Ugrás tartalomhoz

Fotó

Mozaikmágia, mágiaelmélet, varázslók, varázslatok

• Válasz írásához lépj be
5159 hozzászólás érkezett eddig

Avangion

Avangion

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 507 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.05.27, 13:51

Kösz, akkor tényleg volt valami a harmadik szinttel. De akkor nem én vagyok a hülye, hogy ETK szerint a varázsbot gyakorlatilag használhatatlan, nem ad semmit.

Nem volt olyan verzió, hogy tud manát tárolni benne? Nekem rémlik valami ilyesmi és egy kör alatt tudta kinyerni belőle.......

Volt, az a dorani, szintén agyrém:

https://www.kalandozok.hu/magus/runa/2.4/adoranivarazslobot(novakcsanad)runa2.4.pdf

Avangion

Avangion

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 507 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.05.27, 13:33

Szemmel láthatólag kiadták 2 embernek és azok egyeztetés nélkül kidolgozták a saját verziójukat és a kiié az elcseszettebbet játszottak.

Gondolatébresztőnek jó, a konkrét megvalósítások kukák szvsz.

Igazából az északi leginkább Csanád, a déli meg Nyúl munkája, a déli használhatóbb. 

"A Zónáján belül minden varázslat, mely akarata ellen való, csak annyival kisebb erőséggel (E) jön létre, amennyi a bot erősség (azaz a varázsló Tapasztalati Szintje). A hatás úgy működik, miként a Védő Varázskör, a Zónán belülminden mágikus hatás kisebb erősséggel - vagy 1 E alatt egyáltalán nem -jön létre."

Nekem ez sem tűnik használhatónak. Emlékeim szerint soha nem használtuk, mert gyakorlatilag nagyon sok mágikus iskolát (minden kasztból) kinyírt. Pl BM villámai (jól rémlik szintenként 1E-t tudott erősíteni a sima villámon ETKban), legtöbb tűzvarázslói mágia, stb. Ráadásul a teljes zónán belül működött, nem csak a varázslót védte (zóna varázsjelek körül nem tudom működött-e).

Még magát a mechanizmust el is fogadtam volna, de erősen korlátozni kellett volna (pl egy adott iskolára, hatóterületben).

Dallasz

Dallasz

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2509 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.05.27, 12:15

Kösz, akkor tényleg volt valami a harmadik szinttel. De akkor nem én vagyok a hülye, hogy ETK szerint a varázsbot gyakorlatilag használhatatlan, nem ad semmit.

Nem volt olyan verzió, hogy tud manát tárolni benne? Nekem rémlik valami ilyesmi és egy kör alatt tudta kinyerni belőle.......

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 12634 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.05.27, 11:04

kukac:

plz translate:

pls. olvass tovább, és ott kifejtik

Már az ET-ben is 3. Tsz-en volt a varázsló igazából varázsló, akkor kapta meg a botját. 

Aha, volt egy kis "power creep", vagyis a BM-nek behozták a tetkóit, a varázslónak a botokat, talán a boszinak is volt valami... 

Dronner

Dronner

Régi fórumozó

• Gyalu
  • 5763 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.05.26, 13:58

kukac:

plz translate:

pls. olvass tovább, és ott kifejtik

Már az ET-ben is 3. Tsz-en volt a varázsló igazából varázsló, akkor kapta meg a botját. 

kukac

kukac

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1887 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.05.26, 13:50

plz translate:

A   Zóna   a   varázsló   mágikus   hatalmának   kisugárzása  a  közvetlen  környezetre;  a  pyarroni  bot  ezt  fókuszálja,  erősíti.  A  varázsló  elméje  mellett egyfajta második csatornát nyit a mágikus energiák-nak.   Ennek   következtében   a   varázsló   hatalma   -mágikus   értelemben   -megsűrűsödi,  megerősödik saját  Zónáján  belül,  miképp  a  szikla  is  sűrűbb  és keményebb a levegőnél.

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 12634 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.05.26, 13:45

Szemmel láthatólag kiadták 2 embernek és azok egyeztetés nélkül kidolgozták a saját verziójukat és a kiié az elcseszettebbet játszottak.

