Ugrás tartalomhoz

Fotó

Mozaikmágia, mágiaelmélet, varázslók, varázslatok

• Válasz írásához lépj be
5095 hozzászólás érkezett eddig

Dronner

Dronner

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5693 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.05.26, 13:58

kukac:

plz translate:

pls. olvass tovább, és ott kifejtik

Már az ET-ben is 3. Tsz-en volt a varázsló igazából varázsló, akkor kapta meg a botját. 

kukac

kukac

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1290 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.05.26, 13:50

plz translate:

A   Zóna   a   varázsló   mágikus   hatalmának   kisugárzása  a  közvetlen  környezetre;  a  pyarroni  bot  ezt  fókuszálja,  erősíti.  A  varázsló  elméje  mellett egyfajta második csatornát nyit a mágikus energiák-nak.   Ennek   következtében   a   varázsló   hatalma   -mágikus   értelemben   -megsűrűsödi,  megerősödik saját  Zónáján  belül,  miképp  a  szikla  is  sűrűbb  és keményebb a levegőnél.

Kösz, akkor tényleg volt valami a harmadik szinttel. De akkor nem én vagyok a hülye, hogy ETK szerint a varázsbot gyakorlatilag használhatatlan, nem ad semmit.

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 12245 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.05.26, 13:45

Szemmel láthatólag kiadták 2 embernek és azok egyeztetés nélkül kidolgozták a saját verziójukat és a kiié az elcseszettebbet játszottak.

Gondolatébresztőnek jó, a konkrét megvalósítások kukák szvsz.

Igazából az északi leginkább Csanád, a déli meg Nyúl munkája, a déli használhatóbb. 

Dronner

Dronner

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5693 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.05.26, 13:33

https://www.kalandozok.hu/magus/runa/2.4/pyarronivarazslobot(nyulaszizsolt)runa2.4.pdf

Itt a pyarroni.

Dronner

Dronner

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5693 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.05.26, 13:23

kukac:

A varázsló botja amúgy mire jó?

Az egyik Rúnában volt kidolgozva a dorani és a pyarroni varázslóbot. Sajnos az alapkoncepció szintjén elbukott (doraniak az igazzy varázslók, amit a kettévágott lélek is alátámaszt (önálló varázsolni képes entitás, (ja, hogy ezt délieknél szívás, az mind1), a pyarroni meg leblokkolja a mágiát a zónájába. Szemmel láthatólag kiadták 2 embernek és azok egyeztetés nélkül kidolgozták a saját verziójukat és a kiié az elcseszettebbet játszottak.

Gondolatébresztőnek jó, a konkrét megvalósítások kukák szvsz.

Módosította Dronner: 2020.05.26, 13:23

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6409 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.05.26, 12:49

Kukac, a példa: a varázsló a "Tűzvész" varázslatot (tűz + levegő rúnák) szeretné létrehozni, aminek az alapköltsége 2 mana, erősség, hatótáv, időtartam pedig 1. Ha a varázslat erejét és kiterjedését növelni szeretné, az további pontokba kerül.

A trükk az benne, hogy van sámáni és szellemmágia is, ezeket is bele lehet kombinálni. Nyilván minél többet, annál nagyobbak a költségek, meg legyen képzettsége hozzá.

kukac

kukac

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1290 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.05.26, 11:47

Amely tekercset ki is írja?

Bárki, aki megtanulja. De mMint említettem, nem akarom ezt erőltetni....

Erőltesd már meg, ki tanulhatja meg a tekercsírást.

Ez már régi, de más miatt megint felmerült: ha jól látom ETK-ban, bármelyik varázshasználó akinek van Rúnamágia Mf-a. Az olvasáshoz elég csak egy Rúnamágia Af.

