Ugrás tartalomhoz

Fotó

Mozaikmágia, mágiaelmélet, varázslók, varázslatok

• Válasz írásához lépj be
4872 hozzászólás érkezett eddig

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 11779 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.11.30, 10:47

@Hurka
Valamit rosszul tudsz, mert Kornya az, aki rühellte a M*-t és büszke volt rá, hogy sohasem játszott - úgy írta meg a S* aquirodKrány részét.
Fun fact, hogy vagy négy éve megköszönte a mesélőjének (mea culpa, elfelejtettem a nevét) hogy milyen jót M*-t játszott életében először, ork gladiátorral (no comment ;) ).

GA játszott,játszik, régebben - másodkézből, de a forrásokat ismerve - mesélt is M*-t, (amúgy igen nagyon a CXre hajazó háziszabályokkal), meg benne volt valami - végül is fióknak készült - szerepjátékos kiadvány készítésében is, ennek volt része a dorani nekromanták belső, zárt körének az odneszező botja.

"Érdekes, hogy lehet izgalmas, fordulatos és fantasztikus regényeket írni anélkül is, hogy mindenféle logikátlan és erőltetett baromságot kitalálna az író. "

A Renegát, a Csepp és Tenger meg a Karnevál ugye....

Módosította KLM: 2019.11.30, 10:49

hurka

hurka

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 45 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.11.30, 10:29

Nem értettem soha, hogy egy írónak az agymenéseit (aki ha jól tudom, rühelli a szerepjátékot meg a szabályokat, amik játszhatóvá tennének egy világot) miért kell idézgetni meg megpróbálni beleerőszakolni a szerepjátékos Ynev világképbe. 

Évek óta kitalál mindig valami baromságot, aztán megpróbálják az ezer sebből vérző, logikátlan, élhetetlen és ellentmondásokkal teli világképbe beleerőltetni.

Mi lenne ha az írók maradnának a regényeknél, és a szerepjátékosok pedig megróbálják Ynevet egy kevésbé nevetséges ellentmondásokkal teli világgá formálni?

Érdekes, hogy lehet izgalmas, fordulatos és fantasztikus regényeket írni anélkül is, hogy mindenféle logikátlan és erőltetett baromságot kitalálna az író. Most nem akarod nevekkel dobálózni, biztos tud mindenki mondani egy-egy példát mindegyik végletre.

Gkar

Gkar

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 438 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.11.30, 08:54

Morgorito:
Van egy halk szókkal sötét húrokon című novella amiben egy Critai nevű ediomadi főaquir telepakol mindenféle aquir szervvel egy félholt erioni harcost (Ez nem kamu). Ez a harcos akit Jeir-nek hívnak lesz az egyik dorani alapító egy kyr varázslóval és egy godoni varázslónővel közösen. Jeir valahogy képes felruházni tanítványait az od termelés képességével, amit majd később az első fő tanítványa Abdul al Sahred tökéletesít. 
Fórumos anyagokból nagyjából az derült ki, hogy a dorani nekromaták belső és külső od forrásokból képesek tesco gazdaságos hatalomszavakat használni amiket mozaiknak álcázott hatalom neszeknek hívnak amivel képesek többek között az életerőt manipulálni. Természetesen mivel GA találta ki irracionálisan erősek és elenyésző számuk ellenére ők adják Doran mágikus potenciáljának nagyobb részét. 

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 11779 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.11.30, 00:11

Hát, elfér a godoniakról értekező polgárok mellé azt hiszem. Habár nem mondom hogy túl meggyőző az elmélet.

Kérdés, ha ilyet lehet akkor miért nem csinálják sokkal többen? Mert nehezemre esne elfogadni hogy a doraniak lennének az egyetlenek akik ilyesmire rájöttek.

Nem kötekedni akarok, csak hát az od eléggé "opé" dolog (meg picit világalkotási zsákutca ebben a formában, de ez ízlés dolga)

Igazából nem volt olyan "meta" már a S* alapján sem, amilyennek Kornya szánta (erős, erős, de nem OKOS, sőt, ha egy titkos nyelven elmondott hatalomszó 4 op, ami cca. 40 manapont... Hát, annyiból könnyen kijön többfajta halálos hatás).

