Ugrás tartalomhoz

Fotó

Mozaikmágia, mágiaelmélet, varázslók, varázslatok

• Válasz írásához lépj be
5159 hozzászólás érkezett eddig

morgorito

morgorito

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 897 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.06.09, 11:53

Ha már itt tartunk, akkor bedobnék egy témát.

Ti hogyan alkalmaztátok az "oda is tud varázsolni ahová nem lát" dolgot gyakorlatban? Mert én több potenciális megoldást is látok nem egyértelmű esetekben.

Pl.

1. Abszolút érzékeli a teret a Zónán belül, ezért pontosan tudja hogy van-e alatta egy üreg/a fal mögött hely.

2. Nem érzékeli, csak tippre megy.

3. Ha tudja hogy van ott valami, akkor tud oda hatni, egyébként nem.

Nincs olyan borzasztó nagy jelentősége, csak ezt szerintem bőven nem bontják ki eléggé a könyvben. Ami elég zavaró, az érzékelő mágiák teljes hiánya miatt.

Ugye, honnan tudnám hogy hol van pontosan az a zsák akvérkörömreszelék, amit a Zónámon belül teleportálni akarok.

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 12501 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.06.09, 11:25

@kukac és @Cundior: respect, ezt hívják vitakultúrának. 

*megjegyzés: térpontról beszélünk, vagy másként érzékelt dolgokról (ide értve a személyeket), tehát a zónámban valahol levő kráni fejvadászt nem tudom elteleportálni, csak mert a zónámban van, de a zóna varázsjelem mellett levő asztalt, amiről tudom, hogy ott van,ahol, azt igen, és át tudom teleportálni a másik zóna varázsjelem mellé északi irányba. Ha más szilárd dologgal ütközne, akkora TAM dolgai lépnek érvénybe (kilökődés, stb.)

Mondjuk ha tudom, hogy bemenekült a 6 négyzetméteres, 3 méter belmagasságú spájzba az a fejvadász, akkor végül is tudom, hogy van a zónámon belül, de mégsem... :)

(És persze vannak olyan akadályok, hogy ha nem egyezik bele, akkor egyáltalán nem tudom teleportálni, de mindegy).

BtW, én az ETK-ban már "letiltott", de a Z.Ö.L.D.ben még nem létező és a Rúnában, a "Shadoni boszorkányság" cikkben fel is használt "Zóna varázsjellel is érzékelem a másik Zónát" hatást és "megtartottam" - a gyakorlatban a JK úgyis többször mászik bele ilyen érzékelési céllal kirakott Zónába, mint ahányszor az ő, kirakott zónajeleire fognak vadászgatni. 

Dronner

Dronner

Régi fórumozó

• Archívum
  • 5763 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.06.09, 10:57

Én maradok a számomra legfaékebb értelmezésnél. Minden zóna egyforma, ugyanúgy működik mind. Ha valamelyik szabálykönyv szerint +Mp vagy +idő, legyen. De működésében ugyanaz. Zónán belül akkor is tudsz varázsolni, ha nem látod a helyet. Akár fal mögé a saját (alap)zónádban. Ehhez képest nem látom a különbséget, a 20 mérföldre levő zónádnál ez miért lenne más (mert szvsz nem az).

*megjegyzés: térpontról beszélünk, vagy másként érzékelt dolgokról (ide értve a személyeket), tehát a zónámban valahol levő kráni fejvadászt nem tudom elteleportálni, csak mert a zónámban van, de a zóna varázsjelem mellett levő asztalt, amiről tudom, hogy ott van,ahol, azt igen, és át tudom teleportálni a másik zóna varázsjelem mellé északi irányba. Ha más szilárd dologgal ütközne, akkora TAM dolgai lépnek érvénybe (kilökődés, stb.)

Módosította Dronner: 2020.06.09, 10:57

kukac

kukac

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1805 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.06.09, 10:53

Na jó, úgy látom én írtam félreérthetően. KLM, Kukac, arra gondoltam, hogy tud bármilyen irányba teleportálni (tehát nem csak oda, a zónajelbe, hanem vissza, a zónajelből), de ez a jelek közti oda-vissza teleportálás egy darab zónánál értelmezhetetlen, hiszen több zóna kapcsolatáról van szó. Bocsánat a hülye fogalmazásért.

