Ugrás tartalomhoz

Fotó

Mozaikmágia, mágiaelmélet, varázslók, varázslatok

• Válasz írásához lépj be
5159 hozzászólás érkezett eddig

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 12636 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.06.09, 08:27

Bocsánat a késői reagálásért: nyugodtan röhöghetsz, de a szabályok erősen arra mutatnak, hogy ennyi engedékenység gyakorlatilag lazán tökön lövi a gyári modulok nagyrészét. Szóval bármennyire szeretnétek, a Zónajel területéről a varázsló nem hozhat magához semmit térmágiával, az csak egyirányú. Jobban jártok, de nem muszáj hallgatni rám.

Még mindig nyugodtan röhögök, mert a szabálykönyvben még mindig az van, hogy 

- Ugyanúgy működik a Jel, mint a sajátja, kivéve, hogy az ETK-ban nem érzi meg a más zónákat 

- ezért lehet odateleportálni

Tehát még mindig Dallasz háziszabálya miatt nem teleportálhat mondjuk Dronner partijában a mozaikmágus egy lapát sódert A "jelzónájából" a "B" jelzőnájába. Ha megteszi, megy a sequadion.

Ami a gyári modulokat illeti: na és? 

Cundior

Cundior

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 889 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.06.09, 08:10

Szerintem ez egyértelműen következik a definícióból. Átminősíthetjük háziszabállyá (fene megeszi), de nagyon szeretnék olyan mesélőnél játszani, aki olyan hülyeséget megenged, amit KLM és Kukac óhajtanak. Szerintem második játékülésen elsírja magát.....

Rajtad most is vinnyogva röhögök :)
Bocsánat a késői reagálásért: nyugodtan röhöghetsz, de a szabályok erősen arra mutatnak, hogy ennyi engedékenység gyakorlatilag lazán tökön lövi a gyári modulok nagyrészét. Szóval bármennyire szeretnétek, a Zónajel területéről a varázsló nem hozhat magához semmit térmágiával, az csak egyirányú. Jobban jártok, de nem muszáj hallgatni rám.

Bocsánat, ha már ki volt tárgyalva, de hol írja ezt a könyv?

Dronner

Dronner

Régi fórumozó

• Gyalu
  • 5763 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.06.09, 07:41

Dallasz:

Ne haragudj, de nem értek egyet továbbra sem. A Zóna varázsjel a varázsló zónáját kiterjeszti a varázsjel környezetére, a zónájában pedig szabadon teleportálhat a varázsló. Oda is és vissza is.

De persze, nem kell egyetértenünk :)

Dallasz

Dallasz

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2509 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.06.08, 20:43

Szerintem ez egyértelműen következik a definícióból. Átminősíthetjük háziszabállyá (fene megeszi), de nagyon szeretnék olyan mesélőnél játszani, aki olyan hülyeséget megenged, amit KLM és Kukac óhajtanak. Szerintem második játékülésen elsírja magát..... 

Rajtad most is vinnyogva röhögök :)

morgorito

morgorito

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 925 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.06.02, 18:53

Elöljáróban azt kikötném hogy ez is személyes értelmezés preferencia, ami mondjuk nem nagy was ist das Mókus esetén, de a véleményem nem feltétlenül tükrözi a szabálykönyvben leírtakat.

Tehát:

Dorani botja:

1. Igen

2. Igen

3. Akár igen, de azért csínján bánjunk vele. Alapvetően felboríthatja a játékot. De -elméletben- nem zárnám ki a lehetőségét. 

4. Szerintem az anyaga önmagát megjavítja egy idő után ha van mágikus ereje. Mondjuk 5 STP/kör minden körben egy mana mondjuk.

TV:

Erre roppant egyszerű a válasz. Az alap UTK alatt minden ami nem max két dolgot vesz, az nem éppen jó. Ennek szimplán matematikai okai vannak.

A TV-nek vennie kell koncepció szerint: manát, fpt, pszít, HM-et, és nem kevés kpt hiszen KETTŐ különböző dolgot kell felvenni.

Hasonlítsd össze egy boszorkánymesterrel (sok mana, kis pszí esetleg, kis fp, pár képzettség), vagy egy paplovaggal (hm, fp, kevés kegypont de abból -bőven megerős- önbuffok).

Hasonló okok miatt ordenáré rossz a bárd is, egyébként.

Megoldás nálunk egy képzettségalapú rendszer lett, ami viszont már inkább egy teljes UTK hack, mint csak pár házi szabály.

