Ugrás tartalomhoz

Fotó

Mozaikmágia, mágiaelmélet, varázslók, varázslatok

• Válasz írásához lépj be
4872 hozzászólás érkezett eddig

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 11765 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.12.01, 22:39

Ezért szenved és játszik Frankesteint a világgal. Elég szomorú látni, hiszen a szetting is megsínyli, gondolom nem is akkor biznisz és még valójában neki is foglalkoznia kell vele. 

(...)

Antissjárást/az Antiss síkján lévő közlekedést ki hogyan kezelte? 

PEdig a Kiálts Farkast és világa elég eredeti volt, meg tetszett is...

Antissjárás: ignoráltuk. 

morgorito

morgorito

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 405 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.12.01, 21:25

//off elég szomorú, hogy csak azért mert "tuan", azért mindenféle átolvasás vagy mérlegelés nélkül kukázott egy csomó jó ötletet meg kidolgozott kasztot, történtet, satöbbi.

NA EZ az, ami értelmetlen és logikátlan, puszta egoista hozzáállás, amitől égnek áll a hajam. Ez az ember nem a MAGUS RPG-t szeretné ápolni és felvirágoztatni, hanem csak a saját egóját növelni. Az nem értem, hogy miért van az, hogy csak ő mondhatja meg, hogy hogyan nézzen ki a világ? Ki ő, hogy eldöntse, hogy sok sok rajongó kiegyensúlyozott és hangulatos kiegjei nem kaphatnak helyet? Félelmetes, hogy milyen kicsinyes és egoista hozzáállás ez...Ez az ember nem azt nézi, hogy mi a jó a világnak, a rajongóknak, hanem csak a saját hangját akarja hallani és az elvakult rajongókét, akik őt istenként éltetik...

//on

Az én teóriám az, hogy valójában ő nem MAGUS-t- akarna hanem valami sajátot, de se a lehetősége se a pénze nincs meg rá.

Ezért szenved és játszik Frankesteint a világgal. Elég szomorú látni, hiszen a szetting is megsínyli, gondolom nem is akkor biznisz és még valójában neki is foglalkoznia kell vele. 

Szóval, bátorítok mindenkit hogy írjon saját háziszabályrendszereket miegymást és ignorálja GA-t. Kivéve ha tetszik amit mond, mert akkor hajrá. Mindenki játsszon úgy ahogy tetszik.

Hogy bedobjak egy ontopic (nem láttam rá külön threadet és tulajdonképpen varázsláshoz kötődik) témát:

Antissjárást/az Antiss síkján lévő közlekedést ki hogyan kezelte? A szabálykönyvekben és a regényekben nem olyan tiszta, hogy pontosan mit lehet érzékelni ott, és mit nem, léteznek-e akadályok ott, esetleg hogyan lehet ott mágiát alkalmazni (az Antiss képességeket leszámítva).

Nálunk még nem nagyon jött fel, Noir kegyelt/erre fókuszáló boszorkány hiányában, ezért érdekelnének az ezirányú tapasztalatok.  

Módosította morgorito: 2019.12.01, 21:25

Selmo

Selmo

Lochost kvesztor

• Fórumita
  • 2077 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.12.01, 20:09

Nála vannak a jogok, amúgy meg ne tudd meg milyen ember magánban...

hurka

hurka

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 44 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.12.01, 18:47

//off elég szomorú, hogy csak azért mert "tuan", azért mindenféle átolvasás vagy mérlegelés nélkül kukázott egy csomó jó ötletet meg kidolgozott kasztot, történtet, satöbbi.

NA EZ az, ami értelmetlen és logikátlan, puszta egoista hozzáállás, amitől égnek áll a hajam. Ez az ember nem a MAGUS RPG-t szeretné ápolni és felvirágoztatni, hanem csak a saját egóját növelni. Az nem értem, hogy miért van az, hogy csak ő mondhatja meg, hogy hogyan nézzen ki a világ? Ki ő, hogy eldöntse, hogy sok sok rajongó kiegyensúlyozott és hangulatos kiegjei nem kaphatnak helyet? Félelmetes, hogy milyen kicsinyes és egoista hozzáállás ez...Ez az ember nem azt nézi, hogy mi a jó a világnak, a rajongóknak, hanem csak a saját hangját akarja hallani és az elvakult rajongókét, akik őt istenként éltetik...

