Ugrás tartalomhoz

Fotó

Mozaikmágia, mágiaelmélet, varázslók, varázslatok

• Válasz írásához lépj be
5159 hozzászólás érkezett eddig

Thorin

Thorin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1774 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.03.18, 12:19

"Magzatmegrontás ellenszere esetleg..."

Bár erősen off:

-Ha ezt használja a Bm, akkor szvsz nem egy olyan gyerekbe költözik, amit potenciálisan el akarnak vetni, inkább valami jóféle család ijfú feleségének elsőszülőttjének a helyére pályázik.
Ekkor vagy elbukik a mágikus védelmeken (lehetséges akár ezen a szinten), vagy a kutya se veszi észre a problémát.
Ha mégis kiderül a bibi, nem hiszem, hogy ilyen finom módszerekhez fordulnának, főleg az izgatottabb vidékeken (mondjuk shadon).

victor

victor

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2300 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.03.18, 11:06

magzatmegrontás ellenszere: akkor már a megszületett gyereket is agyon lehet csapni ugye... van rá 10+k6 év.

Egyrészről, másrészről szvsz a papok megpróbálják valahogy azért megmenteni a születendő gyereket.

Sonko

Sonko

Távgyógyító

• Fórumita
  • 3270 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.03.18, 08:58

magzatmegrontás ellenszere: akkor már a megszületett gyereket is agyon lehet csapni ugye... van rá 10+k6 év.

_ACID (NPC/NJK)

_ACID (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2005.03.17, 18:23

Üdvözlet!

THORIN:

De most komolyan, kinek van erre szüksége? A prostik és boszik ismernek módszereket a megelőzésre (szvsz), a többi meg akar gyereket magának.

Magzatmegrontás ellenszere esetleg...

Sonko

Sonko

Távgyógyító

• Fórumita
  • 3270 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.03.16, 12:25

Arról nem is beszélve, hogy már az ókorban is voltak amolyan "tanya-abotusz" módszerek. Durva dolgokat képesek az emberek elkövetni...

Thorin

Thorin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1774 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.03.16, 10:28

Elvben lehetséges ez, ami szvsz kell egy ilyen sikeres végrehajtásához, mindkét személy léletaltatása, élettan MF és egy kellően elszánt vari.

A folyamat eredendően feketemágia, így pyaron körnékén nem jellenző, és máshol is ritka lesz:
-egyszerűbb egy fura kotyvalékot kérni a vajákostól, ha hajlandó csinálni
-egyszerűbb megszlni, a legtöbb vallás szerint a gyereke az istenektől származik, nem szokás elvetettni.

De most komolyan, kinek van erre szüksége? A prostik és boszik ismernek módszereket a megelőzésre (szvsz), a többi meg akar gyereket magának.

victor

victor

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2300 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.03.15, 16:35

Simán így nem; kell az anyát is altatni, meg mondjuk ennél a szoros összenövésnél egy törést hiányolok. S utánna már lehet.
Más kérdés, hogy ez az anya szervezetét mennyire viseli meg, illetve a varcsi mennyire van tisztába a terhesnők méhének szerkezetével, hogy jól csinálja mert különben nőnek kereszt.
Mondjuk kíváncsi vagyok, hogy a varik, hogy boncolgatnak embereket mondjuk pyarronban. (Jó holtakon, de élőkön biztos nem az meg vissza veti a tanulmányaikat.), illetve a példánál maradva nem hiszem, hogy holt terhes nőt engednének boncolgatni. A papok kikelnének a hitükből.

_ACID (NPC/NJK)

_ACID (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2005.03.15, 12:17

Üdvözletem!

Van egy furcsa, de alapvetően roppantmód érdekes elméletem, a varázslói mágiával kapcsolatban.Ez csak egy példa lesz, igazából a véleményetek érdekelne, hogy megoldható -e.Fogamzásgátlásról lesz szó.Tehát: Azt olvastam, hogy a magzatnak van lelke.Adott egy kétségbeesett fiatal terhes lány és egy varázsló.A varázsló lélekaltatást végez a magzaton, majd dezintegrálja...viszlát terhesség!Megoldható???