Igazából az északi leginkább Csanád, a déli meg Nyúl munkája, a déli használhatóbb. 

Dronner

Dronner

Régi fórumozó

• Gyalu
  • 5763 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.05.26, 13:33

https://www.kalandozok.hu/magus/runa/2.4/pyarronivarazslobot(nyulaszizsolt)runa2.4.pdf

Itt a pyarroni.

Dronner

Dronner

Régi fórumozó

• Gyalu
  • 5763 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.05.26, 13:23

kukac:

A varázsló botja amúgy mire jó?

Az egyik Rúnában volt kidolgozva a dorani és a pyarroni varázslóbot. Sajnos az alapkoncepció szintjén elbukott (doraniak az igazzy varázslók, amit a kettévágott lélek is alátámaszt (önálló varázsolni képes entitás, (ja, hogy ezt délieknél szívás, az mind1), a pyarroni meg leblokkolja a mágiát a zónájába. Szemmel láthatólag kiadták 2 embernek és azok egyeztetés nélkül kidolgozták a saját verziójukat és a kiié az elcseszettebbet játszottak.

Módosította Dronner: 2020.05.26, 13:23

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6722 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.05.26, 12:49

Kukac, a példa: a varázsló a "Tűzvész" varázslatot (tűz + levegő rúnák) szeretné létrehozni, aminek az alapköltsége 2 mana, erősség, hatótáv, időtartam pedig 1. Ha a varázslat erejét és kiterjedését növelni szeretné, az további pontokba kerül.

A trükk az benne, hogy van sámáni és szellemmágia is, ezeket is bele lehet kombinálni. Nyilván minél többet, annál nagyobbak a költségek, meg legyen képzettsége hozzá.

kukac

kukac

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1887 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.05.26, 11:47

Amely tekercset ki is írja?

Bárki, aki megtanulja. De mMint említettem, nem akarom ezt erőltetni....

Erőltesd már meg, ki tanulhatja meg a tekercsírást.

Ez már régi, de más miatt megint felmerült: ha jól látom ETK-ban, bármelyik varázshasználó akinek van Rúnamágia Mf-a. Az olvasáshoz elég csak egy Rúnamágia Af.

A varázsló (mint kaszt!) viszont nem adhat át tudást más kasztnak csak úgy, hogy beleírja a varázskönyvébe - a M*-ban nincs is varázskönyv, valszeg valami D&D keveredhetett bele varázslat warezolással. Az egyik lehetséges mód ha a varázsló előre összerakott mozaikokból ír 5 varázstekercset, a másik hogy mindkét fél időz áldoz rá, és akkor a tapasztalati varázshasználó is megtanulja azt a konkrét mozaikkombinációt, esetleg erősíteni tudja még.

A varázsló botja amúgy mire jó? Nem találtam róla semmit az ETK-ban. Emlékeztem még olyasmire is, hogy csak 3. TSZ-en kapja meg, de ezt se találtam meg.

Orastes: mondjuk ha legalább egy példát említenél, akkor lenne értelme is az első bejegyzésednek, mert eddig "van valami, de nem mondom meg hogy mi" állaga van a dolognak.

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6722 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.05.26, 10:21

KLM, a rendszer rúnákat használ varázslásra, ezek alá tartozik egy csomó alap-effekt, ezeket lehet kombinálni, illetve kiterjeszteni időtartamot, hatótávot, hatást. Nem fogom bemásolni a könyvet, letölthető, olvasd el.

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 12634 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.05.25, 22:45

KLM, van elég sokféle rúna-alapvarázslat, ezeket lehet kombinálni tetszés szerint, formába önteni is.

Mint például? :)

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6722 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.05.25, 21:42

KLM, van elég sokféle rúna-alapvarázslat, ezeket lehet kombinálni tetszés szerint, formába önteni is.

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 12634 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.05.25, 21:24

Te Orastes, eddig csak a varázslatok erősíthetőségét írtad le, a "ebben a harci körben találtam ki" összerakott varázslatok (ez a mozaikmágia) nem.

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6722 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.05.25, 20:54

Olvasgatom a RuneQuestet és végre megvan, hogy honnan van az "eredeti"(nek hazudott) mozaikmágia, de még a szimpatikus mágia is.