//on

xinaf

xinaf

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1004 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.12.01, 12:48

Amúgy nem csak Doran leírásában van ez máshogy, de az Anyrok alkonyában van egy novella is, ami az "igazi" (létezik ez a szó egyáltalán M.A.G.U.S. terén?) alapítását mutatja be. Tehát ez az utólag írt GA novella bár nekem tetszett, de mind a szerepjátékos, mind az irodalmi forrásoknak ellentmond (amiket ugye GA elvileg elfogadott).

Kis off megjegyzés:
Ismereteim szerint a Tuanos kiadványok nem képzik a Gáspár András által elfogadott "kánon" részét. 

Módosította xinaf: 2019.12.01, 12:48

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 11765 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.12.01, 11:21

@Cundior: nagyjából, de ezzel elspoilerezted :D

Az Anyrok Alkonyát meg én nem olvastam :)

De az biztos, hogy ha bárki mesél vagy rpg-t ír/modol Ynevre akkor le kell szögezni, hogy melyik könyveket fogadja el (akár azt is, hogy az ÉL játszik, de nincs elevenfém kard pld), mert különben vége van.

Módosította KLM: 2019.12.01, 11:23

Cundior

Cundior

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 616 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.12.01, 10:52

Régebben olvastam a novellát, talán rosszul emlékszem, de nem úgy volt, hogy később a főszereplő minden tanítványát levadászta, majd feláldozva saját magát, leszámolt az aquirral is? Abdul pedig mintha tőle függetlenül dolgozott volna, tehát nekem úgy rémlik, a főszereplő tevékenységének nem maradt semmi nyoma, nincs folytatása.

Amúgy nem csak Doran leírásában van ez máshogy, de az Anyrok alkonyában van egy novella is, ami az "igazi" (létezik ez a szó egyáltalán M.A.G.U.S. terén?) alapítását mutatja be. Tehát ez az utólag írt GA novella bár nekem tetszett, de mind a szerepjátékos, mind az irodalmi forrásoknak ellentmond (amiket ugye GA elvileg elfogadott).

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 11765 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.12.01, 09:08

@Morgorito
Az aquir magának akart varázslóiskolát, de "nem jött össze". Van pár csavar a novellában, meg jó sok rész szándékosan homállyal megpakolva.

Egyszer majd olvasd el, nem olyan hosszú.

morgorito

morgorito

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 405 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.11.30, 19:15

Akkor itt egy soft retcon áll fenn gondolom én, mivel itt még szó nincs se nekromanciáról se odoról. Az egy dolog hogy a Szarvtorony előtt is lehetettek nekromanták, de az meglepne ha az egyik alapító "iskolája" ~1500 évig nem kapna hivatalos formát.  No mindegy elengedem, azt hiszem hogy lehet engem jobban zavar a dolog mint a kedves alkotót. 

Talán annyi lehet a magyarázat, hogy Jeir nem volt nekromanta (meg nem is nagyon reklámozta, hogy a critai rakta össze - amiről mondjuk nem tudjuk, hogy személy, "jogi személy" vagy faj neve - Abdul viszont tényleg nekromanta volt.

De nem alapító.

Igazat megvallva, minél többet gondolkodok a dolgon, egyre kevesebb értelmét látom a magyarázatnak.

Mármint oké, ez az egy kipipálva, de akkor:

Miért csinálta ezt az aquir? Ez egy olyan hatalom ami elsősorban az ő "od hegmóniájukat" veszélyezteti, és potenciálisan vetélytársat alkot. Biztosan tisztában volt ezzel a kockázattal. Továbbá a két alapító személye és kérdéseket vet fel, főleg mert ez bő nyolcszáz évvel a kráni támadás előtt lenne, tehát miért lenne olyan északon egy minimum "mester" rangú varázsló. És ez miért nem nyilvánul meg a dorani technikákban...ésatöbbi.