Thorin

Thorin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1774 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.03.13, 01:12

"Ez után a kézben tartó személyes aurája kifejti-e a tárgyra a hatásait, hiszen több évet is lehetett a tárgy a tulajdonosa mellett, vagy a tulajdonos szemszögéből kell vizsgálni és akkor egyértelműen nem."

Nem, mivel sem a tárgy, sem a "tulajdonos" szemszögéből nem telt el az idő, csupán a tárgy használódott el, mintha sok éve porosodna.

victor

victor

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2300 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.03.12, 16:02

Lenne pár kérdésem a "közös sámántudat"-tól. Például ha egy frissen szerzett tárgyra öregítést varázsol a varázsló, a tárgy ugye éveket öregedhet, akár szegmensek alatt. Ez után a kézben tartó személyes aurája kifejti-e a tárgyra a hatásait, hiszen több évet is lehetett a tárgy a tulajdonosa mellett, vagy a tulajdonos szemszögéből kell vizsgálni és akkor egyértelműen nem.
Az elemi erő, gátat szab-e a mágikus fegyverrel okozott csapásnak, tehát rendelkezik-e SFÉ-vel az elemi erő aurás varázsló, vagy bárki, ilyen esetben.

1.Tárgy nem öregszik éveket, hacsak a tartó bele se egyezik.
2.EE gátatszab kölső hatásnak hatásnak így a mágikus fegyvernek is.

UI: azonnali varázslás: Jó dolog mert nem húzza a varcsi az időt, ám csak olyanoknak javaslott akik előre tudnak dolgozni.

Volkov

Volkov

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 228 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.03.12, 14:21

Halványan enlékszem valami olyan varázslatra (ez már rossz, mert nem illik a mozaikmágiába) aminél a nekromanta (varázsló) részt nyit egy negatív anyagi síkra vagy mire (antianyag?) és az adott sík anyagának egy pici része átjut az EAS-ra jelentős pusztítást végezve.

Ez gondolom a Halál lehellete mágikus procedúra.

Vonatkoztassunk el a mozaikoktól. Jó, hogy vannak, de kellene még valami plusz. Ne kérdezzétek, hogy mi, mert azt nem tudom.

Megfejteni az egymás mellé rakott mozaikok kívánt, nem kívánt mellékhatásait. Az a kis plusz még lehet az is, hogy tudhatsz mágikus procedúrákat, max. hármat úgy emlékszem, de ehhez kötelező a magas szint.

De más jellegű kérdés: szerintetek a mozaikmágia lehet ennél jobb hatásfokú? Úgy értem, fog még valahova fejlődni? (és nem csak azért mondom, hogy hárommanáétűznyíl)

Szvsz a mozaikmágia fejlettsége és hatásfoka az alkalmazó varázslótól függ.
Nekem van egy Pyarroni varázslóm, akivel elég régóta barangolok és azalatt a pár év alatt, a magas mágia többszöri elolvasás/megértés/alkalmazás mellett, elég érdekes dolgokra rájön az ember. Még nekem egyszer sem kellett új mozaikokon gondolkodni, még nem vagyok teljesen képben a meglévőkkel sem. Természetesen a varázslóbotom pyarroni és én is az vagyok, ha nem is gyökeresen.
A sokéves játék arra a megállapításra juttatott, hogy egy varázsló, az tényleg több, mint akármely mágiahasználó. A varázslóra pedig duplán igaz az a mondás: "A varázsló, avagy hozzám nem állhatsz be varázslóval".
Nem panaszkodom, mert nagyon jó mesélőnk van, de a varázslóval ott húzom keresztbe a számításait, ahol akarom. Eleinte működött az, a tipikus KM jog, nem jött létre a varázslat. Később ez elmúlt, mert mindegyik varázslatra, csak nem mondhatta.