A varázsló (mint kaszt!) viszont nem adhat át tudást más kasztnak csak úgy, hogy beleírja a varázskönyvébe - a M*-ban nincs is varázskönyv, valszeg valami D&D keveredhetett bele varázslat warezolással. Az egyik lehetséges mód ha a varázsló előre összerakott mozaikokból ír 5 varázstekercset, a másik hogy mindkét fél időz áldoz rá, és akkor a tapasztalati varázshasználó is megtanulja azt a konkrét mozaikkombinációt, esetleg erősíteni tudja még.

A varázsló botja amúgy mire jó? Nem találtam róla semmit az ETK-ban. Emlékeztem még olyasmire is, hogy csak 3. TSZ-en kapja meg, de ezt se találtam meg.

Orastes: mondjuk ha legalább egy példát említenél, akkor lenne értelme is az első bejegyzésednek, mert eddig "van valami, de nem mondom meg hogy mi" állaga van a dolognak.

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6409 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.05.26, 10:21

KLM, a rendszer rúnákat használ varázslásra, ezek alá tartozik egy csomó alap-effekt, ezeket lehet kombinálni, illetve kiterjeszteni időtartamot, hatótávot, hatást. Nem fogom bemásolni a könyvet, letölthető, olvasd el.

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 12245 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.05.25, 22:45

KLM, van elég sokféle rúna-alapvarázslat, ezeket lehet kombinálni tetszés szerint, formába önteni is.

Mint például? :)

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6409 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.05.25, 21:42

KLM, van elég sokféle rúna-alapvarázslat, ezeket lehet kombinálni tetszés szerint, formába önteni is.

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 12245 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.05.25, 21:24

Te Orastes, eddig csak a varázslatok erősíthetőségét írtad le, a "ebben a harci körben találtam ki" összerakott varázslatok (ez a mozaikmágia) nem.

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6409 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.05.25, 20:54

Olvasgatom a RuneQuestet és végre megvan, hogy honnan van az "eredeti"(nek hazudott) mozaikmágia, de még a szimpatikus mágia is.

"Minden magasmágia varázslat alapértelmezett intenzitása 1, ami nem igényel nagyobb költséget. A varázslat intenzitását további mágiapontokkal lehet növelni. Minden intenzitásnövelés után egyik kategóriája egy szinttel nő."

Van "szimpatikus mágia" is, bár az nem személyekhez, hanem főleg napokhoz, évszakokhoz, holdciklusokhoz köthető.

Rúnamágia szintén van, bár kissé más formában. A rúnákat mindenesetre lehet egymással kombinálni.

Vagyis nincs új a Nap alatt. :nos:

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 12245 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.05.23, 11:59

Szerintem ez egyértelműen következik a definícióból. Átminősíthetjük háziszabállyá (fene megeszi), de nagyon szeretnék olyan mesélőnél játszani, aki olyan hülyeséget megenged, amit KLM és Kukac óhajtanak. Szerintem második játékülésen elsírja magát..... 

Rajtad most is vinnyogva röhögök :) 

Dallasz

Dallasz

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2484 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.05.22, 16:10

Igazán nem szólnék bele ebbe a vitába, de lenne egy kérdésem Dallaszhoz mert nem teljesen értem a szituációt.

Tehát:

- Egy varázsló több Zónavarázsjelet is készíthet tudomásom szerint bármelyik kiadásban.

- Ezen Zónavarázsjelekbe lehet teleportálni.

A varázsló A, B és C helyeken rendelkezik Zóna varázsjelekkel. Jelenleg A-ban van. C-be szeretne eljutni, majd onnan B-be és vissza A-ba.

Namármost az oké, hogy ez három egymásutáni "egyirányú" mozgás (varázsló--> Zóna), de tulajdonképpen ez egy teleporthálózat, ami megkívánja a varázslat elmondását minden mozgáskor. 

Szerintem is. Én azt vitatom, hogy a varázsló nem teleportálhat úgy A-ból teleportál B-be valamit, hogy C-ban van.