(OFF)Az hagyján, de máshogy értettük félre. KLM arra gondolt, hogy az irány a térben elfoglalt vektorokra utal, én meg arra gondoltam hogy az "egy zónán belül értelmezhetetlen" arra utal, hogy ugyanazon a zónán belül értelmezhetetlen a teleportálás. xD

Mea culpa, én értettem félre azt a részt.(/OFF)

Módosította kukac: 2020.06.09, 10:54

Cundior

Cundior

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 852 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.06.09, 10:47

Na jó, úgy látom én írtam félreérthetően. KLM, Kukac, arra gondoltam, hogy tud bármilyen irányba teleportálni (tehát nem csak oda, a zónajelbe, hanem vissza, a zónajelből), de ez a jelek közti oda-vissza teleportálás egy darab zónánál értelmezhetetlen, hiszen több zóna kapcsolatáról van szó. Bocsánat a hülye fogalmazásért.

Cundior

Cundior

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 852 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.06.09, 10:41

Ezért szerintem a könyv (sajnos ritka kivétel...) itt egyértelmű, ha a varázsó tud a saját zónáján belül teleportálni bármilyen irányba (mondjuk egy zónán belül ez értelmezhetetlen),

Khmm... a 7 óra irányban, 10 méterre lévő forrásban lévő vizet a bográcsból miért ne teleportálhatnám "értelmezhetően" 12 óta irányban 19,9 méterre, felém rohamozó ork nyakába?

Mivel arról volt szó, hogy saját zónájából a zónajelbe lehet teleportálni, de jelből a sajátba zónába, vagy jelből más jelbe nem, ezért az egy zónán belüli teleportálás ebből a szempontból értelmezhetetlen. Az hogy a varázsló a saját zónáján belül bármit teleportálhat bármilyen irányba, az több zóna viszonyát nem érinti.

kukac

kukac

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1805 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.06.09, 10:37

Ezért szerintem a könyv (sajnos ritka kivétel...) itt egyértelmű, ha a varázsó tud a saját zónáján belül teleportálni bármilyen irányba (mondjuk egy zónán belül ez értelmezhetetlen),

Mondjuk az öreg varázsló elfejeltette a létráját, ezért csak felteleportálja a polc tetejére a Playboy ynevi megfelelőjét, vagy a fogadóban a szobájában lévő csótányokat átteleportálja a szomszéd szobába.

EDIT: Domvik f***a, gyakrabban kéne frissítenem az oldalt...

Módosította kukac: 2020.06.09, 10:37

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 12501 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.06.09, 10:27

Khmm... a 7 óra irányban, 10 méterre lévő forrásban lévő vizet a bográcsból miért ne teleportálhatnám "értelmezhetően" 12 óta irányban  19,9 méterre, felém rohamozó ork nyakába? 

Cundior

Cundior

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 852 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.06.09, 10:11

Ezekből én úgy gondolom, hogy az eredeti elképzelés (Távolbahatás) egyirányú lenne. Korábban többször kijött, hogy szerintem a varázslónak látnia is kellene a varázslat alanyát, de ezt pl. a szabálykönyv valahol nem teszi kötelezővé.

Szerintem értem mire gondolsz, hogy a zónajel egy fajtája a távolbahatásnak?

A könyv, a varázsló zónája részben leírja, hogy nem kell látnia a célpontot ETK 293 "ezen a területen belül (zóna) varázslata ott jön létre, ahol kívánja; még történetesen akkor is, ha nem látja a helyet". És mivel a zónajel úgy működik mint a zóna ETK 311 "A különbség csupán annyi (tehát más nem!), hogy ... (és itt ír a manapontról és bevetédi időről), ezért a zónajelet sem kell látni. (Illetvevszabadon lehet teleportálgatni.)

Viszont, elolvastal a távolbahatást, ami a vita szempontjából két fontos részt tartalmaz. Az egyik, hogy igazad volt, a távolbahatásnál kikötés, hogy a célpontot látni kell! ETK 322 "Vagyis távolbahatni csak olyan helyre képes, amit lát!", ellenben így kezdődik: "A varázsló varázslatait - tartozzanak is a mágia bármelyik fejezete alá - csak zónáján belül képes létrehozni. Ez azt jelenti, hogy vagy a maga körüli 20 láb sugarú gömbön, vagy a különböző helyeken elhelyezett zóna varázsjelei körüli ugyanekkora területen belül." Tehát "egyenlőséget" tesz a zóna és a varázsjel közé (kivéve a korábban írt "a különbség csupán annyi"-t), és ezzel a zóna - varázslej - távolbahatás hármas viszonyát is helyreteszi. A zóna és a varázsjel működésében megegyezik, míg a távolbahatás az, ami kicsit más, le is írja, miben.