Elnézést kérek, hogy mindig magamat emlegetem, de magamat a legjobban ismerem és a legjobb példákat ebből tudom meríteni. És csak remélni tudom, hogy nem néztek olyannak, aki csak és kizárólag az előre kidolgozott ETK varázslatokat használja és kombinálja a varázsló karakterével.

Mindamellett nem tudom, ti fórumiták hogy játszatok a varázslóval, vagy bármely mágiahasználóval, de nálunk nincs pause varázslat létrehozás előtt. Vagy tudod mit varázsolsz, vagy addig nem cselekszel, míg az ETK-t böngészed/gondolkodsz a készülő varázslatodon.

Lenne pár kérdésem a "közös sámántudat"-tól. Például ha egy frissen szerzett tárgyra öregítést varázsol a varázsló, a tárgy ugye éveket öregedhet, akár szegmensek alatt. Ez után a kézben tartó személyes aurája kifejti-e a tárgyra a hatásait, hiszen több évet is lehetett a tárgy a tulajdonosa mellett, vagy a tulajdonos szemszögéből kell vizsgálni és akkor egyértelműen nem.
Az elemi erő, gátat szab-e a mágikus fegyverrel okozott csapásnak, tehát rendelkezik-e SFÉ-vel az elemi erő aurás varázsló, vagy bárki, ilyen esetben.

victor

victor

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2300 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.03.12, 12:58

Szerintem itt az a lényeg, hogy varázsjel van rajta, ha mágia lenne nem érdekelné a dolog, de szvsz varázsjel miatt a levágott részvissza változik.

Sonko

Sonko

Távgyógyító

• Fórumita
  • 3270 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.03.12, 10:23

Ha transzmutálok varázsjellel egy farönköt arannyá, majd kettévágom, a varázsjellel nem rendelkező fél is arany marad...?

Hö... sztem nem, csak az eredeti, mert addig arany, míg rajta van a jel.

Ha az aranygyűrűt fává transzmutálom, majd tűzre vetem, hogy részlegesen elégjen (elporladjon), majd a transzmutáció időtartama lejár... az aranygyűrűn megmarad a sérülés...? És ha igen, akkor a koromból aranypor, a füstből meg aranyfüst lesz...?

Sure. Ahogy az et-s példa is mondja, a bronzkard visszaváltozhat acéllá, csorba marad.

victor

victor

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2300 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.03.09, 23:13

mint a legeröebb/legelismertebb/leghíresebb-hírhedtebb mágiahasználók iskolánként (azaz mágiatípusonként) egy-két tucat mozaikot tudnak alkalmazni. Ez eléggé szegényes ahhoz képest, hogy mégis a leüberebb kaszt.

Ez ellen vétózok.
nem legöregebb,
nem mindenhol elismert(toron),
leghíresebb( vannk más hírhedt kaszotok, területenként pl shadonban papok, s bm,bsz-ek varázslók ott ismeretlenek.)
Szegényes tárház: Nézd a legnagyobb iskoláknak lehetnek rejtett tekercsei vannak is ám azt nem osztják meg a kezdőkkel. Illetve ennyi maradt a kyrektől.

Ha a különbözö mágiatípusokat iskola szinten kidolgoznák, az már hatalmas fejlödés lenne.

Ez inkább recepteskönyv dolog s egyre inkább csökkenti annak az igényét, hogy a dolgok mögé nézz s vezet arrafelé, hogy tapasztalati mágia lesz az egészből s akönyveket tanulják meg amágusok nem a mechanikát.

Oké, hogy a mozaik a legfejlettebb varázslási technika,

Óvok, legjobban kombinálható de asztrális befolyás terén veri a bsz, tűz terén a tűzvari stb...