Aztán bejött, hogy pld. a Csendvarázs mégis véd ellene, sőt, még pár másik mágia is, bár a "pusztán aranyért" hozzáférhető védőtalizmánok (ami nem az akvér malacfarka, füle, netán a fél akvérdisznó) elhárítanak 1-2 odnyi támadást, aztán elporladnak... De nem szívják az életerődet, meg okoznak odrákot.

És az a "valami ázalag" az nem valamelyik, a zászlóháborúkban ezerszám leszecskázott szolgából származik. 

No meg persze az a tény, hogy a zászlóháborúkban időnként ottmarad pár ezer aquir a csatatéren, azt jelenti, hogy még az igazi aquir védőtalizmánok nem annyira ritkák, mint a S*-ban (mármint a felszínlakók számára). 

morgorito

morgorito

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 428 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.11.29, 22:17

Mert ez most őszintén érdekel.

Ilyenkor küldenélek el a Delta fórumára, ahol GA-al reszelgettünk rajta, gyak. a kiválasztott pár kevés dorani nekromanta botjában van valami od-termelő ázalag... amit od alapú mágiára kényszerítenek, amúgy "hagyományos" kyr hagyományokon alapuló mozaik/magasmágiával.

Nagyon leegyszerűsítve és egy csomó dolgot kihagyva ez a helyzet, ennél többet meg nem volna helyénvaló mondanom. 

Meg hát ugye nincs már DV fórum és nem emlékszem mi volt belőle ott leírva. 

Hát, elfér a godoniakról értekező polgárok mellé azt hiszem. Habár nem mondom hogy túl meggyőző az elmélet.

Kérdés, ha ilyet lehet akkor miért nem csinálják sokkal többen? Mert nehezemre esne elfogadni hogy a doraniak lennének az egyetlenek akik ilyesmire rájöttek.

Nem kötekedni akarok, csak hát az od eléggé "opé" dolog (meg picit világalkotási zsákutca ebben a formában, de ez ízlés dolga), és nem hinném hogy nem próbálta meg mindenki valahogyan az uralma alá hajtani (a lenti két "hagyományos" módszernek is kellett pár évszázad kutatás tuti).

Habár lehet GA-tól se kapnék ínyemre való választ, a "világleíró regényre" adott reakciómból ítélve.

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 11779 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.11.29, 21:03

Ilyenkor küldenélek el a Delta fórumára, ahol GA-al reszelgettünk rajta, gyak. a kiválasztott pár kevés dorani nekromanta botjában van valami od-termelő ázalag... amit od alapú mágiára kényszerítenek, amúgy "hagyományos" kyr hagyományokon alapuló mozaik/magasmágiával.

Nagyon leegyszerűsítve és egy csomó dolgot kihagyva ez a helyzet, ennél többet meg nem volna helyénvaló mondanom. 

Meg hát ugye nincs már DV fórum és nem emlékszem mi volt belőle ott leírva. 

Módosította KLM: 2019.11.29, 21:04

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 11779 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.11.29, 20:47

Szóval hiába a hiszti, igenis a III. anyagcsoport a légiméreg, mégha egy egyszerű széndioxidról van is szó, vagy metánról.

A "cokettő" meg a metán úgy méreg, ahogy a víz, a föld vagy a só, netán pálinka. SOK kell, hogy ártson.Nem gramm, pláne szemer (grain) hanem minimum tucatnyi deka. 

Liszt és porrobbanás:

Nem olyan nagy kunszt, fel kell tételeznem, hogy a malmok Yneven is fel-felrobbannak - maximum nem robban be mind. 

morgorito

morgorito

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 428 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.11.29, 20:41

KLM: Rendben legyen így, de ha megbüntetnek az óvóbácsik, akkor a te ötleted volt . ;)

Gkar:

Hát, be kell valljam ez nekem egészen új, főleg mert se a szabálykönyvekben se a regényekben (amik közül azért olvastam párat, azt leszámítva hogy ezek nagyrészével nem voltam se mint irodalmi alkotás se mint világleírás megelégedve) nem láttam még erre utalást.

Főleg azért furcsállom, mert eddig úgy tudtam hogy valakinek 1. termel a szervezete odot (alapból vagy mindenfajta irgalmatlanul veszélyes operáció után) 2. Szexuálmágiával nyer ki egységnyi mennyiséget. 

Ezek szerint a hivatalosban (vagy az egy időben hivatalosban, nem teljesen követem a retconok hálózatát) tudnak a doraniak valami más megoldást vagy esetleg a fenti kettő egy variánsát használják?