Ezért szerintem a könyv (sajnos ritka kivétel...) itt egyértelmű, ha a varázsó tud a saját zónáján belül teleportálni bármilyen irányba (mondjuk egy zónán belül ez értelmezhetetlen), akkor a zónajelén keresztül is képes erre, mivel bármilyen varázslatot megidézhet (ahogy írja "tartozzanak is a mágia bármelyik fejezete alá"), ezért indokolatlan azt állítani, ha csak nincs egyértelműen leírva, hogy bizonyos varázslstokat nem tud, főleg a távolbahatással indokolni, amit a könyv egyrészt nem kapcsol össze, másrészt a teleportálást a távolbahatásnál sem tiltja (csak a láthatóságot emeli ki).

Az pedig, hogy hoz egy példát, a varázsjel "másik felmérhetetlenül hasznos tulajdonság"-áról, az semmiképpen sem megkötés, csak egy példa.

Egy kis adalék a zónajel végéről ETK 312 "Minden varázsló csak a saját zóna varázsjelét használhatja távolba varázslásra (nem Távolbahatásra!) és Térmágiára. Tehát külön leírja, hogy használhatja térmágiára, a korábban írt példán kívül is.

Összefoglalva, függetlenül attól, hogy talán igazad van, és jobb lenne ha nem így lenne, a könyv szerintem egyértelműen engedi a zónajelekbe, vagy zónajelek közti szabad teleportálást.

kukac

kukac

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1805 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.06.09, 09:52

Ha egyszer a varázsló az ETK 293. oldala szerint a zónájában ott jön létre, ahol akarja, még akkor is, ha nem látja.

:D varázsló = varázslat :gyagya:

Tehát abból, hogy kiemelnek egy példát a Zóna jel akalmazhatóságára következik, hogy bármi más, pusztán nem egzakt háziszabály a Dallasz nevű izéknél.

Még ha ez lenne a probléma... De a probléma abból adódik, hogy van egy szabály, majd egy bekezdéssel lejjebb jön a szabályra egy példa.

Dallasz egy az egyben ignorálja a szabályt, meglátja a példát, és a példából próbál létrehozni egy új szabályt.

De továbbra se értem, hogy miért ragaszkodik ahhoz, hogy a korlátlan teleport legyen inkább a háziszabály, mintsem az ő értelmezése? Már egy hónapja letudtuk volna ezt az egész témát.

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 12501 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.06.09, 09:47

Dallasz, megtaláltam az idézeteket. Szerintem a vita azért folyik, mert a többiek nem látják (én sem), hogy a sorok miként értelmezhetőek úgy, hogy tiltsák a teleportálást. Az egy más kérdés, hogy jobb lenne-e, ha így lenne, mert talán én is örülnék neki, de épp ezért érdekel a dolog. Értem, hogy szerinted értelmezhető így is, de nem látom, hogy hogyan. Bemásolom az idézetet:
............

(...)
A Zóna Varázsjel másik felmérhetetlenül hasznos tulaj-
donsága, hogy lehetővé teszi a varázsló számára, hogy arra a
helyre teleportáljon, vagy kaput nyisson, AHOL a jel található.

Szóval mehet az az értelmezés, amit a többiek akarnak, de abban az esetben már egy 3. szintű varázslóval a partiban minden kalandon átgázolnak. 

Tehát abból, hogy kiemelnek egy példát a Zóna jel akalmazhatóságára következik, hogy bármi más, pusztán nem egzakt háziszabály a Dallasz nevű izéknél. 

BtW, a Dallaszoknál egy 3. tsz varázsló átgázol egy 7-8. tsz másik varázsló "házi dándzsönjén"? 

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 12501 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.06.09, 09:44

De biztos vagy benne, hogy a varázsló bármit elteleportálhat egyik Zónajeléből a másikba úgy, hogy nem is látja?

Ha egyszer a varázsló az ETK 293. oldala szerint a zónájában ott jön létre, ahol akarja, még akkor is, ha nem látja. 