A Zóna varázsjel definíció szerint a Zónát terjeszti ki. Zónán belül pedig lehet teleportálni. Ezért mindegy hogy a varázsjelben van az anyag, vagy a varázsló mellett. Ameddig a varázsló tudja hogy ott van, szerintem nincs vele probléma. Főleg mert ha jól tudom a Zónán belüli dolgokat érzékelni is tudja.

Szerintem ez egyértelműen következik a definícióból. Átminősíthetjük háziszabállyá (fene megeszi), de nagyon szeretnék olyan mesélőnél játszani, aki olyan hülyeséget megenged, amit KLM és Kukac óhajtanak. Szerintem második játékülésen elsírja magát..... 

Módosította Dallasz: 2020.05.22, 16:15

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 12245 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.05.15, 00:42

Alapvetően én nem nagyon tudok elképzelni egy varázslót egy "csavargó" típusú partiban.

Alapvetően olyanra aki mondjuk Conan módjára (élete korai szakasza, kalózkodás, Elefánt-torony satöbbi) vetődik ide-oda, komoly tervek, ambíciók (a "pénz és kaland"-on kívül), kapcsolatok nélkül. 

És időnként megjelenik Alyr, aki legváratlanabb helyeken és hozzácsapódik, mert egyébként az egész Yneven működő (no nem mindenhol 100,00%-os lefedettséggel) kráni, PÁSZ, dorani, Csuklyás vagy Kobra hírszerző szolgálatnak dolgozik. 

Igaz, ehhez kell 3., talán 4. tsz. 

Módosította KLM: 2020.05.15, 00:43

morgorito

morgorito

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 695 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.05.14, 23:41

Alapvetően én nem nagyon tudok elképzelni egy varázslót egy "csavargó" típusú partiban.

Ez ígértem, csak aztán rájöttem, hogy a "csavargó" az vonatkozhat a vándorló életmódú partira is, meg a "tolvaj kasztú" partira is - melyikre kérsz karakterkoncepciót? 

Alapvetően olyanra aki mondjuk Conan módjára (élete korai szakasza, kalózkodás, Elefánt-torony satöbbi) vetődik ide-oda, komoly tervek, ambíciók (a "pénz és kaland"-on kívül), kapcsolatok nélkül. 

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 12245 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.05.14, 22:43

Ez ígértem, csak aztán rájöttem, hogy a "csavargó" az vonatkozhat a vándorló életmódú partira is, meg a "tolvaj kasztú" partira is - melyikre kérsz karakterkoncepciót? 

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 12245 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.05.14, 22:40

(KLM)
Varázstárgyak korlátozása:

3, James Bond/Inspector Gadget: azért én nem lepődnék meg azon, hogy itt-ott a karácsonyfa-karakterek bajba kerülnek a felszerelésük miatt (pont most olvastam a vaják meglovasított kardjait, de szintén AD&D-ben bizonyos karaktereknek - nem csak az enyémeknek - szokása volt feljegyezni, ki mit lootolt és persze ott van az ÉL elején Murgadolban kitekert nyakú tolvaj csaj is) vagy csak bizonyos helyeken egyszerűen lekapcsol a többségük (más is beruház egy rakás talizmánra, mikor kincseskamráját vagy a kriptáját építteti). A ginsouroknak sem kell kihaló fajnak lenniük...

Ha logikusan olyan körülmények vannak, hogy ellophatják a varázstárgyaikat, akkor bemesélhetek ilyesmit, de ez egyben azt is jelenti, hogy valamilyen szinten ezt a JK-knak is jelzem.

Itt abból a feltételezésből indultál ki, hogy nem jelzem. Tizenvalahány év alatt vajon hányszor írtam le? Illetve miért nem gondoltam ,hogy egyszer csak jön az N+1 "pacth" kampány közben és akkor hirtelen a két napok a varázstárgyaik fontos egyharmadának kiválogatásával és megkötésével töltenek? Ja, mert kinéztem belőled, belőletek. :) 

Rabláncon tartott troll:

Érdekes, a mesélőnknek anno annyira nem tetszett mert ugyanúgy tápolásnak tartotta, mint a a Halál Nyakláncát (ami mit is csinál meg hogyan is van megvalósítva?)