Kashuka

Kashuka

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 163 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.11.29, 20:22

Szóval @Gkar, @Dallasz, kérlek alaposan olvassátok el az alábbiakat, ha már képesek voltatok ilyen elvakult nyelvtan-náciskodással érvelni:

TÁRGY főnév -at, -a
1. Az anyagi jelenségeknek olyan konkrét egysége, amely mint különálló létező érzékelhető.
a. Az anyagi valóságnak vmely egységként érzékelhető, nem élő része <az élőlényekkel ellentétben>.
b. Vmely emberi szükségletet kielégítő holmi, cikk, eszköz.

Tehát az 1.a pont szerint a metángázgömb, a bögre sav és a pisitócsa is bizony mind-mind tárgy.
Örülök hogy a vitának ezt a részét lezárhattam!

A TAM szerint a láncing szemére nem tudsz hatni, csak az egész láncingre. Ha ezt így kezeli a TAM, akkkor szerintem a láncig szemeinek 23,2%-át nem lehet elteleportálni, csak az egészet.

Tehát ha látod a láncing egy darabkáját kilógni egy halom ruha alól, el tudod teleportálni.

A TAM szerint a ló és lovas, lakat és láda külön tárgynak minősülnek, tehát -szerintem - külön kell hatni rájuk teleport szempontjából is. Ugyanígy, ha egy erszénybe beleraksz 50 aranyat, hiába nem lesz 3 kg az egész, külön-külön kell kicsengetni a manapontokat. Innen lehet indulni az egész diótól a búzán, mákon, liszten keresztül a gázokig, mivel - szerintem - nem tudod különálló részként, egységként kezelni teleport szempontjából (lásd metángázgömb, pisitócsa).

Ugyanígy?! Mi az, hogy "ugyanígy"? :he:
Na ne már, komolyan ekkora csúsztatással próbálsz érvelni?
Nem, egy gázfelhő összefüggő pamacsai nem "ugyanúgy" különálló dolgok, mint a ló és lovasa. Nagyon nem.

A szabálykönyvben világosan le van írva, hogy fogalomként kell kezelni, nem "darab" és "részecske" szerint (utóbbi nem is nagyon létezik Yneven).

Mint korábban említettem, nem kell velem egyetérteni, de ha magamévá teszem a kukac, KLM álláspontját, akkor van:

- YnevPosta,

- YnevPincér, (Kashuka: Ez most mi a csuda meg minek kellene akárkinek?)

- banki átutalás teleportálás stb.

(...)

.... hát, nem köszönöm, ebből  nem kérek.

Igen, ezek mind megoldhatók, a "hangulatosan tartása" pedig csak azon múlik, mennyire ritkává tesszük őket - ennek megkötésére pedig számtalan lehetőség van:
1.) Gazdasági realitás: ha túl drága és túl ritka a varázsló, hiába van rá lehetőség, életképes minden hétköznapi embernek és szervezetnek rendes postahálózatot fenntartania.
2.) Veszély: ellenséges mágiahasználók bárhol bárhol eltéríthetik útközben (benne van a lore-ban), illetve nem is feltétlen 100%-osan megbízható.
3.) Paranoia és előítéletesség: te odaadnád a 3000 aranyadat egy olyan bankár-varázslónak, aki BECSSZÓ a világ másik végére teleportálja azt? És ha egész életedben csak babonákat hallottál róluk? :napersze:

A TAM III. csoportja pontos felsorolás ad: (...) gáz- vagy légimérgek, (...) savak, lugok. Semmi folyadék, semmi gáz nem tartozik ide.

A II. anyagcsoportba a fémek, az étel- italmérgek tartoznak, nem több.

Akkor most két lehetőséget látok:
1.) Dallasz szerint a gáz- és légméreg nem gáz halmazállapotú, ill. az italméreg nem folyékony halmazállapotú.
2.) Dallasz szerint a készítők kifejezetten engedték folyékony és gáznemű mérgek mágikus manipulálását, de valamiért az azonos halmazállapotú MÁS tárgyakat megtiltották - viszont ezt nem egy tényleges, konkrét tiltással, hanem a soruk közé rejtve.

Átlépve azon, hogy még a második is mekkora ordenáré nagy baromság, akkor had kérdezzem meg a Nemzet Bölcsétől:
Ezek szerint a ciános-olajra már gond nélkül hat az anyagmágia? :fejsimi:

Nagyon szivesen "égetem magam", de azért szeretnék kérést feltenni neked:

- ki lehet teleportálni egy tóból vizet?