Walron

Walron

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 45 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.06.02, 17:53

Régen az volt a mondás, hogy a varázsláshoz a varázsló elhagyhatja a kézjelez és/vagy a varázsigéket, ám mindegyik duplázza a varázslási időt, azaz ha csak az egyiket hagyja el kétszereződik, amennyiben mindkettőt akkor négyszereződik a varázslási idő. Az UTK-ban mintha már csak egyiket lehetne elhagyni, [...]

Ez a mindkettőt el lehet hagyni nem tudom mikortól került be, az ETK-ban még csak az egyiket lehetett.

Sajnos, most én sem találtam meg honnan jöhetett ez nekem. Attól függetlenül amennyiben a bot tudja akkor nem kéne a varázslóknak is tudnia?

Csak az egyiket hagyhatja el, mindkettőt nem, ez ETK-ban és ÚTK-ban is így van. A botnál logikus, hogy miért van úgy ahogy (se keze, se hangja), de visszafelé szerintem nem indokolja, hogy akkor a varázsló is képes rá. Inkább arról van szó, hogy a botnak sem szabadna, csak hát varázsbot. :)

Én nem tartanám annyira erősnek ha megkapná. Illetve kötném képzettség szinthez mondjuk 4. szint egyik elhagyása, 5. szint akár mindkettő. (Mint a Merlinnél :) )

Nekem maradandó traumát okozott még Új Tekercsekben, hogy akartam mágikus kígyó tetkót a TV-m karjára, amibe valamilyen tűzvarázslatot tölthet. Aztán az ÚT-s szabályok szerint kijött, hogy az ehhez szükséges összes képzettség felvételére 47. szint környékén lesz elég KP-ja (vagy KAP, vagy mi volt ott).  :) Aztán lealkudtam a KM-nél, mire kijött valami regényben vagy cikkben, hogy a tűzvarázslók aztán nem tetoválnak ám, mert az éppen aktuális író ezzel az ötlettel kelt fel. Végül elvetettem az egészet, az ÚT-vel együtt.  :)

Az ÚT-ban nekünk is ketté állt a fülünk, hogy milyen igények vannak. Mi a Neogenesis/Reneszánsz alapján játszottunk kis módosításokkal. Úgy lehetett ÚT-t használni.

A 2 új kaszt benne (Pszi mester és Illuzionista) pedig nagyon erős lett, azt 1-1 játék után kizártuk.

Valamit ki kellene erre is találni.

Cundior

Cundior

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 889 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.06.02, 17:45

Régen az volt a mondás, hogy a varázsláshoz a varázsló elhagyhatja a kézjelez és/vagy a varázsigéket, ám mindegyik duplázza a varázslási időt, azaz ha csak az egyiket hagyja el kétszereződik, amennyiben mindkettőt akkor négyszereződik a varázslási idő. Az UTK-ban mintha már csak egyiket lehetne elhagyni, [...]

Ez a mindkettőt el lehet hagyni nem tudom mikortól került be, az ETK-ban még csak az egyiket lehetett.

Sajnos, most én sem találtam meg honnan jöhetett ez nekem. Attól függetlenül amennyiben a bot tudja akkor nem kéne a varázslóknak is tudnia?

Csak az egyiket hagyhatja el, mindkettőt nem, ez ETK-ban és ÚTK-ban is így van. A botnál logikus, hogy miért van úgy ahogy (se keze, se hangja), de visszafelé szerintem nem indokolja, hogy akkor a varázsló is képes rá. Inkább arról van szó, hogy a botnak sem szabadna, csak hát varázsbot. :)

Cundior

Cundior

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 889 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.06.02, 17:41

mire kijött valami regényben vagy cikkben, hogy a tűzvarázslók aztán nem tetoválnak ám, mert az éppen aktuális író ezzel az ötlettel kelt fel. Végül elvetettem az egészet, az ÚT-vel együtt. :)

Alan O'Connor írta a Síró fémben, hogy az Ordaniak soha nem tetoválnak. De ő írta azt is, hogy egy ötödkori kyr templomban, ókyrül szerepelnek Ardea Magnus tűzzsoltárai (aki ugye a hetedkorban élt és godoni nyelvet használt)... Szóval bár jó író, csak azt kell megtartani tőle, ami tetszik, mert lövése sem volt kb. semmiről.

Walron, mi úgy használtuk, hogy:
- Nem.
- Igen.
- Nem.
- Mivel a varázsló formázhatja a botját anyagmágiával, ezért elvileg visszaalakíthatja hibátlan formára, de ez nálunk még nem jött elő soha.