Ha ez a konkrét célunk, akkor miért bánunk JK-val kiskutyaként, akinek belenyomjuk az orrát a pisibe, hogy ne csinálja, a helyett hogy értelmes emberként közölnénk vele a határokat?

Itt ismét felhívom a figyelmedet, hogy az egyik javaslatom az volt, hogy a karakterek növendékeivel (ti. 3-4-5 szinttel alacsonyabb karakterek) játsszanak kicsit olyan mesében, amiben a mestereik által előállított karácsonyfadíszekkel bőven tele vannak aggatva. 

Apró mellékszál, de a korábban beidézett részlet szerint a Zóna Jel nem terjeszti ki a Zóna-alapú érzékelést, az csak a másik irányba (a Jel érzékelésére) működik.
Szóval hihetetlen módon megint sikerült hivatalosan hülyeséget írnuk. Valaki szedjen fel a székem mellől.

Fiatalka vagy még, nem tudod, hogy az ETK előtti Z.Ö.L.D-ben még igenis érzékeltél a Zónádon keresztül és a Rúnában a "Shadoni Boszorkányság" c. cikkben megmutatták, hogyan használja ezt a világ némely része a kósza, nemkívánatos varázstudók ellen.

ETK-ban meg adsz a shadoni endfenntartó mágusoknak egy Zóna II jelet, ami igenis érzékel (vagy valami hasonló).

- "Múlt hónapban felgyújtottunk egy múmiát, legyaktunk egy komplett rablóbandát, és megpuccsoltunk két hercegséget. Ide démont ölni jöttünk." - nem a "balek" önéletrajzába illő részletek.

Nyugi beleférnek. Mióta a CNN-en egy nigériai hadúr özvegyének beolvasták a "küldj pár ezer dollárt, hogy megosztozhassunk a sokmilliós örökségen" scam-et, meg láttam (és elkövettem) pár ordító ostobaságot pillanatnyi kihagyásból sok-sok partitól... 

Még ha ténylegesen képesek is belekötni és lenyomni egy "erősebb áldozatot",

De itt nem (nem csak) rablógyilkosságról beszélünk, hanem szélhámosságról, zsebtolvajlásról, esetleg mérgezésről (amolyan "beginázás" szinten, nem több gramm ciánt a mandulalikőrjébe)... Márpedig a "százalékos képzettségeik" többnyire nem lesznek magasabbak egy nagyváros profibb tolvajainál.

Ismét: Egy pártízeres "birodalomban" simán lehetnek ők a tápláléklánc csúcsán. De már mikor csak a városban százezer felett laknak, akkor már ők is csak egy, a sok kalandorparti közül. (Ezt is leírtam a napokban!).

A mágikusan teremtett selyemtangákról nem nyilatkozok 

Nem is vagy Dallasz, hogy kelljen. :gyagya: 

Kashuka

Kashuka

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 172 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.05.14, 21:26

(elnézést, törlendő)

Módosította Kashuka: 2020.05.14, 21:27

Kashuka

Kashuka

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 172 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.05.14, 21:22

Hú de megszaladt a téma, azért igyekszem mindenre érdemben reagálni.

(morgorito)

A cél az, hogy ne lehessen nyakra-főre halmozni a varázstárgyakat, de azért a magasabb szintű karaktereknek lehessen egy kollekciója.

Ez logikusan ellent fog mondani azzal, amit a szabálykönyv/világkép állít, viszont ha jól értelmezem a cél az, hogy ez az eltérés minimalizálva legyen.

