Ugrás tartalomhoz

Fotó

Mozaikmágia, mágiaelmélet, varázslók, varázslatok

• Válasz írásához lépj be
4362 hozzászólás érkezett eddig

Kaloz

Kaloz

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1031 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.07.02, 10:57

Symur: Ami a varázsló elméleti tudását illeti, én ezt inkább háttértudománynak képzelném. Ha találkoznak egy furcsa varázstárggyal, vagy valami ősi mágiával, akkor (a regényekkel írtakkal ellentétben) a tapasztalatai mágia használói csak a vállukat vonogatják, ám a varázsló nekiülhet kielemezni mi az, és hogyan lehetne aktiválni vagy hatástalanítani, és létre is tud hozni olyan varázslatot. Modern analógiával élve, a bombánál a többiek csak találgatnak hogy a kék vagy a piros drótot vágják el, és talán ollójuk sincs, a varázsló viszont TUDJA hogy a sok szürke drót közül melyiket kell elvágni, és miért pont azt, ráadásul megfelelő szerszám is van nála.

Symur

Symur

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 113 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.07.02, 10:44

Illetve pontszerű esésnél észrevétel esetén nincs negatív módosítója a védekezőnek.

Plusz a védekező csak akkor dobhat, ha "észreveszi/társai szólnak róla" a feje felett zuhanó tárgyat.

Symur

Symur

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 113 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.07.02, 10:25

Biztos van különbség, de

A "mezei" suhanc és a Dorcha közt a tárgy szempontjából azért nincs különbség, mert a varázslatot nem ők hozzák létre. Ráadásul, ha nem mondom nekik, hogy most megy a tégla a fejedre és nem gondolatolvasó, akkor erre nem lehet felkészülve 100%-osan.

Egy pontszerű leesés esetén csak a varázsló "próbája" dönti el, hogy talált-e vagy sem.

Viszont ha egy háló alól akarnak kisurranni, amíg a földet ér (pl. -7 módosítóval) vagy a lefröccsenő olaj (pl. -3 módosítóval) ellen dobhatnának gyorsaságpróbát. Akkor a sima mezei suhanc az alap 7-es gyorsasága alá dobna (akár módosítókkal) , míg a Dorcha valószínűleg a pszi diszciplínáival úgy fel tudná gyorsítani magát, hogy jelentős negatív módosítóval és teljes páncélban is sikerülne neki a "félreugrás".

Ráadásul, ha kijut a háló alól, a Dorcha várhatóan megöl. A 0. Tsz suhanc esetén lenne esélye a varázslónak.

A Boszimesteres példánál az oké, hogy nem érti mit csinál, csak csinálja. Viszont most a rendszer nem tükrözi azt, hogy a varázsló hú, de mekkora szaktekintély, hiszen bármely másik varázshasználó is alkothat saját varázslatot vagy lehet hatékonyabb, olcsóbb és jobb varázslata, mint neki a mozaikokból. így viszont csak "fennhordja az orrát", a nagy semmire.

(a legegyszerűbb példa. A boszorkány/bm asztrál/mentál mágiája tarthat nagyon soká/örökké, viszonylag kevés költségből. A varázslónak ehhez 150 MP-t kell pluszba belefektetni) Hol itt az ezeréves tudás?

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 11182 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.07.02, 09:47

A teleportálásnál a módosítók szerintem nem az anyagtól függnek, hanem, hogy a célpont mit csinál. 

Aha, félreértettél.

Akkor átfogalmazom: Hogyan és mivel dobod akkor egy féltégla fej felé teleportálását (1, 5, 10 méter magasságban jelenik meg a célpont felett "pontot támadok"), egy vödör (ideális esetben égő) olaj szintén ugyanaz (ám itt már területre hat, jóformán azt dobjuk, hogy mennyi fröccsen rá), majd egy, az otthoni istálló mennyezete alá kifeszített 5*5 méteres halászháló (az elől ki ugrik el? )

Példa:

Álló embernél nincs módosító. Egyenes vonalú mozgást végző esetében -2. Össze-vissza mozgó, harcoló célpont -5, kitérésre összpontosító vagy "a leeső anyagnál" sokkal gyorsabban mozgó célpont (harcművész) esetén -7.