Ha van arra a tömegre elég manád, és a tó teljes víztömege a hatótávodon belül van (zóna ill. távolbahatás), akkor igen.

Azt az egyet nem értem, mi ebben a meglepetés?

- ha nem kell látni a teleport alanyát (elég tudni hol van), akkor el tudja a varázsló teleportálni?

Mert akkor egy mozaikmágus a csapatban és étel/ital utánpótlás biztosítva mindörökké, el lehet lopni bármit észrevétlenül (és belerakni bárkinek a csomagjába). Tolvajnak annyi, persze....

A tolvaj bele tud nyúlni a SZA-n belül lévő "védett" zsebbe is. Valamint nem szúrja ki a mágiaérzékelés, illetve minden varázsló zónán belül.
Abba bele sem megyek hányféle szerepjátszásból adódó oka lehet, hogy egy varázsló nem lop így.

hurka

hurka

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 45 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.11.29, 20:14

Felesleges a kötözködés, elvileg az összes méreg alapanyag az első anyagcsoportba tartozik, mert a legtöbb valami élőlényből, növényből vagy ásványból van különböző alkímiai folyamatokkal összerakva.

Szóval hiába a hiszti, igenis a III. anyagcsoport a légiméreg, mégha egy egyszerű széndioxidról van is szó, vagy metánról.

Ne keressél benne logikát, mert nem az alapján van eldöntve.

Hiszen a fémek sem különbek a szénnél, a periódusos rendszer szerint csak néhány proton, elektron meg neutron különbség van köztük. De ha kötözködni akarsz egy fantasy világ mágikus szabályaiban, a földi fizikát alapul véve, hát tegyed, csak sok értelme nincs.

Liszt: teremtve I. anyagcsoport, ugyanúgy, mint a faforgács, a szénpor, és hasonlók. Igen, éghető, és ha valahogyan meg tudod oldani, hogy megfelelő sűrűségben oszoljon el a levegőben, akkor porrobbanást okoz.

Nade hogy éred el, hogy se túl híg, se túl tömény ne legyen az adott levegőrészben?

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 11779 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.11.29, 19:39

Mivel az éghető, robbanó, fullasztó gázok légiméregnek számítanak sztem, így semmiképpen sem I anyagcsoport, hanem inkább III.

A lisztet hová sorolod? 

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 11779 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.11.29, 19:10

A csúsztatás, félremagyarázás simerős. Csak nem KLM tanítványa lettél? A sith-ek mindig párban járnak, végül is. 

Darth Dallasz és tanítványa Darth G'Kar. :) 

Elvileg igen, csak sok manapont vagy némi trükközés. (Átformázáskor a fel nem használt maradék...)

- ha nem kell látni a teleport alanyát (elég tudni hol van), akkor el tudja a varázsló teleportálni?

Zónán belül igen, ez a szabály.

Mert akkor egy mozaikmágus a csapatban és étel/ital utánpótlás biztosítva mindörökké, el lehet lopni bármit észrevétlenül (és belerakni bárkinek a csomagjába). Tolvajnak annyi, persze....

Hát ja, szomorú lesz, hogy a "túlélő" jellegű mesék nem fognak túl jól muzsikálni. De hát ugye az elfek és a dzsadok ugyanúgy jól muzsikálnak egy toroni vagy Krad-lovag Gorvikban, mint egy tolvaj a kleptomán varázsló mellett. 

Cundior

Cundior

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 617 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.11.29, 18:43

Mivel az éghető, robbanó, fullasztó gázok légiméregnek számítanak sztem, így semmiképpen sem I anyagcsoport, hanem inkább III.

Bocs, ha nem nekem írtad, a fullasztó gázok valóban "mérgek" (játéktechnikai szempontból) tehát szerintem is III. csoport. Én viszont a sima folyadékokra reagálam (legalábbis, ha Kukacs arra gondolt, bevallom nem olvastam el az elmúlt néhány nap összes mondatát). :)

Dallasz

Dallasz

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2431 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.11.29, 18:39

Ajajaj. megint nem sikerült elolvasnod a könyvet? Nem baj, végül is anélkül is lehet játszani, de a te lelkesedésédet tovább szítanám (mert ez olyan jó móka):

"A Személyes Aura megakadályozza, hogy tulajdonosába bármit beleteleportáljanak."