Igazat megvallva azt akarom kihozni, hogy még ha leszámítom a dolog "basszunk oda valami erőset" jellegét, akkor se tűnik a világba illeszkedőnek.

Meg kéne fogadnom a saját tanácsomat és elengedni a dolgot azt hiszem. 

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 11765 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.11.30, 19:05

Akkor itt egy soft retcon áll fenn gondolom én, mivel itt még szó nincs se nekromanciáról se odoról. Az egy dolog hogy a Szarvtorony előtt is lehetettek nekromanták, de az meglepne ha az egyik alapító "iskolája" ~1500 évig nem kapna hivatalos formát.  No mindegy elengedem, azt hiszem hogy lehet engem jobban zavar a dolog mint a kedves alkotót. 

Talán annyi lehet a magyarázat, hogy Jeir nem volt nekromanta (meg nem is nagyon reklámozta, hogy a critai rakta össze - amiről mondjuk nem tudjuk, hogy személy, "jogi személy" vagy faj neve - Abdul viszont tényleg nekromanta volt.

De nem alapító.

Gkar

Gkar

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 438 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.11.30, 17:06

Ki is hisztizett,mikor az egymást ütő érveit beidéztem, hazug?

Most látom a hazug szó ami beakadt. Ha valakinek az érvei ütik egymást az hazug? Na gyerünk tudsz te ennél jobbat is, szedd már össze magad.

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 11765 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.11.30, 16:02

Ki is hisztizett,mikor az egymást ütő érveit beidéztem, hazug?

Gkar

Gkar

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 438 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.11.30, 13:33

KLM:
Na ja, nekem legalább van, Ja ha hazudtam akkor írd le majd miben, mert így kicsit sovány az érvelésed.

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 11765 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.11.30, 13:18

Gkar: klasszikus reakció, mikor kifogysz az érvekből, de még mindig nem tudod elengedni.

morgorito

morgorito

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 405 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.11.30, 13:03

@Morgorito: hát, a retcont a Star Trek meg a SWars rajongók is "kapják", de lehet, hogy a CPunk 2020 után a kenus révésztől is sírni fogok :)

Írók: Boomen mondjuk pont szintén tudom, hogy nem egy találkozón mesélt is (pont nekem is), modult is írt,onnan ismerem (kicsit), mielőtt még bármi köze lett volna a M*-hoz.

Hát, én inkább készpénznek veszem azt, hogy a CPunk sokkal "fogyaszthatóbb" lesz mint szetting. A Star Trekről sokat nem tudok, az SW-ről meg túl sokat, nem is piszkálnám azt a sebet.

Boomen szerepjátékosi háttere mondjuk nem lep meg, magyarázza a relatíve alacsony bullshit hányadost. :)

Gkar: 

Klasszikus, klasszikus. Remélem GA egyszer majd ír valami sajátot is, és nem vergődik a MAGUS-sal, mert egyértelműen ezt akarja. 

Módosította morgorito: 2019.11.30, 13:04

Gkar

Gkar

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 438 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.11.30, 13:01

morgorito:
Igen ez már a GA kánon, aminek már nagyon kevés köze van a különböző rpg kötetek hátteréhez. Sajnos pár író azt találta ki hogy minél jobban el kell távolodni az rpg-s vonaltól, majd nem értették, hogy mért veszn egyre kevesebb könyvet az egykor szebb napokat is megért RPG-s bázis

KLM: 
Nahát ezek szerint még mindig nem sikerült feldolgozni hogy GA milyen csúnyán bánt el veled és elfordította a nyelved elől számodra oly kívánatos ánuszát.