Mi ezt csináltuk, remélem segít, de nem tudom megindokolni. :)

Walron

Walron

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 45 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.06.02, 17:38

Avangion

Avangion

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 507 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.06.02, 17:26

Sziasztok!

Az UTK-ban lévő dornai varázslóbottal kapcsolatban lenne pár kérdésem:

• Az vagyon írva, hogy gazdájának a képességeit is birtokolja és amennyiben rendelkezik a megfelelő képzettség követelményekkel a bot akkor használhatja is. A kérdés, hogy a képzettségekből adódó bónuszokat is megkapja? (Pl.: szintenként +MP/PP.)
  • Induló PP-ai, itt is az intelligenciával egyezik meg?
  • Mivel önálló lélek, képesnek kéne fejlődnie (KAP/KP-t kapnia). (Pl.: homonkulusz alakban igen hasznos lenne ha meg tudna tanulni dolgokat.)
  • Mivel meg tud sérülni, ezért fontos lenne ha lehetne regenerálni vagy valami, de erről nem esik szó, van erről írás vagy jó gondolat?

Régen az volt a mondás, hogy a varázsláshoz a varázsló elhagyhatja a kézjelez és/vagy a varázsigéket, ám mindegyik duplázza a varázslási időt, azaz ha csak az egyiket hagyja el kétszereződik, amennyiben mindkettőt akkor négyszereződik a varázslási idő. Az UTK-ban mintha már csak egyiket lehetne elhagyni, ám a a dorani varázslóbot meg képes mindkettőt (mivel másképp nem tud varázsolni) ezt így nem tartom logikusnak. Vélemény?

Picit más, elnézést ha OFF topic:
Az UTK-ban (szvsz) miért lett használhatatlan a TV? Elég hasznos és erős varázslatoktól lett megfosztva (szerintem kulcsfontosságú varázslata már nincs meg: Tűzpenge). Ami mutatja hogy ETK 21 oldalnyi varázslat volt UTK pedig 14 oldalnyi (van persze pár amit összevontak az UTK-ban, de nem 7 oldalnyit).

A tűzlények pedig (azon kívül, hogy már nem sajátságosa mert varázsló is tud már - persze milyen áron, de akkor is :-) ), gyengébb harcértékekkel rendelkeznek (pedig itt lehetett kompenzálni régebben, hogy azért nem harcos szintűek a harcértékei). (TSZ-et nem kapja már meg plusz harcértéknek.) A leírásban még megmaradt hogy az időtartam a TSZ-től függ (ctrl c+v a régi könyvből) ám a varázslat időtartama itt fixen 1 perc, régen + TSZ kör volt illetve erősebb lénynél alapból több is volt. Illetve régen 2k6 volt az alapsebzés itt 1k6-ról indul. A MP ugyan annyi maradt (kivéve a Tűzsárkány mert ott elírták ás 42 helyet 24-et írtak, de az 99,99% hogy elírás).

Elnézést kérek, csak nagy kedvencem volt a tűzvarázsló és fáj hogy ezt tették vele. :rip: 

UTK-t nem tudom, de ZŐD-ben is szívott az alap mana visszanyerésével. Utána javult a helyzet a lángfestéssel, gyorsított manaregennel, stb, de aztán elkezdték megint visszanyesni. Szerintem is vagy toljátok meg a harci képzettségeit vagy használjátok az ETKs varázslatlistát, ha azzal használható volt nektek. :)

Nekem maradandó traumát okozott még Új Tekercsekben, hogy akartam mágikus kígyó tetkót a TV-m karjára, amibe valamilyen tűzvarázslatot tölthet. Aztán az ÚT-s szabályok szerint kijött, hogy az ehhez szükséges összes képzettség felvételére 47. szint környékén lesz elég KP-ja (vagy KAP, vagy mi volt ott). :) Aztán lealkudtam a KM-nél, mire kijött valami regényben vagy cikkben, hogy a tűzvarázslók aztán nem tetoválnak ám, mert az éppen aktuális író ezzel az ötlettel kelt fel. Végül elvetettem az egészet, az ÚT-vel együtt. :)

kukac

kukac

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1887 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.06.02, 17:19

Walron

Walron

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 45 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.06.02, 17:14

A bottal kapcsolatban csak azt tudnám mondani, hogy mi hogyan szoktuk, de hogy hogyan kéne, azt én sem tudom...