Remélem átmegy, de ha nem, egyszer sikerül.

Igazad van, tehát a TAM-mal az összes testben lévő vizet dihidrogén-peroxiddá lehet alakítani. Mert a víz nem tárgy, az átalakítás meg nem teleport. Barom.

A csúsztatás, félremagyarázás simerős. Csak nem KLM tanítványa lettél? A sith-ek mindig párban járnak, végül is. Miféle gondolatmenet (már ha sikerül ilyet összehoznod, bár nem akarlak meggyanúsítani) alapján vontál párhuzamot vagy következtetést erre vonatkozóan? Áhh, mindegy.

Annak ellenére hogy a szabálykönyv mit ír. Mi, közönséges halandók, ezt háziszabálynak hívjuk.

Ismét egy csúsztatás. Kezdesz unalmas lenni, ne haragudj. Idéznél te pontosan?

Jah, igen, ezt írtam fentebb. Ha olyan szabályt hozol, ami nincs benne, vagy ellentmond a szabálykönyvnek, az háziszabály. Na akkor átmész a másik topicba, vagy továbbra is itt égeted magad?

(Ja, amit valamiért kivágtál, a folyadékok meg a II. anyagcsoportba tartoznak.)

Amit szeretek benned, hogy következetesen nem olvasod el a szabálykönyvet, vagy szelektív a memóriád. A II. anyagcsoportba a fémek, az éte- italmérgek tartoznak, nem több. Hol olvastál, vagy hol akartál te olyat? Ehhh....

Jah, igen, ezt írtam fentebb. Ha olyan szabályt hozol, ami nincs benne, vagy ellentmond a szabálykönyvnek, az háziszabály. Na akkor átmész a másik topicba, vagy továbbra is itt égeted magad?

Nagyon szivesen "égetem magam", de azért szeretnék kérést feltenni neked:

Módosította Dallasz: 2019.11.29, 18:43

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 11779 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.11.29, 18:34

A Rúnában (I/1) 5 manapontból 1 kg ködöt lehetett teremteni... 

Dallasz

Dallasz

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2431 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.11.29, 18:07

A levegőt (oxigén) melyibe osztanád? A folyadék maradhat I. csoportban? Végül is a víz is fulladást okoz, mégsem méreg. Hová soroljuk a lámpaolajat, naftát? 

Gkar

Gkar

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 438 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.11.29, 17:47

Varázsolt valami nem éppen mozaikmágus dolgot ott, de ezen a ponton újra kéne olvasnom a könyvet, mert nagyon nincsenek meg a részletek. De szerintem ha akarjuk ezt folytatni, talán a regényes topicban kéne. 

Valószínűleg a Vihar ibara felett-ben található együttállás novellára gondolsz. Ebben már a GA-féle  dorani od használó nekromanta koncepció az uralkodó, Alyr is ilyen és nem mozaikokat használnak hanem hatalomneszeket  (vagy valami hasonlót )

hurka

hurka

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 45 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.11.29, 17:44

Cundior

Cundior

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 617 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.11.29, 17:34

(Ja, amit valamiért kivágtál, a folyadékok meg a II. anyagcsoportba tartoznak.)

Szerintem nem, hanem az elsőbe. ÚTK 363. oldal:

"I. csoport: Nemtelen anyagok. Fa, kő, textil és minden egyéb, ami nem sorolható a többi csoportba...
II. csoport: Fémek. ... Ebbe a csoportba tartoznak az étel és ital mérgek. "(Tehát a méreg, mint játéktechnikailag fogalom.)"
III. Nemes fémek. ... Ebbe a csaporta tartoznak ..." és ír még mérgeket és savakat.

Én ezt úgy értelmezem, hogy a mérgek és savak (hogy Pistik ne játszhassák ki a méregkeverést olyan könnyen) be vannak osztva, de amúgy a II. és a III. csoport a különféle fémek, és minden más (ahogy külön írja is), I. csoport. Annyira minden, hogy még az élőlények is I. csoport.

Módosította Cundior: 2019.11.29, 17:34

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 11779 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.11.29, 16:50

@morgorito
Az még szerintem belefér, hogy egy "irodalmi medzsikről" ebben a topicban találjuk ki, mi lehetett, de ha valakit zavar, átmegyünk.

Csak szóljon.

@kukac
:)

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]