Nem kellene minden esetben a mozaikokhoz ragaszkodni. Szvsz a varázslók tudása, hogy ismerik a mágiát, nem csak alkalmazzák, ne merüljön ki annyiban, hogy külön mozaikkal határozzák meg az idötartamot. Vonatkoztassunk el a mozaikoktól. Jó, hogy vannak, de kellene még valami plusz.

Égessük meg,eretnek :dilis: ; az a baj, hogy azt a pluszt is le kéne fordítani játéktechnikára s az meg felborítaná az amúgy is kibillent egyensúlyt.

Módosította victor: 2005.03.09, 23:14

daekow

daekow

Ormányosbogár

• Fórumita
  • 2843 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.03.09, 23:02

Hali.

Beleugatós stílusban, röviden és velősen:

Ha transzmutálok varázsjellel egy farönköt arannyá, majd kettévágom, a varázsjellel nem rendelkező fél is arany marad...?

Ha az aranygyűrűt fává transzmutálom, majd tűzre vetem, hogy részlegesen elégjen (elporladjon), majd a transzmutáció időtartama lejár... az aranygyűrűn megmarad a sérülés...? És ha igen, akkor a koromból aranypor, a füstből meg aranyfüst lesz...? :dilis:

??

Don_Quijote

Don_Quijote

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 689 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.03.09, 22:52

Üdv!

Szvsz az a föbb kérdés, hogy játéktechnika szempontjából van-e lehetösé a fejlödésre, vagy mágiaelmélet szempontjából, esetleg a mozaikoknál valami egyedi különlegesség megjelenik.

Játéktechnika:
Már maga az is fejlödés lenne, ha a különbözö iskolákat kidolgoznák egyedi szinten. Én legalábbis nem hinném, hogy a varázslók, mint a legeröebb/legelismertebb/leghíresebb-hírhedtebb mágiahasználók iskolánként (azaz mágiatípusonként) egy-két tucat mozaikot tudnak alkalmazni. Ez eléggé szegényes ahhoz képest, hogy mégis a leüberebb kaszt.
Ha a különbözö mágiatípusokat iskola szinten kidolgoznák, az már hatalmas fejlödés lenne.

Mágiaelmélet:
A Fogadalomban a lar-dori mágusok különbözö páholyokat hoztak létre a saját mágiatípusaiknak, illetve a ritka, vagy hibrid koncepcióknak. Ha emlékezetem nem csal, nem csak 9 van az alaptípusoknak megfelelöen (aszt/ment/anyag/jel/idö/tér/idézö/elemi/nekro). Ha a varázslóknak és varázslórendeknek személyiséget és motivációkat alkotunk, akkor ott jelen kell lennie a kísérletezésnek, régi tudományok újrafelfedezésének/átértelmezésének. Így pl. a miszticizmus is egy egyedi ág, ami az említett könyvön kívül másban nem szerepel, de mivel Ynev mégiscsak fantáziabirodalom, ugyanilyen eséllyel ehhez hasonló ötletek garmadája merülhet fel. Ezek pedig mind kidologzásra várnak.

Mozaik:
Oké, hogy a mozaik a legfejlettebb varázslási technika, de nézzük csak meg, miröl is van szó! Fogták a klasszikus varázslatokat, elképzelték a müködési mechanizmusukat, aztán minden egyes elemnek adtak egy mozaik-típust. De végeredményben csak azt írták le, hogy hogyan lesz egy kupac köböl gólem, és nem elégedtek meg azzal, hogy "elmormolod a varázslatokat, és hopp, kész a gólem". Tehát itt némi fejlesztés ráférne a történetre szvsz. Nem kellene minden esetben a mozaikokhoz ragaszkodni. Szvsz a varázslók tudása, hogy ismerik a mágiát, nem csak alkalmazzák, ne merüljön ki annyiban, hogy külön mozaikkal határozzák meg az idötartamot. Vonatkoztassunk el a mozaikoktól. Jó, hogy vannak, de kellene még valami plusz. Ne kérdezzétek, hogy mi, mert azt nem tudom. Ezt a sok hülyeséget is csak a fáradtság hozta ki belölem. Na megyek is aludni. Hua!

victor

victor

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2300 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.03.09, 14:12

szerintetek a mozaikmágia lehet ennél jobb hatásfokú? Úgy értem, fog még valahova fejlődni?