Köszönöm a "magyar-magyar" fordítást, pontosan ez a célom! :)

(KLM)

Varázstárgyak korlátozása:

3, James Bond/Inspector Gadget: azért én nem lepődnék meg azon, hogy itt-ott a karácsonyfa-karakterek bajba kerülnek a felszerelésük miatt (pont most olvastam a vaják meglovasított kardjait, de szintén AD&D-ben bizonyos karaktereknek - nem csak az enyémeknek - szokása volt feljegyezni, ki mit lootolt és persze ott van az ÉL elején Murgadolban kitekert nyakú tolvaj csaj is) vagy csak bizonyos helyeken egyszerűen lekapcsol a többségük (más is beruház egy rakás talizmánra, mikor kincseskamráját vagy a kriptáját építteti). A ginsouroknak sem kell kihaló fajnak lenniük...

illetve

(Dronner)

Ha a karakter karácsonyfát játszik, és az illető nem "védett" személy, akkor, ha a helyi alvilág nem mozdul rá, a KM valamit szerintem rosszul csinál.

Ezzel személyes ílésbeli problémám van, én nem ilyen stílusban/eszközökkel szoktam mesélni, illetve "irányítgatni" a csapatot.
Ha logikusan olyan körülmények vannak, hogy ellophatják a varázstárgyaikat, akkor bemesélhetek ilyesmit, de ez egyben azt is jelenti, hogy valamilyen szinten ezt a JK-knak is jelzem.
A "há-há, megszívtad!" :kirohog:  :he:  mesélői stílusnál semmi nem idegesít jobban játékosként, úgyhogy ezzel soha nem élek a másik oldalon sem.

A fenti a helyzetben a saját kreativitásukon illetve hülyeségükön múlik, hogy elbukják-e a szuper felszerelésüket - de ugye ezzel továbbra is megmarad a probléma, hogy mit kezdek a tárgyakkal amikor "sikerül a side-quest".

Problémásnak tartom a dolog "tanítsuk meg a játékosnak, hogy vissza kell fognia magát a varázstárgyakkal" részét is.
Ha ez a konkrét célunk, akkor miért bánunk JK-val kiskutyaként, akinek belenyomjuk az orrát a pisibe, hogy ne csinálja, a helyett hogy értelmes emberként közölnénk vele a határokat?
Lehet hogy az én tapasztalataim rendhagyóak, de határozottan úgy tűnt hogy második módszer sokkal hamarabb működik.

Az előre lefixált varázstárgy-számmal csak ezt akarom mindenkivel világosan és korrekten közölni.
Ettől teljesen és totálisan független kérdés nálam, hogy a játékosokra rámozdul-e az alvilág mert feltűnően villognak a rúnakardjukkal. És ha igen, akkor tökmindegy hogy az az egyetlen varázstárgy a csapatban.

Illetve itt megjegyezném, hogy én sem most csodálkozok rá erre a lehetőségre először, "egylövetű" játékoknál már régóta ezt használom.
Amivel próbálkozom most, hogy tudok-e a hosszú távú kampányokhoz olyan "In Game World" magyarázatot adni, ami túlmegy az "ETK 7. oldala szerint KM-ként azt csinálok amit akarok!" érvelésen.
Pillanatnyilag vagy a sorsos, vagy az aurás, TSZ-hez kötött verzió jó megoldásnak tűnik.

Szerintem mondjuk a varázstárgyakat nem csak meg kell szerezni, de meg is kell tudni tartani.

(morgorito)

(...) ha még valahogy a helyi alvilág el is lop valamit, az tipikusan a tárgy ára+idő(meg mana, de az nyugodt környezetben és megfelelő szinten kb. időben mérhető) komponensekkel pótolható. Tehát csak akkor probléma, ha gyorsan kéne pótolni.

Jó példa, pontosan az ilyenek miatt nem felel meg nekem a mostani rúnázási rendszer.

(KLM)

1, Varázskomponensek:

Egy AD&D karakterem tartott a pincében láncon trollt, mert a trollvér az extra gyógyital komponense. Nem mellesleg az őrség is gyakorolt rajta. A kezdőknél a láncot rövidre fogták.

Többnyire.

Mert kell az az izgalom és néha a trollt is etetni kell.