A tűzvarázsó viszont érdekes, hogy most jött elő. Pont nálunk is most szakadt el a cérna, adtunk neki (a paplovag mintájára, mint másik harcos-mágiahasználó hibrid kaszt) induló képzettségeket, mint vértviselet, harctéri gyakorlat, fájdalomtűrés, magasabb fegyverhasznélat, illetve az összes varázslat manaköltségét egységesen a 3/4-edére csökkentettük. A vicc, hogy még így se ér fel más kasztokkal (például a paplovaggal), de már élvezhetőbb. Ilyeneket ajánlok nektek is, mert az ÚTK-s tűzvarázsló valóban szánalmas lett...

A bottal kapcsolatban szívesen meghallgatom a javaslatokat :)

TV: hát már lényegében NJK-ra van lekorlátozva a megkötések véget és még "használhatatlan" is.

Cundior

Cundior

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 889 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.06.02, 16:54

A bottal kapcsolatban csak azt tudnám mondani, hogy mi hogyan szoktuk, de hogy hogyan kéne, azt én sem tudom...

A tűzvarázsó viszont érdekes, hogy most jött elő. Pont nálunk is most szakadt el a cérna, adtunk neki (a paplovag mintájára, mint másik harcos-mágiahasználó hibrid kaszt) induló képzettségeket, mint vértviselet, harctéri gyakorlat, fájdalomtűrés, magasabb fegyverhasznélat, illetve az összes varázslat manaköltségét egységesen a 3/4-edére csökkentettük. A vicc, hogy még így se ér fel más kasztokkal (például a paplovaggal), de már élvezhetőbb. Ilyeneket ajánlok nektek is, mert az ÚTK-s tűzvarázsló valóban szánalmas lett...

Walron

Walron

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 45 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.06.02, 16:21

Sziasztok!

Az UTK-ban lévő dornai varázslóbottal kapcsolatban lenne pár kérdésem:

• Az vagyon írva, hogy gazdájának a képességeit is birtokolja és amennyiben rendelkezik a megfelelő képzettség követelményekkel a bot akkor használhatja is. A kérdés, hogy a képzettségekből adódó bónuszokat is megkapja? (Pl.: szintenként +MP/PP.)
  • Induló PP-ai, itt is az intelligenciával egyezik meg?
  • Mivel önálló lélek, képesnek kéne fejlődnie (KAP/KP-t kapnia). (Pl.: homonkulusz alakban igen hasznos lenne ha meg tudna tanulni dolgokat.)
  • Mivel meg tud sérülni, ezért fontos lenne ha lehetne regenerálni vagy valami, de erről nem esik szó, van erről írás vagy jó gondolat?

Régen az volt a mondás, hogy a varázsláshoz a varázsló elhagyhatja a kézjelez és/vagy a varázsigéket, ám mindegyik duplázza a varázslási időt, azaz ha csak az egyiket hagyja el kétszereződik, amennyiben mindkettőt akkor négyszereződik a varázslási idő. Az UTK-ban mintha már csak egyiket lehetne elhagyni, ám a a dorani varázslóbot meg képes mindkettőt (mivel másképp nem tud varázsolni) ezt így nem tartom logikusnak. Vélemény?

Picit más, elnézést ha OFF topic:
Az UTK-ban (szvsz) miért lett használhatatlan a TV? Elég hasznos és erős varázslatoktól lett megfosztva (szerintem kulcsfontosságú varázslata már nincs meg: Tűzpenge). Ami mutatja hogy ETK 21 oldalnyi varázslat volt UTK pedig 14 oldalnyi (van persze pár amit összevontak az UTK-ban, de nem 7 oldalnyit).

A tűzlények pedig (azon kívül, hogy már nem sajátságosa mert varázsló is tud már - persze milyen áron, de akkor is :-) ), gyengébb harcértékekkel rendelkeznek (pedig itt lehetett kompenzálni régebben, hogy azért nem harcos szintűek a harcértékei). (TSZ-et nem kapja már meg plusz harcértéknek.) A leírásban még megmaradt hogy az időtartam a TSZ-től függ (ctrl c+v a régi könyvből) ám a varázslat időtartama itt fixen 1 perc, régen + TSZ kör volt illetve erősebb lénynél alapból több is volt. Illetve régen 2k6 volt az alapsebzés itt 1k6-ról indul. A MP ugyan annyi maradt (kivéve a Tűzsárkány mert ott elírták ás 42 helyet 24-et írtak, de az 99,99% hogy elírás).