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 11765 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.11.30, 12:15

@Morgorito: hát, a retcont a Star Trek meg a SWars rajongók is "kapják", de lehet, hogy a CPunk 2020 után a kenus révésztől is sírni fogok :)

Írók: Boomen mondjuk pont szintén tudom, hogy nem egy találkozón mesélt is (pont nekem is), modult is írt,onnan ismerem (kicsit), mielőtt még bármi köze lett volna a M*-hoz.

Módosította KLM: 2019.11.30, 12:16

morgorito

morgorito

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 405 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.11.30, 12:03

Morgorito:
Van egy halk szókkal sötét húrokon című novella amiben egy Critai nevű ediomadi főaquir telepakol mindenféle aquir szervvel egy félholt erioni harcost (Ez nem kamu). Ez a harcos akit Jeir-nek hívnak lesz az egyik dorani alapító egy kyr varázslóval és egy godoni varázslónővel közösen. Jeir valahogy képes felruházni tanítványait az od termelés képességével, amit majd később az első fő tanítványa Abdul al Sahred tökéletesít. 
Fórumos anyagokból nagyjából az derült ki, hogy a dorani nekromaták belső és külső od forrásokból képesek tesco gazdaságos hatalomszavakat használni amiket mozaiknak álcázott hatalom neszeknek hívnak amivel képesek többek között az életerőt manipulálni. Természetesen mivel GA találta ki irracionálisan erősek és elenyésző számuk ellenére ők adják Doran mágikus potenciáljának nagyobb részét. 

Na várjunk csak, itt valami nem stimmel. Most figyelmen kívül hagyva a világrepesztő kevés K I V Á L A S Z T O T T A T gyorsan, mert az ilyen, istenbocsá, baromságokat már egészen megszoktam, de:

Dorant a tudásom szerint:

Az Arowin-hegy híres városállamát Pyarron előtt 1214- ben alapította három mágus, Vinidius Artemora, Quirin Dán Jeir és Elorio Calendil. Céljuk világszerte egyedülálló varázslóközpont létrehozása volt. Mindhárman a mágia egy-egy alapformáját vitték tökélyre, eleinte e három formát - a Sík- és Térmágiát, az Időmágiát és a Megidézés tanait - oktatták az akkor még kicsiny településen.

De mindenesetre köszönöm az információt, legalább most már ezt is tudom!  :sor:

Más:

Igazat megvallva, egyáltalán nem lep meg az, hogy a kedves írók egy része nem nagyon játszik/érdekli a világ szerepjátékosi vetülete. Van teóriám hogy miért írnak akkor (röviden és tömören: nem MAGUS-t írnának ha tehetnék, de csak erre futja a tehetségből) . De ez szigorúan SZVSZ. Ettől függetlenül sajnálok mindenki aki a "hivatalos" szerint akarna játszani, mert nem lehet valami nagy élmény várni, hogy mikor borul minden (megint).

Jó regény:

Szerintem Dio regényei elég jók. Nincs benne új istenverő plot, ami újdonság van az tulajdonképpen a világ szintjén viszonylag "lényegtelen" és "elfér", tele van érdekes karakterekkel, jó ötletekkel. 

Boomentől is van ami oké(közel se mind), illetve a novellák között (gondolom mert nincs hely világmegváltásra) is vannak ötletesek, jó hangulatúak. 

Ezeket ha nem is egészen pontosan, de ötlet, "sztorielem" szintjén be lehet ültetni a játékba szerintem. 

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 11765 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.11.30, 11:33

Gkar:
Rosszul emlékszel vagy szándékosan hazudsz.

Gkar

Gkar

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 438 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.11.30, 11:29

KLM: 
Aha látom még mindig itt tartasz, csak az a gond vele hogy ezt már előadtad GA-nak aki ilyenekért kivágott a DV fórumról.  Ezt többször le is írta a fórumán, nemhogy magussal de még rpg-vel sem igen játszott mert egyáltalán nem tetszett neki. Valamilyen ős magusos kampányokban vett részt, néhányszor.

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]