Na látod, ez például pontosan olyan megoldás, ami abszolút tetszene nekem!
Érdekes, "fantazis hangulatú" szituációkat lehet vele csinálni, és komoly korlátot rakhat az igazán durva hatásokra.
Kár, hogy a MAGUS-ba ezt elfelejtették beletervezni...

(KLM)

A Rúnában pld. a Shadoni Boszorkányság cikkben leírják, hogy az egyház alkalmazásában álló varázslók itt-ott elhelyezik a Zóna varázsjelüket, amellyel megérzik, ha másvalaki lép be oda leplezetlen mágiával vagy Zónával.

Apró mellékszál, de a korábban beidézett részlet szerint a Zóna Jel nem terjeszti ki a Zóna-alapú érzékelést, az csak a másik irányba (a Jel érzékelésére) működik.
Szóval hihetetlen módon megint sikerült hivatalosan hülyeséget írnuk. Valaki szedjen fel a székem mellől.

(KLM)

A zseb- vagy besurranó tolvaj miért tekintené ellenségnek azt, akit kipakol? Balek, célpontnak igen.

Az "ellenség", pláne "a klán ellensége" az, akinek a likvidálására komoly erőforrásokat mozgósítanak, nem csak megpróbálják kirabolni.

Szerintem a:
- "Múlt hónapban felgyújtottunk egy múmiát, legyaktunk egy komplett rablóbandát, és megpuccsoltunk két hercegséget. Ide démont ölni jöttünk." - nem a "balek" önéletrajzába illő részletek.

Kicsit komolyabban: a (nem idióta) bűnszervezetek mindig is a "kisebb ellenállás" irányába mozdultak, illetve a "gyengébb áldozat" kihasználásával váltak/válnak sikeressé (már amennyire olvasmányaimból sejteni vélem).
Még ha ténylegesen képesek is belekötni és lenyomni egy "erősebb áldozatot", az egyszerűen több erőfeszítésbe és költségbe kerül nekik, és csak akkor éri meg, ha a nyereség még ennél is nagyobb.

Nyilván lehet vitatkozni róla, hogy a csapat csillagászati vagyona ezt simán indokolja.
Viszont nálam a világ szereplői is tudják, hogy a nyűgös kalandozók rutinszerűen égetnek porig házakat/falvakat, de úgy, hogy attól az Uwel lovagok is elpirulnak.
Pontosan e miatt nem csípik őket civilizált környékeken, viszont a másik oldalról ezt számításba is veszik a kirablásuk előtt.

(morgorito)

kukac:

Csak a Szürkecsuklyásokhoz egy gondolat.

Mindig is megmosolyogtam ezt a leírást, mert nincs az az isten hogy működne így egy bűnszervezet. 

(...)

Csempészet, védelmi pénz, ahol érdemes mindenféle kábítószer terjesztése stb. és ennek kiegészítéseként egy két betörés/piti zsebmetsző. De csak abból a kettőből biztosan nem lesz nagy szervezet.

Valaki túl sokszor néte meg a Robin Hoodot, és logikusan végiggondolni már nem maradt ideje.  :gyagya: 

Nálam ha előkerülnek, akkor úgy működnek mint amit te is illetve Orastes is írtatok: "puha hatalommal" operálnak, de véletlenül sem jótét lelkek.
Röviden úgy írnám le, ők az "intellektuális bűnöző" toposzának ynevi megtestesítői.

(morgorito)

(...) Szerencsére érzékelő mágia sincs amivel ezt meg tudnád állapítani. (...)

A saját rendszerem fejlesztgetése közben szinte hangosan nevetnem kellett, amikor rájöttem, mennyit egyszerűsít a varázslatok modellezésén az "érzékelés mozaik" bevezetése.

Egyebek:

A mágikusan teremtett selyemtangákról nem nyilatkozok - úriember nem teregeti ki a magánéletét.

Módosította Kashuka: 2020.05.14, 21:29

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]