Tehát akkor egy "mezei" kitérésre összpontosító 0. tsz. suhanc és a Dorcha között nincs különbség? 

A tapasztalati mágia kérdés megosztó, de nekem meg a varázslók "a nagykönyvben leírt" szerepe úgy jön át, hogy minden mágiaelméletet kiválóan tud. Sőt számtalanszor írják, hogy csak ők ismerik a mágia rejtett összefüggéseit, meg hasonlóak. Ilyen alapon szinte hihetetlen volna, hogy bármilyen varázslat esetében nem az ő módszerük a legkedvezőbb. 

A tapasztalati varázstudók eszköztárának jelentős része évszázadok, talán évtízezredek óta őrzött varázslat, amelyeket vagy külső lényektől vagy koruk "legtáposabb" varázstudóitól kaptak "őseik".

Pld. a toroni Hatalmasok "gányolták" össze a boszmesterek eszköztárát.

Ráadásul a BM nem igazán érti, hogy pontosan mit és miért csinál. Csak csinálja és kész.

Symur

Symur

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 113 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.07.02, 08:02

A teleportálásnál a módosítók szerintem nem az anyagtól függnek, hanem, hogy a célpont mit csinál. Példa:

Álló embernél nincs módosító. Egyenes vonalú mozgást végző esetében -2. Össze-vissza mozgó, harcoló célpont -5, kitérésre összpontosító vagy "a leeső anyagnál" sokkal gyorsabban mozgó célpont (harcművész) esetén -7.

A kártyapaklinál inkább olyasmire gondolok, hogy szerintem most, ha egy lapát sódert jobbra mozgatok, akkor minden egyes "darabkája" jobbra mozog. Ha felfelé, akkor minden részét felfelé mozgatom.

Egy pakli kártya esetében, ha várat akarok belőle készíteni, akkor az a jó, ha minden egyes lapot "külön" mozgatok, de mégis a paklira (32 lapra), mint egészre varázsolok.

A tapasztalati mágia kérdés megosztó, de nekem meg a varázslók "a nagykönyvben leírt" szerepe úgy jön át, hogy minden mágiaelméletet kiválóan tud. Sőt számtalanszor írják, hogy csak ők ismerik a mágia rejtett összefüggéseit, meg hasonlóak. Ilyen alapon szinte hihetetlen volna, hogy bármilyen varázslat esetében nem az ő módszerük a legkedvezőbb. (persze ennek az ára a szigorú és drága képzés, a megkötések és játékbeli megszorítások)

Persze hihető, hogy a BM vagy a bárd vagy a boszorkány is tud egyéni varázslatot alkotni, de az a varázslórendek birtokolta ősi könyvtárakban őrzött kódexek valamelyikében biztos megtalálható. Maximum elvi megkötések miatt a varázslók nem használják.

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 11182 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.07.01, 17:22

Tippre jelentős különbségnek kellene lennie a "tapasztalati" és a "varázslói" mágia között.
Most a legolcsóbb MP költség vagy legrövidebb varázslási idő vagy más jellemzőben a legjobbnak a varázslói mágiának kell lennie.

Nem feltétlenül. 

Nekem legalábbis megfelel, hogy a mozaikmágus a legszélesebb tudású (és az ETK-ban ugyan a legtöbb Tp-ért lép szintet, de a legtöbb pszi és manapontja is van...), de mondjuk legkevesebb manapontból "biztosan" egy BM "üt ki" egy embert. 

Selmo

Selmo

Lochost kvesztor

• Fórumita
  • 1958 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.07.01, 12:57

Valaki kezdje el átírni a varázslatokat Hulla rendszere szerint. :D

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 11182 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.07.01, 08:50

A fej fölé teleportálásnál szerintem iq vagy akaraterő próba, hogy jól méred fel a távolságot.

És milyen módosítókkal? Tudod: féltégla, vödör olaj, 5x5 méteres háló? Legyünk viccesek: a célpont vagy harcművész vagy sem...