Ismét, ha a Dallasz nevű izé NEM akarja magának, mert képtelen úgy módosítani a gyári modulokat (ha egyáltalán kell), hogy ezzel ne legyen gondja, akkor írja le, hogy háziszabály. 

kukac

kukac

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1805 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.06.09, 09:30

De biztos vagy benne, hogy a varázsló bármit elteleportálhat egyik Zónajeléből a másikba úgy, hogy nem is látja?

Mivel ezt írja a könyv, igen.

Dallasz

Dallasz

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2509 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.06.09, 09:24

ÉÉÉÉÉÉÉS!

Dallasz MEGINT hamisítja az idézeteket, hogy úgy tűnjön, mint ha igaza lenne. :bravo:

B+, mi lenne a nem vágnál ki olyan részeket az idézetekből, amik pont a te elméleteidnek mondanak ellent? :lecsap:

Mondjuk azért, mert bizonyos dolgokat tényleg megtehet a Zónajelben, pl. Teremtés, Tűzkitörés. A teleportációt, valakire Elemi aura varázslást már nem venném bele. De biztos vagy benne, hogy a varázsló bármit elteleportálhat egyik Zónajeléből a másikba úgy, hogy nem is látja?

Módosította Dallasz: 2020.06.09, 09:26

kukac

kukac

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1805 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.06.09, 09:22

ÉÉÉÉÉÉÉS!

Dallasz MEGINT hamisítja az idézeteket, hogy úgy tűnjön, mint ha igaza lenne. :bravo:

B+, mi lenne a nem vágnál ki olyan részeket az idézetekből, amik pont a te elméleteidnek mondanak ellent? :lecsap:

(Psszt, Dallasz, ha azt mondod, hogy ez nálad háziszabály, akkor mindenki kussolni fog.)

Módosította kukac: 2020.06.09, 09:25

Dallasz

Dallasz

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2509 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.06.09, 09:15

Dallasz, megtaláltam az idézeteket. Szerintem a vita azért folyik, mert a többiek nem látják (én sem), hogy a sorok miként értelmezhetőek úgy, hogy tiltsák a teleportálást. Az egy más kérdés, hogy jobb lenne-e, ha így lenne, mert talán én is örülnék neki, de épp ezért érdekel a dolog. Értem, hogy szerinted értelmezhető így is, de nem látom, hogy hogyan. Bemásolom az idézetet:
............

"A varázslók éppen ezért gyakran helyeznek el Zóna Va-
rázsjelet olyan helyeken, ahová később varázsolni kívánnak.
Nem egyszer apróbb tárgyakra írják, és azokat szolgákkal vi-
tetik el a világ azon távoli pontjaira, ahová mágikus befolyá-
sukat kiterjeszteni készülnek.
Minden Zóna Varázsjel egyéni, azaz minden varázslónak
saját jele van - amit az avatott szem fel is ismerhet. Minden
varázsló csak saját Zóna Varázsjelét használhatja távolba va-
rázslásra és Térmágiára.
Hátránya, hogy Tárgyszimpátia viszonyban áll a varázsló-
val, így ellenséges szándékú varázsló kezében veszélyessé (sic!) lehet."

Ezekből én úgy gondolom, hogy az eredeti elképzelés (Távolbahatás) egyirányú lenne. Korábban többször kijött, hogy szerintem a varázslónak látnia is kellene a varázslat alanyát, de ezt pl. a szabálykönyv valahol nem teszi kötelezővé. 

Szóval mehet az az értelmezés, amit a többiek akarnak, de abban az esetben már egy 3. szintű varázslóval a partiban minden kalandon átgázolnak. 

Módosította Dallasz: 2020.06.09, 09:22

Cundior

Cundior

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 852 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.06.09, 09:02

A Zóna Varázsjel körüli 20 láb sugarú gömb a varázsló Zó-
nájának számít, akárcsak a teste körüli hasonló méretű terü-
let (sic!) (lásd még: a varázsló Zónája). Vagyis, ahol ezt a varázsje-
let a varázsló elhelyezi, ott újabb Zóna jön létre, amelyen be-
lül majdnem úgy varázsolhat távolbahatás nélkül is, ahogyan
azt a teste körüli Zónában teheti. A különbség csupán annyi,
hogy a Zóna Varázsjelen keresztül végrehajtott varázslatok
Varázslási ideje minden esetben +1 körrel megnő, s a erede-
-ti (sic!) Mana-pont igényéhez + 5 Mp járul.

