránya, hogy Tárgyszimpátia-viszonyban áll a varázslóval, így ellenséges szándékú varázsló kezében veszélyessé lehet."

Ezek alapján olyan mintha ott lenne. De persze kicsit "nehezebben" varázsol oda.

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 12501 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.06.09, 12:28

Ugye, honnan tudnám hogy hol van pontosan az a zsák akvérkörömreszelék, amit a Zónámon belül teleportálni akarok.

Az mondjuk pont menni fog, mert hát leplezetlen mágiának minősül.  

Egyebekben ha saját tehetetlensége miatt kimozdult a tárgy a karakter látómezejéből, akkor - amíg arrébb nem teszi valaki - ki fogja tudni teleportálni a szénaboglyába belőtt tűvetőlövedéket, de a zavaros vízben úszó törpeharcsát ha meglátta egyszer, pár másodperc múlva már nem veheti célba pld mentálmágiával...

...de egzakt szabályokat nem alkottam rá, inkább csak érzésre ment.

A CX-ben meg az Aurakiterjesztésnek és az azzal való érzékelésnek meglehetősen pontos szabályai vannak, ott már ez nem okoz gondot. 

Cundior

Cundior

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 852 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.06.09, 12:05

Mi ezt úgy szoktuk használni, hogy például megidézhet egy tűzkitörést a fal túloldalán, de nem fogja tudni, kit és mit talál el, vagy odateleportálhat valamit, de lehet, hogy az asztal mellé teleportálja és leesik, szóval elég véletlenszerű. Viszont olyat nem csinálhat, hogy elteleportál onnan valamit, mert nem tudja pontosan mit és pontosan honnan. Ez persze teljes mértékben házi értelmezés.

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]