A kártyapakli dolog szerintem a mostani szabályok szerint nem kivitelezhető. Mert egyszerre csak 1 célpontra lehet precizitást igénylő hatást létrehozni. Nem minden varázslat hat egyszerre több célpontra. Marad, hogy illúzióként alkotok meg ilyen hatást, mely látszatra működik.

Amúgy tényleg kellhet olyan "effekt" hogy egyszerre több célpontra ható, de eredményben más hatású varázslat módosító. Pl egyszerre 4 különálló egymástól független tűzkitörés vagy mint a példában 32 kártyalap egyszerre mozgatása.

Bocs, de egy lapát sóder akkor üszkve 300 különálló, kisebb-nagyobb kavics?

Symur

Symur

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 113 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.07.01, 07:39

Tippre jelentős különbségnek kellene lennie a "tapasztalati" és a "varázslói" mágia között.
Most a legolcsóbb MP költség vagy legrövidebb varázslási idő vagy más jellemzőben a legjobbnak a varázslói mágiának kell lennie.

Symur

Symur

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 113 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.07.01, 07:27

A fej fölé teleportálásnál szerintem iq vagy akaraterő próba, hogy jól méred fel a távolságot.

A kártyapakli dolog szerintem a mostani szabályok szerint nem kivitelezhető. Mert egyszerre csak 1 célpontra lehet precizitást igénylő hatást létrehozni. Nem minden varázslat hat egyszerre több célpontra. Marad, hogy illúzióként alkotok meg ilyen hatást, mely látszatra működik.

Amúgy tényleg kellhet olyan "effekt" hogy egyszerre több célpontra ható, de eredményben más hatású varázslat módosító. Pl egyszerre 4 különálló egymástól független tűzkitörés vagy mint a példában 32 kártyalap egyszerre mozgatása.

Symur

Symur

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 113 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.06.30, 23:26

Kb. Ilyenek lennének szerintem
Rádrakott: csak mágikus módon védekezhetsz ellene
Területre ható: a védekezőnél ügyesség/gyorsaság próba felezi a sebzést vagy mágikus módszer védhet
Pontszerű: a támadó célzás vagy akaraterő próbát tesz. Ha ez sikertelen nem sérülsz, ha sikeres csak mágikus módszer védhet

Módosította Symur: 2018.06.30, 23:27

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 11182 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.06.28, 17:18

Igen, nyilván a teljes sebzéskiosztást át kéne variálni valami fixre, és ehhez megfelelő mana értéket rendelni és lehetne egységesíteni.

Na meg olyanok, hogy milyen ellenállás/mentődobás jár v. nem jár a "pontszerű" sebzésre, a nagy felületű sebzésre és végül a "rádrakott" (ti. befelé fordított tűzaura, kikerülhetetlen tűzzápor. stb) sebzésre.

Nekem a kedvencem, hogy valakinek a feje felé teleportálok valamit. Féltéglát, vödör olajat, 5x5 méteres abbithuzal hálót, horgokkal megtűzdelve...

...vagy fordítva: egy pakli kártyából hogyan tudok teleporttal vagy telekinézissel kártyavárat rittyenteni - és fordítva: a kártyavárat be tudom-e teleportálni a pakliba, lehetőleg sorrendbe rakva a lapokat...

Na, melyikre mit dobjunk?  :kavar:

Selmo

Selmo

Lochost kvesztor

• Fórumita
  • 1958 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.06.28, 15:31

Igen, nyilván a teljes sebzéskiosztást át kéne variálni valami fixre, és ehhez megfelelő mana értéket rendelni és lehetne egységesíteni.

Módosította Selmo: 2018.06.28, 15:32

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 11182 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.06.28, 15:25

Jah, hát úgy szar az egész, ahogy van, ha a tábortűz 1 szegmens alatt 3k6-ot sebez, akkor egy 3E-s tűzszőnyeg miért 3k6-ot sebez 1 kör alatt?

Mondjuk egy 3E-s Tűzkarddal ha megcsapkodom egy kör alatt négyszer a szerencsés nyertest, akkor az 4*3k6... Ha valaki beleáll a Tűzszőnyegbe (mert a 2*1 méteres cellájának beborítja a padlóját) akkor az nem 3k6, hanem legalább 4*3k6 (2 szegmensenként)

Szerintem.