és

A varázslók éppen ezért gyakran helyeznek el Zóna Va-
rázsjelet olyan helyeken, ahová később varázsolni kívánnak.
Nem egyszer apróbb tárgyakra írják, és azokat szolgákkal vi-
tetik el a világ azon távoli pontjaira, ahová mágikus befolyá-
sukat kiterjeszteni készülnek.
Minden Zóna Varázsjel egyéni, azaz minden varázslónak
saját jele van - amit az avatott szem fel is ismerhet. Minden
varázsló csak saját Zóna Varázsjelét használhatja távolba va-
rázslásra és Térmágiára.
Hátránya, hogy Tárgyszimpátia viszonyban áll a varázsló-
val, így ellenséges szándékú varázsló kezében veszélyessé (sic!) lehet.

A szöveg mely részének, milyen módú értelmezése miatt nem lehetséges szerinted?

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 12501 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.06.09, 08:57

Szerinted hol található bármi egzakt a szabálykönyvben? 

Kezdetnek a rövidkard sebzése nem egzakt vagy mi? 

Ismét: 

- Leírja, hogy ugyanúgy működik a Jel körül a zóna, mint a varázsló körül, kivéve az érzékelést 

- Leírja, hogy ezért lehet a "jelzónába" teleportáltálni

Innentől röhögve megengedem a Dallasz nevű izének, hogy azt higgye, hogy a Zónából nem lehet ELteleportálni valamit.

Dallasz

Dallasz

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2509 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.06.09, 08:41

Szerintem ez egyértelműen következik a definícióból. Átminősíthetjük háziszabállyá (fene megeszi), de nagyon szeretnék olyan mesélőnél játszani, aki olyan hülyeséget megenged, amit KLM és Kukac óhajtanak. Szerintem második játékülésen elsírja magát.....

Rajtad most is vinnyogva röhögök :)
Bocsánat a késői reagálásért: nyugodtan röhöghetsz, de a szabályok erősen arra mutatnak, hogy ennyi engedékenység gyakorlatilag lazán tökön lövi a gyári modulok nagyrészét. Szóval bármennyire szeretnétek, a Zónajel területéről a varázsló nem hozhat magához semmit térmágiával, az csak egyirányú. Jobban jártok, de nem muszáj hallgatni rám.

Bocsánat, ha már ki volt tárgyalva, de hol írja ezt a könyv?

Szerinted hol található bármi egzakt a szabálykönyvben? Össze kell olvasni (most nincs nálam a könyv, ezért nem idézem). Korábban Kukac beidézte, az értelmezésben vannak véleménykülönbségek. Én szigorúbb vagyok, mások a lovak közé dobják a gyeplőt.

Dallasz

Dallasz

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2509 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.06.09, 08:34

Bocsánat a késői reagálásért: nyugodtan röhöghetsz, de a szabályok erősen arra mutatnak, hogy ennyi engedékenység gyakorlatilag lazán tökön lövi a gyári modulok nagyrészét. Szóval bármennyire szeretnétek, a Zónajel területéről a varázsló nem hozhat magához semmit térmágiával, az csak egyirányú. Jobban jártok, de nem muszáj hallgatni rám.

Még mindig nyugodtan röhögök, mert a szabálykönyvben még mindig az van, hogy 

- Ugyanúgy működik a Jel, mint a sajátja, kivéve, hogy az ETK-ban nem érzi meg a más zónákat 

- ezért lehet odateleportálni

Tehát még mindig Dallasz háziszabálya miatt nem teleportálhat mondjuk Dronner partijában a mozaikmágus egy lapát sódert A "jelzónájából" a "B" jelzőnájába. Ha megteszi, megy a sequadion.

Most megismertem az álláspontodat, hogyan lehet az én "háziszabályomat" alkalmazni Dronner meséjében. Tipikus semmitmondó válasz tőled. Ez most azt jelenti, hogy szorgalmasan lejegyzetelted és magadévá teszed? 

Ami a gyári modulokat illeti: na és? 

Akkor a te moduljaidat  is, de ne zavarjon.

Módosította Dallasz: 2020.06.09, 08:34

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]