"Minden magasmágia varázslat alapértelmezett intenzitása 1, ami nem igényel nagyobb költséget. A varázslat intenzitását további mágiapontokkal lehet növelni. Minden intenzitásnövelés után egyik kategóriája egy szinttel nő."

Van "szimpatikus mágia" is, bár az nem személyekhez, hanem főleg napokhoz, évszakokhoz, holdciklusokhoz köthető.

Rúnamágia szintén van, bár kissé más formában. A rúnákat mindenesetre lehet egymással kombinálni.

Vagyis nincs új a Nap alatt. :nos:

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 12634 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.05.23, 11:59

Szerintem ez egyértelműen következik a definícióból. Átminősíthetjük háziszabállyá (fene megeszi), de nagyon szeretnék olyan mesélőnél játszani, aki olyan hülyeséget megenged, amit KLM és Kukac óhajtanak. Szerintem második játékülésen elsírja magát..... 

Rajtad most is vinnyogva röhögök :) 

Dallasz

Dallasz

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2509 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.05.22, 16:10

Igazán nem szólnék bele ebbe a vitába, de lenne egy kérdésem Dallaszhoz mert nem teljesen értem a szituációt.

Tehát:

- Egy varázsló több Zónavarázsjelet is készíthet tudomásom szerint bármelyik kiadásban.

- Ezen Zónavarázsjelekbe lehet teleportálni.

A varázsló A, B és C helyeken rendelkezik Zóna varázsjelekkel. Jelenleg A-ban van. C-be szeretne eljutni, majd onnan B-be és vissza A-ba.

Namármost az oké, hogy ez három egymásutáni "egyirányú" mozgás (varázsló--> Zóna), de tulajdonképpen ez egy teleporthálózat, ami megkívánja a varázslat elmondását minden mozgáskor. 

Szerintem is. Én azt vitatom, hogy a varázsló nem teleportálhat úgy A-ból teleportál B-be valamit, hogy C-ban van.

A Zóna varázsjel definíció szerint a Zónát terjeszti ki. Zónán belül pedig lehet teleportálni. Ezért mindegy hogy a varázsjelben van az anyag, vagy a varázsló mellett. Ameddig a varázsló tudja hogy ott van, szerintem nincs vele probléma. Főleg mert ha jól tudom a Zónán belüli dolgokat érzékelni is tudja.

Szerintem ez egyértelműen következik a definícióból. Átminősíthetjük háziszabállyá (fene megeszi), de nagyon szeretnék olyan mesélőnél játszani, aki olyan hülyeséget megenged, amit KLM és Kukac óhajtanak. Szerintem második játékülésen elsírja magát..... 

Módosította Dallasz: 2020.05.22, 16:15

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 12634 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.05.15, 00:42

Alapvetően én nem nagyon tudok elképzelni egy varázslót egy "csavargó" típusú partiban.

Alapvetően olyanra aki mondjuk Conan módjára (élete korai szakasza, kalózkodás, Elefánt-torony satöbbi) vetődik ide-oda, komoly tervek, ambíciók (a "pénz és kaland"-on kívül), kapcsolatok nélkül. 

És időnként megjelenik Alyr, aki legváratlanabb helyeken és hozzácsapódik, mert egyébként az egész Yneven működő (no nem mindenhol 100,00%-os lefedettséggel) kráni, PÁSZ, dorani, Csuklyás vagy Kobra hírszerző szolgálatnak dolgozik. 

Igaz, ehhez kell 3., talán 4. tsz. 

Módosította KLM: 2020.05.15, 00:43

morgorito

morgorito

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 924 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.05.14, 23:41

Alapvetően én nem nagyon tudok elképzelni egy varázslót egy "csavargó" típusú partiban.

Ez ígértem, csak aztán rájöttem, hogy a "csavargó" az vonatkozhat a vándorló életmódú partira is, meg a "tolvaj kasztú" partira is - melyikre kérsz karakterkoncepciót? 

Alapvetően olyanra aki mondjuk Conan módjára (élete korai szakasza, kalózkodás, Elefánt-torony satöbbi) vetődik ide-oda, komoly tervek, ambíciók (a "pénz és kaland"-on kívül), kapcsolatok nélkül. 

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]