Ugrás tartalomhoz

Fotó

Mozaikmágia, mágiaelmélet, varázslók, varázslatok

• Válasz írásához lépj be
4480 hozzászólás érkezett eddig

ranagol60

ranagol60

DiceMan

• Fórumita
  • 3166 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.12.06, 00:22

Üdv!

K.Elf:

nálam is volt már, hogy valamilyen védő mágia álta utunkat és kemény üldözőink is voltak, nos ilyenkor elég kellemes lenne, ha nem megsemmisitenénk a mágiát csak 1-2 pillanatra kioltanám a hatást, átkelnénk....

Teljesen nemhivatalos, de metamágiával megoldható. Egyszerűen nem engeded a manháló energiáit a jelhez jutni. Tkp. még csak nem is volna különösebben nagy manaigényű. Csak metamágikus képzést meg nem osztogatnak minden sarkon. :) Főleg nem az ilyesfajta mozaikokat. :P

smirnoff:

Adott két varázshasználó: egy boszorkány és egy varázsló. Mindketten 10100 Tp-t gyűjtöttek ezidáig (tehát 8. és 7. szintűek). A varázsló 5 szegmens alatt képes feltölteni az elméjét 70 Manával, cserébe a környezetében sérülnek 4k6Fp-t. Ez ugye azért van, mert gyorsan (5 szegmens) vonja ki a környezetéből az energiát amire az így reagál. Tiszta sor.
A boszorkány egy "felhajtással" (itt jegyezném meg, hogy 5 szegmens alatt egy korsó sört felhajtok, és nem én vagyok a világrekorder...gondolom a hatalom italának egy adagja nem fél liter) 64 Mp-al tölti fel "elméjét" (ez az a rész, amivel nem értek egyet), amit szintén a környezetéből von el igencsak hirtelen, és az mégsem sérül 4k6 Fp-t...(Elég gyenge magyarázat lenne az, hogy ő nem 20m sugarú gömbön belülről vonja el, hanem csak úgy elvonja, és fel sem tűnik senkinek). A varázsló nem veszít egészséget, mert ő Pp-t áldozott rá, hogy feldolgozza (bár szerintem inkább azért áldozott Pp-t, hogy beindítsa a folyamatot...), a boszorkány pedig közel hasonló mennyiségű manával töltödik fel, közel hasonló mennyiségű manát szakított ki (szerintem még rövidebb idő alatt) a környezetéből, és cserébe sérül 3 egészséget (mi egy átlagos boszorkánynál 6Ép-ről 3-ra korlátozza a max Ép-jai számát egy időre...ennyi...nem túl nagy ár érte). Érdekes helyzet...

Aham. A boszi nem a környezetből vonja ki a manát, hanem közvetlenül a manahálóból. Ahogy a varázsló a meditációs formulával. Így megfelel? :cyber:

Tisztelettel:
R'naggol

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]