Selmo

Selmo

Lochost kvesztor

• Fórumita
  • 1958 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.06.28, 15:20

Jah, hát úgy szar az egész, ahogy van, ha a tábortűz 1 szegmens alatt 3k6-ot sebez, akkor egy 3E-s tűzszőnyeg miért 3k6-ot sebez 1 kör alatt? Én azt mondanám változtassátok meg a tűzteremtést is E függőre: 3 mana/E vagy/és ha valaki alá akarja tenni a tűzet, akkor dobjon rá CÉ-t.

Kaloz

Kaloz

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1031 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.06.28, 14:50

Viszont az elemi tűz felforrósíthatja úgy a páncél fémjét, hogy sebezzen, lásd Fémizzítás.
A Tűzcsapásnál nem tudom mit mond az UTK, de az ETK azt írja, hogy állhat más varázslatok hatása alatt, szóval célszerű lehet kombinálni valamivel.

Cundior

Cundior

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 472 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.06.28, 14:33

Illetve, ha ez így van, akkor például a Tűzcsapással (lévén Közönséges tüzek befolyásolása), nem lehetne sebezni.

A meggyulladásnál írd dolog jogos, ezért figyelembe kell venni az öltözéket, de számos ellenpélda van, az NJK-k nagy része nálunk sokszor nem (csak) vértet hord. De egy páncélos lovagnál biztos nem lesz meggyulladás.

Módosította Cundior: 2018.06.28, 14:35

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 11182 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.06.28, 13:24

Emlékeim szerint az MTK-ban le van írva, hogy a közönséges tüzek csak akkor sebeznek ennyit, ha 1 körig érik a célpontjukat. 

Átnéztem, de azt vettem ki, hogy a TV csak akkor nyer ki manát tűzből vagy hőből, ha ez leglább egy egész körig hat rá - ha jó helyen olvastam (a TV "tűzből manát" metódusainál).

Selmo

Selmo

Lochost kvesztor

• Fórumita
  • 1958 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.06.28, 13:09

Emlékeim szerint az MTK-ban le van írva, hogy a közönséges tüzek csak akkor sebeznek ennyit, ha 1 körig érik a célpontjukat. Tehát, az említett tábortűzet akárki szétrúgdoshatja probléma nélkül, sebződni csak akkor fog, ha 1 körig áll benne, emlékeim szerint ez a tűzelnyelésnél ki is van emelve. Innen nézve, a tv gyújtogathatja orrvérzésig a tábortüzeket, a népek anyázni és ugrálni fognak, de sebződni azt nem, mivel nem elemi tűz.
A meggyulladást meg sztem sosem számoltuk, mert a kalandozók általában vértben mászkálnak, azok meg nem túl éghetőek. A vért alatt meg szintén szívós bőrcuccokat hordanak, na meg ha meg is gyújtanak valakit, eloltja, max erre megy el a köre.
Alapvetően a tv-vel az a baj, ha harcra gyúrsz, nem fog varázsolni érdemben, ha meg varázslásra, harcosnak lesz béna, szóval kb. olyan partiba jó csak, ahol nincsenek harcosabb beállítottságú népek. Ott egy pappal vagy paplovaggal lehet ő a harci morci. Az unalmas megoldás, meg a minimális mana, harc elején tűzkard és nekiáll levágni a népet.

(OFF)A boszorkányt meg speciel én kettévettem, a bájoló banyák abszolút nem értenek a tűzmágiához, és a csókmágiát is visszavágtam a mágiarendszernek megfelelően, szóval, lehet próbálkozni csókolózni...(/OFF)

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 11182 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.06.28, 11:50

A boszorkány ultratáp, mindig felháborít, ha bármit olvasok róla. :)

A ZÖLD-ben meg az ETK-ban nem volt ennyire táp, kezelhetőbb ÉS még mindig elég vonzó volt (szerintem), meg hát egy ennyire "civilizációfüggő" kasztnál nem is baj, ha a viszonylag szűk fókuszú mágiája erős.

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]