Elnézést kérek, csak nagy kedvencem volt a tűzvarázsló és fáj hogy ezt tették vele. :rip: 

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 12636 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.05.27, 16:32

Mondjuk a papi Őrző Aura, az MTK-s szerzetes és persze a CX Grimós "defensis" után annyira nem zaklat fel a pyarroni varázslóbot. 

Különösen, hogy elég komolyan számon kell kérni az Élet jellemet és az amúgy - szándékosan! - gumijogszabály jellegű feketemágiát. 

morgorito

morgorito

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 925 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.05.27, 15:53

Igazat megvallva osztom azt az elképzelést hogy a pyar varázsló botja pöppet erősre sikeredett. 

Főleg azért, mert "lapos szintskálánál" egyértelmű hogy miért probléma (egy csomó fajta varázslatot földi halandó nem nagyon tud 1-2E-nél erősebben eltolni).

Viszont a "mindent bele, 10+ szint" játéknál meg az a baj, hogy eléggé nagy janinak kell lenni hogy a -10+E ne legyen  zavaró.

Szóval, sehogy se jó ez.

Érdekes módon ez UTK-nál már konkrétan harmadolva lett (ami viszont lehet túl sok, de bevallottan ölég nehéz egy ilyen hatást balanszolni)

Dronner

Dronner

Régi fórumozó

• Gyalu
  • 5763 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.05.27, 15:23

Lehet iskolafüggő bot is.  :kavar:

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6722 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.05.27, 15:08

Lehetne ezt a botot értelmesen is kezelni, legyen egy gyors példa:
-tapasztalati szintnyi manát eltárolhat, ami felhasználható bármilyen mágiához, saját iskolához fele a költség
-saját iskolához minden esetben +1E-t ad a bot

Így is nem táposabb, mint a BM varázsbélyegei.

Avangion

Avangion

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 507 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.05.27, 14:30

Nekem ez sem tűnik használhatónak. Emlékeim szerint soha nem használtuk, mert gyakorlatilag nagyon sok mágikus iskolát (minden kasztból) kinyírt. Pl BM villámai (jól rémlik szintenként 1E-t tudott erősíteni a sima villámon ETKban), legtöbb tűzvarázslói mágia, stb. Ráadásul a teljes zónán belül működött, nem csak a varázslót védte (zóna varázsjelek körül nem tudom működött-e).

BM - rontások. TV - a tűznyíl E-je pld 4 MP-onként nőtt, de 6 MP-ja volt szintenként és már 3.-4. szinten is ugyanannyi TP-ből is jellemzően egy szinttel magasabb volt a MMágusnál. 

Nem beszélve a 10+ alapE-s varázslatairől.

És nem, a Zóna jelek körül nem működött. 

Nem azt írtam, hogy mindent megölt, hanem nagyon sok mindent. De a TV-s példánál maradva, igen, ha minden manáját beleölte, akkor mondjuk egy 5. szintű TV tudott küldeni egy 7E-s tűznyilat, amiből a 4. szintű varázsló levett 4-et, úgy, hogy ez neki semmibe nem került. Az is kérdéses, hogy pl ha egy varázslat alapból mondjuk 10E, amihez van kapcsolva Xk6 sebzés, amiből a bot levesz 4-et, akkor létrejön-e 6E-vel, mennyit sebez, stb (arányosan csökken a sebzés, vagy a minimum, alap MP költséges E alatt nem fejt ki hatást a spell, stb).

Egyébként koncepció szinten nekem tetszik, hogy a varázsló jól védekezik különböző máigaformák ellen. Ebben a megoldásban az zavart, hogy univerzális volt, állandó és ingyenes.

Szerintem ez játéktechnikai nonszensz, de elfogadom, hogy valakinek belefér.

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 12636 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.05.27, 13:57

Nekem ez sem tűnik használhatónak. Emlékeim szerint soha nem használtuk, mert gyakorlatilag nagyon sok mágikus iskolát (minden kasztból) kinyírt. Pl BM villámai (jól rémlik szintenként 1E-t tudott erősíteni a sima villámon ETKban), legtöbb tűzvarázslói mágia, stb. Ráadásul a teljes zónán belül működött, nem csak a varázslót védte (zóna varázsjelek körül nem tudom működött-e).

BM - rontások. TV - a tűznyíl E-je pld 4 MP-onként nőtt, de 6 MP-ja volt szintenként és már 3.-4. szinten is ugyanannyi TP-ből is jellemzően egy szinttel magasabb volt a MMágusnál. 

Nem beszélve a 10+ alapE-s varázslatairől.

És nem, a Zóna jelek körül nem működött. 

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]