Mit értünk fejlődés alatt? Ha azt, hogy elfeledett mozaikok előkerülnek akkor igen, egyébbként nem mert a legtöbb mágiatipusnál hiányoznak a kyr alapok. S azok nélkül csak véletlenül lehet fejleszteni vagy átmegy tapasztalatiba.

Sonko

Sonko

Távgyógyító

• Fórumita
  • 3270 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.03.09, 12:54

Tényleg hiányzik a mozaik-nekromancia....
De más jellegű kérdés: szerintetek a mozaikmágia lehet ennél jobb hatásfokú? Úgy értem, fog még valahova fejlődni? (és nem csak azért mondom, hogy hárommanáétűznyíl)

Sylvanus

Sylvanus

Törzs-fórumozó

• Archívum
  • 927 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.03.07, 14:37

Üdv!

Az a bajom alapvetően vele, hogy nagyon varázslatszerű, nincs benne meg a kombinálhatóság lehetősége, meg elég magas a manapontigénye is, mondjuk a térkapu mozaiknak is. Szóval igazság abban amit írsz. Valamiért mégis furcsának tűnik. Persze ettől még lehet jó másnak.

Rágondolni is rossz.

Ezért is marad ki :(

Viszont figyelj rá, hogy ez az egy varázskör aktívan ne játsza el egy vár védelmét magában emberek ellen.

Gondoljunk bele, elvileg vagy élőholtak, vagy élők elleni védelem, egyszerre a kettő nem megy csak két varázskörrel.
Az élettelen dolgok, illetve anyagi testtel nem rendelkező lények ellen nem véd, azaz ha bele van építve egy vár falába a varázskör, akkor katapulttal nem nehéz rombolni, másrészt elég körülményes közlekedni a várból ki-be (főleg vissza ugye :sor: ), mert a varázskör nem válogat, azaz szerintem a nyilvánvaló játéktechnikai előnyök mellett, nem hiszem, hogy széles körben elterjedt várvédelmi mechanizmus lehetne, mert legalább annyira akadályozza a vár mindennapi életét, mint ami előnye egy ostrom alatt lehetne.

Mondjuk egy varázslótorony (nekromanta torony) esetében már hangulatos lehet, ha oda élő nem tudna bejutni, ellenben a nekromanta élőholt szolgái szabadon ki-be járkálhatnának, a varázsló pedig teleporttal juttatná vissza magát (kifelé mehet...)

Hasznos lehet esetleges temetők falába építve élőholtak ellen is.
Persze ott uyganennyir hasznos az élőholtakat bezáró kör is, ráadásul az biztosabban véd.

Sylvanus

victor

victor

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2300 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.03.07, 14:16

(ez már rossz, mert nem illik a mozaikmágiába)

Lehet, hogy van egy korlát ami alatt nem lehet valamit létrehozni s elég nagy volt annak az mp igénye.
Átjuttatás: Lehet, hogy síkkapu szerűen kezelendő s azt nem nagyon lehet kombinálni dolgokkal.

Eredetileg volt a mozaikok között +/- elemi élterő mozaik, de bevallom nem volt jó ötlet, mert nem illik a MAGUS rendszerbe, inkább D&D-s.

Rágondolni is rossz.

terveim szerint nem hat rá anyagmágikus varázslat/mozaik.

Ez javít rajta. Viszont figyelj rá, hogy ez az egy varázskör aktívan ne játsza el egy vár védelmét magában emberek ellen.

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]